RADIO? Sportnieuws ui f Wij; Maft Je Srooincic Wat brengt de smokkelaars dc I Binneniands nieuws OOK ONRUST OP CYPRUS Amerikaans superfort vermist izigmgen in het bezoldigingsbesluit DE VERKIEZINGSSTRIJD IN DE VER. STATEN De vermiste Australische Dakota €ij makt Haan» aéem. VOETBAL WIELRENNEN. Eric de Noorman in „Hei land der duisternis" HANDBOOGSPORT MARKT- EN HANDELSOVERZICHT TERNEUZEN. AXEL. CLINGE. OOSTBURG. SLUIS. De kwestie MacLean Geruchten over Acheson Bevan ontbindt zijn groep Oproep om hulp Rode Kruis van het De Amerikaanse militaire steunverlening aan Europa I' SHEAFFER WERELDS# BESTE VULPEN 'v Ambon-avond. Naar wij vernemen zal het Am- bonnees kerkkoor uit Aarden burg, uit dankbaarheid voor de uit Terneuzen gezonden goede ren, in de loop van November een uitvoering geven in de Ned. Herv. kerk, die voor dit doel welwillend ter beschikking werd gesteld. De sprekers op deze avond zijn Ds. L. S. Blom uit Aardenburg, Ds. D. A. ten Haaft uit Hoek, Ds. H. Pestman uit Terneuzen en de Ambonnese predikant Ds. Mattu- lesy. Gemeenteraad. De burgemeester heeft de ge meenteraad in openbare verga dering bijeengeroepen tegen a.s. Donderdag. De agenda luidt: Voorstel tot toetreding als lid van de vereniging van gasbedrij ven; idem om Burg. en Weth. te machtigen de woning Singelweg no. 61 onderhands te verhuren; idem tot onbewoonbaarverkla ring van perceel Buitenweg 80; idem tot het aangaan van een geldlening groot 170,000; idem tot het intrekken van het raads besluit d.d. 4 Juni 1951 en het opnieuw vaststellen van een be sluit betreffende verhuring van grond aan W. de Feijter Wzn.; idem tot het intrekken van raadsbesluit d.d. 4 Dec. 1951 be treffende het verlenen van ge meentegrond in erfpacht en het verhuren van een oppervlakte bouwgrond aan J. Hollebek aan de Pironstraat en vaststelling nieuw besluit. Het spoor bijster. Dinsdagmorgen geraakte een overdekte bestelwagen van Mor- res' meubelhandel uit Hulst door tot nog toe onbekende oorzaak of defect het spoor bijster en reed holderdebolder het rijksafwate- ringskanaal in. Een eerst on langs geplante heg kon onmoge lijk weerstand bieden en zo be landde de wagen in het verschei dene meters beneden het weg- dekpeil liggende kanaaltje. Eén der beide inzittenden moest met een gebroken been naar het zie kenhuis te Hulst worden ver voerd. De andere bracht het er met lichte kwetsuren af. Instituut voor Arbeidsont- wikkeling. Maandagavond heeft de heer P. Hamelink Kz. de avondschool geopend op initiatief van de Stichting scholendienst van het Instituut voor Arbeidersontwik keling. De voorzitter bracht hul de aan het college van Burg. en Weth. voor hun steun en mede werking door het beschikbaar stellen van dit leslokaal der openbare school. Daarna ving de heer A. Brevet aan met de eerste les. De cursus is met een 16-tal leerlingen be gonnen, maar dit aantal zal, naar zich laat aanzien, nog wel stijgen. Z.V.U.-uitvoering. Onder auspiciën van de Z.V.U. bracht een viertal artisten van de Ned. Comedie onder regie van Jan Teulings Maandagavond het Amerikaanse blijspel „Eens in de honderd jaar" in 5 taferelen van F. Hugh Herbert voor 't voetlicht. Het was een stuk, dat op het kantje af gewaagd lijkend in de met waarheidszin geschreven dialogen een moraalvol getuige nis leverde, dat zelfcritiek en nuchtere werkelijkheidszin een massa leed kunnen voorkomen. Een ovatie van het gehoor was de onderstreping van deze ge voelens. Bloemen aan de vertolk ster van de hoofdrol, Kitty Jan sen, waren op hun plaats. De Z.V.U. maakte met dit uitstekend gespeelde stuk een goede beurt. Boter- en steenkoolfraude. De douane te Clinge achter haalde een dezer dagen op een onbekend gebleven smokkelaar 50 kilogram roomboter. De smokkelaar gooide zijn rijwiel en de boter op de grond en wist in de duisternis op het naburige Belgische grondgebied te ont komen. Een 28-jarige chauffeur uit de Belgische grensgemeente Kiel- drecht liep met 50 kilogram steenkool tegen de lamp. Eerst na betaling van een boete, doch zonder de brandstof kon hij huis waarts keren. H.B.S.