Sterftecijfer t b. c* lager dan ooit Vrouwen spelen schaak Smile Zda Daling van het levenspeil in de V. S. KRUISWOORDPUZZLE BATIG SALDO Rubberlaarzen Rubberjassen Rubberpijpen Vijftig jaar geleden overleed Bij storm en bij regen Kan men daarmee er tegen RADIO-BELGRADO OVER OPSTAND IN ALBANIË Nederlandse uitvoer naar W.-Duits!and De apartheidskwestie in Zuid-Afrika Vliegtuig ten N. 0. van Engeland in zee gestort? WITTE KRUIS (ij Aanzienlijk verschil vergeleken bij 1950 Engelsen van ijsplateau op Groenland gehaald Verhaal van de Zuidhollandse eilanden Nowaline Regenkleding GOEDKOPE groene Oliepakken VsS?: SCHAAKRUBRIEK HENK VAN HEESWIJK (Jas en Broek) „Het is verheugend te constateren, dat aan tuberculose steeds minder patiënten in ons land sterven", zeide dr J. C. Gerrits, longarts te Amsterdam op een persconfe rentie van de samenwerkende t-b.c.-sanatoria. Hij deelde mede, dat de sterfte aan t.b.c. in ons land één van de laagste, zo niet de laagste van alle Westeuropese landen is, ook lager dan in Amerika. Hier volgen enkele cijfers: Stertegevallen per 10.000 in woners van ons landVóór 1940 4; Gedurende de oorlog opgelo pen tot 8,5; 1950: gedaald tot 2; 1951: gedaald tot 1,4; eerste halfjaar 1952: gedaald tot 1,2. Vergelijking met andere lan den is niet mogelijk over de laatste paar jaren, omdat niet alle cijfers bekend zijn. Wel stak ons land reeds gunstig bij de andere af in 1948, toen in Nederland het sterftecijfer nog 2,8 was. In de andere landen was dit toen: België 6; Engeland 5; Ierland 8; Schotland 10; Frankrijk 7,5 en de Ver. Staten 3. Zeer hoog was ook toen nog het sterftecijfer in landen als Finland, Portugal, Spanje en Egypte (ongeveer 15). Daaren tegen was Denemarken nog ge zonder: 2,5. Dit wil overigens niet zeggen, aldus dr Gerrits, dat Neder land thans kan gaan slapen in de mening, dat het t.b.c.- gevaar voorgoed is overwon nen. In '50 werden nog 16.000 nieuwe gevallen van t.b.c. ge constateerd en in 1951 waren het er 15.000. Hoewel het ver heugend is, dat ook in dit aan tal een teruggang, zij het een kleine, is te constateren, wer ken de t.b.c.-sanatoria nog steeds onder hoogspanning. Namens deze in politiek en godsdienstig opzicht uiteenlo pende sanatoria, t.w. Berg en Bosch te Bilbhoven, Sonne- vanck te Harderwijk, Zonneglo ren te Soest en Zonnestraal te Hilversum, werd de conferentie meegedeeld, dat er nog steeds wachtlijsten zijn. Andere moei lijkheden, waarmede deze sana toria te kampen hebben, zijn van financiële aard. Enerzijds cntvangen zij óf weinig óf geen rijikssubsidie, anderzijds gaan zij gebukt onder een con stant? t,ekort aan verplegend personeel. „Van de tegenwoordige meis jes schijnen er steeds minder de drang te gevoelen om verpleeg ster te worden". Intussen is in vele plaatsen ïeeds de jaarlijkse collecte voor deze 4 sanatoria gehouden. De grootste inkomsten verkrijgt het ccmité sanatoria-collecte telkenjare te Amsterdam, waar dit jaar op 27 Sepember a.s. ge collecteerd zal worden. Het vo rig jaar brachten in de hoofd stad 1000 collectanten gezamen lijk 27.000 bijeen, een busge middelde van 27, dat zeer Radio-Belgrado verklaard, dat de Albanese premier gene raal Hod ja, onlangs een ernsti ge opstand heeft onderdrukt in N.