DE SAARKWESTIE PARLEMENT ARIA Westduitse voorstellen zijn onaanvaardbaar De rijksbegroting Drastische economische maatregelen in Joego-Slavië Acheson over Koreaans conflict Wil Rusland werkelijk vrede? Dit jaar minstens 50.000 woningen gereed BRITS SCHIP IN MOEILIJKHEDEN Werklozensteun in België De toesland in Korea ZWARE AANVAL VAN DE ZUID-KOREANEN Het bezoek van mr Kranenburg aan Korea WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN SHEAFFER •s WERELDS^," B ESTE VULPEM, De dag der Verenigde Naties Italiaanse reactie op de vrijlating van Kesselring De typhoon op de Philippijnen Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Ni 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 25 OCTOBER 1952. 7e Jaargang No. 2174. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Be nieuwe regeling verantwoordt zich De eerste ontmoeting van de nieuwe regering met de Tweede Kamer heeft een dramatischer verloop gehad dan men kon ver wachten of zelfs wensen. Er wa ren, zo had voorzitter Korten- horst reeds medegedeeld, een aantal onderwerpen van niet- prineipiële aard, die een bijeen komst nodig maakten, voordat op Dinsdag 4 November het begro tingsdebat een aanvang zal ne men. Daartoe behoorden o.a. de wet telijke afdoening van de wensen van 320 personen, die genatura liseerd wilden worden, de rege ling van kosten voor het regent schap en een nieuwe regeling van de salarissen van de rechterlijke macht. Zelfs dit laatste ging na enkele scherpzinnige opmerkin gen van mej. Tendeloo onder s voorzitters snel werkende hamer door. Maar de interpellatie-Lages was in de lucht. Van de communis- ten zat de helft van het gezel- schap in Moskou en het blijvend gedeelte was dus niet zeker van voldoende ondersteuning. Daar om liet men aan de waarnemend voorzitter van de Partij van de Arbeidfractie mr. Burger de voor rang. Het is een langdurig debat ge worden. De interpellant was so ber en zakelijk. Hij vroeg, ge lijk een interpellant past, eigen lijk niet anders dan inlichtingen. Hij heeft ze gekregen, want in grote trekken heeft de nieuwe minister van Justitie, Mr. Don ker, de richtlijnen, die bij het gra- tiebeleid habban dienst ged&cin» naar voren gebracht. Wij hebben daaruit ook vernomen, wat wij weten konden, maar vermoedelijk niet allen voldoende hadden ge noteerd, dat van de 140 gevallen, waarin de doodstraf is uitgespro ken, slechts 39 zijn geëindigd met de wettelijke executie. Een moord. Die overige 100 kregen der veroordeelden pleegde zelf- gratie, hetzij levenslang of een beperkte vrijheidsstraf, zo be perkt bij sommigen, dat ze thans 7 jaren na het einde van het af schuwelijk gebeuren reeds weer op vrije voeten zijn gesteld. De minister had niet veel lof voor het beleid zijner voorgan gers aan Justitie. Wie de hou ding van het Kamerlid Donker kent, kan dat niet verbazen. En juist' hij kwam, zo legde hij uit, voor een geval te staan, dat uiterst moeilijk was. De behande ling van de zaak-Lages had voortdurend uitstel ondervonden, omdat hij een kostbare getuige was in de strafzaken tegen an deren. Toen hij tenslotte tot de doodstraf was veroordeeld, dien de hij een gratieverzoek in. Daarover moet de Hoge Raad worden gehoord. Minister Donkers onmiddellijke voorganger, de heer Mulderije had het blijkbaar te druk met de opruiming der speelholen en deed deze zaak niet af met de spoed, die zij volgens het inzicht van zijn opvolger verdiende. Zodoende waren opnieuw maanden en maanden van onze kerheid voor Lages voorbijge gaan. De minister erkende, dat geen man meer de doodstraf verdiende dan deze groot-moordenaar. Maar hij wilde niet de nazipractijken in Nederland in toepassing bren gen en oordeelde geen recht te hebben 'n doodvonnis na 7 jaren nog ten uitvoer te leggen. In het algemeen ging de Ka mer met hem mede. In het bijzon der met zijn critiek over het ge voerde