Jaarvergadering Kon. Ned. Landbouwcomité Binnenlands Nieuws terstond RECHTSZAKEN BATIG SALDO De economische politiek van het sterlinggebied AGENDA Protestvergaderingen tegen sommetjes maken' Brokken Zuidamerikaans protest tegen arrestatie van Le Leap van Verhaal de Zuidhollandse eilanden SÜlBlhUnBMMZM ABDUSIROOP beviezensmokkel. Korte vergadering van de Tweede Kamer Raadslid tokte bekeuring uit afgeslqten reisbagage De noodwet ouderdomsvoorziening HENK VAN HEESWI1K )e treinramp te Harrow Paul Lueih treedt af Tijdens de jaarvergadering van het Kon. Ned. Landbouwcomité te Den Haag heeft de vice-presi dent. Ir M. A. Geuze, wegens ziekte van voorzitter Ir C. S. Knottnerus, de jaarrede uitge- sproken. Onder zijn gehoor bevonden zich Mr Th. Bonnerman, secr.- generaal van het ministerie van Landbouw, de heer H. D. Lou- wes, voorzitter van de Stichting voor de Landbouw, en tal van andere hoge autoriteiten. Ir Geuze stelde vast, dat on danks een moeilijke stairt dit jaar de gras- en graangroei gunstig waren. De oogst kwam redelijk binnen. De zware Sep- temberregens waren oorzaak, dat het vee vroeg op stal moest. Ten aanzien van de komende publiekrechtelijke bedrijfsorga nisatie voor de landbouw zeide sprekqr, dat het landbouwschap steeds meer gaat lijken op de Stichting voor de Landbouw. Het ziet er naar uit, dat niet de verordenende, maar wel de be- langen-behartigende taak het landbouwschap tot een levend geheel zal moeten maken. Ernstige bezwaren opperde ir Geuze tegen de administratieve rompslomp, die ten aanzien van de sociale verzekeringen be staat. Het is dringend nodig, dat deze administratie, waar de ambtenaren soms ook niet uit kunnen komen, sterk vereen voudigd en centraal geregeld worden. Dit is tot in hoogste regerings kringen doorgedrongen en de troonrede gewaagde van vereen voudiging". Men vraagt zicli ai aldus Ir Geuze, waarom dit alles zo lang moet duren. Moeten de boeren eerst protestvergaderin gen tegen het „sommetjes ma ken" houden"? Zich afvragende, of de wet gevende macht effectief is en onze parlementsleden het recht van amendement alleen gebrui ken om wat meqr kiezers te trekken, zeide spr. van mening te zijn, dat het steeds meer in schakelen van de sociaal-eco nomische raad bij de voorberei ding van de wetsontwerpen duidt in de iriehting, dat ook de regering niet meer die waarde hecht aan dit hoge college als roeger. Naar zijn mening be horen de principes, waarop een wet zal rusten, in het parlement te worden vastgesteld. De S.E.R. is voor uitwerking het aangewe zen lichaam. Ten bewijze hier van voerde spr. de op stapel staande regeling voor de oude dagsvoorziening aan. Ir Geuze gaf met het oog op pensioenverzekeringen van zelfstandigen als zijn mening te kennen, dat de boer zijn winsten in het bedrijf pleegt te beleggen en dat dit bedrijf voor zijn oude dag moet zofrgen. Iedere premiebetaling moet vol gens spr. dus eigenlijk ten koste van het bedrijf gaan. Men dient er op te letten, dat het sluiten van levensverzekeringen het schuldenvrij maken van boe renbedrijven niet in de weg zal staan. Een ander punt, dat ir Geuze aansneed, was de landbouw voorlichting. Deze voorlichting is z.i. te zeer gericht op de daartoe ontvankelijke boeren, die vooruit willen. Met dit z.g. „treksysteem" hoopt men door voorbeelden anderen mee te krijgen. Spr. zou* naast het „trek systeem" een „Duw-systeem" toegepast willen zien waardoor de ergste achterblijvers zouden worden gestimuleerd. Dit zou voor het verstrekken van een prijsbeleid van het grootste be lang zijn, omdat de diversiteit van de boerenbedrijven zou kunnen verminderen. Spr. noemde de studie van deze sy stemen een der eerste taken van de door departement, boeren- en landarbeidersorganisaties te vormen „centrale raad voor de landbouwvoorlichting". Tenslotte gaf ir Geuze een overzicht ever het jongeren werk ten plattelande dat te wei nig leeft en een zekere aanspo ring en steun van de ouderen be hoeft. