De openingsvlucht van de nieuwe K. L M.-lijn naar Mexico City Dc voorpost van de vrije wereld Noordelijken nog steeds in de aanval Demonstraties tegen het Indonesische kabinet De rede van Ramcke Prins Bernhard maakt de reis mee Flet werk van het corps grensheivakingstroepen WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON-en MAANSTANDEN Mr Stikker brengt beleefd heidsbezoek aan min. Eden Schiftelijk verkeersexamen Bloemenhulde voor koningin van Engeland "2* Prinses Erenefonds Atoombom vervoer De neergeschoten superfort KRAKATAU Sumatra Van het Koreaanse front op onder op ondei Oct. 28 7.28 17.19 15.25 1.19 29 7.29 17.17 15.39 2.46 30 7.31 17.15 15.52 4.12 31 7.33 17.13 16.07 5.38 Taiweprijs oogst 1953 gehandhaafd op f26 per 100 kg Kesselring voorzitter van de „Stahlhelm 1 De Mau Mau Krankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande F.edactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Nó. 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DINSDAG 28 OCTOBER 1952. 7e Jaargang No. 2176. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding; Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Vlak vóór het vertrek van de „Prinses Wilhelmina", de PH TPVV van de K.L.M., als ope ningsvlucht van de nieuwe lucht lijn naar Mexico City, heeft dr A. Plesman, president-directeur van de K.L.M., in een radio-interview o.m. gezegd: „In de Mexicaanse bladen kan men met grote koppen lezen: Mexico reikt Nederland de hand over de oceaan. Dit is een goed voorteken van de belangstelling voor de verbinding Amsterdam Mexico City. Mexico met zijn 28 millioen inwoners is voor ons een belangrijk land en het is bijzon der prettig voor ons, dat prins Bernhard de openingsvlucht wil meemaken en zijn verbindingen met Mexico wil hernieuwen. Wij weten allen, wat prins Bernhard heeft gedaan voor de verhouding tussen de Zuidamerikaanse sta ten en Nederland". Dr Plesman onderstreepte met diverse details het belang van de uitbreiding van het net der K.L.M.-luchtlijnen. Hij zeide dat op 4 November een lijn van Bue nos Aires naar Santiago wordt doorgetrokken en sprak tot slot de hoop uit, dat de luchtlijn tus sen Amsterdam en Mexico City te zijner tijd zal worden doorge trokken naar Curacao. Om precies 1 uur arriveerde het koninklijk paar met de vier prinsesjes per auto op het plat form van Schiphol. Nog op het platform werd de koninklijke familie begroet door de burgemeester van Haarlem mermeer, mr J. F. Jansonius, de directeur van Schiphol, de heer U. F. M. Dellaert, en de presi dent-directeur van de K.L.M., dr A. Plesman. De koningin was gekleed in een een Het Irene-fonds, dat in 1946 werd opgericht, heeft zich reeds zes jaar bezig gehouden met het brengen van verstrooiing aan de patiënten in ziekenhuizen en sa natoria door middel van film- en cabaretvoorstellingen, muziek- en zanguitvoeringen, lezingen en voordrachten, het beschikbaar stellen van een discotheek, enz. Koningin Juliana heeft thans goedgevonden, dat deze bezighe den in het vervolg zullen geschie den onder de naam „Prinses Ire- nefonds". De notariële acte zal op 29 Oc tober ten overstaan van notaris Bruyns te Den Haag worden ge passeerd. turquoise mantelpak met hoedje van dezelfde kleur en met een bruine shawl. Prins Bern hard verscheen in een bruin cos- tuum; de prinsesjes droegen alle vier lichtbruine Montgomery- coats. Vervolgens werden aan het ko ninklijk paar voorgesteld de vol tallige bemanning van het vlieg tuig en de veertien Mexicaanse gasten van de K.L.M., die in ons land vertoeven. Om vijf minuten over half twee is de „Prinses Wilhelmina" met aan boord prins Bernhard en zijn gevolg van Schiphol opgestegen. Daarmee was een begin gemaakt met de openingsvlucht van de nieuwe K.L.M.