u:t j< 3 DEMONSTRATIEMIDDAG RECHTSZAKEN Binnenlands Nieuws POPENT D°°PT llud$W66cdpU>Z'zfo- De Begroting van Justitie rovtncte AGENDA Kleine Advertentiën Tweede Kamer VIKING VOLBRACHT VLUCHT OVER HET NOORDPOOLGEBIED. TERNEUZEN. Bond van Plattelandsvrouwen (Afd. Axel en Terneuzen) Alleen dit kam h* bIaUWe 6tiket °P de P baaanen zelf garandeert U de echte FYFFES. AXEL BRESKENS. EEDE. RETRANCHEMENT. SAS VAN GENT. SLUISKIL. mm*i M. ABRAHAMSE T. H. ABRAHAMSE— v. TOOR. ANNEKE. v d. KOOY BERBER - ANNEKE PIET - ELLY. Gemeenie HOEK Gisteren heeft de Tweede Ka mer een aanvang gemaakt met de beraadslagingen over de be groting van het departement van justitie. Mej. Tendeloo (Arb.) spreekt het vertrouwen van haar fractie in de minister uit. De volgorde der drie taken, welke de minister zich heeft gesteld, zou spr. ver anderd willen zien en wel zo, dat hij zich allereerst wijdt aan de in trekking en eventueel vervanging van de bezettingsmaatregelen en beëindiging van het rechtsher stel. Ten aanzien van het rechtsher stel betoogt zij, dat veel zaken slepende zijn gebleven. Als er on recht is bedreven in een tijd van chaos en als er schade is aange richt, moet de overheid dat er kennen en de schade vergoeden. De minister moet zijn aandacht ook wijden aan het Beneluxhof, opdat men een gelijke interpreta tie van verschillende regeringen krijgt. Jonkvr. YVttewaall van Stoet wegen (CH) brengt hulde aan de vorige minister, de heer Mulde rije, voor zijn veelomvattend werk. Zij prijst de werkkracht van de huidige minister, die als voorzitter der parlementaire en quête-commissie enorm veel ar beid heeft verzet. De huizen van bewaring kan men niet in orde krijgen al spreekt men van vernieuwing van het gevangeniswezen als men let op de overbevolking er van. Meer dan 100 gedetineerden op 58 plaatsen in een bepaald huis van bewaring is toch niet juist. Zij vraagt zich af, of niet te lichtvaardig wordt overgegaan tot in bewaringstelling van vreemdelingen, die soms een paar jaar geleden illegaal het land zijn binnengekomen. Dat be vordert de overbevolking der ge stichten onnodig. De overbrenging van de Duitse oorlogsmisdadigers van Norg naar Breda is een ingrijpende maatregel geweest, meent spreekster, die hieraan de vraag verbindt, of nu alle Duitse oor logsmisdadigers in Breda zijn ge concentreerd? Bevindt ook Lages zich daar of wordt hij naar Bre da overgebracht? De heer Roosjen (AR) meent, dat het program van de minister wat overladen is. Hij hoopt, dat de bewindsman zijn doel zal be reiken. Het moet in ernstige overwe ging worden genomen, of een verschoningsrecht voor journa listen moeten-worden gecreëerd. De heer Oud (VVD) verklaart geen enkele reden te hebben om het optreden van deze minister te betreuren. Hij prijst zijn werk kracht en ijver, maar hij vraagt zich af, of de minister zijn in drukwekkend program zal kun nen verwezenlijken. Ten aanzien van het verscho ningsrecht voor journalisten neemt spr. een ander standpunt in dan de minister. De huidige regeling acht hij niet juist. Als erecode van de journalist geldt dat niet de naam wordt genoemd van de bron, waaruit hij inlichtin gen heeft. De persvrijheid heeft zeker na delen, maar het grote goed dier vrijheid gaat daar ver boven uit. De heer Zandt (SG kan ermee instemmen dat de minister heeft toegezegd zich te zullen wijden j aan intrekking van bezettings maatregelen van wetgevende aard. Spr. bepleit de noodzakelijk heid bij wettelijke regelingen re kening te houden met gewetens bezwaren tegen verzekering. De overheid behoort alle aan dacht te besteden aan de hand having van goede