EGYPTE OP EEN KRUISPUNT De strijd tegen de inflatie in Frankrijk Huurverlaging in Egypte KOREA P.N.I. tegen verlenging tin- en olieconcessies Generaal Naguib betaalde boete SPAARKAS-KLIMOP Bende steekt 35 woningen in brand DE KINDERVERLAMMING IN NEDERLAND De kwestie der Belgische oorl ogsmi sd ad igers De Nederlands-Duitse kolen overeenkomst De status van Jeruzalem DE WET OP DE MATERIELE OORLOGSSCHADE WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1952. 7e Jaargang Nr. 2138. Mohemet Ali, de zoon van een voornaam koopman uit Saloniki, zorgde ervoor, dat het land der Pharao's na het vertrek van Napoleon niet weer in een win terslaap terugviel. Hij wist de mamelukse bey s te bedwingen; hij stichtte een onafhankelijk Egypte, als vanouds verbonden met de Soedan, in naam onder danig aan de sultan te Constantinopel, in wezen onafhankelijk. Hij bewees de sultan grote diensten in de strijd tegen de Wahabieten in Arabië en tegen de Grieken, het eerste Balkanvolk, dat tegen de sul tan in opstand kwam. OEFENING MAIN BRACE Verklaring van Foster Dulles op onder op onder Sept. 17.00 13 6.11 19.00 14 6.13 18.57 0.33 17.23 15 6.14 18.55 1.46 17.41 16 6.16 18.53 2.58 17.54 17 6.18 18.51 4.10 18.06 18 6.19 18.48 5.21 18.16 Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Men had hem als beloning de Pyraeus toegezegd, maar de sul tan kon deze niet „leveren", om dat de westerse mogendheden tussenbeide kwamen en Grieken- lands onafhankelijkheid ook de Pyraeus omvatte. Mohamet Ali bedreigde toen via Palestina en Syrië de sultan in eigen rijk en tot twee keer toe, in 1833 en in 1841, moesten de grote mogend heden de sultan te hulp komen. Zij deden dat niet uit genegen heid voor hem, maar om een machtig Egyptisch rijk in het oosten van de Middellandse Zee te voorkomen. Frankrijk dat zich de enige vriend van Egypte toonde, moest voor het bondge nootschap der overige Europese mogendheden wijken. Frankrijk behield Egypte s vriendschap. Zo was het een Fransman, de beroemde Ferdi nand de Lesseps, die van Mahe- met Ali's zoon, de Khedive Is mail de concessie verkreeg om het Suezkanaal te graven. Het kwam tot stand ondanks tegenwerking van Engeland, dat daarin concurrentie zag voor zijn van de Middellandse Zee naar de Rode Zee aangelegde spoorweg. Nauw bleken echter bij Ismael financiële moeilijkheden, of En geland en niet Frankrijk verzekerde zich van het grote pakket aandelen in de Suez-ka- naalmaatschappij, dat aan de Khedive was gegeven. Binnen een etmaal wist de eer ste minister Disraëli deze om vangrijke financiële operatie zon der medewerking van het parle ment tot stand te brengen. „U hebt ze gekregen, mevrouw", te legrafeerde hij aan koningin Vic toria, die op het eiland Wight vertoefde. Egypte plukte de vruchten van de welvaart, door het Suezkanaal verspreid. Maar tengevolge van het onderwijs, dat reeds Mohe met Ali had bevorderd, brak zich in dit nieuwe Egypte een natio nalistische beweging baan. Deze zag met verbolgenheid, dat En geland en Frankrijk, die aan Egypte grote bedragen nadden geleend, financiële controle uit oefenden. Zij kon het niet ver kroppen, dat bijzondere recht banken, grotendeels door buiten landers samengesteld, de vreem delingen aan het gewone Egyp tisch recht onttrokken. In 1882 kwam dit nationalisme tot uitbarsting. Om de levens en eigendommen van hun onderdanen te bescher men, moesten Engeland en Frankrijk vloten laten demon streren in Alexandrië. Toen toch oproer uitbrak, landden de En gelse troepen. Londen nodigde Parijs to( me dewerking uit. Maar in de Fran se Kamer was er een stroming onder de radicalen, die niet wil de ingrijpen en een andere stro ming, die veel verder wilde gaan. Beide stemden tegen de door de regering gevraagde credieten en dientengevolge deed Frankrijk niets. Engeland