Voor de Zondag terstond c'Uco Uit de Provincie Tweede Kamer sluit algemene beschouwingen af Verwikkelingen ,WEK DE GAL- IN UW LEVER OP AGENDA KERKDIENSTEN Het leven verborgen in God ZONDAG 9 NOVEMBER. NED. HERV. KERK. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. K, Deddens. T Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. J. TERNEUZEN. Vergadering van Donderdagavond Vergadering van Vrijda g LUCHTSCHIP VERONGELUKT. Bemanning voorlopig gered. AXEL. BRESKENS. BRUINISSE. HANSWEERT. HOEK. PHILIPPINE. Hij zal een iegelijk vergel den naar zijn werken. Want daar is geen aanneming des persoons bij God. Rom. 2 6, 11. De mens, wie door de Heilige Geest de ogen geopend zijn, heeft leren zien wie hij is: een zondaar diep bedorven. Hij heeft leren kennen de heerlijkheid van Hem, die gekomen is om het verderfe lijke te niet te doen en een njeuw geheiligd leven in ons te planten, door het geloof in Zijn algenoeg- zame zelfofferande. Het kan niet anders of zulk een vindt zijn leven te kort, om in werken der dankbare liefde en toewijding te Oost Zeeuws-Vlaanderen. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Ds. K. Verbeek, van Hontenisse. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. D. A. ten Haaft. Hontenisse: 10 u. Ds. K. Verbeek. Hulst: 10.30 uur Ds. J. Homan. Sas van Gent: 10 uur Ds. A. C. Honders. Philippine: 2.30 uur Ds. A. C. Hon ders. Sluiskil: 10 uur Ds. Joh. W. Star- renburg (Bed. H. Avondmaal); 2.30 uur Ds. Joh. W. Starren- burg (Dankz.). Terneuzen: 10 uur Ds. P. A. van der Vlugt; 2.30 uur Ds. J. Schol ten. 10 uur Dienst voor jongeren in „Bethel". Voorganger: de heer A. Ruben. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. G. Jansma. West Zeeuws-Vlaanderen. ZATERDAG 8 NOVEMBER. Schoondjjke7 uur Avondgebed. ZONDAG 9 NOVEMBER. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 10 uur Ds. C. B. Boere, van Groede. Breskens: 10 uur en 6.30 uur Ds. J. H. van Beusekom. Cadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Cate (Bed. H. Doop). Groede: 10 uur Ds. H. C. P. M. Wiebosch, van Biervliet. Hoofdplaat: 10 uur Ds. J. C. Mul ler, van Ritthem. Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. v. d. Oostburg: 9.30 u. Ds. W. J. Four- nier (Medewerking Kerkkoor). Retranchement: 10 uur Ds. J. B. van Bork. Schoondijke: 10 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer. Sluis: 11 uur Ds. L. P. W. Groen veld (Bed. H. Doop). St Anna ter Muiden: 9.30 uur Ds. L. P. W. Groenveld. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 10 u. Ds. C. Blomaard. (Dankdienst voor het gewas). Zuidzande: 10 uur Ds. H. Kuijl- man. GEREFORMEERDE KERK. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Doornbos, van Amsterdam. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Pestman. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. A. Thielen, van Maasland. GEREFORMEERDE KERK. (Onderh. art. 31 D.K.O.). ten Hove. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ieesdienst. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 uur en 2 uur Ieesdienst. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en o uur Ds. Aangeenbrug. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ieesdienst. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 u. en 7 uur Samen komsten. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur en 10 uur H. H. Mis- sen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H. H. Missen. Philippine: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Zuiddorpe: 7.30 H. H. Missen. tonen, hoe hij het eigendom is van Hem, Die hem gekocht heeft met Zijn bloed. Zulk een verloste zal zich ook wel wachten voor de haarklove rijen dergenen, die beweren, dat een mens onmachtig is en dood in misdaden en daarom geen Gode welbehaaglijk werk kan doen. Werken ter rechtvaardi ging zal geen wedergeborene door de Geest ooit kennen. Maar vruchten des nieuwen levens zijn de onmisbare gezellen door het leven van de nieuwe mens. En wie zal de zegen bepalen, die wederom, als vrucht van deze werken ter ere Gods, terugvalt op onze innerlijke mens? Laten wij nuchter de dingen des Koninkrijks bezien. Niet wat wij beleden hebben met onze mond, of gezaaid hebben met onze pen, zal ons de Here welbe haaglijk maken. Hij ziet de per soon des mensen niet aan, maar een leven verborgen in God! Blijf mij nabij, in nood en dood, Tot ik Uw liefde, rijk en groot, Voor d' eng'len en het gans heelal Omhoog eens jubelend eren zal. (Uit: „Nieuw Bijbels Dagboekje".) U zult 's morgens „kiplekker' uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen Eist Carter's Leverpilletjes. SOLISTENCONCOURS BOND VAN MUZIEKVERENIGINGEN IN ZEEUWS-VLAANDEREN. Het a.s. solistenconcours, dat zoals wij onlangs reeds meldden te Breskens zal plaats hebben, zal worden georganiseerd in het ge meentelijk ontspanningsgebouw aldaar. De datum is in overleg met het plaatselijk bestuur der muziekver. „Uit het Volk, voor het Volk" vastgesteld op Zater dag 7 Februari a.s. voor de meisjes boven 17 jaar tot stand gekomen, zodat nu meisjes van alle leeftijden aan de oefeningen kunnen deelne men. Het ledental van de ver eniging bedraagt nu c.a. 120. uur en 10 uur van Donderdagavond. De heer Oud (VVD) heeft bij de replieken verklaard, dat voor de vrijheid van ons volk volledige medewerking aan de defensie noodzakelijk en verantwoord is. Bij de rede van de minister van Financiën zegt spr. te heb ben gedacht aan: een nieuwe lente en een nieuw geluid. Het was een onderhoudend betoog, maar de minister zal er zich voor moeten hoeden, dat het grapje niet komt in de plaats van het argument. De minister gaat van dit plan uit: geen belastingverlaging, en als er een sgldo is op de gewone dienst, dan is het nuttig dat het aangewend wordt voor de buiten gewone dienst. Dat lijkt spr. op het ogenblik niet de gewenste fi nanciële politiek en hij betoogt nader, dat gelegenheid tot parti culiere investering moet worden gegeven door belastingverlaging. De heer Oud stelt de betekenis van de oppositie in het licht. Wat hij over de heer Beel zeide, was niet beneden de parlementaire maat. Het gaat niet aan deze uit lating te betitelen als niet pas- send. De heer Burger (Arb.) acht het bevredigend, dat men de werkgelegenheid en de woning bouw op lange termijn wil zien. Over hetgeen de minister-pre sident ten aanzien van Nieuw- Guinea heeft gezegd, is spr. niet bevredigd. Hij bestrijdt de opvattingen van de heer Romme betreffende de Katholieken in de P. v. d. A. Twaalf procent der Katholieken hebben niet gestemd op de K.V.P. en hij neemt aan, dat deze stem men niet gegaan zijn naar de Protestants-christelijke groepen. De heer Romme (KVP) vraagt de regering uitdrukkelijk het standpunt, dat uit de Kamer blijkt met betrekking tot de ge allieerde verdediging van ons land, te laten doordringen in het internationale leven waar dat pas geeft. Terugkomend op de gezins politiek betoogt spr., dat niet ge stand wordt gedaan wat het vo rige kabinet heeft toegezegd met het oog op onevenredige achter uitgang van het gezin. Hij vraagt wat het belangrijk ste in de politiek is: het doorvoe ren van zijn eigen zedelijke be^ ginselen of iets anders. Z.i. is het eerste het belangrijkste. De politiek is wel degelijk het vlak, waarop zedelijke beginselen tot gelding moeten worden ge bracht. De confessionele partij is het optimale middel om de zedelijke beginselen te doen door. dringen in wetgeving en bestuur. De Katholieke eenheid kan niet worden gemist, aldus spr. De heer Tilanus (C.H.) hand haaft zijn oordeel, dat de eis van de heer Schouten bij de kabinets formatie principieel niet juist was. Fracties hebben geen eisen te stellen. Het communiqué