De „Sibylle" als verloren beschouwd De Raad van Europa Persconferentie van generaal Ridgway Nieuw Perzisch voorstel Acht en veertig slachtoffers Economische debatten in de raadgevende vergadering AARDBEVING IN PERU? Congres van de West-Duitse socialistische partij Wordt Nederland verdedigd? Belgische liberale visie op Benelux WEERSVERWACHTING HOOGWATER Ontploffing in graanpakhuis in Ontario Het oliegeschil Weer een postdiefstal in Engeland ZON- en MAANSTANDEN KINDERVERLAMMING IN DENEMARKEN ANTI-COMMUNISTISCHE MAATREGEL IN BIRMA Zelfbeschikkingsrecht voor Soedan op onder op onder Sept. 26 6.33 18.29 15.08 21.50 27 6.35 18.27 15.53 23.10 28 6.36 18.25 16.24 29 6.38 18.22 16.47 0.39 30 6.39 18.20 17.05 2.10 »irSooTfekoXaneg«™OT H.M.' «„„«Mamde Mieven ook bonk- PROTEST TEGEN DE GRATIEVERLENING AAN WILEY LAGES. Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande R.edactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1952. 7e Jaargang Nr. 2149. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Montcalm". Gedurende de nacht zochten de kruisers, vliegdekschepen en fregatten met hun zoeklichten het water al. De weersomstandigheden waren rustig. Berichten volgens welke een Amerikaanse groep van duik boot-reddingsploegen per vlieg tuig uit Duitsland zou aanko men, zijn door de admiraliteit niet bevestigd. Te Parijs verluidde, dat mo gelijk aan Engeland gevraagd zou worden een televisie-instal latie voor gebruik onder water, zoals ook aangewend bij het zoeken naar de destijds gezon ken Britse duikboot „Affray ter beschikking te stellen. De Franse duikboot „Sibylle wordt als verloren beschouwd en de verwanten van de leden der bemanning zijn van het omko- gesteld, aldus heeft een woord voerder van de Franse admirali teit Donderdagmorgen medege deeld. De gehele Franse Middelland- se-zeevloot die te Toulon is ge- stationneerd heeft in de nacht van Woensdag op Donderdag, onder leiding van vliegtuigen $n helicoptères, het zeegebied bij de Rivièra afgezocht naar de onderzeeboot „Sibylle", die met 48 man aan boord werd vermist sedert zij Woensdagmorgen bij oefeningen was ondergedoken. Het gebied waar gezocht werd ligt in een driehoek tussen het eiland Porquerolles, Cannes en een punt 30 mijl uit de kust. De zee is hier op sommige plaatsen 270 tot 380 vadem diep (een va dem is 1,828 meter). Volgens een woordvoerder van de Franse admiraliteit vermoedt men dat de „Sibylle" zich ergens ten Z. van Saii\t Tropez bevindt. Het enige wat men tot nog toe, volgens de berichten van Donderdagmorgen had gevon den was een boei van de ver miste duikboot. Men trof deze opvarenden in kennis reeds in het begin van de na-, J ppn woord. speuringen aan op 50 myl ten Z. van het eiland Porquerolles. De voorraad zuurstof aan boord van de duikboot was toe reikend tot hedenochtend.. Inmiddels verklaarde een woordvoerder van de vloot op het schip „Gustave Zede", van waar af de naspeuringen wor den geleid, dat de hoop op red ding van de vermisten aan het afnemen was. Het zoeken werd echter voortgezet. Ook treilers en sleepboten nemen er aan deel. De duikboot, die onder de naam „Sportsman" deel heeft uitgemaakt van de Britse ma rine, heeft een oppervlakte waterverplaatsing van 715 ton. Zij is bewapend met een vier- duims-kanon, een 20-millimeter luchtafweerkanon en 6 torpedo- lanceterbuizen. Aan de opper vlakte kan zij een snelheid van 14 knopen ontwikkelen, onder water 10. De bemanning bestaat uit 3 officieren en 45 manschappen. De „Sibylle" was de laatste van de 4 Britse duikboten die aan de Franse marine zijn uit geleend. Zij vertrok op 15 Juli uit Portsmouth naar Loriënt. In Toulon, waar de meeste van de bemanningsleden van de duikboot thuis horen, stond een menigte van verwanten en andere belangstellenden bij het gebouw van het hoofdkwartier van