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. Havenmelodie. Lunchroom Koene, Dé monstratie Prestige Snel kookpan. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Actie in de Stille Zuidzee. MORGEN: TERNEUZEN: Concertge bouw, 8 uur: Revue „Zo zijn de vrouwen". Ned. ver. van Huisvrouwen. Een kleermaker, dezer dagen uit Curagao teruggekeerd, blijkt voor meer dan 15.000,— aan Amerikaanse dollarmuntstukken te hebben gesmokkeld. De politie heeft hem aangehouden. Hij had de munten in de dub bele wand van een koffer ver borgen. DRIE ONGELUKKEN, ÉÉN DODE, ZES GEWONDEN. Op de nieuwe rijksweg tussen Delft en Overschie zijn Maan dagavond drie auto-ongelukken gebeurd, waarbij in totaal zeven personen werden gewond. Vier gewonden bleken geen ernstig letsel te hebben bekomen, doch drie moesten in het gasthuis te Delft worden opgenomen. Van hen is R. J. T. uit Den Haag in de loop van Dinsdag overleden. Van de anderen is de toestand redelijk goed. ren werden verstrekt. Bij zijn verhoor bekende hij, dat hij na 15 Juni 1952 in ongeveer 25 ge vallen dezelfde soort oplichting heeft gepleegd en wel te Arn hem, Breda, Rotterdam, Gouda, Utrecht, Den Haag en diverse plaatsen in de provincie waar van hij zich de namen niet meer wist te herinneren. Eventuele benadeelden buiten Amsterdam wordt verzocht zich voor het doen van aangifte te vervoegen bij de politie van de plaats hunner inwoning. Nieuwe leden. In een korte vergadering van de Tweede Kamer zijn gisteren de heren dr. J. van Baal (A-R-). mr W F. E. baron van der Feltz (C.H-) en E. Visch (K.V.P.) als rièuwe leden geïnstalleerd. De gratieverlening van Lages. De heer Gortzak (C.P.N. vraagt of de minister van Justitie bereid is op korte termijn een verkla ring af te leggen omtrent de gra tieverlening aan Lages. Spr. zou een openbare discussie op prijs stellen nog vóór de behandeling der begroting. De Voorzitter zegt, dat het hem niet bekend is, of de minister omtrent deze aangelegenheid een verklaring zal afleggen. Hij zegt toe overleg te zullen plegen met de minister van Justitie omtrent de mogelijkheid om binnenkort een openbaar debat te houden. De heer Gortzak zegt, dat nij geen interpellatie zal aanvragen omdat de voorzitter deze toezeg ging heeft gedaan. De heer Burger (Arb-) vraagt nu een interpellatie aan over dit onderwerp. De Voorzitter stelt voor, dit verzoek toe te staan en de inter pellatie Woensdag te houden om uur. Begrotingswijziging- Zonder beraadslaging of stem ming heeft de Kamer haar goed keuring gehecht aan een wets ontwerp tot wijziging van de be groting 1951 van de hoge colleges van staat en het kabinet der ko ningin. De gewone dienst worat verhoogd met 631.009. De bui tengewone dienst wordt voor wat de kapitaalsuitgaven aangaat verminderd met 5690. Vincente Lombardo Toledano, voorzitter van het vakverbond der Zuidamerikaanse arbeiders en vice-voorzitter van het (com munistische) „Wereldverbond van vakverengingen", heeft bij de Franse min.