De komende Amerikaanse verkiezingen Kentekenbewijzen algegeven vóór 1 November 1952 De politieke commissie de V.N. van BATIG SALDO RADIO? D.D.D Wervelstorm teistert Philippijnen en Indo-China Aardschokken in Haiti DE ONTBINDING VAN DE GROEP VAN BEVAN DE DUITSE OORLOGSMISDADIGERS Auto-documenten zorgvuldig bewaren BOSBRANDEN IN DE VER. STATEN De rede van Wysjinsky Dames- Verhaal van de Zuidhollandse eilanden Egyptisch-Soedanese overeenkomst Wegens onregelmatigheden ontslagen Wat brengt de Visser-koole. n.v. V. TWEEDE BLAD Vrijdag 31 October 1952 7e Jaargang No. 2179 Uw Modehuis HENK VAN KEESWiJK DE VRIJE ZEEUW Nu de verkiezingen niet veel meer dan een goede week in het verschiet liggen is men het er vrij algemeen over eens, dat de beslissing wie der beide candida- ten tot president zal worden ge kozen in laatste instantie in 11 van de 48 staten genomen zal worden. Het is nog niet duidelijk wie van de twee candidaten er in deze staten nu eigenlijk het best voorstaat en dan kunnen zelfs kleine gebeurtenissen die op het laatste ogenblik de voorkeur der kiezers naar één der candidaten doen overslaan, groot gewicht in de schaal leggen. Vijf van deze elf staten liggen in het Zuiden, dat van oudsher een bolwerk is van de democra tische partij. De mogelijkheid blijft echter altijd bestaan, dat voor het eerst sinds 24 jaar, een republikeins candidaat daar de zegepalm zal wegdragen. Het zijn de staten Texas, Louisiana en Florida, waar plaatselijke belan gen en een zekere misnoegheid over het nationale beleid van de democratische partij Eisenhower een kans bieden, verder Tennes see en Virginia, waar de kansen voor de generaal er zelfs wat beter voor schijnen te staan. Vijf andere staten, die nog al lerlei mogelijkheden bieden, lig gen in de industriegebieden, waar het evenwicht tussen de partijen gewoonlijk groter is dan in het Zuiden: het zijn New York de volkrijkste staat in de unie, Massachusetts, Michigan, Ohio en Illinois. De elfde staat, die nog een ver rassing kan opleveren is Califor- nië in het uiterste Westen. De kiezers stemmen daar zo volko men vrij van allerlei invloeden van buitenaf, dat, ofschoon, de democratische partij er veel meer leden telt dan de republikeinse, de gouverneur, de beide senato ren en de meeste stedelijke auto riteiten uit het republikeinse kamp komen. Tal van politieke helderzien den zijn van mening dat Steven son als president uit de bus zal komen als hij er maar in slaagt in de meeste Zuidelijke staten en een aantal industriestaten in het Noorden de kiezers op zijn hand Twee belangrijke steden in Indo-Ohina, Hue en Tourane, zijn volgens berichten van het Franse persbureau A.F.P. af komstig van het weerkundig in stituut te Saigon, ernstig ge teisterd door een wervelstorm, die de kust van Annam zwaar heeft getroffen. De typhoon, die een snelheid had van 200 km per uur, be woog zich in W. N. W.-richting doch werd tegengehouden door de Annamese beogen. Deze wervelstorm, de tweede die Indo-China in 14 dagen heeft beleefd, is eerst over de Philippijnen gegaan en heeft daar volgens de laatste berich ten nog eens duizenden perso nen dakloos gemaakt. Volgens te New York ontvan gen berichten hebben zich in Haiti 4 aardbevingen voorge daan tengevolge waarvan 3 personen de dood vonden en 50 gewond werden. Er zijn ruim 1000 daklozen. De materiële schade wordt op 50.000 dollar geraamd. Bevan en zijn aanhangers hebben officieel meegedeeld dat zij het bevel, vervat in de resolutie van de parlementaire fractie van de Labourpartij, om hun