De conferentie van Luxemburg Nederland-Indonesië De strijd in Korea Onderhandelingen met Engeland? Senator McCarthy herkozen De Perzische kwestie Ondertekening van de Duits-Israëlische overeen komst Metaalarbeiders staken in Sleeswijk-Holstein Illegale grensoverschrij ding naar 0 -Duitsland VERKIEZINGSREDE VAN STEVENSON Dr Audenauer en Scliuman hielden besprekingen over de Saarkwestie Democraten in Texas steunen Eisenhower De verhouding DE RAMP OP DE DONAU De toestand in Egypte ZWARE VERLIEZEN VOOR DE COMMUNISTEN LIBANON ARRESTATIES IN ZUID-AFRIKA HOESSEIN MAKKI NAAR PARIJS VERTROKKEN De Perzische nationale vergadering WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1952. 7e Jaargang Nr. 2136. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur In Luxemburg is Woensdag ochtend door de Westduitse bondskanselier, Adenauer en de Israëlische minister van Bui tenlandse 'Zaken, Sjaret, het verdrag op de Duitse schade vergoeding aan Israël onderte kend. Woensdag zijn ongeveer 17.000 metaalarbeiders in Sleeswijk- Holstein in staking gegaan. De stakers willen een loons verhoging van 10 phennig per uur. De werkgevers hebben 4 tot zes pfennig aangeboden. Er wordt in hoofdzaak gestaakt door arbeiders der scheepswer ven. Het huidige loon der metaal arbeiders in Sleeswijk-Holstein bedraagt 1 mark 35 pfennig per uur. Naar eerst Dinsdag is bekend geworden hebben Zaterdag il legale grensoverschrijders bij de zonegrens in de nabijheid van Oberrieden de D-trein Ham burg-Bazel door aan de nood rem te trekken tot stilstand ge bracht. Volgens ooggetuigen snelden 18 personen uit de trein in de richting van de grens, waar zij door de volkspolitie werden op gewacht. Men vermoedt dat het hier communistische functio narissen betreft, die op deze wijze ongecontroleerd O.-Duits land wilden bereiken. D.P.A. tekent hierbij aan, dat derge lijke illegale grensoverschrijdin gen meer voorkomen. Bij het aannemen van het Frans-Italiaans plan met betrek king tot de instelling van een Europese politieke autoriteit heb ben de ministers rekening ge houden met de Nederlandse amendementen, die een nauwer samengaan van de werkzaam heden van de vergadering van de Europese kolen- en staalgemeen schap met die van de Europese raadgevende vergadering te Straatsburg, het comité van mi nisters van de raad van Europa en de ministerraad van de kolen- en staalgemeenschap inhouden. Zodoende werd besloten, dat de vergadering van de kolen- en staalgemeenschap periodiek rap port zal uitbrengen aan de raad gevende vergadering van Europa over de staat en voortgang van haar werkzaamheden. Aan de andere kant zullen de ministers van buitenlandse zaken, verenigd in de raad van ministers van de kolen- en staalgemeenschap sa de principes van art. 38 van de Europese verdedigingsgemeen schap en zonder afbreuk te doen aan de bepalingen van dit ver drag, een ontwerp op te stellen voor de inrichting van een Euro pese politieke gemeenschap. Met dit doel worden de leden van de assemblee, gegroepeerd volgens de nationale delegaties, uitgeno digd door coöptatie onder de leden van de raadgevende verga dering, die niet reeds leden zijn van de assemblee der kolen- en staalgemeenschap, zoveel aan vullende leden te kiezen als nood zakelijk is om een getal te berei ken, dat gelijk is aan dat, voor elk land voorzien voor de assem blee der Europese verdedigings gemeenschap. De aldus samengestelde assem blee zal bijeenkomen in de zetel van de raad van Europa. Zij zal eveneens de voorwaarden vast stellen, waaronder de vertegen woordigers van andere landen en menwerken met de vergaderingmet name die, welke lid zijn van van de gemeenschap op voor waarden, die in onderlinge over eenkomst zullen worden vastge steld. De ministers zullen daarnaast ook een periodiek rapport uit brengen aan het comité van mi nisters van de raad van Europa in Straatsburg. Het nieuwe plan heeft, volgens bevoegde Britse bron, veel