beleid, waaraan men de mogelijkheid ontleende, dat bin nen korter of langer tijd deze Lages toch nog weer vrij zal komen en dan niemand weet hoe de omstandigheden zullen liggen nieuw kwaad zal kun nen doen. Emotioneel werd het debat door het ingrijpen van een der jongste Kamerleden, de Ka tholieke afgevaardigde Peters, drager van de Militaire Willems orde, die zelf aan de tenuitvoer legging van de doodstraf door de Duitsers nauwelijks is ontkomen. Als Christen gevoelt hij niet het recht te hebben de doodstraf toe te passen. Dat is een beginsel standpunt, waarvoor men uiter aard eerbied moet hebben. Maar blijkens de bestaande wet heeft de wetgevende macht in Neder land, het koninklijk gezag inbe grepen, er anders over gedacht. Daarom staat het standpunt van de heer Peters enigszins buiten de zaak. Wat niet buiten de zaak staat is, dat doorsijpelde, dat onze ge zant te Bonn op het ministerie van Buitenlandse Zaken is ont boden en daar een vertoog te horen heeft gekregen ten gunste van gratiëring van Lages. Welk vertoog hij tot het einde toe heeft aangehoord,, zonder blijkbaar neiging te gevoelen tot de opmer king, dat het gratiërecht door de koningin wordt uitgeoefend en dat het tussen souvereine staten geen gewoonte is, dat de een de ander in dat opzicht tracht te be ïnvloeden. t'L' I Het einde is geweest, gelijk wij reeds verwachtten. Gratie kan men niet ongedaan maken. Een waarborg scheppen voor verdere gratie, hoe is dat mogelijk? De Katholieke- en Partij van de Ar- beid-fractie zijn zo ver gegaan als zij konden; zij zullen het uiterste doen om te voorkomen, dat deze man in vrijheid wordt gesteld. Een aanstaand minister van justi tie over b.v. 10 jaren moge het zich voor gezegd houden! mene beschouwingen beginnen, zal duidelijker blijken, welke na druk op de verschillende uitla tingen zal worden gelegd. Het zal nakaarten zijn, gelijk elke nieuwe Kamer nu eenmaal over elke nieuwe regering doet, zon der aan de gang van zaken iets te kunnen veranderen. Voor het kiezersvolk, althans voor dat deel, dat zich voor de politiek in teresseert, is het echter noodza kelijk de accenten te vernemen! PEMBÜEEDTEH ^00R IEDER SCHRIFT En inmiddels zijn de algemene beschouwingen verschenen op de Rijksbegroting 1953. Van over matige instemming met het op treden van het nieuwe kabinet, dat toch ongeveer 85 der stem men achter zich heeft, blijkt niet veel. Vele leden, die men tot de P. v. d. A. rekent, achten het ze ker dat een hernieuwd bewind- Drees de instemming van het volk zou hebben, en zagen in de uitspraak der kiezers een duide lijke vooruitgang van de door- braak-gedachten. Maar evenvele andere leden, waarbij de Kath. Volkspartij aan het woord werd geacht, willen deze beschouwing helemaal niet onderschrijven, en zagen de uitspraak van de kie zers allesbehalve eenvoudig, be halve dan in een groeiende af keer van de doelstellingen der communisten. Een aantal ande re leden en dit waren vermoe delijk de C.P.N.-aanhang za gen integendeel in de verkiezing n beginnende verschuiving naar links. Maar dan toch zeker niet naar uiterst links, dat aan het meer gematigde links tenminste twee zetels heeft moeten offeren. Ver scheidene leden en hier kon men de anti-revolutionairen aan het woord rekenen zagen de achteruitgang van hun partij niet als gevolg van de doorbraakge dachte, maar veeleer als een in terne verschuiving der confessio nele partijen, waarover vermoe delijk weer andere leden, even confessioneel, zich niet duidelijk wilden uitlaten. Een toon van critiek kwam van „sommige andere leden". Hier behoeft men niet te aarze len: dit is de V.V.D.. Zij stelden op de voorgrond, dat een richting als die van de liberalen van 6 ze tels in 1946 tot 8 zetels in 1948 en thans tot 9 is vooruitgegaan. Daarom reeds rekenen zij het aan gerechte twijfel onderhevig, of de kabinetsformatie wel met de