Herverdeling grondbezit Conferentie te Luxemburg ONVEILIG INDONESIË Van het Koreaanse front Zuid Afrika cn de V.N. De KVP na de verkiezingen Besluiten van de nieuwe Egyptische regering: Reorganisatie politieke partijen Koninklijke familie mag het land niet verlaten Nog geen politieke besprekingen De bevrijding van de dames Neyendorf en Windzant Vier weken ontbering en angst Naar politieke eenheid onder de Katholieken Verklaring van maarschalk Juin Vliegtuig in Het Kanaal gestort NOG STEEDS ZWARE GEVECHTEN WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1952. 7e Jaargang Nr. 2135. Columbiaanse oorlogsvloot uitgebreid Vijf Britse straaljagers verongelukt Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De regering van generaal Na- guib heeft een wetsontwerp goed gekeurd tot reorganisatie van de IKjlitieke partijen in Egypte. Zij hechtte ook haar goedkeuring aan het plan tot herverdeling van het grondbezit, waarbij een maximaal bezit van 80 ha wordt toegestaan. Een artikel van het decreet, waarbij de reorganisatie van alle politieke partijen wordt gelast, verplicht een ieder, die een par tij wenst te vormen, hiervan aan het ministerie van Binnenlandse Zaken mededeling te doen. In dit schrijven moeten de doeleinden van de partij worden omschreven. Het moet verder een lijst bevat ten van mede-oprichters, een fi nancieel overzicht e.d. Krachtens het decreet moeten alle partijen haar fondsen bij een gevestigde bank deponeren. Artikel 16 van hetzelfde decreet bepaalt, dat alle bestaande politieke partijen zich moeten reorganiseren overeen komstig de instructies van het decreet. Niemand mag lid wor den van een politieke partij, in dien hij wegens een misdrijf een gevangenisstraf heeft onder gaan, beschuldigd is geweest van machtsmisbruik of schuldig be vonden is aan het ontvangen van geld van een buitenlandse mo gendheid of van een instelling, die voor een buitenlandse mo gendheid werkt. Het decreet voorziet in een ge vangenisstraf voor de penning meester van een politieke partij, die binnen 15 dagen na het van kracht worden van het decreet niet alle partijfondsen bij een ge vestigde bank heeft geplaatst. Het decreet, waarbij het land bezit wordt beperkt, bevat 37 ar tikelen, waarvan het belangrijk ste de grondeigendom vaststelt op maximaal 80 ha. Al het land, dat iemand meer bezit, zal door de regering worden opgevorderd in een tijdperk van 5 jaar, dat begint zodra het decreet door de regenten is getekend. De prijs van de grond is vast gesteld op tienmaal de pacht waarde, die op haar beurt zal worden vastgesteld op zevenmaal de gemiddelde grondbelasting. Het decreet regelt de betrek king tussen landeigenaren en pachters en de lonen van land arbeiders, die eigen vakvereni gingen mogen oprichten. Eigenaars van minder dan 2 ha worden verplicht tot lidmaat schap van coöperatieve vereni gingen. Deze maatregel wil hen beschermen tegen uitbuiting door eigenaars van meer grond. Een landeigenaar, die meer dan 80 ha bezit, kan aan ieder van zijn kinderen ten hoogste 20 ha verkopen, doch niet meer dan 40 ha in het geheel. Afgezien van deze bepaling mogen grote land eigenaren in de vijf jaar, waarin hun grond zal worden opgevor derd, grond verkopen aan kleine boeren, die minder bezitten dan 4 ha, doch in dit geval mogen de kopers geen familieleden zijn tot de vierde graad. De regering zal schadeloosstel ling geven voor onteigend over tollig grondbezit in de vorm van 3 staatsfondsen, aflosbaar in 30 jaar. Het decreet voorziet in gevangenisstraffen alsook in ver beurdverklaring van onteigende gronden van ieder, die schuldig wordt bevonden aan overtreding van de nieuwe wet of belemme ring van de uitvoering ervan. Dr Abdoel Gelil Emary, minis ter van Financiën, Abdoel Razzak el Sanhoery, president van de staatsraad of hooggerechtshof en een aantal officieren van het leger hebben de middelen bestu deerd tot financiering van het programma voor de herverdeling van de landeigendommen. Naar schatting zullen onge veer 400.000 ha