-president Pinay geprotesteerd tegen de arresta tie van de secretaris-generaal van de (onder communistische leiding staande) Franse vak bond der C.G.T. Hij protesteerde ook tegen het door de politie doorzoeken van bij de C.G.T. in gebruik zijnde lokalen. Toledano zond verder soli dariteitstelegrammen aan Louis Saillant, secretaris-generaal van het eommunstische „Wereldver bond van vakverenigingen en aan Benoit Franchon, secreta ris (generaal van de C.G.T. Uit gewoonlijk betrouwbare bron wordt vernomen, dat de functionarissen uit het gemene best, die sedert 22 September te Londen bijeen zijn geweest, een rapport hebben opgesteld over de nieuwe algemene economische politiek voor het sterlinggebied, dat aan de conferentie van mi- nister-presidenten der landen van het gemenebest zal worden aangeboden. Deze conferentie wordt de volgende maand gehou- dSNaar men meent heeft het rap port betrekking op de verhoudin gen tot de algemene overeen komst voor tarieven en handel de Europese betalingsunie, het internationale monetaire fonds de internationale bank voor her stel en wederopbouw (wereld bank) en andere financiële in stellingen in de wereld. Naar ver nomen wordt hebben de functio narissen ook het vraagstuk van de inwisselbaarheid van het pond sterling besproken. In het rapport zullen de ver slagen opgenomen worden van de verschillende werkgroepen, die gevormd werden ter bespre king van de economische, finan ciële, handels- en betalings vraagstukken van het sterlingge bied. In hoofdzaak waren het vier werkgroepen, die zich heb ben beziggehouden met de finan ciële toestand van het sterling gebied, de vooruitzichten voor 1953 voor de betalingsbalans van de verschillende landen van het gemenebest, die tot het sterling gebied behoren, de ontwikke lingsplannen voor het gemene best en de goederenpolitiek. Ver wacht wordt, dat in het rapport ook de zienswijze der functiona rissen over het vraagstuk der voorkeursrechten van het impe^ rium zullen worden opgenomen. In Genemuiden hebben de kappers nogal moeite met de nieuwe winkelsluitingswet, die hun voorschrijft om 6 uur te sluiten. Vele landarbeiders, die ver van huis werken, kunnen name lijk tegen die tijd nog niet in de plaats aanwezig zijn. In een plaatselijk^blad hebben de kap pers nu bekend gemaakt, dat zij het sluitingsuur voorlopig op 7 uutf zullen handhaven in af wachting van een nadere rege ling. De rijkspolitie heeft hen naar aanleiding daarvan ge waarschuwd. Teneinde een uitspraak uit te lokken, is het gemeenteraadslid K. B. Bakker na de wettelijke sluitingstijd bij een kapper bin nengestapt, zodat deze bekeurd werd. In kapperskringen hoopt men op een algemene maatregel van bestuulr, waarbij de sluitingstijd op half zeven wordt bepaald, met een half uur voor afwerken. DUITSER AANGESCHOTEN. Smokkelaar liet zich uit Nederland koffie en thee aanreiken. Naar eerst thans bekend is ge worden, is tijdens het afgelopen weekend vlak bij de prikkel draadversperring, welke Bleijer heide (gemeente Kerkrade) van het Duitse grensplaatsje Pannes- heide scheidt, een Duitse smok kelaar aangeschoten door de Duitse douane. Deze smokkelaar, een mijnwerker uit Kohlscheid had zich door een Nederlandse helper twee zakken met smok keiwaar over de draad heen aan laten reiken. Bijna onmiddellijk daarna werd hij ontdekt door Duitse douaniers. Deze maanden hem om te blijven staan, losten daarna twee waarschuwingsscho ten en richtten toen de smok kelaar aan de haal gjng op zijn benen. Hij werd getroffen in zijn rech ter dij, doch wist desondanks te ontkomen. Later arresteerden de douane hem