N^Guinea in de Verenigde Naties De situatie in Kenya De Perzische nota aan Engeland De oorlog in Korea nb Voormalige nazi's in het Westduitse Ministerie van Buitenlandse Zaken De strijd in Indo-China mïav Rede van de Indonesische afgevaardigde Avondklok in Djakarta weer op 12 uur gesteld Schrikbewind van de Mau Mau Antwoord van de Nederlandse afgevaardigde STALIN EN HET ATLANTISCHE PACT Diplomatieke betrekkingen verbroken Terugtocht der Franse troepen De heer Oosterhuis naar New York Amerikaans oorlogsschip beschoten „Prawda" over de toestand in Kenya Een taifoen teistert Phan Thiet in Indo-China Politicus in Caracas gedood HOOGWATER Maisplukhaak- demonstratie WEERSVERWACHTING ZON- en MAANSTANDEN KENYA Ethiopië Soedan ondei 19.44 20.59 22.23 23.51 1.19 Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. VRIJE per DONDERDAG 23 OCTOBER 1952. 7e Jaargang No. 2172. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De kwestie deze week in gadering der Nieuw-Guinea is de algemene ver- Verenigde Naties ter sprake gekomen bij de be spreking van de rapporten van de leden landen der bcheer- schapscommissie inzake de niet- zelfbesturende gebieden. De Indonesische afgevaardigde dr. Ali Sastroamidjojo, ambassa deur van Indonesië in de Ver enigde Staten, heeft van deze ge legenheid gebruik gemaakt om met nadruk te protesteren tegen de indiening van het rapport in zake Irian door de Nederlandse regering aan de algemene verga dering. Hij zeide, dat alleen door het feit, dat de Nederlandse re gering niet bereid is een eind te maken, aan haar onrechtmatige bezetting van dat gebied, het niet met de andere delen van Indone sië een status van onafhanke lijkheid kan genieten en „daar om is Irian zeker geen niet-zelf- besturend gebied", zo zeide hij. Hij bracht de geschiedenis van de souvereiniteitsoverdracht en de onderhandelingen inzake Nieuw-Guinea in herinnering en zeide: Toen Indonesië toestemde in voorwaardelijke handhaving van de status-quo, werd geen be paalde voorziening getroffen, die beoogde, dat de souvereiniteit over Irian aan Nederland zou worden toegewezen, indien bin nen een jaar geen overeenstem ming over de status van het ge bied zou worden bereikt. „Indien dat het geval ware, zoals herhaaldelijk door de Ne derlandse regering is beweerd, zou het gelijkstaan aan het uit zetting van het Nederlandse ge- gering om alle onderhandelingen van het begin af te verhinderen", verklaarde de ambassadeur, die hieraan toevoegde, dat na het af breken van de besprekingen in 1950 Indonesië categorisch heeft verklaard, dat het zich niet lan ger kon neerleggen bij de voort zetting van het Nederlandse ge zag over Nieuw-Guinea en dat daarom het voortduren van dit gezag geen legale grondslag meer had. DE WEST. Sprekend over het beëindigen door de Nederlandse regering van het indienen van rapporten aan de V. N. over Suriname en de Nederlandse Antillen zeide de gedelegeerde, dat de conferentie met de West in een mislukking eindigde, omdat het duidelijk werd. dat de Nederlandse rege- vest." ring niet voornemens was deze gebieden het volledige zelfbe stuur toe te kennen, waarnaar deze streven en dat hen gelijk waardige deelgenoten met Ne derland zou maken. Hij zeide slechts te kunnen aannemen, dat de Nederlandse regering door het niet meer rap porteren „hoopte, de wereld de indruk te geven, dat deze gebie den nu het gewenste zelfbestuur hebben". Aan de algemene vergadering worden nu zelfs officiële inlich tingen onthouden over de onder handelingen, die het afgelopen voorjaar in Den Haag zijn gehou den, voegde mr. Ali Sastroamid jojo er aan toe. De Indonesische ambassadeur legde daarom de nadruk op de plicht van de beheerschapscom- missie „voortdurend zich de mo gelijkheid voor ogen te houden, dat er andere motieven in het spel