Wat brengt de Radio? VULPEN Van de Ree Sportnieuws „DE HEER DER HERULI 107. %n/V Gevonden Voorwerpen. een sierlijke VOETBAL ATHLETIEK MARKT- EN HANDELSOVERZICHT Kleine Advertentiën de tekorten op de provinciale veren. TERNEUZEN. MIDDELBURG. KLOOSTERZ AN DE. RETRANCHEMENT. Smokkelhandel in boter en kachels in Nederlands-Belgische grensstreek C. A. van Gelder Voor Uw verjaardag Gedurende NOVEMBER 'n extra SCHOOND1JKE. ZAAMSLAG. ZUIDDORPE. DE NIEUWE AVONTUREN VAN ERIC DE NOORMAN. AANBIEDING korting op alle MAAT- CORSETTEN korting op alle REPARATIES IN EEN BOEK VAN: Uit de Provincie De provinciale begroting voor het jaar 1953 geeft weer een ver hoogde raming te zien van de tekorten op de stoombootdien sten. j. Een uitzondering hierop vormt slechts de dienst Terneuzen— Hoedekenskerke. De begrotingscijfers geven voor wat Vlissingen-Breskens betreft een nadelig exploitatiesaldo aan van f 1.106.000 (vorige begroting 1.032.600). Voor Terneuzen Hoedekenskerke wordt het te kort geraamd op ƒ254.200 (tegen 255-800 begroting 1952). Voor Kruiningen-Perkpolder zijn deze cijfers resp. 924.900 en J 765.000. De rijksbijdrage voor deze drie diensten wordt begroot op 2.354.000 (vorige begroting 7 2.136.000). Wat de geraamde ontvangsten van passagiers, auto's, goederen, vee, enz. aangaat, vinden wij de volgende cijfers vermeld: Vlissingen-Breskens 216.000 (ƒ201.000); KruiningenPerk- polder 154.000 139.000) en Terneuzen—Hoedekensk. 38.000 32.500). Tegenover het 1ste halfjaar 1951 is het vervoer van passa giers en auto's in het 1ste half jaar van 1952 met ruim 10 toegenomen. Het zal in het ko mende winterseizoen vermoede lijk wel met enige moeite ge paard gaan om de verschillende schepen vóór de te verwachten zomerdrukte van 1953 in be- drijfswaardige toestand te krij gen. DE NACHTDIENSTEN OP DE LIJN KRUININGEN- PERKPOLDER. De nachtvaarten op de dienst Kruiningen-Perkpolder zijn met ingang van 1 November beperkt tot de eerste en de laatste vaart. Voortaan wordt dus slechts ge varen om 23.20 uur en 4-20 uur van Kruiningen en om 23.50 uur en 4.50 uur van Perkpolder. De belanghebbenden zullen er goed aan doen met deze wijziging in de nachtdienst op deze lijn reke ning te houden. PROEVEN MET GOEKOPERE WATERLEIDING DOOR DE ZANDKREEK. Op de begroting van de provin cie Zeeland voor 1953 is een som van ƒ5000 uitgetrokken ten be hoeve van de proefneming der waterleidingmaatschappijen met het leggen van een leiding van een nieuw soort materiaal door de Zandkreek en het bouwen van een reinwaterkelder aan de Noord-Bevelandse wal. Daarvoor is namelijk nodig, dat een garan tie wordt verleend voor het aan deze proef verbonden risico. Slaagt de proef, die men zo mo gelijk nog vóór het zomerseizoen 1953 hoopt uit te voeren, dan kan op veel goedkopere wijze water aan Noord-Beveland worden ge leverd. De gewone dienst van deze be groting sluit met een totaal van 5.405.574 aan inkomsten en uit gaven. De totalen der voordelige en nadelige posten bedragen 2.S24.000, waarbij inbegrepen een post voor onvoorziene uitga ven van 158.715. Er is een post pro-memorie ge raamd voor kosten van of bijdra ge in de kosten van een onder zoek naar de mogelijkheid van een vaste oeververbinding met Noord-Beveland. Gedeputeerde Staten vertrouwen, dat het rijk zich van zijn taak ten aanzien van dit onderzoek bewust is en schrijven in hun toelichting