De WafcUpartij in Egypte iort Nieuwe Zuidamerikaanse reis van Prins Bernhard DE STRIJD IN KOREA De Raad van Europa Geallieerde voorstellen te Panmoendjon Opinie-onderzoek betreffende vacantie Verbod na inwerkingtreding van de „zuivering swet" Britse en Amerikaanse militairen in Denemarken Bomaanslag in Mexicaans vliegtuig Thans zijn Columbia en Peru aan de beurt De Duitse en franse afgevaardigden namen geen deel aan het debat WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Partijcongres S.P.D. geëindigd „Javasche Bank'' wordt Bank Indonesia L.O.O.I.S. protesteert tegen gratie van lages De beperking van de Belgische auto-invoer Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. MAANDAG 29 SEPTEMBER 1952. 7e Jaargang No. 2151. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur 16 Man van een Britse torpe- dobootjager zijn te Esbjerg door de politie aangehouden na vecht partijen in de stad. Een deel van Kopenhagen was Vrijdagavond verboden voor de ongeveer drieduizend Britse en Amerikaanse matrozen, wier schepen na de oefening Main brace in de haven liggen. Er be vinden zich bovendien nog 1500 Amerikaanse mariniers in de stad. Britse en Amerikaanse pa trouilles hebben een aantal man schappen aangehouden. In een Mexicaans lijnvliegtuig is tussen Mexico en Oaxaca een tijdbom ontploft, waardoor het toestel werd beschadigd. De pi loot slaagde erin zijn machine aan de grond te zetten. Passa giers en bemanning bleven onge deerd. Hoewel een onderzoek naar de ontploffing is aangekondigd, meent men in Mexico, dat de da der van de aanslag reeds bekend is. Hij zou zes arbeiders hebben aangenomen voor werk in Oaxa ca en hun vliegtocht daarheen hebben bekostigd. Een der arbei ders ^ou hij in een koffer een tijdbom hebben meegegeven. De kracht van de ontploffing was gelukkig echter niet groot ge noeg om de machine te doen ver ongelukken. De pleger van de aanslag zou zijn arbeiders voor 600.000 pesos hebben verzekerd. Later is bevestigd, dat de aan slag is gepleegd om het geld te verkrijgen, waarvoor de arbeiders verzekerd waren. De dader is wel bekend, maar nog niet gearresteerd. Het jaarlijkse congres van de Westduitse sociaal-democraten is Zondag geëindigd met de goed keuring van het politieke pro gram van de partij. Dit program volgt de politiek van de verleden maand overleden partijvoorzitter, dr Schumacher. Naar een der af gevaardigden Reuter meedeelde is op de bijeenkomsten van de commissie voor het program door jonge afgevaardigden cri- tiek geuit op de inactiviteit van de ouderen. Het program wenst spoedig be sprekingen tussen de Verenigde Staten, Engeland, de Sowjet-Unie en Frankrijk over hereniging van Duitsland. Voorts vraagt het om terugkeer van Duitse krijgsge vangenen, die de bezettende mo gendheden nog gevangen houden en om herziening van alle door de geallieerde uitgesproken von nissen wegens oorlogsmisdaden. De partij dringt aan op de vor ming van een verenigde staten van Europa, omvattende Enge land en Scandinavië. Het plan voor een „klein Europa" van de Westduitse kanselier Adenauer, de Franse minister Schuman en de Italiaanse premier De Gasperi verwerpt het program. Op binnenlands gebied eist de partij socialisatie van de kolen- en staalindustrie en energiebe drijven als maatregelen tegen, wat de partij noemt, discrimina tie tegen West-Duitsland in de Europese kolen, en staalgemeen schap. De naam „Javasche Bank" zal worden gewijzigd in „Bank Indo nesia". Dit werd door de Indone sische minister van Voorlichting Mononutu, aan de pers medege deeld na de laatste vergadering van het Indonesische kabinet waarin het ontwerp voor de bankwet werd behandeld. Dit wetsontwerp, dat voorziet in nieuwe statuten van de in dit jaar bij de wet genationaliseerde circulatiebank, werd door het ka binet met algemene aanvaard; het zal binnenkort aan het parle ment worden aangeboden. Gehoopt