uitslag der verkiezing in overeen stemming is. Zij hebben de daarop gevolgde methode en het verkregen resultaat aan ernstige afkeuring onderworpen. De wijze, waarop over ministerportefeuilles en staats-secretariaten is onderhan deld, heeft naar buiten helaas niet alleen in het land een beklagenswaardige indruk ge maakt. Men zou kunnen voortgaan. Maar, wanneer straks de alge- Verkrijgbaar in de prijsklassen 32,50 en 42,50 bij Boek- en Kantoorboekhandel N.V. FA P. J. VAN DE SANDE Noordstraat 55 Terneuzen De jongste Westduitse voorstel len voor een oplossing van het Saarvraagstuk zijn, naar ver luidt, Donderdagavond op het Franse ministerie van Buiten landse Zaken ontvangen. Vernomen wordt dat zij het volgende inhouden: 1. Het uitgeven van een geza menlijke Franse-Westduitse ver klaring, waarin de regeringen van beide landen verklaren dat zij zullen pogen haar menings verschil over het Saargebied „in een Europese geest" te zullen op lossen Opdat zij hiervoor de no dige tijd zullen hebben, zouden De voorzitter van de federale economische raad, Boris Kidrich, heeft drastische maatregelen aan- gekondigd als tegenwicht tegen de invloed van de ernstige droog te, die in Joego-Slavië dit jaar heeft geheerst. Hij voorspelde, dat door de droogte het tempo van de Joego-Slavische econo mische vooruitgang zou worden vertraagd en moeilijkheden met de betalingsbalans veroorzaakt zouden worden, wat tot uitdruk king zou komen in de levens standaard der bevolking. Hij deelde mede, dat de rege ring om prijsstijging tegen te gaan voornemens is: te voorko men, dat de totale loonsom toe neemt; buitenlandse valuta te besparen; toezicht uit te oefen?n op de sociale uitgaven; en de huishuren, die buiten verhouding laag zijn, met 100 procent te ver hogen. Ook zijn er plannen om de begrotingsuitgaven met 26 milliard dinars te verminderen. Verder is aan staatsinstellingen de verkiezingen in het Saarge bied, die nu op 30 November a.s. zijn vastgesteld, zes maanden moeten worden uitgesteld. 2. De Frans-Westduitse onder handelingen over de Saar zullen voortaan onder de een of andere vorm van een acht-mogendheden- toezicht worden gehouden. Deze acht mogendheden zouden de zes staten moeten zijn, die deel heb ben aan de Europese steenkool- en staalgemeenschap, benevens Groot-Brittannië en de Verenigde Staten. 3. De Saarlandse regering zal officieel de thans niet toegestane (pro-Duitse) politieke partijen er kennen. opdracht gegeven bezuinigingen toe te passen en alle personeels- en materiaaluitgaven te vermin deren. Getracht zal worden de export van industrieproducten te vergroten, evenals die van enkele levensmiddelen waarvan een overschot bestaat. Invoer van grondstoffen en kapitaalsuitga ven zullen worden verminderd. Volgens Kidrich heeft de droogte een schade van 144 milliard di nars veroorzaakt. De Amerikaanse minister van i „De geallieerde legerleiding DE VOORUITZICHTEN VOOR 1953. Het staat vrijwel vast, dat dit jaar de woningvoorraad met meer dan 50.000 stuks zal worden verrijkt. Ondanks veie critische omstandigheden zal het gelukken nog boven de laatste raming van 50.000 uit te komen. Aan het be gin van dit jaar werd over het algemeen de situatie zó somber ingezien, dat men op niet meer dan ruim 40.000 woningen voor 1952 durfde te rekenen, aldus ver- neemt het A.N.P. De vooruitzichten voor 1953 lij ken over het algemeen gunstig. In theorie is het mogelijk op grond van de positie van materia len en arbeidskrachten tussen de 55.000 en 65.000 woningen te bou wen. In de practijk echter moet eerst blijken, of er kapitaal vol doende zal zijn en hoe de premie regeling er zal uitzien. De kapi taalmarkt lijkt, voor wat institu tionele beleggers betreft, op het ogenblik voor de woningbouw en vooral voor de volkswoningbouw niet ongunstig. Dit blijkt reeds uit het feit, dat de grote gemeen ten en de bank