zijn dan slechts het naleven van de bepalingen van het hand- Maarseveen, mee, „dat de dele gatie van de republiek Indonesia en de bijeenkomst voor federaal overleg ter ronde tafelconferen tie constateren, dat tussen de de legaties ter conferentie het vol gende is overeengekomen: De zinsnede in art. 2 van het ontwerp-charter van souvereini teitsoverdracht, luidende: „de status-quo van de residentie Nieuw-Guinea zal worden ge handhaafd" betekent: „met voortzetting van het gezag van de regering van het koninkrijk der Nederlanden over de residentie Nieuw-Guinea". De avondklok van Djakarta gaat thans in op middernacht, zoals igebruiskelijk was vóór 17 October. Vrijdag was afgekondigd, dat de avondklok vervroegd was tot 8 uur, gevolgd door de medede ling van Zaterdag, dat het aan- vangsuur van de avndklok op 10 uur was gesteld. De laatste bekendmaking brengt evenwel de oude toe stand terug. Het militaire com mando van Djakarta heeft te vens de verordening ingetrok ken betreffende het vergader verbod. Vrijdag was n.l. bekend gemaakt, dat bijeenkomsten van meer dan 5 personen verboden waren. De organisatie Van de Mau Mau (Verborgenen) voert over Kenya een waar schrikbewind. De actie is hoofdzakelijk gericht tegen blanken en met blanken mede werkende inboorlingen. De orga nisatie werkte tot voor kort alleen in de nachtelijke uren, doch thans begint ook overdag haar activiteit merkbaar te wor den. Meerdere blanken zijn reeds door leden van deze bende ver moord, terwijl talloze stuks vee van blanke boeren werden afge slacht. Het centrum van de actie ligt vooral in de omgeving van Nairobi. Het Engelse gouverne Een schrijver in het blad „France Soir" maakt melding van een gesprek tussen Stalin, vice-premier Molotof en -de Franse ambasadeur Louis Joxe. Volgens het rapport van de ambassadeur had Stalin aan Joxe gevraagd: „Wat denkt u van het Atlantische pact?" Joxe antwoordde: „Het is een vriendschapsverdrag van zuiver defensief karakter". Stalin, aldus de schrijver van het artikel, wendde zich toen tot Molotof, zeggende, „als dat pact zovele voordelen biedt, waarom wij dan ook geen lid?" Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het artikel in 't blad enige waar heid bevat, maar „enigszins in ten romantische vorm" is gego ten. De heer A. I. Spits van de Ne derlandse delegatie zei in ant woord op de rede van de heer Sastroamidjojo, dat de kwesties, zoals door Indonesië ter sprake gebracht, buiten competentie van de commissie vallen en dat het handvest van de Verenigde Na ties alleen inlichtingen eist over economische, sociale en opvoed kundige toestanden in de betref fende gebieden. De Nederlandse regering is daarom van mening, dat inlich tingen van politieke aard, zoals die in het Nederlandse rapport over Nieuw-Guinea voorkomen, alleen als achtergrond werden gegeven en niet ter bespreking. De Nederlandse afgevaardigde achtte het met het oog op de In donesische verklaring noodzake lijk artikel 2 van de R.T.C-over- eenkomst in zijn geheel voor te lezen en ook een brief van de voorzitter van de Indonesische delegatie ter R.T.C. aan de Ne derlandse delegatie, waarin deze verklaarde, dat met de uitdruk king „status quo" in dat artikel bedoeld wordt „onder Nederlands bestuur." Het is derhalve duide lijk, dat de Nederlandse regering correct handelde door inlichtin gen over Nieuw-Guinea te ver strekken, aldus de heer Spits, die hier nog aan toevoegde, dat de Nederlandse delegatie de kwestie van het beëindigen van het indienen van rapporten over Suriname en de Antillen zal be handelen, als de commissie dit onderwerp ter sprake brengt. Voordat de heer Spits zijn rede begon, had de voorzitter van de commissie, de heer Munoz (Ar gentinië) er op gewezen, dat de Indonesische delegatie niet het recht had de kwestie van