de vloot in angstige span ning op nieuws te wachten. De admiraliteit had rechtstreekse radioverbinding met de kruiser Er was door een vliegtuig een „ongewoon grote" olievlek waar genomen tien kilometer ten Oos ten van Kaap Camarat bij Saint Tropez, die een ongeluk deed ver moeden. Op een vraag, of de waargeno men olievlek bedoeld kon zijn als waarschuwingsteken van de ver- miste duikboot voor degenen die aan de nazoekingen deelnamen, antwoordde een woordvoerder van de admiraliteit: Niet een vlek van dergelijke grote afme tingen. De „Sibylle" had na haar duik- oefening van Woensdagmorgen in de namiddag weer boven wa ter moeten komen. Zij liet zich echter niet meer zien en men kon ook geen radioverbinding met de bemanning van 48 koppen 3 officieren en 45 manschappen onder commando van luitenant Curot krijgen. Het zoeken naar het wrak, dat naar men aanneemt in diep wa ter ligt, wordt voortgezet. Te 11.15 uur Donderdagoch tend (Ned. tijd) deelde het ma rinehoofdkwartier te Toulon mee, dat de Sibylle met de ge hele bemanning verloren is ge- Vrouwen, die de gehele nacht hadden gewacht, vielen in zwijm en snikten toen een hoog officier de volle wachtkamer in het ma rinegebouw binnentrad en de droeve mededeling deed. Terwijl hij de lijst van officieren en man schappen aan boord van de on derzeeboot oplas werd hij door uitroepen en snikken onderbro ken. „De veiligheidsboei van de bi- bylle", aldus het communiqué, „werd aangetroffen, doch de ver bindingskabel was gebroken. Het midden van de olievlek, die zich geleidelijk over een grote opper vlakte verspreidde, stemde over een met de laatst bekende posi tie van de onderzeeboot. De vice- admiraal, die het bevel voert over genoemde eenheden, zet de nasporingen voort. „Tenslotte vermeldt het communiqué, dat de bemanning van de Sibylle be stond uit gezagvoerder Curot, 4 offieren, negen onder-officieren en 34 matrozen. Naar gemeld wordt, is de duik boot, op een diepte van 750 meter onder de druk van het water be zweken. Van de zijde van de marine te Toulon is verklaard, dat het schip niet geborgen kan worden. Onder de slachtoffers bevindt zich luitenant Jean Billot, die be schouwd wordt als de bekwaam ste duikbootingenieur van Frank- rl^Een deskundige van de Fran se admiraliteit heeft verklaard van mening te zijn, dat de Sibylle onder het duiken stuurloos is ge worden. Daardoor zonk zij steeds verder totdat de druk van het water te groot werd en de boot in elkaar werd gedrukt. Tot dusver zijn geen lijken aan getroffen. De raadgevende vergadering O.E.E.S., niet meer als inde voorafgaande jaren is gestegen. De seismograaf van het ob servatorium Fordham te New York heeft 2 korte doch hevige aardschokken geregistreerd, die mogelijk hun epicentrum in Peru hebben. van de raad van Europa, waarin 15 landen vertegenwoordigd zijn, heeft met algemene stemmen bij slechts 1 onthouding een lange motie aangenomen, waarin onge rustheid wordt uitgesproken over het feit, dat in de laatste tijd de toeneming van de Europese pro ductie tot staan is gekomen. Aangenomen kan slechts wor den, zo wordt gezegd, dat dit het gevolg is van een aantal oorza ken, o.a. van de scherpere finan ciële politiek, die in bepaalde aan gesloten landen wordt gevolgd. In de motie wordt geconstateerd, dat voor het eerst sedert 1947 het kwartaalindexcijfer der industië- le productie in de landen van de Men vreest dat Europa er niet in zal slagen het gestelde doel te bereiken, n.l. een vergroting der productie tegen 1956 met 25 pro cent. De aanneming van deze motie maakte een eind aan een debat van twee dagen over de Europese economische toestand, tijdens hetwelk vele leden verontrust bleken over het voortbestaan van deze dollarklcof en aandrongen op grotere productie in Europa. De Italiaanse minister voor de begroting, Giuseppe