De assemblée te New York Na dc Bencluxconfercntie te Knokke Het Europese verdedigingsverdrag Radiorede van premier Wilopo De eerste Nederlanders terug uit Djacarta Dr Leopold Figl In ons land Scheidslijn naar ras Speciale bewaking van Britse en Amerikaanse Ambassades in Cairo AMERIKAANS BEZOEK AAN 1ND0-CHINA Besprekingen worden binnen zes treken hervat Litstel van ratificatie in Duitsland Indonesische regering zal haar programma uitvoeren FEDERATIE VAN BELGISCHE INDUSTRIEËN EN BENELUX VIETMINH GEBRUIKT NIEUWE WAPENS De Valera nog niet naar Eire terug Secr.-gen. van Argentijns verbond van vakverenigin gen dient ontslag in WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankrijk verlangt een nautvere binding van Engeland met het Europese leger ONRUST ONDER HET VOLK. Binnenlandse moeilijkheden noopten tot onderbreking van het bezoek Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Né. 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 et WOENSDAG 22 OCTOBER 1952. 7e Jaargang No. 2171. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 rebels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De opmerking, door de Neder landse permanente vertegen woordiger bij de V. N., D. J. ven Balluseck, vorige week tegenover de correspondent van het A.N.P. gemaakt, dat op de zevende al gemene vergadering het gevaar zou kunnen gaan dreigen van het ontstaan van een scheidslijn tus sen blanke en gekleurde volke ren, is reeds spoediger dan me nigeen verwachtte door de Jeiten waar gemaakt. De assemblée was nog maar 2 dagen aan de gang, toen de kwestie van de Zuidafrikaanse aparheidspolitiek een splitsing tussen de gedelegeerden teweeg bracht, die een groepering vol gens ras vrij dicht benaderde. Toen de Zuidafrikaanse ge delegeerde geprotesteerd had tegen de plaatsing van deze aangelegenheid op de agenda (voorgesteld door Indonesië, India, Irak en 10 andere Aziati sche landen) wilde de Canadese voorzitter, Pearson, de vergade ring eerst laten stemmen over de competentie-kwestie en pas daarna over de plaatsing van het punt op de agenda. In de opinie van vele gedelegeerden zou deze volgorde de aanneming van het punt aanzienlijk heb ben bemoeilijkt en bijgevolg be streden zij het recht yan de voorzitter om over de compe tentie-kwestie te laten stemmen. Dit zou volgens hen pas later, bij de behandeling van het punt in de politieke commissie, ter sprake kunnen komen. Pearsons beslissing die door Wysjinsky zelfs veroordeeld werd als „juridische onzin" en als een poging om de rechten van de assemblée aan te tasten werd aan stemming onder worpen en deze stemming toon de een ongekende eensgezind heid van Aziaten, Zuidamerika nen, Afrikanen (behalve Zuid- Afrika natuurlijk) plus de Oost europeanen, een totaal van 43 stemmen. Op de hand van Pearson waren alleen de blanke leden van het Britse gemene best, de Ver. Staten, Frankrijk en de Benelux-landen, in totaal 10. De anderen onthielden zich Toen onmiddellijk daarna ge stemd werd over de plaatsing van de Zuidafrikaanse kwestie op de agenda, kwam dit voorstel er door met 45 stemmen vóór (de Benelux-landen onthielden zich bij deze stemming. Het is duidelijk dat, als deze splitsing tot een min of meer blijvende groepering in de as semblée zou leiden, de voorma lige koloniale landen (inclusief Latijns Amerika) een meerder- heidsrol zouden gaan spelen. Bovendien zouden zij bij tal van kwesties op de steun van het Sowjet-blok kunnen rekenen. Numeriek zouden de Noordat- lantische democratieën daar te genover slechts 'n zwakke min derheid vormen. Men kan»ech- ter niet aannemen, dat deze groepering inderdaad van lange duur zal blijken te zijn, daar Latijns Amerika zich stellig niet zal willen scharen aan de kant van de Sowjet-Unie, terwijl ook verscheidene der Aziatische landen, zoals Indonesië, uit overwegingen van neutraliteits politiek een dergelijke blokvor ming zullen vermijden. Maar het lijdt geen twijfel dat debat ten zoals die over Tunis, Ma rokko en Z.