DE SAARKWESTIE IN DE BONDSDAG Het begraven van de «Faustus» Het kiesstelsel in Amerika DE REIS VAN PRINS BERNHARD de ZON- en MAANSTANDEN ABDIJSIROOP Meer immigranten in Verenigde Staten? Arrestaties in W.-Duitsland ,WEK DE GAL IN UW LEVER OP Nederlandse musici voor Canada gevraagd Eisenhower afgetreden als president van de Columbia-universiteit WEERSVERWACHTING HOOGWATER Het doodvonnis over het echtpaar Rosenberg bekrachtigd De overwinning van maarschalk Papagos Hel onderzoek naar communistische bedrijvigheid in de V. N. en S. Aanhoudende Secretaris van de kiesraad uit Amerika terug Kansen voor Nederlanders in Peru Verklaring van de Sultan vah Marokko Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW WOENSDAG 19 NOVEMBER 1952. 7e Jaargang No. 2195. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De Duitse Bondsdag heeft Dins-1 lenhauer. Deze verklaarde, dat de dagmiddag zijn volle instemming Saarverkiezing „geen verschil uitgesproken met de pogingen der verbonden partijen in 't Saar- gebied om de verkiezing van 30 November door een boycot tot een „votum van trouw aan Duits land" te maken. Dr Adenauer zelf heeft vanaf de katheder van de Bondsdag de bevolking der Saar toegeroepen: ,,Ik twijfel er niet aan, dat de overwinning zal toekomen aan diegenen, die in deze strijd tegen dwang moed tonen. De Saarbe- volking zelf was bij deze gelegen heid voor het eerst in de bonds dag vertegenwoordigd, zij het slechts op de diplomatieke galerij waar een aantal leiders der in het Saarland verboden Duitsgezinde partijen had plaats genomen. De eenstemmig door de bondsdag aangenomen verklaring heeft nog de Duitse protesten tegen ,,de kneveling van de democrati sche rechten in het Saargebied" geformuleerd. Zij zegt dat 'n „op grond van manipulaties van het separatistische machtsapparaat gevormde landdag" niet be schouwd zal worden als wettige vertegenwoordiging van het Saarvolk. In de verklaring van de bonds dag heet het verder: „De Duitse bondsdag juicht het toe, dat de Duitse partijen aan de Saar heb ben verzocht niet aan de verkie zing deel te nemen of de stem biljetten ongeldig te maken. De Duitse bondsdag verzekert de on derdrukte Duitsers in het Saar gebied de oprechte deelneming van het gehele Duitse volk". De enige woordvoerder in het debat van twee uren, die niet in een of andere variatie het „Duits is de Saar" verkondigde, was dr Adenauer. De kanselier heeft on danks de ontkenningen van mi nister Schuman volgehouden, dat de verantwoording voor het rrïis- lukken van de Frans-Duitse on derhandelingen bij de Saarlandse minister-president Hoffmann zou liggen. Een Frans-Duitse verkla ring, die tot een opschorten van de verkiezing in het Saargebied hacP kunnen leiden, zou volgens Adenauer onmogelijk zijn gewor den door een interventie van Hoffmann. Het was op uitdruk kelijk verlangen van Hoffmann zo zeide Adenauer, dat de Fran sen hadden gestaan op een be houd van de economische unie tussen Frankrijk en het Saarge bied, waardoor een overeenstem ming onmogelijk was geworden. Dr Adenauer ging niet in op de suggesties van minister Schu man, dat de onderhandelingen on middellijk zouden kunnen worden hervat. Hij verklaarde, dat hij daartoe eerst het antwoord af wacht van zijn voorstel aan Pa rijs van 16 October om deskundi gen te laten onderzoeken welke economische belangen Frankrijk en Duitsland bij het Saargebied hebben. „Beide partijen waren het er over eens, dat verkiezin gen de atmosfeer slechter zouden maken en dat zij nieuwe moeilijk heden voor het vinden van een overeenstemming tengevolge zou den hebben", aldus Adenauer. De kanselier zeide voorts, dat Duits land niet zal ophouden „vrije ver kiezingen" in de Saar te eisen en dat de regering niet bereid was een situatie te aanvaarden, waar in een aanzienlijk deel van de Saarbevolking niet in