GROTE MEERDERHEID VOOR EISENHOWER Prins Bernhard in Columbia Overweldigende meerderheid republikeinse Zelfs Illinois viel Stevenson ZWARE AARDBEVING IN NOORD-JAPAN WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN GUNSTIGE REACTIES ALOM Voor 't Congres staan de kansen gelijk ZENDELING VERMOORD OP NIEUW-GÜINEA DONDERDAG 6 NOVEMBER 1952. 7e Jaargang No. 2184. De Presidentsverkiezing in de Verenigde Staten v.m. n.m. 4.57 5.24 5.32 5.59 6.12 6.39 6.22 6.49 op onder op ondei Nov. 6 7.44 17.03 20.04 12.54 7 7.46 17.01 21.16 13.26 8 7.47 17.00 22.29 13.49 9 7.49 16.58 23.41 14.06 10 7.51 16.56 14.19 Vrankering bil Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 NA 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5.20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 rebels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Generaal Dwight Eisenhower zal de nieuwe president der Ver enigde Staten zijn, als eerste re publikein in dit ambt sedert 20 jaren. Zijn democratische tegenstander gouverneur Adlai Stevenson gaf Woensdagmorgen de verkiezing van zijn tegenstander toe, nadat uit de uitslagen uit alle delen van het land een grote verschuiving van de stemmen ten gunste van Eisenhower was gebleken. De voormalige geallieerde op perbevelhebber in Europa zal op 20 Januari a.s. de taak van pre sident Truman overnemen. Stevenson zeide: „Het volk heeft zijn keus gedaan. Ik wens het geluk. Het volk heeft zijn vonnis geveld en ik aanvaard het". Hij voegde er aan toe: „Het is de gewoonte de gelederen te sluiten zodra het volk heeft ge sproken. Datgene, wat ons als Amerikaanse burgers verenigt is veel grootser dan dat, wat ons als politieke partijen verdeelt. Ik dring er bij u allen op aan presi dent Eisenhower de steun te ver lenen die hij nodig zal hebben om de grote ta'ken, die voor ons lig gen ten uitvoer te brengen. Ik beloof hem de mijne...". -•i. Oklahoma. Het republikeinse Ma ryland stemde voor hem en hij had ook de leiding in Texas en Tennessee, die in 1948 democra tisch stemden. New York en New Jersey, in 1948 ook republikeins, en Ohio, in 1948 democratisch, al le staten met een groot aantal kiesmannen, waren vast in repu blikeinse handen, evenals Illinois, de thuisstaat van Stevenson wel ke in 1948 democratisch stemde. Van de landbouwstaten gingen vele, die vier jaar geleden Tru- mans overwinning bezegelden, over naar de republikeinen. In de morgenuren van Woens dag had generaal Eisenhower reeds in 39 staten, die 442 kies mannen van de in totaal 531 zou opleveren, terwijl er slechts 266 nodig zijn voor de overwinning. Hiertegenover had Stevenson op dat ogenblik een voorsprong in 9 staten met 89 kiesstemmen. Amerikaanse soldaten over de gehele wereld hoorden per radio 't bericht van Eisenhowers over winning kort na Stevensons ver klaring. In Duitsland hadden de soldaten de gehele nacht door naar de binnenkomende uitslagen kunnen luisteren, zoals ze werden meegedeeld door de Amerikaanse legeromroep in Duitsland. PRESIDENT DWIGHT EISENHOWER. GOUVERNEUR ADLAISTEVENSON. Stevenson gaf zijn nederlaag toe in een radio-televisie-uitzen ding uit Springfield in Illinois. Hij deelde mede het volgende tele gram aan de overwinnaar gezon den te hebben: „Het volk heeft zijn keuze gedaan en ik wens u geluk. Het is mijn oprechte bede, dat gij de dienaar en de bewaar der van de vrede zult zijn en dat gij in de moeilijkheden de deur der hope zult openen. Mijn beste wensen. Adlai E. Stevenson". Het was, toen Stevenson zijn verklaring aflegde, echter nog de vraag, of Eisenhower een repu blikeins congres achter zich zou krijgen. Van het begin af, toen de uitsla gen uit 48 staten begonnen bin nen te lopen, had Eisenhower