grond onteigend worden. Landbouwmaatschappijen, die zich met landaanwinning bezig houden en religieuze instellingen zijn niet bij de landhervorming betrokken. De coöperaties zullen arme boeren voorzien van de nieuwste landbouwwerktuigen en leningen verstrekken. Volgens Reuter zou Egypte zich tot de internationale bank of de Amerikaanse import-export bank kunnen wenden om lenin gen ter financiering van het nieu we program. Op het ogenblik is een groep van vier deskundigen, die zijn uitgezonden in het kader van het Amerikaanse „punt vier". program voor technische en fi nanciële hulp, reeds bezig met een proefproject voor het in cul tuur brengen van ruim 20.000 ha woestijngrond ten Westen van Alexandrië. moet ook de broederschap inge volge de wet op de politieke par tijen worden gereorganiseerd, al dus de woordvoerder. Hij legde de nadruk op het feit, dat de nieuwe wet niet betekent, dat de partijen zullen worden ontbon den. De vice-voorzitter van de Saa- distische partij (partij van de grondbezitters) heeft meege deeld. dat ziin partij het vclko men eens is met de jongste maat regelen van het leger. Prins Faroek: „Geen commen taar on toestand". Ex-koning Faroek heeft geen commentaar willen leveren op de jongste ontwikkelingen in Cairo. „Sedert de staatsgreep in Juli heb ik geen contact meer gehad met de Egyptische regering", al dus Faroek. Voorts ontkende hij voornemens te zijn binnenkort naar de Verenigde Staten te ver trekken. Amnestie voor politieke veroordeelden in Egypte? Van welingelichte zijde in Cairo wordt vernomen, dat de Egypti sche minister van staat bezig is met het opstellen van een wets- werp, dat voorziet in een alge mene amnestie voor de in Egypte om politieke redenen veroordeel den. Betrouwbare kringen vermoe den, dat j.l. Maandag een zeer gewichtig besluit is genomen, waarbij aan alle leden van de koninklijke familie het vertrek uit Egypte wordt verboden. Dit verbod zou speciaal gericht zijn tegen de 77-jarige prins Moham med Alï, die de vermoedelijke op volger is van de jonge koning Ahmed Foead 2. Men vermoedt, dat de prins wenste, dat hij officieel als erf prins zou worden erkend, maar dat het leger weigerde. Moh. Ali zou uiting hebben gegeven aan zijn voornemen zich naar Tanger te begeven. Men verneemt in Cairo, dat leiders van de Wafd-partij bij eengekomen zijn in Alexandrië ten huize van de voorzitter, Moestafa Nahas. De politie heeft in Alexandrië een huiszoeking verricht bij de „Royal Automo bile club" en bij de ex-minister van Financiën, die zich momen teel te Instanbul bevindt en die voorkomt op de lijst van te ar resteren personen. Naguib heeft de foto van ko ning Foead, die enige tijd gele den die van koning Faroek ver ving, wederom vervangen: nu door een bordje met het woord „Allah". Voor de eerste maal in de ge schiedenis van Egypte hebben de ministers des avonds de kabi netsvergadering onderbroken voor het verrichten van de ri- tuële aanbidding van Allah. Het belangrijkste agendapunt op de bijeenkomst van de raad van ministers van de kolen- en staalgemeenschap is het rapport, dat het hoge gezagsorgaan heeft uitgebracht over zijn tot nu toe verrichte werkzaamheden. Hierin wordt medegedeeld, dat het hoge gezagsorgaan het mechanisme van de gemeenschap op gang heeft gebracht. Het heeft de vergaderingen van de raad van ministers voorbereid en de samenstelling bepaald van de consultatieve commissie, die uit vertegenwoordigers van de werkgevers- en werknemersorga nisaties zal bestaan. Deze raad gevende commissie zal in de ko mende twee maanden moeten worden gevormd. Het hoge ge zagsorgaan heeft verder nauwe betrekkingen met de Verenigde Staten en Engeland, die perma nente missies naar Luxemburg hebben afgevaardigd, tot stand gebracht. van de kolen- en ijzerproductie nemen. Het hoge gezagsorgaan is be gonnen met het onderzoek van de maatregelen, die in verband met de oprichting van een ge meenschappelijke markt moeten worden genomen. Zoals bekend moet deze markt binnen zes maanden