staat was zijn politieke opvatting te uiten. Minister Jakob A. Kaiser, die weinige dagen geleden in Berlijn verklaard heeft ,,De Saar is Duits" kwam tijdens de zitting niet aan het woord. Zijn devies toont met communistische ver kiezingen in de volksdemocra tieën of met verkiezingen onder het regiem van Hitier." „Hofmann is niets anders dan de Grotewohl van 't Saargebied", aldus Ollenhauer. Hij eiste een opschorting der aanvaarding van de Europese verdragen tot de regeling van het Saarvraagstuk en meende, dat de regering de hulp van Engeland en de Vere nigde Staten moest inroepen. Overigens vertolkte hij het socia listische standpunt, dat de huidi ge impasse „in hoofdzaak het ge volg is van de door Adenauer ge volgde Saarpolitiek". De Christelijke afgevaardigde Würmeling beriep zich op het Atlantische handvest, welks vrij heden voor de bevolking van de Saar volgens hem niet waren verwezenlijkt. De uiters rechtse Von Thadden eiste tenslotte, dat minister-pre sident Hoffmann als landverra der voor een Duits gerecht zou komen. De Duitse campagne, om de Saarstemming tot 'n soort volks stemming voor of tegen afschei ding van Duitsland te maken, wordt in de komende dagen voortgezet op het liberale con gres, dat Donderdag in Bad Ems begint, en met betogingen, die tijdens het weekeinde in Kaisers- lautern, Trier en Zweibrücken aan de grens van het Saargebied zullen worden gehouden. De justitie te Bochum heeft de inhechtenisneming gelast van 7 personen, die in de laat- s'.e dagen onder verdenking van voorbereiding tot samenzwering en hoogverraad in verschillende steden van het district Arnberg ziin aangehouden. 'Het dis'.rict Arnberg maakt deel uit van de Westduitse staat Noord-Rijnland-Westfalen. Naar verluidt zouden deze personen lid zijn van een ge heime organisatie, die de na- tionaal-socialistische Duitse ar beiderspartij van Hitier navolgt. Het Westduitse persbureau heeft vernomen dat de vroegere plaatsvervangende gouwleider van Z.-Westflalen Vetter, zich onder de 7 gearresteerden be vind '- zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromeD Eist Carter's LeverpiUetjes. Volgens mededeling van de Canadese ambassade zal een 150-tal Nederlandse musici ge plaatst kunnen worden als ka pelleden in het Canadese leger. Eventueel uitgekozen candi- daten zullen de normale immi- igratieprocedure ondergaan. Als een enorme uitgespreide Ofschoon het dampig is in Hoek Generaal Eisenhower heeft ontslag gevraagd als president van de universiteit van Colum bia. Het ontslag gaat in op 19 Jan. a s., de dag vóór zijn installatie als de nieuwe Amerikaanse pre sident. De generaal is 7 Juni 1948 als president van de universiteit aangesteld. In Februari 1952 nam hij verlof zonder behoud van salaris, om als opperbevel hebber der Atlantische strijd krachten in Europa te kunnen optreden. parachute van misschien wel 15 tot 18 meter hoogte hing secon- denlang een massa water en slijk boven de waterspiegel in de mon. ding van de Nieuwe Waterweg. Het was klokslag tien minuten voor elf, dat de marine gisteren de eerste dieptebom liet ontplof fen om de kleilaag rondom het wrak van de „Faustus" te laten scheuren. Een knal werd niet ge hoord. Alle geluid bleek geheel door de waterlaag te zijn ge smoord. Natuurlijk werd alle scheep vaartverkeer stilgelegd. De stremming, zowel in- als uit gaand duurde tot 's middags half één. Alleen werd in die tussentijd aan de Harwichboot van de maat schappij Zeeland gelegenheid ge geven uit te varen. Het ontploffen van de diepte bommen geschiedt door middel van een electrische ontsteker. De 81-jarige heer E. Hoo seman viel in Achterveld van een stoep- Hij kreeg een hersen schudding en is later aan de ge volgen overleden. Zoals onlangs is medegedeeld ontving de secretaris van de kiesraad, mr. dr. W. K. J. J. van Ommen Kloeke, een