-lijn naar Mexico City en met de derde goodwillreis van prins Bernhard naar Zuid- Amerika. Van de gebouwen op het vlieg veld wapperden de vlaggen van vele naties. Vele honderden be langstellenden zwaaiden de prins hun vaarwel toe. Dr A. Plesman maakt de vlucht mee. Tevoren hadden zich in de ver trekhal de talloze autoriteiten verzameld. Later voegden zich het gevolg van de prins en de overige passagiers daarbij. Vervolgens nam de prins plaats achter de microfoons van radio, film en televisie en beantwoord de nog enige vragen, die de pers hem tevoren had gesteld. Hij zei- de o.a., dat naar zijn mening de handelsbetrekkingen met de Zuidamerikaanse staten zeker nog kunnen worden uitgebreid. Hij geloofde, dat aan de hand van de resultaten, die de grote Neder landse tentoonstelling in Mexico zal opleveren, kan komen vast te staan, of Mexico belangstelling heeft voor bepaalde en zo ja, wel. ke Nederlandse producten. „Wij hebben tot nog toe een vrij gering handelsverkeer met Mexico", vervolgde de prins, „maar wij zijn er zeker van, dat dit belangrijk kan worden verbe terd. Of ik iets zal kunnen doen voor de Nederlandse luchtvaart, bijv. de verkoop van Fokker-les- toestellen zullen we moeten af wachten". „Of mijn vorige reizen naar Zuid-Amerika goodwill hebben gekweekt, is voor mij moeilijk te zeggen. Men kan eigenlijk geen verband leggen tussen mijn be zoeken en cijfers. Ik hoop en ver trouw, dat de handel met deze landen een stijging zal gaan ver tonen en ik zal mijn best doen dit te stimuleren. Het is voor mij een groot genoegen deze lijn van de K.L.M. te kunnen openen. Deze lijn zal er zeker toe bijdragen het handelsverkeer tussen Mexico en ons land en ook de persoonlijke verhoudingen te verhogen". Daarna sprak de prins enkele woorden in het Engels en in het Spaans, waarin hij uitlegde, dat zijn reis een goodwill-missie is. In Mexico zal door middel van een Nederlandse tentoonstelling worden getoond wat Nederland kan produceren. De „Prinses Wilhelmina" heeft o.a. vijf postzakken aan boord. De inhoud daarvan weegt in totaal 81.5 kg. Bij de post bevinden zich ruim 20.000 speciale luchtposten veloppen, uitgegeven voor deze vlucht. AANKOMST OP SHANNON. Het vliegveld van Shannon (Ierland) was ter ere van de tus senlanding, die het toestel van de prins daar maakte, feestelijk versierd met rode, witte en blau we bloemen. Toen de prins het toestel verliet bood een in groen uniform gestoken vrouwelijke employé van de Ierse luchtvaart maatschappij hem een witte an jer, omgeven door een takje kla ver (het zinnebeeld van Ierland) aan. Op het buffet in de wachtka mer van het vliegveld werd de ereplaats ingenomen door een model van een Nederlands dorp in suiker, dat was vervaardigd door de chefkok Ryan. De prins betuigde hem zijn bewondering voor het werkstuk. Een directielid van de „Boeing Airplane Company" heeft te Seattle (V. S.), verklaard dat de Amerikaanse regering 'n bedrag van tien milliard dollar zal uit trekken voor het bouwen van „B.-47" en „B.-52"-straalbommen- werpers, die in staat zijn de atoombom te vervoeren. Hij verklaarde tegenover een aantal verslaggevers dat de acht- motorige „B.-52"-straalbommen- werper, die nog op de geheime lijst staat, „in elk opzicht" de 6- motorige „B.-47" overtreft. De „B.