wordt, dat de wet met ingang van 1 Januari 1953 in wer- king zal kunnen treden. Zij voor ziet in een directprium van de circulatiebank, bestaande uit een gouverneur en ten minste twee directeuren, die Indonesische staatsburgers zullen moeten zijn. Zaterdagavond is officieel be kendgemaakt, dat Moestafa Na- has het leiderschap van de Wafd- partij zal behouden. Volgens de bekendmaking heeft het bestuur van de partij besloten, geen ver zoek in te dienen voor registra tie krachtens de nieuwe wet be treffende hervorming van politie ke partijen, zolang Soliman Ha- fez minister van binnenlandse zaken is. In politieke kringen is ver klaard, dat de Wafd zal worden beschouwd als niet te bestaan in dien zij zich niet laat inschrijven wanneer de nieuwe wet op het partijwezen op 6 October van kracht wordt. De Wafd zou dan hetzij alle politieke activiteit moe. ten staken of zich „in de illegali teit" moeten begeven, aldus ge noemde kringen. Minister Hafez heeft onlangs verklaard „bewijzen" te hebben op grond waarvan hij bezwaar kon maken tegen het voorzitter schap van Nahas in een gereor ganiseerde Wafd. De Zaterdag gehouden bijeen komst van het bestuur van de Wafd werd bijgewoond door alle ministers in het laatste Wafdis- tische kabinet. Politieke commentators verkla ren, dat de regering het recht zal hebben de Wafd onwettig te ver klaren, haar fondsen in beslag te nemen en haar hoofdkwartier te sluiten wanneer de „zuiverings- wet" van kracht wordt. Minister van staat Radwan heeft Zondag, commentaar leve rend op het besluit van de Wafd, de partij beschuldigd van „het voeren van een verraderlijke campagne om de Britse ambas sade in een zuiver binnenlandse aangelegenheid te mengen". Na de Britten jarenlang te hebben gediend insinueert Nahas nu, dat de Britse ambassade zijn verwij dering uit het partijbestuur tracht te bewerken", aldus de mi nister. In een verklaring van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken wordt o.m. gezegd, dat Nahas de pers heeft beinvloed, uitspraken van het oppergerechtshof in de wind heeft geslagen en overal zijn bloedverwanten in overheids- betrekkingen deed en gepoogd heeft het wapenschandaal te ver doezelen. Nahas had met de Britten sa mengewerkt en zich verrijkt in een tijdperk van „strijd tegen het imperialisme". Het afbreken van het Brits-Egyptische verdrag van 1936 door de regering-Nahas was slechts gericht op de handhaving van Nahas. Nahas was verant woordelijk voor „de slachting van politiemannen in Ismailia tijdens de vrijheidsstrijd in de kanaal- zóne". Het is het doel van de wet de genen uit het openbare leven te verwijderen, die zich ten koste van de armen hebben verrijkt en in paleizen wonen. De tegenstand van de regering tegen de handhaving van Nahas in het bestuur van de Wafd be rust geenszins op „geruchten". Zij is een feit, aldus de verkla ring. ALARMTOESTAND IN CAIRO. De miltaire commandant van Cairo heeft Zaterdagavond een „alarmtoestand" afgekondigd in de Egyptische hoofdstad na de bekendmaking der besluiten van het partijbestuur van de Wafd. Militairen, die op wacht stonden voor het omroepgebouw en an dere belangrijke gebouwen kre gen opdracht stalen helmen te dragen en de bajonet op het ge weer te plaatsen. Eerder op de dag werd de poli tie in de1 wijk waar de Wafdisti- sche leider Moestafa Nahas met het bestuur van zijn partij bijeen kwam met pantserwagens ver sterkt. SCHACHT IN DUITSLAND TERUG. Dr Hjalmar Schacht, eertijds Hitiers minister van Financiën en president van de Reichsbank, is Zaterdag van een bezoek van een week aan Egypte in Duits land teruggekeerd. Hij verklaar de „overweldigend vriendschap pelijk" in Egypte ontvangen te zijn. Met generaal Naguib en an dere Egyptische ministers had hij gesproken over vraagstukken betreffende agrarische hervor ming, de irrigatie van nieuwe ge bieden, de staatsbegroting en de