DE KOREAANSE OORLOG HET NIEUWE EGYPTE Barentz-Zee verbonden Bering-Zee met de DE KWESTIE NIXON Crossman over bezoek van Nenni aan Stalin Harde strijd op heuveltop Onzinnige beschuldigingen der communisten Samen werking met Westerse landen K.L.M.-LUCHTNET IN NW.-GUINEA Eisenhower aan het woord Russen hebben Noordelijke zeeroute geactiveerd RAPPORT OVER DWANGARBEID Russische kannonneerboot brengt Britse treiter op Oud model-paspoorten WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN MAANDAG 22 SEPTEMBER 1952. 7e Jaargang Nr. 2145. De strijd op Malakka Recente berichten over een verdere ontwikkeling van de beroemde zeeroute door de Noordelijke ijszeeën, die het Europese Rusland verbindt met zijn havens in het Verre Oosten, hebben opnieuw de aan dacht op deze zeeverbinding gevestigd. Beschuldiging van McCarthy op onder op onder Sept. 22 6.26 18.39 10.16 19.07 23 6.28 18.36 11.35 19.29 24 6.29 18.34 12.54 20.01 25 6.31 18.31 14.07 20.47 Frankering bi.j Abonnement: Ter neuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 3S150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur f Advertentie) Het hoofdkwartier van het Achtste Amerikaanse leger heeft te Tokio medegedeeld, dat geal lieerde troepen door een Chinese aanval, die met steun van artil lerie en gevechtswagens werd uitgevoerd, uit stellingen op de „Oude kale"-heuvel, een strate gische hoogte aan de frontlinie in West-Korea, zijn verdreven. Het is nog niet duidelijk hoe de militaire toestand op de „Oude kale" thans is. De verdedigers, eenheden van de Tweede Ameri- kaanse-divisie-infanterie, bevin den zich nog steeds op de hellin gen van de heuvel. De „Oude kale" ligt ruim zes km van Panmoendjon. LOMPHEID EN LEUGENS. De geallieerde en communisti sche bestandsonderhandelaars hebben Zaterdag gedurende 52 minuten te Panmoendjon verga derd; de volgende bijeenkomst zal een week later worden ge houden. Generaal Harrison, leider der geallieerde delegaties, las een tevoren opgestelde verklaring voor, waarin hij critiek op de communisten oefende wegens de „domme lompheid, waarmede zij hun leugens in elkaar flansen Als een voorbeeld hiervan noem de hij de herhaalde bewering van communistische zijde dat Zuid- Korea de oorlog is begonnen door 25 Juni 1950 het Noorden binnen te vallen. „Deze onzinnige be schuldiging", aldus Harris, ,,is weerlegd door de bevindingen van de commissie der Verenigde Naties in Korea, die hieraan ruchtbaarheid heeft gegeven". Generaal Harris besloot met de communisten mee te delen dat zij zich „volslagen belachelijk heb ben gemaakt", hieraan toevoe gend „ik meen toch wel te mogen aannemen, dat u begrijpen zult dat leugens geen stand kunnen houden, wanneer zij alleen door de belachelijkheid ervan reeds worden ontzenuwd". Generaal Harrison beschuldig de de communisten er van „het onschuldige Nrd-Koreaanse volk te hebben gedwongen een onme telijk lijden te ondergaan, zulks ter bevordering van de kwade doeleinden van enkele zelfzuch tige en onverantwoordelijke com munistische leider in binnen- en buitenland, die verenigd zijn in 'n gemeenschappelijke samen zwering". Hij drong er bij de communis tische afgevaardigden op aan toe te stemmen in het uitwisselen van namenlijsten der krijgsge vangenen en vorderingen te ma ken met het sluiten van een wa penstilstand. Geallieerde jachtbommenwer pers hebben Zaterdag doelen aan gevallen op nog geen 600 meter van de Mandsjoerijse grens aan de Zuidelijke oever van de Jaloe. Zij verwoestten een grote hen- nepfabriek en een alcohol- en zuurstoffabriek te Sinoeidjoe. Andere doelen waren troepen concentraties en bevoorradings centra in vele delen van Noord- Korea. Middelzware nachtbom menwerpers voerden aanvallen uit op transportmiddelen. Volgens berichten van het front hebben geallieerde troepen gesteund door zwaar artillerie vuur, wederom vechtende de top van de „oude kale heuvel" aan het Westelijke front van Korea bereikt. De uitslag van de strijd zou nog verward zijn. De aanval werd wigvormig uit gevoerd ten einde de terugtocht der Noordelijken te kunnen af snijden. Naar verluidt zijn 600 Noorde lijken gesneuveld in andere ge vechten op de fronten in het Westen en het midden. de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. 