echter in de woning van zijn moeder. De twee zakken, welke hij tijdens de vlucht van zich had afgegooid, bleken 20 kg koffie, 2 kg thee en 700 cigaret- ten te bevatten. BRAND IN ZAANDAM. Een houten boerderij en een dito woonhuis, gelegen aan het einde van de Prinsenstraat te Zaandam, zijn in de nacht van Maandag op Dinsdag in vlammen opgegaan. Omstreeks twee uur ontdekte mevr. Jongh, die naast de oudo boerderij woont, dat de hooischuur in brand stond. Met een aantal omwonenden slaagde zij erin enig meubilair naar bui ten te brengen. Het vuur was in middels overgeslagen naar het woonhuis van de familie Jongh. De boerderij was sedert jaren in gebruik als bedrijfsruimte. De heer Jongh had er een timmerfa- briekje in gevestigd en de heer Van Hattum een poppenfabriek. De heer Jongh, die in de avond uren als musicus in Castricum optreedt, vond bij thuiskomst zijn fabriek en huis, die geza menlijk voor 10.000,waren verzekerd, verbrand. De brandweer, die het vuur van alle kanten bestreed, kon niet voorkomen, dat de van hout op getrokken gebouwen volledig werden verwoest. Het gezin Jongh werd bij buren onderge bracht. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. PASGEBOREN BABY GEBOOD? De recherche van het bureau Singel te Amsterdam meldt, dat zij een 44-jarige gehuwde moe der van 2 kinderen heeft ge arresteerd, op grond van- de verdenking, dat zij ruim 7 jaar geleden, dus onmiddellijk na d< bevrijding, haar pasgeboren ba by van het leven heeft beroofd. De moeilijke omstandigheden waarin de vrouw destijds ver keerde, zouden de aanleiding zijn geweest. SCHEIKUNDIGE EXPERIMENTEN LEIDDEN TOT ONTPLOFFING. Maandagavond is op de eerste étage van een woning aan de Ricuwstraat te Amsterdam met een luide knal een einde geko men aan 'scheikundige proeven, die de 16-jarige E. Wigel daar aan het uitvoeren was. De ontploffing had een zeer ernstig gevolg. Met een ver minkte rechterhand werd de ongen per ambulance naar het gasthuis vervoerd. HAZARDSPEL. De Amsterdamse politie heeft Maandagavond in een perceel aan de Kinkerstraat een inval gedaan en 14 personen aange houden, die zich aldaar bezig hielden met hazardspel. VERTRAGING TENGEVOLGE VAN LAGE WATERSTAND. Met ernstige vertraging is de postboot Nes-Holwerd Maandag om 23.45 uur op de Z. W.-punt te Hollum aangekomen. In normale omstandigheden had de boot om 7 uur te Nes moeten arriveren. De vertra ging is veroorzaakt door de lage waterstand op de Wadden ten gevolge van de Z. O.-storm, waardoor de bcot pas om 6 uur langs de andere route van Nes kon vertrekken inplaats'van half vijf. De passagiers moesten te Holwerd per amphibievaar- tuig van en naar de boot worden gebracht. Nu op de Z. W.-punt kan worden geland, wordt iso latie van het eiland voorkomen. BELEDIGING VAN DE KONINGIN De Arnhemse rechtbank ver oordeelde de Doesburgse grond werker A. M. T. wegens beledi ging van de koningin comform de eis tot 3 weken gevangenis straf. T. had zich op 18 Juni tijdens een woordenwisseling met me dearbeiders over de verkiezin gen beledigend uitgelaten over de koningn. preventieve hechtenis en drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Hij zou op 26 Juni j.l. te Oost- voorne zijn vrouw met een zak mes aan de hals hebben ver wond. Er kwam iemand tussen beide en deze nam hem 't mes af. De eis tegen hem was een ge vangenisstraf van tien maanden met aftrek, waarvan vijf maan den voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. DE KWESTIE DER RADIOZEGELS De Hoge Raad heeft arrest