politieke groep te ontbin den, hebben aanvaard. De verklaring werd gepubli ceerd in het blad van de linker vleugel „Tribune". In de verklaring wordt verder gezegd dat Bevan en zijn aan hangers zich loyaal bij de meerderheid van de partij zul len neerleggen. De verklaring besloot met de woorden „ieder van ons zal elke geoorloofde stap nemen om de Labourfractie er toe te brengen de beslissing te herzien en zo spoedig mogelijk de parlements leden van labour hun recht terug te geven vrijelijk groepen te vormen. De eerste reactie van niet- Bevanieten op deze verklaring is dat de „overgave" in zulke tartende bewoordingen is gedaan dat zij slechts een onbehaag lijke wapenstilstand zal zijn in de strijd van Bevan en zijn aanhangers met Attlee en an dere partijleiders. te krijgen en zich succes te ver zekeren in de landbouwstaten van het Verre- en Midden-Wes ten. Wanneer wij de redevoeringen van de beide candidaten nu eens onder de loupe nemen blijkt, dat zij het in het algemeen over de voornaamste punten, die in de verkiezingscampagne opgeld doen, vrijwel eens zijn, namelijk: 1. Dat de regering alles in het werk dient te stellen om aan de ondermijnende werkzaamheid der communisten in de Verenig de Staten een eind te maken en agressie en ondermijning in het buitenland onmogelijk te maken. 2. Dat de Verenigde Staten bondgenoten evenzeer van node hebben als de andere vrije naties de vriendschap en steun van de Verenigde Staten. 3. Dat de enige hoop op een duurzame vrede is gelegen in het voortzetten van het programma ter bevordering van de economi sche vooruitgang, de versterking van de defensie en de collectieve veiligheid. 4. Dat de meeste binnenland se problemen van de Verenigde Staten en van andere landen op bevredigende wijze kunnen wor den opgelost wanneer een eind is gekomen aan de voortdurende dreiging van agressie van de zij de der Sowjets. De Amerikaanse nationale aard- appelraad heeft Stevenson en Eisenhower, alsmede de demo cratische en republikeinse candi daten voor het vice-president- schap, uitgenodigd voor een „ver zoeningsdiner" twee dagen na de verkiezingen. Het is volgens de raad een goede gewoonte, dat de politieke tegenstanders zich met elkaar verzoenen, als de hitte van de verkiezingscampagne achter de rug is. Naar het Westduitse persbu reau D.P.A. meldt, hebben de geallieerden dit jaar tot dusver 172 Duitse oorlogsmisdadigers vrijgelaten. Volgens hetzelfde bureau wor den op het ogenblik nog 548 oorlogsmisdadigers door de ge allieerden vastgehouden. De grote oorlogsmisdadigers in de gevangenis van Spandau zijn buiten beschouwing gelaten, evenals de Duitse oorlogsmisda digers, die in O.-Duitsland ge vangen zitten en waarover geen bijzonderheden bekend zijn. De Amerikaanse militaire autoriteiten hebben Woensdag bekendgemaakt, dat zij de Duit se oorlogsmisdadiger Johan Gilch uit de gevangenis van Landsberg hebben ontslagen op grond van goed gedrag. Hij was tot 10 jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens het betrokken zijn bij een aanval op een ge vangen genomen Amerikaanse vlieger. Een Britse vliegtuigfabriek werkt aan de bouw van een zeer licht jachttoestel, dat sneller vlieg dan het geluid. De kentekenbewijzen voor mo torrijtuigen, welke zijn afgegeven in de periode van 1 Januari 1951 tot en met 31 October 1952, kun nen na 31 October 1952 dienst doen als document, op grond waarvan het motorrijtuig, waar voor het kentekenbewijs is afge geven, bij terugkeer uit het bui tenland in Nederland of bij bin nenkomst in liet