Britse aan antwoordnota Mossadeq De ramp van de „Luctor" Nationale actie voor vluchtelingen Noord-Zuid te Brussel in gebruik Ook Amerikaanse nota overhandigd BEGROTINGSTEKORT IN DE VER. STATEN WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Aanvaring bij de Portugese kust De Valera viert zijn 70ste verjaardag in ons land Luxe uitgave werelddieren dagblad voor Kon. Familie DE KINDERPOSTZEGELS 1952 DE CONFERENTIE TE PEKING k/NDEAPQSTZEGELS 1952 Britse treiler bij Groenland vergaan 20 van de 21 man verdronken X Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks MAANDAG 6 OCTOBER 1952. 7e Jaargang No. 2157. - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur George Middleton, de Britse zaakgelastigde in Teheran, heeft Zondagochtend premier Mossa deq het Britse antwoord op de jongste Perzische voorstellen ter regeling van het oliegeschil over handigd. Middleton zag er be zorgd uit, toen hij na het onder houd, dat 20 minuten duurde, de woning van Mossadeq verliet. Kort na Middleton had de Amerikaanse ambassadeur, Loy Henderson, een onderhoud met de Perzische premier. In be trouwbare kringen meent men, dat hij Mossadeq eveneens een nota overhandigde. Deze nota zou in grote trekken overeenko men met de Britse. In de Britse nota wordt de Per zische angst voor toekomstige Britse handelingen in Perzië, in dien een overeenkomst zou wor den bereikt op grond van de jongste Brits-Amerikaanse voor stellen, „ongegrond" genoemd. De Britse regering verklaarde „teleurgesteld te zijn over het feit, dat haar jongste voorstellen op zoveel punten verkeerd waren begrepen. De nota, die enige uren vóór het verstrijken van de in de jongste Perzische nota gestelde termijn werd overhandigd, was gezonden door minister Eden na mens premier Churchill en het Britse kabinet. Loy Henderson, de Amerikaan se ambasadeur, overhandigde êen boodschap van minister Acheson, die in grote trekken ge lijk was aan de boodschap van Eden. In de nota's werd niet ingegaan op Mossadeqs tegenvoorstellen, hoewel deze ook niet officieel werden verworpen. In Edens boodschap wordt voorts verklaard, dat de Brits- Amerikaanse voorstellen niet de Perzische nationalisatie van de olie-industrie ontkennen en dat ook niet getracht wordt de con cessie van 1933 te doen herleven. Voorts werd geen buitenlandse leiding van de industrie geopperd en nog minder was dit genoemd als een voorwaarde. Ook werd geen monopolie voor de aankoop van olie overwogen, aldus de nota. Wel voorgesteld werd, aldus Eden, een eerlijke methode, die niet noodzakelijkerwijze de enige behoeft te zijn, om alle aanspra ken van beide zijden door onpar tijdige uitspraak te regelen. Er was niets gezegd over de prijs van de olie, omdat dat moest worden besproken door de koper en de verkoper en niet door de regeringen. Eden zond de nota „opdat de Perzen, of zij de voorstellen zou den verwerpen dan wel aanvaar den, precies zouden weten wat Amerika en Engeland bedoelen". Dinsdag a.s. komt de Perzische Tweede Kamer na haar zomer- recès weer bijeen. In parlemen taire kringen meent men, dat Mossadeq dan wellicht de afge vaardigden zal raadplegen alvo rens een beslissing te nemen over het al dan niet afbreken der di plomatieke betrekkingen met En geland. Hij had n.l. gedreigd deze betrekkingen te zullen afbreken indien zijn tegenvoorstellen niet zouden worden aanvaard. In de Amerikaanse nota wordt o.m. gezegd, dat in de jongste Brits-Amerikaanse nota tegemoet wordt gekomen aan alle Perzi sche eisen. Onder andere werd het recht van de Perzen op na tionalisatie erkend alsmede het recht van Perzië de olie te verko pen behalve op monopoliebasis. KERST- EN NIEUWJAARS GROETEN VOOR MILITAIREN OVER ZEE. Ook dit jaar kunnen gedurende de Kerstdagen en de jaarwisse ling kosteloos radio-groeten aan militairen over zee worden ge zonden. Het betreft