Pella, noem de de dollar kloof het dringendste en belangrijkste vraagstuk voor Europa. Hij verklaarde, dat het pessimisme omtrent de industrië le productie ongegrond was, daar niet de productie verminderd was, maar slechts de mate van toeneming ervan. Pella bezigde de slagzin: „Handel is beter dan hulpverlening om Europa te hel pen de dollarkloof te overbrug- een". Hij zeide, dat het ver dwijnen van het dollartekort is gekoppeld aan het vraagstuk der monetaire stabiliteit. Het vraagstuk blijft bestaan, ook al verheugen wij ons erover, dat sedert 1947 het dollartekort ver minderde van 8 milliard tot 2 mil liard dollar. Pella zeide, dat het in theorie mogelijk is voor een bepaald land zijn betalingsbalans te herstellen en dat verscheidene Europese landen een algeheel evenwicht hebben bereikt. Maar ook met het dollargebied kan evenwicht in theorie worden bereikt, wanneer we onze con sumptie, onze investering en onze uitgaven voor de defensie kunnen verminderen. Op het congres van de West- duitse socialistische partij keerde Ollenhauer zich tegen het plan- Schuman voor een Europese ko len- en staalgemeenschap, omdat het een steeds in omvang toene mende wig tussen de landen op het vasteland aan de ene kant en Groot-Brittannië en de Scandi navische landen aan de andere zou betekenen. „Wij verwerpen dit kleine Europa, omdat wij een heel Euro pa verlangen." De eerste ervaringen met het parlement van het plan-Schu- man waren volgens Ollenhauer „De vaststelling der lopen door der Nederlandse regering steeds afgekeurd en de handhaving van een vrije goederenuitwisseling tussen land, die zo diepgaande verschillen tonen op economisch gebied als Nederland en België, practisch onmogelijk oordelen. De Belgische senator wees erop, dat de Nederlandse liberalen de politiek hunner regering even eens afkeuren en zeide van me ning te zijn, dat indien de Belgi sche liberalen sedert 1947 langer aan het bewind hadden kunnen deelnemen en de Nederlandse liberalen anderzijds over een sterkere vertegenwoordiging in hun regering beschikten, de eco nomische unie niet in de impas se zou zijn geraakt, waarin zij zich thans bevindt. „In dat geval, aldus de voorzitter der Belgische liberalen, zou de Benelux verwe zenlijkt zijn in een geest van we derzijds begrip en fair play, die het aanzien zou hebben geschon ken aan gelijke concurrentievoor waarden". de Nederlandse overheid op een van te voren nauwkeurig bere kend niveau met het doel de bui tenlandse markten te veroveren dwingt, wanneer twee landen een economische unie met elkaar wensen te sluiten, tot de groot ste terughoudendheid", zo ver klaarde de voorzitter van de Bel gische liberale partij, senator Motz, tegenover een persverte genwoordiger. De heer Motz be medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Enkele buien. Half tot zwaar bewolkt met enkele buien. Matige tot vrij krachtige, langs de kust af en toe harde wind tussen Zuid-West en West. Ongeveer dezelfde tem peratuur als gisteren. ZATERDAG 27 SEPTEMBER. teleurstellend geweest. „De aller eerste proef heeft aangetoond, hoe dun het laagje Europese po litoer op onze neo-Europeanen ter linker- en rechterzijde van de Rijn is." x Ollenhauer zeide voorts, dat de Westduitse regering de wreedste vorm van rantsoenering toepast, namelijk de rantsoenering door de portemonnaie. De voorzitter van de socialisti- eche partij van het Saargeoied Kurt Conrad heeft het congres meegedeeld, dat hij heftig gekant is tegen Europeanisatie van het Saargebied. „In de Saarkwestie wordt het natuurlijke verlangen om boven de nationale grenzen uit te komen gebruikt ten gunste van het nationale egoïsme van een andere staat." De unie met het vaderland is niet in tegen spraak met internationale saam horigheid, aldus Conrad. Carlo Schmidt, vice-voorzitter