Surina me en. de Antillen te bespreken, daar dit een apart punt van de agenda is, dat nog niet ter sprake is. Volgens art. 2 van het charter van souvereiniteitsoverdracht wordt bepaald: „Dat de status- quo van de residentie Nieuw- Guinea zal worden gehandhaafd met de bepaling, dat binnen een jaar na de datum van overdracht van de souvereiniteit aan de re publiek Indonesia het vraagstuk van de staatkundige status van Nieuw-Guinea zal worden be paald door onderhandelingen tussen Indonesië en Nederland". In hun brief van 2 November 1949 deelden de voorzitter van de republikeinse delegatie ter R.T.C.drs- Mohammed Hatta, en de voorzitter van de B.F.D.-dele gatie, sultan Hamid, aan de voor zitter van de Nederlandse dele gatie ter R.T.C., mr. J. H. van In de nota, waarin Perzië offi cieel het verbreken van de diplo matieke betrekkingen met Enge land bekendmaakt, wordt meege deeld, dat de Perzische regering het zeer betreurt „dat zij zich verplicht heeft gezien, een derge lijke maatregel te nemen". Hier wordt aan toegevoegd, dat Perzië, indien Engeland besluit zijn politiek te herzien en een gunstige atmosfeer wordt ge schapen, gaarne maatregelen zal nemen om de diplomatieke be trekkingen aan te knopen". Volgens de nota heeft Perzië zijn besluit genomen, omdat En geland in de loop van het oliege schil „door het op onwettige wij ze steunen van de Brits-Perzische oliemaatschappij heeft verhin derd, dat een accoord tot stand kwam". Verder wordt meegedeeld, dat het personeel van de Perzische ambassade order heeft gekregen binnen een week naar Teheran terug te keren. Voor het sluiten van de Britse ambassade in de Perzische hoofdstad wordt in de nota geen termijn genoemd. De Britse zaakgelastigde te Te- In de Westduitse bondsdag is gesproken over een rapport van een speciale commissie, die tot opdracht had een onderzoek in te stellen naar het bekleden door voormalige nationaal-socialisten van posten in het Westduitse mi nisterie van Buitenlandse Zaken. De commissaris werd ingesteld naar aanleiding van een artikel in de „Frankfurter Rundschau", waarin functionarissen van dit ministerie werden aangevallen wegens hun vroegere deelneming aan Hitiers bewind. „Ongeveer 66 procent der hoge re beambten van het ministerie van Buitenlandse Zaken is lid ge weest van de vroegere Duitse na- tionaalsocialistische partij", ver klaarde bondskanselier dr Ade nauer naar aanleiding van het commissierapport. „Het is ech ter onmogelijk een ministerie van Buitenlandse Zaken in het leven te roepen, zonder de beschikking te hebben over beambten, die al thans iets weten van de vroegere gebeurtenissen. Deze voormalige nationaal-socialisten, die in het vorige Duitse ministerie van Bui tenlandse Zaken werkten, ken nen de beginselen der politiek. Zij spreken vreemde talen, zij ken nen de techniek der diplomatie en zij kunnen met buitenlanders omgaan". Hij vervolgde: „Overigens is het percentage van vroegere na tionaal-socialisten, die thans werkzaam zijn op het ministerie van Buitenlandse Zaken, veel la ger dan bij de hogere beambten het geval is. Van de 576 beamb ten, werkzaam op het ministerie of in de Westduitse diplomatieke dienst in het buitenland, hebben er slechts 158 ook onder de nazi's gewerkt". Dr Adenauer deelde zijn socia listische critici vervolgens mede, dat de Westduitse vakverenigin gen een voormalig lid der opge heven N.S.D.A.P. hadden voor gedragen als hun vertegenwoor diger in het hoge gezagsorgaan van de Europese steenkool- en staalgemeenschap. „Ik heb, hoe wel ik de bekwaamheden van de voorgedragene op de juiste waar de schat, zijn candidatuur toch moeten afwijzen, daar het hier een geval betrof, waaruit moei lijkheden zouden kunnen voort vloeien, omdat de vertegenwoor digers van alle statenleden der gemeenschap met de benoeming