van de V.V.D. heeft hij beledigend geacht, om dat er in gezegd werd, dat het kabinet onder druk der vakcen- tralen stond. De ministers zijn onafhankelijk en staan niet on der druk. Opneming van West-Duitsland in NAVO-verband noemt spr. een aanvaardbare oplossing en hij hoopt dat de regering zal trach ten deze te bevorderen. Wanneer men nagaat wat er voor gezinnen met kinderen wordt gedaan, dan is dat niet ge ring, meent spr. Hij zal afwach ten welke voorstellen de regering nog zal doen om aan de wensen van de heer Romme tegemoet te komen. De heer Van de Wetering (C.H.) merkt o.m. op, dat het hem niet gaat om het afkappen van staatszaken, maar over een beschouwing van wat de taak van de staat ie. Denkt de minis ter 'n plafond1 van 6.000.000.000 te kunnen handhaven? Hierna is de vergadering ge sloten. Gisteren heeft de Schouten (A.R.) gerepliceerd. Hij heeft er bezwaar tegen, dat als uitgangs punt wordt genomen, dat een deel der lopende middelen be stemd wordt voor financiering van kapitaalsuitgaven. Het antwoord van de minister ter beperking der gewone uitga ven heeft spr. niet bevredigd. De regering heeft het initiatief te nemen om te komen tot versobe ring. Zijn indruk van de rede van de heer Hofstra is, dat deze te ken nen wil geven, dat de anderen maar moeten zwijgen en dat hij wel zal zeggen, hoe het moet. De heer Lucas (KVP) kan niet accoord gaan met het aanwenden van lopende inkomsten voor dek king van kapitaalsuitgaven. Hij dient terzake een motie in, welke hij onmiddellijk zal intrekken, als de minister een bevredigende toe zegging doet. In de vaststelling der rijksbegroting, zo wil de mo tie doen uitspreken, ligt geen be slissing over de besteding van het batig saldo vervat. Over verbetering van de posi tie der intellectuele middengroe pen heeft spr. weinig bevredigen de reacties vernomen. Over af schaffing van het schoolgeld denkt men in niet-socialistische kringen anders dan de socialis ten Waarom moet dit geschie den via de ruggen der midden groepen? De heer Zandt (S.G.) meent, HEDEN: TERNEUZEN: Duxor Theater 8 uur: Biosc. Iwo Jima. Concertgebouw, 8 uur: Biosc. Florence Nightingale- AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc- Djenghis Khan, de veroveraar. MORGEN TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc- Iwo Jima; 4.30 uur: Middagvoorstelling. Concertgebouw, 8 uur: Biosc. Florence Nightingale. Westel- Bolwerk, Voet bal, 2.30 uur: Terneuzen 2— Vlissingen 2; 12 uur: Ter neuzen 3Aardenburg 2. AXEL: Het Centrum, 4.15 uur: BioSc. Djenghis Khan, de veroveraar; 8 uur: Biosc. Hyena's van het rotsgeberg te. De schroef van een luchtschip der Amerikaanse marine raakte, toen het gevaarte zich boven de Atlantische Oceaan bevond, een openstaand luikje, dat daardoor een gat in 't sigaarvormigé, met gas gevulde omhulsel sloeg. Het luchtschip begon aanstonds hoog te te verliezen,om uiteindelijk in de Atlantische Oceaan ten onder te gaan, doch de bemanning was er voordien in geslaagd het luchtschip te verlaten en zich op een reddingsvlot in veiligheid te stellen. Een duikboot, vliegtuigen en schepen zijn thans onderweg om de luchtschipbreukelingen op te pikken. Het ongeluk geschiedde 90 mijl uit de Amerikaanse kust. Het marine-luchtschip volbracht een -oefeningsvlucht. dat meer aandacht aan de wo ningbouw moet worden besteed. Spr. heeft bezwaar tegen de aan leg van sportvelden en de bouw van bioscopen, schouwburgen en andere inrichtingen van werelds vermaak. Hij bepleit ook af schaffing der kermissen en keert zich tegen sportwedstrijden, die z.i veelal ontaarden in gevech ten. De overheid behoort te be vorderen, dat de dag des Heren geëerbiedigd en geheiligd zal worden. Dat de regering geen andere houding aanneemt met betrek king tot de Protestanten-vervol ging in verschillende landen, be treurt de heer Zandt. De heer Gortzak (C.P.N.) spreekt zijn bevreemding erover uit, dat de minister-president niets wist van de herdenking in de Peel. Als de binnenlandse vei ligheid werkelijk bedreigd wordt hoort men van de B.V.D. niets. De regering moet maatregelen nemen om te voorkomen dat oud- SS'ers en andere fascisten a.s. Zondag op de begraafplaats in de Peel een verkapte demonstratie houden. Z.i. moeit de begraaf plaats Zondag gesloten worden. Hij is ertegen, dat het Neder landse leger zal worden üitge leverd aan nazi-generaals. Z.i. verzet Frankrijk zich niet ten on rechte tegen de E.D.G. Spr. bestrijdt enige mededelin gen van de minister-president en vraagt welke middelen worden aangewend om de werklozen werk te geven. Voorts vraagt hij wat de regfering doet om het bouwprogram in overeenstem ming te brengen met de beschik bare bouwmaterialen en bouw vakarbeiders. Spr. vraagt tenslotte, of de re gering bereid is de subsidies zo danig te handhaven, dat geen nieuwe prijsstijgingen voor de belangrijkste consumptie-artike len zullen wqrden ingevoerd. De minister-president, de heer Drees, zal zich met de minister van Oorlog erover verstaan, of er ten aanzien van het bezoek aan het kerkhof in de Peel nog iets moet geschieden. In verband met de formatie acht hij het juister niet de namen te noemen van de Katholieken, die voor de benoeming tot minis ter hebben bedankt. Over het al gemeen waren het geen politieke motieven, die hen een porte feuille deden afwijzen. Voor de werkgelegenheid zijn er al plannen in uitvoering. Er worden meer openbare werken uitgevoerd. Andere plannen wor den versneld en de industriali satie gestimuleerd. Inzonderheid worden «er meer woningen ge- bouwd dan aanvankelijk moge lijk was. Een geleidelijke vermindering der subsidies is toegezegd aan België en Luxemburg. Men moet niet alle berichten over prijsver hogingen als juist beschouwen. Spr. betoogt, dat het voor de defensie van West-Europa van groot belang is, dat West-Duits- land wordt ingeschakeld. De regering zal verdere Euro pese integratie, waar dat kan, gaarne steunen. De minister van Financiën, de heer Van de Kieft, betoogt, dat de cijfers uitwijzen, dat het be drijfsleven geen belemmering on dervindt door het belastingstelsel. Spr. meent dat geen enkele mi nister van Financiën antwoord kan geven op de vraag van de heer Van de Wetering, of het uit gavenplafond op zes milliard kan worden gehandhaafd. Wat de kwestie van de dekking der kapitaalsuitgaven betreft zegt hij, dat hij gebonden was aan de richtlijnen. Hij vond deze leidraad, toen hij optrad en hij houdt er zich als fatsoenlijk man aan en bovendien is hij het er mee eens. Als de Kamer zich met gebonden wil achten, kan het de bat over deze zaak gerust worden Consultatiebureau voor Zui gelingen en Kleuters van het Wit-Gele Kruis. Voor de tweede maal in een kort tijdsbestek kon het bestuur van de afdeling Terneuzen van het Wit-Gele Kruis de leden een prettige verrassing bekend ma ken. De eerste was het betrek ken van het wijkgebouw in de J. W. Frisostraat op 1 Septem ber 1950, de tweede de gedeelte lijke verbouw en uitbreiding van dit gebouw tot consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters, dat dezer dagen officieel kon worden geopend. De voorzitter van de afd. Ter neuzen, de heer A. W. J. van Tiel, schetste in zijn openings woord de moeilijkheden waar mee men te kampen had gehad, voor deze ingebruikneming kon plaats vinden, ofschoon deze uitbreiding dringend nodig was, aangezien de Rode-Kruis-barak aan de Vluchthaven, waar het bureau tot nu toe in gevestigd was, teveel tekenen van ouder dom begon te vertonen. Men zat er soms letterlijk in de put, om dat de vloer het op meerdere plaatsen begaf! Verder dknkte hij allen, die deze uitbreiding mogelijk hadden helpen maken voor de verleende hulp, in het bijzonder de heren F. Hagenaar