De verkiezingen in Griekenland DE REIS VAN PRINS BERNHARD HET NEDERLANDS IN BELGIË Maarschalk Papagos vormt nieuwe regering Nieuwe Amerikaanse proeven met atoomwapens De strijd in Korea VLUCHT OVER HET NOORDPOOLGEBIED Arrestaties wegens hoog verraad in W.-Duitsland De Canadese tarwe-oogst De verdediging van Japan Britse tegenspraak inzake Navarra Staking in Japanse electriciteits-centralen Na de verkiezingen in Neder-Saksen WEERSVERWACHTING HOOGWATER Italiaans dorp afgebrand Amerik. marinevliegtuig verongelukt ZON-en MAANSTANDEN Afscheid hoofdleider Ambonese woonoorden Merkwaardige vergissingen HANDEL EN PRODUCTEN VAN PERU COLUMBIA ECUAD BRAZILIË PERU BOLIVIA Rustperiode ingetreden Vliegtuig in zee gestort Prinses Josephine-Charlotte en Prins Jan te Luxemburg Vacaniie bouwvakken Frankerir.g bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 N& 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 18 NOVEMBER 1952. 7e Jaargang No. 2194. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Het Griekse volk heeft zijn po pulaire militaire held, veldmaar schalk Alexander Papagos, aan een klinkende overwinning ge holpen bij de tweede algemene verkiezing in veertien maanden. Papagos, een nationale held wegens zijn overwinning op de Italianen in de tweede oorlog en op de communistische verzetsbe weging daarna, is pas een jaar geleden in de politiek getreden met de vorming van zijn rechtse „Griekse concentratie". Alle ministers van het vorige kabinet met uitzondering van de liberale leider Sophocles Veni- zelos werden verslagen, dus ook de leider van de progressieve partij generaal Nicholas Piasti ras, die samen met Venizelos de coalitie leidde. Het zakenkabinet van Deme trius Kioessopoulos zal vandaag aftreden. De koning zal dan veld maarschalk Papagos met de vor ming van een nieuwe regering belasten. Men verwacht, dat de nieuwe regering uitsluitend leden van de Griekse concentratie zal bevatten. De gehouden verkiezing was de eerste volgens het stelsel van eenvoudige meerderheid. Koning Paul heeft maarschalk Papagos Maandagmiddag ver zocht zonder verwijl een regering te vormen. De officiële verdeling van de 300 zetels van het nieuwe parle ment luidt: Griekse concentratie 241; centrumpartijen 59, linkse E.D.A. 0. Maarschalk Alexander Papa gos trad in 1906, na aan de mili taire academie te Brussel te heb ben gestudeerd, in dienst van het Griekse leger. Hij vocht in de Balkanoorlog, in de eerste we reldoorlog en in de campagne in Klein-Azië. Toen de Italianen in October 1940 Griekenland binnen vielen, werd Papagos benoemd tot opperbevelhebber. Hij weiger de Griekenland te verlaten na de overwinning der Duitse legers en werd gevangen genomen. In 1945 werd Papagos door de Ame rikanen bevrijd. Maarschalk Papogos gaf Zon dagavond een officiële verklaring over zijn verkiezingsoverwinning uit, waarin hij o.m. zeide: „Het nieuwe, Zondagavond ingegane vier-jarentijdperk, zal er een zijn van opbouwend werk. Grie kenland zal opnieuw gehoor ge ven aan de roep der andere vrije landen, die voor democratie en vrijheid hebben gestreden". De minister-president van de zittende Griekse regering, gene raal Piastiras, verklaarde in ant woord op vragen van journalis ten „verrast" te zijn over de uit slag. Piastiras werd zelf als can- didaat in het kiesdistrict van Athene verslagen Hij gaf te ken nen zich, na zijn nederlaag, niet uit' de politiek te zullen terug trekken. Waarnemers schreven Maan dagochtend Papagos' overweldi gende overwinning in hoofdzaak aan de twee volgende factoren toe: 1. Het gehele land heeft ge noeg van de wankele politieke toestand, die 'n gezonde ontwik keling sinds de bevrijding heeft belemmerd. 