De ramp van de Faustus MacCloy vol lof over Conventie van Bonn Het aftreden van Lie Lawinegevaar in Oostenrijk De strijd in Korea Britse hulpschepengearriveerd PEARSON OVER DE V. N„ TUNIS EN MAROKKO DE TUNESISCHE KWESTIE DE ARRESTATIES TE BANGKOK Mijnenveger voor Neder land te water gelaten Democratische verklaring over de presidentsverkiezingen WEERSVERWACHT1NG Premieregeling voor vrijwillig dienende vaandrigs en kornetten Frans vliegtuig boven Afrika verongelukt HOOGWATER Slecht weer belemmert luchtactiviteit ONGEREGELDHEDEN IN KAMP RIJ NAGASAKI ZON- en MAANSTANDEN fypka De echte Ch/orophy/Mandpasta De geurillastrifd op de Philippijnen DONDERDAG 13 NOVEMBER 1952. 7e Jaargang No. 2190. Duikerwerkzaamheden nog niet begonnen NIEUWE WATERWEG VERSPERD DOOR DE FAUSTUS NOORDZEE Een opvolger voor Lie De aardbeving op Kamtsjatska Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 rebels 75 cent; Iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur MUNHARDT De twee Britse hulpschepen, de „Uplifter" en de Succour", die zullen helpen bij het opruimen van het wrak van de „Faustus", zijn gisteren voor de Nieuwe Wa terweg gearriveerd. De faciliteiten voor het scheep vaartverkeer zijn weer enigerma te verbeterd. Bij gunstig weer mogen inkomende schepen, die tot nu toe tot negen meter diep gang konden worden toegelaten, thans een diepgang van 10 meter hebben. Wat het wrak betreft wordt de situatie gunstig geacht. De windkracht op zee is drie tot vier, hetgeen duiken mogelijk maakt. Op een vraag, waarom de Engelse marine is ingeschakeld voor dit karwei en niet het Ne derlandse bedrijfsleven, werd van de zijde van waterstaat medege deeld, dat de grote Nederlandse bokken voor het te verrichten werk op deze plaats en in dit jaargetijde niet geschikt werden geacht. Door gebruik te maken van het Engelse materieel is de voortgang van het werk het best verzekerd. In overleg met de heer C. A. Black, „director of the Salvage ,,of en hoe laat er naar het wrak van de „Faustus" gedoken kan worden staat nog niet vast. Maar wie mee wil gaan, gaat mee". En zo daalden wij dan Woens dagmiddag om 4 uur af langs 'n laddertje, dat vastgeklonken zat aan 'n houten piertje in de berg- haven van de Hoek. Wij zetten onze schreden aan dek van de „Belana", een 18 tons communi catievaartuigje, dat bij Hr. Ms. „Karei Doorman" hoort en in de marinemond de „admiraalssloep" wordt genoemd. Hiermee zouden wij ons in de buurt van het wrak wagen, waar de A. 952 met een duikploeg de eerste onderzoekin gen onder de waterspiegel zou laten verrichten. Wij zijn terug gekomen zonder dat de voor nemens tot duiken tot uitvoe ring konden worden gebracht. TE VEEL BOVENWATER. „Er staat te veel bovenwater", zei de machinist van de „Bela na". „In Keulen is zeven meter water genoteerd en de eb brengt het water hier niet laag genoeg". De man is met het water en het tij op de hoogte en zal het dus department of the Royal Navy", wel weten. Toch hebben wij de zijn allerlei oplossingen overwo-1 vreemde sensatie beleefd om ge gen. Daar het streven is in de kortst mogelijke tijd de geul te verbreden, wordt de enige reme die geacht de vernietiging van het wrak in stukken. Een uit spraak van de heer Black is deze: „This will be a bloody job of sweat and tears". In verband met de uitgewissel de ervaringen van de loodsen, de duikwerkzaamheden en tevens met het oog op een gunstige tijd van aankomst te Rotterdam wordt thans voor inkomende schepen met een diepgang van 8 tot 10 meter de tijd van binnen varen bepaald op 412 tot 214 uur vóór hoogwater te Hoek van Hol land. doorgaat. Er is midden in de Waterweg een groene wrakboei verankerd. Die rukt maar aan z'n ketting. 