-47" heeft een snelheid van duizend kilometer per uur. Op een persconferentie in Was hington heeft een woordvoerder van de Amerikaanse luchtmacht te verstaan gegeven, dat in geval van een aanval van Sowjet-Ja-1 j{en) gers boven niet-Russisch gebied de vliegers van de aangevallen toestellen, evenals de plaatselijke commandanten, een beslissing kunnen nemen. Op vragen naar aanleiding van het neerschieten van een Amerikaanse Superfort ten Noorden van Japan op 7 October j.l. verklaarde hij, dat de plaat selijke commandanten vrij waren om, 'als zij dat nodig achtten, vliegtuigen te laten escorteren door jagers. Sinds een jaar bewaakt het Westduitse corps grensbewa- kingstroepen de grens van de bondsrepubliek tegen overtredin- I gen van de volkspolitie van de I Sowjet-zone. De tienduizend i leden van dit corps, die van I Lübeck via Hof in Beieren tot in 1 de nabijheid van Passau zijn ge- stationneerd en ook de Oostzee- grens moeten beschermen, heb ben in deze periode veel kunnen doen om dat deel van de bevol king van West-Duitsland, dat in de directe nabijheid van het ijze ren gordijn moet leven en wer- te bevrijden van de voor naamste zorgen voor de persoon lijke veiligheid. Hoewel deze grensbewakings troepen geheel gemotoriseerd zijn en de patrouilles op zee over snelle motorboten beschikken, is de bewapening met pistolen, karabijnen, machinegeweren en machinepistolen toch te licht om een effectieve beveiliging tegen de beter uitgeruste volkspolitie te kunnen bieden. De grensb volking zelf heeft van het eerste optreden van de grensbewakings troepen af dat was gedurende de in Augustus 1951 in Berlijn gehouden communist, wereld jeugdfestival weldra het ver trouwen in deze grote uniform gestoken mannen gekregen. Des- Tcluk&ct KETAPANG 50 km IC ALIA VCRLATt LANG i/L PANDEGL ANG =Ê1 KRAKATAU LABUMAN NStNl/L TJIBALIUNG MALINGPING Bornto BANG BENKULEN UKBETUNGJQVQ DJAKARTA BANDUNG Oc«aan 'Java Dreigt een nieuwe eruptie van de Krakatau? KEIZERIN VAN VIETNAM WORDT HEDEN DOOR KONIN GIN JULIANA ONTVANGEN. De keizerin van Vietnam, H. M. Nam Phuong, zal hedenmid dag door koningin Juliana op pa leis Soestdijk worden ontvangen en aldaar de lunch gebruiken. De keizerin zal in de namiddag te Haarlem de tewaterlating ver richten van het m.s. „Ville de Sai gon". medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Het blijft zacht. Tot het einde van de middag droog weer met veranderlijke bewolking. Tot krachtig toene mende zuidelijke wind. Iets hoge re temperaturen. WOENSDAG 29 OCTOBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.41 11.16 11.56 0.06 n.m. 11.14 11.49 12.29 12.39 ZON MAAN De correspondent van Aneta in Bandjermasin meldt, dat in deze plaats demonstraties zijn gehouden, waaraan honderden personen deelnamen. De demonstranten eisten een spoedige ontbinding van het parlement. Zij drongen er bij de parlementsleden afkomstig uit Borneo op aan zich vrijwillig uit het parlement terug te trek ken om de ontbinding van de volksvertegenwoordiging te be spoedigen. Voorts werd de eis gesteld, dat spoedijg algemene verkiezingen zullen worden ge houden voor de samenstelling van een nieuw parlement. De demonstranten eisrén voorts de opheffing van de Ne derlandse militaire missie. Een delegatie bezocht de gouverneur van Borneo, om de wensen ken baar te maken. De gouverneur zeide toe deze wensen kenbaar te maken bij de regering in Djakarta. Politie en leger hadden voor zorgsmaatregelen genomen voor de handhaving van orde en vei ligheid. Ongeveer 1000 personen hebben Zondag te Medan een demonstra tie gehouden waarbij ontbinding van het parlement en het spoedig houden van algemene verkiezin gen werd verlangd Gouverneur Abdul Hakim heeft een delegatie uit de demonstranten ontvangen ne zegde toe, de verlangens ter kennis te zullen brengen aan de betrokken instanties. Op een sug gestie van de gouverneur hebben de betogers de door hun meege voerde spandoeken en vlaggen in de gouverneurswoning achterge laten, waarna zij rustig en zonder dat zich incidenten hebben voor gedaan, naar hun woningen te rugkeerden. VERKLARING VAN DE P.R.I. De afdeling Z.