hier militai ren van zee-, land- en luchtmacht die zich bevinden in Indonesië (Nederlandse missie), op Nieuw- Guinea, in de Antillen, in Suri name en in Korea, met dien ver stande, dat deze groeten door verwanten, vrienden en kennis sen alleen persoonlijk kunnen worden uitgesproken. Het doen voorlezen van groe ten door de omroeper zal dus niet mogelijk zijn. Verwanten, vrienden en kennis sen, die een dergelijke persoon lijke groet wensen uit te spreken, dienen zich zo spoedig mogelijk uiterlijk vóór 15 November a.s. schriftelijk te wenden tot de marinevoorlichtingsdienst, af deling radio, Koninginnegracht 12, Den Haag. Zij ontvangen van dit bureau dan te zijner tijd een oproep om naar een der radio-studio's te komen, hetzij in Hilversum, Gro ningen, Maastricht of Den Haag. De groeten-uitzendingen zullen worden gegeven via de zenders van Radio Nederland Wereldom roep, uitgezonderd die welke be stemd zijn voor Korea, waarvoor een speciale regeling is getrof fen. de kapper met het aparte cache! markt 16 - brouwerijstr. 9 terneuzen wij adviseren u gaarne kort haar vereist speciale coupe en verzorging wij verzorgen u. Het eerste kwartaal van het Amerikaanse begrotingsjaar sluit met een nadelig saldo van 3888 millioen dollar tegen een nadelig saldo van 2615 millioen dollar in de overeenkomstige periode van 't vorige begrotingsjaar, zo heeft het Amerikaanse ministerie van financiën bekend gemaakt. Volgens de officiële ramingen zal de lopende dienst eindigen met een nadelig saldo van onge veer 10.3 milliard dollar tegen 4 milliard voor de dienst 1951/52. Zoals bekend werden de geza menlijke uitgaven voor de lopen de dienst geraamd op 79 milliard dollar en de ontvangsten op een gelijk bedrag. Volgens een woordvoerder van het ministerie van financiën kan de toeneming van het nadelige saldo van het ene kwartaal op het andere grotendeels verklaard worden door de belangrijkheid van militaire en aanverwante uitgaven. De woordvoerder deel de mede, dat de uitgaven van het ministerie voor de landverdedi- ging meer dan 10 milliard dollar voor de lopende dienst bedroe gen, tegen ongeveer 8 milliard dollar in het overeenkomstige kwartaal van 1951. Bovendien bedroegen de uitgaven voor hulpverlening aan het buitenland bijna 1.2 milliard dollar tegen 900 millioen in het overeenkom stige kwartaal van 1951. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Toenemende wind. Veranderlijke bewolking met enkele buien. Aanvankelijk mati ge, later tot krachtige en moge lijk tot hard toenemende wind tussen West en Zuidwest. Weinig verandering in temperatuur. DINSDAG 7 OCTOBER. Breskens 3.56 Terneuzen 4.31 Hansweert 5.11 Walsoorden 5.21 4.10 4.45 5.25 5.35 ZON MAAN op onder op ondet Oct. 7 6.51 18.04 19.24 12.22 8 6.53 18.02 20.12 13.29 9 6.54 17.59 21.12 14.21 10 6.56 17.57 22.20 14.59 11 6.58 17.55 23.32 15.26 Op initiatief van de nationale commissie voor vluchtelingen hulp zal in het najaar een lande lijke inzameling worden gehou den. Een belangrijk gedeelte van de opbrengst hoopt de commissie ten goede te laten komen aan het internation. kindernoodfonds van de Verenigde Naties (Unicef) dat, hoewel het zich niet tot de vluch telingen beperkt, ook millioenen vluchtelingenkinderen de helpen de hand heeft toegestoken. Het grootste gedeelte van de op brengst zal evenwel in overleg met de hoge commissaris voor de vluchtelingen van de V. N. wor den besteed. In gezamenlijk overleg zal een bestedingsmoge lijkheid worden uitgezocht, die waarborgen biedt dat zij, die van de hulp profiteren, hiervan blij vende goede gevolgen onder vinden. De commissie heeft verschei dene pijlen op haar boog. Naast enkele activiteiten, waarvan ge hoopt wordt, dat zij grote bedra gen zullen opbrengen, zal een landelijke collecte worden gehou den. Voor deze collecte wordt niet het gebruikelijke