op de begroting, dat in dit geval niets meer het onderzoek in de weg staat. Op de begroting komt een post van ƒ5000 voor als startsubsidie voor de stichting Rusthuizen Wal cheren ten" behoeve van de exploi tatie van een tehuis voor zwak zinnige kinderen in het voormali ge buitengoed Iepenoord" te Oostkapelle. Voorts zal een reserve worden gevormd voor de restauratie van zeven kostbare gobelins, die in het bezit zijn van de provincie en dringend herstel behoeven. De kosten worden globaal geschat op ƒ3000 per m2. Het rijk verleent een bijdrage in de onkosten Candidaat-oefenmeester. Voor het examen candidaat- oefenmeester van de K.N.V.B. is o.m. geslaagd de heer W. J. van Pienbroek te Terneuzen. Diefstal kabeldraad. Vorige week werd van het op slagterrein der firma Wed. Cra- cau Zn aan het Zevenaardok een hoeveelheid kabeldraad ont vreemd, waarvan aangifte werd gedaan bij de politie. Bij het door haar ingesteld on derzoek kon de 116 kg wegende partij kabeldraad worden achter haald en werd in verband hier mede tegen de alhier wonende A. C. G. proces-verbaal opge maakt. Biillant Concert van het Rotterdams Kamer Orkest. Na Middelburg en Vlissingen was het Rotterdams Kamer Or kest onder leiding van zijn diri gent Piet Ketting Maandag de gast van Terneuzen. 's Avonds bracht het orkest m het goed bezette Concertgebouw werken van Von Gluck, Haydn, Strauss en Schubert ten gehore. De samenstelling van het pro gramma was dus een eerbewijs aan de componisten van klassie ke muziek. Het is trouwens be kend, dat het Rotterdams Kamer Orkest tracht de klassieke mu ziek, die bij het publiek nog altijd zeer geliefd is, te propageren en zo brillant mogelijk uit te voeren. Solist Jaap Stotijn magistraal als altijd bracht voor de pau ze bij de vertolking van Concerto voor hobo en orkest van Jos. Haydn de bezoekers in verruk king evenals dit het geval was bij het na de pauze ten gehore gebracht vrijwel gelijk gestemd Concert van Richard Strauss. De derde Symphonie van Schu bert, waar het Rotterdams Ka mer Orkest zijn uitvoering mee besloot,# werd een manifestatie van de muzikale kwaliteiten van het nog vrij jonge orkest. De finale in presto vivace deed de toehoorders huiveren en bracht hen na het slotaccoord tot het brengen van een geweldige ova tie aan het gezelschap, dat onder de auspiciën van de Z. V. U. de bezoekers zulk een hoogstaand muzikaal genot had bereid. Des middags had het R. K. O. in het Concertgebouw voor de leer lingen van de diverse onderwijs inrichtingen een uitvoering ge geven met een speciaal jeugd programma, waarbij de dirigent van het orkest zijn jeugdige toe hoorders telkens een technische uitleg van de werken gaf. Ook dit jeugdconcert is een groot succes geworden. Ongetwijfeld zal zowel de jeugd als de ouderen de kennismaking met dit voortreffelijk orkest gaar ne jaarlijks willen vernieuwen. De tentoonstelling „Start". Zoals gemeld is Zaterdagmid dag in het kunstmuseum te Mid delburg door dr N. R. A. Vroom, hoofd der afdeling kunsten van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, on der grote belangstelling de eer ste van 'n twintigtal tentoonstel lingen geopend, bestaande uit werken van jonge schilders. Deze exposities gaan door het land onder de naam „Start'De opzet is aan jonge kunstenaars gele genheid te geven hun werk te la ten zien en hun een start m hun loopbaan