-leraar vertrekt. Tot leraar aan de Rijks H.B.S. te Oud-Beijerland is benoemd de heer J. de Bruin thans leraar aan het Lyceum te Oostburg. Collecte. De collecte voor het Ned. Bijbelgenootschap, Zondag j.l. gehouden in de Ned. Hervormde kerk te Sluis, bracht 24,75 op. DONDERDAG 30 OCTOBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gr.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchcon cert; 12.30 Mededelingen; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 13.35 Piano; 14.00 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.20 Kwartet; 16.00 Lezing; 16.30 Koor; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.50 Surinaamse volksmuziek; 18.00 Gram.; 18.35 Op de stelling; 18.45 Gr.; 19.00 Nieuws; 19.10 Levensvragen; 19.30 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gev. programma; 21.45 Vragen aan voorbijgangers; 22.15 Viool; 22.45 Gebed; 23.00 HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gr.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gr.; 9.25 De groenteman; 9.30 Gr.; 10.35 Ik weet, ik weet wat u niet weet; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Causerie; 11.10 Orkest; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Medede lingen; 12.33 Gram.; 12.50 Cau serie; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 13.20 Orkest; 14.00 Hoorspel; 14.35 Piano; 15.00 Voor de zie ken; 16.00 Gram.; 16.15 Cause rie; 16.30 Orgel; 16.45 Voor de jeugd; 17.30 Causerie; 17.40 Re portage; 17.45 Regeringsuitzen ding; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.25 Orkest; 19.00 Gesproken brief uit Londen; 19.05 Disco gram; 19.40 Ronde Tafel parle ment; 20.00 Nieuws; 20.05 Or kest; 21.05 Hoorspel; 22.40 De reis van prins Bernhard; 22.45 Caueerie; 23.00 Niseuws; 23.15 Sport; 23.30 Zang. BRUSSEL VI.: 12.00 Lichte muziek; 12.30 Weerbericht; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 14.00 Eng. les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 15.15 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gr.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Voordracht; 19.50 Gram.; 20.00 Klankbeeld; 20.20 Verzoekprogramma; 21.00 Voor de vrouw; 21.45 Verzoekprogr. 22.00 Nieuws; 22.15 Kamermuz.; 23.00 Nieuws. De Britse onderminister van Buitenlandse Zaken, Lord Rea ding, heeft Dinsdag in het Hoger huis verklaard, dat MacLean, één van de twee Britse diplomaten die op 25 Mei 1951 spoorloos zijn verdwenen, vóór zijn verdwijning meer dan eens opmerkingen had gemaakt die er op wezen dat hij communist was. Dit was de eerste officiële ver klaring, volgens welke MacLean communistische neigingen had. Het onafhankelijke Hogerhuis- lid Lord Elton leverde critiek op het ministerie van Buitenlandse Zaken, omdat het niet op de hoogte was geweest van het ge drag van MacLean. Volgens pers berichten had MacLean zichzelf openlijk een communist genoemd, dronk hij veel en had hij een col lega op gewelddadige wijze aan gevallen, aldus Lord Elton. Lord Reading gaf toe dat Mac Lean in een woedende bui 'n been van een collega te Cairo had ge broken. Dit werd toen volgens hem geweten aan „overspan ning". Volgens Amerikaanse persbe richten heeft de democratische presidentscandidaat, Stevenson, een koerier naar Acheson gezon den met het verzoek te verklaren, dat hij, Acheson, zal aftreden als de democraten winnen. Zoals bekend is veel critiek