ge meen met de Britse voorstellen. Het plan beoogt het Lagerhuis van het nieuwe parlement samen te stellen door directe verkiezin gen in de zes landen. Het Hoger huis zal of gekozen of benoemd worden door de regeringen. Nederland en België geven de voorkeur aan aanwijzing van het Hogerhuis met leden met gelijk stemrecht om beter te kunnen waken voor de belangen van hun landen. Een systeem van verschil- In een rede te San Francisco lende stemmingsregels zou voor heeft de democratische candidaat het Hogerhuis voor het presidentschap Steven son verklaard, dat „het grootste gevaar voor de vrije wereld" ligt in een verovering van Azië door de Sowjet-Unie. Hij is voorstander van het verlenen van technische bij stand aan India en andere lan den. „85 Procent van onze begro ting is vcor de verdediging be stemd en het is de Sowjet-Unie die de omvang van onze defen sieuitgaven bepaalt en dus van onze belastingen. De enige manier om ons van deze buiflenlands'e invloed te ontdoen en onze belastingen aanzienlijk te verlagen is onze macht vergroten en daarna weer middelen zoeken om aan de bewapeningswedloop een einde te maken". Op de democratische conven tie van Texas is een resolutie aangenomen, waarin elke inwo ner van Texas wordt verzocht op de republikeinse president- schapscandidaat Eisenhower te stemmen. üe oorzaak van dit besluit is, dat Stevenson van mening is dat de olievoorraden voor de kusten van Texas, Louisiana en Californië federaal eigendom zijn, terwijl Eisenhower de aan spraken van de staten op dit oliebezit steunt. moeten worden ingesteld: Algemene stemmen voor kwestie op bepaalde gebie den en een meerderheid van twee derden of de helft plus één voor andere. De politieke gemeenschap zou, zoals officieel is omschreven, een statenbond zijn die de nationale souvereiniteit der statenleden in stand houdt, behalve waar het gemeenschappelijk parlement een taak heeft gekregen. Tijdens een Woensdagmiddag gehouden persconferentie heeft de Duitse bondskanselier dr. Ade nauer meegedeeld, dat de minis ters van Buitenlandse Zaken der aan de kolen en staalgemeen schap deelnemende landen, be sloten hebben de assemblee van de gemeenschap, die op het ogen blik te Straatsburg vergadert, te verzoeken, op grond van art. 38 van het verdrag der Europese verdedigingsgemeenschap een ontwerp op te stellen van een Europese constitutie. Zich ervan bewust zijnde, aldus heet het in een door de ministers aangenomen resolutie, dat de vorming van een Europese poli tieke gemeenschap van federale of confederale structuur gebon den is aan de vestiging van ge meenschappelijke bases voor de economische ontwikkeling en aan een fusie der essentiële belangen der statenleden, hebben de zes ministers van Buitenlandse Za ken de volgende beslissing geno men: De leden der assemblee van de kolen- en staalgemeenschap worden uitgenodigd, geleid door de raad van Europa, kunnen deel nemen aan de werkzaamheden in de kwaliteit van waarnemer. De assemblee zal geregeld verslag uitbrengen aan de raadgevende vergadering over het verloop der werkzaamheden. De ministers van Buitenlandse Zaken, die zitting hebben in de ministerraad van de kolen- en staalgemeenschap, zullen deelne men aan de werkzaamheden der assemblee. Teneinde de werk zaamheden te vergemakkelijken zullen zij vragen voorleggen aan de assemblee. Deze zullen betrek king hebben op onderwerpen als de volgende: De gebieden waar de instellin gen van de Europese gemeen schap van kracht zullen zijn, de maatregelen welke nodig zijn om tot een fusie te geraken van de belangen der ledenstaten in deze gebieden, de volmachten, die aan deze instellingen gegeven moeten worden. De ministers zullen pe riodiek verslag uit brengen aan het comité van ministers aan de raad van Europa. Binnen een termijn van zes maanden, dus voor 10 Maart 1953 zal het resultaat van de hierbo ven voorziene studies moeten worden voorgelegd aan de as