voor Nederlandse gemeenten ruimschoots geld kun nen krijgen. In de particuliere woningbouw, ook in de grote ste den, tekent zich enige opleving af, al zal moeten worden afge wacht, hoe de resultaten daarvan zullen zijn. Dat het vraagstuk van het komende loon-, prijs- en huurbeleid voor de toekomst een voorname rol speelt, is duidelijk. Het pessimisme ten aanzien van de woningbouw van een jaar geleden heeft ondanks onzeker heden voor een voorzichtig opti misme plaats gemaakt. Verwacht kan worden, dat de seizoenwerk loosheid in de bouwvakken in de winter van 1952/53, voor wat de vaklieden betreft, lager zal zijn dan in de vorige winter. Buitenlandse Zaken, Acheson heeft Vrijdag, als spreker in 'n debat in de politieke commissie der Verenigde Naties, een volle dig overzicht gegeven van de Ko reaanse oorlog en de wapenstil standsbesprekingen te Panmoen- djon. Hij sprak ter ondersteuning van een mede door de Britse delegatie gesteund voorstel, neergelegd in een resolutie der algemene verga, dering, inhoudend dat de assem- blée een beroep zal doen op de Chinese communistische rege ring om een wapenstilstand te sluiten op de door de Ver. Na ties aangeboden voorwaarden. „De Verenigde Naties", aldus Acheson, „hebben al het mogelij ke in het werk gesteld om tot een vrede in Korea te komen. Doch de aanvaller heeft alles gedaan om het tot stand komen van vre de te verhinderen. Het verloop der wapenstilstandsonderhande lingen heeft een einde gemaakt aan vele hoopvolle verwachtin gen". Het Britse schip „Earnest Holt" heeft Vrijdagavond ge seind, dat een lek in de machi nekamer tijdelijk is gedicht. Het schip bevindt zich in de buurt van IJsland en is op weg naar Reykjavik. „Willen de communisten wer kelijk vrede?", vroeg Acheson. „Zo ja, dan zullen de Verenigde Staten alles in het werk stellen om deze wens te helpen verwe zenlijken. Zo niet, dan zullen de Verenigde Staten en de andere leden der Verenigde Naties de strijd voortzetten, zo lang dit no dig mocht zijn". Hij bracht in herinnering dat de Verenigde Staten in 1947 heb ben voorgesteld een vier-mogend- heden conferentie te houden, die verkiezingen in geheel Korea zou moeten uitschrijven en die een schema zou moeten opstellen voor 'n voorlopig Koreaans wets- bestel. De Sowjet-Unie had dit voorstel echter van de hand ge wezen. „Het werd de V. S. toen duidelijk dat niets meer kon wor den verwacht van Amerikaans- Russische besprekingen", ver klaarde Acheson. heeft de beschikking gekregen over een grote hoeveelheid be wijsmateriaal, waaruit blijkt dat, zelfs nadat de Russische bezet tingstroepen in 1949 uit Noord- Korea waren teruggetrokken, de Sowjet-Unie dit gebied heimelijk onder toezicht hield, onder meer door het handhaven van een Rus sische geheime politie. Het verenigde opperbevel be schikt voorts over bewijzen, dat de communistische guerilla-strijd- krachten in Korea van uit het noorden manschappen en uitrus ting ter beschikking kregen ge steld en dat ook de financiële kosten op deze wijze werden ge dekt", vervolgde Acheson. „De geschiedenis van Korea is in December 1943 te Cairo begon nen. Op dat tijdstip zijn vertegen woordigers van China, de Ver enigde Staten en Groot-Brittannië overeen gekomen dat Korea t.z.t. vrij en onafhankelijk zou worden. De belofte van Cairo werd door dezelfde drie mogendheden op de conferentie van Potsdam, in Juli 1945, herhaald. Toen de Sowjet-Unie deel ging nemen aan de oorlog tegen Ja pan. had zij zich eens verklaard met de voorwaarden van de over eenkomst van Potsdam. Zij had er in toegestemd dat een voorlo pige democratische regering voor geheel Korea zou worden ge vormd, dit met het oog op het tot stand brengen van de Kore aanse onafhankelijkheid. De Chinese, Britse, Amerikaan se en Sowjetrussische regeringen hadden dus 't beginsel aanvaard, dat Korea een verenigde en vrije staat zou