gebied van de Belgisch-Luxemburgse economi sche unie vrij en zonder zeker heidstelling ten invoer kan wor den toegelaten. De reeds voor deze motorrij tuigen afgegeven nationaliteits- bewijzen verliezen echter niet hun geldigheid en zullen boven dien dienst moeten doen bij een eventuele overschrijving van het kentekenbewijs op een an dere houder. Voor een motorrijtuig, waar voor bij eerste overschrijving van een vóór 1 November 1952 afgegeven kentekenbewijs op 'n andere houder geen nationali teitsbewijs kan worden overge legd, zal op andere wijze moe ten blijken, dat voor het motor rijtuig de verschuldigde belas ting was voldaan, dan wel dat deze belasting niet verschuldigd was. Kentekenbewijzen, die de lettergroep FH dragen en zijn uitgereikt na 31 December 1950 of na 31 October 1952 zullen worden uitgereikt kunnen bij grensoverschrijding niet de functie van het nationaliteits- bewijs vervullen. Hetzelfde geldt voor de ken tekenbewijzen met de lettergroep g n, tenzij ,uit een op het ken- GN, tenzij uit een op het ken ning het tegendeel blijkt. In aansluiting op dit bericht van het ministerie van Finan ciën deelt de A.N.W.B. het vol gende mede: Op vertoon van dit kenteken bewijs, dat tevens dienst zal doen als nationaliteitsbewijs en dan ook officieel .nationaal kentekenbewijs" zal heten, kun nen voortaan Benelux-grenzen worden overschreden, zonder dat daarvoor nog een apart na tionaliteitsbewijs nodig is. Uiteraard zijn voor reizen bui ten het Benelux-gebied daar naast nog triptiek of carnet vereist. GENERAAL PARDON. Houders van kentekenbewijzen, welke vóór 1 November 1952 zijn afgegeven, en die niet in liet be zit zijn van een nationaliteitsbe wijs, behoeven zich voorlopig geen zorgen te maken. Hun ken tekenbewijs wordt gelijkgescha keld met de na 1 November te verstrekken kentekenbewijzen en zal dus eveneens de functie van het nationaliteitsbewijs vervullen. Dit „generaal pardon" betreft echter slechts de huidige houder van het kentekenbe wijs. Bij overschrijving op een andere naam zal men alsnog moeten aantonen, dat dit motor rijtuig op regelmatige wijze in Nederland is ingevoerd, m.a.w. dat de invoerrechten zijn vol daan. Toekomstige kopers van een tweedehands-auto of motor cloen er dus verstandig aan er terdege op te letten of het bij behorende kentekenbewijs wel licht vóór 1 November 1952 is afgegeven, in welk geval het nationaliteitsbewijs of een even waardig document van de ver koper moet worden verlangd. Na 1 November 1952 zullen nog slechts kentekenbewijzen worden afgegeven, wanneer een nationa liteitsbewijs of importeursverkla ring kan worden overlegd, dan wel wanneer op andere wijze kan worden aangetoond, dat voor het desbetreffende motorrijtuig de invoerrechten zijn voldaan. De na deze datum af te geven kentekenbewijzen hebben dus tevens de functie van het na tionaliteitsbewijs en dit zonder voojrbehoud, zodat bij over schrijving de regelmatige in voer niet meer opnieuw behoeft te worden aangetoond. De motorrijtuigen, waarvoor nog geen kentekenbewijs is af gegeven, zullen alle vóór 1 Ja nuari 1956 van dit bewijs voor zien moeten zijn. Op die datum verstrijkt n.l. de gestelde over gangstermijn voor de omwisse ling van nummerbewijzen in kentekenbewijzen. Houders van nummerbewijzen zullen tot die omwisseling bij grensoverschrij ding steeds een nationaliteits bewijs moeten overleggen. Voor vele houders van num merbewijzen, die niét in het be zit zijn van een nationaliteits bewijs, zal het bij de aanvrage van een kentekenbewijs moeilijk