Singapore hoort het aan de Zwarte kanongebulder Rivier Na d8 Amerikaanse Presidentsverkiezingen De reis van Prins Bernhard OUPE SDe man fiicago r De anti-communistische organisaties in West-Berlijn Geallieerd ingrijpen zou heel Z. O. Azië in vlammen zetten Ook Spierpijn KENYA Eisenhower aanvaardt uitnodiging van de Zuidkoreaanse regering 1 Britse bark na aanvaring met Nederlandse tankboot gezonken KASJMIR De krachtsverhouding in Huis en Senaat ONDER DE Jacht op drift in de monding van de Mersey TWEEDE BLAD Zaterdag 8 November 1952 7e Jaargang No. 2186 JkA. Neem een doos echte PASTILLES VOORKOMING*VAN GRIEP Groot enthousiasme in Bogota UIT Het bekende Franse blad „La Tribune des Nations" meldt uit Singapore: Men hoort hier als t ware het kanongebulder aan de Zwarte Rivier in Indo-China. La ten we liever dit zeggen: de af genomen activiteit van de parti- sanen op Malakka heeft gemaakt dat men hier steeds meer is gaan letten op de strijd in Indo-China. Goed geïnformeerde lieden in Singapore en Kuala Lumpur zijn in het geheel niet verbaasd over de hervatting van de gevechten in liet N. van Viet-Nam en nog minder over de slechte wending, die de strijd aanvankelijk voor Frankrijk nam. De recente bezoeken aan Ton kin van de plaatsvervangende hoge commissaris en de minder recente van de Britse hoge com missaris voor Z. O. Azië, Malcolm Macdonald, hebben deze heren en hun medewerkers wel geleerd, welke de moeilijkheden van de Franse positie zijn. Tijdens een persconferentie, die kort na deze bezoeken werd gehouden, zei een der deskundigen, dat men in menig opzicht een parallel kon trekken tussen de situatie op Malakka en die in Indo-China. De Engelsen, aldus deze zegsman, moeten alles op alles zetten om hun strijdkrachten over het gan se gebied mobiel te houden. Zij mogen zich niet laten insluiten, hoe sterk een bepaalde basis ook is. Ze moeten er zorg voor dra gen, dat hun lange aanvoerwegen niet worden afgesneden; kortom, plaatselijk mogen ze daardoor hier en daar minder sterk zijn, ze blijven in staat alle plaatsen op heel Malakka te bereiken. De moeilijkheden van de Fransen waren ontstaan, doordat ze zich hadden laten insluiten en zo doende onderworpen waren aan de manoeuvres van de tegen standers. Vóór zij zelf tot hande len konden overgaan, moesten ze de volgende zet van de vijande lijke strategie afwachten! Op Malakka heeft generaal Templer het initiatief weten te behouden. En zo kan men een zekere ge ïrriteerdheid bij de Engelsen op Malakka bespeuren ten opzichte van de gevaren voor de Fransen in Indo-China; want velen twij felen er niet aan, dat de recente gebeurtenissen in IndoChina hun weerklank op 't hele schiereiland zullen vinden! Anderen hebben een totaal andere mening. Het vreemde gerucht gaat namelijk, dat de Britten alles te winnen zouden hebben bij een toenade ring tot China: geen nieuwe activering van de guerillastrijd- krachten op Malakka, gevolgd door de mogelijkheid van een politieke overeenkomst met de syndicaten van de opstandelin gen. Hoewel niet officieel, is de tendens toch zeer algemeen on der de Britten, om de gebeurte nissen in Indo-China te negeren. En zou vooral het feit, dat spe ciaal de voor een belangrijk deel verloren positie der Fransen in dat land geen spoor van aan dacht ontvangt van Britse zijde, niet duiden op een gevolg van de wens om niet langer vergelijkm- gen te maken tussen beide oor logen? De Engelsen zeggen: wij liqui deren het terrorisme en de Fran sen verdedigen zich meestal tegen de aanvallen van de Viet- minh De Franse hoop op een even tuele deelname der geallieerden aan de oorlog in Indo-China maakt het verzet in dat land nog krachtiger. Het zou, aldus het Franse blad, ook het beste middel zijn om het terrorisme te ver sterken en om heel Z. O. Azië in vlammen te zetten; d.w.z. na Viet-Nam en na Malakka zou