speldje aangeboden, maar een uit kunst hars vervaardigd hangertje. Deze hangertjes, die in negen verschil lende uitvoeringen verkrijgbaar zijn, worden geheel door vluchte lingen in huisarbeid gemaakt. Op de hangertjes staan verschillende afbeeldingen, zoals een hart, een hoefijzer, een paddestoel, bloem pjes, etc. Voorts zal behoudens goedkeu ring van de minister een loterij worden gehouden. Plaatselijke comité's zullen Sinterklaaskalen. ders verkopen in een originele uitvoering. Deze kalender be staat uit een vrolijke prent, waar op luikjes zijn aangebracht, ge dateerd van 16 November tot en met 5 December. Op de morgen van elke dag moet een luikje worden opengemaakt. Achter elk luikje schuilt een verrassing. In het gehele land zijn of wor den plaatselijke of regionale co mité's opgericht om de actie te steunen. Zoals bekend is de ko ningin beschermvrouwe van de nationale commissie voor vluch telingenhulp. Voorzitter is de heer L. Neher, directeur-generaal der P.T.T. In de raad van advies hebben zitting alle commissaris sen van de koningin, de burge meesters van alle provinciale hoofdsteden en van Amsterdam en Rotterdam, vertegenwoordi gers van de Geref., de Ned. Herv. en de R .K. Kerk, van het huma nistische verbond, van het Roode Kruis en van het Nederlands vrouwencomité. Nog vers in het geheugen ligt de vreselijke ramp, die het 336 brt metende motorkustvaartuig „Luc- tor" uit Rotterdam is overkomen. In de nacht van Dinsdag op Woensdag verging dit schip in het Kanaal ten Noord-Oosten van Cherbourg. Bij het tragische ge beuren verloren drie Nederlandse zeelui het leven. De overlevende vijf mannen, te weten kapitein J. Wensing uit Haarlem, machinist J. Visser uit Vlaardingen, kok A. 'M. Knijff uit Rotterdam, matroos A. Kommerowsky uit Cuxhaven en matroos T. de Bom uit Rotter, dam, zijn Zaterdagavond uit Cher bourg in Rotterdam aangekomen en ongeduldig stonden vele fami lieleden op het station te wach ten op de trein uit Parijs. Groot was hun blijdschap, toen de mannen gezond en wel weer voor hen stonden, al werd deze blijdschap getemperd door het smartelijk verlies van de 3 overi ge opvarenden. EEN VERSCHRIKKELIJK AVONTUUR. Kapitein Wensing vertelde van het verschrikkelijke avontuur, dat zich in die duistere nacht heeft afgespeeld. Dinsdagmiddag omstreeks vier uur, zo begon deze zeeman zijn verhaal, vertrok de „Luctor" met een lading steenslag van St. Sam son (Guernsy) naar Dover. De Zuidelijke wind stond „mooi van achteren" en het weer was goed. Langzamerhand echter draaide de wind en toen de kapitein om 12 uur 's nachts de brug beklom stond er een Noordwester storm, windkracht zeven, zo schatte de kapitein. „Wij vonden het erg, het was storm met een zware zee, ont staan door de smerige stroom daar." De stuurman, ook op de brug, had gezien dat het licht van Barfleur werd gepasseerd. De eerste machinist werd naar de stand van zaken gevraagd en toen bleek, dat alles in orde was: de pomp sloeg niet aan, dus was er geen water in het schip. HET NOODWEER. Het noodweer werd van uur tot uur heviger en de kapitein ging op onderzoek uit, gewapend met een grote lamp. Het steenslag was droog, de planken waren droog: er was dus geen water binnengekomen. „Gewerkt heb ben we als duivels om het gruis tegen het stuurboord te krijgen." Het schip maakte n.l. slagzij naar bakboord, zo ging het verhaal verder. De slagzij bleef echter toe. nemen en het bakboordgangboord stond onder water. Het zicht werd gelukkig beter en het rode vuur van Kaap Levi kwam in zicht. De „Luctor" lag inmiddels bijge draaid. De kapitein gaf order om Kaap Levi vooruit te houden, doch het achterschip lag diep en nam veel water over. ONBEGONNEN WERK. De Poolse matroos kwam toen vertellen, dat de hut van de kapi tein vol water stond. Het was in middels na vieren geworden. Het water kwam onder de trap van daan, zo meende de gezagvoerder. Met emmers werd getracht, wer kend als paarden, het water weg te lozen, doch het was onbegon nen werk. Ook het daglicht liet die ochtend lang op zich wach ten. De telefonie was door het water onklaar geraakt, de accu's stonden nog droog en de stuur man kon nog S. O. S.