gewezen in de zaak van W. C. H. te Vlaardingen, die vervolgd is wegens het in bezit hebben van een tradio-ontvangtoestel zon der luistervergunning. Het standpunt van H. was dat art. 3 vaji het K. B. van 10 October 1945 slechts de moge lijkheid schept tot een heffing wegens het hebben van een ontvangtoestel, maar dat de minister niet zover mag gaan, dat hij een vergunning voor schrijft. De kantonrechter te Schie dam veroordeelde H. tot 6 bcete, van welk vonnis cassatie werd aangetekend. Dit cassatie beroep heeft de Hoge Raad thans verworpen. „DE GROETEN UIT DUITSLAND". De hoofdcommissaris van po litie te Amsterdam maakt be kend, dat aldaar in het huis van bewaring is ingesloten de bij na 2 meter lange 26-jarige A. J. S., als verdacht van op lichting, méérmalen gepleegd De man deed zich voor als ex-lid van de vroegere Duitse weermacht, noemde zich veelal Rudolf Penning en sprak Duits dan wel gebroken Hollands. Hi; wist zich aldus in te dringen in diverse huizen, waarvan dochter destijds bevriend was met 'n Duitse militair en bracht dan z.g. de groeten oveir van kennissen uit Duitsland. Hij hing een verhaal op over zijn vrouw en kind, die door een Amerikaans bombardement om het leven zouden zijn gekomen en beweerde invlieger te zijn van straaljagers nu eens op Schiphol, dan weer in Duits land Het resultaat was dan steeds, dat hem geld of gcede- ALLERMINST VEILIG. Het hoofdbestuur van de Ne derlandse bond voor ouden van dagen heeft in een adres, gericht aan de minister van Sociale Za ken en aan de leden van de Tweede Kamer, verzocht om art 4 1ste lid van de noodwet-Ouder domsvoorziening zodanig te wij zigen, dat de leeftijdsgrens voor de ongehuwde vrouw, welke thans 65 jaar is, te wijzigen in 60 jaar. Het bestuur motiveert dit ver zoek, omdat in wetsontwerpen van andere landen de bepaling voorkomt aan ongehuwde vrou wen een ouderdomspensioen te verstrekken op 60-jarige leeftijd. Thans is het zo, dat wanneer b.v. de gehuwde man komt te overlijden, de vrouw, omdat zij nog geen 65 jaar is, haar stoun moet zoeken bij liefdadigheidsin stellingen of gemeentelijke ar menzorg Door 45) (Nadruk verboden) Het was drie uur in de middag, toen ze voor de zoveelste maal haar kijker op de bergtop richtte. En op hetzelfde ogeblik kwam ze met een ruk overeind- Want de bergtop, die al die tijd bedekt was geweest met sneeuw, was nu zwart, ten teken, dat de sneeuw was gaan glijden. Naar alle waar schijnlijkheid had er een lawine plaats gehad. Ongerust zocht ze door haar kijker de gehele omtrek af. Maar nergens was 'n spoor van leven- de wezens te ontdekken. Beneden in de gelagkamer van het kleine berghotel hoorde ze de stemmen van de gidsen, die het niet raad zaam hadden gevonden om grote tochten te maken en dus allen weer terug waren. In deze tijd van het jaar begon de sneeuw en het ijs soms al te glijden en dan werd het gevaarlijk in de bergen. Zelfs op de wegen tussen de ber gen moest men dan voorzichtig zijn. Het zou de eerste maai niet zijn, dat voorbijgangers door uit lopers van lawines bedolven wa ren en zichzelf met moeite had den kunnen redden. Het meisje bleef enige ogen blikken besluiteloos met haar kijker in de hand bij het raam staan. Het boek was van haar schoot afgegleden op de grond, maar ze had er geen erg in. Nog maals keek ze naar de bergtop, die slechts hier en daar kleine lichte plekken vertoonde, maar verder niets. Geen mensen en ook geen sneeuwlaag meer op de top. Eindelijk besloot ze naar bene den te gaan en de gidsen op