moesten instemmen", aldus Ade nauer. De bondskanselier besloot met de opmerking, dat aan het gezag van het ministerie van Buiten landse Zaken in het buitenland afbreuk wordt gedaan door „op geschroefde aanvallen" van Duit se bladen. De Franse strijdkrachtten rondom Nghia Lo, ten N. W. van Hanoi, zijn op terugtocht. De communistische troepen, die een hevig offensief hebben ingezet -en met moderne wapens zijn uitgerust, hebben 3 dagen geleden het Franse fort Nghia Lo veroverd. Zij trekken nu op in de richting van de Zwarte rivier. Een Franse militaire woord voerder heeft meegedeeld, dat alle Franse strijdkrachten ten N„ O. en Z. van Nghia Lo op de Zwarte rivier zijn leruggetrok- ken. De Franse troepen ten W. van het fort waren in hevige strijd gewikkeld met veel ster kere Vietminh-troepen en trok ken eveneens terug. Ten Noorden van de zwarte rivier zijn Franse troepen op nieuw gegroepeerd. Een afdeling valschermtroepen en Thai-solda- ten, die zich op de post Giahoi ten Noorden van Nghialo, hebben teruggetrokken, begeven zich op het ogenblik naar het Westen achtervolgd door zes bataljons Vietminh-troepen. Gedurende 3 dagen trok deze strijdgroep door het gebergte. Dinsdag werd ge seind, dat de groep te kampen kreeg met gebrek aan levensmid delen en munitie. Ondanks on gunstige weersomstandigheden wierpen Franse vliegtuigen voor raden uit en de Franse troepen zouden weer moed gekregen heb ben. De Vietminh viel Franse voor posten aan bij Tu Le, 28 km ten Noord-Westen van Nghialo, en van Jen, 115 km ten Westen van Hanoi. Militaire waarnemers vermoe den dat de rebellen van plan zijn Son La, dat op 195 km van Hanoi ligt, door een omtrekkende bewe ging tot overgave te brengen. Indien dit zou gelukken zou de met Frankrijk verbonden staat Laos ernstig worden bedreigd. DE VIETMINH RUKT OP. Réné Pléven, de Franse minis ter van Defensie, heeft Woensdag op een kabinetsvergadering ver klaard, dat tot dusver geen be langrijke Franse reserves in In do-China in de strijd zijn gewor pen. De opstandelingen rukken met ongeveer drie divisies op. terwijl de „bezettingen van kleine forten in het gebied van Thai zich onder leiding van koloniale para chutisten hergroeperen". Een correspondent van Reuter, die Woensdag een vlucht boven 't gevechtsterrein maakte, verklaar de dat een reeks rokende, verla ten forten en dorpen bijna het enige is, dat is overgebleven van het Franse verdedigingsstelsel in het gebied waar de opstandelin gen 4 dagen geleden hun offen sief begonnen. Een Franse officier verklaarde, dat de zwaarste gevechten met de Vietminh nog geleverd moesten worden. Hoewel belangrijke pos ten waren gevallen, werd de Franse positie in Indo-China op geen enkele manier bedreigd, al dus deze officier. heran is echter mondeling meege deeld, voor welke datum de am bassadestaf Perzië moet hebben verlaten. Hij verklaarde tegen over verslaggevers, dat hij „niet te klagen" had over de gestelde termijn. Door deze nota van Perzië is dus officieel een einde gekomen aan de diplomatieke betrekkin gen, die de laatste honderd jaar tussen beide landen hebben be staan. De voorzitter van de Perzische kamer, Kasjani, gaf te kennen, dat Perzië „nu spoedig een klacht bij de Ver. Naties moet indienen over de Britse economische blok kade van het land". Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken deelde mede, dat Enge land de Britse burgers in Perzië geen advies heeft gegeven om naar Engeland terug te keren. Er zijn ongeveer 200 Britten in Perzië, die niet verbonden zijn aan de Britse ambassade te Tehe ran. De ambassade telt in het ge heel ongeveer 100 man personeel. Naar de woordvoerder verder verklaarde, zullen Britse handels ondernemingen in Perzië haar werkzaamheden kunnen voort zetten, waarbij zij voortaan onder bescherming zullen staan van de mogendheid, die de Britse belan gen in Perzië zal behartigen. „Wij betreuren het, dat de di plomatieke betrekkingen zijn ver broken. Wij zijn niet van mening dat dit tot de oplossing van het vraagstuk bijdraagt", zo luidde de commentaar van de woordvoer der van het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken. Op de vraag, of de Verenigde Staten er bij de Perzische regering op aan dringen, dat zij van haar standpunt terugkomt, antwoord- ment heeft troepen van Egypte naar Nairobi overgebracht om de toestand meester te worden. Uit Colombo is de kruiser „Kenya opweg naar de havenplaats Mom- bassa. de McDermott: „Op het ogenblik doen wij niets". Ook in Londen wordt het be sluit van Perzië betreurd. Men is algemeen van mening, dat hier door het vinden van een oplos sing van het oliegeschil, dat reeds achttien maanden bestaat nog moeilijker wordt. Ook wordt de vrees geuit, dat, nu Engeland zich uit Perzië, dat als een sleu telpositie in het Midden-Oosten wordt beschouwd, moet terug trekken, de kans op communisti sche infiltratie wordt vergroot. Engeland heeft inmiddels Zwit serland verzocht, de Britse belan gen in Perzië te behartigen. De Perzische regering heeft officieel besloten de diplomatieke betrekkingen met Engeland te verbreken. Het Perzische kabinet heeft op een buitengewone bijeenkomst een desbetreffende nota aan En geland opgesteld. Kort daarna is de eerste secretaris van de Britse ambassade op het Perzi sche ministerie van buitenlandse zaken ontboden. De Perzische zaakgelastigde te Londen heeft opdracht gekregen binnen een week naar zijn land terug te keren. De Zweedse am bassade te Londen zal de Perzi sche zaken in Engeland beharti gen. Naar wij vernemen is de heer heer H. Oosterhuis, voorzitter van de Raad van Vakcentralen, benoemd tot deskundige in de Nederlandse delegatie ter al gemene vergadering bij de Ver Naties. 500 km GINER lllk» NEGELLI nu DOL r. heer BUNA y 10 MARSABIT WAG1R nanyoek! Kenya Kenia EVENAAR MALlNDltE aro VICTORIA UCZR Kilimanjaro, MM OMBAS LUSHOT ZANZIBAR ■ÏKOLA AFRIKA AF! A V PELT In de loop van de nacht zijn in Kenya nog drie personen gear resteerd als verdacht van terro ristische activiteit. Het aantal aangehoudenen bedraagt thans 101. De afgelopen 24 uur is het in Kenya ongewoon rustig geweest. Wapens voor burgers in Kenya. De Britse regering heeft Woens dag medegedeeld, dat Vrijdag per vliegtuig automatische wapens en munitie naar Kenya zullen worden overgebracht voor ge bruik door de burgerbevolking. De bevolking van Kenya had gevraagd, of dergelijke wapens konden worden aangevoerd, op dat zij zich in de huidige noodtoe stand zou kunnen verweren, al dus de mededeling. Woensdag is in het Sowjet- blad „Prawda" het eerste com mentaar op de wanordelijkheden in Kenya gepubliceerd onder de kop: „Vrijheidsbeweging in Ke nya". In de verklaring van de „Frawda" wordt gezegd dat de inheemsen van Kenya hun land was ontnomen en dat zij waren samengedrongen in bepaalde ge bieden. De Britten gebruikten de inwoners van dat land voor dwangarbeid op hun boerderijen. Het artikel repte niet van de Mau Mau, het inheemse geheime genootschap, maar het noemde de beweging de „nationale be- vrijdingsstrijd van het volk van Kenya tegen de koloniale onder drukking van Eritse imperialis ten". Te Saigon is bekend gemaakt dat Phan Thiet, dat 140 km ten N.O. van Saigon aan de Chinese Zee ligt, ernstig is geteisterd do'or een taifoen. De stad is in tweeën gedeeld door een zeearm die tijdens de ramp is ontstaan. Bruggen zijn door het water mee gesleurd, het ziekenhuis is ge heel geïsoleerd eij in de stad heeft zich een laag water en modder gevormd, die op sommi ge plaatsen bijna twee meter dik is, aldus berichten uit Saigon. Tengevolge van gebrek aan in lichtingen is het