zeden. Bij haar beleid dient zij zich te richten naar Gods woord en Gods wet. De berechting van politieke de linquenten is z.i. allerbedroe vendst geschied. Zij vormt een zwarte bladzijde in de rechtsbe deling. Hij vraagt inlichtingen over de stopzetting van de natu ralisatie van Indonesiërs. De heer Verkerk (AR) acht de sterkte van de rijkspolitie te" ge ring. De opleiding is niet bevredi gend geregeld. Kan die te Nistel- rode worden uitgebreid of kan elders met opleiding worden be gonnen? Spr. vraagt een spoedige tot standkoming van een centrale vrouwengevangenis, waarvoor thans een eerste termijn van ƒ50.000 is uitgetrokken. Met de verplaatsing der Duitse oorlogsmisdadigers naar de ge vangenis te Breda kan spr. zich verenigen. De heer Van Rijckevorsel (KVP) vraagt de minister geen discriminatie toe te passen met het oog op de opgeschorte natu ralisatie van Indonesiërs. Tegen het feit, dat Indonesiërs zich evenals vreemdelingen moe ten aanmelden, ontwikkelt hij be zwaren, omdat dit in strijd is met hetgeen ter T.T.C. is overeenge komen. Wat de kwestie van het ver schoningsrecht van de journalist aangaat kan spr. zich grotendeels verenigen met het standpunt van de heer Oud. Het staat vast, dat de journalist zal blijven zwijgen, zoals in het geval van de gijzeling van de Zaandamse journalist is gebleken. Als de minister zijn standpunt niet wil wijzigen, zou het misschien goed zijn, dat de Kamer een uitspraak deed. De heer Ritmeester (VVD) spreekt zijn vertrouwen uit, dat de minister er in zal slagen een regeling voor het effectenrechts- herstel te treffen. De heer Van der Feltz (CH) betoogt, dat er ten aanzien van de promotiekansen bij het open baar ministerie een noodtoestand toestaat. Een betere regeling is gewenst. Spr. geeft verder te kennen, dat het bewijs van goed zedelijk gedrag een ernstig kwaad in het maatschappelijk leven is. Wat het notariaat betreft zegt hij wat ongelovig te zijn gewor den. De heer Lemaire (KNP) heeft respect voor het imposante pro gram van de minister. Hij is ech ter van oordeel, dat het straf recht stiefmoederlijk wordt be handeld. Over het antwoord van de mi nister met betrekking tot de na turalisatie van Indonesiërs is hij niet tevreden. Het effectenrechtsherstel noemt de heer Lemaire een drama. De heer Gortzak (CPN) bepleit de rechtszekerheid, dat Lages nooit meer op vrije voeten zal worden gesteld. Spr. ontwikkelt bezwaren tegen het feit, dat twee Indonesische communisten op Schiphol de toe ging tot ons land is geweigerd. Z.i. is dat in strijd met het unie statuut. Hij eist, dat vredelieven de buitenlanders, ook al zijn zij communisten, toegang tot ons land wordt verleend. De minister zal vandaag ant woorden. Motie-Reuter verworpen. In de Tweede Kamer is verder nog aan de orde gekomen de stemming over de door de heer Reuter (CPN) bij de behandeling van de begroting van binnenland se zaken ingediende motie, waar in een algemene verbetering van de salarissen van het rijksperso neel werd gevraagd. De motie, welke door minister Beel onaanvaardbaar was ver klaard, is verworpen met 54 stemmen tegen 4 stemmen, die van de CPN. De ,,Arild Viking", 'ra vliegtuig van de „Scandinavian Airlines", is Donderdag op zijn proefvlucht van Amerika naar Europa via 't Noordpoolgebied op de Groen- landse luchtbasis Thule geland. Het toestel is opgestegen te Ed monton in de Canadese provin cie Alberta. Volgens een telegram aan de luchtvaartmaatschappij van de „Arild Viking" is het toestel om 9 uur 20 Nederlandse tijd op Thule geland. De S.A.S. deelde mede dat de weersomstandigheden en het zicht goed waren