91 terneuzen voor betere huid en haarverzorging bij de keuze van het meest ge schikt model, en v.oor uw haar en huidverzorging, geven wij u gaarne advies. AMERIK. BUSCHAUFFEUR AANGEKOMEN. De 44-jarige buschauffeur uit -lew York, George Edw. Brennan, die voor een maand met zijn col lega uit Amersfoort Jan v. Gent van plaats heeft verwisseld, is Zaterdagmorgen op Schiphol aan gekomen. Hedenmorgen om 7 uur is z'n eerste dienst begonnen. Het is de bedoeling, dat hij suc- Generaal Naguib, minister president van Egypte en opper bevelhebber der Egyptische weer macht, heeft te Cairo een onder houd toegestaan aan een corres pondent van het „Duitse diploma tieke Bulletin". Hij zeide daarin' onder meer een „tijdperk van samenwerking" met Groot-Brit- tannië te voorzien, wanneer de Brits-Egyptische geschillen gere geld zouden zijn. Generaal Naguib gaf een over zicht van de door zijn regering ingevoerde hervormingen en sprak vervolgens over de verhou ding tussen Egypte ener- en de Westerse mogendheden ander zijds, waarbij hij speciaal aan dacht schonk aan Groot-Brittan- cessievelijk op alle der 5 stads- inië, de Veren. Staten en Duits- lijnen te Amersfoort zal gaan rij- j land. Hij zeide te hopen, dat de den. Er is voor gezorgd, dat Bren-.Westerse landen, „in overeen- nan ook in de gelegenheid zal zijn iets van ons land te zien. Zondag zijn te Koeala Loem- poer, op Malakka, officiële cijfers gepubliceerd betreffende het aan. tal slachtoffers van de strijd te gen de rebellen op Malakka over de periode Juni 194831 Augus tus 1952. In totaal zijn geduren de deze periode 5.197 communis tische terroristen gedood of ge wond, terwijl 3605 burgers, poli tiemannen en militairen om het leven kwamen. De gedetailleerde verliescijfers der communistische opstandelin gen zijn: 3440 gesneuvelden, 1796 gewonden en 956 gevangenen. Negentig procent van de op deze wijze uitgeschakelde rebellen wa ren/zijn Chinezen. Burgers: 2.119 vermoord, 1256 gewond en 591 vermist. Politie: 1.115 gedood, 1.293 ge wond en vijf vermist. Leger: 371 man gedood en 677 gewond. Sedert 1 September heeft de K.L.M. het interne luchtnet op Nw.-Guinea, dat voor kort in charter voor het gouvernement werd gevlogen, in eigen exploi tatie genomen. Het gehele luchtnet, dat een lengte heeft van ongeveer 2500 km, omvat de lijnen BiakHol- landia (driemaal per week), BiakSorong (tweemaal per week), BiakMerauke en Biak Noemfoer, beide eenmaal per 14 dagen. De vluchten worden uitgevoerd met Dakota's. Wanneer op 27 October de lijn naar Mexico zal worden ge opend, zal het aantal landen en steden opgenomen in 't lucht net van de K.L.M. zijn gestegen tot resp. 91 en 63. De lengte van het K.L.M.-net bedraagt dan 195.000 km of bij na vijfmaal de aardomtrek. Generaal Eisenhower heeft in ten tevoren opgestelde en door hem te Kansas City uitgespro ken rede verklaard dat de re publikeinse partij van mening is dat een duurzame wereldvre de tot stand kan worden ge bracht. Hij verklaarde dat de partij voornemens is een „onmiddel lijk ingaand vredesprogramma op lange termijn" op te stellen, dat „duidelijk en positief zal zijn en dat het gehele Ameri kaanse volk en alle vredelieven de volken ter wereld zullen kun nen onderschrijven". In dit verband is de publicatie van een gedetailleerde studie over dit onderwerp „The North ern Sea Route", geschreven voor het Scott Polar Research Insti tute door Terence Armstrong, van bijzonder belang. Armstrong heeft gebruik gemaakt van onge veer vierhonderd publicaties, meestal alleen in het Russisch