RECHTSZAKEN Binnenlands Nieuws Goes 1 20 Jaar voor moord op boswachter Van der Schagt Het Argentijnse leger in het productieproces Gemeenteraad van Vogelwaarde N.V. Fa P. J. van de Sande ZUID-AFRIKA WIL AFGESTUDEERDE NEDERLANDERS Kajotters-studiedagen bisdom Breda BALLPENNEN R. R. VISSER Kleine Advertentiën Voetbalvereniging „TERNEUZEN' Terneuzen 1 Kantoorbehoeften KOTTERDA3ISE RECHTBANK NAAR SAS VAN GENT. DE WINTERDIENSTREGEXXNG DER NEDERLANDSE SPOORWEGEN. LEGERJDES HEILS Evangelisatie Samenkomst NET DIENSTMEISJE Fa P. J. van de Sande yvvvvvvvvvvvvvvvxgj Meubilaire goederen HUISHOUDELIJKE GOEDEREN Het Woonhuis HET PERCEEL WEILAND BEKWAAM KAPSTER PRIJSKAARTING W.WIELAND Het Woonhuis VAN GVERBEEKE O N.V. Firma P. J. VAN DE SANDE Afdeling Axel Ned. Roede Kruis Campagne Comité Nederl. Roode Kruis Café „Het Hoekse Koffiehuis' Muziekhuis „SONORA" Muziekhandel KOSTER-DEIJ Auto-onderdelen of schroot? Voor de economische kamer van de Rotterdamse rechtbank hebben gisteren terechtgestaan de 45-jarige koopman J. J. de B. en de 37-jarige autohandelaar A. W. R. beiden uit Rotterdam. Zij werden verdacht van overtreding van het deviezenbesluit 1945. Zij zouden op 16 Mei te Sas van Gent in strijd met het deviezen- besluit tot vervoer naar het bui tenland in het m.s. Atalanta" aanwezig hebben gehad 72 ton onbruikbare auto-onderdelen, waarvan de uitvoer zonder spe ciale vergunning niet geoorloofd was. Verdachten gaven toe, dat de lading was bestemd voor België. Zij ontkenden echter, dat de auto-onderdelen als schroot kon den worden aangemerkt. Ze wa ren bruikbaar en verdachten wa ren in het bezit van een vergun ning om dit materiaal uit te voe- ren- De deskundige G. W. A. Mos was van oordeel, dat de lading van de „Atalanta" voor honderd procent als schroot was te be schouwen De auto-expert A. H. L. Otto daarentegen sprak als zijn oordeel uit, dat het grootste percentage bruikbaar materiaal was. De autohandelaar A. Ter louw, die de onderdelen aan de verdachten had geleverd, ver klaarde dat hij 120 ton bruikba re onderdelen had geleverd. De officier van justitie achtte het tenlastegelegde bewezen. Naar zijn mening was het groot ste deel van de lading schroot, waarvoor geen uitvoervergun ning aanwezig was. Hij eiste te gen ieder der verdachten een boete van honderd gulden met verbeurdverklaring van de lading van de „Atalanta". De raadsman van verdachten, mr S J. Polak, was van oordeel dat verdachten te goeder trouw hadden gehandeld. Zijn cliënten hebben bruikbare onderdelen ge kocht. Pleiter meende, dat zi moesten worden vrijgesproken. De verbeurdverklaring zou een schade van ƒ16.000 betekenen, aldus de raadsman. De rechtbank besloot a.s. Dins dag naar Sas van Gent te gaan om de lading yan het schip in ogenschouw te nemen. In ver band daarmee werd de behande ling van de zaak tot nadere aan kondiging uitgesteld. FINS ZEEMAN SMOKKELDE SIGARETTEN. Voor de economische politie rechter te Rotterdam heeft te rechtgestaan de 23-jarige Finse stoker E. J. K., wien ten laste was gelegd, dat hij op 19 Septem ber met het Finse s.s. „Satakun- ta" heeft getracht honderddui zend sigaretten frauduleus in te voeren. Verdachte bekende. Op 20 Sep tember werden de sigaretten door de douane aan boord aange troffen en verdachte had zich als eigenaar gemeld. Hij wilde de sigaretten in Rotterdam verko pen. Het geld om de sigaretten te kopen had hij gespaard, want hij wilde wat extra verdienen om te kunnen trouwen. De officier van justitie eiste twee maanden gevangenisstraf met aftrek en verbeurdverkla ring van de in beslag genomen