-Borneo van de Partai Rakjat Indonesia heeft een verklaring uitgegeven waar in wordt gezegd, dat de demon stranten de toestand in dit ge bied slechts toespitsen door hun acties. Naar de mening van de P.R.I. moet het parlement worden ge handhaafd tot de algemene ver kiezingen zullen worden gehou den. Tevoren had gouverneur Murdjani op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van de politie en de voorlichtingsdienst verklaard, dat tot dusverre op Borneo nog geen voorbereidin gen zijn getroffen voor een ko mende algemene verkiezing. PAMFLETTEN IN MEDAN In Medan zijn pamfletten aangetroffen, waarin de ontbin ding van het parlement wordt geëist, alsmede het houden van algemene verkiezingen. >De Noordelijken hebben Zon dagavond plotseling het zwaar tepunt van hun aanvallen van het centrale front naar de Wes telijke sector verplaatst, aldus een woordvoerder van het 8ste leger. Een serie aanvallen over een 5 km breed front ten O. van de „Bunkerheuvel" onlangs het middelpunt van hevige gevech ten werd afgeslagen. De aan vallen duren voort. Aan het centrale front voer den de Chinezen 4 aanvallen op de „Driehoeksheuvel" en 2 aanvallen op de stellingen der Verbondenen op de „Sluipschut- ierskam", de afgelopen dagen het toneel van zware strijd tus sen Zuidkoreanen en commu nisten. Ook op de „Heartbreak"- bergkam werden enige aanval len uitgevoerd. Maandagavond hebben Ameri kaanse mariniers onder een zwa re beschieting door de communis tische artillerie de top van de „Haakbergrug" aan het westelijk front in Korea moeten ontrui men. Een paar uren tevoren had den de Amerikanen de top in een fel gevecht op korte afstand her overd, nadat de stelling Zondag avond door de Chinezen was be zet, toen deze plotseling het zwaartepunt van hun activiteit van het centrale naar het weste lijke front verlegden. Ontslagen in Zuid-Korea. De Zuidkoreaanse president heeft de onder-minister van Landbouw, Won Joeng Soek, ontslagen, omdat hij betrokken zou zijn geweest bij de ongeoor loofde verkoop van graan. De president heeft het ontslag aanvaard van de minister van Onderwijs, die als hoofd zal op treden van de Zuidkoreaanse missie naar de Unesco die de komende maand te Parijs zal vergaderen. tijds kon worden voorkomen, dat 8000 personen clandestien in het bondsgebied binnendrongen. De van het festival terugkeren- den werden geregistreerd en naar hun woonplaatsen terugge zonden. Het succes van dit corps komt vooral tot uiting in het feit, dat het de grensbevolking wist te bevrijden van de voort durende angst en onzekerheid, zodat deze bevolking zich thans in moeilijke situaties niet meer verlaten weet. Het is helaas nog altijd niet mogelijk de grens zonder leemten te bewaken, hoewel er sinds het begin van dit jaar z.g. vliegende patrouilles zijn. Dit is niet vol doende, want voor meer dan 200 kilometer grens staat slechts een afdeling van 500 man ter beschik king. In de Meimaand van dit jaar stegen de gevaren voor de grens bevolking van de ene dag op de andere. Na de ondertekening van de verdragen in Bonn en Parijs door de bondsregering be gon de Sowjet-zone de grens her metisch af te sluiten. Tegelijker tijd werd de grensbevolking door overvallen en incidenten onder druk gezet. Dit had tot gevolg, dat aan de Westelijke kant van het ijzeren gordijn de patrouille- dienst werd versterkt. Waar bij zonder gevaar bestond, dat het tot overvallen en andere door de volkspolitie geprovoceerde inci denten zou komen, werden de grensbewakingstroepen geduren de een langere periode gestation- neerd. Tijdens de oogst, toen de aanvallen uit de Sowjet-zone op de op het land werkende boeren toenamen, werden speciale be schermingsmaatregelen getrof fen. Daardoor