Siam aan de beurt zijn. en rheumatische pijnen wrijft T" Te Poesan is bekendgemaakt, dat generaal Eisenhower een uitnodiging van de Zuidkore aanse regering voor een bezoek aan Korea heeft aanvaard. In een telegram aan presi dent Rhee verklaarde Eisenho wer: „Wij zijn u erkentelijk voor uw hartelijke uitnodiging. Wij zullen er voor zorgen, dat u bij tijds op de hoogte gesteld wordt van de datum van mijn aan komst in, uw land". President 'Rhee zond generaal Ellsenhower hierop een bood schap, waarin hij zeide, dat zijn uitnodiging ook mevrouw Eisen hower betrof. „Haar aanwezigheid zal een grote eer en aanmoediging zijn voor ons gekwelde volk en voor de troepen der V- N., die in Ko rea strijden", zo voegde hij er aan toe- iDe 464 ton metende Neder landse tankboot Matthew van de N.V. Ver. Tankkustvaart te Rotterdam Is op de Theems in aanvaring gekomen met een met cement geladen Britse bark. De bark zonk onmiddellijk. De eigenaar het het vaartuig en zijn echtgenote kwamen om het leven, hun 27-jarige zoon kon worden gered door de Mat thew. t Een woordvoerder van het bestuur van Kenya heeft mee gedeeld dat het stamhoofd Nji- riri is gearresteerd nadat hij geweigerd had de MauMMau- beweging ie veroordelen- Een patrouille van politie en militairen heeft 't plaatsje Me- ros, op de helling van de berg Kenya, omsingeld en bijna 2000 Afrikanen opgepakt voor een verhoor. Te fort Hall, een belangrijk centrum van de Mau-Mau, zijn 30 personen aangehouden. Nog 60 personen werden gevangen genomen bij een inval in een kraal in de buurt van Meroe. In de Veiligheidsraad is een Brits-Amerikaanse resolutie in gediend waarin een dringend beroep gedaan wordt op Paki stan en India, het voorstel van ar Graham, de bemiddelaar der V. N., tot demilitarisatie van Kasjmir te aanvaarden. Volgenis het voorstel zouden na de demilitarisatie aan de In dische zijde van de scheidings lijn nog slechts 12.000 tot 18.000 man troepen en aan de Paki staanse zijde 3000 tot 6000 man moeten staan. Het is waarschijnlijk, dat Eisenhower als president zowel de steun der democraten als die der republikeinen nodig zal heb ben. Weliswaar verwierven de republikeinen de absolute meer derheid in het huis van afgevaar. digden èn in de senaat, doch deze is slechts gering. In de senaat hebben 49 repu blikeinen zitting en 47 democra ten. Een der republikeinen is senator Wayne Morse, die in de verkiezingsveldtochten Stevenson heeft gesteund. Zou hij zich bij de behandeling van bepaalde vraagstukken aan de zijde der democraten scharen, dan kan de stem van de republikeinse vice- president Nixon, die tevens se naatsvoorzitter is, bij een staken der stemmen de doorslag geven ten gunste van de republikeinen. In het huis van afgevaardig den wonnen de republikeinen 23 zetels, doch verloren er zes aan de democraten. Daar zij ook de verkiezing in een nieuw kies district wonnen, hebben zij tot nu toe achttien zetels gewonnen. De republikein Martin'Jr. zal het voorzitterschap van het huis overnemen van de democraat Raybqrn. De uitslag van de stemming in de staat New-Mexico voor het aanwijzen van een vertegenwoor diger in de senaat, die aanvanke lijk een democratische overwin- NAAR DE BOLLEN. De Japanse bladen hebben er melding van gemaakt, dat er in de V. S. een goede vraag blijkt te bestaan naar Japanse bollen, o.a. tulpen. De uitvoer heeft dit jaar een ongekende hoogte bereikt. In aansluiting op de resultaten van de Japanse bloembollenteelt zal men een aanvang maken met bodemonderzoek en pogingen on dernemen de kwaliteit te verbe teren, zodat men beter kan con curreren met de Nederlandse bollen. Laat men in Nederland op zijn hoede zijn. Laat men de bollen teelt hier in Nederland op zo mo dern mogelijke leest schoeien. Laat men kosten noch moeite sparen om de bollen van de beste kwaliteiten tegen een zo laag mo gelijke prijs