sigaretten. De raadsman, mr. W. Zieleman was van oordeel dat de sigaret ten niet waren ingevoerd en dat zijn cliënt van rechtsvervolging moest worden ontslagen. De politierechter was het niet met deze opvatting eens. Reke ning houdend met het blanco strafregister van verdachte, ver oordeelde hij deze tot drie weken gevangenisstraf met aftrek van de voorlopige hechtenis en ver beurdverklaring van de in be slag genomen 'sigaretten. ASSURANTIEBEZORGER VEROORDEELD. Het gerechtshof te Amsterdam heeft de 34-jarige assurantiebe zorger R. S. uit Den Helder we gens oplichting conform de eis tot twee en een half jaar gevan genisstraf veroordeeld met dien verstande, dat het hof hem af trek van preventieve hechtenis gaf tot de dag van de uitspraak. S. heeft in de periode van Octo ber 1951 tot Februari 1952 tal rijke stadsgenoten opgelicht voor een totaal bedrag van 40.000- De Alkmaarse rechtbank had S., die reeds tweemaal is veroor deeld, eveneens een straf opge legd van 2Mi jaar, waartegen ver dachte in hoger beroep was ge gaan. DEURWAAARDER TOT DRIE JAAR VEROORDEELD. De Utrechtse rechtbank heeft de 33-jarige deurwaarder bij het kantongerecht te Utrecht K. K. B. veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis wegens het plegen van verduisteringen van verschillende geldsbedragen tot een totaal van ongeveer ƒ14.000- Bij de behandeling van de zaak, twee weken geleden, toen de of ficier van justitie vier jaar met aftrek eiste, was uit een verkla ring van een getuige-accountant naar voren gekomen, dat het verduisterde bedrag ongeveer 125.000 zou belopen, doch in de dagvaarding was hem niet alles ten laste gelegd. Verdachte had volmondig bekend, maar ver klaarde niet te weten, wat hij met het geld had gedaan en waar het was gebleven. Het gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren de 43-jarige koop man H. P. en de 32-jarige los- werkman M. Chr. P., beiden uit Bussum, wegens moord op de 58-jarige boswachter A. van der Schagt op 17 Juni 1947 op de Loosdrechtse heide, veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf met aftrek. De procureur-generaal had te gen de koopman 20 en tegen de los-werkman 15 jaar geëist. De rechtbank had in Mei elk der mannen tot 15 jaar veroor deeld. Het tweede ten laste ge legde feit, dat beiden hadden be kend, namelijk diefstal met ge weldpleging in een villa te Laren op 16 Juni 1946, waarbij zij een jonge vrouw, die hen betrapte, toen zij met de buit wilden ver dwijnen, hadden mishandeld, werd eveneens bewezen geacht. Tijdens de behandeling voor het gerechtshof veertien dagen geleden had de zaak een geheel nieuwe wending genomen, door dat zich in Juni een maand na de uitspraak van de rechtbank twee getuigen, gedetineerden, hadden aangemeld, die verkla ringen wensten af te leggen. Bei den hadden enige tijd alleen met de koopman in de cel gezeten. Aan hen had de koopman „de ware toedracht" verteld, name lijk, dat P. het nekschot had ge lost, waaraan de boswachter was overleden. De koopman had tegen beide celgenoten eerst verteld, dat de los-werkman het bewuste schot had gelost, doch had later bekend zelf te hebben geschoten. Aan een van de twee celgenoten had de koopman gevraagd, als deze vrij kwam, naar Bussum te gaan en de broer van de los-werkman te bewegen tegen betaling een verklaring af te leggen, dat zijn broer (Peeters) tegenover hem had verklaard het schot te heb ben afgevuurd. De celgenoot had toen aan de koopman verzocht hem dan ook de juiste toedracht van het gebeurde te vertellen. Ter zitting ontkende de koop man de verklaringen, die de ge