semblee van de Europese verde digingsgemeenschap alsmede aan de ministers van Buitenlandse Zaken der zes landen. I In de resolutie wordt er nog de nadruk op gelegd, dat de uit werking van het statuut van deze nieuwe gemeenschap zal dienen te geschieden in voortdu rend contact met de organen van de raad van Europa. Bondskanselier dr. Adenauer deelde tijdens de persconferentie tevens mede, dat hij des morgens uitvoerige besprekingen heeft gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken Schu- man over de Saarkwestie. „Wij hebben openhartig met elkaar gesproken, zo verklaarde hij, en verwachten dit probleem over enkele maanden uit de wereld te kunnen helpen." De bondskanselier heeft Woens dag na afloop van de driedaagse conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken die te Lu xemburg over de Europese steen kolen- en staalgemeenschap is gehouden, meegedeeld, dat een nieuwe basis voor de Frans- Westduitse besprekingen over het Saargebied is gevonden. Hij ver klaarde, in tegenwoordigheid van Schuman tegenover 200 journa listen dat hij de nieuwe beraad slagingen over dit vraagstuk met een zeker optimisme tegemoet zag. Hij voegde hieraan toe dat alle kanten van het Saarvraag stuk door hem en Schuman uit voerig en volkomen openhartig waren besproken. A.F.P. meldt nog dat bondskan selier Adenauer op de persconfe rentie bevestigde dat zijn rege ring de nota handhaaft, die zij bij de raad van Europa heeft inge diend en waarin verklaard wordt dat de rechten van de mens in het Saargebied worden geschon den. De Westduitse bondskanse lier, dr Adenauer en de Franse minister van Buitenlandse Za ken, Schuman, hebben in het parlementsgebouw te Luxem burg hun besprekingen over het Saargebied voortgezet. De bedaadslagingen droegen een strikt particulier karakter. Zij werden door geen der we derzijdse raadgevers bijge woond. Na het onderhoud, dat onge veer 1 uur duurde, voegden Ade nauer en Schuman zich bij de Italiaanse, Belgische en Neder landse en Luxemburgse minis ters van Buitenlandse Zaken, die zij op de hoogte stelden van het resultaat hunner bespre kingen. Nader wordt vernomen dat. Adenauer en Schuman hun voornoemde collega's hebben meegedeeld, dat) de Frans-W.- Duitse besprekingen over een „Europese regeling" van het Saarvraagstuk zullen worden voortgezet. In alle grote Westduitse ste den, in West-Berlijn en langs de grens tussen Oost- en West- Duitsland zijn Woensdag ter vie ring van de eerste parlementaire bijeenkomst van de Europese ko len- en staalgemeenschap ballon netjes opgelaten, waaraan kaar tjes hingen met de vermelding „De Europese gemeenschap voor kolen en staal is van kracht ge worden. Hiermee naderen wij ons doel, de Verenigde Staten van Europa". In West-Berlijn werden ongeveer 24.000 voor Oost-Duits land bestemde ballonnetjes opge laten met het opschrift: „Vrijheid voor geheel Europa". Deze actie, alsmede een aantal andere demonstraties in West- Duitsland, was georganiseerd door de „Unie van Europa" en de „Vereniging van Europese jeugd". COMMENTAAR VAN DE INDONESISCHE REGERING. In een regeringscommentaar over de verhouding Nederland Indonesië zegt de Indonesische regering, dat de oplossing van de kwestie Unie en Irian lang is uit gesteld tengevolge van de alge mene verkiezingen) en de kabi netsvorming in Nederland. „Thans echter rijst de vraag, hoe de afwikkeling van deze kwesties met het nieuwe kabinet zullen verlopen. Ofschoon een uitvoerige be schouwing onmogelijk is, zolang het regeringsprogramma van het kabinet-Drees onbekend is, kan men zich toch reeds voorstellen, dat de buitenlandse politiek van Nederland ten opzichte van In donesië weinig vooruitgang zal maken: Het standpunt ten aan zien van West-Irian zal zijn, dat dit onder Nederlands gezag moet blijven, terwijl de deelneming van de anti-revolutionairen in het kabinet een opheffing van de unie niet zal vergemakkelijken." Het commentaar stipt