ge oefend op Achesons beleid als mi. nister van Buitenlandse Zaken. De „Baltimore Sun" verklaarde uit goede bron en van nauw met Stevenson verbonden personen te hebben vernomen, dat men Ache son zou willen uitschakelen als „mikpunt bij de verkiezingscam pagnes'. In New York is door het bureau van Acheson verklaard, dat niets van het door de „Baltimore Sun" gemelde bekend is en dat men geen commentaar op het bericht had. Van betrouwbare parlemen taire zijde is Dinsdag te Londen vernomen, dat Aneurin Bevan, leider van de linkervleugel der Britse socialistische partij, in overleg met zijn aanhangers heeft besloten gevolg te geven aan de eis tot ontbinding van zijn groep, die door de partijleiding is gesteld. Deze beslissing werd op een Dinsdag door Bevan en zijn vol gelingen gehouden bijeenkomst genomen. Het verluidt in kringen, die in nauwe verbinding met de aan hangers van Bevan staan, dat laatstgenoemden het recht staan de houden zich als afzonderlijke partijleden te kanten tegen de huidige Britse buitenlandse poli tiek, die te zeer op die der Ver enigde Staten is afgestemd, ter wijl zij ook van mening blijven, dat Groot-Brittannië teveel voor zijn bewapening uitgeeft. Niet alleen in Kenya, ook op Cyprus kant zich de bevolking tegen de Engelsen. Grote wagens vol demon- stanten wilden naar de hoofd stad Nicosia, waar zij een pro testactie wilden houden tegen 't Britse gezag. De politie slaagde er echter in de wagens door middel van barricades op de weg tegen te houden. Er deden zich geen incidenten voor. Het Nederlandse Rode Kruis deelt het volgende mede: „In slechts enkele ogenblikken heeft een windhoos Vrijdag 24 October omstreeks 5 uur n.m. een omvangrijke schade aangericht in een klein deel van Drente's zuid oosthoek. Een aantal kleinere boerderijen en arbeiderswonin gen in Schoonebeek heeft het vooral moeten ontgelden. De schade wordt in Schoonebeek ge raamd op 30.000,Om dit geld bijeen te brengen, is een plaat selijk comité opgericht onder auspiciën van de afdeling Schoo nebeek van het Nederlandsche Roode Kruis. De penningmeester van de afdeling zal op gironum mer 586.000 gaarne bedragen ont vangen om de getroffen bewo ners, meest kleine boertjes en ar beiders, te helpen de schade te herstellen. Verantwoording van de ingekomen bedragen geschiedt aan iedere schenker persoonlijk." De Westduitse douane-beamb ten hebben in hun strijd tegen "de smokkelaars een nieuw wa pen uitgevonden om hen in handen te krijgen. Wanneer de smokkelaars de grensafscheidingen forceren, worden er z.g. spijkerksttingen op de weg gegooid met het ge volg dat er lekke banden ont staan. 19' Een Amerikaans superfort met 15 mannen aan boord wordt in de omgeving van de Philip- pijnen vermist. Het toestel is voor weerkun dige waarnemingen een wervel storm tegemoet gevlogen. Frankrijk heeft bijna de helft van de Amerikaanse Z.g. offs hore-contracten ontvangen voor de leverantie van wapenen enz. voor de Noordatlantische strijd krachten in 1952. Uit de door d^ Mutual Security Agency gepubli ceerde gegevens blijkt, dat vah'.t een totaal bedrag van ongeveer "kamp. WOONWAGENBEWONER IN STEENWIJK DOODGESTOKEN. Enige woonwagenbewoners te Steenwij k, die Maandagavond in de stad enkele café's hadden bezocht, zijn, toen zij in het kamp terugkeerden na een on enigheid slaags geraakt. Het droevige slot was, dat de 40-jarige woonwagenbewoner J. W. Brink werd doodgestoken. Assistentie van de politie en van dr Heusdens werd onmiddellijk ingeroepen, doch hulp kon niet meer baten. B. was in de hart streek getroffen en is waar schijnlijk onmiddellijk na het toedienen van de steek overle den. De politie heeft 2 arrestaties verricht. Tijdens de vechtpartij is in het kamp dat