De toestand in Indonesië Na de gemeenteraads verkiezingen in België De Labourpartij en Bevan De oorlog in Korea Het bezoek van Prins Bernhard aan Vredesvoorstel van Wysjinsky Vele katholieken Heten hun partij in de steek Meerderheid stelt ultimatum Toespraak van Adenauer WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Hevige gevechten om sleutelposities Het koninklijk paar in Frankrijk Amerikaanse ambassa deur aan aanslag ontsnapt Verklaring van oud-pres. Hoover Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. per DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 20 OCTOBER 1952. 7e Jaargang No. 2169. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur VERKLARING VAN MOH. NATSIR. De voorzitter van de Masjumi, Moh. Natsir, heeft over de huidi ge politieke toestand aan de pers verklaard, dat het nodig is „ons te onthouden van het nemen van overhaaste stappen". De heer Natsir voegde hier aan toe: „Het is onze plicht om onder alle omstandigheden de bedaard heid in ons denken te bewaren teneinde alles te vermijden, dat paniek en onrustige toestanden zou kunnen veroorzaken". IND. PARLEMENTSLEDEN ONDER BES.CHERMING GESTELD. In de loop van Vrijdagavond zijn in Djakarta enige leden van het Indonesische parlement aange houden, onder wie de partijloze leden mr Mohammed Yamin en Sjamsoeddin Sutan Makmur, Be- basa Daeng Lalo (partij Rayat Nasional), Joesoef (partij Buruh) en oud-premier Soekiman, vice voorzitter van de Masjumi. Zij werden volgens een mededeling van de minister van Defensie on der bescherming gesteld. Van of ficiële zijde is inmiddels medege deeld, dat dr Soekiman Zaterdag ochtend naar huis kon terug keren. Dr Soekiman werd Vrijdagavond om half zeven, toen hij terugkeer de van een reis naar Djogja, door enkele leden van de Indonesische militaire politie verzocht met hen mee te gaan. Nader verneemt Aneta nog van de zijde van de Indonesische re gering, dat de aangehouden par lementsleden in opdracht van de regering in de loop van Zaterdag op vrije voeten zijn gesteld. NED. HOGE COMMISSARIS BRENGT BEZOEK AAN IN DONESISCHE MINISTER. Van de zijde van het Indonesi sche ministerie van Buitenlandse Zaken verneemt Aneta, dat de Nederlandse hoge commissaris in Djakarta, de heer A. Th. Lam ping, Zaterdag een bezoek heeft gebracht aan de secretaris-gene raal van dit ministerie, dr Darma- setiawan. Dr Darmasetiawan bood bij de ze gelegenheid nogmaals namens de Indonesische regering excuses aan betreffende de vlag-inciden- ten tijdens de demonstraties van Vrijdag. Van de zijde van het ministerie van Buitenlandse Zaken voegde men hier aan toe, dat de heer Lamping uitdrukking heeft gege ven aan zijn tevredenheid over 't correcte optreden van de Indo nesische autoriteiten en de leden van de Indonesische machtsappa raten, die na de incidenten be scherming verleenden. GEEN COUP d'ETAT. De Indonesische minister-presi dent, mr Wilopo, heeft ten paleize besprekingen gevoerd met presi dent Soekarno. De minister van Binnenlandse Zaken, mr Roem, verklaarde op een vraag van Ane ta, dat tussen het kabinet ener zijds en de president en de vice- president anderzijds nauw contact wordt onderhouden. Mr Roem voegde hieraan toe, dat de situatie nog ernstig is, maar dat er tekenen zijn die erop wijzen dat de moeilijkheden kun nen worden overwonnen. De mi nister sprak categorisch tegen dat er sprake zou zijn geweest van een coup d'etat. Het leger blijft trouw aan de regering, zei- de hij. STADSBEELD RUSTIG. In Djakarta was het stadsbeeld Zaterdag en Zondag weer volko men rustig. Het verkeer in de omgeving van het paleis, waar ter bescherming geschut is opge steld, wordt nog steeds omgeleid. De telefoonverbindingen zijn in de loop van dit weekend weer hersteld. Reizigers, die met de late trei nen en vliegtuigen in Djakarta arriveren moeten op de stations en het vliegveld de nacht door brengen. Naar Aneta nog verneemt zijn de