zijn". „Het is niet zo", vervolgde de Amerikaanse minister, „dat het ingrijpen der Chinese communis ten alles heeft veranderd. De uit werking er van was slechts deze, dat de gepleegde zware misdaad een ingewikkelder vorm kreeg". In de vergaderzaal van de alge mene vergadering is Vrijdag in verband met de „dag der Ver enigde Naties" een korte plech tigheid gehouden. De voorzitter van de algemene vergadering, de Canadese minister van Buiten landse Zaken Pearson zeide het juist te achten, dat de algemene vergadering even haar werk zaamheden zou staken om deze dag te herdenken. Mevrouw Eleanor Roosevelt las vervolgens de inleiding tot het handvest der Verenigde Naties 'voor. Hierna werd een ogenblik stilte in acht genomen ter her denking van de nagedachtenis van hen, die gevallen zijn bij het hoog houden van de beginselen der nationale organisatie. De hele plechtigheid duurde on geveer tien minuten. Zij werd niet bijgewoond door de dele gaties der communistische sta ten. EEN GLOEIENDE ZOEN... Toen de 22-jarige Angelo Mellini uit Modena (Italië) zijn vrouw Maria gauw een zoen wilde geven, terwijl hij op een stoel staand een elec- trische leiding repareerde, ontstond kortsluiting, waar door man en vrouw „gloei end aaneengesmeed" bleven, tot Maria's moeder hen uit hun benarde positie verlos te door de stroom uit te schakelen. Angelo en Maria, die blootvoets op de grond stond, liepen ernstige brand wonden aan lippen en ge zicht op. De regering en het parlement van Italië hebben Vrijdag uiting gegeven aan hun afkeuring over de vrijlating van de Duitse oud maarschalk Kesselring door één minuut stilte in acht te nemen ter herdenking van de Italianen die door de Duitsers in de oorlog zijn gedood. Hierbij dacht men speciaal aan de 335 Italiaanse burgers, die kort voor Kesselring zijn troepen uit Rome terugtrok in 1944 in de Ardeatine-gevange- nis werden vermoord. De minister van Landbouw.1 Amintore Fanfaru, verklaarde, dat de regering zich wenste aan te sluiten bij de uitingen van af keer over de Duitse gruweldaden die eerder door woordvoerders van alle partijen, met uitzonde ring van de neo-fascisten en mo narchisten waren gedaan. Het schijnt, aldus Reuters me dewerker King, dat het laatstge noemde Westduitse voorstel zo wel de Franse minister van Bui tenlandse Zaken Schuman als de Saarlandse regering heeft ver rast. De premier van het Saarge bied, Hoffman, is, tezamen met vier socialistische en drie christe- lijk-sociale afgevaardigden met spoed naar Parijs ontboden. De Saarlanders kwamen Vrijdag te Parijs aan, waar zij onverwijld met minister Schuman een be spreking van Adenauers jongste voorstel begonnen. Vernomen wordt dat Hoffman en verscheidene leden der Saar landse delegatie de Westduitse voorstellen onaanvaardbaar ach ten. Naar verluidt zou Hoffman van mening zijn dat het voor naamste oogmerk der West duitsers is tot elke prijs uitstel van de Saarlandse verkiezingen te verkrijgen. Verscheidene leden der Saarlandse delegatie menen dat de Westduitsers er op reke nen in een periode van een half jaar, te rekenen vanaf 30 Novem ber a.s., in staat te zijn zoveel aanhangers in het Saargebied te verwerven dat dit zich, evenals in 1935, zal uitspreken voor een her eniging met West)-Duitsland. Sommige leden .der Saarlandse delegaties zijn er voor de reeds voor de algemene verkiezingen vastgestelde datum 30 Novem ber a.s. aan te houden. WESTDUITSE VOORSTEL LEN VERWORPEN. De jongste Westduitse voor stellen om tot een oplossing van het Saarvraagstuk te komen zijn, nadat de Franse minister van Buitenlandse Zaken Schuman bijna vijf uur met de Saarlandse premier Hoffman en zeven leden van het Saarlandse parlement had beraadslaagd, verworpen. Minister Schuman en de Saar landse delegatie achtten Adenau ers voorstel, om de voor 30 No vember a.s. vastgestelde algeme ne verkiezingen in het