in verband met de jaarlijkse markt en ker mis thans overvol is, ook nog geschoten. Omtrent de oorzaak van de onenigheid en vecht partij heeft men nog geen ze kerheid. Het vermoeden bestaat dat sprake is van een familie vete. Het slachtoffer was vader van 8 kinderen. De 26-jarige zwager van het slachtoffer, F. K„ heeft 'n gedeel- télijke bekentenis afgelegd, aldus 'deelde de politie mede. K. is ook bewoner van het woonwagen- kaanse gelden, welke dit jaar voor offshore-aankopen zijn be steed, in Frankrijk opdrachten* zijn geplaatst voor bijna 350 mil- lioen dollar, in Italië voor 140 millioen dollar en in Engeland voor 75 milloen dollar. Het groot ste deel der contracten, name lijk voor ongeveer 355 millioen dollar, was bestemd voor ammu nitie en explosieve stoffen. Zes Europese landen hebben contrac ten ontvangen Voor 173,3 millioen dollar voor schepen en andere vaartuigen, waarvan Frankrijk voor 100 millioen dollar. Van een bedrag van ongeveer 65 millioen dollar voor vliegtuigproducrie heeft Frankrijk 46.6 millioen dol lar ontvangen voor de productie van Vampire-gevechtsvliegtuigen en Italië 13,9 millioen dollar voor de vervaardiging van onderdelen. De omvang van de offshore-op drachten voor andere Europese landen betroffen o.m. 48 millioen dollar voor België, 41 millioen dollar voor Nederland, 34 mil lioen dollar voor Zwitserland, 11 millioen dollar voor Griekenland, 10 millioen dollar voor Duitsljmd, 6 millioen dollar elk voor Nóor- wegen en Denemarken,- 2 mil lioen dollar voor Zweden, 300.000 dollar voor Luxemburg en lOCj-OOO dollar voor Oostenrijk. BRAND IN DEVENTER. Dinsdagmorgen is te Deventer tijdens afwezigheid van de bewo ners een felle brand ontstaan in het huis aan de Worp no. 23, be woond door de heer Nieveen, markt- en havenmeester te De venter. Het vuur woedde op de eerste étagp en was begonnen in een slaapkamer, vermoedelijk door kortsluiting. Buren waar schuwden de brandweer, die het vuur vrij spoedig kon bedwingen. Aan huisraad en meubilair is door het bluswater veel schade aangericht, die door verzekering wordt gedekt. KRANTENBEZORGER BIJ AANRIJDING ÓEDÓOD. De bezorger van „De Volks krant" te Wagenberg, de heer J. Brenters, is Dinsdagochtend te Hooge Zwaluwe, bij 't rondbren gen van de krant, toen hij per fiets de rijweg HoogeLage-Zwa- luwe overstak, aangereden door een luxe auto, bestuurd door de heer Van G. uit Lage Zwaluwe. B. werd ruim 20 meter meege sleurd en bleef zwaar gewond lig gen. Na een kwartier overleed hij ten gevolge van zijn verwondin gen. In Staatsblad 497 is gepubli ceerd een besluit tot wijziging en aanvulling van het bezoldigings besluit burgerlijke rijksambtena ren. Dit besluit brengt herzie ning van een aantal functies in rijksdienst, die in de loop van de tijd naar waarde zijn gewijzigd, mede door reorganisaties van be staande en oprichting van nieu we diensten. De wijzigingen zijn overigens zeer omvangrijk. Zo wordt het personeel van het college van rijks bemiddelaars in het bezoldi gingsbesluit opgenomen. Een drietal administratieve rangen van het lagere personeel bij de departementen wordt ingesteld. Deze rangen golden reeds bij een groot deel van de buitendienst. Bij het gevangeniswezen is inge voerd de betrekking van gods dienstleraar. Deze functionaris kan voortaan in vaste- rijksdienst worden aangesteld. Verscheidene salarissen wor den herzien, zoals van de secre tarissen der armenraden, die van voorzitter, leden en secretaris van de pensioenraad, de consulenten voor de lichamelijke opvoeding, de ontvangers bij de belastingen en de bewaarders der hypothe ken. De salarisregeling bij het de partement van oorlog wordt aan gepast aan de nieuwe organisatie van het departement, terwijl