-Albanië. De meeste opstan delingen waren gearresteerd. Hcdja stond aan het hoofd van een paar honderd gendar mes en soldaten en maakte on der meer gebruik van 3 kanon nen, aldus de radio, welke er aan toevoegt, dat de opstande lingen „een openlijk offensief" tegen de regering voortzetten. Zij zouden door het vBlk wor den geholpen. „De bossen, in het bijzonder in het Noorden van het land, zijn vol opstandelingen en de wegen zijn niet veilig". Totnog toe zijn 5000 Albanezen in het geheim naar Joego-Slavië uit geweken, aldus radio-Belgrado. De Westduitse autoriteiten hebben de volgende bedragen toegewezen voor invoer uit Ne derland: 12,6 Millioen mark voor kaas en 500.000 mark voor geconden seerde melkproducten. In de vorige week was het aantal nieuwe gevallen van kin kerverlamming in de V. S. weer hoger dan ooit, namelijk 4190 tegenover 4063 in de week daar voor. hoog te noemen is. Voor een groot deel was dit te danken aan het fraaie weer. Collecten staan en vallen nu eenmaal bij het weer, zo is de ervaring van het comité. „VEILIG-VERKEER RALLYE" Op een geheel andere wijze, n.l. door middel van een „Vei- lig-verkeer Rallye", die op Za terdag 4 October onder auspi ciën van de Amsterdamse ver keerspolitie zal worden gehou den, gaat de vereniging „Park herstellingsoorden" gelden ter bestrijding van de tuberculose bijeen brengen. Het is een auto- rallye, waaran iedereen tegen enig inleggeld aan kan deelne men. De start is 4 October om 13.45 uur op het Stadionplein. Afgezien van de hoofdprijzen zal aan iedere „geslaagde" [deel nemer door de verkeerspolitie het „heerrijciers-diploma" wor den uitgereikt. 16 Inheemsen zijn te Port Elisabeth veroordeeld tot een boete van 16 pond sterling of 90 dagen gevangenisstraf we gens het deelnemen aan de actie van ongehoorzaamheid der niet-blanken tegen de apartheidsbepalingen bij de spoorwegen. Dit is een grotere straf dan tot nog toe werd op gelegd voor soortgelijke geval len. Te Bloemfontein werden 17 in heemsen veroordeeld tot 5 pond sterling of 1 maand gevange nisstraf voor overtreding van dezelfde bepalingen. Het Britse schip „Diloma" heeft Vrijdagochtend geseind, dat een vliegtuig ter hoogte van Seaham Harbour (N. O.-Enge land) in zee is gestort. Het schip heeft later gemeld, dat het betrokken toestel een 2-motorig straalvliegtuig is. De juiste positie is niet bekend, doch er is een olievlek gezien op 3,2 mijl van de vuurtoren van Seaham Harbour. Van het vlieg tuig is geen spoor te bekennen. Aan de schepen werd verzocht scherp uit te kijken. Niet alleen bij het sterke, doch ook bij het zwakke geslacht geeft Rusland momenteel de toon aan op schaakgebied. De wereldkampioene, L. Ru- denko, is een Russin. Zij is 47 jaar en heeft een zoon van 18 jaar. Naast schaken is zij een ex- pert-bridgespeelster en zij heeft ook belangstelling voor andere sporten. Met zwemmen heeft mevr. Rudenko heel wat prijzen in de wacht gesleept. Dat zij niet slechts „haar vrouwtje", maar ook „haar man netje staat", bewijst ondervol- gende partij, gespeeld tegen een mannelijke tegenstander in de Als er één schrijver is geweest, wiens invloed op sociaal, literair en politiek gebied in het Europa van het eind der vorige eeuw groot kan worden genoemd, dan is het de Franse schrijver Emile Zola. En zoals het publiek dit nu eenmaal van kunstenaars ver wacht, was ook zijn leven een roman, waardig om door hem zelf beschreven te worden. Op 29 September 1902, nu vijf tig jaar geleden, overleed deze geniale mens in zijn werkkamer tengevolge van een kolendamp vergiftiging. Wie was feitelijk deze Emile Zola? Als zoon van een berooide Italiaanse ingenieur trachtte hij met de later beroemd geworden schilder Paul Gezanne op een obscure zolderkamer op allerlei manieren aan de kost te komen. En was er eens een dag, dat er geen centimes voor voed sel meer over was (hetgeen maar al te vaak voorkwam), dan troostte Cezanne