Hoek van Holland wacht op beter weer Positie der middengroepen De toestand in Korea De reis van Prins Bernhard Alles nog meegevallen Aankomst in de hoofdstad van Ecuador VoSkswiiiebrood wordt duurder! Verzet van Tibetaanse stam tegen Chinese communisten Lawines in Zwitserland en Oostenrijk Rapport van K.V.P.-commissie *Vierjaren-plan voor verbetering HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN De actsviteH van de Mau Mau DE KONING VAN ZWEDEN 70 JAAR WEERSVERWACHTING Het achtste leger in betere vorm dan ooit Verklaring van Generaal Van Fleet Luxe wittebrood goedkoper Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW WOENSDAG 12 NOVEMBER 1952. 7e Jaargang No. 2189. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Er wordt in Hoek van Holland nog steeds op beter weer ge wacht. Het uitblijven daarvan is de oorzaak, dat er weinig nieuws te melden valt en nog altijd is het zelfs zo, dat de juiste ligging van het wrak nog niet zo in bij zonderheden bekend is, dat men de scheepvaart geheel vrij kan laten. Toch is men wat die scheepvaart betreft in het alge meen tevreden. Sinds Maandag zijn er weer 75 schepen binnen gekomen en 23 uitgegaan. Ook zijn de eerste volle tankschepen naar Pernis opgestoomd, n.l. de „Caltex Nederland", de „Atlan tic Queen" en de „Emma Maersk". Verdere verruiming voor de scheepvaart is echter nog niet gegeven. De betrokken autoriteiten kunnen bij deze weersomstandigheden niet an ders doen dan de gang van zaken observeren. Wel is men begon nen peilingen te doen rondom 't gat in de pier. Men wil n.l. pre cies weten, waar de weggestoten basaltblokken zich bevinden en of er zich verzandingen hebben voorgedaan. De toegezegde Brit se hulpschepen zijn nog steeds niet gearriveerd. Twee zijn er uit Dover vertrokken, te weten „Uplifter" en de „Succor", maar naar verluidt zouden zij wegens het slechte weer voorlopig een schuilplaats hebben gezocht achter de „Downs". Bij de olieraffinaderijen te Pernis dient men zich uiteraard te houden aan de maximum diepgang, die zoals bekend voor binnenkomende schepen acht meter en voor uitvarende sche pen negen meter bedraagt. Dit betekent, dat sommige tank schepen slechts gedeeltelijk ge laden kunnen binnenkomen of uitvaren. Zo heeft het tankschip „Bolette" een gedeelte van zijn lading reeds in Le Havre gelost Uit Kilimpong, in India, wordt verinomen dat de in O.-Ti,bet wonende stam der Khamba's in verzet is gekomen tegen de Chinese communistische mili tairen, omdat zij het optreden van laatstgenoemden „ruw" vonden. Er vond te Kham een botsing plaats, waarbij minstens dertig Tibetaanse soldaten en 10 Chi nese militairen om het leven zijn gekomen. Uit Lhasa en Tsinghai gezonden versterkin gen hebben de orde hersteld. Minister Swang Nagaboe die de tussen de communisten en de regering van de Pantsjen la ma gesloten overeenkomst heeft ondertekend is door de pantsjen lama als afgevaardigde gezon den, om te pogen de opstandige Khamba's tot bedaren te bren gen. om daarna de reis naar Pernis voort te zetten. Tankschepen, waarvan het laadvermogen niet meer be draagt dan 12.000 ton, kunnen geheel geladen varen. Nu de eerste consternatie wat voorbij is en de situatie norma lere vormen is gaan aannemen, is men algemeen van oordeel, dat alles nogal meegevallen is, wat tenminste het scheepvaart verkeer betreft. Mensen, die het kunnen weten, zijn vast over tuigd, dat een volgende maal de „Nieuw Amsterdam" niet afge wezen behoeft te worden, ook al is het wrak van de „Faustus" dan nog niet geheel opgeruimd. Op een vraag, of men niet be vreesd is dat brokstukken van het wrak, wanneer men dit laat springen, in het overgebleven deel van de vaargeul terecht kunnen komen, waardoor er mo gelijkheid van nieuwe stagnatie optreden, antwoordde de Rotter damse havenmeester beslist ontkennend. Men zal de uiterste voorzichtigheid