de leiding. Over de uitslag bestond weinig twijfel meer toen 't hoofd kwartier van Stevenson had toe gegeven, dat de grote staten New York en Californië aan de republikeinen waren toegevallen. Met de overwinning in deze 2 staten had Eisenhower een ge weldige sprong gemaakt naar de 266 stemmen van kiesmannen die hij nodig heeft om door het kies college tot president gekozen te worden. Vele waarnemers noemden Ei senhowers overwinning 'n waar lijk nationaal antwoord op de kruistocht en persoonlijkheid van de republikeinse candidaat, ge heel afgezien van partij overwe gingen. Grote aantallen vakver enigingsleden en boeren, hand en hoofdarbeiders, conservatie ven en liberalen, onafhankelijken en voormalige democraten, stede lingen en plattelandsbewoners moeten voor Eisenhower gestemd hebben. Eisenhower scheurde Virginia en Florida af van het „solide (de mocratische) Zuiden" en won in het voormalige democratische Na de sluiting van de stembu- reaux deelde het Amerikaanse ministerie van Justitie te Was hington mee, dat het nog geen enkele klacht over ongeregeldhe den bij de verkiezingen had ont vangen. Dit was een feit zonder precedent in de politieke geschie denis van de Verenigde Staten. Van republikeinse zijde werd Eisenhowers overwinning aange kondigd in de balzaal van het „New York-hotel", dat de republi keinse partij tot hoofdkwartier diende. Het geestdriftig gejuich deed bijna de kristallen luchters breken. De leiders van de repu blikeinse partij hebben inmiddels reeds de conclusie uit de overwin ning getrokken en gezegd te be grijpen, dat het Amerikaanse volk „een verandering wil". Op het democratische hoofd kwartier te Springfield had men, voor geval van een overwinning, 40 kisten met flessen champagne laten aanrukken. Reeds in de avond van de verkiezingsdag ech ter begon er pessimisme te heer sen in het hoofdkwartier. De kis ten bleven voorlopig dicht. Stevenson nam zijn nederlaag sportief op. „Ik aanvaard de uit spraak van het volk van harte", aldus zei hij. „Evenals het jonge tje, dat een klap gekregen heeft ben ik te groots om te huilen, maar het doet me te veel pijn om te kunnen lachen". Nu Eisenhower president wordt, zal senator Richard Nixon de functie van vice-president gaan bekleden. Zijn tegenstander, de democra tische senator Sparkman, legde terstond nadat Stevenson zijn ne derlaag hkad toegegeven, ook 'n verklaring af, waarin hij zich aansloot bij de „prachtige" ver klaring van gouverneur Steven son. „Ik gevoel geen spijt", aldus zei hij. „Het Amerikaanse volk heeft gesproken en ik leg me ge heel bij zijn keuze neer. Ik geloof in Amerika, zijn grootheid en zijn bekwaamheid zich te kwijten van de verantwoordelijkheid van het wereldleiderschap". Toen Eisenhower in zijn hoofd kwartier het podium betrad om het nieuws van zijn overwinning mee te delen maakte hij het „V"-teken, waarna hij Mamie, z'n echtgenote, de nieuwe „eerste vrouw" van Amerika, omhelsde. Beiden wuifden gelukkig naar de juichende menigte in de zaal en toen eindelijk stilte was ingetre den, las de generaal het telegram van Stevenson voor, waarin deze zijn nederlaag erkende. Eisenho wer had, aldus deelde hij mee, Stevenson het volgende geant woord: „Ik dank u voor uw hof felijke en sportieve boodschap. Gezien de zware moeilijkheden die voor ons liggen is het duide lijk noodzakelijk, dat de mannen en vrouwen van goeden wille van beide partijen de geleverde politieke, strijd vergeten en zich wijden aan het enkele doel van een betere toekomst. Ik vertrouw dat zij dit zullen doen". Tot de menigte zei Eisenhower: „Ik gevoel me zowel deemoedig ais trots over de uitslag. Ik zal mijn verantwoordelijkheid nim mer te licht