tuigen onder ede hadden afge legd. Het Argentijnss leger moet actief deelnemen aan de groots opgezette actie tot productiever hoging, aldus heeft generaal Peron op een conferentie van de hoqgstie Argentijnss militaire autoriteiten verklaard. Het leger zal in het produc tieproces worden ingeschakeld 'van die gebieden, welke voor bewoning en ontspanning aan het leger zijn toegewezen. Bij de ingekomen stukken be vond zich o.a. een besluit van G. S. tot goedkeuring van het raads besluit van 9 Augustus 1952 tot versfrekking van een kasgeldle ning van 50.000 aan de gemeen te Hulst en een dankbetuiging van het bestuur van de R.K. land- bouwwinterschool te Hulst voor de subsidieverhoging. Daarna werd de begroting 1953 aangeboden. Tot leden van de commissie voor het nazien van de begroting werden aangewezen de heren Vinke, De Bakker en Van Wesemael. Medewerking werd verleend aan de R.K. school te Ossenisse voor aanschaffing van een nieu we reken, en taalmethode. Van het comité ter behartiging van kinderspelen te Boschkapel- le is een verzoek om subsidie in gekomen. B. en W. stellen voor 50 beschikbaar te stellen. Voor Hengstdijk werd indertijd 25 en voor Pauluspolder 15 toege staan. De raad besluit overeen komstig het voorstel van B. en W. Van de Stichting Schooltand- verzorging in O. Z. VI. is een ver zoek ingekomen om een bijdrage RECHERCHE HIELP TELLEN. Toen Donderdagavond twee rechercheurs aan het controleren van café's waren, zagen zij in één van deze inrichtingen twee jonge mannen zitten, die ijverig geld aan het tellen waren. De politie mannen namen plaats aan het tafeltje daarnaast en toonden grote belangstelling voor deze bezigheid. Op een gegeven ogen blik gingen zij mee tellen en het resultaat was, dat er tenslotte 2000 op tafel lag. De recher cheurs nodigden toen de jonge mannen.uit even mee naar het bureau te gaan. Hier bleek dat zij kort te voren een inbraak hadden gepleegd in een magazijn in de Hoogstraat te 's Graven- hage. Vermoedelijk hebben zij zich daarbij laten insluiten. Zij hebben toen het geldkistje uit het kantoor gehaald, dit mee naar de kelder genomen, waar zij het open braken en het geld er uit namen. Door de achterdeur verlieten zij daarna het perceel. Zij zijn in verzekerde bewaring gesteld. Het zijn de 22-jarige va rensgezel W. J. K. en de 21-jarige automonteur F. B., een vroegere employé van de winkel. Zij wa ren nog nimmer met de politie in aanraking geweest. DOOR DE BLIKSEM GETROFFEN. Tijdens het hevige onweer dat Donderdagavond boven Den Haag woedde, werden de 17-jari ge J. H. T. en de 18-jarige L. J. L. in het Haagse bos bij de Boslaan door de bliksem getroffen. L. riep een passerende politie-jeep aan, die de G. G. D. waarschuw de. Deze bracht het tweetal naar het ziekenhuis aan de Zuidwal over. Hun toestand bleek niet ernstig te zijn. De jongelui had den plotseling een hevige klap ge voeld. Brandwonden werden niet geconstateerd. Zij maken het op het ogenblik goed. De bliksem is vermoedelijk ook in geslagen in een perceel aan de Soestdijkse kade. Tijdens afwezig heid van de bewoners. Toen deze thuis kwamen, ontdekten zij een gat van een vierkante decimeter in het plafond en constateerde dat het riet tussen het plafond geschroeid was. NA 42 INBRAKEN GEARRESTEERD. Vorig jaar Augustus werd er ingebroken in het huis van het hoofd der school te Haskerdijken. Bij het onderzoek vond de dis trictsrecherche te Heerenveen een vingerafdruk. Deze is de dief noodlottig geworden, want een dezer dagen heeft de politie hem, de 30-jarige J. V. uit Leeuwar den, gearresteerd. Uit