2. Het persoonlijke gezag van maarschalk Papagos, de aanvoer der der Griekse troepen tegen Mussolini's legers, dat na de oor log nog groter is geworden door het onder zijn leiding bedwingen van de opstand der Griekse com munisten. Het schijnt dat een gedeelte van de volgelingen van de voor malige liberale premier Sophocles Venizelos, die, tezamen met gene raal Piastiras, de leiding heeft van de „vooruitstrevende (cen trumpartij", thans op de „Griek se concentratie" heeft gestemd. Waarnemers te Athene zeggen dat zijn eerste werk zal zijn de persoonlijke betrekkingen met het paleis te herstellen, die wel verbeterd maar nog steeds ge spannen zijn sinds zijn aftreden als opperbevelhebber in Mei van het vorig jaar, na wat de mees ten beschouwen als „meningsver schillen met de koning". Gemeld is, dat de koning in dertijd een decreet heeft gete kend, waarbij de maarschalk voor de rest van zijn leven in actieve militaire dienst kwam, opdat hij niet aan het politieke leven zou deelnemen. Een andere bron van moeilijk heden kan zijn de oppositie van. meer dan 80.000 ambtenaren, na de verklaring van Papagos dat hij „het corrupte bestuur" zou zuiveren. De maarschalk wordt wel „held nr. 1" genoemd wegens zijn aan deel in de gevechten tegen de Italianen en later tegen de Duit sers in de laatste wereldoorlog. Begin December zal de Scan dinavische combinatie van lucht vaartmaatschappijen S.A.S. de tweede vlucht over het Noord poolgebied maken. De vlucht zal worden gemaakt met de nieuwe DC 6B „Hjalmar-Viking", die 5 December uit Los Angeles zal vertrekken om op 6 December in Thule op Noord-Groenland aan te komen. Op 7 December gaat de vlucht verder naar Blue West een in de oorlog door de Ameri kanen aangelegd vliegveld op Z.-W.-Groenland. De avond van diezelfde dag vertrekt men naar Oslo, waar het toestel 8 December, 's och tends zal aankomen. Tenslotte vliegt de „Hjalmar-Viking" nog door naar Stockholm. Het is de bedoeling dat het vliegtuig daar op 8 December om 12.15 zal lan den. Gezagvoerder zal zijn de Deen Poul J. Jensen. Zoals gemeld begint morgen de eerste transatlantische vlucht via de Noordpool van de S.A.S. Deze vlucht begint eveneens in Los Angeles, maar heeft Kopen hagen als einddoel. De politie te Amsberg in Westfalen heeft meegedeeld dat zij „verscheidene personen" heeft aangehouden die worden verdacht van „voorbereidingen tot hooigverraad en samenzwe ring." Nadere bijzonderheden konden niet worden verstrekt teneinde het onderzoek niet te bemoeilijken. Naar verluidt zijn 7 personen in arrest gesteld en verdenkt de politie hen van het organiseren van een ondergrondse neo- nazistische beweging. Canada heeft dit jaar een re- cordoogst van 688 millioen bus hels tarwe binnengehaald, het geen meer is dan alle officiële ramingen. In zijn derde en laat ste raming zegt het bureau voor de statistiek, dat de oogst onge veer 136 millioen bushels groter zou zijn dan de productie van het vorige jaar van 552 millioen bushels. Het vorige record be droeg 567 millioen bushels en werd in 1928 bereikt. Uit welingelichte bron wordt vernemen dat de directeur van de nationale veiligheid in Japan bezig is met een plan tot ver drievoudiging van de Japanse strijdkrachten. In de loop van de komende 18 maanden zou volgens dit plan het aantal manschappen wor den uitgebreid van 110.000 tot 300.000. Steeds meer vlaggen verschij nen er in de straten van de Pe ruviaanse hoofdstad Lima, nu Prins Bernhard daar verblijf houdt. Het afgelopen weekeinde kondien we in het centrum van de stad nog maar twee straten ontdekken waar er geen één was uitgehangen. Alleen zijn vele vlaggen op de verkeerde manier