zond het leger, dat op 13 September 1882 de na tionalistische minister van oor log Arabi Pasja versloeg. Engeland werd zodoende mees ter in Egypte, dat het ^voorlo pig", tot rustiger tijden waren teruggekeerd, bezette. ENGELSE ALMACHT. Egypte had in schijn een parle ment, in schijn ministers. Maar deze hadden Engelse adviseurs en deze waren ondergeschikt aan de Engelse consul-generaal in Cairo, lord Cromer. Achter diens titel verborg zich almacht, die hi, in Egypte kon uitoefenen, die hij uitoefende met harde hand, maar ten voordele van het land. Hij stelde orde op de financiën; hij ging de diep ingevreten corrup tie tegen. Inmiddels verloor Engeland tij delijk de Soedan, omdat moslem- se gelovigen onder de z.g. Mahdi in verzet kwamen. Pas in 1898 won het deze terug onder Kit chener. Het werd een z.g. condo minium, een door Egypte en En geland tezamen bestuurd land, beschermd door een Egyptisch- Engels leger. Zó bleef het tot wereldoorlog I. Toen Turkije zich aan de zijde van Duitsland schaarde, kondig de Engeland over Egypte een protectoraat af. Gedurende we reldoorlog I was Egypte één gro te legerplaats, waarlangs Indi sche, Australische, Nieuw-Zee- landse troepen naar Europa wer den gevoerd. Een poging van Duitsland en Turkije om het Su ezkanaal en Egypte te bezetten, mislukte smadelijk. Na die oorlog verhief zich op nieuw het Egyptisch nationalis me. Onder de nieuwe leider Zag- loel Pasja, van eenvoudig land arbeider tot staatsman omhoog- geklommen, trachtte het Enge land concessies en volledige on afhankelijkheid af te dwingen. Engeland erkende de Khedive Foead; erkende de Egyptische grondwet. Maar het hield vast aan garnizoenen, die het in de voornaamste steden en in de zone van het Suezkanaal nodig achtte; aan het gezamenlijk be stuur over de Soedan; aan de bescherming van de belangen van vreemdelingen en minder heden. Telkenmale zijn pogingen ge daan om een vergelijk te vinden; telkenmale zijn ze mislukt. Het duurde tot 1936, voordat Egypte in een wederzijds tractaat toestemde. Het kon toen moei lijk anders, want Italië had juist Abessinië overweldigd, en al noemde Mussolini zich de be schermer van de Islam men vertrouwde, en terecht, niet al te zeer op zijn goede bedoelingen. De onafhankelijkheid van Egypte in 1936 werd opnieuw erkend; Faroek, de zoon van Foead, in middels aan het bewind geko men, werd koning. Egypte werd lid van de Volkenbond; sloot een bondgenootschap met Engeland dat het voordelen verschafte en geen verplichtingen oplegde. De vreemde rechtbanken werden, ook door andere mogendheden opgeheven. DE BEZETTING BLEEF. Tijdens de tweede wereldoor log bleek, hoe sterk de anti- Engelse gevoelens in Egypte wa ren. In het bijzonder in Cairo, waar de in ere herstelde univer siteit Al Azhar een brandpunt was van pro-Duitse intriges Het verzwakte Engeland, dat uit wereldoorlog II te voorschijn kwam, kreeg dit te gevoelen. Telkenmale begonnen onder handelingen; telkenmale misluk ten zij. Totdat een Wafd-kabinet onder NahsCs Pasja tot de een zijdige opzegging van het trac taat van 1936 overging. Het werkte weinig uit, want de En gelsen bleven. Het Egyptische leger mocht zich beter weren dan de resultaten in de oorlog tegen Israël deden verwachten, de Engelsen konden het gemak kelijk de baas. Maar koning Fa- roek voerde een bewind, dat in de ogen van vele zijner onder danen geen genade kon vinden. In het bijzonder niet bij het leger, welks officieren veelal de zonen van arme fellah's zijn, ge lijk ook in 1882 het geval was. Hun aanvoerder Naguib heeft in gegrepen en het ziet er naar uit, dat Egypte zich op een kruis punt bevindt. Slaagt het er in blijvend bin nenlandse hervormingen tot stand te brengen, die het nieuwe gezag consolideren, dan zal het sterk genoeg zijn om op redelijke