-Afrika, tijdens deze assemblée in het teken van zulk een blokvorming zullen staan. als een aanwijzing van de koers, welke de Amerikaanse delegatie zal volgen bij de besprekingen der Tunesische en Marokkaan se kwesties, die ongetwijfeld tot de meest-omstreden onderwer pen van deze assemblée zullen behoren. De afgevaardigde van Irak zei dan ook, dat deze zitting van de assembléè een voornaam ogen blik in de wereldgeschiedenis zou vormen „omdat ze ons een toetssteen geeft voor de interna tionale betrekkingen tussen de Europese landen enerzijds en de Aziatische en Afrikaanse volke ren anderzijds". Bij implicatie prees hij Enge land en Nederland voor hun po litiek die tot de onafhankelijk heid van India, Pakistan, Indo nesië, Ceylon en Birma had ge leid en hij sprak de hoop uit, dat andere koloniale machten dit voorbeeld zouden volgen. Ook de Canadese gedelegeerde sprak van de „vèrnziende blik en de leiding-gevende politiek" van Engeland en Nederland in dit opzicht. Wat de tegenstelling tussen de tegenwoordige koloniale mo gendheden en haar bondgeno ten enerzijds en de nog be staande koloniën anderzijds be treft, kan Achesons grote rede als een duidelijke poging tot een ccmprimis worden gezien. Ache- son verklaarde, dat het niet de taak van de assemblée is, de betrokken partijen regelingen op te leggen, doefi „het is de primaire functie van de Ver. Naties, een gunstie atmosfeer te scheppen voor regelingen, die in overeenstemming zijn met de principes van het handvest maar die door de rechtstreeks betrokken partijen zouden moe ten worden uitgewerkt". Deze woorden zullen gevoeg lijk kunnen worden beschouwd De bewaking bij de Britse en de Amerikaanse ambassades te Cairo is versterkt met man schappen en pantservoertuigen, „teneinde ieder incident, dat zich zou kunnen voordoen, te voor komen", aldus een officiële ver klaring. Het betrof hier een „extra veiligheidsmaatregel". John Allison, adjunct-staatsse cretaris van het State Depart ment voor aangelegenheden d!e het Verre Oosten betreffen, is Zondag in Saigon aangekomen. Maandagochtend had hij een be spreking met de Vietnamese pre mier Ngoejen van Tam. Des mid dags vertrok Allison naar Pnom Penh, waar hij besprekingen voerde met koning Norodom Si- hanoek en Franse functionaris sen in Cambodja. In het begin van de maand heeft het hoofd van de afdeling van het State Department voor Z.O. Aziatische aangelegenheden, Bonsai, bijna twee weken in Vietnam en Cambodja vertoefd. Binnenkort zal een medewer ker van Averell Harriman, de bijzondere adviseur van president Truman, in Hanoi aankomen. Op 27 en 28 October zal admiraal Radfort, de bevelhebber van de Amerikaanse vloot in het gebied van de Stille Oceaan, zich in Sai gon bevinden. De ministers van de Benelux- landen hebben verleden Maandag in het Zoute, alvorens uiteen te gaan, besloten hun besprekingen eerst over zes weken te hervatten en inmiddels het stelsel uit te werken, waarvan zij verwachten, dat het de speciale moeilijkheden van sommige Belgische bedrijfs takken in de huidige omstandig heden zal verhelpen. Het gaat er vooral om de Bel gische bedrijfstakken de kans te geven met hun Neder landse concurrenten overleg te plegen met het oog op het sluiten van overeenkomsten, die over eenstemmen met hun resp. moge lijkheden. Dadelijk na de conferentie in In Bonn is men zeer verrast door de crisis, waarin het Euro pese verdedigingsverdrag nu in Frankrijk opnieuw beland is. Niettemin neemt men in de bondskanselarij de nieuwe ont wikkeling niet al te ernstig op. Men beschouwt de manoeuvres der Franse politici veeleer als een nieuwe poging om vóór de aanvaarding van de verdragen nog zoveel mogelijk voordeel voor Frankrijk uit de situatie te halen. Aan Duitse kant moet men tegenover deze aarzelingen der Fransen het grootst mogelijke geduld blijven