merkzaam te maken cp hetgeen er gebeurd was. Met een ontsteld gezicht kwam ze beneden en ze stevende meteen naar een der bekendste en oudste gidsen, met wie ze vorige jaren tochten had gemaakt, zodat de te man, Heinz, het meisje kende Heinz, kom eens mee naar het .aam en kijk dan eens naar die top. Een kwartier geleden lag er nog dik sneeuw op en zie nu eens!" De oudere man nam kalm de kijker van haar over en tuurde geruime tijd naar de aangewezen bergtop. Toen knikte hij, terwijl hij de kijker teruggaf. „Ja, daar heeft een lawine plaats gehad. Och, dat komt in deze dagen va ker voor. Het hindert niet, want iedereen is toch binnen en „Heinz," zei het meisje op ge dempte toon, hem in de rede val lend en er klonk duidelijk angst in haar stem. „Vader is met nog iemand en een gids naar die top toe. Hij wilde hem vandaag be klimmen. Als ze maar geen luk gekregen hebben. Ik ben zo bang...." De gids nam zijn kromme pijp uit de mond en antwoordde: „He is niet waarschijnlijk, dat Poldi doorgezet heeft. Ze zullen al we op de terugweg zijn. Maar als U wilt, dat we een onderzoek in stellen „Ja, graag. Wacht even, dan zal ik me verkleden. Ik ga mee". Heinz hield het meisje bij de arm terug. „Wees verstandig freule 't is 'n heel eind hier van daan. De tocht is te vermoeiend Laat ons maar even gaan. Met enkele uren kunnen we terug zijn en als we de baron onder weg tegenkomen, nog eerder. „Ik ga mee," besliste het meis je op vaste toon. „Ik zou geen rustig moment meer hebben, als ik hier op mijn gemak bleef zit ten." ik „Maarhet is al lang don ker, voor we terug zijn,weer streefde de gids. .Doet er allemaal niet toe, ga mee. Met vijf minuten ben ik verkleed en weer terug. De gids haalde zijn schouders on en zweeg verder. Maar hij dacht: „Die koppige Hollanders willen toch altijd hun zin door drijven." Tegen het meisje had hii zijn vermoeden verzwegen maar toen Nettie naar boven was gegaan om zich te verkleden, wendde hij zich tot een paar van zijn collega's en sprak zijn bange vermoeden uit. Dadelijk stonden dezen op om op weg te gaan naar de berg, waar wellicht mensen gevaar waren. Binnen een paar minuten waren lampen ge vuld en pakketjes met levens middelen en een fles met cognac ingepakt. Gewapend met stevige touwen, zwaar gespijkerde schoe nen en een paar houwelen, trox men enkele minuten later naar buiten de bergen in. Er begon een koude wind te waaien en Heinz, zijn neus in de wind stekende, voorspelde, dat er regen zou komen. „En dan is het uit met de pret," besloot hij, doe lende op zijn werk- „Tot de zo mer er is." (Wordt vervolgd). Tijdens de behandeling van een smokkelaffaire voor de Arnhem se economische politierechter hebben slotendeskundigen Maan dagmiddag onomstotelijk bewe zen en overtuigend gedemon streerd, dat afgesloten reiskof fers voor lieden met minder goe de bedoelingen en voorzien van een in gering aantal voorkomen de sleuteltjes, allerminst veilig zijn. Een bepaald type sleuteltje bijvoorbeeld, geeft de mogellijk- de I heid tot het openen van tiendui zenden koffers met sloten van dezelfde constructie. Terecht stond de Kleefse reizi ger E. M. S., die ten onrechte de eigendom van een koffer met 52 pakken smokkelkoffie werd aan gewreven. Douanebeambten ont dekten kortgeleden de koffer on beheerd in een tweede klas-com partiment van een internationale trein tussen Utrecht en Zeve naar. Zij gingen op zoek naar de eventuele eigenaar en lieten hu oog op verdachte vallen, omdat deze naar later bleek, gunstig in verband met