en C. C. A. Heeffer, die het leeu wendeel van het werk voor hun rekening hadden genomen. Aan de kinderarts mevr. T. Niehüser viel de eer te beurt de kamers van het nieuwe consul tatiebureau officieel te mogen betreden, na eerst een wit-geel lint, dat de deur afsloot, te heb ben doorgeknipt. De secretaris van de vereni ging, de heer F. Hagenaar, gaf een toelichting op de financie ring van deze uitbreiding en dankte de Katholieken van Tér- neuzen voor hun steun. Tevens deelde hij mede, dat het aantal leden bijna 500 bedraagt. De mededeling, dat de oprich ters van de vereniging en vroe gere bestuursleden, mej. A. Ver- beke en de heer E. van Hecke tot erelid der afdeling waren benoemd, werd met applaus be groet. Tevens ontvingen beiden een mooie gedenktegel als bewijs van erkentelijkheid voor hun werk! De heer Van Hecke dankte, mede namens mej. Verbeke, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, voor de eer en wekte de jongeren op actief te blijven. Fastoor Van Dijk sprak zijn grote waardering uit voor het vele, dat de afdeling de laatste jaren heeft gepresteerd, maar wees er ook op, dat nimmer de daadkracht van de werkers van het eerste uur mag worden ver geten. Hij drukte het bestuur op het hart dit werk van naasten liefde met ijver te blijven ver vullen, niet als hobby, maar als noodzakelijk werk voor de even mens. Laatste spreekster was dr. Niehüser, die eveneens het be stuur gelukwenste met dit mooie bureau. Tevens dankte spreek ster het bestuur voor de wijze, waarop in gezamenlijk overleg de inrichting tot stand was ge komen. Bij een rondgang door de ka mers bleek dat geen woord van lof teveel was gezegd. Een licht behang en een beschildering in lichte tinten geven het geheel een prettige sfeer. Een 12-tal boxen, enz-, alles nieuw en mo dern, staan de moeders en de arts ten dienste, terwijl een flin ke overdekte ruimte voor de kinderwagens het geheel vol tooit. Dit nieuwe bureau is niet alleen voor het Wit-Gele Kruis, maar voor de gehele plaats een mooie aanwinst. Zondagmiddag van half drie tot vier uur zal het bureau voor alle leden van de' vereniging ter bezichtiging worden opengesteld. Postzegelverzamelaars- Op de bovenzaal van lunch room-Koene vergaderden de le den van de postzegelvereniging „Zeeuwsch-Vlaanderen". De opkomst was groot en de vergadering verliep geanimeerd. Besloten werd in de vergade ring van 17 December een on derlinge veiling te houden waar voor meerdere leden kavels be schikbaar stelden. Eén der eerste vergaderingen van 1953 zal tevens jaar- en feestvergadering worden ter vie ring van het 25-jarig bestaan der vereniging. Een grote gra tis-verloting zal o.a. een pro grammapunt worden, terwijl in een volgende vergadernig het gehele programma zal worden geregeld. Nieuw winkelpand in de Noordstraat. De Noordstraat te Terneuzen heeft er weer een winkelpand bij- gekregen, dat een aanwinst voor de omgeving is. Vandaag ppent de heer W. P. Wieland Jr op de hoek van de Bakkerijstraat, waar tot vóór kort nog sigaren lagen uitgestald, een geheel nieuwe en moderne zaak, welke naast een keur van schoenen de gelegen heid biedt tot behandeling van alle soorten voet-ongemakken. Wij hebben er gisteren eens een kijkje genomen. Zowel buiten als binnen maakt dit nieuwe pand een keurige en verzorgde indruk. De étalages spreken in een zee van licht een duidelijke taal, die het kooplustig publiek ongetwij feld zal verstaan. De heer Wieland Jr zal zijn voor vele voetlijdende mensen zo dankbare werk als chiropodist hier voortzetten en zo mogelijk uitbreiden. Het vertrek, waarin de „patiënten" straks ontvangen worden, doet bij het binnentreden even denken aan de spreekkamer van de tandarts. Flesjes, tange tjes, schaartjes, een bijzonder soort stoel zijn de attributen, die hier de voetkundige ter zijde zul len staan bij zijn speciale