uitnodiging van de regering van de Verenig de Staten om in de tijd vooraf gaande aan en gedurende de pre sidentsverkiezing het kiesstel sel aldaar té bestuderen. Hij is na vier maanden verblijf in Amerika dezer dagen terugge- keerd. Aan het A.N.F. deelde de heer Van Ommen Kloeke mede, dat hij behalve het kiesstelsel ook bestudeerd had het partijwezen en de technische zijde der ver- Naar het A.N.P. verneemt, heeft men plannen voor het bou wen van een slachthuis met op slagplaats in Arequipa in Zuid- Peru. Prins Bernhard heeft over deze en andere plannen, bespre kingen gevoerd. Hij vertelde de A.N.P.-correspondent dat zich hierbij ongetwijfeld kansen voor de Nederlanders voordoen doch de Nederlandse firma's moeten wel begrijpen dat niet alles van op een afstand gedaan kan wor den en dat het dikwijls nodig zal zijn deskundigen te zenden naar het betrokken land, zoals ook in dit geval. Verder liggen er moge lijkheden voor ons land in de uitvoering van plannen tot ver betering van de haveninstallaties van Callao. Er zouden met name graanelevators geplaatst kunnen worden. Ook worden er moge lijkheden geboden bij de verbe tering en uitbreiding van _de mei aan neu wuuiu. ueviea chemische industrie in Peru. Met werd evenwel overgenomen door j het 00g op de uiterst scherpe de socialistische leider Erich Ol-1 concurrentie zal het echter nodig medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. AANHOUDEND KOUD. Nevelig en zwaar bewolkt met enige sneeuw of regen. Matige tot vrij krachtige N. O. wind. Temperatuur om het vriespunt. DONDERDAG 20 NOVEMBER. v.m. n.m. v.m. n.m. Breskens 3.16 3.29 Terneuzen 3.51 4.04 Hansweert 4.31 4.44 Walsoorden 4.41 4.54 ZON op Nov. 20 8.09 21 8.11 22 8.12 onder op MAAN ondei 16.42 16.41 16.40 11.48 12.27 12.55 18.48 20.11 21.39 zijn dat Nederlandse impotreurs een nauwe samenwerking aan gaan. Een dergelijke combinatie zou een permanente vertegen woordiger in Lima moeten heb ben. De Prins zeide de A.N.P.-cor respondent nog, dat hij verder besprekingen voert over de leve ring van Peruviaanse katoen aan Nederland tegen betaling in ponden sterling. Sedert de Mars hallhulp voor katoen is opge houden moet Nederland elders katoen vandaan zien te krijgen die niet in dollars betaald be hoeft te worden. Dinsdag heeft Prins Bernhard zoals gemeld in het volkenkun dig museum te Lima gadegesla gen hoe een koninklijke mummie uit de beschaving van Paracas uit de doeken is gedaan. De Pa- racas-beschaving is één van de hoogste uit het oude Peru. Zij bereikte op het gebied van kun sten en wetenschappen een graad van ontwikkeling die niet door andere beschavingsvormen is overtroffen. De eerste graven van deze beschaving werden in 1925 ontdekt door de oudheid kundige dr. Julio C. Tello die op verschillende plaatsen op het schiereiland Paracas ten Z. van Lima opgravingen verrichtte. De belangrijkste ontdekking was een mausoleum met 400 mummies van priesters en andere hoog waardigheidsbekleders, die schit terender gekleed waren dan die elders in Peru gevonden zijn. Bij de mummies, werden allerlei voorwerpen van ritueel karakter aangetroffen, die van groot nut waren voor de kennis van de materiële en geestelijke cultuur van een van de meest uitblin kende volkeren van het oude Peru. Dit volk leefde ongeveer 500 jaar vóór Christus. De lijken uit deze periode zijn zeer goed geconserveerd en geven blijk van kunstmatige mummifi cering. De buitenste wikkeling is bedekt met een laag matwerk, wanneer de buitenste laag is weggenomen komen twee of meer geborduurde omslagen te voorschijn. Hieronder is een om hulsel van katoen en daarop vol gen meestal nog enkele wikke lingen. De mummie in een mand van fijn riet en de open plaat sen zijn gevuld met kleine kle dingstukken en voedseloffers. De mummie is met de ledematen stevig tezamen gebonden en wel zo