in acht nemen en precies zijn berekening ma ken. Een voorname factor is en blijft het weer, dat maar niet rustig wil worden. Maar eens zal de wind toch wel naar het Oosten draaien en wat vorst brengen. Dan kan er direct aan gepakt worden. Een voornaam ding zal alvast zijn, dat het deel van het wrak, dat het meest in de weg ligt, verdwijnt. Dan wordt de vaargeul uiteraard veel breder en behoeft men niet meer met stormsituaties reke ning te houden bij het binnen komen van de schepen, mits het tenminste niet zo erg is, dat de loodsdienst tijdelijk moet wor den gestaakt. Het dichts bij de zuidelijke oever liggende deel van het wrak wordt dan een kwestie van secundaire zorg. Volgens de loodsdienst heeft Hoek van Holland tot nu toe slechts drie schepen geheel be hoeven af te wijzen, omdat zij onder de gegeven omstandighe den te groot waren en te veel diepgang hadden. Onder dit trio bevond zich dan zoals men weet de „Nieuw Amsterdam". Het wordt zelfs niet uitgesloten ge acht, dat ook dit drietal veilig had kunnen binnenkomen, maar men heeft voorzichtigheid be tracht en het zekere voor het onzekere voor het onzekere wil len nemen. Tot nu toe luiden de rapporten van de loodsen, die schepen door de vernauwde vaargeul naar binnen hebben ge bracht, onverdeeld gunstig. Lawines in Zwitserland heb ben haar eerste slachtoffer ge maakt. Te Fionnay in het kan ton Wallis werd een arbeider meegesleurd. Een reddingsploeg moest terugkeren tengevolge van een verblindende sneeuwstorm. Ook uit Oostenrijk worden la wines gemeld. Te Zamserloch nabij Innsbruck zijn 4 arbeiders in een Alpenhut geïsoleerd. Een reddingsploeg is onderweg om hen te bevrijden. Vele wegen in Tirol zijn geblokkeerd, terwijl de electrische en de telefoonkabels naar Schoenwies zijn vernield. Eén van de vier houthakkers baande zich Dinsdag in vijf uur tijds een weg door de lawine om de dichtstbijzijnde telefoon te be reiken. Hij worstelde zich door een 7 voet dikke sneeuwmuur die om de hut lag, ondanks de waar schuwing per radio dat zij niet moesten proberen zichzelf uit te graven. De man deelde de politie mede dat zij genoeg voedsel voor drie dagen hebben en dat zij over een overvloed aan brandstof be schikken. Daarna hing de man de hoorn op om1 naar de hut terug te keren. Het is niet be kend of hij er in is geslaagd. Draai ze met VAN NELLE's vloeitjes ïAN NELLE MORRISON PLAATSVERVANGEND LEIDER DER LABOURFRACTIE. De gewezen Britse minister van Buitenlandse Zaken Morri son is op een bijeenkomst van de socialistische Lagerhuisfractie' tot waarnemend partijleider ge kozen. Op Morrison werden 194 en op. de andere candidaat, de linker vleugelleider Bevan, 82 stemmen uitgebracht. Een vijftiental so cialistische fractieleden onthield ziih van stemming. Uit de stemming blijkt, aldus Reuter, dat Bevan in het La gerhuis 30 „ondergrondse aan hangers" heeft, die niet willen tonen, dat zij voor hem zijn. De in Juni 1951 ingestelde ad viescommissie voor de midden groepen van de katholieke volks partij heeft haar derde rapport gepubliceerd. Uitgaande van de conclusie uit baar eerste rapport, dat het re- ele inkomen bij de middengroe pen in vergelijking met 1938 is gedaald met 35 tot 40 procent, meent de commissie nu, dat maatregelen moeten worden ge nomen om de situatie van deze bevolkingscategorie vóór 1956 omhoog te brengen tot 80 procent van dit vooroorlogse vergelij kingsjaar. Naar het oordeel van de com missie is deze correctie door de verbetering van de economische toestand mogelijk. Betekenis van de midden groepen Onder de middenstandsgroe- pen wenst de commissie te ver- De bevelhebber van het Acht ste Amerikaanse leger in Korea, generaal Van Fleet, heeft Dins dag te Seoel verklaard, dat Zuid- Korea er twee divisies en zes re gimenten bij heeft gekregen. Hij voegde hieraan toe, dat het de Zuidkoreanen hierdoor mogelijk zou zijn een groter gedeelte van de frontlinie te bezetten. De generaal deelde voorts nog mede, dat een op October j.l. door de Verbondenen in het ge bied van „Driehoeksheuvel" en „Sluipschuttersrug" ingezet of fensief de plannen der Chinese communisten voor aanvallen in andere frontsectoren had ver ijdeld. Twee Chinese legers had- Prins Bernhard is Maandag te Quito, de hoofdstad van Ecuador, aangekomen. De reis van Bogota naar Quito werd gemaakt met een K.L.M.