verwezenlijkt worden. Een uit deskundigen bestaande commissie zal van gedachten wis selen over de vervoerstarieven. Verder heeft het hoge gezags orgaan zich bezig gehouden met de problemen, die samenhangen met de uitvaardiging van een kartelverbod, met de noodzakelij ke wijzigingen in de overeen komst der toltarieven en met de opstelling van een regeling be treffende de toelating of het ver bod van concerns. De werkzaamheden van de raad van ministers zullen tot heden morgen worden voortgezet. Hier na zullen de ministers naar Straatsburg vertrekken, waar zij de eerste vergadering van De hoge autoriteit heelt voor j aan uC «1=1= de periode, welke reikt tot de op- het parlement richting van de gemeenschappe- kolen- en staalgemeenschap lijke markt voor kolen en staal, len deelnemen. de besprekingen voorbereid, die 1 Na afloop van de gisteren tussen haar en de zes regeringen zullen worden gehouden. De regeringen moeten geduren de deze overgangsperiode de hoge autoriteit raadplegen over alle maatregelen, die zij op het gebied Grondbezitters zijn het eens met Naguib. Uit de Egyptische regeringsge bouwen worden de portretten van alle Egyptische vorstelijke -per sonen, om het even of zij nog leven dan wel gestorven zijn, ver wijderd. Een van de eerste daden van generaal Naguib als premier was het vervangen van het por tret van koning Foead I door de Arabische tekst „God de Almach- ^Ï2en regeringswoordvoerder heeft Dinsdagavond meegedeeld, dat de extremistische religieuze organisatie de „Mohammedaanse broederschap" wordt beschouwd als een politieke partij. Bijgevolg Het algemeen secretariaat der K.V.P. deelt omtrent de bespre kingen van het dagelijks bestuur en bet partijbestuur betreffende de situatie der K.V.P. na de ver kiezingen het volgende mede: Dagelijks bestuur en partijbe stuur hebben zich beraden over de situatie der K.V.P. onder de huidige omstandigheden en zijn ten opzichte van een aantal pun ten tot concrete conclusies of be sluiten gekomen. Onder instemming van het par tijbestuur heeft het dagelijks be stuur zich gewend tot het Katho liek bureau voor maatschappelijk en cultureel overleg met de sug gestie, dat dit bureau het initia tief zou nemen voor de bestude ring van het vraagstuk der so ciale politieke eenheid onder de Katholieken in Nederland. Het is van oordeel, dat de on derlinge verhoudingen der tureel overleg in behandeling. Na de besprekingen, gehouden in het partijbestuur, zal op 13 Sept. een „besturenconferentie" der K.V.P. worden gehouden, waaraan het partijbestuur en de dagelijkse be sturen der kringen deelnemen. In behandeling worden gebracht die onderwerpen uit het bestuursbe- raad, welke in het bijzonder de kringen en afdelingen der partij ter harte gaan en die in deze ge ledingen der partij behandeling verdienen. Bij de komende bestuursverkie zingen in de partij volgens het partijreglement zijn alle besturen zowel van afdelingen en kringen als het dagelijks bestuur en par tijbestuur demissionair na gehou den algemene verkiezingen zal het dagelijks bestuur der par tij worden uitgebreid tot een ook in maatschappelijke zin represen tatief orgaan. In het dagelijks be Katholieken op sociaal en politiek stuur zullen dus in de toekomst terrein de instelling vragen van j alle maatschappelijke groeperin- een breed samengestelde com-1 gen zoveel mogelijk gerepresen teerd zijn. Naar versteviging van het uiteraard steeds bestaan hebben de contact tussen het dagelijks bestuur en de Tweede Kamerfrac- tie zal worden gestreefd. Voor stellen worden ontworpen betref fende verbetering van de proce dure, die leidt tot de officiële candidaatstelling voor algemene verkiezingen. Eveneens zullen voorstellen worden ontworpen met betrekking tot de samenstel ling en werkwijze van de partij raad. missie, die zich dient te beraden over de noodzakelijkheid van de eenheid der Katholieken op so ciaal en politiek gebied onder de huidige omstandigheden. Aan dit beraad ware te ver binden de bestudering van het vraagstuk der