kantoren van 't dagblad Mer- deka en het weekblad Madjallah Merdeka verzegeld. De Vietnamese politie te Sai bon heeft bijzonderheden bekend gemaakt over een aanslag, die onlangs tegen het leven van de Amerikaanse ambasadeur bij de verbonden Indochinese staten, Donald Heath, was beraamd. De aanslag, waaraan o.m. een vooraanstaande leider van de Vietminh zou meewerken, zou hebben moeten plaats vinden op 12 of 13 October. De Amerikaan se ambasadeur zou in de eetzaal van zijn ambtswoning met een mitrailleur worden neergescho ten. Op de middag van de twaalf de October arresteerde de politie echter de man, die de aanslag zou uitvoeren, en een vrouw, die voor het contact tussen de leden van de groep zorgde. De leider van de groep werd later, toen hi;' zich bij zijn arrestatie verzette neergeschoten. Er zijn wapens en documenten in beslag geno men. de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. 9 terneuzen wij adviseren u kort haar maakt jong, aantrekke lijk, sportief, vlot. Laat ons uw haar verzorgen. OUDE DAME OP BANKROOF. Het was een klein, oud dame tje van in de zestig, dat rustig naar de kassier van het bijkan toor van een bank te Los Ange les schreed en hem, terwijl zij hem een tas voorhield, op zachte toon vroeg: „Zoudt u zo goed willen zijn deze tas met geld te vullen?" „Ik kan u niet verstaan", ant woordde de kassier. „Hindert niet", sprak het da metje luider, „als u dit maar ver staat", en zij hield hem een re volver onder de neus. „Ik kan er mee omgaan", voegde zij er ver helderend aan toe. De kassier vroeg niets meer en vulde de tas met een bedrag van ongeveer duizend dollar. Het dametje wendde zich waar dig om, schreed naar de uitgang en verdween. Zij had niet bedankt Prins Bernhard en de hertog van Edinburgh zijn Zaterdag met de Franse president, Vincent Auriol, op jacht gegaan in de bos sen van Rambouillet. Een 150-tal gewapende leden van de republikeinse garde stond rondom het terrein op wacht. De prins en de hertog reden, bloots hoofds en gekleed in lichte tweedjassen, in een zwarte Dela- haye ongeveer vooraan in een stoet van twee-en-twintig auto's van het paleis naar de jachtgron- den van de president. Ook hoge geallieerde officieren en diplomaten namen aan de jacht deel. Aanwezig bij de jacht waren o.a. generaal Ridgway, de geal lieerde opperbevelhebber en de Amerikaanse ambassadeur Ja mes Dunn. Koningin Juliana en mevrouw Auriol keken toe vanuit een schuilhoek. Er was ook een dok ter aanwezig, doch dit was, naar men zeide, slechts een formaliteit daar alle aan de jacht deelnemen de gasten in deze sport bekwaam waren. Bij het diner van Vrijdagavond werd in het Frans geconverseerd. Koningin Juliana was naast pre sident Auriol gezeten en me vrouw Auriol tussen prins Bern hard en hertog Philip. Het jachtgezelschap schoot in totaal 655 fazanten, wilde eenden en hazen. Prins Berhard schoot het meeste wild. Met 132 stuks bezette hij de eerste plaats, ge volgd door de hertog van Edin burgh met 103. President Auriol werd vierde met 61. Aan de lunch zaten, behalve de koninklijke gasten en president Auriol en echtgenote, voorts aan generaal Ridgway, admiraal Car ney, de Nederlandse ambassadeur mr C. G. W. H. baron Van Boet- zeiaar van Oosterhout en de Spaanse ambassadeur, Manuël Aguirre de Career. Leiders van de Britse socialis tische partij hebben besloten Be- van een ultimatum te stellen. Van hem zal worden geëist dat hij zijn linkse groep ontbindt en de aanvallen op andere socialis tische parlementsleden staakt. Het ultimatum, dat is opgesteld door de leidende socialistische parlementsleden, wordt naar ver wachting voorgelegd aan een fractievergadering. Indien de desbetreffende resolutie zou wor den verworpen, zouden Attlee en de andere leiders van de „oude garde" zich uit de fractie terug trekken. Als het ultimatum zou worden aangenomen door de meerder heid van de 286 socialistische leden van het