De zwakte van ons Kabinet aan het licht trad Naguib krijgt zes maanden hoogste gezag in Egypte Bewapen Duitsland en Spanje.... PARLEMENT ARIA Felle replieken van Pro f. Oud Datum van ingang23 Juli 1952 Lege trein reed op stilstaande locomotief en houd Frankrijk in de gaten SPAARKAS-KLIMOP ZWARE GEVECHTEN DUREN VOORT Ernstig verkeersongeval Politieagent neergeschoten Hongerstaking bij Deense garnizoenen WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- eo MAANSTANDEN Goederen uit Spanje Zwak debuut van Minister v. d. Kielt De algemene beschouwingen over de begroting 1953 hebben een debat in de Tweede Kamer ontke tend, gelijk wij na de oorlog nauwelijks hebben ge kend. Er was nu werkelijk een oppositie met een eigen mening en een eigen geluid, die er in geslaagd is het zwakke weefsel, dat de nieuwe regering samenhoudt, den volke duidelijk te tonen. Trambotsing te Rotterdam Malan aanvaardt uitslag Frankering bil Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I, van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 15 NOVEMBER 1952. 7e Jaargang No. 2192. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 rebels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Prof. Oud gelegenheid gevend zich zo onomwonden uit te spre ken, zullen de achtereenvolgen de formateurs zich hebben afge vraagd, of zij wel wijs deden een partij, die sedert 1946 in voort durend opgaande lijn beweegt buiten elk parlementair overleg te houden. De critiek van prof. Oud was ongenadig en al heeft hij zelf van prof. Romme en dr Schouten enige minder aangena me opmerkingen in ontvangst moeten nemen deze golden slechts het feit, dat prof. Oud van politieke partij is veranderd, maar niet zijn argumenten. Prof. Oud heeft op de voor grond gesteld, dat deze nieuwe regering onder socialistische vlag vaart. De gelukwens, die hij tot de ministers van de P.v.d.A. richtte, dat hun partij het groot ste voordeel heeft getrokken van de formatie, was uiteraard iro nisch bedoeld en werd dan ook met weinig opgewekte glimlach jes achter de ministertafel aan vaard. Zij kreeg in de loop van 't debat dubbel relief, omdat er ei genlijk van de vier „regerings partijen" geen enkele was, die kwam verklaren, dat zij voor vol le 100 achter de regering staat. Prof. Romme betoogde, dat van een socialistische overheer sing in de regering geen sprake is; anders had hij niet medege daan. Maar dat bracht er de heer Burger, de leider van de P.v.d.A.- fractie, toe om aan te tonen, hoe weinig voldaan hij is, dat zijn partij, die een winst van 3 zetels heeft behaald, terwijl de K.V.P. 2 zetels achteruitging, nu eigen lijk geen verdere progressie ziet aangekondigd; integendeel naar alle schijn er voor zal moeten strijden om het gewonnen terrein te behouden. Daarenboven bleek hij het vooral in zijn repliek on eens met de regering over haar houding in Nieuw-Guinee, dat hij consequent gevolg van vroegere beslissing liefst wil afstaan. EEN MOTIE Prof. Romme ging zo ver om een non possumus in uitzicht te stellen. Hij vindt het programma van de regering vaag en ondui delijk. Hij mist er vooral in de steun aan de grote gezinnen, een punt, waarop de K.V.P. zeker blijvend nadruk zal leggen. De financiële specialiteit van zijn partij dr Lucas was over het programma van de minister van Financiën niet te spreken. Hij wil evenals prof. Oud belasting- guur van de staatssecretarissen staat hem uit constitutioneel oogpunt niet aan. Hij vindt, dat deze bij de formatie te veel op de voorgrond geschoven zijn, waar mede hij waarschijnlijk bedoelt, dat portefeuilles van staatssecre tarissen zo min of meer op één lijn gesteld zijn met die van mi nisters. WEINIG INDRUK. verlaging; hij wil in elk geval dat een batig saldo op de gewone dienst zal worden