voorlichting op deze gebieden en ook het vraag stuk der staatsburgerlijke opvoe ding, in het bijzonder bij het Katholieke volksdeel. Deze sug gestie van het dagelijks bestuur is thans bij het Katholieke bu reau voor maatschappelijk en cul- Toen in de late namiddag van de 26ste Augustus de in het Che- ribonse ontvoerde dames Neyen dorf en Windzant door man schappen van het bataljon 321 werden bevrijd uit handen der terroristen, betekende dit voor de vijftigjarige mevrouw Neyendorf en de zeventienjarige Betsy Windzant het einde van vier weken ondraaglijke spanning, ontberingen en angsten. Vier weken lang werden zij ge dwongen om de door het leger opgejaagde bandieten bij nacht en ontij te volgen. „Als de avond viel zo vertelt de 17-jarige in een onderhoud met een redacteur van ,,De Preangerbode" te Ban dung en we hadden ons karig maal van een handvol droge rijst, wat zoute visjes en een paar slokken thee naar binnen gewerkt, maakte de bende zich weer marsvaardig en urenlang trokken we dan over veelal onbe gaanbare paden door het sterk geaccidenteerde terrein. Heuvel op, heuvel af met slechts nu en dan een korte rust. Voor ons en achter ons een aantal geünifor meerde en gehelmde lieden, soms dertig, soms vijftig of zestig, waardoor iedere kans op ont snapping bij voorbaat was uitge sloten. Trouwens, waarheen hadden we moeten vluchten?We hadden niet het minste idee waar we ons bevonden. Tegen de mor gen, naar schatting zo om een uur of drie, vier, werd halt ge houden en sloegen de bende leden hun kampement voor de komende dag op. Meestal was er dan wel een of andere goeboeg, een wachthuisje op de sawah, in de buurt en kregen wij het bevel ons daarin terug te trekken. De ingang werd afgesloten en ge durende de gehele dag mochten we dit verblijf niet verlaten. Veelal sliepen we, want de nach telijke omzwervingen eisten veel van onze krachten en vooral de eerste tijd konden we 's morgens nauwelijks meer op onze benen staan. Bevrijding. Nadat mej. Windzant had ver haald, dat de bende, welke haar gevangen hield, verschillende malen haastig de aftocht blies bij nadering van afdelingen der machtsapparaten, vertelde zij hoe zij bevrijd waren. „Het zal een uur of zes in de avond zijn geweest, toen we het bevel kregen op te breken. Op dat moment bevonden zich drie bsn deleden bij ons, van wie er een „onze" wapens bij zich had geno men. Van de overige bendeleden was op dat moment niets te zien, doch dat verwonderde ons in het geheel niet, daar deze lieden zich altijd min of meer schuil hielden. Onze bewakers gedroegen zich nogal onrustig en maanden ons voortdurend tot grotere spoed aan, maar daar we slechts even tevoren onze maaltijd hadden ontvangen, haastten we ons niet. Totdat plotseling we be vonden ons op dat ogenblik hal verwege een heuvel var. een tegenover liggende heuvel een schot weerklonk en even later za gen we daar een in uniform ge klede gedaante verschijnen. Onze begeleiders werden door een pa niek bevangen. Zonder ons nog met een blik waardig te keuren sprongen ze op en renden de heu vel af om luttele tellen later in het kreupelhout te verdwijnen ons aan ons lot overlatend. Wij beseften echter nog niet, dat het einde van onze lijdensweg nabij was. Integendeel, we meenden in handen van een andere bende te zijn gevallen. Mevrouw Neyendorf stak de handen omhoog, maar ik liep al leen maar: „Niet schieten, niet schieten". Daarop wenkte de man, die onze belagers tot zo'n snelle aftocht had gedwongen, ons naderbij en niet voordat we hem tot op korte afstand waren genaderd, ontdekten we met een militair te doen te hebben. In middels waren ook zijn kamera den, die achter de heuvel hadden gelegen, naderbij gekomen en het valt licht te begrijpen, dat onze vreugde geen grenzen kende. Maarschalk Alphonse Juin, op perbevelhebber der westelijke geallieerde strijdkrachten in Midden-Europa, die de Ameri kaanse en Franse troepen, welke aan de oefening „Rosebush" deelnemen, inspecteert, heeft gis teren op een persconferentie te