ontwikkelingsplannen voor de landbouw, mijnbouw en de indus trie. Schacht zeide verder ook „zeer belangwekkende besprekin gen" met prins Feisal van Saoe- di-Arabië gevoerd te hebben. de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerij str. 9 terneuzen betere rieën. onder medisch toezicht gedipl. haarkundige. toiletartikelen, parfeme- Z.K.H. Prins Bernhard zal zoals reeds eerder gemeld in November a.s. wederom enige Zuidamerikaanse landen bezoe ken, o.m. Columbia en Peru. De prins vertrekt op 27 Octo ber a.s. met een klein gevolg naar Mexico. Hij zal daar de ope ning bijwonen van de Nederland se tentoonstelling in Mexico Ci ty, die wordt verricht door de Mexicaanse president. Behalve Mexico City staat een bezoek aan Vera Cruz op het programma. De Zuidamerikaanse reis begint vanuit Vera Cruz. De tocht wordt gemaakt in een chartertoestel een DC-4 van het West Indisch lijnbedrijf van de K.L.M. Deze machine zal wor den gevlogen door een beman ning van het West Indisch be drijf. Van Vera Cruz vliegt de prins naar Bogota. Een tussen landing zal worden gemaakt in De bestandsdelegaties zijn Zon dag in Panmoendjon tweemaal bijeengeweest, 's Ochtends diende luitenant-generaal Harrison, lei der van de geallieerde delegatie, voorstellen in t'er regeling van de krijgsgevangenenkwestie. Generaal Nam II, leider van de communistische delegatie, deelde op de 's middags gehouden be spreking mede, niets nieuws in deze nieuwe voorstellen te kun nen ontdekken. De geallieerden houden vast aan vrijwillige repa triëring. Generaal Harrison deelde mee, dat elk van de drie voorstellen tot een bestand kunnen leiden als de communisten dit werke lijk wensen. Het eerste voorstel luidt: Alle gevangenen van beide par tijen zullen worden beschouwd te zijn „gerepatrieerd" na identifi catie op een overeengekomen punt in de gedemilitairiseerde zóne. Na identificatie zullen die gevangenen, die nadrukkelijk te kennen geven dat zij niet gere patrieerd willen worden, mogen blijven in het gebied waar zij zijn. Zij moeten de burgerlijke staat terugkrijgen en mogen nooit meer worden opgeroepen voor strijd in Korea. Identificatie zou kunnen geschieden door het Ro de Kruis of gemengde Rode Kruis- of militaire commissies. Volgens het tweede voorstel zouden alle gevangenen, die dat wensen, onmiddellijk gerepa trieerd worden. Zij, die dit niet wensen, zouden in kleine groepen in de gedemilitairiseerde zóne worden afgeleverd en bevrijd van militair toezicht. Vertegenwoordi gers van wederzijds overeengeko men landen zonder strijdkrachten in Korea zouden deze mensen on dervragen. Hierna zouden zij naar het land van keus mogen vertrekken. Het derde voorstel volgt de procedure van het tweede, doch de in de gedemilitairiseerde zóne vrijgelaten gevangenen zouden De Europese assemblée heeft Zaterdagmiddag vrijwel unaniem een door de Nederlander Fens verdedigde motie aangenomen, waarin de regeringen verzocht wördt bü alle besluiten van de Navo uit te gaan van het begin sel, dat alle verbonden landen ge lijke rechten op de verdediging van hun gebied hebben. De motie spreekt voorts de overtuiging der assemblée uit dat het tempo der offshore-aankopen binnen de Navo aan een op lan ge termijn berekend plan zou moeten worden gebonden voor het leiden van een werkelijke in tegratie van de Europese bewa peningspolitiek. De assemblée spreekt zich voorts uit ten gunste van een betere voorlichting van het publiek omtrent de gemaak te vorderingen. De oppositie te gen de door vertegenwoordigers der Beneluxlanden met veel na druk verdedigde voorstellen kwam uit met 8 onthoudingen van Scandinaviërs en Ieren en 2 tegenstemmen van Duitse socia listen. De Duitse afgevaardigden hebben niet aan het debat deel genomen. Zij lieten echter ver klaren, dat zij het standpunt der Benelux ten volle deelden doch dat zij het verstandig achtten niet in het debat in