verschenen en hij heeft een fasci nerend boek geschreven over een onderneming, die voor de ont wikkeling van dit deel van de we reld van enorm belang is. Zoals te verwachten was, is de schrij ver niet in staat geweest veel be langrijk materiaal te verzamelen over de strategische betekenis van deze zevenduizend kilometer lange zeeroute van de Barentz- Zee tot aan de Bering-Straat. Aan het Oostelijke einde loopt deze route bijna in het gezicht van Alaska en daar blijkt alleen al het grote potentiële belang van deze passage uit, waarlangs oor logsschepen uit de Europese wa teren kunnen varen om de Sow- jet-vloot in de haven van Wladi- wostok te versterken. Alleen het korte, ijsvrije seizoen (van Juli tot October) betekent een ernsti ge handicap voor het militaire gebruik van deze route. Een an der strategisch voordeel is het feit, dat men er havens kan bou wen, die vrijwel niet geblokkeerd kunnen worden. Maar over de werkelijke betekenis in militair opzicht kan men niet veel meer dan gissingen maken. Anderzijds is Armstrong in staat geweest over de economi sche en organisatorische kwes ties veel meer materiaal te ver zamelen. De organisatie om op grootscheepse wijze de Arctische zeeroute te gaan exploiteren, werd in 1933 begonnen met het oprichten van een nieuwe „Alge mene Administratie", de Glavsev- morput. Deze onderneming had in 1936 reeds 20 ijsbrekers in de vaart, had de beschikking over 32.000 arbeiders, controleerde on geveer 60 wetenschappelijke pool- stations en beheerde kolenmij nen, bontstations, rendierfarms en de visserij. De taak van deze organisatie is over het algemeen geweest een maximaal gebruik te maken van het korte, ijsvrije seizoen, om alle weerstanden van het ijs te overwinnen en de wa teren in kaart te brengen, die tot nu toe maar sporadisch waren onderzocht. Tussen 1933 en 1945 werd de scheepvaart op deze rou te tot het zevenvoudige opge voerd, de opbrengst van de zout mijnen tot het zesvoudige en die van de kolenmijnen van Vor- koeta en Spitsbergen tot het elf- voudige. Ook de techniek van het ijsbreken maakte grote vorde ringen. De „Josef Stalin", de eer ste ijsbreker, die in de Sowjet- Unie zelf is gebouwd, verplaatste 11.000 ton en waarschijnlijk zijn de nieuwe ijsbrekers met een vermogen van 16.000 ton reeds in de vaart. Ondanks al deze vorde ringen betwijfelt Armstrong, of de "Noordelijke zeeroute econo misch verantwoord is. De Frans- Siberische spoorweg is waar schijnlijk een veel goedkopere verbinding voor het transport van Europees Rusland naar Wla- diwostok. Het belangrijkste, prac- tische nut van deze route is waarschijnlijk het vervoer van hout van de Beneden-Jenissei, zout van Nordvik en tin van Chaunskaya Goeba, alles afkom stig uit streken, die direct langs de route zelf liggen. Op den duur kunnen hier echter de an dere voordelen bijkomen, zoals ontwikkeling van de bevolking in de poolstreken en uitbreiding van de kennis over deze gebieden. Van het ijsvrije seizoen kan lan ger gebruik gemaakt worden door betere weerberichten en luchtverkenningen. De capaciteit van het ijsbreken kan worden op gevoerd door de ijsbrekers met dieselolie te stoken inplaats van met steenkool. Geologen zijn langs de route bezig met het zoe ken naar grafiet, steenkool, ko per en ijzer. stemming met Egypte's oprechte wens naar het onderhouden van betrekkingen met het Westen in volledige openhartigheid, weder zijdse eerbied en goede wil" zou den handelen, „en niet slechts met woorden, doch ook met daden". Egypte is voor een spoedige hervatting van de diplomatieke betrekkingen met (West-) Duits land. Er bestaan reeds bevredi gende consulaire betrekkingen. Omtrent Rusland zeide gene raal Naguib: „De Egyptische regering is, terwijl zij zal waken voor het handhaven van de Egyp tische levenswijze en veiligheid, vastbesloten een politiek van vriendschap en vrede te volgen t.a.v. alle