de kwestie „national treatment" aan, dat uitsluitend voordelig is voor Ne derland, daar Indonesië geen be drijven in Nederland bezit. Een uitlating van minister Kernkamp aanhalend, zegt het regerings commentaar te betwijfelen, of het bestuur naar beste weten ook Indonesiërs van Irianse afkomst zal verheugen. Het commentaar besluit met de mededeling, dat bij een hervat ting van de besprekingen een vaste basis dient te worden ge kozen, „hetgeen de verhoudingen meer zal ophelderen dan gebrek aan lust om principiële beslis singen te nemen". Bij de werkzaamheden tot ber ging van de Dinsdag in de Donau bij Belgrado gezonken veerboot zijn de lijken van 53 opvarenden gevonden. Volgens de laatste gegevens, aldus radio Belgrado, zijn bij her ongeval met het schip de „Nisj" op de Donau ongeveer 110 perso nen om het leven gekomen en niet 90, zoals onmiddellijk na de ramp werd gemeld. De commissie van onderzoek hoopt binnen 24 uur -het juiste aantal slachtoffers te kunnen vaststellen. Tot nog toe zijn 51 personen geïdentificeerd. De 37-jarige kapitein van het overvolle vaartuig, Ferdinand Nobilo, is tijdens het onderzoek in verzekerde bewaring gesteld. Na een beleefdheidsbezoek van de Britse ambassadeur in Cairo, Stevenson, aan de nieuwe Egyp tische minister van Buitenlandse Zaken, Tajeh, verklaarde een re geringswoordvoerder dat Egypte een nieuwe wijze van aanpakken beraamt om de Brits-Egyptische kwestie op te lossen. Hoewel geen onmiddellijke actie is te ver wachten, omdat de regering bezig is met sociale, politieke ca econo mische binnenlandse hervormin gen, „zullen binnen niet al te lange tijd de buitenlandse kwes- Zuidkoreaanse troepen hebben ra een veldslag van vier uur „Kapitoolheuvel", aan het cen trale front, op de Chinezen her overd. De van Kapitoolheuvel ver dreven communistische troepen hebben ruim 1200 man verlie zen geleden. Zij hadden de heu vel Zaterdag j.l. ten koste van ruim 2000 doden en gewonden, veroverd. Terwijl de Zuidkoreanen aan vielen, voerden andere gealli eerde troepen in de omgeving van de heuvel 7 afleidingsaan- vallen uit. De beslissende strijd werd in de nacht van Dinsdag op Woensdag geleverd. Hij was Dinsdagochtend vroeg begon nen met aanvallen van jacht bommenwerpers der Verbonde nen op de Chinese stellingen. Aan de bestorming door de Zuidkoreaanse infanterie ging een hevige geallieerde beschie ting vooraf, waarbij zich een ar tillerieduel ontwikkelde. Tien minuten vóór middernacht be reikten de Zuidkoreaanse infan teristen de top. Drie communistische compag nieën deden 1 uur later een tegenaanval, die met behulp van artillerievuur werd afge slagen. Een andere Chinese com pagnie viel omstreeks het aan breken van de dag aan, doch ook zij werd teruggeslagen. Om de naburige, Zaterdag door de Chinezen heroverde „vingerheuvel" wordt nog ge vochten. Lióhte geallieerde bommen werpers hebben in de nacht van Dinsdag op Woensdag 100 voertuigen der communisten vernield. Senator Joseph McCarthy, een onverzoenlijk bestrijder van het communisme, is in de Ameri kaanse staat Wisconsin met grote meerderheid als republikeins candidaat voor de senaat herko zen. Zijn democratische tegen stander Schmitt erkende zijn ne derlaag toen bij de niet-officiële lelling bleek dat op McCarthy reeds 130.000 stemmen waren uitgebracht, tegen 42.500 op de democraat. Het zeer groot aantal stem men dat op McCarthy is uitge bracht, wordt beschouwd als een krachtige steun der open bare mening voor de herhaalde beschuldigingen van de sena tor, dat zich in de boezem v.an de Amerikaanse regering ge heime vertegenwoordigers van het communisme bevinden. De op verbitterde wijze in Wisconsin gevoerde verkie- zingstrijd heeft om twee rede nen in geheel Amerika de aan dacht getrokken, namelijk: 1. De door McCarthy onver moeid naar voren gebrachte be schuldigingen, dat zich in de re gering te Washington en spe ciaal in het Amerikaanse mini sterie van Buitenlandse Zaken communisten bevinden, zijn herhaaldelijk gekenschetst als „onverantwoordelijk, immoreel en in strijd met het Ameri kaanse burgerrecht". Thans is echter gebleken dat althans de kiezers in Wisconsin de uitin gen van de senator ondubbel zinnig onderschrijven. 