te bieden. Het gemeentebestuur van Mid delburg heeft van de exposities 13 werken voor rond vierdui zend gulden aangekocht ter ver siering van het nieuwe gedeelte van het stadhuis. Het rijk kocht op voorstel van de daarvoor nieuw ingestelde adviescommis sie 21 werken aan voor circa 7.500,—. Arbeiders-Avondschool gestart. Met in totaal 19 deelnemers is gisteravond alhier de arbeiders avondschool gestart. Dit is een 2-jarige avondschool (OctoberMei), waar les wordt gegeven in rekenen, Nederlandse taal en sociale kennis. Hoewel georganiseerd door het instituut voor arbeidersontwikkeling, het N. V. V. en de dr Wiardi Beck- mansstichting van de Partij van de Arbeid, kan ieder, die zulks wenst, hieraan deelnemen, want de bedoeling is de ontwikkeling te bevorderen van de arbeiders klasse in de ruimste zin. Namens het voorlopig school bestuur bracht de voorzitter van de plaatselijke afdeling van de P. v. d. A. in zijn openingswoord allen dank, die op enigerlei wijze aan de stichting van deze school hebben medegewerkt. Hij besloot met de A. A. S. alle goeds toe te wensen tot heil van de arbeidersklasse in het alge meen en van de deelnemers in het bijzonder. De heer A. Holvast, leraar aan de openbare U. L. O.-school alhier, die bereid was gevonden zich met de leiding van deze school te be lasten, reikte hierna de leerboe ken uit en ving daarna aan met de eerste les. Het 25-jarig bestaan van de v.v. „Hontenisse". Zoals wij reeds eerder meld den, zal de v.v. „Hontenisse op 8 November a.s. haar 25-jarig bestaan herdenken. De club werd in November 1927 opgericht door enkele voet bal-enthousiasten, zoals wijlen de heer Ed- Steijns, P. Kmt-Ver- morken, meester Neve, Jac. Duerinck, J. de Meijer, Vonck, Melghers, Runneboon, Kievit, enz. Men startte direct met twee elftallen in de Z.V.B. Reeds na twee jaar promoveerde het 1ste elftal naar de 1ste klasse. In 1939 werd het kampioen schap behaald en als er toen een behoorlijk terrein geweest was, zou „Hontenisse" zijn overge gaan naar de 3e klasse K.N.V.B- Dit werd pas verwezenlijkt in 1946 na enige spannende promo tiewedstrijden tegen Sluis, wel ke beide met 3—1 werden ge wonnen. Slechts drie jaar kon „Hontenisse" zich handhaven, waarna de club verhuisde naar de inmiddels ingevoerde 4e klas se. Hier bleken de spelers op hun plaats, want reeds het eer ste seizoen eindigden ze als no. 2 op de ranglijst achter Hulst. In het huidige seizoen is het ju- bilerende Hontenisse nog steeds ongeslagen. Wat zou het een mooi jubileum-cadeau zijn, als de club eens als kampioen uit de strijd kon komen! Momenteel speelt Hontenisse met vier senioren-elftallen en één junioren-elftal. Zaterdagavond wordt in hotel „De Linde" een feestavond ge houden. Het zal er ongetwijfeld gezellig worden. Laten wij de wens uitspreken, dat de jubile rende club in haar tweede 25 jaar veel successen mag boeken- Collecte. De collecte voor het noodfonds der N. H gemeente bracht Zon dag ƒ91,35 op. Samen met vori ge giften is er nu 283,98 inge zameld. Faal 369. Grenspaal 369, de paal bij de Zwingeul, is nog steeds niet ge plaatst. Hij zit thans onder een dikke laag zand. Totaal onderge- stoven- De paal heeft al een oc- wogen leven achter de rug. Na dat hij van zijn voetstuk was ge worpen door de krachtige stroom werd hij op Belgisch gebied neergelegd tegen de zin van onze Zuiderburen, die