gehesen, namelijk op de wijze van de Franse tricolore, met de banen verticaal. Het is overigens niet vreemd dat er, zover van „huis", meer Het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft de Perzi sche verklaring, dat de Britse zakenman Henry Navarra een spion was, onzin genoemd. Na varra is in Perzië gearresteerd. Maandag zijn 120.000 arbei ders in de Japanse electriciteits cen'iralen in staking gegaan om kracht bij te zetten aan hun looneisen. De betrekken vakbond heeft de staking afgekondigd nadat de besprekingen met de autori teiten waren mislukt- De mijnwerkers zijn al sinds midden October in staking. Bijna tachtig vooraanstaande functionarissen van de in West- Duitsland verboden neo-nazisti- sche „socialistische rijkspartij" en voormalige leden van de nazi partij zijn als vertegenwoordi gers van verschillende partijen bij de gemeenteraadsverkiezin gen van 9 November in Neder- Saksen gekozen. Onder hen bevinden zich Wil helm Schepmann, leider van de S.A.; Karl Lipka, S.A.-Standart- füher en Hans Wenka, S.S.- Hauptsturmführer. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Droog en koud. Aanvankelijk hier en daar mist. Overigens overdrijvende wolken velden maar droog weer. Matige tot zwakke wind tussen Oost en Noord. Aanhoudend koud weer. WOENSDAG 19 NOVEMBER. Millioen soles 412 v.m. n.m. Breskens 2.35 2.47 Terneuzen 3.10 3.22 Hansweert 3.50 4.02 Walsoorden 4.— 4.12 351 «c INVOER 528 -o Ka* 551 346— IQUITOS h PAYTA föTTn LAGUNAS KOPER PIURA UITVOER PIMENTEL CAJAMARCA TRUJILLO CHIMBOTE H'JAREI KOPER RRO DE PASCO TALAYA GRANEN LIMA HUANCAYO AYACUCHO PISCO CUZCO Ko" 1 LA MAS EN SCHAPEN GRANEN P UNO AREQUIPA NEDERLAND op gelijke scha MOLLENDO AC NA van dergelijke vergissingen uit goede bedoeling te constateren zijn. En dat men in Z.-Amerika niet op de hoogte is van vele dingen, ons vorstenhuis en volk betreffende, mag ook al niet vreemd heten wanneer men na gaat hoeveel, of hoe weinig, in Nederland bekend is over Zuid- Amerika. Zo vroeg een gast, die met Prins Bernhard dineerde, heel belangstellend of de Prins gehuwd was. Op het antwoord: „Jawel, en ik heb 4 kinderen", kwam spontaan de opmerking: „werkelijk?" Een journalist kwam, voor de aankomst van de Prins, de Ne derlandse gezant vragen, of Prins Bernhard president van Nederland was. Een andere persman informeerde of de Prins een zoon of de echtgenoot van Koningin Juliana was. Maandag werd de Prins op een plechtige bijeenkomst in het stadhuis van Lima tot eregast van de stad uitgeroepen. Hij bracht tegenbezoeken aan de voorzitters van senaat en huis van afgevaardigden en van het hooggerechtshof en aan de kar dinaal-aartsbisschop Guevara. Heden zal voor de Prins en zijn gevolg in het anthropolo- gisch museum een koninklijke mummie „uit de doeken ge daan" worden. Dit is pas de tweede maal in de geschiedenis van Lima dat het geschiedt. Van zijn lichte aanval van bronchitis had de Prins Zondag in het geheel geen hinder meer. Prins Bernhard heef. presi dent Odria vereerd met het Grootkruis in de Orde van de Nederlandse Leeuw- Ook ver scheidene andere Peruviaanse autoriteiten, onder 'Wie de mi nister van Buitenlandse Zaken, werden onderscheiden. De Prins zelf ontving van de president het Grootkruis in de Orde van de „Zon van Peru". Hel dorp Brione bij het Gar- dameer, dat 1150 inwoners telt, is in de nacht van Zondag op Maandag nagenoeg geheel afge brand. Het vuur dat in de werkplaats begon, maakte spoedig de enipe telefoon van het dorp onklaar, zodat niet onmiddellijk hulp kon worden ingeroepen. De bewo ners bestreden het vuur met emmers water en zand en wat er verder bij de hand was. Toen tegen de ochtend de brandweer kwam, was het dorp grotendeels verwoest. De politie van Norwood in de Amerikaanse staat Massachu- etts, heeft meegedeeld dat een D.C.