enige de- viezenzaken bekend ston°* Het was een soort feeling verklaarde een van de beambten van de dienst van invoerrechten en accijnzen voor de politierech- ter, „dat we ons oog op deze man lieten vallen". Verdachte werd in het bezit van een op de smokkelkoffer passend sleuteltje gevonden en gearresteerd, ondanks zijn hefti ge ontkenning iets met deze zaak te maken te hebben. Nu, een week later (de zaak is met spoed voor de rechter gebracht) ontna men de deskundigen door hun verklaringen aan de officier van justitie, mr. W. Ellens, elk over tuigend bewijs. Deze eiste even wel, menende wel een wettig be wijs tegen verdachte te hebben toch veertien dagen gevangenis straf. De politierechter mr. R. A- Rueb, sprak verdachte echter wegens gebrek aan bewijs vrij en gelastte zijn onmiddellijke ïn- vrijheidsstelling. De politierech ter was nog van mening, dat de man min of meer het slachtoffer geworden is van het bekende ge- zegde „wee het schaap, dat in een kwaad gerucht staat". DE ZAAK-FONTEIJN. De smaadschriftzaak van de thans 53-jarige ex-sergeant-kon stabel: der Kon. marine A. H. F. Fonteijn is gisteren voor de ne gende maal door een rechtscol lege behandeld. De rechtbank te Amsterdam heeft hem destijds wegens smaadschrift veroordeeld tot twee maanden gevangenis straf voorwaardelijk en 100, boete. In hoger beroep veroor deelde het Amsterdams gerechts hof hem tot dezelfde straf. Op formele gronden vernietigde de Hoge Raad dit arrest met verwij zing der zaak naar het gerechts hof te 's-Gravenhage. Ditmaal werd Fonteijn veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf zonder geldboete. Voor de tweede maal werd cassatie aan getekend. Dit laatste cassatieberoep is nu door de IJoge Raad behandeld. Er werd niet gepleit, doch wel was van de requirant een schriftuur ingekomen. De advocaat-generaal zal op 4 November conclusie nemen. Maak Uzell niet wijs, dat kortademigheid „nu eenmaal bij Uw gestel hoort". Neem het snelwerkende, middel, dat hel taaie slijm oplost AKKERS 's werelds beste hoestsiroop Een der zwaar gewonden van de treinramp te Harrow is in het ziekenhuis overleden. Hierdoor is het aantal doden van de ramp gestegen tot 110. Een enkel slachtoffer is nog niet geïdenti ficeerd. Het is een man tussen 65 en 70 jaar. ZIJN VROUW MET EEN ZAKMES GESTOKEN. De 29-jarige kantoorbediende H. W. uit Rotterdam is gisteren ochtend door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek van drie maanden Paul Lueth, leider van de „Bund Deutscher Jugend", heeft al zijn functies in de bond neer gelegd, hangende het resultaat van het onderzoek naar de be richten omtrent het bestaan van een geheime qrganisatie in W. Duitsland. Volgens de Hessische premier zou hij, Lueth, een leidende rol bij de oprichting van de orga nisatie hebben gespeeld. 'Zelf ontkent hij met klem enig aandeel in de zaak te heb ben. De Beierse minister van Bin nenlandse Zaken heeft ver klaard, dat in 1951 in Beieren geheime opslagplaatsen met munitie, wapens en verband- stoffen waren gevonden. Het materiaal was onmiskenbaai van Amerikaanse herkomst. Het onderzoek was toen aan de Amerikaanse autoriteiten over gedragen. In die dagen was niets geble ken van een verband tussen een ongeoorloofde organisatie en deze opslagplaatsen. De minis ter zeide voorts, dat ook in Bei éren een wervingsactie was ge voerd voor de „ondergrondse Vermoedelijk, aldus de minister, stonden nog andere organisa ties achter de beweging.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 2