2. De democratische candi daat Schmitt heeft een nieuwe politieke strijdwijze gevolgd, de z.g. „Talkathon", waarbij hij veelvuldig voor plaatselijke te levisie- en radio-uitzendingen optrad, soms zelfs gedurende 20 uur achtereen en vragen be antwoordde, die hem telefo nisch door televisie-waarnemers en luisteraars werden gesteld. De nieuwe methode heeft hem echter geen voordeel opgele verd. Men verwacht dat de uitslag van de senaatsverkiezingen in Wisconsin de democratische en republikeinse candidaten voor het presidentschap ook enige aanwijzingen zal hebben ver schaft betreffende de heersen de politieke stroming in de Ver. Staten. Volgens welingelichte Egypti sche of Libaans-Egyptische krin gen, die in voortdurende verbin ding met Libanon staan, is de regeringscrisis in Libanon bijna uitsluitend veroorzaakt door een groeiend verzet tegen de persoon van de president der republiek, Betsjara el Khoery, zijn gezin en zijn omgeving. De president en zijn kring wordt reeds lang be schuldigd van corruptie en mis bruik maken van invloed. In de Libanese kamer, die twee jaar geleden onder El Khoery ge kozen werd, wordt de oppositie officieel vertegenwoordigd door 12 van de 77 leden. Maar deze parlementaire minderheid wordt gesteund door driekwart der openbare mening, aldus dez kringen. De crisis in Libanon schijnt in twee opzichten van de Egyptische crisis te verschillen: Ten eerste heeft het volk in Libanon blijk baar minder te lijden van socia le ongelijkheid en armoede dan in Egypte en ten tweede is het leger van Libanon in feite een politieleger, dat, zolang niet an ders blijkt, de president van de republiek schijnt te zijn toege daan. ties weer worden opgenomen", aldus de woordvoerder. Minister van Staat Radwan ver klaarde op vragen van verslagge vers over de houding der nieu we regering ten opzichte van het houden van verkiezingen en an dere constitutionele kwesties in de Soedan, dat „generaal Naguib deze kwesties ernstig bestudeert. Het is echter nog niet de tijd hier over een verklaring af te leggen". Huiszoekingen. Speciale afdelingen van leger en politie hebben de afgelopen 48 uur tientallen huizen in Cairo en Alexandrië doorzocht. Zij hebben veel documenten in beslag geno men, die door de autoriteiten worden onderzocht. Het betrof vooral de woningen van vooraan staande personen onder het oude regime en de kantoren van de „Koninklijke automobielclub" in beide steden. Generaal Naguib heeft de be noeming bekendgemaakt van brigade-generaal Mohammed Ibrahim, directeur van de mili taire opleiding,.tot plaatsvervan gend opperbevelhebber van het leger. Hij zal de dagelijkse werk zaamheden van generaal Naguib verrichten, die deze door zijn pre mierschap niet langer kan doen. Clubs gesloten. De Egyptische regering heeft Woensdag de onmiddellijke slui ting gelast van drie clubs waar ex-koning Faroek en zijn vrien den plachten samen te komen. Het zijn de koninklijke automo bielclub, de Mohammedclub en de watersportclub De Nijl. De agrarische hervormingen. De regering van generaal Na guib is van plan een speciale bank met een kapitaal van ver moedelijk ongeveer 200 millioen pond sterling op te richten voor de financiering van de agrarische hervormingen, waartoe onlangs is besloten, aldus wordt te Cairo vernomen. Overwogen wordt on der meer kapitaal-bezitters uit ie nodigen een handelsbank voor de uitvoering van het programma in het leven te roepen. Verder BELGISCHE LIBERALEN WILLEN BIJEENKOMST VAN PARLEMENT. De Belgische liberale partij heeft zich bij de eis der socialisten aan gesloten, dat spoedig in de Belgi sche Tweede en Eerste Kamer moet worden gesproken over