afgetrokken van !het nadelig saldo vkn de buitengewone dienst en diende daarvoor zelfs een motie in. Die motie verloor echter haar bete kenis, omdat minister Van de Kieft kwam mededelen, dat hij bij een mindere opbrengst der belastingen nog moet afwachten, of dit saldo inderdaad zal worden bereikt. Merkwaardig was, dat met dr Lucas niet alleen de chris- telijk-historische specialist op fi- nanciëel gebied, de heer Van de Wetering, zich tegen minister Van de Kieft keerde, maar dat dit ook deed de heer Hofstra, de aangewezen deskundige uit de P. v. d. A. Zodanig aangewezen, dat men eigenlijk verwachtte, dat hij minister van Financiën zou worden. Minister Van de Kieft maakte geen gelukkig mi- nisteriëel debuut. Hij zocht het in grapjes, die de tribunes deden schateren alsof het de grappigste scène uit Chaplins Limelight betrof. Prof. Oud, die nogal Ka merervaring heeft, waarschuwde hem tegen te veel grapjes. Ik heb ze, zo zeide hij, na wereld oorlog I ook rrir De Vries horen maken en het financiëel beleid van deze kan niet bepaald een succes worden genoemd. Minister Van de Kieft bond dan ook in zijn repliek wat in. Ook de anti-revolutionaire en ehr.. historische fracties lieten critische geluiden horen. De heer Schouten heeft vooral over het karakter van de kabinetsforma tie gesproken. Hij zeide, dat het geen doorbraak was, terwijl juist van andere zijde naar voren werd gebracht, dat het verheugende hierin gelegen is, dat beide chris. telijke partijen zich nu ook in progressieve richting gaan bewe gen De heer Tilanus zag veel goeds in deze regering. Dat verwondert niemand, want te beginnen met prof. Oud werd met de vriende lijkheid, die de heer Tilanus ont wikkelde nu niet altijd een be wijs van parlementaire kracht de spot gedreven, wellicht een beetje te veel. De heer Tilanus had trouwens bezwaren: de fi- Noch de sprekers van de rege ring, noch minister-president Drees, die slechts zo nu en dan zijn oude strijdvaardige vorm toonde, noch de heer Van de Kieft, die moest bekennen zich over de mogelijkheid van belas tingverlaging nog niet te kunnen uitlaten, omdat elke dag ontzag lijk veel werk medebracht, (heeft hij dat ook wel eens bedacht, toen hij niet achter de groene ta fel zat?) hebben op de Kamer veel indruk gemaakt. Integen deel, indien het nog nodig was na de van alle kanten gehoorde cri tiek vast te stellen, dat dit kabi net feitelijk in niets homogeen is, dan heeft hun beider zwakke repliek daartoe bijgedragen. Noch terzake van belastingver laging en de daarmede samen- hartgënde economisch-financiële politiek, noch terzake van min of meer ondergeschikte punten is van overeenstemming tussen de vier „regeringspartijen" geble ken. Versterkt is de regering niet uit deze algemene debatten .te voorschijn gekomen; integendeel, verzwakt op een dusdanige wijze, dat men geneigd is voor de na bije toekomst te vrezen. Uiteraard werden aan het einde der debatten de financiële begro tingshoofdstukken en de wet op de middelen zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De com munisten, die alleen bij monde van de heer Gortzak een teken van aanwezigheid gaven, ver zochten aantekening, dat zij ge acht wilden worden te hebben tegengestemd. Maar de geluk wensen, die prof. Lieftinck in de regel van alle zijden in ontvangst mocht nemen, beperkten zich tot enkele handdrukken van de pro minenten uit de partijen, die de regering steunen. Vóórdat de Kamer met de be handeling van de militaire begro tingen begon waarbij èn de veiligheid van Nederland èn de Nederlandse militaire krachtsin spanning critisch werden beke ken werd de noodwet-kinder toeslag aangenomen. De kosten ervan werden verhoogd door de aanneming van een amendement- Schilthuis, door minister Suur- hoff als niet passend in het sche