's-Nachts brandt er licht in. De loods weet nu bij het bin nenkomen, dat hij zijn weg moet zoeken tussen dit licht en het vuurbaken van het Noorder- hoofd door. Dit vuurbaken is trouwens het begin van de reeds meermalen genoemde lichtenlijn, want wanneer men op zee het licht hiervan in een verticale lijn ziet met een licht bij de vuurto ren, weet men dat dit de rich ting is. Slechts aan de loods is precies bekend, hoe de vaargeul dan loopt. Iets verder de Nieuwe Waterweg op drijft het bergings vaartuig van Van der Tak, „De Bruinvis". De twee zwarte bol len aan bakboord gehesen, geven daar de vaart vrij. De ene bal aan stuurboordzijde duidt op ge varen. Rondom het wrak liggen de Engelse bergingsvaartuigen „Uplifter" en „Succour" en daar komen juist nog andere vaartui gen uit zee te hulp. De LC. 15, een Engelsman en de A. 828 van de Nederlandse marine uit Den Helder. Zij worden getrokken door de zware Engelse zeesleep boot „Restive". Aan materieel ontbreekt het dus niet. VOORBEREIDINGEN. „Hoe het nu zit met de voorbe- Het is een gokje" had de mari ne-voorlichtingsdienst gezegd, „De Vet. Naties brengen hun bestaan in gevaar, indien zij er niet in slagen een oplossing te vinden voor de geschillen over Tunis en Marokko", verklaarde de Canadese minister van Bui tenlandse Zaken Pearson in een Toespraak als eregast op een door de „vereniging van corres pondenten bij de Ver. Natids' aangeboden diner dat mede werd bijgewoond door de Biritse, Franse en Amerikaanse minis ters van Buitenlandse Zaken. Hij was van mening dat de Ver. Naties een compromis moe ten vinden ter overbrugging van de tegenstelling tussen de bepa ling in het handvest, dat de in ternationale organisatie zich niet met binnenlandse vraag stukken van haar leden-staten mag inlaten en het handhaven ■van „de rechten van de mens". De bey van Tunis heeft in een 9 September gedateerde brief aan de Franse president Auriol, die te Carthage is gepubliceerd, veï'klaaird dat de Franse voor stellen voor hervormingen in Tunesië geen rekening houden met de Tunesische souvereini- teit. De Fransen hadden bij voor baat hun kansen op succes ver speeld door hun actie in Maart van dit jaar, toen zij de natio nalistische regering van pre mier Tsjenik opzij schoven door de ministers te interneren en de staat van beleg af te kondigen. De voorstellen werden vervol-, gen gedaan in een vorm, die elk initiatief van de 'Tunesiërs uit sloot. (In het Franse hervormings plan werd Tunesië verkiezingen voor een wetgevende raad voor heel Tunesië en locale raden toegezegd. Frankrijk zou de Tu nesische buitenlandse politiek en de verdediging onder zijn be heer houden). Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken heeft verklaard dat de publicatie van de brief te Parijs grote verrassing heeft gewekt. De publicatie is in strijd met alle regels van beleefdheid, zei hij. Hij noemde het „feen kunstgreep aan de vooravond van het debat in de Ver. Naties over Tunesië en Marokko". confronteerd te worden met de plek, waar de „Faustus" roem loos ten onder is gegaan. Wij za gen ,,de kop rollen", zoals dat in zeemanstermen heet. Dat is de langzaam ibefaamd geworden kam van schuim, die bij elke nieuwe golfslag opbruist en dan weer wegzinkt. Achter deze streep moet het wrak liggen. Dat schijnt zo de gewone gang van zaken te zijn. Koppels meeuwen zwermen er overheen, als verwachten zij, dat het water iets van zijn prooi zal loslaten om hen tot voedsel te strekken. Zij zijn honderden in getal, maar vinden niets. Zij scheren ook langs en over 't gat in de pier, dat van de water kant af nog „unheimischer" aan doet. Hier botst en klotst de zee doorheen in vervaarlijke „kwak ken". Zouden kleinere zeevissen hier doorheen gezogen en een prooi van deze witgevlerkte zee vogels worden? „Tjonge tjonge", zegt de ma chinist, terwijl