het gratiebeleid t.a.v. veroordeelde oorlogsmisdadigers en de duur van de militaire dienstplicht. wordt gedacht aan de mogelijk heid een staatsbank voor dit doel te stichten. Met het oog op de agrarische hervorming bestuderen de Egyp tische autoriteiten thans ook de capaciteit van de bestaande coö peratieve landbouwcredietbank. Volgens buitenlandse deskun digen zal de Egyptische regering om te beginnen 200 millioen pond sterling nodig hebben om de voor- genomen landonteigeningen te financieren. Het aantal sedert het begin van de ongehoorzaamheidscam pagne gearresteerde niet-blanken in Zuid-Afrika heeft Dinsdag etn totaal van 3734 bereikt. Dinsdag werden in Benoni en in Germis- ton 22 niet-blanke overtreders van de apartheidsbepalingen aangehouden. In Fortbeaufort hebben 54 niet- blanke overtreders terechtge staan. Zij werden veroordeeld tot een boete van 2 pond of 1 maand hechtenis. Allen kozen de gevangenisstraf. 'In Graham- stüwn stonden 24 van 45 ge arresteerde niet-blanken te recht, die eveneens de voorkeur gaven aan 1 maand gevange nisstraf boven het betalen van een boete. In Krugersdorp ver kozen 9 niet-blanke gearresteer den 7 dagen gevangenisstraf boven het betalen van een boete van 10 shilling. Het oppergerechtshof te Jo hannesburg heeft een beroep van Sachs, de voormalige se cretaris van de bond van ar beiders in de kledingindustrie, afgewezen. Sachs was in beroep gegaan tegen een verbod van de regering om deel te nemen aan openbare bijeenkomsten. De Perzische senator Hoessein Makki, die is belast met de lei ding van de genationaliseerde Ferzische olie, is uit Hamburg naar Parijs vertrokken. Gedurende zijn verblijf van 4 weken in Duitsland heeft hij besprekingen gevoerd met West duitse fabrikanten over de le vering van machines en moto ren voor de Perzische industria lisatie. Naar in Hamburg verluidt zal Makki op 29 September via Am sterdam naar de Ver. Staten reizen, ingevolge 'n uitnodiging van de Wereldbank. Makki verklaarde vóór zijn vertrek tegenover verslaggevers zeer onder de indruk te zijn van zijn bezoek aan Duitsland. Hij zou een gelegenheid, om Duits land opnieuw te bezoeken en de betrekkingen tusken Perzië en de bondsrepubliek té versterken, niet voorbij laten gaan. De Perzische nationale verga dering kon Woensdag niet bij eenkomen, om de jongste Brits- Amerikaanse voorstellen te be spreken, daar het Quorum niet aanwezig was. Premier Mossadeq had senaat en kamer bijeengeroepen, om de jongste voorstellen te bespreken. Zelf heeft hij deze reeds monde ling verworpen. De nationale vergadering heeft later een besloten vergadering gehouden, waarna de vice-voor- zitter verklaarde, dat 16 Septem ber een vergadering van het par lement zal worden gehouden, teneinde de Brits-Amerikaanse voorstellen te bespreken. De plaatsvervangende voorzit ter zeide, dat Mossadeq op de vergadering had medegedeeld, dat de regering nog niet had be sloten in welke vorm zij de kwes tie aan de „Madjlis" zou voorleg gen; of de „Madjlis" zou worden verzocht slechts het regerings standpunt ten aanzien van de Brits-Amerikaanse voorstellen ce bespreken of dat verzocht :ou worden de tegenvoorstellen .e ontwerpen. Er waren 67 parlementsleden aanwezig. (Het quoru n is 69). Dr. Mossadeq heeft Dinsdag een onderhoud met de sjah ge had, die zou verzocht hebben geen moeite te sparen om een overeenkomst te bereiken. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. O verd rijvende wolk en velde n Nu en dan overdrijvende wol kenvelden en bijna overal droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Oost en Noord. Weinig verandering in temperatuur. VRIJDAG 12 SEPTEMBER. v.m. n.rn. Breskens 7.46 8.2b Terneuzen 8.21 9.01 Hansweert 9.01 9.41 Walsoorden 9.11 9.51 ZON MAAN op onder op onder Sept. 11 6.08 19.04 22.21 15.42 12 6.10 19.02 23.24 16.27 13 6.11 19.00 17.00 14 6.13 18.57 0.33 17.23

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1