arbeid. Het zal wel overbodig zijn te zeggen, dat in het ruime en stijl volle winkelpand borden vol schoenen langs de wanden tot passen en tot kopen uitnodigen. Keuze is er volop in allerlei mer- den en het slot was weer een ge zellig bal. Abnormale hoge waterstand. Tengevolge van de geweldige regenval van de laatste dagen is de waterstand in de rondom Axel gelegen kreken en watergangen op ongewone wijze gestegen. Daar „Pluvius" nog steeds zijn scepter blijft zwaaien en de regenbuien niet van de lucht zijn zal naar men ons van deskun dige zijde verzekerde een stij ging met nog ongeveer een halve meter van het peil te verwachten zijn. Zoals te begrijpen valt, is de hevige regenval vooral ook van invloed op de nog te verrichten werkzaamheden op het land en in de polders. Speciaal de maispluk, doch in nog ernstiger mate het bieten-rooien ondervinden hier van een geweldige stagnatie. Met door drie en vier paarden bespan nen wagens tracht men de bieten tot binnen het bereik van het ver harde wegdek te vervoeren. Zoals echter de weersgesteld heid thans is, valt er niet meer aan vervoer of werk te denken; want de arbeid is nu moordend voor mens en dier en de grondge- steldheid is van dien aard, dat er zelfs op verschillende plaatsen met tractie geen resultaat meer te bereiken valt. Al met al is het zoals wij on langs reeds schreven een cam pagne die met recht met het praedicaat „ouderwets" getooid mag worden en als zodanig lang in het geheugen zal blijven. Sme den, wagen- en gareelmakers hebben echter redenen om de handen te wrijven. Het werk hoopt zich voor hen op, want met dit moordend geploeter wordt veel tuig en gerij stuk gereden. Vermelden we aansluitend op dit bericht ook nog dat de storm in de nacht van Donderdag op Vrijdag op tal van boerderijen schade heeft aangericht. Vele dakpannen en dakbedek king werden door de krachtige windstoten weggerukt en (of) vernield. In de nabijheid van de Stationsweg te Hulst werd een boom met een omvang van onge veer 3 meter ontworteld. Met spanning ziet men in land bouwerskringen uit naar een ken tering ten goede na deze onge woon lange regenperiode. ken en modellen en maten. i a_nlV(.t De firma Wieland heeft Ter-1 Geslaagd. De heer Jan Booij te Axel slaagde deze week te Utrecht voor het examen scheikundig uitgesteld. Hierna wordt gëïEgenlreid ge boden de motie-Lucas te bespre R.K. Sportvereniging. In de R.K. sportvereniging voor meisjes is nu ook een groep ken De heer Oud (VVD) acht de motie van geen betekenis. De heer Lucas zou z.i. een motie met positieve betekenis kunnen indie nen, anders moet hij haar intrek ken. De heer Lucas (KVP) ver klaart met zijn motie een zekere binding te willen voorkomen. De mogelijkheid moet er zijn, dat t.z.t over het voordelig saldo van 131 millioen wordt gepraat. De heer Burger (Arb.) vindt het niet juist, dat gepraat wordt over iets dat er niet is. De minis ter heeft toch verklaard, dat hij geen saldo ziet. De minister meent, dat over de ƒ131 millioen kan worden ge sproken, als de belastingvoorstel len worden behandeld. De heer Lucas (KVP) trekt hierna zijn motie in. De algemene beraadslagingen worden gesloten. In de vergadering van a.s. Dinsdag komen de begrotingen van oorlog en van marine aan de orde. neuzen met een fraaie winkel verrijkt. Een schat van bloemen en bloemstukken getuigt van ve ler medeleven. Durf en initiatief hebben hier weer het aanzien gegeven aan een zaak, die een ereplaats in neemt tussen Terneuzense mid- denstandsbedrijven. Dat het van daag bij de opening druk zal lopen, staat wel vast. De jassen uit. Hedennacht na sluitingstijd ont stond na sluitingstijd in de Dijk- straat verschil van mening tus sen de bemanningen van een tot afschutten gereed liggende Ne derlandse kustvaarder en van een sleepboot. Enige hunner, die hun jassen reeds op straat