op de Amerikaanse markt te brengen, zodat de Jap pen zullen merken dat wij ons de bollen niet van de markt laten snoepen. Een gewaarschuwd man telt voor twee en de Neder landse bollenkwekers en -hande laren kunnen ervan verzekerd zijn, dat de Japanner gevreesde concurrenten zijn en handige vakmensen, wanneer zij ergens hun krachten aan geven. DOORZICHTIG. Met de regelmaat van een klok verlaten elke week een paar hoge Duitse militairen, die als oorlogsmisdadigers waren ver oordeeld, de Britse gevangenis sen in West-Duitsland. Zij wor den bijna steeds vrijgelaten, om dat hun gezondheidstoestand zo danig is, dat zij nog maar korte tijd zullen leven. Tenminste, als men de Britse berichten mag ge loven. Wij menen dat het met de ziek te van deze heren nogal meevalt. Wij lezen uitgebreide verhalen over samenkomsten van oud- SS'ers, verkapte Nazi-bewegingen en andere protestbijeenkomsten, waar deze vrijgelaten generaals meestal met een krachtige stem het woord voeren en allerminst de indruk maken, dat zij dood ziek zijn. Het zij de Britten gezegd, dat de Nederlanders heus niet zo na- ief zijn, als men in Duitsland of Engeland misschien mocht menen. Wij weten wel, dat de Engelsen en Amerikanen dingen naar de gunst van West-Duits land. Om die gunst te verwerven laten zij hun ergste vijanden vrij, laten zij zich op bijeenkomsten uitschelden en storen zij zich niet aan de gevoelens van hun Neder landse bondgenoten, die deze ge baren van vriendschap veraf schuwen. Het is de zaak van de Engelsen hun gevangenen vrij te laten, maar men trachte niet ons volk zand in de ogen te strooien met de al te doorzichtige publicaties over de ziekte van al die „arme oude generaals". Tussen anti-communistische organisaties in W.-Berlijn is on enigheid onïstaan over de wijze, waarop in Duitsland verzet moet worden gepleegd, zo heeft Arno Scholz, hoofdredacteur van het te W.-Berlijn verschijnende so cialistische blad „Telegraf" meegedeeld- Volgens Scholz heeft de „strijdgroep tegen onmenselijk heid" zich ook met sabotageda den ingelaten, hetgeen naar zijn mening een gevaar vormt voor „het leven en de vrijheid van onschuldige burgers". De „strijdgroep tegen onmen selijkheid" heeft deze beschul diging echter van de hand ge wezen. Scholz maakte bekend, dat de anticommunistische organisa ties worden gereorganiseerd en steun genieten van de Ameri kaanse autoriteiten. Bureaux van de Ver. Staten Het Britse schip „Suavity" heeft geseind, dat het in de monding van de Mersey (West- Engelandlvoor anker is gegaan, omdat in de omgeving 'n losge slagen jacht dreef, dat gevaar opleverde voor de scheepvaart- DOOR LUCIEN LELONG en andere Westelijke mogend heden, zo tekent Reuter hierbij aan, hebben enige tijd morele steun en financiële bijstand ge geven aan groepen in W.-Ber- lijn, die het regeringsprogram in O.-lDuitsland actief bestrij den. Onlangs eisten de Russen in een protestnota aan de Ameri kaanse hoge commissaris, de ontbinding van deze groepen, die zij van „spionnage en terro risme" betichtten. De Ameri kaanse autoriteiten wezen deze beschuldigingen evenwel van de hand- Overvolle straten en laaiende enthousiasme kenmerken het be doek van prins Bernhard aan Bogota, de hoofdstad van Colum bia, waar bij deze gelegenheid ongekende grootse feestelijkhe den werden gehouden. Prins Bernhard was reeds de eerste dag de beste 'n populaire figuur. Dit kwam in het bijzon der tot uiting toen hij, nadat hij bij het standbeeld van Simon Bo livar een krans had gelegd, er de voorkeur aan gaf zich te voet naar het ministerie van Buiten landse Zaken te begeven en van daar naar de waarnemende presi dent Roberto Urdaneta Arbelaez. President Laureano Gomez is na. melijk ziek. De, prins liep in de nauwe straat temidden van juichende inwoners van Bogota wier enige verlangen het scheen te zijn in de onmiddellijke nabij heid van de hoge gast te komen. Aan één stuk door hoorde men de naam van de prins roepen. Donderdag reed de prins van zijn verblijf „Elportal", eigendom van Antonio Angel Escobar, naar de in goede staat onderhou den residentie van de nationale held Simon Bolivar, welk gebouw EEN VERHAAL VOL VERWIKKELINGEN. 