het ver hoor bleek dat, V. de dader is ge weest van tal van kleine inbra ken, de laatste maanden op het Friese platteland gepleegd. De ene keer miste men linnengoed, de andere keer was het 'n brom fiets en de derde keer waren het kippen en konijnen. In totaal heeft V., die reeds een paar maal eerder met de politie in aanra king is geweest, 42 inbraken ge pleegd. Door deze arrestatie zijn de tot dusver onopgehelderde in braken in Grijpskerk, Oranje woud en Smallingerland tot een Oplossing gekomen. (Advertentie) Zo juist verschenen: PRIJS 35.— Verkrijgbaar bij BOEKHANDEL Noordstraat Terneuzen in de aanschaffingskosten van een tweede instrumentarium. De kosten worden geraamd op 8500, zijnde 5 per kind. Voor deze ge meente betekent dit een uitgaaf van 850. Bij de aanvang van de stichting is reeds 455 gestort, zodat nog 395 moet worden bij betaald. Gezien het nut van deze stichting besluit de raad het ge vraagde toe te staan. Daarna komt aan de orde de aankoop van de woning en tuingrond, welke thans bij de burgemeester in huur zijn. Deze percelen zijn aan de gemeente te koop aangeboden voor de som van 12.500. De no dige herstellingskosten zullen 3500 vergen. De voorzitter licht dit aanbod toe en hij is van me ning, dat het een gemeentebelang moet worden geacht te kunnen beschikken over een ambtswo ning voor de burgemeester. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. Van de P.Z.E.M. is een voorstel ingekomen om de percelen Ko- ningsdijk 20 en 22 en Zouteland- sedijk 2 op het electriciteitsnet aan te sluiten. Belanghebbenden moeten een garantie geven, maar ook dan blijft er een tekort van 3669. De gemeente zou hiervan 1212 voor haar rekening moe ten nemen. Verschillende voor- en tegenstanders voeren het woord en uiteindelijk is de raad van mening, dat de kosten te hoog zijn. Het voorstel wordt dan ook verworpen. In de vorige vergadering is een bedrag uitgetrokken van 3000 voor premie woningverbetering. Er zijn reeds verschillende geval len toegewezen, maar nu doet zich de kwestie voor, dat ook wel- gestelden van deze premie willen profiteren. De raad heeft geen weistandsgrens vastgesteld, dus zouden ook deze personen in het genot van de premie moeten wor den gesteld. Toch moet worden aangenomen, dat de bedoeling van de premies alleen is om men sen te helpen, die de nodige ver beteringen niet zelf kunnen be talen. De raad besluit een welstands- grens aan te houden zoals die geldt voor de Ziektewet, n.l. 5150 150 voor ieder kind. Daarna gaat de raad over in een zitting met gesloten deuren. Na heropening wordt besloten een nieuwe oproeping te plaat sen voor controleur voor de werklozen. De heer De Booij maakt van de rondvraag gebruik om zijn tevre denheid te betuigen met het her stel van de weg OssenisseGroe nendijk. Hij wijst nog op een stukje weg in Ossenisse, dat mis schien tegelijk verhard kan wor den. De voorzitter zal prijsopgaaf vragen aan de aannemer en als de kosten beneden ƒ600 blijven, kan de raad er zich mee vereni gen, dat het werk wordt uitge voerd. Terloops komt ook de vuilnis kwestie nog even ter tafel. Er is als van verschillende zijden ge probeerd hiervoor een oplossing te vinden, maar het lijkt onbe gonnen werk. De mensen zullen voorlopig zelf hun huisvuil moe ten zien kwijt te raken. De heer De Poorter vraagt nog naar de waterleiding op Kampen. De mensen zijn aangesloten en er is geen water. De voorzitter meent dat te moeten betwijfelen. Wel is aan de Waterleiding Mij gevraagd het buizennet naar Kampen uit te breiden, maar het is nog niet uitgevoerd. Hierna sluiting