-3 van de Amerikaanse ma rine, die 22 inzittenden kan ver voeren, in de omgeving van deze plaats is omlaag gestort. In plaats van het neerstorten van 'n transportvliegtuig, meld den latere berichten een nood landing van een klein lesvlieg- tuig van de marine- De 2 inzittenden, reserve-of ficieren, bleven ongedeerd. De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft Zondag avond medegedeeld, dat „pas een einde is gekomen aan een nieu we serie proeven met atoom wapens". Deze proeven, aldus de com missie, betroffen voornamelijk experimenten, die moeten bijdra gen tot het onderzoek inzake de waterstofbom. In de korte mededeling, die de commissie publiceerde, laat zij er zich niet over uit, of er een waterstofbom tot ontploffing is gebracht. De proeven werden ge houden op het Eniwetok-Atol in de Grote Oceaan. Gordon Dean, voorzitter der commissie, zeide tot journalisten, dat de deskundigen „zeer tevre den" waren over de resultaten. Onlangs zijn in de Amerikaan se pers brieven verschenen van personen, die beweerden oogge tuige te zijn geweest van de ont ploffing van een waterstofbom op het Eniwetok-Atol. Onder deze ooggetuigen zouden zich leden van de Amerikaanse strijd krachten hebben bevonden. Dean deelde mede, dat er een onder zoek is geopend naar de publi catie van deze brieven. In de door de commissie voor atoom energie uitgegeven verkla ring wordt voorts gezegd, dat dit de derde serie proeven voor de ontwikkeling van atoomwapens op het Eniwetok-Atol was. Het was de bedoeling verschillende wapentypen te ontwikkelen. De Ver. Staten zullen hun on derzoek op dit gebied voortzet ten. Zij zetten met succes hun onderzoek voort om de atoom energie te kunnen gebruiken voor productieve doelen voor de mensheid, aldus de verklaring. Harold Urey, professor in de scheikunde aan de universiteit van Chicago, die in 1934 de no- belprijs voor scheikunde heeft gewonnen, verklaarde Zondag avond in een commentaar op de bekendmaking van de Ameri kaanse commissie voor de atoom kracht over de kortgeleden op het Eniwetok-Atol in de Stille Oceaan gehouden proeven met atoomwapens: „Het lijkt er op dat dit de officiële termen zijn om aan te geverf, dat men er in geslaagd is een waterstofbom tot ontploffing te brengen." Dr. Seisji Kaja, directeur van de afdeling natuurkunde van de Tokiose universiteit, heeft gezegd dat een waterstofbom van 50 ton de wereld in stukken zou kun nen breken. Verder is hij van mening, dat een atoombom voor vreedzame doeleinden kan wor den gebruikt, maar een water stofbom niet. „Er is een ver schrikkelijk wapen uitgevonden", zei hij. In een Maandag door de lei ding van het achtste leger uit gegeven bekendmaking wordt medegedeeld dat de verbonden strijdkrachten Zondag j.l. vier pogingen van Chinese commu nistische eenheden, om de spel- denpuntenheuvel te heroveren, hebben afgeslagen. De heuvel is thans overdekt met de lijken van soldaten, die in de hevige gevechten, waarmede de aanval len en tegenaanvallen gepaard gingen, zijn gesneuveld. Zuidkoreaanse troepen hadden de speldenpuntenheuvel een top van een heuvelreeks, welke de weg naar Seoel beheerst Zondag, bij het aanbreken van de dag, op de Chinese commu- nisetn heroverd. Hieraan was een nacht lange, verbitterde strijd met de com munistische verdedigers, die werd uitgevochten in een door dringende koude en een alles verhullende nevel vooraf gegaan. De Chinezen voerden Zondag j.l. te Tsjorwon en Pjongjang proefaanvallen uit, die werden afgeslagen. Aan de rest van het front be perkten de