geweest, maar dat het 14 graden Celsius vroor. Desondanks konden de passa giers in hun overhemd in de ca bine zitten. Maar toen zij moes ten uitstappen, dienden zij zich warm te kleden. Volgens het reisschema bleef de „Arild Viking" twee uren op Thule alvorens op te stijgen voor het laatste deel van de vlucht naar Kopenhagen. De S.A.S. hoopt niet alleen voor zijn lijn op de Amerikaanse kusten van de Stille Oceaan, maar ook voor de luchtlijnen op het Verre-Oosten van deze route gebruik te maken. Voor deze luchtlijnen moet de Scandinavi sche luchtvaartmaatschappij toe- stemming hebben van de Cana dese en Amerikaanse regeringen. De „Viking" te Kopenhagen aangekomen. De „Arild Viking" van de Scan dinavische luchtvaartmaatschap pij (S.A.S.) is Donderdagavond, na een vlucht van Canada via het Noordpoolgebied, om 21.47 uur Nederlandse tijd op het vliegveld van Kopenhagen geland. Het toestel, een nieuw passa giersvliegtuig van de Douglasfa- briek, moest ongeveer een half uur boven het vliegveld Kastrup cirkelen tengevolge van zeer laaghangende wolken. Leerlingenstelsel Slagersvak. Bij het dezer dagen te Gees afgenomen examen voor het leerlingstelsel slagersvak slaag de voor het derde leerjaar de lieer W. van den Berge, thans werkzaam, bij de heer G. H. van Damme alhier. De Klaprooscollecte. De te Terneuzen gehouden Klaproos-collecte heeft in to taal 227,02 opgebracht. Hierbij is inbegrepen een bedrag van 32,88 dat te Sluiskil werd bij eengebracht. „Wilde pracht". Gisteravond werd door de Filmkring alhier, die in een zeer korte tijd tot een ledental van 350 is gegroeid, de eerste film avond gegeven, waarin de schit terende film „Wilde pracht" werd vertoond. De voorzitter der vereniging, de heer P. Fijn van Draat, deelde mede, dat binnenkort de bekende film Bali zal worden vertoond. Ambon-avond. In de Ned. Herv. kerk werd gisteren een Ambonavond ge houden, onder auspiciën van het plaatselijke Ambon-comité. De avond werd geopend door ds L. S. Blom te Aardenburg met voorlezing van Ps. 24 en het gezamenlijk zingen van Ps. 68 10 Ds Blom zeide met vreugde deze bijeenkomst te openen. In de kampen te Aardenburg, waar oorspronkelijk gerepatrieerden huisden, die zich later over Ne derland verspreidden, kwamen de Ambonnezen, die we van harte welkom heetten. Wij hebben in hen broeders en zusters gevonden en hen met graagte de hand gereikt. Hoewel we geen steun kregen van ande re zijde wilden we hen helpen in materiële zin en het was dan ook plezierig vanuit Terneuzen hier in geholpen te worden. En als een „bedankje" is het Ambone- sisch kerkkoor meegekomen. Dit koor zong in eigen taal en kele liederen, die ontroering wek ten. Ds Ten Haaft te Hoek sprak over land, volk en kerk. Hij zeide dat we deze mensen meer in onze gebeden moesten gedenken. Wij mogen niet ver geten, dat zij de voorposten waren van ons werk in Indonesië. En laten-we dan vooral het grote leed niet vergeten dat over deze mensen is gekomen. Protestants Ambon heeft hechte banden met Protestants Nederland, waarover we verheugd zijn. Moge het deze Protestantse Kerk gegeven wor den het Licht door te geven, dat haar werd toevertrouwd. In zijn landstaal sprak vervol gens ds Matulessy welke rede door ds Ten Haaft vertaald werd. Ds Matulessy zeide dat het hem verheugde de mensen nu eens aan te kunnen zien die zoveel hulp hebben geschonken. We hebben ons geliefd land verlaten en zijn hierheen gekomen, doch spr. geloofde dat God hen daar heen zou voeren waar van 's-morgens vroeg tot 's-avonds laat hun gedachten zijn. Ds Blom, die de bijeenkomst sloot, dankte nogmaals voor de hulp