opvatten". Gedurende de Dinsdagnacht waren in het hartje van New- York, het bekende „Times Squa re", velen op de been in afwach ting van de uitslag der verkiezin gen. De uitslagen uit de tradi tioneel democratische Zuidelijke staten, die schenen te wijzen op een republikeinse overwinning, werden met gejuich ontvangen. Tegen middernacht begonnen groepjes jongelieden rond te trekken met inderhaast vervaar digde spandoeken waarop te lezen stond: „Eisenhower wint het; Truman „kan hoeden gaan verkopen". Te 21 uur plaatselijke tijd be schouwde men op „Time Squa re" de overwinning van Eisen hower reeds als zeker. Het ge juich van de partijgangers van de generaal overstemde de hoe ra's van de kleine groepen van aanhangers van gouverneur Ste venson. Het was overigens op „Times Square" niet zo druk als bij vori ge gelegenheden. De televisie schijnt veel mensen thuis gehou den te hebben. De pas benoemde vice-president der V. S„ senator Nixon, heeft naar aanleiding van de uitslag der verkiezingen verklaard, dat hij er van overtuigd is, dat alle Amerikanen zich- zullen scharen achter het leiderschap van gene raal Eisenhower ter verwezenlij king van een program, dat „de zaak van de vrijheid zal bevorde ren en vrede zal brengen in de gehele wereld". Eisenhower zal de elfde gene raal in het Witte Huis zijn. De meeste van de tien generaals, die vóór hem de presidentsfunctie bekleed hebben bijna een derde van het totaal aantal waren echter geen beroepsmilitairen. Woensdagochtend vroeg heb ben agenten van de geheime dienst de bewaking van Eisenho wer overgenomen. Een groep agenten bevindt zich in het Commodore-hotel" te New-York ter bewaking van de suite, die door hem en zijn echtgenote wordt gebruikt. Generaal Eisenhower is Woens dagavond met zijn gezin en zijn persoonlijke staf naar Augusta in Georgia vertrokken, waar hij tien dagen rust gaat nemen. REACTIES OVER DE VER KIEZINGSUITSLAG. De New-York Times" heeft naar aanleiding van de verkie zingsuitslag verklaard, dat het Eisenhowers taak zou zijn een partij-overwinning te verbreden, opdat men zou komen tot natio nale eenheid. Dit was nodig met het oog op de „schokken en cri ses, waarmee het Sowjet-imperia- lisme ons zeker in de komende 4 jaar zal confronteren". De Amerikaanse bladen leggen in het algemeen de nadruk op de verantwoordelijkheid der V. S. als leider in de Westelijke wereld. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken heeft Eisenhowers overwinning toegejuicht. „Wij zijn er zeker van, dat Eisenhower zal helpen de problemen van het Westelijk bondgenootschap en zijn Europese leden op te lossen in dezelfde opbouwende geest als waarin hij de organisatie der At lantische strijdkrachten in Euro pa heeft voorgezeten". Generaal Grünther, stafchef van het Atlantisch hoofdkwartier en een goed vriend van Eisenhower, verklaarde „opgetogen" te zijn. De Oostenrijkse kanselier Figl verklaarde, dat „het feit, dat Eisenhower Europa uit eigen er varing kent, kan worden gezien als een verzekering, dat hij als president een politiek van verant woordelijkheid tegenover vrijheid en democratie zal volgen". In kringen van het Vaticaan werd verklaard, dat „de wereld zich moet verheugen over de verkiezing van een dergelijke grote internationale figuur". De West-Duitse bondskanselier dr. Audenauer, verklaarde: „Ik ben blij, dat het Amerikaanse volk na een lange en zware ver kiezingsstrijd tot een duidelijke uitspraak is gekomen. In de per soon van generaal Eisenhower verwelkomen wij een man, die volkomen op de hoogte is van de omstandigheden in Europa. De Deense minister-president, Erik Eriksen verklaarde: „De Amerikanen hebben een leider gekozen, die in de oorlog en daarna zijn