grondslag tot overeenstemming te komen met Engeland. Naguib weet wel, dat dit een belang voor Egypte is, vooral sedert Ame rika, Frankrijk en Turkije ach ter Engeland staan. Een midden- oostelijk commando in het Oos ten der Middellandse Zee is no dig en Egypte voelt, dat het zal worden ingesteld: met Egypte, indien dit meedoet, zonder Egyp te indien het zich onthoudt! INDONESIË. De Franse regering is de tweede fase van haar strijd tegen de stijging dér prijzen begonnen met de uitvaardiging van het voorschrift, dat de fabrieks prijzen, groothandelsprijzen en kleinhandelsprijzen niet mogen stijgen boven het niveau, waarop zij einde Augustus stonden. Dit voorschrift geldt voor alle pro ducten, dus zowel voor de agra rische als voor de industriële. De nieuwe maatregel is door sommigen van hen, die Pinay steunen, met gemengde gevoe lens ontvangen en men verwijt Pinay, dat hij thans heeft gehan deld in strijd met zijn liberale be ginselen. Zoals bekend is premier Pinay voorstander van een iibe rale economische politiek in te De regering van generaal Na guib heeft in beginsel de huur verlaging van 15 procent voor alle na de oorlog in Egypte ge bouwde woningen goedgekeurd. De verlaging, met terugwer kende kracht tot October 1952, heeft slechts betrekking op lo pende huurcontracten en niet op nieuwe woningen, die op het ogenblik leeg staan. De huren van vóór de oorlog gebouwde woningen waren in de ooi log reeds vastgelegd. Minister van Staat Radwan, die de kabinetsbesluiten be kendmaakte, deelde voorts mee, dat de regering door herziening van de eigendomsbelasting en de belasting op bouwmaterialen bet bouwen van huizen zal aan moedigen. Verder besloot de regering de nationale religieuze instellin gen met uitzondering van lief dadigheidsverenigingen voor de armen te ontbinden. Een ander regeringsbesluit houdt in, dat bij de lopende zuivering ontslagen regeringsambtenaren geen be roep mogen aantekenen, vóór 6 maanden zijn verstreken na het van kracht worden van het besluit. PRINS MOH. ALI NAAR ZWITSERLAND. De 77-jarige prins Mohammed Ali, neef van ex-koning Faroek, oudste lid van de Egyptische koninklijke familie en troonop volger na koning Foead II, zal, blijkens een Vrijdag door zijn particuliere secretaris gedane mededeling, Dinsdag per vlieg tuig naar Zwitserland terugrei zen, voor het te Lausanne voort zetten van een rustkuur. De prins is in Augustus j.l. in verband met de toen in Egypte heersende politieke toestand, ijlings uit Zwitserland naar Egypte teruggekeerd. Het dagblad „Al Ahram" meldt dat de prins, na met de huidige Egyptische politieke leiders te hebben beraadslaagd, zou hebben besloten afstand te doen van al zijn rechten op de Egyptische troon. Hij zou voor nemens zich, na voltooiing van zijn rustkuur te Lausanne, de finitief in Europa te vestigen. PRINS MAG HET LAND NIET UIT. Volgens de Egyptische pers heeft de regering besloten prins Moh. Aly te verhinderen zelfs maar tijdelijk het Egyptische grondgebied te verlaten. De Egyptische autoriteiten zouden van oordeel zijn,' dat het vertrek van de prins naar Zwitserland voor herstel van gezondheid het gezag van de nieuwe regering zou schaden. UITERST-LINKSEN WILLEN KONINGSCHAP AFSCHAF FEN. „Al Moarda", het dagblad van de sterk onder communistische invloed staande Egyptische so ciaal-democratische partij heeft de tekst gepubliceerd van een rede, die de partijleider Fathy e' Ramly ter gelegenheid van de herdenking van het overlijden van zekere Ahmed Oraby, die 70 jaar geleden vergeefs tracht te een opstand in Egypte te ver wekken, wilde houden, hetgeen hem echter door de politie werd belet. In de thans als artikel gepu bliceerde toespraak pleit Ramly voor het afschaffen van het ko ningschap in Egypte en het uit roepen van een republiek. Fathy el