der vergade ring met gebed. HET „OMMELANDENCONFLICT" Laatste bemiddelingspoging afgebroken. De laatste bemiddelingspoging inzake het conflict tussen de co- operatieve melkproductenfabriek De Ommelanden" te Groningen enerzijds en de Algemene Neder landse Agrarische Bedrijfsbond an derzijds, is afgebroken. Twee weken lang heeft de direc teur van het gewestelijk arbeids bureau te Groningen, drs W. van der Mast, als persoon bemiddeld in dit conflict, dat nu reeds de 5de week ingaat. De directeur-inspecteur van het gewestelijk arbeidsbureau deelde mede, dat hij sedert het begin van de vorige week bemiddelend werk zaam is geweest in de staking bij „De Ommelanden". Hij betreurde het, dat hij in een poging om het bestuur van „De Ommelanden" en het hoofdbestuur van de Algem. Nederl. Agrarische Bedrijfsbond tot elkander te brengen, niet is geslaagd, omdat beide partijen het concrete voorstel van de heer Van der Mast ter wegruiming van de gerezen geschilpunten, niet meen den te kunnen accepteren. Bij de stichting „Landverhui zing Nederland" is een verzoek binnengekomen om Nederlandse afgestudeerden voor een aanzien lijk aantal specialistische vaca tures bij het departement van landbouw van de Unie van Zuid- Afrika. De vacatures zijn op het gebied van de biochemie, de land- bouw-chemie, het natuurkundig bodemonderzoek, bodem-miero- biologie, 'spectrografie, planten- physiologie, phyto-pathologie, en tomologie, genetica en dier-phy- siologie. Ook worden er werk tuigbouwkundige en civiel-inge- nieurs gevraagd. Van de candi- daten wordt verwacht, dat zij be reid zijn zich voorgoed in de Unie te vestigen. In November a.s. zullen Zuid-Afrikaanse autoritei ten hier te lande de sollicitanten, die zich voor deze vacatures aan melden, ontvangen. Ook het Zuid-Afrikaanse departement van bosbouw heeft Nederlandse aca demici gevraagd, wier sollicitatie reeds deze maand werd inge wacht. „Vrije tijd mag geen verloren tijd worden". Rond de vlaggenmast van het retraitehuis te Seppe stonden in carré, de bestuurders van de katholieke arbeidersjeugd, ter wijl de vlag werd gehesen en deze dagen met gebed en gezang werden geopend. Van Donder dag tot Zondag waren de ka jot ters bijeen om grote problemen te bespreken en grote besluiten te nemen. Met enthousiasme werden groepsbesprekingen ge houden; ernstig en aandachtig werd naar de verschillende inlei ders geluisterd. Vrije tijdsbesteding. Men kan, aldus H. v. Dongen, vechten voor winstdeling en voor betere sociale toestanden, maar het probleem van deze tijd is: „Hoe moet de jonge arbeider zijn vrije tijd besteden?" In zijn eer ste les gaf spr. talrijke voorbeel den, op welke wijze de zo moei zaam veroverde vrije tijd wordt doorgebracht. Wanneer niet snel wordt inge grepen, dreigt de vrije tijd ver loren tijd te worden. Na deze studiedagen zal men tot daden moeten komen. Ook het geweten van hen, die de vermakelijkheids- gelegenheden exploiteren, zal wakker geschud moeten worden, om te komen tot goede en ge zonde ontspanning. Een grote taak ligt in de handen van de K.A.J.-bestuurders, om in hun afdelingen te wijzen op goede films, goede boeken eet. Vele jonge arbeiders tonen geen zelfrespect en waardigheid te bezitten. Zij kennen niet de bedoeling van hun vrije tijd en worden meegesleept door de ma terialistische geest van hun tijd. Het godsdienstige leven. Schrikbarend waren de cijfers, die P. Mes gaf over het aan tal arbeiders, dat zich van het godsdienstig leven heeft terug getrokken. Door verbetering van het gezinsleven, belangstelling aan te kweken voor het parochie leven, kan veel worden bereikt om te komen tot verbetering van het godsdienstig leven. Een probleem, dat de grootste aan dacht moet hebben. Zaterdagmiddag werd op het R.S.V.