waarde, integriteit en idealisme heeft bewezen in de strijd voor de democratie. Ik ben ervan overtuigd, dat Eisenhower een vrijzinnige en verdraagzame politiek zal voeren". De overwinning van Eisenho wer is in officiële Egyptische kringen met voldoening begroet. Men verklaarde in kringen, die in nauwe betrekking met de rege ring staan ervan verzekerd te zijn, dat de Amerikaanse politiek ten aanzien van het Midden- Oosten in grote lijnen ongewij zigd zal blijven. Te Jeruzalem gaf men uiting aan teleurstelling. Te Taipeh (Formosa) werd van nationalistisch-Chinese zijde het succes van Eisenhower toege juicht en een beslissende factor voor Formosa genoemd. Te Madrid toonde men zich ook bevredigd door Eisenhowers suc ces. Men verwacht van de nieu we Amerikaanse regering meer sympathie dan van de oude. De Belgische minister Van Houtte verklaarde tegenover journalisten: „België zal zich verheugen over de verkiezing van generaal Eisenhower tot presi dent van de Verenigde Staten. Wij hebben volledig vertrou wen in zijn welslagen bij zijn nieuwe taak. Hij kent de moei lijkheden van Europa. Hij wenst vurig vrede. Wij zijn er stellig van overtuigd, dat Eisenhower, die de oorlog heeft gewonnen, ook de vrede zal weten te winnen". HET NEDERLANDSE STANDPUNT. Een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft het volgende verklaard: Beide candidaten voor de presi dentsverkiezingen in de Ver. Sta ten verdienen persoonlijk grote waardering en bewondering. Nu het Amerikaanse volk de candi daat der republikeinse partij heeft gekozen, is het duidelijk, dat deze uiterst belangrijke be slissing niet alleen van invloed is op binnenlandse aangelegenhe den, maar evenzeer op de buiten landse betrekkingen van de Ver enigde Staten. De Nederlandse regering heeft volledig vertrou wen in president Eisenhower, die de leiding op zich zal nemen van de machtigste democratische staat ter wereld. Generaal Eisenhower heeft als geen ander persoonlijke ervaring in de problemen van het hand haven van de vrede en de ver sterking van de democratie en de éénwording van West-Europa. Uit N.-Japan is een uiterst zware aardbeving gemeld, waar van het epicentrum mogelijk is gelegen in het zeegebied ten N. van Japan. Vloedgolven teister den de kust- Een hoge vloedgolf trof de kust van het Japanse eiland Hokkaido. Op vele punten ont stonden overstromingen. Volgens het Japanse observa torium lag het epicentrum van de aardbeving op het Siberische schiereiland Kamsjatka. Later werd gemeld, dat een geweldige vloedgolf zich in de richting van de Amerikaanse Westkust bewoog. Men verwacht dat de Aleoet-eilanden het eerst zullen worden getroffen. Red dingsafdelingen van de Ameri kaanse en Canadese luchtmacht werden gereed gehouden. Op de Hawaii-eilanden wer den door vloedgolven gebouwen overstroomd en woonarken ver nield. Verder werd echter wei nig schade aangericht. (De in woners liepen in paniek de straat op, waardoor het verkeer werd gestagneerd. Volgens andere berichten wer den de eilanden Kauai en Oehoe door 4 vloedgolven getroffen. Er wordt geen melding ge maakt van slachtoffers. Z.K.H. Prins Bernhard is op Woensdag te 17.00 uur (Nederl. tijd) in Botoga, de hoofdstad van Columbia aangekomen. Dinsdag in de namiddag plaat selijke tijd is Prins Bernhard te Cartagena in N.-Columbia aan gekomen met de PH-T.A.S.