hij een pruim van een klein half ons achter de kiezen stopt. „Die Panamees moet een schuiver gemaakt heb ben. Hij is met zijn kop als het ware voor de deur gekomen. Nie mand heeft er aan gedacht, dat het mogelijk was, dat het schip daar doorheen zou varen. Maar er is niets sterker dan de zee en de storm. De „Faustus" moet er half overheen gewipt zijn, waar bij de buik is opengereten. Toen is zij afgedreven naar de overzij de, waar de "Zuiderpier ligt, maar zij kon de overkant niet halen omdat het water binnengutste". Ons bootje maakt onverwachte capriolen, nu wij op het kruis punt van rivier en zee zijn geko men. Wij schommelen en stam pen al even hard als de twee log gers, die broederlijk binnenva ren. „Dat is de branding maar", zegt de machinist. „Buiten is het weer spiegelglad, maar het wijst er op, dat de storm toch wel in het water zit". Wij werden hier nu wel ge waar, dat de zeevaart gewoon bovendien de waardevolste.namelijk de enige met Vitamine A en D. Tube 120 -95-70 ct. bij Apothekers en Drogisten. reidingen voor het duiken," vra gen wij. „Nog niets van bekend," luidt het antwoord van het duikvaartuig af. „De bekende duiker Sperling", zo liet de ma chinist zich weer horen, „dook altijd een uur vóór laag water. Een kwartier nadat de vloed kwam ging hij eruit. Maar onze generatie kan het ook nog wel", zei hij. „De duiksloepen van de marine liggen bovenströoms. Dan komen de duikers, als zij afdalen, vanzelf goed terecht. Maar het water valt-volgens mij niet laag genoeg". Als de duisternis gaat vallen, stomen wij terug naar de Bergha- ven. Vier boven elkaar geplaatste bovenlichten op de semaphore wijzen de van zee komende sche pen op het gevaar. De binnenko mende „King Stephen" van een Londense rederij haalt ons ge makkelijk in. „Een mooi gezicht voor een zeeman", filosofeert on ze machinist. „Wanneer je lang weg bent geweest en je ziet dan aan beide kanten de walletjes weer". Na anderhalf uur te hebben rondgezwalkt zijn wij weer in de Berghaven. Er is niets gebeurd, maar wij hebben indrukken opge daan. Ér zou Woensdagavond niet meer worden gedoken. Donderdag Donderdag "AUSTUS gestrand ReddingboofJAH LUS" haalt bemanning af RDERHOOF0 rfotk van mm Holland Vrijdag: Wrak schuift over de pier en zinkt LICHTTOREN STATION Wrak wordt opgeblazen 52424 John McCloy waarschuwt in 't laatste rapport, dat hij als Ame rikaans hoge commissaris in Duitsland heeft opgesteld, er voor dat uiterst nationalistische en neo-nazistische krachten nog steeds in Duitsland werkzaam zijn. De herleving van het nationaal socialisme was, gezien in 't licht van het verleden, mogelijk, doch McCloy is van mening dat het extremisme op het ogenblik min- Een groot gedeelte der te Bangkok gearresteerde perso nen is Woensdag, na onder- ivlraagd te zijn, weer op vrije voeten gesteld- De politie heeft meegedeeld dat de arrestanten door hun op treden de binnenlandse veilig heid van Thailand in gevaar brachten. Ook zouden zij ge poogd hebben het moreel der Thailandse strijdkrachten in Korea te verzwakken. De politie meent dat zekere Pridi, tijdens de afgelopen oor log leider van de verzetsbewe ging tegen de Japanners „voo'r een vrij Thailand", die thans in ballingschap in het buitenland vertoeft met een aantal arre-' stanten in verbinding staat en dat hij er naar streeft de hui dige tregering van Thailand on ver te werpen. der kans heeft veld te winnen dan ooit in de recente Duitse ge schiedenis. De ontwikkeling van de democratie in de laatste drie jaren gaf McCloy reden met ver trouwen de toekomst tegemoet te zien. Tengevolge van „het commu nistische gevaar" zou het moei lijk voor Duitsland zijn zonder hulp van buiten economisch en politiek in evenwicht te komen. De invloed van de Westduitse