gevechtshandelingen ZON MAAN op onder op ondei Nov. 19 8.07 16.43 10.52 17.36 20 8.09 16.42 11.48 18.48 21 8.11 16.41 12.27 20.11 22 8.12 16.40 12.55 21.39 23 8.14 16.39 13.16 23.07 24 8.15 16.38 13.31 Hoewel Peru vele malen groter is dan Nederland, is het inwo neraantal nog iets lager dan dat van ons land. Ongeveer een derde deel van de bevolking is Indiaans. Ne gers en Aziaten vormen 1 pro cent van de bevolking. De voer taal is Spaans. Hoewel 80 pro cent van de bevolking in de landbouw werkzaam is, is niet meer dan 15 tot 20 procent van de cultuurgrond in gebruik- De voornaamste producten zijn wol, katoen en suiker. De voor naamste delfstoffen zijn koper en aardolie- De vele kleine rots eilandjes voor de kust vormen een rijke guano-bron. De bui tenlandse handel wordt voor namelijk gedreven met de Ver. Staten, Engeland en de omlig gende Z.-Amerikaanse staten. De handel met Canada is de laatste jaren aanzienlijk toege nomen. Het „Katholiek Vlaams hoog- studentenverbond', hef „liberaal Vlaams studentenverbond", de „nationale studentengroepering", de „socialistische Vlaamse stu dentenbeweging" en het taal minnende genootschap ,,'t Zal wel gaan" hebben een motie goedgekeurd, waarin de wens wordt geuit gebruik van het algemeen beschaafd Nederlands in België te bevorderen. In de motie wordt erop aangedrongen zowel het vrije (Katholieke) als het officiële onderwijs aan de zelfde taalwetten te onderwer pen en geen Nederlands-onkun digen voor het onderwijs in de Franse taal in Vlaanderen te be noemen. Aan het vaststellen van de taalgrens dient, aldus de mo tie, een wetenschappelijk en ob jectief onderzoek vooraf te gaan. Te Erussel moeten de taalwet ten bij het onderwijs en de ge rechtelijke instanties nauwgezet worden toegepast, terwijl een verscherpte controle in dit op zicht bij de gemeentelijke in stanties noodzakelijk is. Op de taalrol der Vlaamse taalinspec teurs mag bovendien niemand worden ingeschreven, die zijn studies niet volledig in het Frans heeft gedaan. Om het tekort aan Vlaamse officieren in het leger ongedaan te maken, wordt in de motie voorgesteld de toelatings voorwaarden een aanpassing te doen ondergaan. De kustwacht te Tynemouth meldde gisteren dat bij Sunder land een vlieguig in de Noordzee was neergekomen. Het toestel was een straal vliegtuig. Schepen en een vlieg tuig hebben het gebied afge zocht, maar geen overlevenden gevonden. zich tot schermutselingen tussen patrouilles. Amerikaanse piloten hebben Maandag gemeld, dat bij hun operaties in Korea de sneeuw laag het hun gemakkelijk heeft gemaakt de doelen te vinden. Loopgraven en kazematten teken den zich scherp af tegen de witte sneeuw en sporen van troepen, vrachtauto's en tanks waren duidelijk zichtbaar. Ondanks het zware wolkendek boven Korea vernietigde de luchtmacht van de V.N. een wa terkrachtcentrale, verscheidene andere gebouwen en zes ge- schutopstellingen, aldus medede lingen van vliegers. Een woordvoerder van het achtste leger verklaarde, dat de terugtocht in het afgelopen week einde van de „Jacksonhoogte", ten N. van Tsjorwon, krachtens bevel geschiedde en niet van wege communistische druk. Troe pen van de V.N., die Maandag de hoogte weer bezetten, werden later gedwongen haar opnieuw te ontruimen. Bij vliegtuigongelukken in Ko rea zijn in het afgelopen w.eek- einde 44 soldaten omgekomen en 11 vermist. Een transportvliegtuig met 18 inzittenden stortte Zondag in de Japanse Zee. Zeven van hen werden opgepikt. Amerikaanse mariniers ge bruiken in Korea (tank-dozers) tanks met de 'uitrusting van „bulldozers" om in de vuurlinie van te voren gemaakte kazemat ten aan te brengen. Deze kaze matten, die twee ton wegen