-vliegtuig. Op het vliegveld van Quito werd de prins met miltaire eer ontvangen. Een orkest speelde het Wilhelmus en het volkslied van Ecuador. Dezelfde dag nog heeft prins Bernhard met de president van Ecuador, dr José Ibarra, bespre kingen gevoerd over de betrek kingen tussen Ecuador en Neder land. De prins en de president spraken o.m. over de mogelijkhe- Tot heden verstrekt de over heid op de goedkopere brood soorten subsidie, waartegenover staat, dat een extra heffing ge legd wordt op de duurdere bloem soorten, zoals die worden ge bruikt voor het z.g. luxe witte brood, koekjes, enz. Het hierdoor veroorzaakte kunstmatige prijsverschil tussen het z.g. volkswittebrood en het ongebuilde tarwebrood enerzijds en het wittebrood anderzijds, gaf naar het ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoor ziening meedeelt, aanleiding tot knoeierijen, waarbij de subsidie niet aan haar bestemming be antwoordt. De regering is, naar dit minis terie voorts mededeelt, daarom genoodzaakt dit systeem te ver laten. Als gevolg van de ophef fing van het kunstmatige prijs verschil zullen binnen enkele weken de maximumprijzen van het volkswittebrood en van het (bruine) kropbrood met één cent per 800 gram worden verhoogd, terwijl het z.g. luxe wittebrood drie cent per 800 gram in prijs zal kunnen worden verlaagd. De prijs van het ongebuilde tarwe brood behoeft niet te worden gewijzigd. Tenslotte zullen Zeeuwse bloem, patentbloem en importbloem in prijs worden verlaagd. De gevolgen van deze prijswij zigingen, aldus het ministerie, betekenen voor een gezin van 4 personen, dat bijvoorbeeld 8 volkswittebroden en twee luxe wittebroden per week gebruikt, een vermeerdering van de uitga ven voor het volksbrood met 8 cent, terwijl de uitgaven voor het wittebrood met 6 cent per week verminderen. Da datum, waarop deze prijs wijzigingen ingaan, zal nog na der worden bepaald. DONDERDAG 13 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 11.— 11.25 Terneuzen 11.35 Hansweert 0.15 12.40 Walsoorden 0.25 12.50 ZON op onder Nov. 13 7.56 16.52 14 7.58 16.50 15 8.00 16.49 MAAN op ondei 3.12 4.25 5.41 14.52 15.04 15.19 den om deze betrekkingen te ver stevigen. De vlucht van de Columbiaan- se hoofdstad Bogota naar de Ecuadoriaanse hoofdstad Quito heeft drie uur geduurd. Toen prins Bernhard per auto van zijn verblijf in 'n buitenwijk van Quito op het voor het paleis van de Ecuadoriaanse president gelegen plein, „La Plaza Inde- pendencia", aankwam om het staatshoofd te bezoeken, had zich een grote .en opgewonden menigte op het plein verzameld. Duizenden belangstellenden, die in de Ecuadoriaanse bladen veel over de Prins der Nederlanden hadden gelezen, doch die hem nog nimmer hadden gezien, heb ben uren gewacht om de vorste lijke bezoeker even te kunnen aanschouwen. Piet Buis van „Polygoon" werd geestdriftig toegejuicht, toen hij verscheidene opnamen van de toeschouwers maakte. Iedereen wilde „er op komen" en men ver drong elkaar voor de camera. Zowel bij het vertrek uit Bo gota als bij aankomst te Quito werd de prins met saluutschoten begroet. Toen deze van zijn ver blijf naar het paleis van de pre sident reed, begeleid door lan siers van het Ecuadoriaanse le ger, had de politie de grootste moeite de opdringende menigte in de hand te houden. Kleine jongens wisten het politiecordon te doorbreken en renden vol geestdrift met de auto mee. Het