koesteren, zo heet het officieel. Het ligt dan ook in de bedoeling van kanselier Adenauer om, zoals hij in Ber lijn nog eens met veel nadruk verklaard heeft, de verdragen zo spoedig mogelijk te doen ratifi ceren. De kanselier is zelfs zeer ontevreden over het tempo, waarin de commissies van de bondsdag de verdragteksten be handelen. Dit tempo is zodanig, dat aan liet voornemen om de ra tificatie in de laatste week van October te doen plaats hebben, geen gevolg meer gegeven zal kunnen worden. De behandeling der verdragen in Bonn zal nu naar midden November worden verschoven. Het staat daarbij vrijwel vast, dat de regering over een kleine In een schrijven, dat het be stuurslid van de federatie van Belgische industrieën Jean Lan- naoye aan de Belgische eerste minister heeft gezonden, wordt met betrekking tot de Benelux o.a. het volgende opgemerkt: „Ik acht dat alle democratische mid delen moeten worden aangewend om de publieke opinie te alarme ren ten aanzien van een situatie waarvoor de Belgische regering verantwoordelijk is en die deze niet bereid schijnt te willen ver helpen. Het heeft geen zin zijn hoop te vestigen op een verande ring van de conjunctuur of een wijziging in de productie. Twee nabuurlanden kunnen slecnts dan een gemeenschappelijke markt vormen, indien de essen tiële factoren, die invloed oefe nen op de kostprijs dezelfde zijn. Er bestaat thans een te grote dis pariteit tussen de lonen, het sys teem der subsidies en de belas tingen in beide landen". De heer Lannoye besluit met de woorden: „Men moet de moed hebben te zeggen, dat indien het evenwicht tussen beide econo mieën niet wordt hersteld, de douane-unie herzien dient te worden. Er behoeft niet aan te worden getwijfeld, dat indien de toestand andersom was, de Ne derlandse regering over de gehe le linie de maatregelen zou ne men, die zich opdringen". In een radiorede voor geheel Indonesië heeft de Indonesische ministerpresident mr. Wilopo gezegd, dat er geen kabinetscrisis in Indonesië is. De regering zal haar verantwoordelijkheid ten opzichte van het volk blijven dra gen. Zij zal voortgaan haar pro gramma uit te voeren ten aan zien van de veiligheidsaangele genheden, de algemene verkie zingen, verhoging van het peil van de volkswelvaart op het ge bied van de arbeid, ten aanzien van de maatregelen op financieel- economisch terrein om een uit weg te vinden uit de zorgelijke financiële toestand en om over het begrotingstekort van 4 mil liard rupiah heen te komen. Dit alles vraagt tijd en een rustige atmosfeer. Alle punten van het programma kunnen alleen wor den uitgevoerd en de maatrege len zullen alleen dan resultaten bereiken, indien wij hard en eens gezind arbeiden, niet worden ge hinderd door gebeurtenissen, die feitelijk kunnen worden voorko men, en indien alle betrokken partijen de grootste mate van goede wil zouden tonen, aldus mr. Wilopo. De premier begon zijn rede met te zeggen, dat de politieke ontwikkelingen de laatste tijd in de hoofdstad aanleiding waren tot veel onrust, niet alleen onder de politici, maar ook onder het volk. Hij zeide, dat de onrust ontstond, toen het openbaar de bat in het parlement over het be leid van de minister van defensie begon. De debatten ontwikkel den zich zodanig, dat de vraag rees, of de regering in staat zou blijven haar werk te doen. De onrust nam toe door de gebeurte nissen van verleden week dui zenden Djakartanen een groot scheepse demonstratie op touw zetten met het doel ontbinding van het parlement te eisen. Het spreekt vanzelf, dat het verloop van de demonstratie, waarbij ge beurtenissen voorkwamen, die 't karakter van ordeverstoringen droegen, evenals grootscheepse bewegingen van het leger om de veiligheid te handhaven, niet direct door het publiek kon wor den begrepen. Het is daarom begrijpelijk, dat in de loop van de dag de veilig heidsinstellingen van de staat strenge en zorgvuldige maat