annexatie vreesden Later was de paal een tijdlang onvindbaar; ondergedompeld in de Zwingeul. De overige grenspalen in het Zwin zijn nu weer goed zicht baar. Vroeger was alleen nog maar het topje te zien, tenge volge van de aanslibbing. Gemeenschapszin. Enkele personen hebben zich de laatste weken verdienstelijk gemaakt met het verbouwen en inrichten van een verenigings lokaal in de pastorie der Ned. Herv. gemeente. Alle werk werd gratis verricht, terwijl de beno digde materialen tegen kostprijs werden geleverd of werden ge- TERNEUZEN. De korpschef der gemeentepo litie te Terneuzen maakt bekend, dat omtrent de volgende gevon den voorwerpen nadere inlichtin gen zijn te bekomen aan de daar achter vermelde adressen: Zilverbon, Kerkhof laan 33; br. kinderwantje, Hoogsteeg 1; zak- kam met etui, Dokweg 9; kin derwantje, Leliestraat 8; kin derarmbandje, Margriestr. 30; schooletui met inhoud, Chry santstraat 9dameszakdoek, Dijkstraat 50; schooletui, Bea- trixstr. 39; ceintuur, Nieuwe- diepstr. 99; schuifmaat, Azalea- str. 5; rijwielpomp, Noordstr. 76; wit wollen want, Axelsestr. 218; paar gummipijpen, Noordstr. 100; br. portemonnaie met inh., Hoek, C 50; trouwring, Axelse str. 2; lipssleutel, Westkolkstr. 34; damesring, Dokweg 1; cein tuur, Noordstr. 27; paar witte •gymschoenen, Bernhardstr. 15; paar beenpijpen, Axelsestr. 104; pellerinekraag, Van Bovenstr. 25; witte gymschoen, Tulpstr. 16; zilverbon, Jul- van Stolberg straat 47. Aan het bureau zijn de vol- ende voorwerpen te bekomen: Rechter glacé dameshand schoen; huissleutel; paar glacé dameshandschoenen; rood kin- dermantelceintuurtj edames handschoen; zw. gehaakte da- meswant; hamer met steel; een paar zwarte herenschoenen, windjack; kinderarmbandje; leren broekriem en lipssleut'el Ameetkundeboek en een bood- schaptas. WOENSDAG 5 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.14 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Gram.; 10-30 Mor gendienst; 11.00 Hoorspel; 12.00 Piano; 12.30 Mededelingen; 12.33 Lichte muziek; 13.00 Nws.; 13.15 Causerie; 13.20 Mariniers kapel; 14.00 Gram.; 14.45 Voor de meisjes; 15-00 Voor de jeugd; 15.45 Gram.; 16.00 Voor de kin deren; 17.00 Gram.; 17.20 Or gel; 17.50 Causerie; 18.00 Gram.; 18.10 Piano; 18.30 Causerie; 18.45 Zan'g19.00 Nieuws; 19.10 Boekbespreking19.25 Gram. 19 30 Buitenlands overzicht; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Dakstond voor het gewas; 21.45 Gram-; 22.00 Reportage; 22.15 Orgel; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws^ 23-15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.33 Gram.; 8.00 Nieuws; 8-18 Gram.; 8.30 Orgel; 8.50 Voor de vrouw; 3.00 Gram.; 10.00 Schoolradio; 10-20 Vraaggesprek; 11.00 Gr.; 12.00 Orkest; 12.30 Mededelin gen-, 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; 13.45 Gram.; 14.00 Gespreken portret; 14.15 Voor de jeugd; 15.00 Voor de jeugd; 16.30 Piano; 16.10 Voor de kin deren; 16.45 Voor de zieken; 17.15 Gram.; 17.50 Regeringsuit zending; 18.00 Nieuws; 18.15 Naar „La Libre Belgique" schrijft, wordt er in de Belgisch Nederlandse grensstreek opnieuw een levendige smokkelhandel ge voerd in Nederlandse boter. Volgens het blad gaat het nu niet meer om aankopen door par ticulieren in Nederland van klei ne hoeveelheden boter, doch be treft het gehele ladingen boter, die clandestien de grens worden overgebracht en