KONINGIN JULIANA IN LIMBURG De Libanon Dc toestand in Egypte Duizenden stonden langs de weg geschaard en juichten Haar toe President afgetreden Weer een Nederlandse straaljager verongelukt ZON-en MAANSTANDEN Het Amerikaanse atoom-wapenarsenaai WEERSVERWACHTING HONGERSNOOD IN INDIA TREINONGELUK IN DUITSLAND HOOGWATER „IK BEN EEN ARM MAN.." Lewis sluit overeenkomst Britse „Firefly" in Het Kanaal gestort Het verkeer van W.-Berlijn naar W.-Duitsland Ontploffing aan boord van Amerikaanse torpedobootjager STAKINGEN IN CHILI Rondweg om Wouw gegund Motorschip „Duivelanö" heeft schade opgelopen Arabische liga wil economische blokkade van Israël Piloot om het leven gekomen TrninimiiiiiiiiiiiniiiiiDitiiiniiiiiiiiiiiinrniniiiriiiiiiiiiiiirDiiiiiiiiiiir VAN HET KOREAANSE FRONT Eerste gebruik van raketten door Amerikaanse marine in Korea Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 a Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1952. 7e Jaargang Nr. 2143. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur H. M. de koningin is Donder dagmorgen met een Dakota, be stuurd door majoor Sonderman, op het Limburgse vliegveld Beek aangekomen. Om tien uur bracht zij een bezoek aan ^>t. Odiliën- berg, waar zij o.m. de monumen tale kerk bezichtigde. Pastoor Ceyssens bood haar een oorkon de aan, waarin de geschiedenis van de kerk beschreven staat- Schoolkinderen en deputaties van plaatselijke verenigingen brach ten Hare Majesteit een zang- hulde. Daarna vertrok de koningin, die vergezeld werd door dr. F. Houben, commissaris der konin gin in Limburg, naar Posterholt, waar zij een werkbezoek bracht aan de middelbare landbouw- huishoudschool. Bij de ingang der school werd de koningin opge wacht door B. en W. van Poster- holt. De leerlingen der school brachten een zanghulde en daar na kreeg Hare Majesteit gelegen heid de producten van de school en van de daarbij behorende boerderij te beoordelen. Bij de koffie werd eigenge maakte Limburgse vla aangebo den. Na het bezoek aan de school nam de koningin een korte hulde van schoolkinderen en plaatse lijke verenigingen in ontvangst. Bij die gelegenheid bood burge meester Prick haar een jurkje aan voor prinses Marijke. De stof daarvoor is gemaakt door de textielfabriek in Oosterholt. Het jurkje zelf is in Maastricht ver vaardigd. Om na de huldiging haar auto weer te bereiken, ging de konin gin 150 meter te voet, hetgeen door de langs de weg staande in woners zeer op prijs werd ge steld- Verder maakte zij een kor te rijtoer door een deel der ge meente. Vervolgens is koningin Juliana naar Roermond vertrokken. Daar arriveerde de koningin even na 12 uur. Door dichte ha gen van juichende mensen, waarbij duizenden kinderen met oranje getooid, reed zij naar het Harmonie-theater. Bij haar in trede in de stad begonnen de klokken van het Onze Lieve Vrouwe Munster te luiden. In het Harmonie-theater hiel den de Limburgse boerinnen haar gewestelijke dag. Deze bijeen komst werd door de koningin met een bezoek vereerd. In de hal werd H. M. verwelkomd door de burgemeester van Roermond, mr. R. Geuljans, met de wethou ders. In de rijk met vaandels en bloemen versierde zaal nam de koningin op het podium plaats. Mej. B. Kleuters, consulente van de boerinnenbond, gaf in een jaarverslag een overzicht van het bondsleven en van doel en strek king van de bond. Rector Th. Joosten, adviseur, gaf een exposé over het godsdienstig jaarpro gramma van de boerinnenorga- nisatie. Vervolgens zat H. M. met gas ten en leden van haar gevolg aan aan een gemeenschappelijke kof- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Buien. Wisselend bewolkt met enkele buien. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. fietafel, waarbij zij zich met ver schillende leden van de bond on derhield. Buiten stonden na afloop tien duizenden te wachten om nog een glimp van de koningin op te vangen. De koninklijke harmonie stond bij de uitgang opgesteld en speelde nationale liederen. Bij het vertrek van H. M. werd het bondsbestuur en bloc aan haar voorgesteld. Daarna stapte de koningin in de wagen om haar reis voort te zetten. Bij de uit gang van de stad, nabij de brug over de Maas bij het Ambonezen kamp stond een deputatie van de kampbewoners in nationaal cos- tuum opgesteld. Een der kinde- ïen bood H. M. bloemen aan. Om half drie trok de stoet de brug over de Maas over om via de dorpen Horn, Haelen, Neer en Kessel haar tocht naar Venraay voort te zetten. Overal in de dor pen, waar de stoet passeerde stonden de mensen in rijen langs de wegen om haar toe te juichen. In een warm najaarszonnetje reed de koningin door bevlagde straten Venraay binnen om in de landbouwhuishoudschool de slui- tings-emigratiecursus van de ves- tigingscommsisie L.L.T.B. (Lim burgse land- en tuinbouwbond) bij te wonen. Zij werd verwel komd door Mr. A. H. Janssen, burgemeester van Venraay. De heer W. Niesten, voorzitter van de vestigingscommissie, open de de cursus en wees op het be lang van een goede voorlichting aan de adspirant-emigranten. Om half zes arriveerde de ko ninklijke stoet in Gennep, waar een bezoek werd gebracht aan het sanatorium „Zon, Licht, Hei de". De koningin werd in het sanatorium rondgeleid door de burgemeester van Gennep, dr. J. H. Gilissen en mej. Ter Ellen, di rectrice van „zon, licht, heide De jongste patiënte, Wilke Veen- stra, bood bloemen aan, terwijl patiënten als geschenk aan H. M. een handwerktas aanboden. Bo vendien hadden de patiënten voor de drie oudste prinsesjes tasjes in verschillende tinten ge maakt, terwijl voor prinses Ma rijke een geborduurd schortje werd aangeboden. Bij het tehuis voor bejaarden nam H. M van de 94-jarige me vrouw Van de Werff een rose anjer in ontvangst. Mevr. Van de Werff vertelde H. M., dat zij de ouders en grootouders van de koningin nog gekend had. Hier werd de koningin ook be groet door de schoolkinderen en deze hulde was het slot van het koninklijk bezoek aan Limburg- In het gewoonlijk vruchtbare gebied van Sunderban ten Zui den van Calcutta heerst grote nood ten gevolge van 3 opeen volgende natuurrampen: Over stromingen in 1950 droogte in 1951 en overstroming door de zee. Bijna een derde van de be- volking van 1 millioen wordt door hongersnood bedreigd. De bestuursraad van het in ternationaal noodkinderfonds der V. N. (Unicef) heeft telegra fisch toegezegd 500 ton rijst uit Thailand te sturen. Met deze hoeveelheid, zullen in de komen de 4 maanden 15.000 andere kin deren en zogende moeders ge voed kunnen worden dan reeds volgens het lopende programma geholpen kunnen worden. De benodigde toewijzing van 66.000 dollar voor de aankoop van deze rijst werd gedaan zonder te wachten op de komende offi ciële bijeenkomst van de be stuursraad. Vertegenwoordigers van 26 landen gaven telegra fisch te kennen, dat zij instem den met deze toewijzing, die uit het noodfonds der Unicef wordt bekostigd. Tussen de stations van Land- wehr en Berliner Tor is de trein van Hamburg naar Lübeck gis terochtend om 8 uur ontspoord. De trein ontspoorde bij het binnenrijden van het hoofdsta tion. Brandweerlieden werkten koortsachtig met snijbranders om de om hulp roepende ge wonden en doden te bevrijden. De politie deelde mee, dat het eerste rijtuig achter de locomo tief onspoorde en tegen een der pijlers van een viaduct bij het station Berliner Tor van de on dergrondse botste. De kracht van de botsing was zo groot, dat de einden van de wagon om de pijler werden gebogen. De