moeilijk het aantal slachtoffers en het beloop van de schade, welke, naar men verwacht, aanzienlijk zullen zijn, te ramen. Twee kleine Franse marine vaartuigen zijn naar Phan Thiet vertrokken met een grote hoe veelheid voedsel en medicamen ten. De Franse marine heeft on geveer 100 personen geëvacu eerd die ernstig werden gewond. Men schat het aantal doden op 200. Door de wervelstorm zijn drie honderd vissersvaartuigen gezon ken. Zes honderd vissershutten werden verwoest. In Phan Thiet is grote schade aangericht. Drie honderd personen hebben ver wondingen opgelopen. Zeven doden. De Amerikaanse marine heeft bekendgemaakt, dat 7 man zijn gedood en 1 gewond door tref fers van Noordelijk kustgeschut op de torpedoboot jager Lewis aan de Oostkust van Korea. Heit Amerikaanse oorlogsschip werd door 2 granaten getroffen toen 't de haven Wonsan dicht naderde om 2 Zuidkoreaanse mijnenvegers, die onder vuur lagen, bescherming te bieden. De Verenigde Naties-troepen op Korea. De opperbevelhebber der V. N., generaal Clark, heeft meegedeeld dat hij het Amerikaanse departe ment voor het leger gewaar schuwd heeft, dat de periode van frontdienst voor troepen in Korea verlengd zal moeten worden als er niet meer vervangingstroepen naar het Verre Oosten worden gezonden. De manschappen worden thans na 36 weken frontdienst afgelost. Voor October kon dit schema nog aangehouden worden. Dinsdag werd bekend gemaakt dat Chinese troepen Dinsdag, na aanvallen die de gehele dag duur den, zijn doorgedrongen tot op de top van de „Sluipschuttersberg rug", een fel betwiste stelling ten Noordoosten van Koemhwa aan het centrale Koreaanse front. Eerdere berichten meldden, dat de Chinezen op de hellingen van de bergrug waren en dat Zuid- Koreaanse troepen een tegenaan val organiseerden. De Zuid-Koreaanse troepen hebben, naar latere berichten melden, de top van de „Sluip schuttersbergrug" heroverd. CHINESE BOODSCHAP. Radio Peking haalt een Chine se boodschap aan de Noord-Ko- reanen aan, waarin algehele Chi nese steun aan Noord-Korea wordt beloofd, nu de Chinezen „een fase van grootscheepse eco nomische wederopbouw ingaan voor een definitieve overwinning in de oorlog". Te Tokio is men van mening, dat de Noordelijken wat de wa penstilstandsonderhandelingen in Korea betreft op hun stand punt zullen blijven staan. Deze boodschap ziet men als een beves tiging van deze mening. De leider van de ondergrond se politieke organisatie „Accion Democratica" in Venezuela, is in de nacht van Dinsdag op Woensdag te Caracas door een politieagent doodgeschoten. De agent opende het vuur op een auto, waarin Pineda en een aantal andere personen waren gezeten. De politieke leider werd door een kogel in het hoofd ge troffen en was op slag dood. Twee deskundigen op het ge bied van het met de hand pluk ken van maïs geven op het ogen blik onder auspiciën van de Mu tual Security Agency (M.S.A.) demonstraties in Europese lan- len. Ook in verschillende gebie den van ons land, waar maïs wordt verbouwd, zullen demon straties worden gehouden en wel door de heer Elmer Carlson, die vroeger meermalen kampioen van de staat Iowa is geweest in wedstrijden voor maïsplukken. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Meer wind. Zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen. Overwegend krach tige en in de kuststreken tijdelijk harde Zuidoostelijke tot Zuidelij ke wind. In het Noorden van het land zachter, elders ongeveer de zelfde temperaturen als gisteren. VRIJDAG 24 OCTOBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.49 5.24 6.04 6.14 n.m 5.14 5.49 6.29 6.39 ZON op onder MAAN Oct. 23 24 25 26 27 28 7.19 7.20 7.22 7.24 7.26 7.28 17.29 17.27 17.25 17.23 17.21 17.19 op 13.02 13.51 14.26 14.51 15.10 15.25

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1