regelen troffen om toe te zien op de toestand en verdere onge wenste gebeurtenissen te kunnen voorkomen. Dank zij de activiteit van de machtsinstellingen, die met de handhaving van de veilig heid belast zijn, en dank zij het wijs beleid van de leiders van de staat kon de atmosfeer spoedig verbeterd worden. Mr. Wilopo zeide voorts, dat Djakarta in middels geleidelijk tot kalmte kwam en dat het kabinet het noodzakelijk achtte verantwoor delijkheid te blijven dragen en dat de commissie van overleg van het parlement dienovereen komstig een besluit nam. De premier herinnerde aan de strijd van tientallen jaren, opdat „wij een staat zouden bezitten, die vrij en souverein is". Hij zei, dat onze democratie zich thans mid den in haar ontwikkeling bevindt bij het zoeken van de vorm, die overeenstemt met het karakter van het volk". Hij vervolgde: Wij zien dat uit de gebeurtenis sen, waarvan wij thans getuige zijn, ook de geest spreekt, die paal en perk wil stellen aan een ontwikkeling van parlementaris me, die ons naar een atmosfeer leidt, waarbij de regering haar plichten niet kan vervullen. Wi- iopo zeide, dat dit niet de eerste keer is, dat „onze democratie voor een ernstige beproeving" staat. Er was er één verheugend na melijk dat leger en territoriale commandanten van geheel Indo nesië jegens de regering ver klaarden, dat zij voortgaan op loyale wijze hun plichten te ver vullen. Vanzelfsprekend zijn de buiten gewone gebeurtenissen van 17 October belangrijk voor de ver dere ontwikkelingen. „Laat ons in ons eigen voordeel een les trekken uit de gebeurtenissen". Hij zeide, dat „wij allen democra tische beginselen hebben gekozen als basis voor ons leven". Wij moeten daarom alle gemeen schappelijke problemen regelen door overleg. Ook de wensen tot ontbinding van het huidige parlement moeten in overeen stemming met de democratische beginselen worden gekanaliseerd. De minister-president deed voorts een beroep op het verant woordelijkheidsgevoel en her haalde, dat een kalme atmosfeer noodzakelijk is en besloot met 'n beroep op het gehele volk om mede te werken bij de hand having van de eenheid van de natie over het gehele land. meerderheid zal kunnen beschik ken. Evenwel schijnt de moge lijkheid niet te zijn uitgesloten, dat de definitieve derde lezing dan nog zal worden opgeschort tot een verbindende uitlegging zal zijn verkregen van verschil lende verdragsteksten, die naar de mening van een deel van de liberale fractie zulk een uitleg ging' behoeven. Voorts blijven vele rechtse af gevaardigden eisen, dat eerst de Duitse oorlogsmisdadigers zullen worden vrijgelaten alvorens Duitsland zich tot het vereïrag zal binden. Een uitstel der defi nitieve beslissing tot na midden November blijft dus in Bonn zeer wel mogelijk. Daarmee zou ook worden tegemoetgekomen aan het bezwaar der sociaal-demo craten tegen een ratificatie voor dat het federale gerechtshof zich over de grondwettigheid der ver dragen zal hebben uitgesproken. Men hoopt dan over dit vraag stuk op 15 November te beraad slagen. De reacties van de Duitse pers op de jongste uitingen in Parijs zijn minder optimistisch gestemd dan de officiële verkla ring. De bladen achten het niet uitgesloten, dat Parijs zal aan sturen op herziening van de ver dragsteksten en daarmee op een langdurig uitstel van het gehele project. Dat dit verdrag als zoda nig een gevaar zou zijn, neemt men echter niet aan. In het Adenauer zeer toegene gen blad „Koelnische Rund schau" wordt er op gewezen, dat van Duitse zijde niets is in te brengen tegen de twes voor naamste eisen, die thans in Pa rijs zijn gesteld. Frankrijk ver langt een nauwere binding van Engeland met het Europese le ger. Niets zou Duitsland, volgens het blad, liever zijn en tegen de door Franse politici gevraagde instelling van een politiek gezag over het leger wordt in Duits land al evenmin bezwaar inge bracht. het Zoute werden