Frankfort verklaard, dat „een potentiële aanvaller in het Oos ten" niet in staat zal zijn een of fensief te ondersteunen zonder een aanzienlijke concentratie van krachten. „Het is zeer twijfelach tig, of hij voldoende strijdkrach ten voor een dergelijke aanval zou kunnen concentreren, zonder dat wij dit zouden weten", aldus Juin. In de haven van Willemstad is officieel een oorspronkelijk onder Columbiaanse vlag varend tank schip aan de oorlogsvloot van Columbia toegevoegd. Het zal voortaan de naam van „Sancho Jimeno" voeren. Er bestond uiteraard grote belangstelling voor deze plechtigheid, ook van de zijde der Nederlandse marine. KINDERVERLAMMING OP ARUBA. Het hoofd van dé openbare ge zondheidsdienst op Aruba heeft medegedeeld, dat zich daar een viertal lichte gevallen van kin derverlamming heeft voorgedaan. Er kan niet van een epidemie worden gesproken en de gevallen geven, aldus de officiële mede deling, geen reden tot ongerust heid. Een vliegtuig is, ongeveer 50 mijl ten Noordwesten van Cherbourg, in Het Kanaal ge stort. Aan schepen in de omgeving is verzocht uit te zien naar het toestel. De reddingboot van Weymouth is uitgevaren. De vlieger is later opgepikt'. Dinsdag ziin boven Engeland vijf „Meteor"-straaljagers veron gelukt, waardoor twee vliegers om het leven zijn gekomen. De vlieger van het eerste ver ongelukte vliegtuig, dat bij Wey mouth in zee stortte, kon door een passerend tankschip worden opgepikt. Een tweede „Meteor" stortte neer bij Tangmere in Sussex. Het toestel sloeg op een afstand van slechts zeven meter van een kin derwagen, waarin een kind sliep in de grond. De vlieger kwam om het leven, hoewel hij met behulp van de uitschietbare stoel het toestel had verlaten. De vliegers van twee „Meteors" die boven Cambridgeshire in bot sing kwamen, wisten met hun valscherm behouden de begane grond te bereiken. Het vijfde verongelukte toestel stortte neer bij Sutton Bank in Yorkshire, de vlieger kwam om het leven. het Luxemburgse parlement ge houden bijeenkomst verklaarde de perschef van de Duitse delega tie Eckhardt tijdens een perscon ferentie, dat geen enkele discus sie over welk politiek onderwerp ook werd gehouden. De vergade ring heeft zich geheel aan de te voren vastgestelde agenda gehou den. Bondskanselier Adenauer heeft de vergadering geopend en medegedeeld, dat de Franse mi nister van buitenlandse zaken, Schuman, hem heeft voorgesteld vandaag een bespreking te voe ren over de Saarkwestie. In aan- sluiting hieraan zal aan de zes ministers van buitenlandse zaken verslag worden uitgebracht over deze onderhandelingen. De Luxemburgse afgevaardig de C. Calmes werd tot secretaris van de raad van ministers aange steld. Het voornaamste deel der be sprekingen werd, aldus de heer Eckhardt, in beslag genomen door een discussie over de status van de hoge autoriteit en in het bijzonder over de salarissen, pen sioenen etc. Er werden nog geen definitieve besluiten genomen, doch er werd een commissie be noemd, die de status van het per soneel der kolen- en staalgemeen schap nader zal omschrijven. De salarissen van de president, vice- president en die van de andere leden van het hoge gezagsorgaan zijn reeds vastgesteld. De kwestie der pensioenen zal later aan de raad van ministers worden voor gelegd. De ministers hebben in begin sel het Frans-Italiaanse plan goedgekeurd om een statuut te ontwerpen voor een politiek ge zagsorgaan voor de „Verenigde Staten van Europa". Op het oorspronkelijke plan zijn van Nederlandse en Belgi sche zijde amendementen inge diend, die goedgekeurd zijn. De vertegenwoordigers van de beide landen achtten het oorspronke lijke plan, om de assemblee van het plan-Schuman volledige vol machten te geven bij de opstel ling van plannen voor een Euro pese politieke gemeenschap, te overhaast. Zij stonden op het standpunt, dat de assemblee een welomschreven taak zou krijgen en rapport diende uit te brengen aan de ministers. Een commissie onder leiding van de Nederlandse minister Beyen zou