Lagerhuis, zouden Bevan en zijn volgelingen öf zich er bij moeten neerleggen öf re kening moeten houden met uit zetting uit de partij. De plotselinge beslissing van de hoogste leiding om de rebel len te dwingen hun kaarten op tafel te leggen, toont dat zij de toestand als zo onduldbaar be schouwt, dat er een einde aan moet worden gemaakt, zelfs als dit ten koste van de overwinning bij de volgende verkiezingen zou moeten gaan. Dit is de grootste crisis in de partij sinds 1931, toen de toenma lige eerste-minister MacDonald en verscheidene collega's uit de partij traden om toe te treden tot een „nationale regering". Achter Bevan staan de ex- minister Wilson en Freeman, vier leden van het partijbestuur en een vijftigtal parlementsleden. Het „schaduwkabinet" de lei dende socialisten nam het be sluit tot het stellen van het ulti matum na een langdurige verga dering, waarin Attlee een aan zienlijke meerderheid verkreeg. De ex-premier wordt gesteund door de vroegere ex-premier Morrison en al die leden van het laatste socialistische kabinet, die een jaar geleden aftraden. Ook zal hij, naar men aanneemt ge steund worden door de meerder heid van de parlementsleden. Indien het voorstel op de frac tievergadering van Donderdag a.s. door slechts een kleine meer derheid wordt ondersteund, zou het gezag van de leiders zeer worden verzwakt. Men rekent op een felle strijd. Een gematigde groep zal trachten een middenweg te vinden, maar de leiders zijn besloten met het ultimatum te staan, of te vallen. De aanhangers van Bevan zul len Dinsdag bijeenkomen om het ultimatum te bespreken. Bevan heeft aangeboden zijn tot dusver besloten vergaderin gen open te stellen voor de ge hele socialistische partij. Dinsdag wordt de eerste vergadering van deze soort gehouden. Men ver wacht veel bezoekers. Enige parlementsleden hebben de mogelijkheid besproken de linkse rebellen met hun eigen wapens te verslaan door met een zeer groot aantal anti-Bevanis- ten de vergadering van Dinsdag te bezoeken. De vroegere republikeinse pre sident van de V. S. Hoover, is van mening, dat de democratische „New Deal" het communisme in de hand werkt. In de eerste tien jaar nadat president Roosevelt Rusland erkend had, was het le dental van de communistische partij in de V. S. gestegen van 13.000 tot 80.000, zei hij. Aan de hand van de uitslagen der Zondag gehouden gemeente raadsverkiezingen tracht men zich in politieke kringen in Bel gië een beeld te vormen van de toekomstige ontwikkeling. Men acht het opmerkelijk en in C. V. P.-kringen wordt het als een ernstige waarschuwing be schouwd, dat dit keer vele Katho lieke kiezers hun partij in de steek hebben gelaten. In het bijzonder kwam dit tot uitdrukking bij de verkiezingen in de 19 gemeenten, die tezamen de Brusselse agglomeratie vor men. Hier verloor de C.V.P. na melijk 22 zetels, waartegenover de socialisten en liberalen er resp. 54 en 12 wonnen (de communis ten verloren hier 24 zetels). Zelfs in typisch Katholieke provincies als Antwerpen, Oost-Vlaanderen en West-Vlaanderen verloor de C.V.P. resp. 25, 11 en 11 zetels. In de provincie Henegouwen waar de socialisten niet minder dan 129 zetels wonnen, verloor de C.V.P. er 31, de communisten 66. In de stad Antwerpen be haalde de C.V.P. 32 procent van het totale aantal stemmen (socia listen 43, liberalen 15 en commu nisten 3 procent) tegenover 45,7 procent bij de algemene verkie zingen van 1950. Hoewel geen percentage be kend is van het totale aantal stemmen, dat de C.V.P. Zondag op zich heeft weten te verenigen (deze worden bij gemeenteraads verkiezingen niet officieel gepu bliceerd) meent men te mogen aannemen, dat dit ongeveer 39 procent bedraagt tegenover 47,5 procent bij de algemene verkie zingen van 1950, die de C. V. P. de absolute meerderheid in kamer en senaat bezorgde. De voorzitters van de liberale en van de socialistische partij hebben intussen een onderhoud