sectorsgewijze groeperingen gevormd, bestaan de uit vertegenwoordigers van de werkgevers en de werknemers onder voorzitterschap van be voegde ambtenaren van het de partement van economische za ken. Het aantal van deze groepe ringen is onbeperkt. Voor het ogenblik zijn er zes, nl. voor de zes bedrijfstakken, welke ver meld werden in de verklaring van de drie regeringen: tabak, le der, papier, meubelen, producten van de kachelsmederij en email- lewerk. Elke groepering zal de in haar bedrijfssector heersende malaise onderzoeken en bepalen, in hoe verre zij het gevolg is van het vooruniestelsel, om ten slotte passende wensen te formuleren. Wat België betreft, denkt men dat de centrale raad voor de eco nomie, die aan de administratie zijn volle medewerking verleent, tegen 't einde van de week reeds de afgevaardigden zal hebben aangeduid en dat de groeperingen dus kunnen beginnen te werken. Zoals blijkt zet de centrale raad er spoed bij. Het is ook aan het initiatief van deze raad te dan ken, dat de ministers die oplos sing hebben getroffen. Nauwe samenwerking van de werkgevers en de loontrekkenden bij de onderhandelingen betref fende de evolutie van Benelux en inzonderheid met het oog op de goedkeuring van overgangsmaat regelen, zo luidt de voornaamste van de aanbevelingen van de aanbevelingen van de centrale raad voor de economie, die door 't departement van Economische Zaken werden goedgekeurd en ten slotte door de ministers wer den aangenomen. De Nederlanders doen van hun kant hetzelfde. Hoever staan zij? Ongeveer zover als hui» partners, denkt men in Belgische kringen. Misschien zullen er onder de pro ducenten minder gemakkelijk personen bereid gevonden wor den om zich voor die proefneming te lenen. Er zijn in Nederland wel verstandige instriëlen genoeg, aldus Belgische kringen, die zul len begrijpen dat besprekingen van dien aard de Nederlandse productie uiteindelijk kunnen die nen, al was het maar door de deelgenoten voor te lichten. Kop pigheid zou tot niets dienen. De regeringen hebben trouwens aan gekondigd dat, indien er geen minnelijke schikking kan worden getroffen, zij zich het recht voor behouden om eigenmachtig de passende maatregelen te treffen. Wat dit betreft, is men er te Brussel van overtuigd, dat de Ne derlandse regering het standpunt van de Belgische autoriteiten op recht wil steunen. Zodra de bedrijvige groepen aan weerskanten zullen zijn sa mengesteld, zullen onverwijld bij eenkomsten worden belegd. Er zullen verslagen worden uitge wisseld de toestand zal onder zocht worden en men zal trach ten compromisoplossingen te vinden. Deze oplossingen dan, met de ontwerpovereenkomsten, die zij zullen behelzen, zullen op de volgende vergadering aan de ministers worden voorgelegd. Deze zullen zich er over uitspre ken, rekening houdend met de al gemene belangen van de resp. volkshuishouding en van Benelux in het algemeen. De troepen van de Vietmtnh hebben nieuwe en doeltreffende wapens gebruikt bij het jongste offensief in Indo-China. Een Franse officier heeft dit „een grote verrassing" genoemd. De wapens waren uit China ont vangen. De officier deelde mee, dat de Vietminh luchtdoelgeschut te gen de Franse vliegtuigen heeft gebruikt. Hij heeft uit de post Nighia Lo kunnen ontsnappen voordat deze viel. Haar bezet ting was verrast door het ka- liber en de trefzekerheid van de gebruikte wapens. De Vietminh gebruikte voor het eerst 75 mm berggeschut en 120 mm mortieren, die betonnen muren „verpulveren". Sommige waarnemers be schouwen de nieuwe wapens als een aanwijzing, dat de Franse blokkade van de aanvoerwegen niet zeer doeltreffend is. Het Zuidslavische persbureau „Tanjog" meldt, dat flessen en dozen met anti-Joegoslavische pamfletten over de rivieren uit Roemenië en Hongarije het land binnen komen drijven. De Oostenrijkse bondskanselier en mevrouw dr Leopold Figl zijn Dinsdagavond omstreeks 10 voor zeven uit