zijn vriend met de opmerking, dat zijn boeken en geschriften hem nog wel eens tot in de Franse academie zouden brengen, waarop Zola zich dan haastte er aan toe te voegen dat de schilderijen en schetsen van Cezanne over enkele jaren in de grootste zaal van het Louvre zou den komen te hangen. Beide voorspellingen zijn prac- tisch uitgekomen. Na een scha mele betrekking bij de uitgever Hachtte bleek, dat zijn boek „Nana" een overweldigend suc ces «had. Reeds de eerste dag wa ren meer dan duizend exempla ren verkocht, hoewel dit voor de kopers heel wat voeten in de aarde had, daar men voor geen goud aan z'n bekenden wilde laten blijken; dat men een boek van „die Zola" gekocht had. Im mers, Zola schreef niet in de ro- mantisch-sentimentele stijl van die tijd. Zola beschreef het leven zoals het werkelijk was. En dat was iets, wat vooral bij het genre der „kat in het donker knijpers" niet in de smaak viel. Maar ge woonlijk waren zij de eersten die de nieuwste Zola in 't geheim kochten Sinds het welslagen van z'n eerste boek heeft dit succes Zola niet meer verlaten. In zijn groots oeuvre hekelt hij op felle wijze de vele misstanden op sociaal ge bied in zijn tijd. Als grootmees ter van het naturalisme zal hij z'n plaats in de literatuur blijven be houden, hoewel men terecht zich vaak kan afvragen, of zijn voor keur voor de lagere instincten wel te verantwoorden was, ook qua literatuur. Tenslotte, uitge nodigd voor de academie, om ringd door vrienden als Coppée, Gauguin, Van Gogh, Rousseau, Manot e.a„ wierp Zola zich met z'n bekende geschrift ,,J' accuse" (Ik klaag aan) in de Dreyfuss- affaire, als altijd de verdediger van het recht, in casu van de on schuldig veroordeelde Joodse staf-officier Dreyfuss tegen de generale staf, tegen de krijgs raad Het behoeft geen commentaar, dat dank zij de heropening der zaak en de talrijke relletjes en schermutselingen de kans van Zola voor de Academie, „Frank- rijks deftigste Instituut", verke ken was. De toestand spitste zich zelfs zo toe, dat de schrijver naar Engeland moest uitwijken. Daar hoorde hij tenslotte het goede nieuws van de herroeping van 't vonnis. Eenmaal in Parijs teruggekeerd en klaar om de vol gende dag de plechtigheid van Dreyfuss' eerherstel bij te wo nen, overleed hij in z'n werk kamer, temidden van zijn laatste notities voor nieuwe romans. Hij was gestorven in het harnas, in het harnas van de strijders voor rechtvaardigheid. POEDERS-TABLETTEN-CACHETS wedstrijd om het kampioenschap van „Spartak". Wit: Mevr. L. Rudenko Zwart: N. Zubarev. 1. d2d4, c7c5; 2. e2—e3, d7—d5; 3. c2c3, e7e6; 4. Lfld3, Pg8—f6; 5. Pbl—d2, Pb8c6; 6. Pgl—f3, Lf8—d6; 7.00,00; 8. d4xc5, Ld6xc5; 9. e3,4, d5xe4; (Nu krijgt wit het betere spel. De theorie geeft: 9. Dd8c710. Ddl—e2, Lc5 d6; 11. Kgl—hl, Pf6g412. h2h3, Pg4e5; met ongeveer gelijk spel). 10. Pd2xe4, Pf6xe4; 11. Ld3 xe4, Lc5e212. Ddlxd8, Tf8 Xd8; 13. Lel—f4, f7—f5? (Zu barev maakt hier een blunder. Aangewezen was f7—f6 en dan later e6e5, waarna de stellin gen ongeveer in evenwicht zijn). 14. Le4—c2, h7—h6; 15. Tal dl, Td8e8; (Iets beter was b7b6; terwijl niet goed was LcSd7 wegens Lf4c7! enz.). 16. Tfl—el, Kg8—f7; 17. Lc2 a4, Le7—f6; 18. Pf3—e5t, Lf6 xe5; 19. Lf4xe5, Te8—e7; 20. Le5d6, Te7—d7; 21. La4—b3, Td7—d8; 22. Ld6—c7. (Ryumin gaf het volgende denkbeeld aan: a2a4, Lb3a2, b2—b4, enz. het geen er inderdaad veelbelovend uitziet). 22. Td8 X dl23. Tel X dl, Kf7e7; 24 Lc7 -d6fKe7—e8; 25. h2h3, Lc8d726. Ld6— f8! Pc6a5; 27. Lb3—c2. (De enig juiste weg. Na Lf8 x g7, Pa5 xb3; a2xb3, h6h5; heeft zwart goede remisekansen). 