dat de knieën aan de kin ra ken. Gewoonlijk is zij opgesierd met halssnoer en armbanden. Het gelaat van de mummie is altijd rood geschilderd. Ogen en mond zijn bedekt met gouden plaatjes. Maandag gebruikten de Prins en zijn gevolg de lunch in de militaire luchtvaartschool. Prins Bernhard en reserve majoor vlieger Sondervan werden uitge roepen tot ereleden van de Peru viaanse luchtmacht en ontvin gen de distinctieven ervan. Het vliegveld en de overige installa ties werden bezichtigd en men nam kennis van de opleidings methode. De Peruviaanse lucht macht wordt geheel door de Amerikanen van het nodige voorzien. kiezingen Het is hem bijzonder opgevallen, dat er in de Ver. Staten als gevolg van het toe gepaste kiessysteem een veel grotere belangstelling voor de verkiezingen bestaat dan hier te lande. Er wordt veel studie van gemaakt, er verschijnen veel boeken over efl er wordt veel college over dat onderwerp ge geven. Aan iedere universiteit is een faculteit der politieke weten schappen verbonden, waarbij enkele hoogleraren in 't bijzon der de leer der verkiezingen do ceren. Daar geldt het gewone meerderheidsstelsel, zoals Neder land dit had vóór 1917, maar over 't algemeen geven de hoog leraren de voorkeur aan het Ne derlandse stelsel van evenredige vertegenwoordiging. Merkwaardig is, dat bij de candidaatstelling voor de volks vertegenwoordiging de kiezers de bevoegdheid hebben actief daaraan deel te nemen. Dit vindt men in geen enkel ander land. Zelfs speelt hierbij geen rol of men partijlid is of niet. Deze gang van zaken maakt een de mocratischer indruk dan die in Nederland, waar de partijen be slissen over de candidaten. Overigens is het politieke par tijwezen daar veel losser geor ganiseerd dan hier, omdat iedere staat van de acht en veertig zijn eigen partijen heeft, die alleen gedurende de presidentsverkie zingen, voor zoveel nodig, sa menwerken. Ook aan de verkiezing van de besturen der partijen kan iedere kiezer deelnemen, ongeacht of hij lid van een partij is. In tegen stelling tot Nederland is het par tijwezen daar wettelijk geregeld, zodat een politieke partij een semi-officiële instelling is. Wat de technische uitvoering van de verkiezing betreft is men daar Nederland ver vooruit. Zo wordt er veel gebruik gemaakt van stemmachines. Men brengt zijn stem uit door het neerdruk ken van een handle en meteen heeft dan een automatische tel ling plaats. Geen stembussen, geen stembiljetten, geen rappor ten. Opkomstplicht is er niet. Ieder die wil stemmen moet zichzelf opgeven. Toch heeft aan de jongste presidentsverkiezing 75 °/o der kiezers deelgenomen. De televisie heeft velen tot stemmen opgewekt. Over de verkiezing van Eisen hower zei de heer Van Ommen Kloeke nog, dat, hoe populair hij ook is, deze omstandigheid niet de doorslag gegeven heeft. Men wilde na twintig jaren de mocratisch bewind een andere regering. Zelfs hebben vele de mocraten op Eisenhower ge stemd. Het Amerikaanse hof van appèl heeft voor de tweede maal geweigerd het vonnis tegen het echtpaar Julius en Ethel Rosen berg dat op beschuldiging van spionnage op het gebied van de kernsplitsing ter dood is ver oordeeld, te herzien. De Rosenbergs kunnen nu alleen nog door een gra iebe- sluit van president Truman van de electrische stoel worden ge red. van Holland, was de omhoog schietende watermassa toch zeer goed waar te nemen. Het is de bedoeling door middel van de dieptebommen mis schien kan men beter spreken van contactbommen de klei laag in de bodem van de Nieuwe Waterweg te breken, opdat daar na het wrak van de „Faustus" in de bodem kan worden begraven. Men moet zich het werk aldus voorstellen, dat in 'n kring rond om het schip de kleilaag als een koek wordt doorgesneden, waar door het wrak als het ware op een eilandje van klei komt te lig- ben. Dit eilandje kan tegelijk