ma bestreden, maar aangenomen door de gezamenlijke meerder heid van P. v. d. A. en K. V. P. (Adv.) Van onze correspondent uit Madrid ontvingen wij bericht, dat het Spaanse vlaggenschip m.s. „Barcelona" met een zending goederen van de firma S.N. naar Terneuzen is vertrokken. Bij deze zending zijn o.a.: Damesjumpers en vesten, Ny lonkousen, sjaals, handschoenen, sokken, sportkousen, handwer ken, babygoed, trainingspakken, trainingsbroeken, jongens- en meisjesvesten, kinderpullovertjes en nog vele andere artikelen. Het Wol- en Kousenhuis A. v. d. BRUELE alhier kreeg opdracht deze zending in te klaren en ter beschikking van de vrienden van St. Nicolaas te houden. Te Cairo is officieel medege deeld, dat minister-president ge neraal Naguib voor de tijd van zes maanden volstrekte volmach ten voor het bestuur van Egypte zijn verleend. Deze termijn wordt gerekend te zijn ingegaan op 23 Juli JJ., de datum waarop de militairen in Egypte de macht overnamen. Het desbetreffende besluit werd meegedeeld in een door de ministerraad uitgevaardigd be- sluiS. Er is onder meer in be paald dat alle na de staatsgreep getroffen maatregelen om „de veiligheid van de staat en het voortbestaan van de regeririg- Naguib te waarborgen", niet door hun wettigheid kunnen worden getoetst- Ook wordt verklaard dat het beslui''J niét aan de raad van state die tevens optreedt als het Egyptische opperste ge rechtshof is voorgelegd, daar „er 'geen tijd verloren kon gaan met de bekendmaking er van". In een door het ministarie van Binnenlandse Zaken uitge geven bekendmaking wordt ge zegd dat het leger indertijd ge noodzaakt was in te grijpen om- dal „dwingelandij en omkope rij hoogtij vierden in alle Egyp tische ministeries". In de bekendmaking wordt de „theorie der noodzakelijkheid" verdedigd, welke hierop neer komt dat het „uit een revolutie voortgekomen regeringen toege staan is op een wijze te hande len, die in strijd schijnt] te zijn met de bestaande wetten, indien dit noodzakelijk is om he dooi de opstand verwezenlijkte te be stendigen." Hieraan wordt joegevoegd: „Aangezien de staatsgreep van he'j leger werd gesteund door het volk, zijn de sindsdien door het leger," op grond van de af gekondigde noodtoestand, geno men en nog te nemen maatre gelen voortgevloeid uit de be hoefte van het land aan her vormingen enbescherming en uit de noodzaak voortschrijding langs de ééns ingeslagen weg te j verzekeren". Premier generaal Naguib heeft mte i zijn legerstaf op het hoofd kwartier der strijdkrachten ver gaderd. Gemeld wordt dat de min.-president een kabinetswij ziging van niet-ingrij pende aard ovenweégt. Het Amerikaanse weekblad „United States News and World Report" publiceert een artikel van de hand van de Britse generaal- majoor J. F. C. Fuller, tankcommandant tijdens de eerste wereld oorlog en thans nog steeds bekend als specialist voor militaire aangelegenheden. In dit artikel zegt de generaal- majoor, dat Duitsland en Span je kostbare geallieerden voor het Westen kunnen worden, maar dat Frankrijk alleen maar Ik koop als regel iedere week een zegel! (Kon. goedgek. 3 Juni 1952) Secretariaat: Margrietstraat 15, Terneuzen. last is en het zal blijven VAN HET KOREAANSE FRONT Amerikaanse superforten heb ben communis.ische troepen en voorraden te Tsjolsan aan de N- W.