27. Ke8xf8; 28. Tdlxd7, Ta8—c8; 29. Kgl—fl, a7—a6; 30. Kfle2, b7b531. Lc2— b3, Tc8—c6; 32. Ke2—d3, Pa5 c4; (Indien zwart op b3 ruilt, krijgt wit een sterke vrijpion op de c-lijn). 33. Lb2 x c3, b5 x c4t34. Kd3 c2, (Niet goed is Kd3d4, wegens Tc6b6; enz.). 34. g7g5; (Wit speelt op het maken van een vrijpion met b2b3. Daarom moet zwart iets doen, maar de tekstzet wordt ook weerlegd). 35. Td7—h7, e6—e5; 36. Th7 d7, g5g4; 37. Td7—d5, g4x h3; 38. g2xh3, Tc6—e6; 39. f2 —f4, e5 x f440. Td5xf5t, Kf8 e7; 41. Tf5xf4, Te6—c6; 42. b2—b3, c4xb3t; 43. a2xb3, Ke7 e6; 44. Kc2—d3, Ke6—e5; 45. Tf4—h4, Tc6—f6; 46. b3—b4, Ke5d6; 47. C3—c4, Kd6—c6; 48. Kd3d4, Tf6—g6; 49. Kd4— e5, Kc6c7; (Te passief ge ilet bekende Amerikaanse blad „U. S. News and World Report" schrijft: De daling van het levenspeil bij de gezinnen in Amerika, die tot 10.000 dollar per jaar verdienen, moet aanzienlijk genoemd worden. Duizenden ge zinnen zijn zich op allerlei zaken gaan bekrimpen. Ze kopen min der, besteden minder geld aan vacanties en geven hun kinderen geen of veel minder zakgeld. Zij, die nog niet tot dergelijke dras tische maatregelen zijn overge gaan, hebben leningen gesloten om de eindjes aan elkaar te kun nen knopen. Begin 1950 verdiende een ge trouwde fabrieksarbeider en va der van twee kinderen gemiddeld 3000 dollar per jaar. Thans ont vangt hij 3500 dollar. Oppervlak kig bezien, heeft het er wel van weg, dat hij er in die tussenlig gende twee jaar 500 dollar op vooruit is gegaan. Maarde federale belastingen eisen jaar lijks 167 dollar van zijn inkomen op, terwijl in 1950 slechts 50 dol- lar aan deze belastingen betaald I hoefde te worden. Dus gaan er al 117 dollar van de 500, die hij meer krijgt, naar 's lands schat kist. Aan voedsel wordt jaarlijks voor het gezin 1156 dollar uit gegeven, hetgeen 167 dollar méér is dan in 1950. Als dus de belas tingen en de voeding betaald zijn, is van de 500 dollar salarisverho ging nog maar 216 dollar over. Dan moeten de hogere prijzen voor kleren, huur, meubelen, huishoudelijke voorwerpen en andere noodzakelijkheden worden betaald. Wanneer eenzelfde hoeveelheid van alles wordt gekocht als in 1950, moet de arbeider nu 240 dollar méér betalen per jaar. Als men dit alles bij elkaar telt, ziet men dat de uitgaven voor het gezin met 524 dollar per jaar ver meerderd zijn, dat wil dus zeg gen, dat het inkomen vergeleken bij 1950 niet met 500 dollar is vermeerderd, doch met 24 dollar verlaagd! Daarbij komt, dat de regering onlangs cijfers bekend heeft gemaakt, waaruit blijkt, De 9 Engelsen, die meer dan een week in Groenland op een ijsplateau hebben doorgebracht, zijn, naar is gemeld, door een reddingsvliegtuig meegenomen. Zij hebben sinds verleden week Dinsdag beschutting ge vonden in de remp van een transportvliegtuig van de Britse luchtmacht, dat een noodlan ding moest maken. Drie inzit tenden, die bij de landing ver wondingen opliepen waren reeds door een vliegtuig opgehaald en bevinden zich in een ziekenhuis van de Amerikaanse staat Thule. dat de algehele inflatie gemaakt heeft, dat een arbeider, die ge middeld 3000 dollar per jaar verdiende in 1950, thans 126 dol lar per jaar achterop is gekomen ondanks het feit, dat de gemid delde salarisverhoging voor deze categorie 500 dollar per jaar be draagt. Als we, zo besluit het Amerikaanse blad, de bovenbe doelde prijsstijgingen in acht nemen, die voor een groot deel het gevolg zijn van de oorlog op Korea en de bewapening en die tenslotte resulteerden in een jaarlijkse achteruitgang van 24 dollar, dan zien we dat de arbei ders uit deze loonklasse in totaal 150 dollar minder verdienen dan in 1950. speeld. Noodzakelijk was h6— h5; enz.). 