-seinen ge ven met de seinlamp. Inmiddels Bij de Portugese kust zijn het s.s. „Granford" en het s.s. „Mon- te Facho" in een dichte mist met elkaar in aanvaring gekomen. Het Spaanse schip „Monte Fa cho" (3234 ton) is gezonken. Het Engelse schip „Granford" (7087 ton) nam overlevenden aan boord. De „Granford" had geen assistentie nodig. Naar radio-Gibraltar nader meldde, heeft de „Granford" alle was het reeds zes uur geweest. 37 leden van de bemanning van j jjE TOESTAND WORDT de „Monte Facho opgepikt. Het KRITIEK Britse schip zet koers naar Lis- sabon. Om zeven werd de toestand kri- tiek en moest de sloep worden gestreken. Allen namen plaats, maar nog eenmaal gingen de ka pitein en de machinist op inspec tie. De „Luctor" maakte aan bak. boord slagzij, doch niet erger dan bij een gewone storm dacht kapi tein Wensing. HET SCHIP WORDT VER LATEN. Tegen 't binnenkomende water viel niet te vechten en werd be sloten tot het uitzetten van de sloep. Te redden viel er bij dit noodweer niets meer. Ten slotte zaten allen in de sloep. Toen de sloep in hevige storm afvoer, brandden de lichten van de „Luctor" nog. Getracht is met twee man te roeien, doch de in ventaris van de reddingboot be moeilijkte dit in erge mate, zodat de inventaris overboord werd ge zet. Naar schatting drie uur later zonk de „Luctor" achterover in de golven en verdween in de diepte. Het drijfanker van de sloep werd uitgeworpen en de sloep kwam met de kop op zee te lig gen. DE SLOEP SLAAT OM. Plotseling verraste een dwars- zee de boot en deze sloeg om. De mannen gelukte het met inspan ning van alle krachten de sloep weer gekeerd te krijgen: een ont zaggelijk werk. Enige mannen hadden zwemvesten aan. De boot stond tot de rand vol water. De drenkelingen klommen in de boot, die door de luchtkisten niet kon zinken, doch zitten was de man nen onmogelijk. Wijdbeens, tot het middel ston den de mannen in het koude wa ter, alles doende om zich overeind te houden. Urenlang stonden ze zo. BUITEN KENNIS VAN ONTBERING. Sommigen raakten buiten ken nis van ontberingen. Hun hoofden raakten soms het water, doch de anderen waren bij dit noodweer machteloos om de ongelukkigen de helpende hand te bieden. Zo veel mogelijk werden ze nog on dersteund, ondanks het gevaar voor eigen leven. DRIE HUNNER MOESTEN DE STRIJD OPGEVEN. Tot overmaat van ramp sloeg de sloep nogmaals om en drie hunner verdwenen in de golven terwijl de anderen machteloos wa. ren hun kameraden te helpen en moesten vechten voor hun eigen behoud. Eindelijk gelukte het hen met ongelooflijke krachtsinspan ning weer in de sloep te komen, welke inmiddels was losgeraakt. EINDELIJK GERED. De avond begon reeds weer te vallen, toen plotseling bleek, dat de sloep zich voor de haven van Cherbourg bevond. Twee Franse vissersboten voeren voorbij en een van deze pikte de uitgeputte mannen, waarvan enige bewuste loos waren, op. Groot is de bewondering en de dank van de geredden voor de 24-jarige kapitein van de „Louis Léon", die persoonlijk de mannen uit de sloep haalde. „Een knaap van een kerel". Trots en vol be wondering toont kapitein Wen sing de foto van de redder. Gastvrij namen de Franse zee lui de Nederlanders in hun wo ningen op en voorzagen hun voor lopig van kleren. Toen konden ze slapen en trachten de verschrik kelijke belevenis te vergeten. Doch over hun blijde thuiskomst hangt de schaduw van de dood van hun makkers: matroos Aar- noutse, wiens stoffelijk overschot het eerst is gevonden, stuurman Datema, die daarna is aange spoeld, en