ontspoorde trein verspert de verbindingen tussen het hoofdstation en de voorstad Barmbeck. Volgens nadere berichten zijn 8 personen om het leven geko men en 30 gewond. Het ongeluk zou zijn te wijten aan een breuk in een spoor staaf, aldus verneemt A.F.P. Volgens de laatste opgave van de politie is het aantal doden van het spoorwegongeluk acht. Er zijn 85 gewonden, van wie er 35 ernstig aan toe zijn. Spoorwegautoriteiten zeggen, dat het ongeluk te wijten is aan ondeugdelijk materiaal, waardoor een breuk in een spoorstaaf is ontstaan. De politieke commissie van de Arabische liga heeft haar goed keuring gehecht aan aanbevelin gen voor een economische blok kade van Israël, aldus deelde een liga-functionaris Woensdagavond te Cairo mede. Een onder-com missie zal de aanbevelingen in een definitief voorstel verwer ken, dat weer aan de politieke commissie zal worden voorge legd. Onder de aanbevelingen is er een die voorziet in een boycot De president van Libanon, de 77-jarige Betsjari El Khoery, is afgetreden. Hij heeft het behar tigen der staatszaken tot de ver kiezing van een nieuwe president door het parlement opgedragen aan de bevelhebber van het leger generaal Sjehab. De „tijdelijke premier", Sneb Salam is Woensdagavond afge treden na vergeefs gepoogd te hebben een kabinet te vormen. De poging van een andere for mateur, om voor middernacht nog een kabinet te vormen faalde eveneens. In een proclamatie van gene- Hierna gaven twee a.s. emigran- raai Sjehab wordt gezegd, dat ten een toelichting op de motie- het pleger de ven van hun voorgenomen emi- x"nr nnr gratie. Pater Rietjens O.F.M. gaf de laatste godsdienstles en de arts H. van de Hombergh nog enige wenken bij zijn gezondheidsleer. De heer H. J. Revis interviewde daarna de leerlingen in de En gelse taal. H. M. onderhield zich vervol gens met de aspirant-emigranten en sprak met hen over haar be vindingen bij haar bezoek aan de emigranten in Canada. Tevens stelde zij zich op de hoogte van persoonlijke aangelegenheden van de emigranten. Bij het ver laten van de landbouwhuishoud school werden H. M. enige raten honing aangeboden. heeft en geadviseerd wordt door Basil Trad en Akkari, een en an der in afwachting van nieuwe verkiezingen. Alle openbare gebouwen zijn bezet. Basil Trad was lid van het „noodkabinet", waarin Nazim Akkari de premierszetel bezette. Woensdag had het nationale socialistische front een request aan de voorzitter van de kamer gezonden, waarin gezegd wordt dat de huidige crisis slechts op te lossen is na het aftreden van de president. Ook een aantal an dere afgevaardigden hebben een dergelijk request ingediend. In feite komt het er op neer, aldus A.F.P., dat de Soenitische is ZATERDAG 20 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 2.24 2.30 Terneuzen 2.59 3.05 Hansweert 3.39 3.45 Walsoorden 3.49 3.55 ZON op onder Sept. 19 6.21 18.46 20 6.22 18.43 21 6.24 18.41 22 6.26 18.39 23 6.28 18.36 MAAN op onder 6.32 7.44 8.59 10.16 11.35 18.27 18.37 18.50 19.07 19.29 Donderdagmorgen om 9.48 uur te Ottenburg op 12 km ten Z.VV. van het vliegveld Bevekom in de Belgische provincie Bra bant een Nederlandse Meteor-8, afkomstig van Soesterberg, neer gestort. De piloot werd hierbij gedood. Een Nederlandse commissie van onderzoek is ter plaatse aangeko men, terwijl ook de Belgische auditeur-militair tegenwoordig was. Het lichaam van de piloot is naar het militaire hospitaal te Brussel overgebracht. Naar wij nader van ooggetui gen in het in de nabijheid van Ottenburg gelegen Overijse en Wavre vernemen, zou het Neder landse toestel even na negen uur in de lucht ontploft zijn. Het De „Sunday Pictoral" meldt: Ex-koning Faroek heeft de Italiaanse tabaksindustrie ge vraagd speciale sigaretten