gehad met de koning en beide politieke leiders zouden hebben gewezen op de noodzaak van het uitschrijven van nieuwe verkie zingen. Hun voornaamste argu ment zou zijn, dat de gemeente raadsverkiezingen duidelijk heb ben aangetoond, dat de huidige samenstelling van het parlement niet langer een weerspiegeling is van de politieke stromingen in België en dat de homogeen- Katholieke regering niet langer kan aanblijven. Het nationale bestuur van de C.V.P. heeft ech ter zijn vertrouwen in de rege ring uitgesproken en zich met beslistheid gekant tegen ontbin ding der kamers. Reeds vóór de gemeenteraadsverkiezingen was van deze zijde betoogd, dat aan de gemeenteraadsverkiezingen slechts een locale waarde mocht worden gehecht en dat de C.V.P regering aan zou blijven tot de eerstvolgende wettelijke alge mene verkiezingen in 1954. Vol gens sommige politieke waar nemers zou echter ook in ruime kringen van de C.V.P. de opvat- tng veld winnen, dat nieuwe ver kiezingen op de duur onvermijde lijk zijn. Men acht het in deze kringen onverantwoord, dat de Katholieke regering nog langer de verantwoordelijkheid draagt voor de ingewikkelde internatioi nale problemen, waarvoor het land zich gesteld ziet. De Katho lieke volkspartij, zo redeneert men, moet de les trekken uit deze verkiezingsnederlaag zij zal in de periode, die haar thans nog resteert tot de vervroegde alge mene verkiezing, welke, als de liberaal-socialistische oppositie haar zin krijgt nog voor de aan staande lente gehouden zullen worden, op resolute wijze veran dering moeten brengen in haar politiek, wil zij een catastrofe vermijden. Men ontveinst zich in rechtse kringen te Brussel evenmin, dat een categorische weigering van de zijde der C.V.P. om met de socialisten op regeringsterrein samen te werken, ongetwijfeld zou leiden tot politieke stakingen en een grote sociale onrust. Socialisten en liberalen zullen de regering onmiddellijk na de hervatting der parlementaire werkzaamheden op 12 November interpelleren over het resultaat der gemeenteraadsverkiezingen en verwacht mag worden, dat de debatten een fel karakter'zullen dragen. Opmerkelijk is intussen, dat in sommige dagbladen gewaagd wordt van het feit, dat de rege ring voornemens zou zijn de reeds lang voorgenomen wijzi ging van de grondwet ter hand te nemen. Gezien het feit, dat hiertoe een ontbinding van het parlement nodig is, zou de Katho lieke regering op deze wijze een elegante oplossing willen geven aan de moeilijke situatie, waar voor zij zich thans geplaatst ziet. Het programma van het bezoek van Z.K.H. prins Bernhard aan Mexico is thans officieel bekend gemaakt: Dinsdag 28 October arriveert de prins om 12 uur met een KLM- vliegtuig te Monterry, waar hij in de namiddag een bezoek zal brengen aan verschillende in dustrieën, gevolgd door de bijwo ning van een avondfeest. De volgende dag vertrekt Z.K.H. uit Monterry. Hij zal om 14 uur arriveren in Mexico-city, waar hij na een bezoek aan de Mexicaanse president, het corps diplomatique en de pers zal ont vangen. Donderdag 30 October zal de prins na een kranslegging bij het onafhankelijkheidsmonument de opening bijwonen van de Neder landse industriële en agrarische tentoonstelling, welke opening door de president zal worden ver richt. In de avonduren is de prins de gastheer van de leden der Ne derlandse kolonie, waarna hij een galavoorstelling in theater „Bel las Artes" zal bijwonen. Voor Vrijdag 31 October staat op het programma een bezoek aan de universiteitsstad en de nieuwe flatwoningbouw, alsmede het bijwonen van een polowed strijd. In de avonduren biedt de koninklijke gast de president een diner aan in het gebouw van het Nederlandse gezantschap, waar na een receptie volgt. Op 1 November vertrekt de prins per auto naar Jalapa, waar hij de lunch zal gebruiken bij de gouverneur van de staat Vera Cruz. Op 3 November zal Z.K.H. in Vera Cruz verblijven en een avondfeest