andere staten, zulks in overeenstemming en met de be ginselen en doeleinden der Ver enigde Naties". regering berecht zullen worden door militaire tribunalen. Verder heeft de regering van Naguib haar goedkeuring ge hecht aan een wet, volgens welke de politie het leger te hulp kan roepen om in noodgevallen de or de te bewaren. De Egyptische minister-presi dent, generaal Naguib, heeft, in zijn functie van militair gouver neur van het land, Zondag op dracht gegeven dat een ieder, die in het bezit van vuurwapens is, deze binnen een week moet in leveren, ongeacht het feit of het bezit van deze wapens al dan niet door een vergunning wordt gedekt. De voormalige Wafdistische re gering, onder Moestafa Nahas, heeft verleden jaar, na het een zijdig opzeggen van het in 1936 gesloten Brits-Egyptische ver- drag, alle gezonde Egyptenaren het recht gegeven vuurwapens te dragen, dit in het kader van „de bevrijdingsworsteling" tegen de Britse strijdkrachten in de Suez-kanaalzone. Naguibs order is uitgegeven in de vorm van een militaire afkon diging. Schacht naar Egypte. De Duitse financiële deskundi ge dr Hjalmar Schacht wordt he den op uitnodiging van de Egyp tische regering in Cairo ver wacht, aldus heeft de minister van Financiën dr Abdel Emary meegedeeld. Schacht zal helpen „de Egyptische staatsbegroting in evenwicht te brengen" en ad vies geven over nationale econo mische kwesties. Onlangs heeft Schacht op uitnodiging van Mos- sadeq Perzië bezocht. De Egyptische minister-presi dent generaal Naguib heeft in zijn functie van militair gouver neur-generaal een proclamatie uitgevaardigd, die bepaalt, dat misdaden en vergrijpen tegen de nieuwe landhervormingen van de Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekendgemaakt, dat naar haar haar oordeel het aantal „slaven arbeiders" in de Sowjet-Unie en met haar verbonden staten „mil- lioenen" bedraagt. Een door president Truman onderschreven rapport noemde dit „de meest grove schending van de mensenrechten op de aar de in deze tijd". Het rapport geeft een overzicht van officiële documenten, getui genissen van vluchtelingen en ander bewijs, verzameld voor een commissie, die belast is met het onderzoeken* van feiten op dit gebied. De commissie is inge steld door de Verenigde Naties en de internationale arbeidsorga nisatie. Zii kwam in Juni te New York bijeen en zal volgende maand haar onderzoek te Genève voortzetten. Naar het ministerie van Bui tenlandse Zaken verklaarde, is uit het bewijsmateriaal gebleken dat het instituut dwangarbeid zeer is uitgebreid sinds Molotof in 1931 te Moskou zei. dat de Russen er nooit een geheim van hadden gemaakt, dat zij voor bepaalde werkzaamheden gezon de en geschikte gevangenen ge bruiken. De schattingen van het aantal variëren van 2 tot 20 millioen. Verder wareft de kampen der dwangarbeiders volgens het mi nisterie „plaatsen van ruwe be straffing", zulks geheel en al in tegenstelling met de Sowjet-be- wering, dat de strafinrichtingen het doel hebben de gevangenen opnieuw op te voeden. Het grootste deel van de ge vangenen zou uit politieke mis dadigers bestaan en uit personen schuldig aan kleine vergrijpen. Volgens de correspondent van de „Sunday Times" op het eiland Cyprus zullen de Britse strijd krachten in de Suez-kanaalzone in de nabije toekomst met een derde worden verminderd. De „Sunday Pictorial" heeft een interview gehad met het Britse parlement Richard Cross man, waarin deze mededelingen heeft gedaan over het jongste be- zoek van de linkse Italiaanse so cialist Pietro Nenni aan maar schalk Stalin. Nenni wilde niet, dat zijn woorden letterlijk werden weer gegeven, doch het artikel is een samenvatting van de voornaam ste indrukken, die Nenni op deed. Volgens Nenni is Stalin niet overmatig onder de indruk van atoom- en waterstofbommen, om dat hij deze niet als beslissende wapens beschouwt. Indien de Amerikanen Moskou