van de bondsdag, zeide o.m., dat de verenigde staten van Europa slechts 'n goede uitwerking zou den hebben, indien de werkende massa werkelijke kansen op vrij heid, gelijkheid, broederschap en sociale zekerheid zou hebben. Hij verzocht ook „democratische rechten" voor de koloniale vol ken in Afrika en Azië. Met algemene stemmen is de volgende motie aangenomen: „De Westduitse sociaal-democra tische partij zal, indien de huidige bondsdag met meerderheid van stemmen de door de bondskanse lier ondertekende verdragen goedkeurt, van de eerste dag af zeer beslist strijden voor een grondige herziening dezer verdra gen door nieuwe onderhandelin gen op nieuwe basis. In de motie wordt opnieuw ver zocht om viermogendheden-be- sprekingen in plaats van onder handelingen met de Sowjetrussi- sche bezettings-autoriteiten. „Wij hebben nog in genen dele zelfs ook maar de minimum kracht, die wij nodig hebben, be reikt. Het is echter mijn overtui ging, dat wij deze tijdig zullen be zitten". Dit zei generaal Ridgway, de opperbevelhebber van de N.A. T.O. kort voor zijn vertrek tij dens een persconferentie op Schiphol. Hij legde er de nadruk op hoe zeer hij de bijdragen en vooral de militaire bijdrage van de West duitse bondsrepubliek op prijs stelt. Hij zeide te hopen, dat deze spoedig geëffectueerd zal wor den. De vooruitgang die er in de laatste twee jaar gemaakt is noemde hij uiterst groot. „Het re sultaat is verbazingwekkend. Als een agressor thans zal trachten ons aan te vallen, zal hij een ge heel verschillende graad van weerstand tegenover zich vinden dan die hij b.v. een jaar geleden zou hebben ontmoetGeneraal Ridgway zeide met nadruk, dat echter geen militaire sterkte kan worden opgebouwd op een zwak ke, economische ondergrond. Generaal Ridgway begon zijn persconferentie met te zeggen, dat hij enkele algemene opmer kingen wilde maken en dat hij bereid was daarna vragen te be antwoorden. Hij zeide diep getrof fen te zijn door de hoffelijkheid, waarmede hij hier in Nederland is ontvangen. Dit had hem echter niet verbaasd, want aldus de generaal „ik ben reeds lange tijd een grote bewonderaar van uw volk en ik acht het een eer onder de grootste vrienden, die ik bezit, enigen van uw landge noten te mogen rekenen". trots zijn als het voor mij is, dat het uw mannen zijn, die enige van de hardste proeven van de strijd hebben doorgemaakt. Ik respecteer dan ook volkomen de bewondering, die mijn mannen voor de uwe hebben. En ik hoop, dat dit gevoel wederkerig is". De generaal zeide, dat deze verbon denheid in de strijd nog door zal werken wanneer deze soldaten eenmaal terugkomen. Dit zal een geweldige bijdrage zijn voor wat wij trachten te doen op een gro ter schaal, namelijk een onder ling begrip zonder hetwelk wr niet kunnen leven. „Het is een enorme taak, die wij op onze schouders hebben ge nomen: het opbouwen van ge noeg sterkte om vrede en onaf hankelijkheid te handhaven. Elk hiermede in strijd zijnd streven is een handeling, gericht tegen de mensheid". De eerste vraag, die de gene raal werd gesteld was uiteraard die over recente berichten, vol gens welke bepaalde delen van West-Europa niet zouden worden verdedigd. Daarop antwoordde de gene raal: „De verdediging van West- Europa van geheel West Euro pa is ons doel. Op dit ogenblik mogen wij niet hopen, dat te kun. nen doen met de beschikbare strijdkrachten, maar elke dag die verstrijkt wordt de mogelijkheid hiertoe groter". De generaal zeide elke specu latie in enige gesuggereerde richting te betreuren en wel om twee redenen: 1. Geen sterveling kan op dit ogenblik voorspellen op welke wijze een aanvaller zijn plannen ten uitvoer zal brengen. 