met het totale wrak in de zandlaag verdwijnen. Geschat wordt, dat de zandzui ger, die na deze voorbereidingen aan het werk kan gaan, ongeveer een half millioen kubieke meter zand zal moeten verwerken. In Hoek van Holland ligt de groot ste zandzuiger van Nederland, n.l. de „Batavus" van de firma T. den BreejenVan den Bout uit Heemstede. Het is echter in het geheel niet zeker, dat deze de werkzaamheden zal moeten uit. voeren, omdat er een onderhand se aanbesteding zal moeten ge schieden. Verwacht wordt, dat in ieder geval in de loop van deze week met het zandzuigen kan worden begonnen. Hoewel twee dagen geleden de rijkswaterstaat „ergens" buiten, gaats een proefexplosie heeft la ten doen om de kracht ervan te meten en er van luchtdruk bo ven de waterspiegel toen weinig te bemerken was geweest, had men gistermorgen toch voor alle zekerheid de bewoners in de buurt van het wrak aangeraden de vensters te openen opdat de ruiten niet zouden springen. Zo zat een deel van Hoek van Hol land een tijdlang in de woonka mer te rillen van de kou, maar toen de eerste plof kwam, die eigenlijk geen plof was, omdat er niets te horen viel en er van luchtdruk geen sprake bleek te zijn, haastte men zich de vensters weer te sluiten en de kachel op te porren. Naar verluidt heeft men 18 bommen nodig voor het hele kar wei. Om 12 uur 's middags waren er reeds negen tot ontploffing ge bracht. In het gat in de pier is gister middag het eerste gereedgemaak te zinkstuk neergelaten, waarna er, zoals is gemeld, een laag van stortsteen opgeworpen wordt. Het eerste zinkstuk meet 20 bij 40 meter. Een even groot stuk zal vandaag worden neergelaten waarmee dan de hele breedte van het gat is bedekt. Hoeveel er van deze zinkstukken nodig zullen zijn, is op het ogenblik nog moei lijk te bepalen. Zoals men weet worden de kosten van het her stel van de Noorderpier op een millioen geschat. Amerikaanse beambten zijn van mening dat de overwinning van Papagos „Griekse concen tratie" in de in Griekenland ge houden algemene verkiezingen vooruitzichten openen voor een betere economische stabiliteit van het land. Voor een televisiezender van New York is een debat gehou den tussen Robert Morris, voor naamste raadgever van de Mac- Carran-congressubcommissie, die belast is met 'n onderzoek naar communistische bedrijvig heid in de Ver. Staten en com munistische gezindheid van be paalde Amerikaanse functiona- t Ge hebt kou gevat, gij hoest en een scheurende pijn tenge volge van het veelvuldig hoes ten beklemt Uw borst. Reinig Uw luchtwegen van het ge vaarlijke slijm met akkers Sultan Sidi Mohammed Ben Joessef van Marokko heeft Dins dag in een troonrede op de 25ste verjaardag van zijn bewind ver klaard, dat zijn land het Franse protectoraatsverdrag van 1912 is ontgroeid. Een verlangen naar nationale souvereiniteit sloot echter vriendschap met Frank rijk niet uit. De sultan zeide, dat zijn hoop dat de Franse regering het re giem voor het protectoraat zou wijzigen, niet was verwezenlijkt. „Als men het verdrag van 1912 vergelijkt met een stel kledings stukken voor een kind, zal men bemerken, dat het kind is opge groeid, dat zijn lichaam zich ont wikkeld heeft, maar dat er aan zijn kleding niets veranderd is." Het verdrag had tastbare resul taten opgeleverd, maar was niet langer aangepast aan de geest van het ogenblik en aan de evo lutie van het Marokkaanse volk op het sociale en politieke plan. De sultan sprak zich uit voor het organiseren van het land op grondslag van een constitutio nele monarchie ter verkrijging van volledige onafhankelijkheid. William H. Draper de Ameri kaanse speciale vertegenwoor diger in Europa, zeide dat de Ver. Staten de komende 3 of 4 jaar een groter aantal immi granten zou moeten toelaten uit die landen die met een ernstig bevolkingsoverschot te kampen hebben. Draper