die het comité Terneuzen had gebodenen sloot deze bij eenkomst door het gezamenlijk doen zingen van Gez. 202 1, 3 en 5 en het uitspreken van het dankgebed. Alleen echt met blauw etiket op iedere kam EXPLOITANT VAN „VOGELPIEK" VEROORDEELD De Rotterdamse rechtbank heeft de 45-jarige kermisexploi tant D. B. conform de eis tot een geldboete van 50 cent of één dga hechtenis veroordeeld. Deze man, beter bekend als „Ome Jaap", exploiteert op ker missen een z.g. „vogelpiek", een werpspel. Volgens het vonnis van de rechtbank is de loterijwet over- SMOKKELAARSRBENDE GEARRESTEERD. Onmiddellijk bij de Duitse grens tussen Arcen en het Duit se dorp Walbeek hebben douane ambtenaren een smokkelaars bende van zeven man verrast. Toen de smokkelaars zich ont dekt zagen, wierpen zij hun wa ren weg en namen de vlucht in de richting van de rijksweg. De douanen alarmeerden de rijkspolitie en de brigade Arcen van de marechaussee. Juist op het moment dat de smokkelaars in een gereedstaande auto zou den ontvluchten, werden zij op gevangen en ingerekend. Ten overvloede werd met behulp van politiehonden aangetoond, dat de smokkelaars de achtergelaten voorraad hadden gedragen. Deze bestond uit een voorraad koffie en thee ter waarde van 1200. De smokkelaars bleken uit Mier- lo en Helmond afkomstig te zijn. Zij zijn naar het huis van bewa ring te Roermond overgebracht. EEN KOE OP DE MOTORKAP. Toen de heer B. uit Venray met zijn auto op de Wanssumse weg onder Wanssum een boer pas seerde, die een koe vervoerde, maakte het dier plotseling een luchtsprong en kwam op de mo torkap van de auto terecht. De bestuurder remde krachtig om van de ongewone lifster af te ko men De auto bleek nogal wat averij te hebben opgelopen, maar de koe kwam met de schrik vrij. AANVARING IN DE IJMUIDENSE HAVEN. Ter hoogte van de kustwacht- post in de IJmuidense haven is gisteren de Katwijkse logger KW 144 aangevaren door het Engelse stoomschip „Falcon". De botsing was vrij hevig. Beide schepen raakten elkaar met de stevens. Door de schok en de schrik sloe gen of sprongen enige leden van de bemanning van de logger over boord. Zij konden allen op het droge worden gebracht. De Kat wijk 144, die juist ter visserij uit voer, moest met een zwaar be schadigde voorsteven naar de vissershaven terugkeren. De „Falcon" kon zijn reis naar Am sterdam voortzetten. VRACHTSCHIP ,PAX' BINNEN. Het vrachtschip „Pax", dat de ze week bij Urk was gezonken, is thans in zoverre gelicht, dat het kon worden vlotgetrokken en naar de Urker haven gesleept. Er is een groot gat in de bodem, waardoor het water nog steeds naar binnen stroomt. In de haven van Urk zal het schip voorlopig worden gerepareerd. De „Pax" is gesleept door de sleepboot van de firma Hoekman uit Urk. Er was ook materiaal van Goedkoop uit Amsterdam. treden, omdat het publiek geen overwegende invloed op het spel kan uitoefenen. De mensen, die aan het spel deelnemen, beoefenen het werp spel zelf niet, doch dit werd voor hen gedaan door een willekeurig persoon uit het publiek, aldus het vonnis van de rechtbank. UITSTAPJE VAN HENGELAARSVERENIGING HAD TRAGISCH SLOT. De hengelaarsvereniging „Het Vorentje" uit Oosterhout, die .op 27 Juli een uitstapje maakte naar de Biesbosch, maakte daar een vreselijk ongeluk mee, dat aan 2 mannen uit de gemeente Ooster hout het leven kostte. Van een vissersboot sprong de 34-jarige metselaar C. F. van G. over op een langszijvarend motorjacht, waardoor het jacht kapseisde en zonk. De twee slachtoffers, die zich in de kajuit bevonden, ver dronken. Pas enkele dagen later wist men hun lichamen te ber gen. De