te grijpen, tenein de geen nieuwe verontrusting in die Franse kringen te wekken, die vrees voor een Duitse bewa pening koesteren. De Franse afgevaardigden na men eveneens niet aan de bespre kingen deel, doch gaven bij mon de van de socialist Mollet kort te kennen, dat zij het door de heer Fens met zo veel kracht verde digde ten volle deelden. Twee andere Nederlanders heb ben de heer Fens gesteund: mr Schmal en mr Van der Goes van Naters. De Britse conservatieve afge vaardigde Kerr gaf een overzicht van de Britse militaire inspan ningen en gaf de verzekering, dat Engeland bereid was zijn ver antwoordelijkheid te dragen. De assemblée hechtte voorts haar goedkeuring aan een rap port van de juridische commis sie, waarin voorstellen waren ge daan voor de instelling van een Europees hof van justitie. De Fransman Teitgen en de Belg Rolin hebben dit voorstel verde digd. Zij waren van mening, dat het gevaar van verwarring zou ontstaan, wanneer alle Europese gemeenschappen een eigen ge rechtshof zouden krijgen. De voorstellen gaan er dan ook van uit, dat een hof zou kunnen wor den gevormd, dat desnoods uit verscheidene kamers zou kunnen bestaan. De assemblée besloot aan de ministers te verzoeken het pro ject in studie te laten nemen, en aanvaardde voorts een aanbeve ling aan de ministers voor de in stelling van een Europees cultu reel fonds voor vluchtelingen. Met algemene stemmen heeft de raadgevende vergadering een voorstel aangenomen, dat de respectieve regeringen aanbe veelt de raad te belasten met de taak om de met de Sowjet-Unie verbonden landen op de hoogte te stellen van „het doel van de raad van Europa en zijn pogin gen om een grotere eenheid van zijn leden te bereiken". daar niet door commissies wor den opgevangen en ondervraagd, doch onafhankelijk kunnen reizen naar het gebied, waar zij zich wil len vestigen. Over tien dagen, op 8 October, komen de delegaties weer bijeen. De opperbevelhebber der verbon den troepen generaal Mark Clark heeft Zaterdag nieuwe maatrege len bekend gemaakt om de Kore aanse kust te beschermen tegen communistische insluipers, smok kelaars en aanvallers. Er zal een nieuwe „zeedefensie-zöne", zich uitstrekkend van een gebied bui ten de territriale wateren van Si berië aan de Oostkust van Korea tot de territoriale wateren van Mandsjoerije aan de Westkust, in gesteld worden. Generaal Clark zeide, dat gecon stateerd was, dat communistische agenten, die waren binnengedron gen in de kampen met krijgsge vangenen op Zuid-Korea, bood schappen van het Noordelijk op perbevel hadden overgebracht. Hierdoor waren in 't begin van het jaar ongeregelheden ontstaan. DE VERLIEZEN IN KOREA. De militaire verliezen van Chi nezen en Noord-Koreanen be droegen tot 23 September in to taal 1.698.909 man, zo deelt het Amerikaanse leger mee in het eerste overzicht der vijandelijke verliezen sinds Juni. Bovendien zijn er 10.399 burgers, van wie bekend is dat zij met de commu nisten sympathiseren, in kampen van de Ver. Naties op Korea. Het Amerikaanse departement van defensie deelde mede, dat de Amerikaanse verliezen tot 19 September 118.569 bedroegen. Carthagena in Noord-Columbia, waar de nacht zal worden door gebracht. In Peru zullen worden bezocht de hoofdstad Lima en de stad CuzCo. Nederlands gezant in Peru is sedert kort de heer Ch. J. H. Daubanton, die de vorige Zuidamerikaanse reis van de prins heeft meegemaakt. Op de terugweg zal de prins andermaal Columbia aandoen en wel de havenplaats Barranquilla. Op uitnodiging van de Mexicaan se regering zal de prins eind No vember enkele dagen verblijven in de bekende badplaats Acapul- co aan de Grote Oceaan. Vermoe delijk met een lijntoestel van de K.L.M. zal de prins dan via de Verenigde Staten naar Nederland terugkeren. Zijne Koninklijke Hoogheid hoopt enkele dagen in Washington en New York te kun nen vertoeven. De' prins en zijn