Ramly staat in nau we verbinding met een aantal door communisten geleide „front-organisaties", die on langs geen toestemming van de Egyptische regering hebben ge kregen voor het houden van een ,,wereldvredes-conferentie". NAGUIB OVERTRAD EIGEN WET EN KREEG BOETE. Officieren van het Egyptische leger hebben de afgetreden mi nister-president Ali Maher een diner aangeboden. Eén van de gasten merkt glimlach;d op, dat dit gebaar „feitelijk in strijd is met het regeringsstreven naar sober heid". Generaal Naguib stond on middellijk op. Hij zei dat hi' niet voornemens was geweest het woord te voeren, doch dat hij zich thans tot spreken ge drongen gevoelde om de leden van de Egyptische officiersclub te verdedigen, die het diner hadden aangeboden ter ere van zijn excellentie de voormalige minister-president. Hierop stond één der officie ren op en vroeg de generaal op respectvolle toon een boete van 1 piaster te willen betalen „we gens het gebruiken van een ver boden titel". Naguib antwoordde 2 piaster boete te zullen betalen, daar naar zijn mening het gebruik van de titel „Zijne Excellentie" veel erger was dan dat van pas ja of bey. Leden der Egyptische weer macht hebben reeds verscheide ne honderden piasters vergaard, door hun kameraden op derge lijke vergissingen te betrappen en ze er boete voor te laten be talen. Het aldus bijeengebrachte geld wordt in het leger-cantine- fonds gestort. genstelling tot zijn voorgangers die het dirigisme waren toege daan. Pinay is echter een realist, zo schrijft Reuters correspondent, Harold King, en hij is vastbeslo ten alle middelen, die hem ten dienste staan, te gebruiken om 'n nieuwe inflatiepsychose te voor komen. Als gevolg van de prijsstijgin gen voor bepaalde voedingsmid delen, in het bijzonder voor vlees, groenten en fruit, die zich in Augustus hebben voorgedaan, is de index van de kosten van levensonderhoud in Frankrijk voor het eerst sedert Pinay in Maart j.l. aan de regering kwam weer gestegen. De index be draagt thans 144,8 en wanneer zij stijgt tot meer dan 149 komt automatisch de wet in werking, volgens welke het nationale mi nimumloon moet worden aange past, zodra de kosten van levens onderhoud een zekere stijging hebben ondergaan. Een verdere stijging van de index brengt dus het gevaar mede, dat van alle zijden nieuwe eisen tot verhoging van de lonen worden ingediend, waardoor alle pogingen van Pi nay om de munt te stabiliseren en de staatsfinanciën te saneren ongetwijfeld schipbreuk zouden lijden. Het is daarom te begrij pen, dat Pinay alles in het werk stelt om een dergelijke gang van zaken te voorkomen. Volgens objectieve waarnemers is er alle kans dat de nieuwe maatregelen het beoogde resul taat zullen opleveren en dat de gevaarlijke stijging van de prij zen van enkele,, doch voor het peil van de kosten van levensonder houd zeer belangrijke levensmid delen tot staan zal worden ge bracht. De regering heeft voorts be paald, dat alle kleinhandelaars in het gebied van Parijs hun artike len moeten voorzien van kaar tjes, waarop zowel de groothan dels als de kleinhandelsprijzen der goederen zijn aangegeven. De bedrijven, die zich niet aan de nieuwe voorschriften houden, stellen zich bloot aan zware boe ten of aan sluiting gedurende een zekere periode. Ik koop als regel iedere week een zegel! (Kon. goedgek. 