2. Wij hebben geen keus. Indien wij morgen aan de dag worden aangevallèn, zullen wij zonder twijfel aanvankelijk in de verde diging worden gedrongen. Voorts werd de generaal ge vraagd, of hij met de chefs van staven van gedachten had gewis seld over de duur van de militai re diensttijden. „Neen, dit is be slist geen onderwerp van bespre king geweest" luidde Ridgway's antwoord. Ook werd gevraagd commen taar te geven op de Nederlandse bijdrage in de S.H.A.P.E. (Supre me Headquarters Allied Powers in Europe). „Het is mijn oprechte overtuiging dat Nederland een uitstekende bijdrage levert". In antwoord op een desbetref fende vraag zei de generaal: „We hebben op dit moment geen ern stige problemen meer over de aanvoer van oorlogsmateriaal". In het algemeen gesproken zou een dergelijke vermindering eco nomisch, politiek en sociaal nood lottig zijn. Getracht moet wor den het dollartekort geleidelijk te doen verdwijnen en gelijktijdig sociaal aanvaardbare niveaux van consumptie en investering te handhaven en de defensie te ver sterken. De oplossing is volgens Pella niet gemakkelijk. Het vraagstuk hangt samen met dat der economische stabiliteit. Na zovele crises heeft de wereld drin gend behoefte aan stabiliteit. „Wij realiseren ons ook, dat schommelingen in de V. S. ern stige gevolgen voor onze eigen economie kunnen hebben. Daar om moeten wij trachten de prijs van belangrijke grondstoffen te stabiliseren, hetzij door contrac ten op lange termijn of door an dere middelen", aldus Pella. De enige moeilijkheid is hierin gele gen de productie zodanig te ver groten, dat dit voldoende is niet alleen voor de bevrediging van de grotere Europese vraag, maar ook om de invoer te verminde deren waarvoor met dollars moet worden betaald. In een graanpakhuis in Port Arthur in de Amerikaanse staat Ontario heeft zich een ontplof fing voorgedaan, welke gevolgd werd door een brand. Tenminste 2 personen worden vermist. De schade wordt voorlopig geschat op 3 millioen dollar. In 1945 hebben zich op dezelfde plaatts eveneens een explosie en een brand voorgedaan. Toen vonden 23 personen de dood. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.52 7.27 8.07 8.17 n.m. 7.29 8.04 8.44 S.54 MAAN ZON In Denemarken woedt op het ogenblik de hevigste kinderver lammingsepidemie sinds vele jaren. Volgens de gezondheidsdienst zijn 400 schoolkinderen in Ko penhagen door de ziekte aange tast. De toestand van een 100- tal van hen zou zeer ernstig zijn. Ongeveer 400 volwassenen lijden ook aan de ziekte. Tussen Barnsley en Doncas- „e„ te ntogen r*a«n" 3^, dieTehalv" de Koningin en over de prettige wijze, waarop minister Staf, die hem gister uitgeleide deed, en de andere ministers met hem van gedachten hebben gewisseld. „Als een voorrecht heb ik het beschouwd met uw mannen in Korea zij aan zij te hebben mogen strijden. Uw regiment is toege voegd aan de tweede Amerikaan se infanteriedivisie, die met niets en niemand te vergelijken is. Het moet voor u juist zo'n gevoel van aangetekende brieven ook bank papier ter waarde van 14.000 pond sterling bevatte. Het is de vijfde postdiefstal sinds Mei. Het totale verlies voor de regering bedraagt rond 300 pond (meer dan 3 millioen gul den). De Perzische premier Mossa- b) De wijze waarop de weder- deq heeft aan Churchill en Tru- zijdse vorderingen zullen worden Hot Hp pispn onderzocht; c) Schadeloosstelling aan Perzië De politieke en religieuze lei der van Soedan, sir Fyed Abdoel Rahman al Mahdi Pasja, die Woensdag te Londen is aangeko men en de volgende week een be spreking zal hebben met de Brit se minister van Buitenlandse Za ken Eden, heeft bekendgemaakt, dat hij onmiddellijk na zijn be zoek aan Londen te Cairo bespre kingen zal voeren met de Egyp tische regering. Men verwacht, dat Abdoel Rahman twee a drie weken te Londen zal blijven. Volgens welingelichte kringen wil Engeland de mening van Egypte weten over de mogelijk-, ------- heid, de regering van