moest de bewa king op andere punten tijdelijk worden opgeheven. Men is er in geslaagd grote overvallen te verhinderen. Hier bij mag niet worden verzwegen dat de afweer iets werd verge makkelijkt, doordat de volks politie klaarblijkelijk zonder enig systeem en tamelijk willekeurig haar reacties voerde. De grensbevolking is het corps bewakingstroepen bijzon der dankbaar, aangezien door energiek optreden van actieve jonge officieren van dit corps, 't meermalen gelukt door de volks politie reeds in Westelijke rich ting verplaatste grenspalen weer op de oude plaats terug te bren gen en ontvoerde personen en waardevol huisraad terug te krijgen. Enkele cijfers geven een in druk van de door de volkspolitie bedreven willekeur. Sinds Mei kwam het tot 114 ernstige grens incidenten. Niet minder dan 78 personen werden ontvoerd. Hier van zijn er 8 tot nu toe niet teruggekeerd. Vijfentwintig keer werd de grens door leden van de volkspolitie en zestien keer door Russen geschonden. 20 Maal werd er van de Sowjet-zone over de grens heen op Westduits grondgebied geschoten. Een amb tenaar van de Westduitse douane werd uit de Sowjet-zone op West duits grondgebied doodgeschoten. Acht en dertig koeien en drie paarden werden ontvoerd. Door ruil van vee of van tractoren van naar West-Duitsland gevluchte boeren gelukte het 24 koeien te rug te krijgen. Door het willekeu rig verschuiven van de grens naar het Westen, werden bijna 50 ha land van het gebied van de bondsrepubliek afgescheiden. Bo vendien werden waardevolle ma chines uit het Westduitse grens gebied onteigend, zoals dit met de machines van de Brunswijkse ko lenmijnen bij Helmstedt, die een waarde van bijna 8.5 millioen mark vertegenwoordigen, het ge val was. Meerdere malen namen Sowjet-patrouilles binnen de Westduitse zeegrens de vangsten van vissersboten in beslag. Niémand weet wat de nabije toekomst zal brengen. Er moet op worden gerekend, dat de rati ficatie van de conventies van Bonn en het verdrag over de Eu ropese defensiegemeenschap een nieuwe serie overvallen en inci denten van de zijde van de Sow jet-zone tot gevolg zal hebben. Het is een dringende noodzaak de numerieke zwakte van het corps grensbewakingstroepen van de bondsrepubliek te over winnen en de bewapening te ver sterken. De veiligheid van de bondsrepubliek aan deze Uit vele wonden bloedende grens met de Sowjet-zone is in het belang van de gehele vrije wereld, waarvan het corps grensbewakingstroepen een voorhoede is. De nieuwe Nederlandse am bassadeur in Engeland, mr D. U. Stikker, heeft Maandag een beleefdheidsbezoek gebracht aan minister Eden. iZoals bekend zal mr Stikker Woensdag zijn geloofsbrieven aanbieden aan koningin Eliza beth. De minister van Landbouw heeft de richtprijs voor de tarwe voor de oogst 1953 in overleg met de Stichting voor de Landbouw onveranderd vastgesteld op 26 per 100 kg. In het overleg heeft de georga niseerde landbouw van de over heid de toezegging gekregen, dat de premie, welke in de prijs voor oogst 1952 als stimulans was ver. disconteerd, in de nieuwe prijs ongewijzigd zou blijven. De nadien ontvangen herziene calculatie van het landbouweco- nomisch instituut voor de oogst 1953 toont aan, dat de hoogte van de premie bij handhaving van de bestaande tarweprijs gelijk blijft ondanks de omstandigheid, dat in de herziene kostprijsbereke ning de premie ingevolge de werkloosheidswet en uitkerings regeling als kostenstijgende fac tor is opgenomen. Het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft Maandag verklaard dat de wettigheid van de organisatie voor het verlenen van steun aan oud-leden der „Waffen S. S." en/of hun nagela ten betrekkingen thans opnieuw wordt bezien in het licht van