drong in het bijzonder aan op hogere quota voor Italië, Griekenland, Nederland, Oos tenrijk, Triest en de Duitse fe derale republiek als een tijdelij ke maatregel in afwachting van de nodige wijzigingen in de te genwoordige Amerikaanse im- migratiewetten- iDeze hooggeplaatste Ameri kaan. die zich in Europa be vindt, zette zijn standpunt te dezer zake uiteen in een verkla ring die voorgelegd werd aan de presidentiële speciale com missie voor immigratie en natu ralisatie, die thans bezig is een mogelijke herziening van de Amerikaanse immigra'iewetten, voortvloeiende uit de McCarran- Walter Act te bestuderen. Volgens Draper houdt een ruimer immjgratieprogramma ten nauwste verband met de eigenlijke doelstellingen van de Amerikaanse buitenlandse po litiek die er o.m- op gericht is ,,de gemeenschap van vrije vol keren in stand te houden en te versterken". „Bij onze pogingen de econo mische en miilitaire defensie van de vrije wereld en speciaal van de Noordatlantische gemeen schap te versterken, moeten wij de immigratiepolitiek beschou wen als een van de elementen, welke zullen bijdragen tot het bereiken van economische en politieke stabiliteit ten van so ciaal evenwicht". Hij liet hierop volgen: „Indien wij dit probleem tege moet treden met vérziende blik zullen de andere vrije volkeren op liet Westelijk halfrond, zowel in Europa als in andere wereldde len ons goede voorbeeld volgen en daardoor hun bondgenoten, vrienden en zichzelf een goede dienst bewijzen door een minder strenge immigratiepolitiek te voeren". Hij merkte op dat hij er niet voor was om alle hinderpalen uit de weg te ruimen en de deur voor „Jan en alleman" open le zetten, doch dat hij vond dat „onze politiek in overeenstem ming moest zijn met onze noden en behoeften". rissen bij de Ver. Na ies en de rechtsgeleerde en schrijver Mor ris Ernst- Morris verklaarde dat het in stellen van een onderzoek door het congres naar communisti sche bedrijvighed niet nodig zou zijn geweest „indien het mini sterie van Buitenlandse Zaken en andere organen van de Ame rikaanse regering maar gebruik hadden willen maken van de overvioed van inlichtingen, waarover zij beschikken. Morris verklaarde verder dat de communistische gezindheid van (enkele bij de Ver. Naties werkzaam zijnde Amerikanen reeds sinds enige tijd aan het federale bureau van onderzoek bekend was. Hij voegde hieraan toe dat, toen hij werkzaam was bij de geheime dienst van de Ameri kaanse, zijn collega's en F.B.L- leden „machteloos hadden moe ten aanzien hoe communistisch gezinde beambten steeds hogere posten gingen bekleden, zonder dat zij daar iets tegen kcnc.'on doen". Ernst was van mening dat het onderzoek door het congres „een geestelijk k' maat heeft geschapen, waarm gewezien communisten bevreesd zijn over hun vroeger staatsviiandig ge drag 'e spreken". Hij stelde voor dat de met het instellen van een onderzoek be laste congrescommissie haar ondervragingen in besloten zitting zou houden en dat zij in rappor en verslag zou uitbren gen over de verkregen resulta ten. Tito zai in Maart bezoek aan Engeland brengen Het Joego-Slavische persbureau Tanjoeg meldt, dat maarschalk Tito in de tweede helft Van Maart een bezoek aan Engeland zal brengen. Er is tussen de Britse en de Joego-Slavische regering over eenstemming bereikt over de da tum, aldus het persbureau. Zoals bekend, heeft de Britse minister van Buitenlandse Zaken Anthony Eden, in September j.l. een bezoek aan Joego-Slavië ge bracht. Toen werd reeds over de mogelijkheid van een bezoek van Tito aan Engeland gesproken. Tito heeft zijn land sedert de breuk met de Kominform in 1948 niet meer verlaten. Te Londen is officieel beves tigd, dat maarschalk Tito in de tweede helft van Maart a.s. een bezoek aan Engeland zal bren gen.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1