voor hem te willen fabriceren, die gemaakt moeten worden van de fijnste tabakssoorten van de Balkan Meteortoestel zou in drie stukken zijn neergekomen. Het maakte deel uit van een formatie van drie toestellen. De luchtmachtsvoorlichtings dienst deelt over het ongeval met de Nederlandse straaljager in België nog het volgende mede: Een Gloster Meteor-straaljager van de vliegbasis Soesterberg is in de omgeving van Leuven ver ongelukt. De bestuurder, de 32- jarige reserve-sergeant-vlieger I. de Kat uit Rotterdam, is daarbij om het leven gekomen. Omtrent de oorzaak van het ongeval zijn nog geen bijzonderheden bekend. politieke groep weigerde aan een regeringsvorming mede te wer ken, als de president zou aanblij ven. Op een vergadering van oppo sitieleiders heeft generaal Sjehab verklaard, dat het leger neutraal zal blijven bij het conflict tussen president en oppositie. Het leger begon in de loop van de avond de buitenwijken van Beiroet te bezetten. In Tripoli en in de hoofdstad werden pamfletten verspreid, die „het aftreden van de tiran" eisten. De bezetting verliep overigens rustig. Het nationale front heeft via de radio het volk verzocht de staking te beëindigen. In een Donderdag uitgegeven verklaring zegt generaal Sjehab, dat hij zitting zal nemen in het kabinet, dat zal bestaan uit hem, Akkari en Trad. Hij roept het volk op zich te onthouden van manifestaties en rustig alles te vermijden, wat de eenheid van het land zou schaden. Inmiddels heeft de oppositie geëist, dat de ex-president bin nen 24 uur het land zal verlaten. Later meldde Reuter uit wel ingelichte bron te hebben ver nomen, dat El Choery per vlieg tuig uit Libanon naar Frankrijk was vertrokken. LIBANESE EX-PRESIDENT NOG IN HET LAND. In tegenstelling tot eerdere be richten wordt thans meegedeeld, dat de afgetreden president van Libanon, El Choery, zijn land eventueel pas zal verlaten als de politieke toestand daar is opge klaard. Libanon is de derde Arabische staat die binnen één jaar tijds onder het gezag van het leger is gekomen. De andere zijn Egypte en Syrië. John Lewis, voorzitter van het Amerikaanse mijnwerkersver- bond, heeft een voorlopige overeenkomst met de mijn- directies gesloten. Het gevaar voor een staking der mijnwerkers, in verband met het aflopen der bestaande arbeidsovereenkomsten op 1 Oc tober a.s., is hierdoor afgewend. Naar het A.N.P. verneemt is een vliegtuig van het type „Fi refly" van de 19e groep van de Britse luchtmacht in Het Ka naal gestort. Het ongeluk gebeurde 23 mijl ten Zuiden van Star Point. Woensdagavond en Donder dagochtend konden 541 vracht auto's op weg naar Berlijn bijna zonder controle de Sowjetgrens- post te Mariënborn passeren. De laatste dagen waren de auto's bij dit controlepunt uren lang, sommige wagens tot 60 uur toe, opgehouden. Deze plotselinge verandering was volgens een Westberlijnse func tionaris „geen wonder, doch een politieke noodzaak". De Oostduitse politie zou na melijk niet wensen, dat de O. Duitse delegaie naar Bonn, die Vrijdag de weg zal moeten pas seren, geconfronteerd wordt met rijen wachtende auto's aan de grensposten, aldus deze zegs man. In de hoofdstad van Chili is het openbare vervoer tot stil stand gekomen als gevolg van een algemene staking, die in het cpenbare vervoersbedrijf is af gekondigd. Verder zijn de gemeenteamb tenaren in het gehele land voor onbepaalde tijd in staking ge gaan. De staking geldt als pro test tegen het uitblijven van de aanneming door het congres van een wetsontwerp, strekken de tot verbetering van de eco nomische toestand. Tenslotte wordt nog gemeld, dat bij de luchtvaartmaatschap pij „Linea Aerea Nacional" nog steeds wordt gestaakt. Het Amerikaanse ministerie van landsverdediging heeft