- „Schiedam", die thans 3 gene- raalssterren als aanduiding draagt, na een vlucht van 8 uur uit de Mexicaanse staat Vera Cruz. Tijdens de tocht telegrafeerde de Prins naar Koningin Juliana en ook naar het A-N.P. met het verzoek de groeten aan het va derland over te brengen. Over een afstand van 1200 zeemijlen had het vliegtuig con tact met radio-Curasao. Een verslag van 500 woorden werd aldus voor de microfoon in het vliegtuig uitgesproken, door ra- dio-Curagao opgevangen en en kele uren later uitgezonden. Zo als bekend had het vliegtuig een bemanning uit de Westindische afdeling van de K-L.M. Op het vliegveld van Carta gena werd Prins Bernhard het miliair saluut gebracht. De Prins maakte daarop een rij toer door de stad en omgeving. Overal werd hij door de bevol king toegejuicht. De Prins ver blijft in hotel Delcaribe. 's Avonds was er een banket waaraan 250 personen aanzaten. Grote belangstelling voor Nederlandse carillons in Mexico. Zoals bekend had de Neder landse klokkengieterij Petit Fritsen te A:\rle-Rixtel op de tentoonstelling in de stad Mexico een beiaard geëxposeerd, bestemd voor Amerika. Dit carillon heeft dermate de aandacht getrokken, dat ge noemde firma reeds orders voor levering van 5 carillons heeft ontvangen. De belangstelling voor Neder landse carillons in de nieuwe wereld is zo groot, dat de klok kengieterij Petit Fritsen, naar zij het A.N.P. meedeelde, voor het sluiten der expositie nog verschillende opdrachten ver wacht. Het Amerikaanse volk heeft Woensdag de republikeinse eandi daat Eisenhower met een over vveldigende meerderheid tot pre sident van de Verenigde Staten gekozen, maar het gaf zijn partij niet een dergelijke meerderheid in het congres. De laatste cijfers laten zien, dat de twee partijen, de republikei nen en de democraten, in beide kamers ongeveer evenveel zetels krijgen. De mogelijkheid, dat par- Dit wettigt het vertrouwen, dat het beleid van* de nieuwe presi dent ten aanzien van de grote problemen der huidige wereld politiek gekenmerkt zal worden, door deze zelfde vooruitziende blik en wijsheid. Reacties onder de leidende fi guren van beurs, bankwereld en bedrijfsleven waren over het al gemeen vrij gunstig. Hierbij werd merendeels op de voor grond geplaatst het vertrouwen, dat onder een republikeinse pre sident wellicht het vrijere inter nationale zakenverkeer zal wor den bevorderd, hetgeen niet zon der invloed zal blijven voor Euro pa en voor Nederland. TRUMAN NODIGT EISEN HOWER UIT TOT BIJWO NEN BESPREKINGEN. President Truman heeft de nieuw-gekozen president, gene raal Eisenhower, uitgenodigd be sprekingen op het hoogste ni veau van nu tot 20 Januari bij te wonen. Op 20 Januari zal Eisen hower als president worden ge ïnstalleerd. President Truman heeft gene raal Eisenhower het gebruik van het vliegtuig van het Witte Huis de „Independence" aangeboden voor een vlucht naar Korea. Eisenhower heeft president Truman laten weten, dat hij voor zijn reis naar Korea ge bruik zal maken van een mili tair vliegtuig en zo spoedig mo gelijk het tijdstip van zijn ver trek aan de minister van Defen sie zal mededelen. DE NIEUWE PRESIDENT VAN DE VERENIGDE STATEN M9..I0CN CMHEN I DEMOC.RA TEN I v77A Dcmocr. meerderheid «OOSEVELT REPUBLIKEINEN Republikein EISENHOWER PRESIDENT OPTREDEN DERDE th hoos cv£LT 1900 1904 1908 1928 1932 1940 1944 tijen in de senaat beide 48 zetels veroveren, is niet onmogelijk. De republikeinen hebben nog een kleine kans een geringe meerderheid in het huis van afge vaardigden te halen. Toen de verdeling van 74 zetels in het huis nog niet bekend was, hadden de democraten er 182, de republikeinen 178. In het laatste huis hadden de democraten een meerderheid van 29 zetels. Met nog slechts zes niet beken de zetels in de senaat hadden de democraten een voorsprong van 47 tegen 43. In de laatste senaat hadden zij een meerderheid van twee zetels. Eisenhower „Ike" de 62- jarige beroepssoldaat, die niet in de politiek wilde gaan, totdat een „krachtig beroep" op hem werd gedaan, kreeg het grootste aan tal stemmen