gezelschap zullen omstreeks 3 December op Schiphol terugke ren. De derde Zuidamerikaanse reis van prins Bernhard wordt niet alleen gemaakt op initiatief van Nederlandse zijde. Reeds geruime tijd zagen enkele „kleinere" Zuid- amerikaanse staten uit naar de komst van de prins, die in 1950 en 1951 reeds talrijke landen op hun continent had bezocht. Reeds enige malen hadden de vertegen woordigers van enkele der nog niet bezochte landen de Neder landse regering en de prins doen blijken, dat zij een goodwill-reis naar hun gebied zeer op prijs zouden stellen. COLUMBLA. Wanneer men in Zuid-Amerika spreekt over .kleinere" landen, dan kan dit al heel moeilijk geo grafisch het geval zijn. Columbia bijvoorbeeld is na Brazilië, .Ar gentinië en Peru met zijn 3200 km lange kustlijn (aan de Stille en Grote Oceaan) de grootste staat van Zuid-Amerika. Het grenst ten Noorden aan Panama en de Caraïbische Zee, ten Oos ten aan Venezuela en Brazilië, ten Zuiden aan Peru en Ecuador en ten Westen aan de Grote Oce aan. De bevolking van Columbia is met zijn ruim tien millioen in woners ongeveer gelijk aan die van Nederland. De hoofdstad Bo gota telt 483.000 inwoners, Car tagena heeft er 106.000 en Bar ranquilla 225.000, Columbia is overwegend een agrarisch land. Het grootste deel van de bevolking omstreeks driekwart is van de landbouw afhankelijk. Immigratie van boe ren wordt dan ook tot op zekere hoogte aangemoedigd, die van andere categorieën werkers niet. Is Venezuela een land met een eenzijdige economie vanwege de olie, hetzelfde is het geval met Columbia vanwege de koffie. Het is namelijk na Brazilië het be langrijkste koffieland ter wereld, hetgeen wel duidelijk wordt, in dien men-bedenkt, dat 70 .procent van de gehele uitvoer van Colum bia uit dit product bestaat. Ande re producten van de Columbiaan- se bodem zijn o.a. rijst, suikerriet, tabak, katoen en bananen. Co lumbia heeft een zeer grote vee stapel met ruim 12 millioen stuks rundvee en een millioen schapen. Columbia, dat eens het rijkste goudland ter aarde was, is ook thans nog de grootste goudpro ducent van de Zuidamerikaanse staten. De winning is voor meer dan de helft in handen van bui tenlandse maatschappijen. De industrie staat aanzienlijk bij de landbouw ten achter, doch heeft zich in de laatste tientallen jaren niet onbelangrijk ontwik keld. Toch is het land voor in dustriële producten vrijwel ge heel op import aangewezen. De in- en uitvoer staat onder contro le van de regering. Het land is daarbij sterk op Amerika ge oriënteerd. De Columbiaanse pe so is aan de dollar gekoppeld. Met Columbia onderhoudt Ne derland diplomatieke en consu laire betrekkingen. In Augustus zijn in het land vrij hevige onlusten uitgebroken, waarbij talrijke doden zijn geval len. Het- betrof hier een strijd van de liberalen tegen de conser vatieven, die thans aan de macht zijn. De strijd nam een maand la ter een einde met een bezoek van een liberale delegatie aan presi dent Laureane Gomez. DE CRISIS IN LIBANON. Naar in niet-officiële kringen verluidt zou de Libanese kabi netsformateur Saadi el Moenla zijn pogingen Zondagochtend op gegeven hebben. Eerder was gemeld, dat hij pro beerde een kabinet van „onafhan- kelijken" te vormen, nadat het so cialistische nationale front had ge weigerd met hem samen te wer ken. De mogelijkheid bestaat, dat de president van de republiek een driemanschap zal instellen. Te Beiroet is medegédeeld, dat Saadi el Moenla de opdracht heeft teruggegeven. NEDERLANDS SCHIP GESTRAND. Het Nederlandse schip „Teuna" is Zaterdag bij Moeja in de archi pel van Stockholm aan de 'grond gelopen. Sleepboten hebben Zon dag getracht het 317 ton meten de schip, dat afkomstig is uit Groningen, vlot te trekken. Voor de' bemanning van 5 kop pen bestaat geen gevaar. De „Teuna" was met een lading hout onderweg naar Amsterdam. De „Teuna" is later vlot ge sleept. Het schip was slechts licht beschadigd. Op het eind van het vacantie- seizoen heeft het Nederlands In stituut voor publieke opinie ge vraagd: „Wat hebt u dit jaar in uw vacantie gedaan?" 