te bewijzen zijn, dat hun motor - rijtuig op regelmatige wijze is ingevoerd. Men zal in dat geval verstandig handelen aldus de A.N.W.B., wanneer men de zaak zo volledig mogelijk gedocumen teerd aan het ministerie voor legt. Met het oog hierop raadt de bond belanghebbenden aan alle documenten welke betrekking hebben op de desbetreffende auto of motor, zorgvuldig te be waren. Het ministerie heeft de A.N.W.B. toegezegd, dat bona fide gevallen met soepelheid zuilen worden behandeld. Echter behoudt het ministerie van Financiën zich het recht voor in gevallen, waarin niet voldoen de inzicht kan worden verkregen, de invoerrechten en invoerbelas- ting alsnog op te vorderen. Deze zullen dan worden bere kend over de waarde van het mo torrijtuig op de datum, waarop 't verzoek om invoerrechten te mo gen betalen, wordt ingediend. Kentekenbewijzen, welke de lettergroep GN en FH dragen en die slechts resp. aan buitenlan ders en handelaren in motor rijtuigen worden verstrekt, ver vullen niet de functie van na tionaliteitsbewijs, aldus de A.N. W.B. Duizenden branden in bos en struikgewas hebben honderden vierkante km over de helft van de Ver. Staten geteisterd. In de betrokken gebieden heerst grote drcogte tengevolge van gebrek aan regen. Rookwolken hingen boven grote delen van New England en de staten in het Oosten, het Midden-Oosten en het Zuiden. In de naaste toekomst wordt geen regen verwacht, die de duizenden bosbouwers, soldaten, boeren en schoolkinderen in hun strijd tegen het vuur zou kunnen helpen. De bewoners van de staat Ar kansas kregen een waarschu wing. „Men heeft de bosbran den niet meer onder controle. Uw huizen, uw steden en zelfs uw leven is in gevaar". Een houtvester in Missouri verklaarde dat de toestand zeer ernstig is. De Russische minister van Bui tenlandse Zaken Wysjinsky heeft in de politieke commissie van de Verenigde Naties voorgesteld 'n Speciale commissie te benoemen om een vreedzame oplossing van fie Koreaanse kwestie te zoeken. Alle rechtstreeks bij het con flict betrokkenen en ook andere staten zouden in deze commissie vertegenwoordigd moeten zijn. Wysjinsky deed dit voorstel pas aan het einde van een rede van 72 bladzijden. Hij heeft drie uren en 39 minuten achtereen gesproken. De stampvolle ver gaderzaal was blauw van de rook. Toen de minister twee en een half uur aan het woord was ge weest, was van vermoeidheid nog niets te merken. Zijn stem was wat hees, maar zijn geba ren waren nog krachtig. Over het algemeen valt in kringen van de Ver. Naties te leurstelling waar te nemen over het jongste Russische voorstel. Het biedt geen enkel nieuw ge zichtspunt, zegt men. Wysjinsky wees de tevoren gedane voorstellen over Korea af. Hij sprak van „grove ver draaiingen" in de door Acheson gehouden rede. Vooraanstaande niet-Russi- sche afgevaardigden vinden de rede van Wysjinsky „onsamen hangend en verward" en zijn van mening dat de deur voor een compromis over Korea nu dichtgeslagen is. Wysjinsky is met de anderen (Advertentie). 