dat een republikein se candidaat ooit heeft gekregen. Het hoogste stemmenaantal, dat door een president is verwor ven (27.751.597) werd door Roo sevelt behaald bij de verkiezingen in 1936. Het grootste aantal van een republikeinse candidaat was 22.305.198. Dit kreeg Wendell Willkie in 1940. Eisenhower kreeg de steun van 38 staten met tezamen 429 kies mensen; Stevenson van negen staten met tezamen 89 kiesman nen. In een andere staat, Missouri, was Woensdag laat de beslissing nog niet gevallen. Aanvankelijk scheen Eisenhower te zullen win nen, daarna Stevenson en ten slotte stond Eisenhower er weer beter voor. Eisenhower kreeg veel stem men op het platteland en in het midden-westen en boekte zelfs overwinningen in het van ouds democratische zuiden: Florida, Tennessee, Texas, Oklahoma en Virginia. Een hooggeplaatste leider van de republikeinse verkiezingscam pagne zei, dat een van de belang rijkste aspecten van de overwin ning van Eisenhower het ont staan van het twee-partijenstelsel in het zuiden is. Millioenen Amerikanen brach ten een slapeloze nacht door bij hun radio- en televisietoestellen. Even vóór twee uur plaatselijke tijd gaf Stevenson voor een tele visiezender te Springfield, de hoofdstad van zijn staat, Illinois, zijn nederlaag toe. Juichende aanhangers van Eisenhower deden een regen van confetti op de pas verkozen pre sident neerdalen, toen hij in de balzaal van het Commodore-hotel te New York hun hoera's beant woordde. De staat, waar Stevenson gou verneur is, heeft niet de door Ste venson aanbevolen candidaat voor het gouverneurschap, Dixon, gekozen, doch de republikein Startton. Trumans persoonlijke neder laag in miniatuur was, dat in zijn eigen district in Independence (Missouri) Eisenhower 197 stem men en Stevenson 124 verwierf. Eisenhowers eerste openbare bekendmaking na zijn grote overwinning was, dat hij de dag van zijn verkiezing liever „een dag, waarop hij een opdracht kreeg" wilde noemen dan een dag waarop hij een overwinning behaalde. Een verslaggever, die Steven son vroeg: „Wat denkt u van 1956?" het jaar der volgende presidentsverkiezingen kreeg ten antwoord: „Laat het hoofd van die man eens nakijken". Republikeinse meerderheid in Senaat en Huis van Afge vaardigden. De laatste onbesliste zetel van de Senaat (Michigan) is naar de republikeinen gegaan. Hierdoor is de verhouding ge- Worden: Republikeinen 49; De mocraten 47. Totaal aantal zetels 96 plus één doorslaggevende stem van de voorzitter, vice-president Nixon, voor het geval de stemmen sta ken. Ook in het Huis van Afgevaar digden behaalden de republikei nen een meerderheid. In Den Haag is telegrafisch be richt ontvangen, dat de zende lingen Erikson en Tritt, die sinds enige tijd werden vermist in Nieuw Guinea, vermoord zijn. Hun lijken werden aangetroffen nabij kampong Maopeas in het district Aifat, onderafdeling Aja- moera (West Nieuw Guinea). Edward Tritt werd geboren op 22 November 1920 te Oskosk, en Walter J. Erikson op 15 Januari 1913 te Elgin in de staat Illinois. Zii behoorden tot The Evangeli cal Alliance Mission, die haar hoofdkwartier in Chicago heeft. Beide zendelingen ondernamen buiten medeweten van de auto riteiten een tocht door een streek die nog niet onder rechtstreeks bestuur is gebracht. Inmiddels zijn de namen der vijf vermoe delijke daders reeds bekend. Het onderzoek is nog gaande. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Wind neemt af. Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buien. Aan de waddenkust tijdelijk Noordwester storm, overigens harde tot krach tige wind tussen West en Noord. Weinig verandering in tempera tuur. VRIJDAG 7 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1