welkom, dat prins Bernhard te Quito werd bereid, was het meest schilderachtige, dat hem tot nu toe bij zijn reis door Zuid- Amerika ten deel is gevallen. Onder de toeschouwers bevonden zich vele vrouwen, die kinderen op de rug droegen. Na een onderhoud van een kwartier met de president begaf prins Bernhard zich onder da verende toejuichingen van het volk te voet naar de hogeschool van Quito, waar hij door de bur gemeester in een plechtige bij eenkomst tot eregast werd uit geroepen. PERSCONFERENTIE TE QUITO. Prins Bernhard heeft op een persconferentie te Quito o.m. verklaard, dat de wereldvrede zal afhangen van de wijze, waar op de wereld deze vrede verde digt. Nederland, zo vervolgde hij, is bereid de vrede te verdedigen en Nederland gelooft niet in oorlog. Er zijn slechts weinig commu nisten in Nederland en deze heb ben mog terrein verloren, niet door regeringsmaatregelen, doch door de sociale voorzieningen, die voor het algemeen welzijn worden getroffen. De conferentie werd staande gehouden. De gestelde vragen beantwoordde die prins in het Spaans. Over het doel van zijn reis zei- de de prins, dat Nederland gaar ne vriendschappellijke betrek kingen met andere landen on derhoudt. In Nederland zou de prins zijn reisindrukken mede delen, opdat men meer kennis zou krijgen o.a. omtrent Ecua dor. Hij had reeds verscheidene landen bezocht en zou naar Me xico terugkeren om aan een hof felijke uitnodiging te voldoen. Veel Nederlanders kenden Ecua dor niet. Prins Bernhard wil met zijn reis ook bijdragen tot het versterken der culturele en eco nomische banden tussen de bei de landen. Hij zeide generaal Eisenhower als persoonlijk vriend te kennen In Europa had hij de gelegen heid gehad met de generaal sa men te werken. Persoonlijk zei- zeide hij zicli over de verkiezing van de generaal te verheugen. Hij voegde er echter met klem aan toe, dat dit slechts de per soon van generaal Eisenhower gold en niets met de politiek te maken had. Maandagavond bood de presi dent een banket op het ministe rie van Buitenlandse Zaken aan. Hij verleende de prins 't Groot kruis in de Orde van Verdienste van Ecuador. den in de daaruit voortvloeien de gevechten veertig procent van hun sterkte verloren. „Sommige Chinese regimenten van deze le gers zijn geheel vernietigd", verklaarde hij. De Chinese artillerie had bij de strijd om „Driehoeksheuvel" ernstige verliezen geleden, die zo groot waren, dat zij de vijand wezenlijk ongerust hebben ge- gemaakt". De Amerikaanse regering overweegt thans of er nog meer Zuidkoreaanse divisies Izullen worden gevormd. Hij zeide dat de Zuidkoreaanse militairen in de strijd om „Driehoeksheuvel" indruk hadden gemaakt op de Amerikaanse officieren. „De Zuidkoreaanse soldaat heeft zich een vastbesloten strijder betoond", verklaarde hij. Toen een verslaggever de ge neraal vroeg, of hij over vol doende ammunitie beschikte, antwoordde deze: „Geen enkele bevelhebber heeft ooit over vol doende ammunitie beschikt. Ik kan er zoveel van gebruiken, dat het niet mogelijk zou zijn mij dat aanstonds te leveren". Hij voegde hieraan toe, dat zijn manschappen evenwel over ge noeg ammunitie beschikken om aan 'n grootscheepse aanval het hoofd te kunnen bieden. Omtrent het aangekondigde bezoek van Eisenhower ver klaarde Van Fleet: „Ik weet niet wanneer de generaal naar Korea komt en hoe lang hij zal blijven, maar ik kan u wel zeg gen, dat het Achtste Amerikaan se leger hem hartelijk zal ver welkomen. Wij weten allen, dat één foto gelijk staat met duizend woorden. Zo is een persoonlijke blik evenveel waard als duizend rapporten. „De gevechten, die in de laat ste tijd zijn geleverd, zijn sterk in ons voordeel verlopen", ver volgde generaal Van Fleet. „Het Achtste leger is thans in betere vorm dan het in langel tijd is geweest, terwijl de com munistische legers in veel slech tere