Saarge bied uit te stellen, onaanvaard baar. Een der Saarlandse parlements leden verklaarde na de bespre king: „de verkiezingen zullen op de oorspronkelijke datum wor den gehouden". Minister Schuman en premier Hoffman zijn overeengekomen een nieuwe poging te doen om de Westduitse regering er toe te krijgen voorstellen, welke voor de Franse en Saarlandse regeringen aanvaardbaar zijn, te overwegen. REEDS 425 DODEN President Quirino van de Phi lippijnen heeft opdracht gegeven levensmiddelen, kleding en ge neesmiddelen per vliegtuig over te brengen naar de gebieden, die deze week door een typhoon werden geteisterd. Volgens de laatste berichten zijn op de Phi lippijnen in totaal 425 personen om het leven gekomen. 211 Per sonen worden nog vermist. In de provincie Capiz in het N. W. van het eiland Visaja zijn als gevolg van een epidemie reeds 300 personen overleden. In de provincies Albay en Sersagen heerst een hongersnood en ook hier dreigen epidemieën uit te breken. Alle rijstvoorraden zijn bedorven en de drinkwatervoor ziening is nog onderbroken. In de eerste 8 maanden van dit jaar is in België een bedrag van fr 3 milliard 749 millioen aan werklozensteun uitgekeerd Zuidkoreaanse troepen zijn Vrijdag een zware aanval be gonnen tegen de Chinese infan terie op de „Sluipschuttersheu velrug" aan het centrale front. De aanval werd gesteund door 20 jachtbommenwerpers. Aan het centrale front hebben de Chinezen de top van de „IJze ren paard"-berg op de Zuidkorea- nen heroverd. Verder oostelijk vielen Zuidkoreanen Chinese in fanterie op de top van de „Sluip- schutterskam" aan. V. N.-vlieg- tuigen bestookten de Chinezen met napalm. De gevechten duren De Nederlandse staatssecreta ris van Oorlog, mr Kranenburg, heeft Donderdag een bezoek ge bracht aan de Nederlandse troe pen, die zijn ingedeeld bij de Amerikaanse tweede divisie op Korea. Nadat hij een krans had ge legd bij een gedenksteen voor de gevallenen van de divisie, zeide hij „diep onder de in druk" te zijn van de samenwer king tussen de Nederlandse troepen en de Amerikanen. BEMIDDELING VAN INDIA IN KOREAANSE KWESTIE? Volgens een bericht in enige Newyorkse bladen heeft de Ame rikaanse regering India verzocht „te helpen bij het bereiken van een bestand in Korea door diplo matiek contact op hoog niveau met Aziatische communisten". „Hooggeplaatste Amerikaanse en Britse functionarissen zouden in Washington India hebben voorgesteld een actieve diploma tieke rol te spelen en zijn contac ten in Peking te gebruiken om na te gaan, of de Chinese com munisten nieuwe stappen wen sen te ondernemen". Premier Nehroe had „tot dus ver nog niet te kennen gegeven, of hij op deze voorstellen wilde ingaan of niet". Aansluiten Josjida als premier Tot voorzitter van de nieuwe rijksdag werd gekozen Bambekoe Ohne, een der voornaamste aan hangers van Hatojama, Josjida's voormalige rivaal voor het lei derschap der liberale partij. Woensdag waren de aanhan gers van Josjida en die van Hato jama overeengekomen Josjida als premier aan te wijzen en eni ge belangrijke posten toe te wij zen aan aanhangers van Hatoja ma. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. WISSELENDE BEWOLKING. Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buien. Matige tot krachtige zuidelijke tot zuid westelijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. ZONDAG 26 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 6.39 7.26 Terneuzen 7.14 8.01 Hanswe.ert 7.54 8.41 Walsoorden 8.04 8.51 MAANDAG 27 OCTOBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.58 8.33 9.13 9.23 n.m. 8.51 9.26 10.06 10.16 ZON MAAN op onder op ondej Oct. 25 7.22 17.25 14.26 22.23 i 26 7.24 17.23 14.51 23.51 ;27 7.26 17.21 15.10 28. 7.28 17.19 15.25 L19 29 7.29 17.17 15.39 2.46 1 30 7.31 17.15 15.52 4.12 31 7.33 17.13 16.07 5.38

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1