de rede, die de voormalige Duitse generaal Ramcke Zondag j.l. op een congres van oud-S. S.'ers te Verden heeft gehouden. „Intus sen wordt de organisatie zorgvul dig in het oog gehouden", ver klaarde de woordvoerder nog. Hij besloot met de mededeling dat de Britse hoge commissaris in West-Duitsland Kirkpatrick, deze aangelegenheid met de West duitse regering en met het pro vinciaal bestuur van Neder-Sak- sen zal bespreken. Waarschijnlijk zal er ook door de geallieerde ho- 10 MAART 1953: De „Commissie Eenheid in de Verkeersexamens" van het ver bond voor veilig verkeer brengt ter algemene kennis, dat zij als datum, waarop het schriftelijk verkeerexamen 1953 in geheel Nederland zal worden gehou den, heeft vastgesteld Dinsdag 10 Maart 1953, zodat ook de zogenaamde April- scholen weer in de gelegenheid zijn aan het schriftelijk examen deel te nemen. ge commissaris voor West-Duits land over worden gesproken. In Westduitse regeringskringen zijn uitlatingen van de vroegere generaal der Duitse valscherm troepen Ramcke op scherpe wijze veroordeeld. Verklaard werd dat Ramcke's uitlatingen het aanzien van de Duitse soldaat in discre- diet brengen. Hieraan werd toe gevoegd dat Ramcke's in scherpe bewoordingen gedane aanvallen op de Westerse verbondenen er niet toe zullen bijdragen het ver trouwen van het buitenland in (West-) Duitsland te versterken. Kantoren van de Metro Gold- wyn Mayer uit 30 landen hebben aan koningin Elizabeth van Engeland een bloemenhulde ge zonden ter gelegenheid van de Royal Film Performance, welke de koningin zal bijwonen. Maandagochtend is de Ne derlandse bijdrage in de bloe menhulde per vliegtuig van Schiphol naar Londen verzon den. Ex-generaal-veldmaarschalk Kes selring heeft vertegenwoordigers van het bestuur der „Stahlhelm", een Westduitse organisatie van oud-strijders, meegedeeld, dat hij het hem aangeboden ambt van voorzitter van de „Stahlhelm" op zich zal nemen, zodra zijn ge zondheidstoestand dit toelaat. De eerste en de tweede voor zitter van de „Stahlhelm" hebben in het afgelopen week-einde met Kesselring een bespreking ge voerd in het ziekenhuis van Bo- chum, waar de ex-veldmaarschalk wordt verpleegd. Kesselring verklaarde het ijve ren voor de vrijlating van de nog in gevangenschap verkerende voormalige Duitse soldaten als zijn eerste taak te beschouwen. De Britse autoriteiten verleenden hem verleden week gratie. De politie te Nairobi heeft Maandag meegedeeld, dat te Nanjoeki, 200 kilometer ten Noorden van de hoofdstad, een nieuwe moord door de Mau Mau is ontdekt. Op de plek, waar het lijk van het slachtoffer, een in heemse genaamd Ndoendo Dis- jon, vcerd aangetroffen, zijn te kens gevonden, die er op wijzen dat ter plaatse een plechtigheid van de Mau Mau is gehouden. Tien personen zijn aangehouden. De politie verklaarde voorts, dat twee avonden tevoren 39 in heemsen zijn gearre. .eerd op een bijeenkomst der geheime organi- tie nabij Sagati in Zudi-Nyeri- land. In hetzelfde gebied werd Zondag uit verkenningsvliegtui gen een groep van honderd in heemsen waargenomen, „die door twee personen in het wit werd toegesproken". Men neemt aan, dat het een religieuze plechtig heid betrof. Het merendeel van de jonge kikoejoe's houdt zich nog schuil in het gebied van het Aberdare- gebergte. Luchtverkenning boven deze streek was tengevolge van regen onmogelijk. Leden van de Kikoejoe-stam is het voortaan verboden de pro vincie Nvanza, grenzend aan het Victoria-meer, te betreden of te verlaten. Aangenomen wordt, dat dit een voorzorgsmaatregel is om deze provincie, waar zich tot dus ver geen gewelddaden hebben voorgedaan, vrij te houden van acties van de Mau Mau.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1