aldaar bijwonen. De volgende dag vertrekt de konink lijke gast uit Vera Cruz naar Co lumbia. Amerikaanse infanteristen heb ben een heuveltop van „Drie hoeksheuvel" veroverd aan het centrale front, waardoor zij hun enclave in het door de Chinezen bezette gebied nog hebben ver groot. Zij beheersen thans een uitgestrekt vijandelijk gebied. In het communiqué van het achtste Amerikaanse leger, waar in dit wordt medegedeeld, wordt voorts gemeld, dat in de nacht- van Vrijdag op Zaterdag om vier sleutelpunten is gevochten. De .IJzerenpaard-heuvel" in de cen trale frontsector, is twee maal van eigenaar verwisseld. Uitein delijk bleef hij in Chinese han den. In 't gebied van de „Driehoeks heuvel" vielen twee bataljons der communisten vergeefs aan. Chi nese aanvallen op de ten Noord oosten van Koemhwa gelegen „Sluipschuttersheuvel" en op de „Vingerheuvel" werden eveneens afgeslagen. De Zuid-Koreaanse troepen, die „Sluipschuttersheuvel" verdedig den, meldden dat twee duizend man Chinese communistische troepen wanhopig, doch vergeefs poogden de heuvel in stormlopen te veroveren. Honderden aanval lers zijn door het Zuid-Koreaanse vuur neergemaaid. Het achtste Amerikaanse leger schat het aantal Chinese slacht offers in de strijd om „sluipschut tersheuvel" op bijna duizend do den en 2160 gewonden. In de ge vechten om „driehoeksheuvel" verloren de Chinese communisten 1070 doden en 2300 gewonden. De actie in de andere Koreaan- frontsectoren bleef beperkt strijdkrachten in 't Verre Oosten heeft medegedeeld dat opspo ringsvliegtuigen het lijk hebben gevonden van één der 21 passa giers die zich aan boord van het sinds Donderdag j.l. boven Zuid- Korea vermiste Britse C-46-trans- portvliegtuig bevonden. Er wa ren bovendien nog vier beman ningsleden aan boord. Het lijk werd op een afstand van 5 km uit de Zuidkoreaanse kust, ter hoogte van Hangnoeng, aange troffen. Het zoeken naar het ver miste toestel wordt voortgezet. Bondskanselier dr Adenauer heeft de openingsrede gehouden op het in West-Berlijn begonnen tweedaagse congres der Christen democratische (Katholieke) par tij, de grootste partij der drie, waarop de Westduitse coalitiere gering steunt. Aan zijn toespraak is het volgende ontleend. „Ik ben mij er van bewust", al dus dr Adenauer, dat bepaalde kringen in Groot-Brittannië en Frankrijk zich bezig houden met het denkbeeld van 'n compromis- overeenkmst met de Sowjet-Unie. Dit is één van mijn grootste zor gen geweest bij het leiden der Westduitse buitenlandse politiek. Ik bid de hemel dat dit gevaar niet in vervulling moge gaan." „Het spel van Moskou is duide lijk", vervolgde de Westduitse bondskanselier. „Er moet verwij dering teweeg worden gebracht tussen de Verenigde Staten ener- en Groot-Brittannië en Frankrijk anderzijds. Bovendien wil het Kremlin de éénwording van Eu ropa verhinderen. De Sowjet- Unie zal slechts dan tot overeen stemming met het Westen willen komen, wanneer zij ziet noch een koude, noch een daadwerkelijke oorlog te kunnen winnen. De eni ge manier om de Duitse eenheid in vrede en vrijheid tot stand te brengen is een versnelde en op besliste wijze tot stand gebrach te éénwording van West-Europa, gepaard gaand met het opbouwen se tot geringe patrouille-activiteit. Geallieerde vliegtuigen hebben hevige aanvallen uitgevoerd op frontstellingen der communisti sche troepen, verbindingswegen en opslagplaatsen, waarbij ruim 1200 vluchten werden volbracht. Boven het grensgebied van de Jaloe hebben gevechtsvliegtuigen der Verbondenen drie luchtge vechten geleverd met meer dan vijftig „Migs". Het te Singapore gevestigde hoofdkwartier der Britse lucht- De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Wysjinsky, heeft Zaterdag in de algemene vergadering van de Verenigde Naties een uit zeven punten be staand „vredesvoorstel" naar vo ren gebracht, dat o.m. beëindi ging van de Koreaanse oorlog op communistische voorwaarden