-kust van Korea nabij de Mandsjoerijse grens gebombar deerd. Volgens de vliegers van de aanvallende toestellen vloog „de hele zaak" in de lucht- Communistische jachtvlieg tuigen, die waren opgestegen, bleven echter buiten het bereik van de geallieerde vliegtuigen. Aan het centrale front duren de zware gevechten voort. Zuidkoreaanse troepen slaag den er Vrijdagochtend vroeg in de Speldepuntheuvel, die de communisten Donderdagavond bezetten, weer in handen te krij gen. Het was de derde opeen volgende nacht, dat de commu- Twee doden, één zwaar, en 13 lichtgewonden. Een botsing tussen een per- soneelsbus van de Enka (Eerste Nederlandse Kunstzijdefabriek Arnhem) te Ede en een auto voor veevervoer heeft Donder dagmiddag op de Hoenderlose- weg te Ugchelen bij Apeldoorn twee dpden, één zwaar- en 13 lichtgewonden geëist. Omstreeks kwart over 1 kwam de autobus, waarin ongeveer 20 arbeiders van de Enka werden vervoerd uit de richting Apel doorn, toen ter hoogte van het sanatorium „Caesarea" uit te genovergestelde richting een veewagen naderde van de firma Hazebeek uit Wekerom, waarin ongeveer vijf en een halve ton vlees werd vervoerd. Door nog niet bekende oorzaak zwenkte de chauffeur van de vee-auto, de 22-jarige J. K. uit Barneveld, met zijn wagen plotseling naar links. De buschauffeur trachtte nog, door naar uiterst rechts uit te wijken en tegelijkertijd krachtig .remmen, een aanrijding te voor- nisten er in geslaagd waren de komen, doch mocht daarin niet heuveltop to veroveren. Zij wer den na bloedige gevechten van man tegen man die uren duur den, echter weer verdreven. In een communiqué van het Se leger is verklaard, dat de ge allieerde troepen aan het Ooste lijke front napalm hebben ge bruikt als m|ijnen om "commu nistische aanvallen ten W. van Kansong tot staan te brengen. Tot op heden was napalm alleen bij luchtbombardementen ge slagen. Met een daverende klap vlogen de twee voertuigen op el- zorgwekkende toestand naar het Julianaziekenhuis te Apeldoorn worden overgebracht evenals de chauffeur van de veewagen, J. K. die waarschijnlijk een hersen schudding heeft opgelopen. De buschauffeur en nog 12 an dere inzittenden kwamen er met lichte verwondingen af, welke deels in het sanatorium, deels in het ziekenhuis werden behan deld. De beide zwaar gehavende voertuigen zijn door de politie in beslag genomen. een ook. Ik ben, aldus Fuller, een vu rig voorstander van de Duitse herbewapening. Het is, zo ver volgt hij, zelfs mogelijk, dat wij opnieuw stork leidende figuren (sic!) in W--Duitsland zullen zien opkomen- Maar het is ab surd te denken, dat Duitsland zo machtig zal kunnen worden, dat het zich in zijn eentje tegen het grootste deel van de wereld zal kunnen verze.ten. Want, zo vervolgt deze Britse miiitair, he'. tijdperk der nationale oorlogen heeft thans plaats gemaakt voor groepsoorlogen. Op het ogenblik vormt Frankrijk een last. Een verstandig Frans commandant, die ooit nog eens aan het hoofd van vooruitgeschoven troepen in Duitsland komt te staan, zal verscheidene divisies beschik-, baar houden voor de bescher ming van zijn verbindingswegen door Frankrijk. Het sabotage- gevaar van de zijde der commu nisten is namelijk te groot.... Men moet 100 jaar teruggaan tot, de Krimoorlog, om nog iets terug te vinden van de militaire vitaliteit Van Frankrijk. Seder 1870 is Frankrijk eigenlijk al aan het aftakelen Ds generaal-majoor besluit zijn artikel met de woorden: De oppositie van Frankrijk togen de herbewapening van Duitsland is alleen te wijten aan de vrees der Fransen om in een oorlog tegen de Sow jet- Unie te worden meegesleep.- Tegen half elf Vrijdagmorgen is bij Schiedam door tot nog toe onbekende oorzaak een ledige reizigerstrein in aanrijding geko men met een stilstaande stoom locomotief. De bovenleiding geraakte door de aanrijding onklaar, zodat van de viersporige baan tussen Rot terdam D.P. en Schiedam slechts twee sporen berijdbaar zijn. Ten einde de vertraging van de trei nen tot 'n minimum te beperken, tussen Den Haag en Rotterdam D.P. een pendeldienst ingelegd. Reizigers van Amsterdam be stemd voor het Zuiden werd aan geraden via Utrecht te reizen. Het ongeval is, afgezien van de grote materiële schade, vrij goed afgelopen. Op de