Woensdagavond medegedeeld dat zich „buitenboords" een ontplof fing heeft voorgedaan bij de in de Oostkoreaanse wateren opere rende Amerikaanse torpedoboot jager „Barton". Vijf opvarenden worden vermist, terwijl er zeven zijn gewond. In de huid van het schip is een gat, met een doorsnede van 1.60 meter, geslagen. De moge lijkheid bestaat dat de „Barton" op een mijn is gelopen. De torpedobootjager heeft op eigen kracht varende, koers ge zet naar een Japanse haven. VAN HET FRONT. Zuidkoreaanse troepen zijn er in een handgemeen in geslaagd Chinese communistische eenhe den van het Zuidelijke gedeelte van de „Vinger-heuvel", een strategisch belangrijk punt in de centrale Koreaanse front sector, waarom in de laatste tijd verbitterd is gestreden, te verdrijven. De Noordoostelijke hellingen van de heuvel worden nog door de Chinezen beheerst. Vliegtuigen der Verbondenen bleven bevoorradingswegen der communisten bestoken. Een ge allieerde woordvoerder deelde mee dat 84 voertuigen der Noordelijken zijn vernietigd. Vliegende reuzenforten heb ben in de nacht van Woensdag op Donderdag 200 ton bommen cp een opslagplaats uitgewor pen. HET TREINONGELUK BIJ SEOEL. Britse en Amerikaanse red dingsploegen hebben 20 lijken geborgen uit de bij Seoel ver ongelukte trein. Ruim 200 per sonen werden bij dit ongeluk gewond. Amerikaanse officieren vre zen, dat tussen de wrakstukken nog lijken liggen. van alle maatschappijen of fa brieken, die agentschappen in Israël vestigen. Voorts zou docr de aan de blokkade deelnemende Arabische landen een streng toe zicht op de uitvoer worden uitge oefend, opdat ook niet op indi recte weg waren uit deze staien in Israël zouden worden inge voerd. In Arabische staten zou mogelijk dwangarbeid of de doodstraf worden gesteld op overtreding van het verbod op handel drijven met Israël, dat men in het blokkadevoorstel wil opnemen. TEGENSTAND VAN EGYP TISCHE BEDOEINEN. Krachtige gemechaniseerde een heden van het Egyptische leger zijn deze week met spoed uit Caïor naar de provinciehoofdstad Minia in opper-Egypte gezonaen om aldaar de orde te handhaven, aldus is Donderdag op een recht zitting in Cairo gebleken. Op deze zitting werd tegen het parlementslid Adli Lamloem. zoon van de „sjeik Al Arab" van bedoeinenstammen in opper- Egypte, de doodstraf geëist, om dat hij op 12 September aan het hoofd van 35 tot de tanden ge wapende mannen te paard de stad Minia was binnengereden. De mannen stormden over het stadsplein en beschoten het poli tiebureau, schreeuwend, dat zij „een ieder, die aan de bezittingen van Lamloems familie zou dur ven raken, zouden breken", aldus de beschuldiging. 1 De bezittingen van Adli Lam loems familie liggen in de streek van Minia. Het incident deed zich voor op de dag, dat de regering-Nagiub de agrarische hervormingen goedkeurde. Volgens de beschul diging trokken Adli Lamloem en zijn mannen van de ene markt plaats in de stad naar de andere en zetten zij de inwoners op tegen de regering. Bij een botsing met de politie werd een vrouw door een verdwaalde kogel ge troffen. Adli Lamloem en zijn mannen moeten zich nu voor een krijgs- gerecht verantwoorden. Verschei dene vooraanstaande advocaten weigerden Adli te verdedigen. Deze verscheen op de rechtzitting in de traditionele dracht der Bedoeinen. Gordon Dean, voorzitter der Amerikaanse congressionele commissie voor de atoomkracht, heeft in een toespraak tot de Amerikaanse vereniging van rechtskundigen verklaard dat de dag zal aanbreken waarop de Ver. Staten de vervaardiging van atoomwapens kunnen stop zetten, „omdat het Amerikaanse atoomwapenarsenaal dan groot genoeg zal zijn om in een oor log het oorlogspotentieel van welke mogendheid of combinatie van staten ter wereld