communistische partij is volgens McCloy uiterst gering geworden. Over de handel tussen Oost en West verklaart de voormalige hoge commissaris, dat de contro le in West-Duitsland op 't ogen blik waarschijnlijk even doeltref fend is als elders in Europa. Dit werd aangetoond door de her haalde bewijzen, dat de bewape ning van de Sowjet-Unie belem merd werd door de Westelijke controle op de handel. Over de industriële producten wordt in het rapport verklaard dat zij in Juni 1952 140 procent van die in 1936 bedroeg. Het aan tal werklozen was 1.200.000, d.i. 113.000 minder dan een jaar eer der. De productie per man per uur was in vier jaar met 75 pro cent toegenomen, maar door de bevolkingsaanwas van 25 pro cent sinds 1936 was zij per hoofd slechts weinig hoger dan in 1936. Over het Duitse aandeel in de Europese defensie verklaart McCloy, dat West-Duitsland niet kan worden verdedigd, zonder dat het zelf tot de verdediging bij draagt. Hij is vol lof over de conventies van Bonn tussen de Westelijke mogendheden en West-Duits land. Door deze Qonventiës zal West-Duitsland bijna de gehele souvereiniteit terugkrijgen, aldus McCloy. Op deze kaart geven wij een overzicht van de situatie aan de mond van de Nieuwe Waterweg. Hierop is tevens aangegeven, hoe het wrak van de „Faustus" door de pier heenbrak en de Nieuwe Waterweg versperde. De ongelukkige ligging van het wrak in de lichtlijn van de vuurtoren vormt een ernstige belemmering voor de scheepvaart. Het wrak zal door middel van springstof fen worden opgeruimd. Deze opruimingswerkzaamheden zullen geruime tijd in beslag nemen. Te Fort Lauderdale in de Amerikaanse staat Florida is een voor de Nederlandse marine bestemde mijnenveger (met een lengte van 144 voet) te water gelaten op de marinewerf van Broward. Het was de eerste maal. dat een op deze werf gebouwd schip zijdelings van de helling gleed- De Amerikaanse onder-minis ter voor de Vloot, die het schip doopte, verklaarde, dat dit de eerste hulpmijnenveger is die wordt gebouwd als onderdeel van het programma voor wederzijd se militaire bijstand van de Noordatlantische verdragsorga nisatie. De Amerikaanse senator Pat McCarran, voorzitter van de subcommissie van de senaat voor interne veiligheid, heeft ver klaard te geloven, dat Trvgve Lip is afgetreden wegens „geda ne onthullingen en onthullingen die wij nog zullen doen". McCarrans subcommissie stelt een onderzoek in naar commu nistische invloed onder de Ame rikaanse employé's bij de Ver. Naties. Intieme vrienden van Lie ont kennen, dat er verband bestaat tussen het aftreden van Lie en het onderzoek van McCarrans subcommissie. Zij wijzen er op, dat Lie zijn besluit tot aftreden al op 21 September heeft geno men, verscheidene weken voor dat de subcommissie met haar verhoren begon. Russisch commentaar. Radio-lMoskou haalde een be richt van Tass uit New York aan, waarin commentaar wardt geleverd op het aftreden van Lie- Het Russische persbureau Tass zegt: „Trygve Lie is ontmaskerd als een agent van de agressieve kringen in Amerika- Zijn po ging om Amerika te helpen bij het dekken van de Amerikaanse agressie in Korea met de vlag der Ver. Naties, heeft een golf van verontwaardiging over de gehele wereld doen gaan. Tryg ve Lie's aftreden is een bevesti ging van zijn algèhele politieke bankroet'". De agendacommissie van de al gemene vergadering der Verenig de Naties heeft Woensdag beslo ten de benoeming van 'n nieuwe scretaris-generaal op de agenda te plaatsen. De algemene vergadering en ook de Veiligheidsraad moeten nu over deze zaak beslissen. Een opvolger van Lie kan slechts benoemd worden met eenstem mige goedkeuring van de vijf grote mogendheden. Leden van de Philippijnse stam der „Huks" welke in de afgelopen oorlog tegen de Ja panners .heeft gestreden en die na de oorlog de wapens opvatte tegen de huidige Philippijnse iregering, hebben in de nacht van Dinsdag op Woensdag twee aanvallen uitgevoerd op de stad Porac, in de provincie Pampan- ga. Hierbij zijn 14 burgers en drie hulppolitieagenten om het leven gekomen. De aanvallers verlo ren acht doden, terwijl 7 hunner in het gevecht dat 1 uur heeft geduurd, werden gewond. De „Huks" wisten bij hun terug tocht, hun gewonden mee te ne men. Na de strijd heeft de politie 23 personen gearresteerd die van samenwerking met de Huks worden verdacht- Een andere groep „Huks" heeft een overval op een boer derij uitgevoerd. Hierbij zijn 4 landarbeiders om het leven ge komen, terwijl 6 anderen wer den gewond. „Wij zijn bij de Amerikaanse1 presidentsverkiezingen versla gen op grond van het bestaan van. de 3 volgende grote vraag stukken: Het communisme, de strijd in Korea en het economische be leid", verklaarde de democraat James Farley, gewezen voor zitter van het nationale demo cratische comité Dinsdagavond levisie-uitzending. „Het eerst genoemde vraagstuk was voor de kiezers het belangrijkste", voeg de hij hieraan toe. Farley besloot met de opmer king dat de Amerikaanse kie zers bij de presidentsverkiezin gen wel voor generaal Eisenho wer, doch niet tegen de demo cratische partij hadden ge stemd. Weerdeskundigen hebben Woensdag te Innsbrück gewaar schuwd, dat de bewoners van af gelegen gedeelten van Tyrol voortdurend op hun hoede moe ten zijn voor het lawinegevaar. Dit geldt voor afgelegen dorpjes en boerderijen, waarvan de ver bindingen met de buitenwereld door de zware sneeuwval reeds zijn verbroken. De politie van Innsbrück heeft medegedeeld, dat jagers en pa trouilles skilopers op zoek zijn naar een onbekend aantal hout hakkers, die in de nacht van Maandag op Dinsdag j.l. in het Karwendelgebergte aan de Oos tenrijks-Duitse grens door een hevige sneeuwstorm zijn overval len. Men heeft sindsdien niets meer van hen vernomen. De „Salzburger Nachrichten" meldt, dat de stad Spiss aan de Zwitsers-Oostenrijkse grens, die in de winter van 1951 op 1952 uit de lucht werd bevoorraad, omdat haar verbindingen met de buiten wereld waren verbroken, thans weer geïsoleerd is. Patrouilles skilopers, die Spiss hebben we ten te bereiken, deelden echter mede, dat er nog voldoende levensmiddelen in de stad zijn. Het weerstation van Innsbrück heeft Woensdag medegedeeld, dat in deze maand de zwaarste sneeuwval sinds tientallen jaren boven Oostenrijk heeft plaats ge vonden. Slechts in November 1916, voor Oostenrijk tot nu toe de rampzaligste winter van de twintigste eeuw is meer sneeuw gevallen. De politie van Innsbrück heeft medegedeeld, dat twee arbeiders van een magnesium verwerkende fabriek in Tyrol Dinsdag onder een lawine zijn bedolven. Red dingsploegen trachtten hen te be reiken. In Innsbrück zelf waren zes- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Weinig wind. Op de meeste plaatsen droog weer met nu en dan wolkenvel den. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk tussen Noordwest en Noordoost. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. honderd arbeiders Woensdag be zig met het ruimen van een 25 cm dikke sneeuwlaag. Seegrube, een gedeelte van het nabij Inns brück gelegen Noordkette-ge- bergte, is door een sneeuwlaag van drie meter overdekt. De politie te Innsbrück heeft medegedeeld dat zes mensen, waarbij een vrouw, Woensdag nog steeds door een lawine in de Oostenrijkse Alpen zijn afgezon derd. Ook waren een aantal berg dorpen nog afgesneden van de buitenwereld. De politie vreesde dat de twee arbeiders, die onder de sneeuw zijn geraakt, omgeko men zijn. De politie is er tot nu toe niet in geslaagd hen te vin den. De andere vier, drie houthak