vernietig den en de Russen New York, zou dit in de ogen van Stalin een ca tastrophe zijn voor beide landen. Maar om een oorlog te winnen, moet niet alleen de hoofdstad van de vijand door bommen vernie tigd, maar het land bezet worden en dat is volgens Stalin iets wat de Amerikanen noch de Russen tot stand kunnen brengen. Sommige leden van het polit bureau (maar niet Stalin) reke nen er volgens Nenni op, dat de herbewapening in het Westen een ernstige economische crisis zal veroorzaken. „Maar zelfs in dien deze niet intreedt, zijn zij er zeker van, dat de Russen de druk van een tienjarige bewapenings wedloop minstens even goed als de Westelijke wereld kunnen doorstaan. Stalin zal geen uitda gende stap doen, die een oorlog zou verwekken, maar hij zal ook geen van de communistische win sten in Oost-Europa laten varen om Amerika gunstig te stem men" aldus Nenni volgens Cross man. Het juiste bedrag, dat Richard Nixon, de republikeinse candi- daat voor het vice-presidentschap der V.S. in twee jaar voor zijn politieke activiteit heeft ontvan gen, is 18.235 dollar, aldus heeft de advocaat van Nixon, Dana Smith, op diens verzoek aan de pers meegedeeld. Onder de na men van de gevers merkt men op de ingenieur Herbert Hoover, zoon van wijlen president Hoo ver, Jan van Nuys, lid van een der eerste pioniersfamilies in Ca- lifornië, welk land Nixon als se naatslid vertegenwoordigt, en John Garland, bekend om zijn be trekkingen met het nationale olympische comité. Zoals bekend sprak Eisenho wer Vrijdag zijn vertrouwen uit in Nixon. De grote Amerikaanse pers, die bijna eenstemmig achter Eisenhower staat, geeft echter te verstaan, dat een ernstige crisis in de republikeinse kringen heerst. De „Washington Post" vraagt openlijk, dat Nixon zich als eandidaat terugtrekt. De „New York Times", de „New York Herald Tribune" en de „Baltimore Sun" vragen om ver klaringen. Al deze bladen beschuldigen Nixon niet van oneerlijkheid, maar betogen, dat de geest en de doelmatigheid van de „kruis tocht" van burgerdeugd, waarvan Eisenhower zich tot leider heeft uitgeroepen, ernstig gecompro mitteerd worden door de feiten, die Nixon worden verweten. De democratische eandidaat voor het presidentschap, Steven son, heeft officieel verklaard, dat rnen geen oordeel moet vel len, zonder alle feiten te kennen. Het verluidt in kringen, die nauwe betrekkingen onderhou den met generaal Eisenhower, dat deze heeft gezegd, dat Nixon „blank als sneeuw" uit het ru moer, ontstaan door de kwestie van de zestien duizend dollar, moet komen, indien hij eandidaat voor het vice-presidentschap wil blijven. Eisenhower zou nog steeds de mening zijn toegedaan dat Nixon niets verkeerds heeft gedaan door het geld te aanvaar den ter bestrijding van zijn on kosten maar de generaal zou eisen, dat de senator hem een volledige en bevredigende ophel dering over deze kwestie ver schaft. Tot nu toe heeft men de indruk dat Eisenhower Nixon aan zijn zijde zal handhaven, in dien laatstgenoemde erin slaagt zijn goede trouw te tonen. Senator Nixon heeft voor de pers een verklaring afgelegd, waarin hij nadrukkelijk betoogt, dat hij nooit heeft geprobeerd het bestaan of het doel van het be drag van zestien duizend dollars, dat CaliforniSche aanhangers hem hadden geschonken, te ont kennen. Hij verzekerde nogmaals uitsluitend dat het voor politieke doeleinden was bijeengebracht en dat hij er „geen stuiver" van had genomen voor persoonlijke on kosten. Aanhangers van senator Nixon te Los Angeles zijn Zaterdag be gonnen een nieuw bedrag bijeen te brengen om de republikeinse eandidaat voor het vice-presi dentschap te helpen. De democraat Eberharter heeft de pers een open brief toegezon den, waarin hij Nixon vraagt „met welk geld" hij een huis heeft kunnen kopen in een van de duurste wijken van Washing ton. Een marconist van de te Grims by gevestigde rederij „Loyal Stream Fishing