'n Zeldzame collectie ORION met nijlon voet 1,95 (ook in zwart) VIRGO 2.75 linksekous met nylon versterkt (ook zwart) C1YMPIA linke kous met nylon MYRA linkse kous VENUS links, extra fijn nylon versterkt ƒ2.95 ƒ3.15 3.75 Speciaal gesorteerde le keus NYLONS brengt VISSER—KOCLE in de bekende JUWELENSERIE. Door 59) (Nadruk verboden). „Jan, hij wist van onze verhou ding af. Op de een of andere wij ze is hij dat te weten gekomen. En hij was jaloers. Daarom wilde hij je treffen en nam op de mor gen van het vertrek naar Oos tenrijk het geld weg. Niet om het geld, dat had hij niet nodig en hij heeft het ook niet gebruikt. Hij wilde op deze wijze po gen een verwijdering tussen ons teweeg te brengen. En als ik niet zo rotsvast geloofd had in je on schuld, zou deze opzet misschien gelukt zijn. Hij wilde me hebben als vrouw, ook al omdat vader het graag wou." Drenth zat geruime tijd stil voor zich uit te kijken. „Dat had ik nooit achter hem gezocht," zei hij eindelijk op zachte toon. „We moeten dit voor ons zelf houden. Zijn vader zou het niet overleven als die het te weten kwam." „Precies Jan, zo denk ik er ook over. Ik heb het hem op zijn sterfbed beloofd. Jeje weet toch, wat er gebeurd is in Oos tenrijk?" De man schudde zijn hoofd. „Nee, heeft Van Suchtelen daar een ongeluk gehad?" Verbazing op het gezicht van het meisje. „Las jij dan geen kranten? Weet je dan evenmin, dat mijn vader en hij samen ver ongelukt zijn?" „Nettie, nee, kind toch....... Nettie, lieveling, wat moet'jij dan geleden hebben „Stil lieveling, ik ben er al weer een beetje overheen. Vader is al begraven en Van Suchtelen ook. Het is al meer dan 'n maand geleden. Ikik ben nu hele maal alleen, maar nu jij er weer bent.nu wachten we niet lang meer, hè Jan? Als de rouwtijd voorbij is, dan trouwen we hè?" Een hartstochtelijke omhelzing was het antwoord. Naschrift. Da voormalige gemeente-amb tenaar van Donkervoort kreeg volledig eerherstel. De minister van Binnenlandse Zaken had be slist, dat aan deze man wacht geld werd uitgekeerd vanaf de datum van zijn ontslag tot het tijdstip dat hij weer ergens in functie zou zijn gesteld. Ook de tweeduizend gulden werden hem weer met rente ter hand gesteld. In de pers kwam een so ber bericht en begin April lazen de Donkervoorters in hun eigen blad, dat een opnieuw ingesteld onderzoek aan het licht had ge bracht, dat de heer Drenth het slachtoffer was geworden van een samenloop van omstandighe den. Er was geen sprake geweest van verduistering, want het geld was terecht gekomen en de heer Drenth trof in deze aangelegen heid geen enkele blaam. De mi nister betreurde het, dat de per soon in kwestie het slachtoffer was geworden en de bewinds man beschouwde het als zijn plicht de betrokkene ten spoe digste aan een minstens even eervolle functie te helpen. Daar voor werden al de nodige pogin gen in het werk gesteld. Zodoende hadDonkervoort weer geruime tijl stof tot praten. Ook in de raadzaal. Want het raadslid Boswinkel had een aan tal vragen gesteld aan B. en W„ waarmede het college een beetje in haar maag zat. De heer Bos winkel wilde nadere bijzonder heden weten, die het college niet kon geven, aangezien deze kwes tie geheel door het departement was behandeld. En daarme moest de heer Boswinkel, die er maar alles behalve over te spreken was, mee doen. Trouwens Donkervoort zou nog enkele malen in de gelegenheid zijn, om zich over verschillende dingen te verbazen. Want in September kwam er een einde aan de zesjarige ambtsperiode van burgemeester Sikkel en deze werd niet opnieuw benoemd, zo- van mening, dat de repatriëring van de gevangenen de laatste grote moeilijkheid is. Hij zei evenwel dat „objectief bezien", de Chinezen en Noord- Koreanen in deze het juiste standpunt innemen. Ten aanzien van het gezegde van Acheson, dat de Sowjet- Unie zelf hst beginsel van vrij willige repatriëring had erkend in een aantal verdragen tujssen 1918 en 1920 zeide Wysjinsky niet te willen ontkennen, dat deze verdragen waren getekend. Men moest echter rekening hou den met de sociale en