50. c4—c5! Kc7b751. Th4 g4, Tg6—c6; 52. Tg4g7t, Kb7c8; 53. Tg7—f7, a6—a5; 54 Ke5d5, Tc6—g6; 55. b4— b5, Tg6g5t56. Kd5—c4, a5— a4; 57. c5c6, en zwart streek de vlag! Horizontaal: 1. taal van uw geboorteland; 9. naar behoren gekookt; 10. voor zetsel; 11. schop; 13. preekstoel; 15. meisjesnaam; 17. jongensn.; 18. gloeiende stof uit een vul kaan; 21. schoollokaal; 22. groet; 23. reeds; 24. Europeaan; 25. ge loof, godsdienst; 27. steeg; 29. voorzetsel; 31. heilige; 32. Door 31) Nadruk verboden. „Waar ben je gisteravond ge weest?" vroeg hij op strenge toon. „Als ik me niet vergis, was je over twaalven thuis." „Nog net voor twaalven, paps," antwoordde zijn dochter, onver stoorbaar een beschuit smerend. „En wat ik gedaan heb is wat iedere jonge vrouw en iedere jonge man wel eens doet: een beetje aan de boemel geweest. Anders niet." „Aan de boemel?" herhaalde de baron verbaasd. „Met Van Suchtelen soms?" Het meisje krulde verachtelijk haar bovenlip omhoog. „Die als U niets beters voor me weet „Nu het zou toch kunnen?" „Vroegen opa en oma vroeger ook aan U, waarheen U was ge weest, als U een beetje laat thuis kwam?" „VroegerDe baron snoof eens. „Dat is heel iets anders. Ik was een man." „En dat bent U nog. En wat voor een man. Een bovenste beste paps van me. Maar ik kan er ten slotte niets aan doen, dat de schouwburg eerst over elven uitgaat." „O, ben je naar de schouw burg geweest Maar het meisje gaf hierop geen antwoord meer, zodat er geen leugen aan te pas behoefde te komen. Regelmatig ging Drenth Dins dags en Zaterdags naar Rotter dam, steevast met 'n enkele reis. Het grijze wagentje van Nettie stond nu niet meer bij de Maas brug, maar ergens anders in de stad, iedere keer op een andere plaats. Het meisje begreep zelf zeer wel, dat een of andere Don- kervoorter het paaij maar één maal behoefde te zien en binnen vier en twintig uur zou het hele dorp het weten. En wat in het dorp bekend werd, lekte ook uit op Hoogstede. Een paar malen had Nettie zo langs haar neus weg gevraagd, of haar vader nog geen baantje voor Drenth had gevonden. Maar het antwoord was steeds ontkennend geweest. Wat Nettie niet wist was, dat de baron in het geheel geen plan nen had om voor Drenth een plaats te zoeken op een der ge meentehuizen in het land. Drenth was tenslotte een goede en be trouwbare ambtenaar en je weet wel wat je hebt op het ge meentehuis, maar niet wat je i 1 krijgt. Men hield Drenth liever in Donkervoort. Het kon echter niet anders, of men kreeg er erg in, dat Drenth altijd een enkele reis naar Rot terdam nam en toch de volgende morgen op tijd in het gemeente huis zat. Hoe kwam hij dan terug? Dat snapte men niet. Ook de dames Berghuis waren nieuwsgierig geworden. Immers, voorheen was Drent-h een huise lijke pensiongast, die hoogstens een avond in de week naar de dorpssoos ging, maar verder rus tig in de huiskamer een boek las. Maar nu, sinds September al ging hij steevast tweemaal in de week naar Rotterdam, om 's avonds laat thuis te komen. Op een vraag van een der da mes had hij geantwoord, dat hij naar een kennis ging. En dat was per slot van rekening geen leu gen. Nettie was immers een zeer goede kennis van hem? Het paar genoot van hun lief de. Soms stond het wagentje wel een uur langs de kant van de weg en dan zaten beiden, de armen om elkander, zwijgend te turen in het duister. Woorden behoefden niet gesproken te wor den. De liefde heeft immers haar eigen, internationale taal