7) Nadruk verboden. „U zult zo langzamerhand toch wel eens wat willen eten, mr. Clarenbough", vroeg hij glim lachend. „U logeert bij mij, zo als u weet. We hopen later nog eens met het gehele comité een gezellig dineetje te hebben, maar ik had zo gedacht, de eerste dag dat u hier bent zijn er al zoveel indrukkendat ik het gezel liger zou vinden de eerste maal eens „onder ons" te eten." „Burgemeester, u bent een man naar mijn hart. Ik mag de da mes en heren dan wel groeten? We zullen elkaar nog wel eens vaker zien, die week dat ik hier ben!" In de woning van de burge meester heerste een opgewekte stemming. Mevrouw was vrese lijk blij, dat die „Amerikaan" zulk behoorlijk Hollands praatte, maar Corrie vond het jammer, dat ze haar Engels niet luchten en eventueel verbeteren kon. „Maar we zullen nog tijd genoeg vinden voor een friendlyk chat met elkaar," -glimlachte Claren bough haar toe „en dan praten we alleen Engels, of liever Ame rikaans." Daarmee had hij de hele fa milie Dikkenburg wel zowat in gepalmd. Met de burgemeester was dat niet moeilijk, die goed hartige dikzak vond zijn Ameri kaanse gast een jongen om mee uit vissen te gaan. Mevrouw, nu ze over haar angst voor het moeilijke Engels heen was, zat met een vertederd gezicht toe te zien, hoe hij zich haar zorgvul dig toebereid maal liet smaken en de oude begeerte naar een zoon kwam weer bij haar op. Als haar eigen jongetje was blij ven leven, overpeinsde zij, ter wijl ze nauwlettend haar ogen over de tafel liet gaan om te zorgen, dat het niemand aan iets ontbrak, zou hij nu zo'n twintig jaar geweest zijn. Clarenbough keek op en ontmoette haar blik, hij knipte even met de ogen, als in verstandhouding. En daarmee nestelde hij zich vaster dan ooit in het hart van de burgemees tersvrouw. De enige, die hem nog wat wantrouwend, ondanks het toe gezegde gezellige praatje, bekeek, was Corrie. Ze had het niet erg op Amerikanen. Die waren met zichzelf veel te veel ingenomen. Die dachten, dat succes maar al les was op de wereld en dat je, wanneer je geld had, in alles je zin kreeg. Ze had wel gehoord van die Amerikaanse meisjes, die „gold-diggers", die er altijd op uit waren een man met geld aan de haak te slaan. Nu, haar vader was niet rijk, maar Corrie zag zich iedere morgen in de spiegel, kamde zorgvuldig haar witte krullen en poederde de eigenwijze wipneus met de héél lichte sproetjes, en ze besloot, dat ze nog altijd een flinke Hol landse jongen kon krijgen, die op geen stukken na zoveel ver beelding had als die Yankees. Hoewel, déze Yankee viel nogal mee. Hij kletste met vader over zaken als een ouwe zakenvriend, hij deed moeders maal eer aan, als was hij uitgehongerd en kijk ze vriendelijk lachen tegen hem- Ja, bij de ouwelui zat mr. Cla renbough er al geheid in. Maar daarom bij haar nog niet! Aboe! En ze nam nog een saucijsje. „Wat je mij niet verteld hebt, vadertje," zei Clarenbough tegen zijn vriend De Gooyer, „is, dat ik hier een hele week moet blijven. Kerel, hoe hou ik dat uit?" „Heb je het zo slecht naar je zin gehad?" „O nee. Wat je me ook met vertelde, was, dat die burge meester van jullie een beste ouwe brombeer is en een bar gezellige praatvaar. En dat zijn vrouw verrukkelijk kookt en met aandoenlijk moederlijke zorg over m'n welzijn waakt. En wat je me óók niet verteld hebt, is, dat hij een schat van een dochter heeft." Corrie?" „Ja, vind jij van niet?" De Gooyer had Corrie altijd beschouwd als de dochter van de burgemeester, en de onverschil lige, wat koele houding van het meisje