politieke omstandigheden in die tijd. De ze maakten het karakter van een compromis onvermijdelijk. Volgeris Wysjinsky trachtte het Amerikaanse operbevel de krijgsgevangenen er toe te dwingen van hun recht op re patriëring af te zien. Achesons argument was gebaseerd op het beginsel, dat een gevangene vrijwillig kon beslissen, „maar deze kwestie kan niet geregeld worden door afstand te nemen van de omstandigheden en de omgeving, onder welker invloed de wil tot uitdrukking kan wor den gebracht", alduls Wysjinsky. Over de brandmerking van N.-Xorea als aanvaller zeide hij, dat de Veiligheidsraad in Juni 1950 een besluit had genomen op grond van falsificaties. Van een plan voor een inval in Z. Korea door de Noordkoreanen had hij fhanls pas voor het eerst gehoord. Hij sprak over de ont dekking in Seoel van geheime documentem welke een bewijs zouden hebben geleverd van de agressieve bedoelingen van de regering van president Syng- man Rhee. Niet lang vóór het begin der vij andelij klheden had de commisisie der V. N. nota ge maakt van oorlogszuchtige ver klaringen van Rhee en anderen. De verklaring van Acheson, dat 10-000 Noordkoreanen in Si berië werden opgeleid, werd door Wysjinsky onwaar ge noemd. SOWJET-VOORSTEL. Wysjinsky stelde voorts voor, dat een speciale commissie alle partijen, die bij het Koreaanse conflict betrokken zijn, zal om vatten. Het bevat de volgende twee hoofdpunten: 1. De algemene vergadering, het rapport van de commissie der V. N. voor Korea bestudeerd hebbende, acht het noodzakelijk een commissie voor de vreedza me regeling van de Koreaanse kwestie te vormen, waarin zit ting zullen hebben de partijen, die direct betrokken zijn en an dere staten, met inbegrip van die welke niet aan de Koreaan se oorlog hebben deelgenomen. 2. De algemene vergadering acht het noodzakelijk deze com missie te instruëren zonder ver wijl maatregelen te nemen ter regeling van de Koreaanse kwestie, waarbij men de vereni ging van Korea op het oog heeft en een dergelijke vereni ging door de Koreanen zelf zal worden tot stand gebracht on der toezicht van bovengenoem de commissie. dat deze noodgedwongen afscheid moest nemen van de gemeente Donkervoort. En toen hij in zijn auto op een avond laat de ge meente verliet, balde hij nog even de vuist in de richting van het grote kasteel Hoogstede. Twee maanden later werd ba ren Adolf Hoogstede door de Ko ningin benoemd als burgemeester van Donkervoort en toen dit be richt bekend werd, staken alle gemeentenaren, Boswinkel in cluis, de vlaggen uit. Want de jonge baron bezat in ieder geval de tact om met mensen van al lerlei rang en stand te kunnen omgaan en niemand betreurde de keuze. Nettie allerminst. Nog waren de feesten van de intocht van burgemeester Hoog stede niet afgelopen, toen het be richt in de pers kwam, dat de voormalige gemeente-ontvanger Drenth benoemd was tot burge meester van een der meest wel varende Friese gemeenten. En veertien dagen later stond de hu welijksaankondiging van Jan Drenth met baronesse Hoogstede van Oldenborcht in de krant. En bij alle verschillen van mening, die er in Donkervoort bestonden, was men het over één ding eens, de freule kreeg een man uit dui zenden, want in Donkervoort hadden ze het altijd al gezegd: dat is geen zuivere koffie ge weest met dat ontslag van Drenth. Niemand had immers ge loofd, dat de man dat geld ver duisterd had EINDE. Wysjinsky deed zijn voorstel na een lange rede, welke een antwoord was op de toespraak, die de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken de vo rige week in de politieke com missie hield. De Egyptische regering en de Soedanese Oemma- (onafhanke lijkheids) partij hebben overeen stemming bereikt over de toe komst van Soedan. Mohamed Sa- lah el Sjankiti, een vooraan staand lid van de Oemma-delega- tie, die thans in Cairo is, zeide, dat de overeenkomst voorziet in zelfbestuur en het recht van de Soedanezen op zelfbeschikking, zonder enige beïnvloeding van buiten af. Voorts in volledige samenwerking tussen Engeland, Egypte en Soedan bij het bevor deren van de welvaart der be woners van het Nijldal. El Sjankiti verklaarde, dat van Egyptische zijde „werkelijk staatsmanschap" was getoond. De overeenkomst bevredigt de Soedanese aspiraties en geeft voldoende waarborgen aan Egyp te, in het bijzonder met betrek king tot het water van de Nijl, aldus de Soedanese afgevaardig de. „Alles wijst er op, dat de betrokken partijen bereid zijn haar meningsverschillen te laten varen, het verleden te vergeten en een nieuw begin te maken. Wij willen geen tweede Perzië in Afrika beleven". YTITTïr Niet krabben. De hel ler il E I n vloeibare D.D.D. kal- II 8 1tl J.\ meert de Jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN De leden van de coöp. zuivel fabriek „SI. Jozef" te Schayk bij Grave hebben in een bijzondere algemene vergadering op voor stel van het bestuur met alge mene stemmen besloten onmid dellijk ontslag te verlenen aan de directeur. Als redenen voor dit ontslag worden opgegeven onregelma tigheden in ds administratie en ernstige overtredingen van het boter-controlebesluit. ZATERDAG 1 NOVEMBER HILVERSUM I 7.00 Nieuws 7.10 Gram.: 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gr.; 9.10 Hoogmis; 10.30 Waterstan den; 10.35 Voor de jeugd; 10.50 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Orkest; 12.30 Mededelin gen; 13.00 Nieuws; 13.20 Amu sementsmuziek; 13.50 Gram.; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Gram.; 14.20 Engelse les; 14.40 Zang; 15.00 Kunst; 15.40 Koor; 15.05 Orkest; 16.30 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Gev'. muziek; 18.15 Weekoverzicht; 18.25 Septet; 18.40 Regerings uitzending; 19.00 N'euws; 19.10 De reis van prins Bernhard; 19.15 Gram.; 19.20 Parlemants- overzicht; 19.30 Gram.; 20.25 De gewone man; 20.30 Causerie; 20.50 Tombola; 21.35 Actualitei ten; 21.45 Moraliteit; 22.37 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nws 23.15 Esperanto; 23.22 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gymnastiek; 7.33 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.40 Piano; 12.00 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Commentaar; 13.20 Dansmuz.; 14.00 Radicwe'kjournaal; 14.25 Gram.; 14.45 Boekbespreking; 15.00 Dansmuziek; 15.30 Cause rie; 15.45 Gram.; 16.15 Sport; 16.30 Orkest; 17.15 Voor de kin deren; 18.00 Nieuws; 18.15 Va ria; 18.20 Koor; 18.35 Orkest; 19.00 Staalkaart; 19.30 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. progr.; 22.00 Soc. commentaar; 22.15 Lichte muziek; 22.40 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Verzoekpro gramma. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Klas. muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Muziekdrama; 16.30 Gr.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Or kest; 18.30 Causerie; 19.00 Nws.; 19.40 Gram.; 20.00 Orkest; 21.15 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Ver zoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Verzoekprogramma.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 5