die ieder mensenkind kan spre ken De baron vond het maar zo-zo, dat zijn dochter twee keer in de week met de auto er van door ging. Op zijn vraag, wat ze dan altijd ging doen, kreeg hij steeds ontwijkende antwoorden en toen op een avond Van Suchtelen een uurtje kwam „buurten" zoals hij dat zelf altijd zei, rijpte er bij de baron een plan. Hij keek de jongeman een poosje aan en kwam tot de con clusie, dat dit een uitstekende partij voor zijn jongste dochter zou zijn. Weliswaar waren de Van Suchtelen's berooid, maar dat was ook het enige. De Van Suchtelen's waren van oude adel, haast zo oud als de Hoogstede's en de Van Oldenborcht's en het was een kerngezond geslacht. Hij zou de jongeman zo spoedig als mogelijk was een baan bezorgen en dan kon het paar huwen. „Zeg, morgenavond gaat mijn dochter naar Rotterdam, waar heen weet ik niet, en dat zit me een beetje dwars. De laatste weken gaat ze elke Dinsdag avond en elke Zaterdagmiddag naar de stad en dan komt ze laat thuis. Ik wil weten, wat ze er uitvoert. Verzin maar een smoesje en zorg er voor dat je morgenavond om een uur of zes hier bent. Of nog beter, kom maar om vijf uur, dan kun je hier dineren. Bedenk maar wat, zodat je met haar kunt meerijden naar Rotterdam. Voor dit laatste zorg ik wel." „Uitstekend, baron, maar ik moet tot vijf uur werken." „Dat maak ik met de burge meester wel in orde. Morgen middag eindig je om half vier met je werk. Knap je een beetje op." En zo gebeurde het, dat tot Nettie's verbazing en ergernis Van Suchtelen die middag tegen half vijf op Hoogstede arriveer de. Het lag in haar mond be storven om te vragen: „Wat kom je doen?" Maar ze weer hield zich, mat zich een gelegen- heidsglimlach aan en verwelkom de hem als iedereen. (Wordt vervolgd.) jong dier; 34. lof; 36. zangnoot; 37. lidwoord (Fr.); 39. oppervl. maat; 39. bijb. naam; 40. laatst leden; 41. waterhoogte; 42. ge luid; 45. soortelijk gewicht; 47. onaangenaam verblijf; 49. goud (Fr.); 50. boos (verouderde vorm)52. hero; 54. berggeel; 56. groente; 57. vorm van treuren; 59. militaire optocht; 61. broze; 62. familielid; 64. ledige; 65. leer der zenuwen. Verticaal: 1. wijze; 2. vruchtbare plek; 3. lof; 4. voegwoord; 5. dwarshout; 6. eenh. v. druk; 7. rijstbrande wijn; 8. onduidelijk praten; 9. roe; 12 clown; 13. soort verlich ting; 14. laatst leden; 15. water in N.-Brabant; 16. sterrekunde; 19. vis; 20. ongedierte; 26. mep; 27. vlek; 28. wortel; 29. bloem; 31. voorzetsel; 33. slede; 35. stof maat; 36. inhoudsmaat; 41. eenzaam; 43. eveneens; 44. vr. munt; 46. stalling voor auto's; 48. vorm van eren; 51. toespraak; 53. kostbare; 54. deel van de bijbel; 55. eerwaardige vader; 56. groente; 58. hond; 60. zeewier; 62. rivier in Italië; 63. reeds. Oplossing vorige puzzle. Horizontaal: 1. adelaar; 6. dienaar; 11. map; ,12. Medan; 14. ale; 15. Ier; 17. dan; 18. dun; 20. rede; 22. mak ke; 23. snit; 25. siert; 26. hoera; '27. staal; 29. olie; 30. ai; 31. a.e.; 32. keer; 33. treurig; 36. re; 37. tor; 38. del; 40. on; 41. are; 42. Ede; 43. gr; 44. N.N.;- 45. rr; 46. ik; 48. pe; 49. pil; 51. la; 53. eland; 55. rei; 56. neger; 58. ra dio; 59. Ems; 60. Greet; 61. s.g.; 62. st; 63. te; 64. Ds. Verticaal: 1. Amersfoort; 2. da; 3. epide mie; 4. am; 5. redactie; 6. dank baar; 7. in; 8. aannemer; 9. al; 10. restaurant; 13. dak; 16. eer; 19. U.S.O.; 21. ei; 24. Ir; 27. sar ren; 28. leider; 33. tornado; 34. unaniem; 35. gedrang; 37. ta; 39. Ie; 43. gelag; 47. kleed; 48. pers; 49. pret; 50. list; 52. arts; 54. nis; 57. erg.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 6