-terrein te Rucphen een interprovinciale voetbalmatch ge speeld tussen de Zeeuwse en Brabantse kajotters, welke met 43 gewonnen werd door de Brabanders. 1954: Naar Lonrdes. De Zaterdagavond stond in het teken: „Lourdes verwacht ook de arbeidersjeugd". De prachtige film „Het lied van Bernadette" werd gedraaid, waarvan ieder genoot. Zondagmiddag werden deze studiedagen besloten en gingen de K.A.J.-bestuurders weer naar hun afdelingen, gesterkt en be zield om het besprokene uit te dragen onder de kajotters. In de nieuwe reisgids der Neder landse Spoorwegen, die Zondag 5 October van kracht wordt en waar. mede de tot en met 16 Mei 1953 geldende winterdienstregeling in gevoerd wordt, valt een medede ling inzake de treinenloop op Za terdag 27 December a.s. op. Het feit, dat de Kerstdagen dit jaar op Donderdag en Vrijdag val len hebben waarschijnlijk tot ge volg, dat op Zaterdag 27 Decem ber 't bedrijfsleven voor een groot gedeelte zal blijven stilliggen. Daar de Nederlandse Spoorwegen ver voer van enige omvang op deze dag niet verwachten, zullen de treinen rijden als op Zondag. Dat wil zeggen: een trein die volgens de dienstregeling alléén des Zater dags rijdt, zal niet rijden op Zater dag 27 December. Daarentegen zal een trein die volgens de dienst regeling dagelijks behalve des Za terdags rijdt, wèl rijden op Zater dag 27 December. Tenslotte zal een trein die vol gens de dienstregeling alléén op Zon- en. feestdagen rijdt, behou dens enkele uitzonderingen, óók op Zaterdag 27 December rijden. In de nieuwe gids staat een en ander nauwkeurig bij de tabellen vermeld. Op Maandag 29 September hoopt onze lieve Opa J. VAN MEELEN, zijn 80ste geboortedag te herdenken. SJEEF en JAN. Terneuzen, Sept. 1952. Zondag: „OOGSTFEEST". Maandag n.m. 7.30 uur: Verkoop goederen. Op Maandag 29 en Dinsdag 30 September hoopt D.V. te spreken in lokaal „Bethel": Ds. J. ENTER, van Rotterdam. Aanvang 7.30 uur. GEVRAAGD voor hele dagen, tegen 1 October. Modehuis NOBELS-MOLDUCCI Noordstraat 17 Terneuzen Grote sortering waaronder de MOOR-BALLPEN Steeds verkrijgbaar Noordstraat - Terneuzen Notaris HOVING te Ter neuzen zal op Zaterdag 4 October 1952, des namid dags half twee, vóór en in het huis Catspolderdijk 12 te Terneuzen, in het open baar verkopen: als: tafels, stoelen, kabinet met kommen, keukenka chel, buiskachel, spiegel, veren bed, petroleumlamp, petroleumstellen, pathéfoon met 34 platen, worstmachi ne, vleesblok, schaafbank, glas- en aardewerk, enz. Betaling contant. Candidaat-Notaris B. J. P. LANGENHORST, waarn. het vac. kantoor van wijlen Notaris J. FANOY te Axel, zal op Donderdag 9 October 1952, ten verzoeke van Mw. S. E. Slijpen Leunis, publiek verkopen: A. des nam. 1.30 uur, aan het woonhuis Kerkdreef 22 te Axel: als: tafels, stoelen, kasten, ledikant, kachels, keuken- gerief, enz. Betaling contant. B. des nam. 3.30 uur, in het Café van de heer C. Jansen, aan de Noord straat 9 te Axel: met aanbehoren en erf te Axel, Kerkdreef 22, kad. sectie G nr. 1614, groot 64 centiare. Vrij van huur. Aaanvaarden: bij betaling koopsom. Betaling: onkosten binnen 6 dagen, koopsom uiterlijk 10 November 1952. Candidaat-Notaris B. J. P. LANGENHORST m waarn. het vac. kantoor van wijlen Notaris J. FANOY te Axel, zal op Dinsdag 7 Oc tober 1952, 's nam. half drie, in het Hotel van de heer Verstraeten te Axel, Noord straat 7, krachtens rechter lijk bevel, publiek verko pen: weg en sloot te Hoek, Van Wuyckhuisepolder, kad. sec tie K nrs. 78 en 79 ged., groot 3.41.90 H.A. Vrij van pacht. Aanvaarden: b;l betaling koopsom. Betaling: onkosten binnen 6 dagen, koopsom uiterlijk 8 November 1952. AUTOVERHUUR TERNEUZEN Grenulaan 48 Tel. 2064 Parkeerterrein Tel. 2400-2778 Dag en nacht bereikbaar. GEVRAAGD: Desgewenst ook voor één of meer dagen per week. S. J. L. ORTELEE, Dames- en Herenkapper, Prins Hendrikstr. 