30 pet is thuis gebleven, 26 pet heeft (nog) geen vacantie gehad. 44 pet (ruim 2,6 millioen volwas senen) is wel op vacantie ge weest, en wel: bij familie of kennissen 22 pet; in hotel, pension, huurhuisje 9 pet; naar het buitenland 7 pet; 8000 KM DOOR POOLZEE. In Jakoetsk in Siberië zijn enige Russische schepen aangekomen na een reis van 12.000 km, waar van 8000 door de Poolzee. De schepen begonnen de reis op de Wolga. Door rivieren en ka nalen voeren zij naar Leningrad en vandaar door de Witte Zee en langs de Russische Noordkust naar Oost-Siberië. Zij zijn bestemd voor het verkeer op de rivieren in Siberië. Radio-Moskou, die dit meldde, deelde mede, dat de bemanningen van de schepen onderscheidingen zullen krijgen voor het volbren gen van deze reis. De landelijke organisatie van oud illegale strijders heeft naar aanleiding van het verlenen van gratie aan Lages een protest- schrijven gezonden aan de minis ter van justitie. De L.O.O.I.S. is van mening, zo wordt in het schrijven gezegd, dat welke motieven hier ook een rol gespeeld mogen hebben in dit wel zeer bijzonder misdadig geval, recht had behoren te geschieden. De L.O.O.I.S. zal een algemene ledenvergadering beleggen om overleg te plegen welke stappen in deze ondernomen dienen te worden, opdat het recht zijn loop zal hebben, aldus het schrijven. „La Libre Belgique" vreest dat het verbod tot invoer van geheel gemonteerde buitenlandse auto's in België en de verplichting de montage hiervan voortaan in Bel gië te doen geschieden om zoveel mogelijk Belgische arbeiders werk te verschaffen, gedeeltelijk ten gunste van Nederland zal uit vallen. Het blad wijst erop, dat op grond van de Beneluxovereen- komst Nederland vrijelijk gemon teerde auto's naar België mag uitvoeren, doch het omgekeerde niet het geval is. Onder deze voorwaarden is dan ook te vre zen, aldus het blad, dat de Neder landse montage fabrieken zullen trachten hun verkopen in België uit te breiden. Tevens moet ver wacht worden dat de buitenland se producenten, die voortaan hun auto's in het gebied van de Be-1 nelux moeten monteren, hun fa- brieken in Nederland zullen ves tigen om zodoende van de goed kopere arbeidskrachten en bijge volg lagere productiekosten te kunnen profiteren. Ook het feit, dat de Nederlandse firma's bij de montage van auto's een mini mum aan nationale materialen gebruiken, zou ertoe kunnen' lei den, aldus „Le Libre Belgique"; dat een aantal constructeurs de voörkeur zal geven aan Neder land boven België. reizen en trekken in Nederland 6 pet. „En heeft u goed weer gehad in uw vacantie of niet?" heeft het Nipo verder gevraagd. Dit zijn de antwoorden van hen, die vacantie hebben gehad: prachtig weer 38 pet; gaat wel 42 pet; slecht weer 12 pet; geen antwoord 8 pet. „Slechts" 12 pet heeft het niet met het weer getroffen in zijn va cantie, 4 op de 10 hebben echter prachtig weer gehad. Onder hen, die naar het buitenland op vacan tie -zijn geweest, treft het Nipo echter 70 pet aan, die prachtig weer hebben gehad. Het slechtste weer hebben zij gehad, die thuis gebleven zijn. Van hen antwoordt slechts 21 pet prachtig weer gehad, 40 pet het gaat wel en 17 pet slecht weer ge. had (22 pet geen antwoord). medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Nu en dan buien. Half tot zwaar bewolkt met nu en dan buien. Zwakke tot matige wind, aanvankelijk uit Zuidelijke, later uit Westelijke richtingen. Iets lagere middagtemperaturen. DINSDAG 30 SEPTEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m 11.08 11.25 11.43 0.23 12.40 0.33 12.50 ZON op onder Sept. 29 6.38 18.22 30 6.39 18.20 MAAN op onder 16.47 17.05 0.39 2.10

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1