conditie zijn dan tevoren. De strijd heeft ons goedge- daan, maar het moreel der Chi nese communisten is nog hoog. De Chinese soldaat volgt letter lijk de bevelen van zijn meerde ren op", aldus de bevelhebber staan een sociale groepering van hoofdarbeiders in loon dienst en de beoefenaars van de vrije beroepen tussen de grote groep dergenen die in hoofd zaak uitvoerende arbeid ver richten en het kleine aantal van hen, die in verschillende secto ren van het maatschappelijk leven leiding geven. De zelfstan dige ondernemers uit de ver schillende bedrijfstakken re kent de commissie niet tot de middengroepen. De commissie stelt aan de hand van statistische gegevens tast, dat het de middengroepen zijn die hun kinderen opvallend meer laten studeren dan andere groepen. Bovendien hielden de resultaten van een algemene intelligentietest een duidelijke indicatie in, dat ook de natuur lijke begaafdheid, voor zover deze door genoemde test werd gemeten, kwantitatief zowel als kwalitatief in belangrijker mate wordt 'gevonden bij de zoons uit de midden, dan bij die uit an dere groepen. Met recht, meent de commis sie, kunnen daarom de midden groepen de voor de samenleving onmisbare dragers en overdra gers van ons wetenschappelijk bezit worden genoemd. Oorzaken van de achter uitgang sinds 1938 Er zijn diverse oorzaken aan te wijzen voor de achteruitgang van het inkomen der midden groepen in loondienst. De eco nomische toestand sinds de oor log is echter de voornaamste. Als gevolg van een hoger consump ieniveau enerzijds en de noodzaak van uitgebreide in vesteringen en een toenemende export anderzijds bleef er voor consumptie van bepaalde ande re bevolkingsgroepen minder over dan vóór de oorlog. Tot deze groepen behoren naast vele ouden van dagen de midden groepen in loondienst. In 1951 konden zij, die vóór de oorlog 4 tot 5000 gulden inkomen geno ten, 35 tot 40 procent minder consumeren dan vroeger. Bij komende oorzaken voor deze achteruitgang waren volgens de commissie nog: de organisato rische situatie, psychologische redenen, onbekendheid met de feitelijke toestand, geldgebrek bij de staat, progressie in de inkomstenbelasting, distributie, dienstbegrip en functies met bijzonder karakter. Voorstellen tot verbete ring Was de economische toestand voorheen een beletsel om de achterstand voor de groepen in le lopen, de commissie meent dat de tijd voor verbetering is aan gebroken, na de gewijzigde eco- Op een boerderij nabij Gilgil, ongeveer 60 km ten N. van Nai robi, heeft de politie 18 Afrika nen aangehouden, die een bijeen komst van de Mau Mau bijwoon den. Er werd een met bloed be vlekt mes in beslag genomen. In het district Kiamboe, 16 km ten N. van Nairobi, werden 120 leden van de Kikoejoe-stam voor van het Achtste Amerikaanse j een ondervraging meegenomen. leg^r' Elders in dit gebied werden 80 Geallieerde infanterie heeft personen aangehouden, die van Dinsdag Noordkoreaanse aan vallen op drie heuvels ten Zuiden van de „Ankerheuvel" aan het Oostelijk front afgeslagen. Kening Gustaaf Adolf van Zweden vierde Dinsdag zijn 70e verjaardag. Het Zweedse volk heeft hem een som van 5 millioen kronen aangeboden, afkomstig van een straatcollecte. Onder de geschenken bevond zich ook een antieke gebedsrol, die de thans overleden Israëli sche president Chaim Weiz- mann, had gezonden. Mau Mau-activiteit worden ver dacht. De politie van Tanganjika, het gebied ten Z. van Kenya, heeft ongeveer 50 Kikoejoe's in hechte nis genomen, die onlangs uit Ke nya werden weggetrokken- Men verdenkt hen ervan, dat zij tot de Mau Mau behoren. Er zijn geen incidenten gemeld. De gouverneur van Tanganji ka, sir Edward Twining, ver klaarde in de wetgevende raad, dat een nieuw wetsvoorstel inza ke het controleren van Kikoejoe- immigranten waarschijnlijk op de volgende bijeenkomst van de raad zal worden ingediend. Hij