9, Axel. Van 15 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. (Maximaal 8 regels.) Brieven: Bureau van dit blad 15 cent meer. Aangeboden: Lederen Jas, Schrijfmachine en Keuken fornuis. Willem de Zwij gerlaan 40, Terneuzen. Te koop: Haardkachel 40. Te bevragen: Korte Kerk straat 15, Terneuzen. Te koop: Winterjas voor leeftijd 12 a 13 jaar. Prijs ƒ15,Te bevragen: Hon- diusstraat 47, Terneuzen. Te koop: prachtige open Haard (E. M. Jaarsma). Adres te bevragen: Bureau van dit blad. Te koop: Nieuw wollen Da- mesvest m. lange mouwen, prijs ƒ10. Adres te bevr.: Bureau van dit blad. Te koop: Kleine werkmans woning, aan de Baandijk. Komt spoedig vrij. Adres te bevragen: Bureau van dit blad. Te koop: Lange en korte meisjesmantel, leeft. 14 j., jongensoverjasje en jon genspakje, leeftijd 10 jaar. Adres: J. DIELEMAN, 2de Verbindingsstraat 12, Ter neuzen. ZONDAG 28 SEPTEMBER Grote algemene in het Parochiehuis, Korte Kerkstraat, Terneuzen. Aanvang 7 uur. HET BESTUUR. Dijkstraat 65 Telef. 2207 Med. gediplomeerd VOETVERZORGER PEDICURE Spreekuur: Dagelijks van 912 uur en volgens afspraak Uit de hand te koop: met ERF en TUIN aan de Burgemeester Geill- straat 12 te Terneuzen. Dadelijk te aanvaarden. Te bevragen bij Notaris HOVING te Terneuzen. 250 gram 44 ct. Axelsestr. Westkolkstr. SPORTPARK WESTELIJK BOLWERK. COMPETITIE TWEEDE KLASSE K.N.V.B. ZONDAG A.S. Aanvang 2.30 uur tegen Competitie Res. Eerste Klasse Afd. Zeeland. Aanvang 12 uur: TERNEUZEN 3—HONTENISSE 2 Entrée 60 ct. - Kinderen 25 ct. - Zitplaatsen 25 ct. extra Leden en Donateurs alléén toegang op vertoon van kaart RIJWIELSTALLING nabij het terrein. Bij voldoende deelname zal in OCTOBER a.s. een CURSUS E. H. B. O. aanvangen. Zij, die deze cursus willen volgen, kunnen zich aanmelden bij Mevr. HEIJNSDIJKDE BLAAIJ, Kanaalkade 23, Telef. 51, vóór 8 October a-s. Ook zal een cursus gegeven worden voor Welfare werkster (het maken van handwerken enz. ten dienste van langdurige »zieken). Aanmeldingen aan bovenge noemd adres, eveneens vóór 8 October. Afd. TERNEUZEN Onderstaande kwitanties welke werden afgegeven bij de inzamelingsactie in de maand Juni zijn na loting uitge komen met surprises: Serie AE nrs.: 1804, 1929, 1983, 2199, 2291. Serie U nrs.: 53, 354, 557, 646, 739, 881, 945, 1901, 2080, 2169 Prijzen kunnen tot 15 October a.s. worden afgehaald bij: ROTTERDAMSCHE BANK N.V. Kantoor Terneuzen. Tevens wordt hiermede dank gezegd aan allen die heb ben medegewerkt de inzamelingsactie te doen slagen. TE HUUR Spoedig te aanvaarden. Te bevragen bij: BEIERSCH BIERBROUWERIJ VAN WAES BOODTS te Westdorpe. MUZIEKLIEFHEBBERS, de tijd voor muziekstudie is weer aangebroken. Wilt U een instrument aanschaffen kom dan eens bij ons kijken, wij geven U gaarne alle gewenste inlichtingen. Ook gemakkelijke voorwaarden. Het is daarom zo prettig in eigen omgeving te kopen, als er een defect is aan Uw instrument wordt het direct verholpen. Onze prijzen lig gen niet hoger als die der grote stadszaken, en onze sor tering valt U zeker mee. NOORDSTRAAT 92 - TERNEUZEN STATIONSSTRAAT 34 - AXEL

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3