uitgelegd als hoogmoedige verwaandheid. „Ben je gek!" lachte Wim. „Ze ishelemaal niet hoogmoedig, maar dat kleine nest is alleen maar bang, dat ze al te toeschie telijk is. Ze kent haar waarde en houdt zichzelf op waarde, zelfs tegenover een Amerikaanse mil- lionnair. Ik wou proberen, zo met een smoesje een kusje van haar los te krijgen, haar moeder had het wel goed gevonden. Maar ik heb bij nader inzien de poging maar niet gewaagd. Dat is precies het omgekeerde van gebakken ijs, mannetje, maar als je daar doorheen bent „Ben je in luilekkerland!" lachte Jan. „Maar ik ben er nog niet!" zuchtte Wim. (Wordt vervolgd.) als een soort van nationaal hei ligdom wordt beschouwd. Prins Bernhard toonde veel belangstel ling voor de vele historische voor. werpen en schilderijen in dit huis, zoals zwaarden die aan Bolivar hebben toebehoord en een kistje waarin zich aarde bevindt van de grond waarop hij zijn laatste ge vecht heeft geleverd. Reeds een uur vóór de aan komst van de prins was er een menigte rond het huis verzameld, die de prins bij zijn aankomst op geestdriftige wijze toejuichte. Als tweede punt stond op het programma een bezoek aan de onderaardse safe's van de bank der republiek, genoemd „Banco de Oro". In deze safes wordt een rijke collecte gouden voorwerpen bewaard, die door Indianen zijn vervaardigd, o.a. reusachtige gouden neusringen en „Diabo lo's". De prins verbleef hier meer dan een half uur en bekeek de waardvolle voorwerpen met grote belangstelling. Toen hij het bankgebouw verliet had zich daarbuiten inmiddels zulk een grote menigte verzameld, dat hij nauwelijks zijn auto kon berei ken. De lunch werd gebruikt op de hacienda „Casablanca" van me vrouw Maria Sierra de Gomez. Op de weiden van deze hacienda graasden o.a. verscheidene uit Nederland geïmporteerde koeien. Deze dieren kon men uit de an dere herkennen door Nederlandse vlaggetjes die men hen om de nek had gedaan. Teruggekeerd in het hotel reik te prins Bernhard onderscheidin- |gen uit aan de Nederlander J. M. A. Baas van de Kon. Nederlandse Stoomvaartmaatschappij, aan J. IKoot van de K .L. M„ aan de En- jgelsman L. A. Toone van de Kon. iShell en aan de Columbiaan S. Ja. Shuk, directeur van Philips in Columbia. Vervolgens reed de prins naar de woning van de Nederlandse gezant, G. M. Byvanck, waar een receptie voor de Nederlandse ko lonie werd gehouden. Een groot aantal in Bogota en omgeving wonende Nederlanders was in 't gebouw verzameld toen de prins even na vijf uur plaatselijke tijd aankwam. Velen hadden een reis van honderden km gemaakt, zo als mgr. Frans Bruis, die hier in de missie werkzaam is geweest sedert hij in 1927 uit Hulsberg (Limburg) vertrok, en pater Jo seph Peereboom uit Valkenburg die sedert 1924 in de missie werk. zaam is geweest. Velen gaven blijk van ontroering toen zij de prins aanschouwden. Vele aan wezigen werden aan de prins voorgesteld. De prins, die zeer onder de in druk was van het feit dat hij dui- 'zenden kilometers van het vader land verwijderd temidden van zo. j vele Nederlanders verkeerde, zei: „Ik ben blij, dat ik U allen op Nederlandse grond ontmoet. Het verheugt me te zien, dat het u allen zo goed gaat en dat spoort mij aan andere Nederlanders aan te moedigen uw voorbeeld te vol gen en naar Columbia te komen om hier goede zaken te doen, want ik heb gezien, dat dat hier zeer goed gaat. Ik breng u de groeten van allen in Nederland en in het bijzonder van de konin gin over". Toen de prins ein digde riepen allen spontaan: „Leve de koningin", waarop de prins voortging: „U riep, wat ik wilde zeggen. Daarom her haal ik: „Lang leve de konin gin". Toegejuicht door de Nederlan ders verliet de prins na een uur het gebouw om zich naar „El Portal" te begeven. ning had opgeleverd, is door de republikeinse candidaat aange vochten. Op stembussen is thans door de rechtbank