waartegen de douane machteloos zou staan. Zich inspirerend op de film „Het banket der smokkelaars", die thans in de Belgische theaters draait, heeft 'n smokkelaarsben de kortgeleden aan de Belgische zijde van de grens een groot bal georganiseerd ter gelegenheid van de honderdduizendste kilo boter, welke zij frauduleus in Bel gië had ingevoerd. De deelneming aan 't feest was zeer groot, doch de douanebeambten, die ook een uitnodiging hadden ontvangen, hadden ihet beter gevonden er toch maar niet heen te gaan. Volgens „La Libre Belgique, wordt de hoeveelheid boter, die in 1951 van Nederland naar Bel gië werd gesmokkeld op 8 mil- lioen kilo geschat, een waarde vertegenwoordigend van 500 mil- lioen fr. Ook zouden er op het ogenblik veel kachels en haarden uit Ne derland naar België worden ge smokkeld. De vaste koers van de Nederlandse gulden meent het blad voornamelijk te mogen toe schrijven aan de grote vraag, die naar deze valuta bestaat van de zijde der Belgische smokkelaars. Het blad betoogt tenslotte dat van Nederlandse zijde niets ge daan zou worden tegen deze smokkelhandel en dat men sedert enige tijd zelfs het toezicht in de grensstreek vrijwel zóu hebben opgeheven. Varia; 18.20 Reportage; 18.30 Sport; 18.35 Orgel; 19-00 Cause rie; 19.15 Lichte muziek; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Commentaar; 20-15 Inter view; 21.15 Dansmuziek; 22.15 Gram.; 22.20 Causerie; 22 35 Koor; 22.55 De reis van prins Bernhard; 23.00 Nieuws; 23.15 Dammen; 23-20 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram-; 12.50 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 14.00 Schoolradio; 15.40 Orkest; 17.00 Nws.; 17.10 Gram.; 17.30 Causerie; 17.45 Gram.; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Gram.; 18-30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gr.; 19-45 Hoorspel; 21.00 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Kamermuz.; 23.00 Nieuws. DE TEGENWAARDE-GELDEN VOOR DE INFLUENZA- BESTRIJDING. Zoals reeds gemeld is overeen stemming bereikt over de beste ding voor influenzabestrijding van een bedrag van 200.000 van het saldo van de speciale reke ning bij de Nederlandsche Bank, waarop de tegenwaarde in gul dens wordt gestort van de dol larschenkingen, voortvloeiende uit de economische en militaire hulpverlening. Het bedrag is bestemd om het instituut voor praeventieve ge neeskunde te Leiden in de gele genheid te stellen vaccinaties op grote schaal te doen verrichten bij werknemers van grote indu striële bedrijven, die zich hier voor ter beschikking willen stel len. Uit de te verkrijgen resulta ten hoopt men belangrijke con clusies te kunnen trekken voor een eventuele massale inenting op vrijwillige grondslag van de Nederlandse bevolking tegen influenza. De minister van Financiën heeft thans in een nota aan de Tweede Kamer mededeling gedaan van de bereikte overeenstemming. Zo spoedig mogelijk zal voor de onderhavige besteding een sup- I pletoir begrotingsvoorstel voor I het dienstjaar worden ingediend. Hiermede betuigen wij onze oprechte dank aan Familie, Vrienden en Ken nissen, in het bijzonder aan Zr. Van Ravels, voor de goede behandeling en betoonde belangstelling tij dens de ziekte en overlij den van onze geliefde Pleegmoeder, Zuster, Be huwdzuster en Tante, Mevrouw CATHARINE MARIA VAN EERDENBURG— BAART. Namens de Familie, CONSTANT VERMAST. Terneuzen, Nov. 1952. Arts voor inwendige ziekten. Voorlopig Dinsdags van 4 tot 5 uur géén spreekuur te Sluiskil. Nieuwstraat 14 - Terneuzen schonken. Verscheidene perso nen gaven een geldelijke bijdra ge. Het ligt in de bedoeling het verenigingslokaal Maandag 10 November officieel in gebruik te nemen. Lezing van dokter Pels. Op uitnodiging van de Herv. jeugdraad voor West Z.