tweede machinist Van Oosten, wiens stoffelijk overschot als laatste werd geborgen. Ter gelegenheid van werelddie rendag heeft de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren H.M. koningin Juliana, Z.K.H. prins Bernhard en prinses Wilhelmina het werelddierendag blad der vereniging in luxe uit gave doen toekomen. Hond bood dr Drees de „Dierenkrant" aan. In de vroege morgenuren werd gescheld aan de woning van mi nister-president dr W. Drees. Toen de premier open deed, zag hij voor de deur een grote hond staan. Het dier had een nummer van de „Dierenkrant", die een aantal verenigingen voor dieren bescherming met het oog op we relddierendag heeft uitgegeven, in de bek. De viervoeter bood de minister het blad aan, dat door deze wel willend in ontvangst werd geno men. In de „Dierenkrant" wordt o.m. gepleit voor de tot standko- ming van een dierenwet in Ne derland. De 629 ton metende Britse trei ler „Norman", thuishaven Huil (Noord-Oost-Engeland), is in de nacht van Zaterdag op Zondag op de rotsen van Zuid-Groenland te pletter geslagen. De opvaren den hebben zich nog enige tijd aan de rotsen weten vast te klam pen, doch tenslotte moest de een na de ander de strijd tegen de woedende elementen opgeven. Van de 21 koppen tellende be manning zijn 20 man, waaronder de gezagvoerder, om het leven gekomen. Een andere Britse trei ler heeft de lijken van acht ver dronkenen opgepikt. De enige geredde werd opgepikt door het Noorse reddingschip „Poseidon", dat op weg was naar Bergen. In Huil gingen de vlaggen halfstok. Van 17 November 1952 tot en met 16 Januari 1953 zullen aan de postkantoren weer de beken de postzegels met toeslag „Voor het kind" verkrijgbaar zijn. Dit maal werden ze ontworpen door mevr. J. JanzenDalenoord te 's-Gravenhage, die ook de tekst en de waardecijfers verzorgde. De postzegels zijn uitgevoerd in twee kleuren en wel voor alle zegels de voorstelling in zwart, gedrukt op een effen fond in kleur, waarin in wit uitgespaard de landsaanduiding „Nederland" en de waarden en bijslagen. Waarden, voorstelling en kleur van het fond zijn: 2+3 cent: jongen met geit, geel groen; 5 3 cent: meisje op ezel, roze-rood; 6 4 cent: meisje met hond, blauwachtig-groen 10 5 cent: jongen met poes, okergeel 20 7 cent: jongen met konijn, blauw. De zegels zullen voor de fran kering tot en met 31 Dec. 1953 geldig zijn. Naar wij van de „Ierse Vrien denkring" vernemen, hoopt de Ierse eerste minister dr. Eamon de Valera, op 14 October zijn 70ste verjaardag in ons land te vieren. De minister verblijft reeds geruime tijd in het ooglij- dersgasthuis te Utrecht, waar hij door prof. Weve voor een oog aandoening wordt behandeld. Dr. De Valera hoopt in de twee de helft van October de kliniek te verlaten, om na een korte rustkuur in een plaatsje, dat over de Gelderse vallei uitkijkt, naar Ierland terug te keren. Minister De Valera werd op 14 October 1882 geboren te New York. Zijn vader was een Span jaard, zijn moeder een Ierse. Hij huwde in 1910 en heeft vier zo nen en twee dochters. Eén van zijn zoons, die arts is, vertoeft bij zijn vader te Utrecht. De Valera was minister-president en minis ter van Buitenlandse Zaken van 29 December 1937 tot Februari 1948 en minister van Onderwijs in 1939. De partij van De Valera, de „Fianna Fail" kreeg bij de ver kiezingen van het vorig jaar met de hulp van enkele onafhankelij- ken de meerderheid in het parle ment. De Valera werd tot forma teur aangewezen. In het huidige kabinet is hij weer minister-pre sident. Dr. Eamon de Valera heeft de titels b.a. (bachelor of arts), b.sc. (bachelor of science), 11-d. (doctor of laws) en p.d. (doctor of phi losophy honoris causa). Dr. W. Drees bezocht De Valera. De ministerpresident, dr. W. Drees, heeft een bezoek gebracht aan de Ierse eerste-minister dr. Eamon de Valera, die in het