kers en hun huishoudster, waren nog altijd in de berghut op de Zamserloch in Tyrol. Reddingsbrigaden konden de tocht naar de hut nog niet aan vangen in verband met het ge vaar voor nieuwe lawines. Volgens berichten uit andere delen van Tyrol en uit de provin cies Salzburg en Vorarlberg zijn verscheidene dorpen afgesneden, maar geen mensenlevens te be treuren. Grote materiële schade is tot dusver ook niet aangericht. Bij K. B. is een premierege ling vastgesteld voor vaandrigs en kornetten die hun opleiding tot reserve-officier met goed ge volg hebben volbracht en in aanmerking komen om tijdelijk tot reserve 2e luitenant te wor den benoemd. Indien zij na het volbrengen van hun eerste oefening een verbintenis aangaan om nog 1 jaar doorlopend welrkelijke dienst te verrichten, kunnen zij na afloop van dat jaar aan spraak maken op een premie van 1260. De aardbeving van 4 November op het Siberische schiereiland Kaamtsjatka was een van de grootste van alle tijden, zo be richt het Canadese departement van mijnbouw en bodemkarte- ring. Nog vijf dagen na de aardbeving heeft Frank Lombardo, belast met het toezicht op de seismogra- fische waarnemingen te Resolu te Bay radioberichten naar Otta wa gezonden over het opmerke lijke aantal zogenaamde naschok ken, ten getale van 119. Resolute Bay is een militaire basis op ht eiland Cornwallis, een 1600 km van de Noordpool ge legen. Het epicentrum van de aardbeving lag ongeveer 4800 km van Resolute Bay. Door combinatie van meldingen heeft de Amerikaanse karterings- dienst vastgesteld, dat het epi centrum van de aardbeving op het Siberische schiereiland op Kamtsjatka lag. Vijf van de 6 inzittenden van een D.C--4-)virachtvliegtuig, eigendom van een particuliere Franse luchtvaartmaatschappij, zijn om het leven gekomen, toen dit toestel in de omgeving van het Tsjaad-meer in Frans- equatoriaal Afrika omlaag stort- t De enige overlevende was de radio-telegrafist. ONDERHOUD TUSSEN TRUMAN EN EISENHOWER. De bespreking tussen generaal Eisenhower en president Truman zal Dinsdagavond 18 November worden gehouden, zo deelt het Witte Huis mede. DONDERDAG 13 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11— 11.35 0.15 0.25 n.m. 11.25 12.40 12.50 Volgens radio-Peking zijn tot op heden 290.000 Amerikanen in Korea om het leven gekomen. (In het begin van deze maand gaf het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken als to taal aantal gesneuvelde Ameri kanen 19.446). De Chinezen vielen in stro mende regen aan. Zij hebben nu bijna de gehele „Driehoeksheu- ve1" veroverd. Lateïr gingen de geallieerden tot de tegenaanval over. Na een strijd van 5 uur zij'n Zuiidkoreanen er in geslaagd de „Speldepuntheuvel" te her overen. iDezd heuvel is het hoogstej punt van de sluipschuttersrug, waar onlangs zwaar is gevoch ten. Het gebied rond de „Jane- Russel"-toppen is het belang rijkste deel van een wig, die de geallieerden onlangs in de com munistische linies dreven. Aan het Oostelijk front duren de gevechten tussen Noord- en Z.-Koreanen, vooït. De regen en de mist beiem merden de operaties van de luchtmacht. Dinodagavond, bombardeerden superforten een belangtijk bevoorradingscen trum nabij de Jaloe. Zij ent- moeten weinig tegenstand. In een concentratiekamp na bij Nagasaki waar Koneanen wachten op deportatie naar Z. Korea, zijn 600 Kcreanen in op stand gekomen. De politie moest van brand slangen en traangas gebruik maken om de opstand te onder drukken. Vijf Japanse politie mannen werden gewond, aldus een mededeling van de politie. Het is nog niet bekend hoeveel gevangenen gewend werden. ZON op onder Nov. 14 7.58 16.50 15 8.00 16.49 17 8.04 16.46 MAAN op ondei 4.25 5.41 8.22 15.04 15.19 16.04

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1