3 Juni 1952) De centrale executieve raad van de Partai Nasional Indone sia (P.N.I.) heeft onlangs als haar standpunt bekend gemaakt, dat de P.N.I. tegen verlenging van de huidige concessies van de tinwïnningen op Banka, Billiton en Singkep is. De mijnen moeten door de re gering worden beheerd. Een zelfde standpunt wordt door de P.N.I. ingenomen ten aanzien van de oliewinning in Noord- Sumatra. Deze besluiten werden unaniem genomen na een korte discussie in het licht van para graaf 38 van de constitutie en met het oog op het spoedig expi reren van de tinconcessies. De status van de oliebronnen moet zo spoedig mogelijk duidelijk worden gemaakt, aldus de P.N.I. Het hoofd van de economische sectie van het Indonesische par lement, mr Tuku Mohamed Has san, wenste op bovenstaande aanbevelingen van de P.N.I. geen commentaar te leveren, doch zei, dat de P.N.I. niet de enige is, die dit standpunt inneemt. Ook an dere partijen delen deze opvat ting. Volgende week zal de re gering verslag uitbrengen over het bezoek van de leden van de economische sectie aan de olie velden in Noord-Sumatra. Het Chinese blad „Keng Po" schrijft naar aanleiding van het besluit van de P.N.I., dat de P.N.I. kennelijk aan politieke ar gumenten prioriteit geeft boven de noodzaak om de productie zo snel mogelijk te doen toenemen. Deze geest kan men bewonderen, aldus „Keng Po", „indien de be trokkenen werkelijk hun noden tot het uiterste beperken en hard I werken en de verzoeken van hun I echtgenoten om sarongs en sie- I raden zullen weerstaan". (gelegen ten Noordoosten van Bogor en ten Zuiden van Tji- barusa) Twee inwoners werden ge dood en 7 gewond. De bende was goed bewapend, o.m. met 7 brenguns. De woningen werden beroofd. De schade is nog niet ge taxeerd. ATLANTISCHE OCEAAN 5238' Een bende, bestaande uit circa 100 man, heeft dezer dagen 35 woningen in brand gestoken in de dessa's Tjibeureum en Tjariu Weer bijeenkomst te Panmoendjon. De bestandsonderhandelaars van de Verenigde Naties en van de Noordelijken zijn Vrijdag ochtend na een recès van een week weer te Panmoendjon bij een geweest. Er werd alleen be sloten opnieuw tot 20 September uiteen te gaan. De vergadering duurde een half uur. IN KOREA GESNEUVELD. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens gevech ten op Korea op 4 September j.l. is gesneuveld de sergeant C. Th. Lemson, afkomstig uit Amster dam. Sergeant Lemson behoorde tot het regiment zware infanterie. Hij is geboren op 8 Januari 1918 en was gehuwd. Blijkens een opgave in de Staatscourant zijn in de week van 31 Augustus tot en met 6 September in het gehele land 115 gevallen van kinderverlam ming aangegeven. In Groningen waren het er 5; In Friesland 6; In Drente 3; In Overijsel 24; In Gelderland 12; In Utrecht 2; In N.-Holland 11; In Z.-Holland 22; In Zeeland 2, namelijk in Oostkapelle en Vlissingen; In Noord-Brabant 20 en in Limburg 8. 1 Oefeningen van het Atlantisch vlieg kampeskader 2 Convooivaart tussen Engeland en Noorwegen J Landingsoefeningen op de kust van Jutland 4 Lichte eenheden beschermen de toegang tot de Oostzee De algemene raad van de Bel gische socialistische partij (B.S. P.) heeft een resolutie goedge keurd, waarin met krachtige be woordingen uiting wordt gege ven aan de verontwaardiging over de regeringsbesluiten inzake de Belgische oorlogsmisdadigers De Bodt en Van Coppenolle. Hier volgt een gedeelte: „De algemene raad van de B.S.P., in buitengewone vergade ring bijeengekomen op 11 Sep tember. deelt de gevoelens van droefheid, verbittering en veront waardiging, die in het land tot uiting komen ten gevolge van de regeringsbesluiten ten voordele o.a. van de misdadiger De Bodt, de beul van Breendonk, en van de trouweloze officier, de verra der Van Coppenolle. Syrië heeft verzocht om opne ming van de kwestie van de sta tus van Jeruzalem op de agenda van de assembléé der V. 1^. Dit verzoek zou worden gesteund door de andere landen van de Arabische groep. John Foster Dulles, republi keins deskundige voor buiten landse politiek, heeft Donderdag avond verklaard, dat noch hij noch generaal Eisenhower ooit gedacht hebben aan een „bevrij dingsoorlog" tegen de Oost-Euro- pese landen. De republikeinse partij, aldus Dulles, staat een politiek voor, die gericht is