Company" heeft Zondag medegedeeld een tele gram van de 369 ton metende treiler „Equerry", eigendom der rederij, te hebben ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat het vaartuig, terwijl het ter hoogte van de kust van Noord- Noorwegen aan het vissen was, door een Russische kanonneer boot is aangehouden. Russen gin gen aan boord van de treiler, die thans, varende in Oostelijke rich ting, wordt opgebracht. Het verluidt dat de radiobood schap van de treiler ter kennis is gebracht van het Britse ministe rie van Buitenlandse Zaken. Be ambten van dit ministerie weiger den de ontvangst van de bood schap te bevestigen of te ontken nen. Het blijkt thans dat de radio boodschap niet door de „Equer ry" zelf, doch door een andere, uit Grimsby afkomstige treiler. waarvandaan men het opbrengen van het eerstgenoemde vaartuig had waargenomen, is afgezon den. De rederij heeft de berich ten tegengesproken, volgens wel ke de „Equerry" zou hebben ge vist in het zeegebied, waar de ge allieerde vloot- en luchtmacht oefening „Mainbrace" wordt ge houden. Zij zeide dat het incident op duizend mijl afstand van dit gebied geschiedde. Ook verklaar de zij niet te hebben vernomen dat er Russen aan boord van de treiler waren gegaan. De rederijdirectie besloot met te zeggen evenmin te weten of de „Equerry" de Russische vis serijrechten zou hebben geschon den. Vernomen wordt dat ook de ad miraliteit door de rederijdirectie over het voorgevallene is inge licht, waaraan wordt toegevoegd dat ook zij niet wenste te beves tigen of te ontkennen van het in cident op de hoogte te zijn. In een Zaterdag te Reedsburg in de Amerikaanse staat Wiscon sin, uitgesproken rede heeft se nator McCarthy de democrati sche eandidaat voor het presi dentschap Stevenson ervan be schuldigd door Alger Hiss „te zijn aanbevolen voor een hoge positie". Alger Hiss is de func tionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken, die veroordeeld is tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het overhandigen van docu menten aan communistische agenten. Zaterdag heeft McCarthy gou verneur Stevenson en senator Nixon op de volgende wijze met elkander vergeleken: „Stevenson zou Hiss als een groot Ameri kaan beschouwen, maar het is Nixon, die Hiss heeft laten ver oordelen". WORDEN NA 1 OCT. NIET MEER VERLENGD. A.N.W'.B.-tip: Verlenging kan voor vervaldatum geschieden. De A.N.W.B. wijst erop, dat paspoorten van oud model na 1 October a.s. niet meer kunnen worden verlengd. Houders van deze paspoorten zullen dus na die datum wanneer hun pas verloopt, een nieuw pas poort „model 1950" moeten aan schaffen, waarvan echter de Kos ten hoger zijn, dan voor een ver lenging .in rekening wordt ge bracht. Weliswaar zijn de rijks leges bij verlenging en bij ver nieuwing dezelfde, doch de ge meentelijke en/of provinciale leges kunnen bij verlenging lager liggen of zelfs achterwege blij ven. Er bestaat echter de mogelijk heid, aldus de A.N.W.B., paspoor ten te laten verlengen enige tijd vóór de vervaldatum. In Zuid- Holland kan dit b.v. reeds drie maanden vóór deze datum ge schieden. Houders van een oud-model paspoort, dat vóór 1 Januari a.s. vervalt, kunnen daar dus neg voor de gestelde datum van 1 October 1952 hun paspoort laten verlengen, waarbij zij dan als regel een zeker bedrag uitsparen. Daar de leges per provincie en gemeente verschillend zijn, kan de A.N.W.B. dit bedrag niet na der preciseren. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Aleer zon en minder wind. Wisselend bewolkt met nog maar enkele verspreide buien en flinke perioden met zonneschijn. Krachtige tot matige Noordwes telijke tot Westelijke wind. On geveer dezelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. DINSDAG 23 SEPTEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.56 4.31 5.11 5.21 n.m. 4.05 4.40 5.20 5.30 ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1