hadden gedeponeerd, waren juist gereed om de eerste ronde in te gaan, toen de politie hen belette om hun krachten te meten. Spoedeisende raadsvergadering, De burgemeester heeft tegen heden (Zaterdagvoormiddag) een spoedeisende zitting van de ge meenteraad belegd met de vol gende agendapunten: Voorstel tot het aangaan van een geldlening groot 600.000 met intrekking van de desbetref fende raadsbesluiten van de vóór financiering tot dat bedrag; voorstel tot het aangaan van een geldlening groot 100.000 met wijziging van het raadsbe sluit van 30 Oct. 1952. Bonte amateursavond. Het was Donderdagavond de beurt van „Mondaccordeola" om de rij der amusementsavonden te verzorgen, die voor vele we ken reeds zijn vastgelegd. De 50 a 60 leden tellende ac cordeonvereniging trad op o.l.v de heer De Meulemeester uit Terneuzen met het bekende uit gebreide repertoire, waaronder enkele nummers met refrein zang van damesleden van deze band. Zoals gewoonlijk viel dit programma zeer in de smaak. Als gasten noemen wij het en semble „Entre Nous" uit Ter neuzen, dat zowel vóór als na de pauze veel succes oogstte. Een muzikale virtuoos bleek de heer Marcel Verbiest uit Zei- zate, die op zijn accordeon tal gaf. Ter afwisseling trad ook de heer P. Leenhouts uit Oostburg voor het voetlicht, die met de orgeldraaier Griep uit Terneu zen zorgde voor de komische noot op deze bonte avond De veelzijdigheid van eerstge noemde bleek uit enkele door hem zelf geschreven „Land van Cadzandse liedjes" waarvan een enkel met sentimentele inslag en een onder een ode was op de West Z.-Vlaamse meisjes. Na de pauze werd het pro gramma op dezelfde wijze voort gezet en viel er te genieten van de opvoering van een één-acter J fiino fomilip" Hlf Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het candi- daats-examen le deel water bouwkundig ingenieur de heer A. Smit alhier. De storm. Tijdens het stormweer in de nacht van Donderdag op Vrijdag werd een zijgevel van de in aan bouw zijnde vismijn omverge- waaid- De eerste dienst van het veer Vlissingen-Breskens moest Vrij dagmorgen wegens de storm worden uitgeschakeld. getiteld: „Een fijne familie", die de lachspieren duchtig in bewe ging bracht. Zoals gebruikelijk werd aan deze avond de „tombola" ter dekking van de kosten verbon- Puur geneeskracht, gezondheid en zuiverheid voor Uw huid Vissersschip op zeedijk gelopen. Het motorvissersvaartuig „Oud dorp 18", schipper P. de Koning uit Bruinisse, dat op de Greve- lingen de kuilvisserij uitoefende, kreeg tijdens de storm de kuil in de schroef. Het scheepje raakte daardoor op drift en sloeg op de zeedijk van de polder Bruinisse, waar het tegen de morgen werd ontdekt. Bewoners van de nabij gelegen hofstede „Zorgvlied" slaagden er in, met behulp van touwen schipper De Koning, die alleen aan boord was, te redden. Het scheepje wordt als verloren beschouwd. Ned. s.s. „Borneo" vroeg sleepboothulp. Het Nederlandse s.s- „Borneo" heeft Vrijdagochtend vroeg ge seind, dat het bij Hansweert langs de wal was gedreven. Het schip verzocht sleepboothulp. De „Borneo" is van de maat schappij „Nederland" en meet 9426 ton. Later is het schip in het mid den van het vaarwater even vóór Hansweert voor anker ge gaan. Er was toen geen direct gevaar meer aanwezig. Telefoonpaal omgewaaid. Tijdens de gisterennacht woe dende storm werd even voor het gehucht Boeregat in de Willems kerkepolder een telefoonpaal uit de grond gerukt. De paal, die dwars over de rijweg kwam te liggen is in de loop van de dag door de technische dienst der P. T.T. opgeruimd. Douane achterhaalt 24 kalveren. Smokkelaars ontkomen. Het is in het grensgebied be kend, dat de veefraude naar België momenteel weer welig tiert. Vooral ook kalveren, die meestal bij avond per veeauto met enige tientallen tegelijk

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 2