Naguib teden, ten einde Egypte s medeyve - winnen voor de nieuwe grondwet king aan de grondwetsontwikke- van Soedan, die 8 November van1 iingen te verzekeren. kracht wordt en Soedan op het zelfbestemmingsrecht wil voor bereiden. Naar verluidt is de houding van Egypte ten aanzien van deze grondwet een van de punten van de bespreking geweest, die de Britse ambasadeur te Cairo, Ste venson, Woensdag met generaal Naguib heeft gehad. In officiële Londense kringen worden de be richten tegengesproken, dat En geland bereid zou zijn in te stem men met uitstel der verkiezingen in Soedan, die in de loop van No vember moeten worden gehou De regering van Birma heeft de noodtoestand afgekondigd in de Sjan-staten, waar onder grondse communistische op standelingen een boerenopstand trachten te ontketenen. Vele boeren zijn ontevreden over het autocratische bewind van de inheemse vorsten. De bond van Sjan-staten om vat 35 vorstendommen en be slaat 150.000 vierkante km langs de N. O.-grens van Birma. De statenbond grenst over 300 km aan communistisch China en over 120 km aan Indo-China. Een 300-tal communisten zet volgens te Rangoon ontvangen berichten op tot rebellie, weige ring belasting te betalen en ge welddadige inbezitneming van grond. De Birmese regering, niet on bekend met de grieven der boe ren tegen de vorsten, heeft on langs een commissie benoemd om een onderzoek in te stellen man voorgesteld, dat de eisen van de Brits-Iraanse oliemaat schappij worden voorgelegd aan het internationaal gerechtshof te Den Haag. Dit voorsted geldt tot Zaterdag 4 October. Mossadeq spreekt in zijn bood schap niet over verbreking der diplomatieke betrekkingen met Engeland voor het geval het voorstel niet binnen de aangege ven tijd wordt aangenomen. Per zië vraagt voorts om 49 millioen pond sterling in omwisselbare dollars, te betalen als voorschot op de definitieve afrekening met de oliemaatschappij, dus niet met de Britse regering. Mossadeq verwerpt het Brits- Amerikaanse voorstel dat volgens hem een poging is om de „ongel dige" concessie-overeenkomst van 1933 nieuw leven in te blazen. Hij verklaart dat eigenlijk alleen de Perzische rechtbanken be voegd zijn de aanspraken van de oliemaatschappij te onderzoeken. Om de goede wil te tonen gaat Perzië er echter mee accoord, dat zij aan 't internationaal gerechts hof ter beoordeling worden voor gelegd, mits le. Binnen 6 maanden uitspraak wordt gedaan; 2e. Het een kwestie zal zijn tus sen de Perzische regering en de oliemaatschappij, niet de Britse regering dus; 3e. Overeenstemming wordt be reikt over de volgende punten: .a) Vaststelling van de door Per zië te betalen som voor de activa van de maatschappij op het mo ment van de nationalisatie; wegens de moeilijkheden, die Per zië bij de verkoop van olie van Britse zijde in de weg zijn gelegd; d) Betaling van 49 millioen pond sterling door de maatschappij als voorschot op de definitieve afre kening. Dr Mosssadeq zegt dat Perzië de kwestie van de belemmering yan de olieverkoop door Engeland en de beperkingen op de uitvoer en het gebruik van ponden ster ling aan het internationale ge rechtshof wil voorleggen ter vast stelling van het bedrag der scha de. „Verenigd Verzet 19401945". secretariaat te Amsterdam, heeft gisteren bij de minister van justi tie, mr L. A. Donker, in een tele gram geprotesteerd tegen de gra tieverlening aan de chef van de voormalige Sicherheitspolizei te Amsterdam, Willy Lages. In het telegram wordt o.a. ge zegd, dat „Verenigd Verzet" „de gratieverlening van de beul La- ges een belediging acht aan hen die vielen in de strijd voor de vrijheid van hun land." Het telegram wordt besloten met de eis deze gratieverlening, „die in strijd is met elk gevoel van recht", ongedaan te maken.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1