overige twee opvarenden van het jacht en de overgespron- gevist. Van G. stond thans terecht voor de Bredase rechtbank. Tij dens zijn verhoor bleek, dat het op de boten nogal vrolijk was toegegaan. De hengelaarsvereniging was een dagje uit en later werden in de vissersmotorboot een groot aantal flesjes bier en sterke drank aangetroffen. „Het was dus nogal een lollige boel bij jullie aan boord, is het niet?"' vroeg de officier van Ju stitie. Verdachte had over de affaire zijn eigen lezing. Volgens hem was het bootje reeds gekapseisd vóórdat hij sprong. Hij had toen pas zijn sprong genomen. De pre sident noch de officier hechtten veel waarde aan deze verklaring en oordeelden, dat het ongeluk te wijten is aan grove onnadenkend heid en roekeloosheid van ver dachte. De officier eiste daarom een gevangenisstraf van 6 maan den. Uitspraak over 14 dagen. Een voorbeeldige activiteit wordt door beide bovenstaande afdelingen ontwikkelt om door het beleggen van vergaderingen met actuele onderwerpen werk zaam te zjjn, in het belang van gezin en gemeenschap.. Zo Vond Donderdag in de jeugdherberg „De Bleije Haghe" onder presidium van mevrouw P. de Fejjterde Regt een druk bezochte demonstratiemiddag plaats. w In haar openingswoord leidde de presidente als spreker van deze middag in de heer Have- mh.it van de N.V. Philips uit Eindhoven, die sprak over: „Het gebruik en de toepassing van moderne bestralingsappa- raten in diverse gevallen". Spreker begon met te wijzen op de veranderde tijden, spe ciaal op het gebied der genees kunde. Ook in de tijd van bet overgrootmoeder wist men dat één der beste bestrijdingsmid delen van rheumatische aan doeningen, vèrkoudheid en ont stekingen van diverse aard was gelegen in de toepassing van warmte. Men deed dit echter op een primitieve wijze, n-1. door pappen met geweekt warm brood, heetwateromslagen, kat tenvellen of pijnlijke plekken, etc- Later kwamen de warme oliën, kruiden, kruiken, stoom baden en tenslotte de eiectri- sche verwarmingskussens- De moderne mens staat tegenover deze methoden zeer sceptisch, miaar het blijft een feit, dat warmte het beste bestrijdings middel van tal van ziekten en aandoeningen is. Ons eigen li chaam levert daarvan een voor beeld en produceert extra warmte in vele ziektegevallen. Deze warmte heet koorts. Spr. zette uiteen, dat onder de invloed van de warmte de bloedvaten zich In het zieke weefsel verwijden. Het gezon de bloed weet daardoor in gro ter hoeveelheid het zieke weef sel binnen te dringen, waardoor het genezingsproces bevorderd en de pijnen verminderen. Deze warmte moet dus door de op perhuid dringen en spreker be toogde dat dit moet geschieden door bestraling. Alleen infra rode stralen met een bepaalde korte golflengte kunnen hier voor dienen. Deze stralen ver draagt de huid ook Veel beter. Spr. demonstreerde daarop de z.g. „InphrahiT'-bestralingslamp en tenslotte óok het „Briosol"- hoogtezon-apparaat. Met grote aandacht werd deze belangwekkende causerie door de dames gevolgd, die na afloop enige vragen stelden, ook om trent de kosten van deze appa raten. Vóór en na deze inleiding werden enige films vertoond, o.a. één over het Philips-bedrijf in Eindhoven. De tweede helft van de mid dag stond in het teken van de kookkunst. Een demonstratie toonde de buitengewone eigenschappen aan van de bekende „Presto"- cooker, de pan van Amerikaanse oorsprong,, die in millioenen ge zinnen over de ganse aardbol in gebruik is. Het practische nut en de doel treffendheid werden in allerlei opzichten aangetoond met de bereiding van spijzengerechten, soepen, vlees, etc- Ook bij deze gelegenheid wer den de dames in staat gesteld nog vragen te stellen en het succes van het benutten van deze pannen voor de huishou ding werd ook aan de „smaak" van de aanwezigen enderwor pen. In Thalia naar St. Jansteen. verband met het grote succes van „Thalia" op j.l. Zon dag en Maandag in het R. K- gezellenhuis alhier zal deze vereniging met haar jeugd afdeling Zondag te St. Jansteen een opvoering geven in het pa tronaatsgebouw aldaar. Gevonden voorwerpen. Drie muntbiljetten, Joost de Moorstr. 