ook vol ledig te kunnen vernietigen". Hij voorspelde dat deze fase „in de voorzienbare toekomst" zal worden bereikt, hieraan toe voegend dat het evenwel nog wel enige jaren zou duren, voor dat het zover zou zijn. Dean verklaarde verder dat de geleerden, die zich met de kernsplitsing en haar aanwen dingsmogelijkheden bezig hou den, van mening zijn dat de kosten, verbonden aan gebrui ken van atoomkracht voor vreedzame doeleinden, sterk verlaagd kunnen worden. Hij wees op de resultaten, die thans reeds in dit opzicht worden be reikt (o.a. bij landbouw en olie winning) Dean besloot met te zeggen dat het z.i. mogelijk zou zijn dat de Ver. Staten, wanneer zij over voldoende atoomwapens zouden beschikken, althansenige van de daarvoor gebruikte vervaar- digingsmiddelen zouden aan wenden voor het to-epassen van atoomkracht voor vredesge- bruik. De Amerikaanse marineleiding heeft Woensdagavond te Wa shington meegedeeld dat „een aantal raketten met succes van het 27-000 ton metende Ameri kaanse vliegdekschip „Boxer"' is afgevuurd op zwaar verschanste doelen der communisten". Een dezer doelen bevond zich in Noord-Korea op 240 km af stand. Dit laatste is een niet van de Amerikaanse marineleiding afkomstig bericht van niet-Ame- rikaanse zijde, waarin het afvu ren van de raket werd beschre ven. De daarop gevolgde officiële mededeling der marineleiding be vestigde het evenwel. Be Amerikaanse marineleiding deelt verder nog mee, dat de baan van de raket op instrumen ten, die nog op de geheime lijst staan, van het ogenblik van op stijgen af tot het treffen van het doel werd gevolgd. Bij het lanceren van de raket is gebruik gemaakt van een z.g. „geleidevliegtuig", dat zich ook aan boord van het vliegdekschip bevond. Het geleidevliegtuig ver oorzaakt, langs electronische weg, het afvuren van de raket. Wan neer de raket een bepaalde hoog te heeft bereikt, wordt het pro jectiel verder naar zijn doel „ge leid" door het geleidevliegtuig. Op het ogenblik, dat de raket op het punt staat naar beneden, op het doel, te duiken, bevindt het geleidevliegtuig zich op kilome ters'afstand, zodat het niet door de luchtdoelartillerie van de tegenstander kan worden getrof fen. Het afvuren van de raket werd bewerkstelligd door twaalf ma rinemannen, waaronder vijf of ficieren. De Amerikaanse marineleiding heeft niet bekendgemaakt wan neer de raketten werden afge vuurd en wat precies de doelen waren. Zij volstond met te zeg gen, dat de laatste „zwaar ver schanst" waren. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van landsverdediging heeft meege deeld dat de raketten verleden maand zijn afgevuurd op doelen, die meer dan 240 kilometer van de „boxer" verwijderd waren. Het leggen van een betonnen wegdek voor de rondweg om Wouw is gegund aan de firma Aug. van Dijk—Petit te Bergen op Zoom voor een bedrag van 810.000. Donderdagmorgen omstreeks 7 uur is het motorschip „Dui- veland" van de S.S.M. (scheep vaart en steenkolen maatschap pij) uit Rotterdam even vóór de haveningang van IJmuiden uit het roer gelopen, waardoor het schip langs de kop van de noordpier schampte en in de voorpiek water maakte. De dui zendtonner kon veilig en wel binnenkomen. Het schip was met een lading schroot op weg van Hamburg naar Swansea, toen een kleine motorstoring optrad. Ten over vloede kreeg één van de matro zen bij de werkzaamheden aan de dekverlichting 'n lantaarn op 't hoofd, waardoor hij met een hersenschudding zo spoedig mogelijk opgenomen diende te worden. Het schip is na de aan varing in de binnenhaven voor anker gegaan, waar de gewonde varensgezel met een ziekenwa gen van boord is gehaald. Het schip zal in IJmuiden worden gerepareerd

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1