oog- lijdersgasthuis te Utrecht wordt verpleegd. Koning Boudewijn heeft Zater dagmorgen de Brusselse Noord- Zuidverbinding officieel in ge bruik gesteld. Met ingang van Zondag j.l. rijden over twee van de zes sporen der 35 meter brede en 2 km lange tunnel dagelijks 76 electrische treinen van de lijn AntwerpenBrussel en 18 inter nationale treinen die van Ba zel, Keulen, Parijs en Rijsel dwars door het hart van Brussel. De „jonction", zoals de Noord- Zuidverbinding algemeen in Brus sel wordt genoemd, zal einde 1953 voor de lijn Amsterdam- Parijs worden opengesteld", waar- hypermodern restaurant. De rei- door niet langer meer van de tijd- zigers kunnen zich in weelaerig rovende ringbaan gebruik ge-ingerichte douchecellen en badka- maakt zal móeten worden en de-mers verfrissen. Een kleine hall ze verbinding aanzienlijk aanin Carraramarmer leidt naar de snelheid zal winnen. fraaie koninklijke zaal, waar Tussen het Noord- en het Zuid- kostbare Perzische tapijten de station bevinden zich drie haltes,j vloer bedekken en waarvan de n.l de Congres-, de Centrale- en meubelen vervaardigd zijn uit de' Kapellehalte. Wanneer de STOOMSCHIP „WATERMAN" MET 820 EMIGRANTEN AAN BOORD VERTROKKEN. Het s.s. „Waterman" is Zater dagmiddag uit Rotterdam naar Australië en Nieuw Zeeland ver trokken met 320 emigranten voor Australië en 500 voor Nieuw Zee land. Nog op het laatste moment, d.w.z. Vrijdag, kwam er een boe king van Frans van Hellemond uit Tilburg, die kans zag gepakt en gezakt, met vrouw en kind, de reis naar Nieuw Zeeland mee te maken. Ook was aan boord het echt paar LemmenJanssen uit Ven ray, waarvan de vrouw een paar weken geleden, tijdens het ko ninklijk bezoek aan de Katholie ke emigratiecursus, H.M. heeft toegesproken. Het grootste gezin, dat aan boord is, bestaat uit 10 personen. De „Waterman" zal de terugreis in ballast via het Suezkanaal ma ken. Noord-Zuidverbinding geheel ge reed is zullen per dag 600 tot 800 treinen door de tunnel rijden. Meer dan 1500 arbeiders heb ben gedurende de afgelopen 16 jaar aan de verwezenlijking van de Noord-Zuidverbinding ge werkt. De fotale kosten van de verbinding, die vele onteigenin gen in de Brusselse binnenstad noodzakelijk maakte, belopen on geveer fr 5 milliard. Vooral de Centrale halte in de nabijheid van de eeuwenoude St Goedele is zeer luxieus ingericht. De ingang van dit station, dat veel weg heeft van een paleis, is opgetrokken in Italiaans mar mer, terwijl de bodem bedekt is met Frans marmer, waarin de wapens van Brussel, Antwerpen en Luik verwerkt zijn. De ver warming geschiedt door bijzonde re uitstralingselementen, welke zich in de grond bevinden en de temperatuur in het station be draagt constant 18 graden. De deuren in dit station zijn vervan gen door een soort gordijn van verwarmde lucht, waarvan de reizigers geen hinder ondervin den, doch die weerstand bieden aan een windkracht van 70 km .per uur en iedere tocht uitslui ten. In dit station bevindt zich een lichtgeel esdoornhout en bekleed met wit leer. Hier zal de Belgi sche vorst in de toekomst hoge buitenlandse gasten ontvangen. Radio-Peking deelt mede, dat mevr. Soen Yat Sen, weduwe van de stichter van de Chinese republiek en plaatsvervangend eerste minister van de Chinese communistische regering, op de eerste bijeenkomst te Peking van de vredesconferentie voor Azië en de Stille Oceaan ver klaard heeft, dat de afgevaar digden moeten eisen dat een einde wordt gemaakt aan de oorlogen in Korea, Indo-China en Malakka. De radio voegt er aan toe, dat 344 afgevaardigden uit 37 lan den alsmede waarnemers van 7 wereldorganisaties de eerste bijeenkomst bijwoonden. Op de agenda staan „het Japanse probleem en het „Koreaanse probleem". President Mao tsje Toeng heeft de afgevaardigden een welkomstboodschap gezon den.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1