1; groen kinderwantje, Julianastr. 35; plastic-porte- monnaie met inh., Rijkspolitie; wollen want, P. Paulusstr. 28; kinderportemonnaie, De Hamer, Polenstr.; zilveren damesarm band, EmmaMr. 94; damesarm band, uitgezaagde dubbeltjes, Oudewijk 55; sleuteltje, Le grand, Noordstr. Opbrengst Klaprooscollecte. De opbrengst van de te Bres- kens gehouden klaprooscollecte bedroeg netto ƒ84,92. Vismijn. Aanvoer op de vismijn van 17 tot 20 November was 423 kg schar 0,31—0,69; 615 kg bot 0,34 0,57; 24 kg schol 0,50 0,65; 419 kg wijting 0,17— 0,37; 6 kg tong 2,00—2,50; 1355 onverkochte garnalen; 340 kg binnenl. garnalen 0,60 ƒ0,93; 9109 kg export garnalen 0,601,15; 6915 kg schardijn 0,09—0,44; 37.300 kg haring 0,22— 0,24; 10.000 kg onver kochte haring; 395 kg pellerij garnalen 0,400,45. Aanbesteding boerderij. Gisteren werd voor rekening van de heer Ed. Hamelink alhier aanbesteed het bouwen van een boerderij met hangar aan de rijksweg naar Maldeghem. Hoogste inschrijver was de firma Corn. Maes te Aardenburg voor 34.820; laagste de firma Vlaeminck Verhulst te Eede voor 33.250. De gunning werd aangehouden. Vakexamen. De heer O. Blondeel alhier slaagde voor het vakexamen kruideniersbedrijf. St Nicolaasfeest. Het Sinterklaaijcomité besloot op 5 December a s. weer een feest vcor de jeugd te organise ren. Het muziekgezelschap zal zijn medewerking verlenen. Met een Qijstcollecte zullen de be nodigde gelden worden bijeen gebracht. Duiven-kampioenendag. Voor de zevende maal in suc cessie houdt de duivenmaat- schappij „De Vrede" dit jaar haar grote kampioenendag wel ke in de loop der jaren grote bekendheid heeft verworven bij de duivenliefhebbers in Zeeuws- Vlaanderen en' in België. De dag is bepaald op Zondag 21 December. Naast de plaatse lijke kaïrjpioenen en de Zeeuws- Vlaamse kampioenen hebben er reeds een groot aantal Belgische cracks hun toezegging gedaan. Ook dit jaar rekent men op een inzending van 300 duiven. Cokesveriading. Na geruime tijd is er weer een zeeboot van enige betekenis voor de laadinstallatie van de Cokesfabriek gekomen. Het is thans het Duitse stoomschip „Vangard". 7i V+ HEDEN: TERNEUZEN; Luxor Thealer 8 uur: Biosc. Storm over Haiti. TERNEUZEN: Pro Rege, 7 30 uur: Propaganda vergadering CH.V. MORGEN TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. Storm ever Haiti. Concertgebouw, 8 uur: Biosc Geen uitweg- AXEL: Het Centrum, 6-30 en 9 uur: Biosc. Mabok de wilde olifant. Horizontaal: 1. verontschuldiging (Fr.); 6. pl. in Gelderland; 11. reptiel; 12. voorzetsel; 15. lokspijs; 17. bij woord; 19. motorraces; 20. kunst stuk; 21. vr. munt; 22. lidwoord; 23. deel van een motor; 25 treite ren; 27. vervoermiddel; 28. vr. munt; 29. heilige; 30. meterton (afk.)31. water in Friesland; 33. vlaktemaat; 34. deel van een vogel; 36. bonthuid; 38. grond soort; 41. pl. in Engeland; 44. deel van een gebit; 47. stand; 49. roofdier; 50. vaartuig; 51. lied; 52. gat; 53. uiterste grens; 54. deel van het gebit; 55. kleur; 57. schoorsteenvuil; 59. Ierland; 61. muziekteken; 63. deel van het dak; 66. zangnoot; 67. vaartuig; 69. het