be vatte. De voornaamste punten van Wysjinsky's voorstel kwamen overeen met het Vrijdag door de Poolse minister van Buitenlandse Zaken ingediend „allesomvatten de vredesaanbod". Wysjinsky verwierp de voor stellen der verbondenen voor een regeling in Korea en veroordeel de de schifting van krijgsgevan genen door de Amerikanen. Hij beschuldigde het Amerikaanse opperbevel van „het oprichten van bloedbaden op het eiland Koje en in andere kampen". De Amerikanen rekten de be standsbesprekingen zonder enige reden en bombardeerden in die tussentijd weerloze mannen en vrouwen, aldus Wysjinsky. Zijn voorstellen omvatten: 1. Terugkeer van alle krijgsge vangenen „in overeenstemming met internationale gebruiken"; 2. Terugtrekking van buiten landse troepen uit Korea binnen twee of drie maanden; 3. Hereniging van Korea door van Westeuropese strijdkrachten, welke ook Westduitse divisies omvatten. De levensstandaard gaat in de Sowjet-Unie gestadig achteruit. Wanneer de Russische heersers bemerken dat zij met een gestadi ge uitbreiding der Sowjet-bewa- pening niet verder komen, zullen zij bereid zijn van politiek te ver anderen en meer de nadruk te doen leggen op het vervaardigen van verbruiksartikelen, dan op oorlogsmateriaal. Het is onze taak de Sowjet-Unie duidelijk te maken dat dit de beste weg is". Adenauer vervolgde: „Een nieu we vier-mogendhedenconferentie, zonder een tevoren opgestelde duidelijke agenda, zou de Russen slechts in de gelegenheid stellen een goedkope propaganda-over- winning te behalen en zij zou hun ook de mogelijkheid van het zaai en van tweedracht onder de drie grote Westerse mogendheden bieden. Ik hoop, dat de Westduit se volksvertegenwoordiging in de komende weken de contractuele overeenkomsten van Bonn in het E.V.G.-verdrag zal goedkeuren. In strategisch opzicht is het van belang het al dan niet door West duitse divisies deelnemen aan de verdediging van West-Europa af hankelijk, of een Sowjet-Russi- sche aanval al dan niet zou kun nen worden afgeslagen. Dit vraagstuk kan voor de toekomst van Duitsland van beslissende be tekenis zijn", aldus de Westduit se bondskanselier. De verdragen met het Westen waren volgens de kanselier niet slechts bedoeld om het Russische „gevaar" te keren, doch zij zouden I tevens een nieuwe Europese oor- llog, in 't bijzonder tussen Frank- rijk en Duitsland, onmogelijk ma de Koreanen onder toezicht van "en- een commissie bestaande uit deel-1 nemers aan de oorlog in Korea en andere staten; 4. Vermindering van de bewa pening der grote mogendheden met een derde; 5. Onvoorwaardelijk verbod van atoomwapens en instelling van „strikte internationale controle" op de naleving hiervan; 6. Naleving van het protocol van Genève, dat bacteriologische oorlogvoering verbiedt, door alle landen; 7. Sluiten van een „vredesver drag" door de vijf grote mogend heden. In zijn rede viel de Russische minister herhaalde malen de Amerikaanse, door Engeland en Frankrijk gesteunde „oorlogsdrij vers" aan. Hij vergeleek de „agressieve plannen" van de aanhangers van het Atlantische pact met de „vreedzame bedoelin gen" van de Russische regering. Voorts herhaalde hij de beschul digingen, dat de Amerikanen zich in Korea aan bacteriologische oorlogvoering hadden schuldig gemaakt. Wysjinsky diende zijn voorstel niet in de vorm van een resolu tie in. Hij steunt het Poolse voor stel. Vandaag komt de assemblée weer bijeen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Koud weer. Overwegend droog weer met vrij veel overdrijvende wolken velden. Nu en dan vrij krachtige overigens matige Oostelijke wind. Iets lagere temperaturen dan gis teren. DINSDAG 21 OCTOBER. v.m. n.m. Breskens 2.50 3.05 Terneuzen 3.25 3.40 Hansweert 4.05 4.20 Walsoorden 4.15 4.30 ZON MAAN Oct. 20 21 122 op onder op ondei 7.13 17.35 9.21 17.35 7.15 17.33 10.41 18.04 7.17 17.31 11.57 18.46

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1