vtóor het eerst een salarisregeling is opgenomen voor het personeel van de rijksdienst voor hét weg verkeer, dat voortaan pok in ambtelijke dienst kan komen. Tenslotte is er nog een wijziging der salarisregeling voor inspec- trices van de arbeid en is voor het eerst opgenomen een dito regeling voor het personeel van het invalidenhuis Bronbeek. Dit laatste is een gevolg van de souvereiniteitsoverdracht. Deze salarissen kwamen daar vóór ten laste van de Indische begroting. Senator Wayne Morse, die on langs uit de rëpublikeinse partij trad om gouverneur Stevenson te kunnen steunen, heeft te Min neapolis verklaard, dat generaal Eisenhower „verantwoordelijk is voor het verspillen van millioe- nen dollars in het program van de N.A.V.O." „Op grond van een lange in spectiereis langs bases van de N.A.V.O. ben ik van mening, dat het tijd is om een einde te ma ken aan de mythe, dat Èf?en5ho-^ wer een groot bestuurder* zou- zijn", aldus de senator. Beide jongemannen waren op weg naar een cursus aan de ambachtssohool te Almelo en kwamen in botsing met de bus op het moment dat deze draaide op de weg. ONREGELMATIGHEDEN ONTDEKT IN LEGESKAS. Bij een controle van h^t cen traal bureau voor verificaties en financiële adviezen van de ver eniging van Nederlandse ge meenten op het gemeentehuis te Den Ham zijn onregelmatig heden ontdekt in de legeskas. In verband hiermede is de 55-jarige commies D. J. M. die ruim 30 jaar in dienst van de gemeente is, gearresteerd en in Almelo in arrest gesteld. Hij is in zijn functies geschorst. De onregelmatigheden moeten sinds geruime tijd zijn gepleegd. Op het moment van de controle heeft M. getracht de kas aan te zuiveren door bij verschillende bekenden in de omgeving geld te lenen. Dit werd evenwel ont dekt. Om welke bedragen het gaat wordt op het ogenblik door de justitie nagegaan. BRAND IN ZAANDAM. Gisterenmiddag om 12,45 uur is brand uitgebroken in het per ceel Prinsenstraat 104 te Zaan dam, bewoond door de familie Klerk. Mevrouw Klerk en haar vier kinderen slaagden er in met hulp van buren een deel van de inboedel te redden. Het van hout opgetrokken gebouw brandde ge heel uit. De belendende percelen liepen waterschade op. De brand is vermoedelijk ontstaan door het omvallen van een petroleum kacheltje. De familie Klerk is niet verzekerd. Men vermoedt, dat de Austra- lische^jDakota, die nu al meer dan eexf hele dag vermist wordt, terecht is gekomen in een ge weldige waterzuil, die tengevol ge van het noodweer was ont staan. Kustbewoners hebben name lijk in het gebied waar het on geluk gebeurde, enige van der gelijke waterzuilen waargeno men. PENBREEDTEP* VOOR IEDER SCHRIFT GEMEENTE SCHOONEBEEK HEEFT TE VEEL KASGELD. Over het algemeen zitten de verschillende gemeenten in ons land niet ruim in hun kasmidde len. De gemeente Schoonebeek maakt echter hierop een uitzon dering. In de gistermiddag gehouden vergadering van de raad der ge meente Schoonebeek werd beslo ten, zoveel mogelijk te trachten het overtollige geld van de ge meente in kasgeldieningen te be leggen, tot een maximum van 1.000.000. Medegedeeld werd, dat thans reeds 620.000 in kas geldleningen is uitgezet. BOTSING TUSSEN.BUS EN MOTORRIJWIEL. Bij een botsing op de Ootmar- sumsestraat te Almelo tussen 'n autobus van de stadsdienst en een motorrijwiel is de 25-jarige E. B. uit Vasse, die op de duo van de motor zat, op slag ge dood. De bestuurder van de motor, de 25-jarige B. J. H. uit Tub- bergen werd ernstig gewond. f Uw luchtwegen zijn door slijm verstopt.Los dat gevaarlijke slijm op met de krachtig werkende AKKER'S 's werelds beste hoestsiroop VOETBAL VLEGEL. Een Belgische scheidsrechter, die bij een voetbalwedstrijd door een speler, die het met zijn