beslag gelegd. De inhoud zal opnieuw worden geteld. EISENHOWERS STEMBUSOVERWINNING. Toen de uitslagen van 140.000 van de 146.370 Amer. kies districten bekend waren, had Eisenhower van de bijna 60 mil- lioen stemmen er ruim 33 mil- lioen of 55 verkregen. Dit betekent dat Eisenhower meer stemmen op zich heeft ver enigd dan enige andere candidaat voor het Amerikaanse president schap. Tweede is wijlen presi dent Roosevelt die in 1936 27.751.597 stemmen verwierf. Een ander record werd ge boekt met 't aantal uitgebrachte stemmen. Het vorige werd in '40 gevestigd, toen 49.820.312 Ameri kaanse burgers aan de presi dentsverkiezingen deelnamen. De huidige bevolking der Ver enigde Staten wordt geschat op 158.000.000. Hieronder bevinden zich ruim 75.000.000 stemge rechtigden. Generaal Eisenhower verbrak de traditionele democratische een heid van 't „solide Zuiden", een eenheid die teruggaat tot de da gen van de Amerikaanse burger oorlog. Sinds die oorlog hadden de Zuidelijke staten als één man gestemd tegen de (republi keinse) partij van het Noorden, die hen had overwonnen. Eisen hower doorbrak deze barrière. Hij won drie der „meest solide" Zuidelijke staten, namelijk Vir ginia, Florida en Texas. Hij sloeg een bres in de democratische bol werken van Massachusetts en Rhode Island, waar de Ierse Katholieken in de afgelopen kwart eeuw immer democratisch stemden. Vier „grensstaten", na melijk Missouri, Tennessee, Ma ryland en Oklahoma, spraken zich ook voor de generaal uit. Eisenhower ligt, wat betreft 't aantal op zijn persoon uitge brachte stemmen, ver voor zijn partij. Niettemin hebben ook republikeinse gouverneurs van staten, afgevaardigden en sena toren voordeel getrokken uit de populariteit van de generaal en zij wisten, mede hierdoor en in vele gevallen tegen een krach tige democratische oppositie in, te zegevieren. De republikeinen wonnen vijf gouverneurschappen, waardoor zij hun reeds bestaande voor sprong op de democraten van twee op twaalf brachten. Voor he eerst in de Ameri kaanse parlementaire geschie denis zullen in het huls van af gevaardigden een moeder en haar zoon zitting hebben. De 67-jarige mevrouw Boul- ton is voor de zevende maal herkezen, haar 35-jarige zoon maakt voor het eerst deel uit van het huis. Beiden zijn repu blikeins. In de Oosteuropese landen is tot dusverre weinig commen taar geleverd op de Amerikaan se presidentsverkiezingen. (Radio-Moskou maakte Don derdag voor het eeiist melding van Eisenhowers overwinning, echter zonder commentaar. Radic-Warschau zeide, dat slechts 50 procent! van de Ame rikaanse kiezers was opgekomen „in vergelijking met de meer dan 95 procent stemgerechtig den, die bij de recente Poolse verkiezingen zijn stem heeft uitgebracht- Hiermee is alles over het democratische karak ter van de Amerikaanse verkie zingen gezegd". De Oostberlijnse radio noem de Eisenhower „een gevaar voor de vrede". He' Tsjecho-Slowaakse pers bureau Ceteka gaf als zijn me ning te kennen dat Eisenhower „de vertegenwoordiger is van rie hoogste Amerikaanse monopo lies en de ergste reactie". 's Avonds was er een bal voor 600 personen in het „Palacio San Carlos", waar de prins een aan tal Columbianen onderscheidde. Bij de landing op het vliegveld van Bogota heeft de prins voor de eerste maal in zijn leven zijn eigen standaard gehesen. Prins Bernhard trad namelijk bij :1e landing op als tweede piloot en diens taak is het de vlag op het toestel te hijsen. Deze maal was het de standaard van de Prins. Toen de gezagvoerder van het toestel vroeg wie dit zou doen, antwoordde prins Bernhard: „Ik natuurlijk". Prins Bernhard is te Bogota de gast geweest van de president van de republiek Columbia en diens echtgenote. Op een gala diner ten paleïze is de prins on derscheiden met „Het kruis van Boyaea".

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 5