Luxemburg per trein in Den Haag aangekomen. Ter begroeting waren aanwezig de minister van Binnenlandse Zaken, prof. dr L. J. M. Beel; de Oostenrijkse gezant in ons land en mevrouw Rudolf Seemann; de legatie-secretaris dr A. Agstner en een aantal ambtenaren van het ministerie van Buitenlandse Zaken, alsmede de Oostenrijkse consul-generaal en de Oostenrijk se consuls en vice-consuls in ons land. ONMIDDELLIJK TERUG NAAR OOSTENRIJK. Het gezantschap vai Oostenrijk in Den Haag deelt mede, dat dr Ing Figl onmiddellijk na zijn aan komst door z'n regeringscollega's in Wenen telefonisch er van op de hoogte is gebracht dat in de beraadslagingen van de Oosten rijkse bondsregering over de be groting onverwachte moeilijkhe- „Eigenlijk was er weinig aan de hand", is de mening van de heer D. Lambermont, hoofdin structeur van de rijksluchtvaart school, die een oriëntatiereis naar Indonesië heeft gemaakt en met het eerste vliegtuig, dat na de incidenten uit Djacarta vertrok, de constellation „Rotterdam" gisteren op Schiphol aankwam- „De stemming onder de Hol landers was goed; van een pa niek was niets te bespeuren en alleen de inheemse bevolking was wat zenuwachtig. Ikzelf heb tijdens de incidenten gewoon op straat gewandeld en er is mij niets overkomen", aldus de heer Lambermont. Dat de eerste dagen geen vlieg tuigen konden vertrekken was het gevolg van het feit, dat de weg naar het vliegveld Kemajo- ran was afgezet. De Indonesische regering had de toestand snel. weer in de hand en na het eerste uur is er eigen lijk niets meer aan de hand ge weest. De gebeurtenissen kwamen voor de Hollanders als een vol komen verrassing,-doch toen de heer Lambermont Maandagmor gen Djacarta verliet, had het stadsbeeld weer zijn normale aanzien gekregen. Hoewel min.-president E. de Valera zeer verlangend was om naar Eire terug te keren, deed een onderzoek op het laatste ogenblik het verstandig voor komen het vertrek uit het oog lijders gasthuis te Utrecht nog enige tijd uit te stellen. Vermoedelijk zal het verblijf in het gasthuis nog met enige dagen worden verlengd. José E pejo, de secretaris-ge neraal van het Argentijnse ver bond van vakverenigingen, heeft zijn ontslag ingediend. Het vakverbond zegt 5.000.000 leden te hebben. 17 October sprak Espejo een menigte van tienduizenden arbeiders toe, ter gelegenheid van de „loyaliteits dag", een Peronistische gedenk dag. Zijn toespraak werd echter voortdurend door gefluit en ge roep onderbroken en de menig te werd pa: rustig, toen een op name van de laatste openbare toespraak van de overleden Eva Peron ten gehore werd ge bracht. President Peron werd op deze vergadering geestdriftig toegejuicht. den zijn opgetreden die het ge vaar van een regeringscrisis na derbij hebben gebracht. De in de ambtswoning van de bondskanselier in Wenen verza melde leden der regering verzoch ten de bondskanselier het staats bezoek in Nederland af te breken en onmiddellijk naar Wenen terug te keren daar het heden de laatste dag is, waarop volgens de Oostenrijkse grondwet de be groting moet worden ingediend. De bondskanselier kon de dwin gende noodzaak die in binnen lands politiek opzicht plotseling is opgetreden niet uit de weg gaan en hij heeft de Nederlandse regering medegedeeld dat hij tot zijn zeer grote spijt gedwongen was zijn staatsbezoek af te bra ken en hedenmorgen per vlieg tuig moet terugkeren. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. AANHOUDEND KOUD. Droog weer met overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen N. en O. Aanhoudend koud. DONDERDAG 23 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 4.08 4.24 Terneuzen 4.43 4.59 Hansweert 5.23 5.39 Walsoorden 5.33 5.49 ZON MAAN op onder op ondei Oct. 22 7.17 17.31 11.57 18.46 23 7.19 17.29 13.02 19.44 24 7.20 17.27 13.51 20.59 25 7.22 17.25 14.26 22.23 26 7.24 17.23 14.51 23.51

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1