op het scheppen van een serie afscheidingsbewe gingen bij de landen, die thans in de Russische invloedssfeer lig gen, in de geest van die van maarschalk Tito in Joego-Slavië. De maatregelen, die hij beoogt om tot dit doel te geraken, noem de hij van economische aard. De Westduitse senaat heeft de Nederlands-Duitse overeenkomst geratificeerd, waarbij aan twee Nederlandse mijnmaatschappijen wordt toegestaan kolen te win nen onder Duitse bodem. De overeenkomst is in Januari getekend door de Nederlandse minister van economische zaken, prof. dr. J- R. M. van den Brink, en zijn Duitse collega, prof. dr. L. Erhard. Zij bepaalt dat Neder landse mijnmaatschappijen West duitse kolenlagen zullen mogen exploiteren, die om geologische redenen niet van Duitse zijde te bereiken zijn. De Duitse mijnmaatschappij „Eschweiler Bergwerkverein" heeft aan de Nederlandse maat schappij „Willem-Sophia,, een anthracietlaag van naar raming 5 tot 6 millioen ton verkocht en voor de duur van 15 jaar de ont ginning van een laag zachte ko len van naar raming 3.500.000 ton afgestaan aan „Laura en ver- esniging". De lagen, die door de Neder landse maatschappijen zullen af gebouwd worden mogen niet door Duitse maatschappijen in ont ginning worden genomen. De Ne derlanders mogen daarentegen geen nieuwe mijnschachten op Duits grondgebied graven. Alle kwesties aangaande de boven grondse mijnbouw zullen over eenkomstig de Duitse wetten en alle kwesties aangaande de on dergrondse mijnbouw volgens de Nederlandse wetten worden ge regeld. De overeenkomst moet nog worden goedgekeurd door de Duitse bondsdag. De federatie van stichtingen voor oorlogsgetroffenen heeft een uitvoerig adres gericht aan de Eerste en de Tweede Ka mer, waarin wordt opgekomen tegen de regelen, die de onlangs afgetreden minister van finan ciën ter uitvoering van art. 72 lid 11 der wet op de materiële oorlogsschaden heeft vastgesteld. In genoemd adres wordt uiteen gezet, dat bij toepassing van die regeling de aanvullende bijdrage, in genoemde wet genoemd ten bate van de getroffen bedrijven, in zeer vele gevallen niet tot uit kering zou komen. De adressan te noemt de vastgestelde rege ling onaanvaardbaar als zijnde in strijd met de bedoeling van de wet en een miskenning van het in de wet verankerde en uitdruk kelijke door het scheidsgerecht voor de oorlogsschade bekrach tigde recht inzake de aanvullen de bijdrage voor de getroffen bedrijven. De algemene raad is van oor deel, dat de bewuste weerzinwek kende besluiten het gevolg zijn van een stelselmatige sabotage van de repressie, waaraan de C.V.P. zich schuldig heeft ge maakt sedert zij aan het bewind is, onder druk van een bende waarvan zij de steun wil behou den. De algemene raad onderstreept het feit, dat de vrijlating van Van Coppenolle op voorhand aan vaard is in de ministerraad en dat dientengevolge de gehele re gering er verantwoordelijk voor is. Hij stelt anderzijds vast, dat dezelfde regering weigert de ba lans van de andere vrijlatingen aan het land te laten kennen, evenals de genademaatregelen en de strafverminderingen, ge troffen in het voordeel van de grote incivieken gedurende de 6 maanden tijdens welke mr Pho- lien minister van justitie is ge weest". medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagoch tend tot Zaterdagavond. Weinig verandering. Droog weer met nu en dan overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige wind tussen Noordoost en Noordwest. Weinig verandering in temperatuur. ZONDAG 14 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 10.43 11.17 Terneuzen 11.18 11.52 Hansweert 11.58 12.32 Walsoorden 0.08 12.42 MAANDAG 15 SEPTEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.25 0A0 0.50 n.m. 11.46 12.21 1.01 1.11 ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1