spoorbaan be vond zich een locomotief met 'n goederenwagon er voor. Een electrische trein uit de richting Schiedam reed plotseling met 'n enorme klap op de goederenwa gon in. De electrische trein, een personentrein, was gelukkig leeg, doch de bestuurder heeft bij dit ongeval, waarvan de oor zaak nog onbekend is een gebro ken been en een kniewond opge lopen. Twee wagons van de electrische trein liepen uit de rails en kan telden tegen de spoorwegdijk. De ravage was groot. De draden hingen naar beneden en de goe deren lagen her en der vespreid. De bestuurder van de lege trein, de heer W. uit Den Haag is in het gemeenteziekenhuis te Schiedam opgenomen. Hij ver keert niet in levensgevaar. In de nacht van Donderdag op Vrijdag te plm. 3.50 uur is op de Utrechtse straatweg te Woerden een agent van politie door twee onbekende daders neergeschoten. De daders kwamen uit de rich ting Harmeien en zijn na het ple. gen van het misdrijf verdwenen in de richting Woerden. Zij wa ren per rijwiel en reden te Woer- Een gedeelte van de garnizoe nen van de twee forten, die de zuidelijke uitgang van Kopen hagen naar de Sont bewaken, is in hongerstaking gegaan uit pro test tegen het verlengen van de diensttijd van 12 tot 18 maanden. De staking begon Donderdag, kaar. Juist waar men ze het doch had een vroegtijdig einde, minst zou vermoeden waren de daar de meeste mannen nog gevolgen het ernstigst. dezelfde dag hun avondmaaltijd Twee Apeldoornse arbeiders gebruikten, die helemaal achterin de bus za- De stakingsleiders zeiden, dat ten, de 27-jarige F. K. en de even voornamelijk was gestaakt, om- oude D. J. H. werden door los- dat velen reeds regelingen had- vliegende voorwerpen zo zwaar den getroffen om een betrekking gewond, dat zij ter plaatse over- in het burgerleven te aanvaar- leden. Een andere arbeider, J. P. den. Hierbij uitgaande van de eveneens uit Apeldoorn moest in veronderstelling, dat de dienst tijd niet zou worden verlengd. Het protest zal naar de bevoegde autoriteiten doorgegeven worden. De stakers waren matrozen. Zij maakten deel uit van de gar nizoenen. Mogelijk zullen „landsoldaten" kortere diensttijd hebben dan zeelieden en leden van de lucht macht door een tekort aan ka zernes. In de kazerne van Pamplona te Madrid is Donderdag een luitenant om het leven gekomen en werden 16 soldaten gewond, van wie 10 zwaar, door het ontploffen van een doos slaghoedjes, die de luitenant vast hield. Eén dode. Gisteravond zijn op de Beyer- landselaan te Rotterdam twee stoomtrams van de Rotterdamse tramwegmaatschappij met elkaar in botsing gekomen. Een postbe ambte, die zich in de postwagen van een der stoomtrams bevond,1 kwam bij dit ongeval om het le ven. De botsing geschiedde om streeks vijf minuten voor half 11. Een tramstel kwam van Oud- Beyerland en vervoerde ongeveer een twintigtal personen. Een an dere stoomtram kwam uit de richting Rotterdam. Zij bestond uit een aantal wagons beladen met suikerbieten. Op het kruis punt aan de Beyerlandselaan moest de stoomtram uit de rich ting Rotterdam komend, remmen voor een wissel, aldus neemt men op het ogenblik aan. Deze tram gleed waarschijnlijk door de zwaarte door en de locomotief greep de achterste wagon het postrijtuig van de uit Oud- Beyerland komende passagiers stoomtram. De postwagon vloog meteen in brand. „Ik zag een enorme steekvlam", aldus iemand van het trampersoneel. In deze post wagon bevond zich een buta-gas- cylinder en waarschijnlijk is deze ontploft. De zich in de postwagon ophou dende ambtenaar kwam om het leven. den zonder licht. Vermoedelijk hadden zij een uur tevoren een poging tot inbraak gedaan in de gemeente Harmeien. De neergeschoten agent is in het ziekenhuis te Woerden over leden. Het slachtoffer, de 35-jari- ge A. van Eek, was gehuwd