zeide, dat er tekenen zijn, die er op wijzen, dat de Mau Mau-cultus aanhangers wint onder de Kikoe- joe-immigranten, van wie het merendeel in de laatste paar jaar uit Kenya is binnengekomen. ncmische situatie een mogelijk heid tot consumptieverhoging in houdt. De commissie meent een al gemene loonsverhoging voor de middengroepen te moeten voor opstellen. Alleen door een vermeerdering van het bruto-inkomen kan een redelijke verbetering in de fi nanciële positie der midden groepen in haar geheel worden verkregen. De overheid zou moe ten voorgaan me: een loonsver hoging voor de ambtenaren. Het bedrijfsleven zou dan vanzelf volgen. Met de lonen komen de pen sioenen voor verhoging in aan merking. Daarnaast zal er een sterkere progressie moeten ko men in de kinderbijslag. De commissie wijst in dit verband de opvatting van de hand, dat een normaal doorsnee-gezin in Nederland zal bestaan uit man, vrouw en 2 kinderen. Gemiddeld brengt een Nederlandse vrouw in 20 jaar huwelijksleven 5 kin deren ter wereld. Bij de mid dengroepen ligt dit cijfer lager dan bij de andere groepen, maar het bedraagt ook daar ook nog altijd ruim 4. Als secundaire maatregelen tot verbetering denkt de com missie aan een verlaging van de loon- en inkomstenbelasting voor de middengroepen en ver ruiming van de aftrekmogelijk heden voor studiedoeleinden en wegens bijzondere lasten. De commissie heeft bezwaar tegen afschaffing van de schoolgel den voor alle Vurmen van on derwijs, maar stemt in met de in de troonrede geopperde be perkte afschaffing van het schoolgeld op de lagere school. Economische mogelijk heden Het verwezenlijken van deze voorstellen is naar het oordeel van de commissie gelegen bin nen de grenzen van de natio-1 naai economische mogelijkhe den. Steunend op het plan ..De weg naar vrijheid" van de Par tij van de Arbeid gaat de com missie er van uit, dat in 1955 'n productiestijging van 25 procent kan worden verwezenlijkt- Zij verwacht op grond hiervan voor dat jaar een nationaal product van 22 milliard. Wanneer men daarvan aftrekt de totale beste ding van de overheid, de uitga ven voor investering en voor- raadvormng en de hulp aan de minder ontwikkelde gebieden, zoals die in „De weg naar vrij heid" zijn geraamd, blijft er 14 en een half milliard over voor de consumptie meent zij. De commissie berekent, dat 1300 millioen hiervan beschikbaar komen voor verhoging van het consumptie-niveau, voldoende om zowel de 5 procent con- sumptiebeperking ongedaan te maken als de middengroepen en de overige en achtergebleven categorieën te helpen. Zij acht het redelijk, dat 600 millioen worden gebruikt om de middengroepen in vier jaar een Iconsverhoging toe te kermen van 30 procent, dat is 7 en een half procent per jaar. Daardoor zouden deze groepen in 1350 circa 80 pre ent hebben van het inkomen, da: ze reëel ge noten in 193S. De huurverhoging De commissie besluit haar rapport met een aantal opmer kingen over de komende huur verhoging en de wijze van com pensatie daarvan. Zij bepleit niet alleen com pensatie te geven aan de huur ders, die aan deze huurverho ging onderhevig zijn maar ook aan hen, die nu een nieuwe wo ning hebben. Bij een eventuele loonsverhoging of prijsverlaging via de omzetbelasting zal men alle inkomensgroepen in gelijke mate moeten bedenken. Een verdere correctie van dit gelijke percentage in verband met ver schillen in huurpeil tussen stad en platteland zou kunnen ge schieden door een wijziging van de personele belasting. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdagoch tend tot Woensdagavond. Afnemend buiig. Wisselend bewolkt met voorna melijk in de kustprovincies enke le regen- of hagelbuien. Overwe gend matige Noordelijke tot Noordwestelijke wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als giste ren.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1