en van hout zijn gemaakt, kunnen in anderhalf uur worden ge plaatst, aldus een bekendmaking te Seoel. Eerst wordt een kuil gegraven, daarna wordt het gevaarte van zes voet in het vierkant er in geplaatst en vervolgens wordt aarde tegen de kazemat geduwd. Het is thans aan het gehele front in Korea rustig. De Noor delijken hebben hun hevige aan vallen op de „Sluipschutters bergkam" gestaakt. Volgens een woordvoerder van het Ameri kaanse 8ste leger hebben zij bij de gevechten om de bergkam, welke reeds ongeveer een maand aan de gang is, 16.963 man ver loren, waaronder 5225 doden. De „Speldepuntheuvel", een belangrijke hoogte van de berg kam, is ongeveer twaalf maal van bezetter verwisseld. In Luxemburg heerste Maan dag een feestelijke stemming naar aanleiding van de eerste of ficiële verschijning sedert hun verloving, van erfgroothertog Jan en prinses Josephine Char lotte. Tegen het einde van de na middag begaven zich duizenden personen naar het groothertoge lijk paleis in de oude stad. De bestuursgebouwen en de particuliere woningen waren met de Luxemburgse en Belgische kleuren bevlagd. Bovendien wa ren de openbare gebouwen ver licht. De receptie op het grootherto gelijk paleis had te 18 uur plaats in het goudsatijnen salon. Achter eenvolgens werden de leden van het kabinet, de voorzitter van het opperste hof en de burgemeester van Luxemburg aan prinses Jo sephine Charlotte voorgesteld. Vóór het paleis stonden de mu ziekkapel en de wachtcompagnie opgesteld. Er werd een concert gegeven dat besloten werd met de uitvoering van de Belgische en Luxemburgse volksliederen. Inmiddels waren tienduizenden mensen vóór het paleis en in de omtrek samengestroomd. Toen de verloofden op het bal kon verschenen brak een warme ovatie los. De menigte hief va derlandse liederen aan. Toen de groothertogin en prins Felix op aandringen van de menigte, op hun beurt op het balkon kwamen zwol het gejuich opnieuw aan. Lang nadat de verloofden ver trokken waren, stonden nog dui zenden personen, ondanks de koude, voor het paleis om uiting te geven aan hun vreugde en trouw. Na de receptie van de officie- Ie persoonlijkheden werd de pers in de hall van het paleis ontvan gen door de groothertogin, prins Felix en de verloofden. Prinses Josephine Charlotte droeg een zwarte japon van crêpe de chine, een hertzbontmantel en een geel hoedje. De beide prinsen waren in uniform. Alle aanwezigen waren het er over eens dat prinses Josephine Charlotte met haar eenvoud haar charme en haar glimlach onmid dellijk het hart van de Luxem burgers heeft veroverd. De gepensionneerde generaal- majoor P. Scholten, hoofdleider der Ambonese woonoorden in Nederland, die als zodanig ont slag heeft genomen, heeft giste ren 'n vergadering van de kamp leiders in het ministerie van Uniezaken en Overzeese rijksde len zijn functie overgedragen aan zijn opvolger, de heer J. van Ringen. Hierbij waren o.m. aan wezig mr. Ph. H. M. Werner, secretaris-generaal van 't maat schappelijk werk en de heer J. J. Rombach, namens minister Kernkamp. Ook van Ambonese zijde werd belangstelling getoond. Verte genwoordigers van de R.M.S. en van de B.P.R.M.S. bezochten ge neraal Scholten om hem dank te brengen voor het vele, dat hij in het belang der Ambonezen hier te lande heeft verricht. van 27 Juii t/m 1 Augustus. De bedrijfsraad voor het bouw bedrijf heeft als vacantieweek voor de bouwvakken aangewe zen de kalenderweek, aanvan gende 27 Juli 1953 en eindigen de 1 Augustus. Verder heeft de bedrijfsraad bepaald, dat Zaterdag 27 Decem ber 1952 en Donderdag 30 April 1953 worden aangewezen als verplichte verlofdagen.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1