gedetailleerde instruc ties opstellen voor de assemblee, die vandaag te Straatsburg bijeen komt. FRANS DUITS STATUUT VOOR HET SAARGEBIED Volgens geruchten, die in Lu xemburg in omloop zijn. zou de Franse minister van Buitenland se Zaken Schuman aan bondskan selier Adenauer hebben voorge steld een gemeenschappelijk sta tuut op te stellen voor het Saar- gebïed. De bevolking zou door middel van een stemming haar oordeel te kennen moeten geven over een dergelijk statuut. Men is te Luxemburg van me ning, dat een dergelijk gemeen schappelijk statuut van Frank rijk en Duitsland voor het Saar- gebied, zonder een definitieve op lossing van dit vraagstuk te ge raken, de hindernissen, die een samenwerking tussen beide lan den thans nog verhindert, uit de weg zou ruimen. Na een strijd die de gehele dag heeft geduurd, moesten Zuid- Koreaanse keurtroepen zich Maandagavond over een afstand van driehonderd meter van de top van de „Kapitool-heuvel" in de centrale Koreaanse frontsector, terugtrekken. De Zuid-Koreanen hadden deze van strategisch be lang zijnde heuvel Maandagoch tend heroverd, doch zij moesten hem een uur later weer prijs geven. Voorts is Maandag hardnek kig gestreden om het bezit van de „vinger-heuvelrug". Maan dagavond waren de Zuidkorea- nen nog 50 meter van de top verwijderd. Dinsdagochtend vroeg poog den Chinese troepen, 'n „bunker- heuvel", in de Westelijke sec tor, te veroveren. De aanval werd evenwel door Amerikaanse mariniers afgeslagen. De com munistische troepen voeren reeds een maand lang aanval len op dit strategisch belang rijke punt uit. Vliegtuigen van de 5de Ame rikaanse luchtmachtgroep heb ben Maandagavond boven N. Korea vrachtauto's der commu- nisten aangevallen. 54 Voertui gen werden vernield. Andere Amerikaanse vlieg tuigen hebben ingegraven com munistischs troepen aangeval len. Amerikaanse „Sabres", die geallieerde vliegtuigen -be schermden, welke een aanval op de ten Zuidoosten van Sak- tsjoe, in Noordoost-Korea, nabij de Jaloe, gelegen Noordkoreaan- se militaire academie, hebben, naar hun vliegers mededeelden. 7 „Migs" omlaaggeschoten en 10 beschadigd. In het communiqué van de leiding der vijfde Amerikaanse luchtmachtgroep, waarin dit wordt meegedeeld, wordt ver der nog verklaard dat de Noord- Koreanen vanaf Juli j.l., toen de academie bij een grote lucht aanval der Verbondenen werd beschadigd, bezig zijn geweest haar te herstellen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Oostelijke wind. Veranderlijke bewolking met enige verspreid optredende buien. Zwakke tot matige, later tijdelijk vrij krachtige Oostelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. Vertegenwoordigers van vijf tien Arabische en Aziatische lan- den vergaderen thans in New York, om de mogelijkheden te bespreken de Zuidafrikaanse ras senkwestie voor de Verenigde Naties te brengen. Liberië en Thailand hebben zich bij de oorspronkelijke groep ge voegd, die reeds de kwesties van Tunis en Marokko heeft behan deld. Abessinië had ook een uit nodiging ontvangen, doch zijn vertegenwoordiger zeide verhin derd te zijn. Men overweegt Zuid-Afrika er van te beschuldigen, dat het het handvest der Verenigde Naties en de conventie op de mensen rechten heeft geschonden door een scheiding teweeg te brengen tussen gekleurde inheemsen, blanken, Indiërs en andere niet- blanken. Donderdag zal nog een bijeen komst worden gehouden, de laat ste dag waarop agendapunten voor de algemene vergadering kunnen worden ingediend. Een Zuidafrikaanse woordvoer der heeft staande gehouden, dat de Zuidafrikaanse rassenkwestie een binnenlandse aangelegenheid is, die niets uit te staan heeft met het handvest der Ver. Naties. DONDERDAG 11 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 6.44 7.05 Terneuzen 7.19 7.40 Hansweert 7.59 8.20 Walsoorden 8.09 8.30 ZON MAAN op onder op onder Sept. 10 6.06 19.06 21.29 14.42 11 6.08 19.04 22.21 15.42 12 6.10 19.02 23.24 16.27 13 6.11 19.00 ■-. 17.00

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1