Romeinse rijk; 70. ge neesmiddel; 72. hondenras; 73. plaats in Overijsel; 76. meisjes naam; 77. rustend predikant (afk.)78. de oudere; 80. vreemd; 81. titel; 83. zoals de akten ge tuigen; 84. leugen (Eng.); 85. deel van een toneelstuk; 86. bij woord; 88. heester; 89. imitatie. Verticaal: 2. jongensnaam; 3. bedorven; 4. aanw. vnw.; 5. rekening; 6. slede; 7. dwaas; 8. vleesgerecht; 9. verlaagde toon; 10. geknotte stam; 13. model; 14. vorm van eren; 16. klaar; 18. roem; 22. bij; 24. wederkerig voornaamwoord; 25. paar; 26. ontkenning; 27. vo gel; 29. selenium (afk.); 32. stof- maat; 34. rangtelwoord; 35. jon gensnaam; 36. drukken; 37. deel van een hond; 39. vulkanische stof; 40. paradijs; 42. Romeins keizer; 43. part; 45. in het jaar; sr. - s 46. behoefte; 48. de lezer heil; 50' vr. munt; 54. vervoermiddel; 55. gierigaard; 56. losse naad; 58. soutane der priesters; 60. titel; 62. ons inziens (afk.); §4. fami lielid; 65. gewicht; 67. harde val; 68. spetter; 70. persoonsbewijs; 71. bijwoord; 74. rijstbrandewijn; 75 roemen; 78. Eng. titel; 79. hond; 81. waterstuwing; 82. groente; 84. rang in het leger; 87. naamloze vennootschap (Fr.). Oplossing van vorige puzzle. Horizontaal: 1. erf; 4. trommel; 10. lsk; 13. luik; 15. kraal; 16. sella; 17. spel; 19. art.; -20. steen; 21. stoom; 23. roest; 25. sm.; 26. étage; 29. et; 31. we; 33. patr.; 35. edel; 37. tt; 38. aga; 40. Haar lem; 42. dar; 43. radio; 44. Ina; 45. edele; 46. tam; 47. renstal; 50. lol; 51. el; 52. ende; 53. erts; 55. ne; 56 gn; 57. arena; 59. tt; 61. droom; 63. Klaas; 66. kaars; 67. lip; 69. brand; 71. raam; 72. le ger; 74. tree; 75. ont; 76. reke nen; 77. ten. Verticaal: 1. els; 2. rups; 3. fiets; 5. R. K.; 6. ora; 7. Maria; 8. mat; 9. el; 10. leest; 11. slet; 12. kan; 14. klomp; 16. steel; 18. do; 20. so; 22. Meta; 23. rede; 24. kwartel; 27. trainer; 28. gelaten; 30. strelen; 32. egaal; 34. ahorn; 36. emelt; 37. talon; 39. adm.; 41. rns; 42. dal; 48. Edam; 49. arak; 52. enorm; 54. start; 56. graat; 58. enige; 60. taart; 61. Daan; 62. os; 64. lb; 65. snee; 66. KRO; 67. lek; 68. pen; 70. den; 72. Ie; 73. re. Jk Met dank aan God geven wij met grote blijdschap kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje, ALETTA TEUNIE HENDRIKA. Terneuzen, 19 Nov. 1952. Door Gods goedheid wer den wij verblijd met de geboorte van een Zoon: JAN. J. WESSELING A. WESSELING— Terneuzen, 20 Nov. 1952. Scheldekade 59. Voor de vele blijken van deelneming ontvangen tij dens de ziekte en bij het overlijden van onze ge liefde Man, Vader, Be- huwdvader, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, ADRIANES MARTINES VAN DRIEL, betuigen wij onze innige dank. In het bijzonder aan de Weledelgel. Heer Dr. Graanada en Zr. De Jonge voor de zorgvolle en lief derijke verpleging gedu rende zijn ziekte. Namens de Familie, L. VAN DRIEL— STOLWERK. Terneuzen, Nov. 1952. Schoolplein 5. Het Hoofd van het Ge meentebestuur van HOEK maakt bekend, dat van 20 Nov. tot 19 Dec. 1952 ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt: a. Het ontwerp van het plan van uitbreiding in hoofdzaken voor de ge meente Hoek in een uit voerige kaart met de daar bij behorende bebouwings voorschriften. v b. De ontwerpen van de partiële uitbreidingsplan nen in onderdelen voor de kom der gemeente en het buurtschap Boeregat in uitvoerige kaarten met de daarbij behorende bebou wingsvoorschriften. Gedurende bovengenoem de termijn kunnen belang hebbenden bij de Gemeen teraad bezwaren indienen. Hoek, 19 Nov. 1952. Het Hoofd van het Gemeentebestuur, A. F. HANSSENS.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 2