lei ding niet eens was en dat tot uit drukking biacht door de rechts- spreker te lijf te gaan en hem af te ranselen, zag zich een eis tot schadevergoeding toegewezen voor een bedrag van 61.000 Bel gische francs (ongeveer ƒ4500). De scheidsrechter was zodanig in het gezicht gewond, dat operatief ingrijpen noodzakelijk was ge weest. „De voetbalvlegel maakte deel uit van een politie-elftal WELKOM THUIS Voor de Zwitserse wielrenner Hugo Koblet was het bij zijn terugkeer uit Dortmund, waar hij met zijn landgenoot Von Bueren de zesdaagse had weten te win nen, een onaangename verras sing te vernemen, dat hij door de Franse wielerbond wegens con tractbreuk voor een te Lyon in Maart van dit jaar gehouden wedstrijd was beboet met 150.000 Franse francs; dat hij uit Parijs een bekeuring te wachten had in verband met een aanrijding van een Franse politie-agent en dat hij door de Italiaanse manager Learco Guerra op de deelnemers lijst van de ronde van Lombar - dije, waaraan Koblet niet heeft deelgenomen, was geplaatst. Maar Koblet, die met een ge scheurde handwortelbeentje in •164, D-de oude Axai... de Leidster der Be ren..." stottert Halfra ontdaan. „M... Maar hoe is dat mogelijk. Zij was toch trouw aan het Verbond? Zei zij niet steeds dat haar eigen dochter in de Verboden Stad ge vangen zat?" Eric kan hem niet antwoorden, want op dat ogenblik treedt het meisje Lioma op hem toe. Haar ge zichtje straalt van blijdschap. „Heer Eric..." zegt zij verheugd, uit naam van allen moet ik U danken voor alles wat gij voor ons deed. Zonder U zouden wij nimmer onze vijanden van de Beer verslagen hebben. Het Verbond der Dolken heeft voor altijd een schuld aan U „Zolang Uw volk dochters als gij voortbrengt, Lioma, zal geen vijand het kunnen verslaan!" zegt de Noorman warm. Dan glijdt zijn blik naar Kaldra die somber ach ter haar staat, en blijkbaar nog steeds worstelt met de vreemde rol welke Axai gespeeld heeft. „Haar dochtermompelt Kaldra. „Ja, Axai sprak toch steeds over haar dochter, die Ko ningin was van ons Verbond en door de krijgers van de Beer ge vangen werd gehouden. Waarom deed zij dat? Zij waarschuwden ons telkens om niet aan te vallen, daar haar dochter anders door de Beren getjpod zou worden. Waar is haar dochter? Heeft iemand haar gezien?" Eric kjjkt hem scherp aan. „Tij dens mijn verblijf in de Verboden Stad ontdekte ik bij toeval dat nie mand iets van deze Koningin van Uw Verbond afwist. Zelfs Axai ontkende tegen de Beer-krijgers haar bestaan. Zeg mij Kaldra, hebt ge deze Koningin ooit ge zien?" „Neemaar Axai zei „Heeft een van Uw krijgers haar soms aanschouwd?" „Neen, maar Axai hield steeds vol, dat zij door de Beren ontvoerd; was geworden, toen zij nog heel jong was." „Geloof mij, Kaldra!" zegt de Noorman rustig. „Deze Koningin heeft nooit bestaan. Axai had geen dochter en de Beren hadden vol strekt geen Koningin van Uw Ver bond als gijzelaarster gevangen genomen. Zij heeft een web van leugens over Uw volk gesponnen en de legende van de gevangen Koningin was daar een onderdeel van!" lollk begrijp het niet meer zegt Kaldra wanhopig. „Waarom deed zij dat? Wat voor nut heeft het voor haar gehad?" „Ik meen er iets van te begrij pen." Eric geeft een paar krijgers een wenk en beveelt hen de woord voerder der Beer-krijgers bij hem te brengen. „Misschien kan ik de zaak met behulp van deze man, U iets duidelijker maken, hoewel ik vrees, dat Axai de enige zou zijn, die het juiste inzicht in haar sluw spel had kunnen geven, als zij nog tot spreken in staat was... Verkrijgbaar in de prijsklassen 32,50 en 42,50 bij Boek- en Kantoorboekhandel N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE Noordstraat 45 - Terneuzen Zurich arriveerde, is er