en had twee kinderen. Over de toedracht vernemen wij nog het volgende: Tegen 4 uur 's-nachts kreeg de politie te Woerden een telefonische mede deling uit Harmeien, dat daar 'n inbraak was gepleegd door twee mannen, die zich per rijwiel in de richting Woerden hadden be geven. Hierna reed de agent Van Eek, vergezeld van een burger, op de fiets in de richting Har- melen. Ter hoogte van café „Een hoorn" ontmoetten zij twee man. nen, die zonder licht reden. Na sommatie van de agent om af te stappen begonnen de onbeken den te vuren. Zij losten vier of vijf schoten. De agent werd in de buik getroffen. Zijn metgezel kreeg een schotwond in het been. De daders reden weg. De gewonden werden in het zieken huis te Woerden opgenomen. In Harmeien was op drie plaatsen ingebroken. Veel heeft dit de daders niet opgebracht. In de eerste woning bedroeg de buit 17,50 en in de tweede 10, be nevens een groot aantal sigaret ten. Wat er bij de derde inbraak werd gestolen, is nog niet be kend. Tenslotte probeerden de inbre kers het nog voor een vierde maal, maar hier werden zij ge stoord, doordat de vrouw des huizes wakker werd en de politie alarmeerde. Voor deze per motor arriveerde, waren de vogels gevlogen. Een seinhuiswachter, die door de politie was gewaar schuwd, zag twee fietsers zonder licht passeren in de richting Woerden. De trein bestond slechts uit een tweewagentreinstel en is dus in zijn geheel uit de rails gelopen. De trein is tegen een naast de spoorbaan liggende dijk terecht gekomen en is vrijwel niet be schadigd. De locomotief stond niet op de rem en bovendien ving de hou ten goederenwagen de schok grotendeels op. Anders waren de gevolgen wellicht ernstiger ge weest. Nader vernemen wij nog het volgende: De locomotief en de goederenwagen waren van Maassluis binnengekomen op het station te Schiedam en dit trein stel moest omwisselen aan de oostzijde van het station. Terwijl men daarmee bezig was en dit treinstel op het hoofdspoor van Schiedam naar Rotterdam stond, arriveerde 'n lege materieeltrein, die onderweg was van Schiedam naar Rotterdam. Deze heeft het eerste treinstel van achter aan gereden. Ter plaatse werd „ver ondersteld dat de oorzaak is ge legen in het feit, dat de „door- wisselende" locomotief plus wa gon in de mist aan de aandacht van de betrokken wachter is ont snapt. Premier Daniël Malan van Zuid-Afrika heeft Vrijdagavond te Johannesburg verklaard, dat zijn regering de Donderdag door het hof van appèl gedane uit spraak, dat het nieuwe „hoge par lementaire hof" onwettig is, zal aanvaarden. Dr Malan sprak op een open bare vergadering. Hij deelde mede, dat bij de in April a.s. te houden algemene verkiezingen de Kaapse kleurlingen op de ge meenschappelijke kiezerslijst zou den voorkomen. De kwestie zou evenwel bij de algemene verkie zingen in hoger beroep komen, doordat aan de kiezers zou wor den gevraagd de regering vol macht te verlenen tot maatrege len om de souvereiniteit van het parlement boven elke twijfel te verheffen. De juiste aard van deze maat regelen zou later worden bekend gemaakt. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. MEER BEWOLKING. Tamelijk koud weer met in de ochtenduren hier en daar nog nevel of mist. Overigens half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen of sneeuw. Weinig wind. ZONDAG 16 NOVEMBER. Breskens v.m. 0.43 n.m. 12 55 Terneuzen 1.18 1.30 Hansweert 1.58 2.10 Walsoorden 2.08 2.20 MAANDAG 17 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 1.16 1.30 Terneuzen 1:51 2.05 Hansweert 2.31 2.4~ Walsoorden 2.41 2.55 ZON MAAN op onder op ondei Nov. 15 8.00 16.49 5.41 15.19 17 8.04 16.46 8.22 16.04 19 8.07 16.43 10.52 17.36 20 8.09 16.42 11.48 18.48 21 8.11 16.41 12.27 20.11

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1