-Vlaan deren zal dokter Pels uit Ter neuzen Vrijdag 7 Nov. te Schoon- dijke een lezing houden over het onderwerp: „Stimulansen en hindernissen bij het geestelijk rijp worden". Gevonden voorwerpen. Een zakkam, inl. Puntstraat 11, jongensoverall, inl. Zaamslag- veer B 92, muntbiljet van 2,50, inl. Terneuzensestraat A 260. Examen ingenieur Nederl. landbouw. Aan de landbouwhogeschool te Wageningen slaagde voor het in genieursexamen Nederl. land bouw de heer J- J. G. G. van Waes te Zuiddorpe. ONDERAFDELING ZEELAND. Uitslagen 2 November. EERSTE KLASSE A. Hansw. Boys—Kortgene 2—2; Volharding '32—Kruiningen 0—2; 's-Heer Arendskerke—Rapenburg 5—8. EERSTE KLASSE B. GroedeLewed. Boys 2—3; Noormannen—Schoondijke 1—1- RES. EERSTE KLASSE A. Steen 2Sluiskil 2 12; Aar denburg 2EMM 2 54; Ria 2 Hulst 2 1—5. RES. EERSTE KLASSE B. Clinge 2—Kruiningen 2 2—2. TWEEDE KLASSE B. Hansw. Boys 2Hulst 3 04; GraauwGoes 4 54; Hontenis se 3Kwadendamme 23. DERDE KLASSE B. Clinge 3Graauw 2 21. De overige wedstrijden werden afgelast Bij de junioren won de favoriet D. Haak, die de drie ronden af legde in 13 min. 5 sec. Tweede was D. Luteijn uit Zuidzande in 13.53. Alle deelnemers ontvingen na afloop een medaille, beschikbaar gesteld door „Le Soir". De heer F. Kolijn sprak tenslot te de hoop uit, dat de grote volks cross te Evere bij Brussel, waar voor deze strijd een goede oefe ning was geweest, veel athleten zal zien aantreden. DOBBELAERE WON DE OEFENCROSS TE SCHOONDIJKE. De eerste internationale oefen cross in Zeeland, welke de Vlis- singse sportvereniging „Mara thon" in samenwerking met het Brusselse dagblad „Le Soil" te Schoondijke had georganiseerd, is gewonnen door Staf Dobbelae- re, die het zware traject van meer dan 5 km aflegde in 21 min. 47 sec. (vijf ronden). Tweede werd J. Booij in 22.18. Het parcours was door de aan houdende regens in een complete modderpoel herschapen. 2. Drie jagers bewe gen zich door 't struik gewas; twee oudere mannen en een jonge ling met fijne, haast vrouwelijke trekken. De voorste, een man Wiens haarknot door een bronzen ring bij een wordt gehouden, heeft zich omgewend, toen hij de dode tak onder de voet van de jongen hoorde kraken en werpt hem een scherpe blik toe. Daar na buigt hij zich weer voorover. „Zij is hier langs ge vlucht", fluistert hij, op enkele nauwelijks zichtbare hoefafdruk- ken in het hoge gras wijzend. Zijn ogen zoeken de omgeving af en met het gemak van de krijger, die zijn gehele leven in de wildernis heeft doorgebracht, vindt hij weer nieuwe aanwijzingen. „Ziet," hij duidt naar een paar afgebroken takjes, „hier is zij door de struiken gedrongen. Het jong liep aan haar rechterzijde; de tak ken zijn daar lager afgebroken. En de breuk is nog vers. Zij kan niet ver hier vandaan zijn." Hij wenkt zijn metgezellen plot seling hem te volgen en voert hen naar de schaduwrijke beschutting van een hoge boom. „Kijkmompelt hij voldaan en wijst de jongen de richting aan. Deze knikt lusteloos als hij