de man niet naar zich door dergelijke dingen uit het veld te laten slaan. Hij hoorde de jobstijdingen niet zonder humor aan en was onmid dellijk bereid een verklaring van een en ander te geven. „Mijn ver plichtingen in Lyon heb ik des tijds niet na kunnen komen", zo zei hij, „omdat ik op weg naar deze plaats in de omgeving van Oftringen 'n auto-ongeluk kreeg. De politie heeft hier een proces verbaal van opgemaakt", voegde Koblet er zekerheidshalve aan toe. „De kwestie met de Parijse politie-agent kan als afgedaan worden beschouwd, want met de toen dienstdoende commissaris van politie is de zaak in het reine gebracht. En wat die ronde van Lombardije betreft, zo besloot Koblet, Guerra heeft mij hier voor ingeschreven, zonder dat ik er iets van wist". Landenkamp-Frankrijk- België-N ederland. In Abele (Frankrijk) vond de eerste ontmoeting plaats in de drielandenkamp tussen Frank rijk, België en Nederland. Voor deze ontmoeting is een wisselbe ker beschikbaar gesteld. De Ne derlandse ploeg werd gevormd door de Brugschutters uit Sluis kil, bestaande uit de heren J. Hemelsoet, C. Snoeys, A. Luycks, H. Snoeys en W. Faas. Deze schutters hebben in Frankrijk de Nederlandse kleuren hooggehou den. Zij behaalden de eerste prijs met 44% pnt, onmiddellijk ge volgd door België met 43% pnt en Frankrijk behaalde 34 pnt. Prijsschietingen te Overslag. Alhier werd een kalkoensehie- ting gehouden waaraan 53 schutters deelnamen. Niet min der dan 12 kalkoenen werden hier als prijs verschoten. De heer Albert Coone van Overslag bemachtigde reeds bij zijn eerste schot 2 kalkoenen met een ge zamenlijk gewicht van 10 kg. In het café bij de heer C. de Coninck werd een prijsschie- ting gehouden op de liggende wip waaraan 48 schutters deel namen. De hoogvogel werd af geschoten door de heer Fermont van Wachtebeke. De zijvogels werden niet afgeschoten als mede 8 kleine vogels. Het hoog ste aantal vogels per persoon was 4 voor de heer R. de la Ruelle van Overslag. VEEMARKT TE ROTTERDAM. 28 October 1952 Totale aanvoer 3735. Vette koeien en ossen 3735; gebruiksvee 1295 (269); vette kalveren 105; graskalveren 360; nuchtere kalveren 687varkens 21; paarden 138: veulens 25- schapen of lammeren 305; bok ken of geiten 44. Prijs per kg. Vette koeien le kw. 2,65 tot 2,75; 2e kw. 2,40 tot 2,55; 3e kw. 2 tot 2,10. Vette kalveren le kw. 2.40 tot 2,50; 2e kw. 2,20 tot 2 40- 3e kw. 2 tot 2.20. Slachtpaarden le kw. 1,95; 2e kw. 1,90; 3e kw. 1,80. Prijs per stuk. Graskalveren 1§ kw. 400- 2e kw. 3251 3e kw. 225. Nuchtere kalveren le kw 50 - 2e kw. 463e kw. 42. Schapen le kw. 100; 2e kw. 85; 3e kw. 70. Lammeren le kw. 85; 2e kw. 75; 3e kw. 60. Kalf- en melkkoeien le kw. 1200; 2e kw. 1050; 3e kw 875. Vare koeien le kw. 780- 2e kw. 680; 3e kw. 580. Vaarzen le kw. 875; 2e kw f 775; 3e kw. 680. Pinken le kw. 600; 2e kw 500; 3e kw. 375. Overzicht. Vette koeien aan voer flink, handel slepend, prij zen 1 kw. stabiel, 2e en 3e niet geheel prijshoudend, prima bo ven notering. Vette kalveren aanvoer rui mer, handel stug, prijzen lager. Graskalveren aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen prijshou dend. Nuchtere kalveren aanvoer iets minder, handel stug, prijzen lager. Slachtpaarden aanvoer als vorigs week, handel flauw, prij zen goed prijshoudend. Schapen en lammeren aan voer even minder, handel kalm, prijzen niet geheel prijshou dend. Kalf- en melkkoeien aanvoer iets korter, handel redelijk, prijzen als vorige week. Vare koeien aanvoer als vori ge week, handel goed, prijzen prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen constant. T.b.c.-vrij vee aanvoer iets groter, handel redelijk, prijzen goed prijshoudend.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3