aan de overzijde van een open plek de bruine huid van de ree ziet sche meren. „Wij bevinden ons thans boven de windDe man met de haar knot legt een ogenblik zijn hand op de schouder van de jongen, als of h\j hem wil bemoedigen. „Zij kan ons niet ruiken, merkt je wel Tussen de takken beweegt de ree schichtig haar fijne kopje. Haar oren gaan onrustig heen en weer, alsof ze uit alle macht tracht te luisteren. Het jong, dat de angst van zijn moeder schijnt te voelen, dringt zich sidderend tegen haar aan. „Ge kunt haar thans niet meer missen", fluistert de man met de haarknot de jongen bemoedigend toe. „Dit is een zeker schot. Let op de windrichtingjuist. Mik niet te lang. Tracht haar met één schot neer te leggen De jongen aarzelt een ogenblik. Dan rijst hij overeind, maar terwijl hij gehoorzaam zijn boog spant, draagt zijn gezicht een vreemde, ongelukkige uitdrukking VEEMARKT TE ROTTERDAM. 3 November 1952. Totale aanvoer 1342. Vette koeien 914varkens 428- Prijs per kg. Vette koeien le kw. 2,65 tot 2,80; 2e kw- 2,45 tot 2,60; 3e kw. 2 tot 2,20. Varkens le kw- 2,10; 2e kw. 2,05; 3e kw. 2. Overzicht. Vette koeien aan voer iets kleiner, handel kalm, prijzen le en 2e kw. iets stijver, 3e onveranderd, enkele prima's boven notering. Varkens (lev- gew.) aanvoer korter, handel kalm, prijzen la ger. PAARDENMARKT UTRECHT. 3 November 1952. Op de Utrechtse paarden markt werden heden aange voerd 261 paarden. De prijzen varieerden voor: Luxe paarden van 900 tot 1100; werkpaarden van 750 tot 1000; oude paarden van 600 tot 900; paarden boven 3 jaar van 700 tot 1000; paarden beneden 3 jaar van 600 tot 950; veulens van 300 tot 525; hitten van 400 tot 700. Alles in guldens. De handel was redelijk. GRAANBEURS ROTTERDAM, j 3 November 1952. Binnenl. granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe zonder vochtconditie 25,10 tot 26,60. Op vochtconditie tot f 28,50. Voedergrnnen, flauw met wei nig omzet. Zomergerst f 33 tot 34,25. Wintergerst 32,50 tot 34. Haver 28 tot 28,75. Rogge 28 tot 28,75. Peulvruchten. Erwten, kalm 45 tot 55; Schokkers, kalm 45 tot 63. Bruine bonen, flauw tot f 69,50. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 3 November 1952. Alles per 100 kg. Klei 35 mm opwaarts. Eigenheimers 10,2510,50. Bintjes 10,2510,75. Bevelanders 10,5011. Bi. Eigenheimers 1010,50. IJsselster 9. Zand 35 mm opwaarts. Voran 7,85; Record 7,85. Industrie 7,85; Eigenheimers 7,85. Voeraardappelen 4,504,75. TERNEUZEN, Corsetière, Mevr. BLIEK, Noordstr. 15, Telefoon 2195. Te koop: 2 Schilderijen, schouwstukken met lijst, geschilderd door een oud- nadgenoot J. van Erp, 50. L. VAN DER MOLEN. Te koop: Woon- en Win kelhuis, staande Dijkstraat 25. Direct te aanvaarden. Te bevragen: Nieuwstraat 48, Terneuzen. Wie is genegen te ruilen een woning in het nieuwe gedeelte voor woning in het centrum. Brieven on der No. 560, Bureau van dit blad. Te koop: 80 Weckflessen 20, 500 Bloempotten 20, 3 Inmaakpotten 5, 500 pakjes Verf 10. L. VAN DER MOLEN. Te koop: een jonge Duitse Herder, pl.m. 5 maanden oud (teef). Axelsestraat A 133P, Zaamslag. Gevraagd: Nette Kostgan ger. Adres te bevragen: Bureau van dit blad. Te koop: prachtige Oven kachel 25, Salontafel (mahonie) 10, Keukenta fel 5. Wastafel (marmer blad) ƒ10. L. VAN DER MOLEN. 3» Boekhandel Fa. P. J. VAN DE SANDE Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3