Generaal Naguib vormt nieuwe regering BRITSE STRAALJAGER ONTPLOFT Spoedige vorming van een Europees politiek gezag? Dc oorlog in Korea Atoomartillerie voor westelijke defensie? Kabinet Aly Maker afgetreden Talrijke arrestaties Grote ramp bij vliegdemonstratiete Paul Henri Spaak leidde haar in$ ö&crt 27 doden en meer dan 60 gewonden Nog steeds luchtbombardementen WEERSVERWACHTING Geheim defensieplan voor Westelijk halfrond? HOOGWATER. Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. MAANDAG 8 SEPTEMBER 1952. 7e Jaargang Nr. 2133. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Ali Mahers Egyptische regering heeft Zaterdag, na een bespre king van vfjf uur, het ontwerp voor de landhervorming goedge keurd. Het ontwerp komt tegemoet aan een der dringendste wensen van generaal Naguib en zijn col lega's. De bezittingen van de grote landeigenaren zullen wor den verminderd en die van de vrijwel landloze boeren vermeer derd. Politieke waarnemers te Cairo zijn van mening dat generaal Na guib tijdens de kabinetszitting die Ali Maher voor ruim een uur heeft onderbroken, omdat de ge neraal hem dringend wenste te spreken er krachtig bij de pre mier op heeft aangedrongen het ontwerp zo spoedig mogelijk te doen goedkeuren, daar het leger geen verder uitstel zou gedogen. Men verwacht dat de regering de eisen van het leger in de komen de 48 uur ten volle zal inwilligen. Het kabinet heeft nog een tweetal landbouwwetten goedge keurd, waarin de rechten der landarbeiders en hun betrekkin gen met de landeigenaren wor den omschreven. Deze wetten worden van kracht op het tijdstip dat de landhervormingswet, die o.m. bepaalt dat niemand meer dan 200 feddans land mag bezit ten, wordt afgekondigd. In deze beide wetten wordt o. m. bepaald dat in elk landbouw district commissies van zes zul len worden ingesteld; drie der leden zullen de landeigenaren en de drie andere de landarbeiders vertegenwoordigen. Deze com missies zullen de lonen der land arbeiders vaststellen. De beslis singen der commissies moeten door de minister van Landbouw worden goedgekeurd. De landarbeiders zullen voorts het recht verkrijgen tot het stich ten van vakverenigingen, ter be hartiging van hun belangen. Met ingang van October a.s. zal land slechts verhuurd worden aan degenen, die in staat en be reid zijn het zelf te bebouwen. De ze maatregelen heeft ten doel een einde te maken aan de toestand, dat de grootgrondbezitters de op brengsten van hun land buiten Egypte verteerden, zonder zich verder veel, behoudens het innen der pachten, aan hun gronden ge legen te laten liggen. Pachten moeten voortaan voor minstens drie jaar worden ver leend. De grondhuur mag niet ho ger zijn dan zeven maal de be lastbare waarde van het land. De Egyptische grootgrondbe zitters hebben Zaterdag nog een laatste poging gedaan om pre mier Maher te bewegen het hoofd te bieden aan de vergaandste eisen van het leger en de bepa lingen van de landhervormings wet te verzachten. Zij stelden o. m. voor dat het maximum-bezit op duizend, i.p.v. op tweehonderd feddan zal worden gesteld. De hoeveelheid grond, die men mag bezitten, zou mede bepaald moe ten worden door de grootte van het gezin. De schadeloosstelling voor het te onteigenen land zou in con tanten en niet, zoals de regering zich voorstelt, in staatsobligaties, moeten worden betaald. De land eigenaren voerden aan het als dan ontvangen geld in industriële ondernemingen te willen beleg gen. De Egyptische regering van Aly Maher, ingesteld door gene raal Naguib na zijn staatsgreep van 23 Juli, is Zondag afgetre den, nadat generaal Naguib 34 vooraanstaande politici, functio narissen van het hof en officie ren van het leger had laten ar resteren. In liet geheel zijn onge veer 40 personen, onder wie een aantal landheren, gearresteerd. De regentscliapsraad heeft het ontslag aanvaard. Aly Maher zeide, dat zijn aftreden in ver band staat met de arrestaties. Aly Maher had eerder gezegd, dat hij niet kon werken onder de druk van het leger, dat poogde te snel ver-strekkende hervormin gen in te voeren. Een verklaring van het hoofd kwartier van generaal Naguib zegt, dat de staatsgreep nieti slechts was gericht tegen de ko-' ning doch tegen de corruptie, waarvan de koning slechts een symbool was. De beweging was eveneens gericht tegen allen, die met de ex-koning samenwerkten en gebruik maakten van hun nauwe betrekkingen met hem. ,,Wij hebben herhaaldelijk de po litieke organisaties in het land verzocht haar gelederen te zuive ren, opdat het land 'm gezond poli tiek leven zou kunnen leiden. De partijen aarzelden echter aan de ze oproep gehoor te geven en daarom moesten wij vandaag be paalde personen arresteren tegen wie wij verdenking koesteren". In de verklaring worden dege nen, die inlichtingen over de ge arresteerden kunnen verstrekken, verzocht deze aan het leger te verstrekken. Een woordvoerder van het de- missionnaire kabinet heeft ver klaard, dat de regentschapsraad generaal Naguib heeft verzocht een kabinet te vormen. Naguib heeft gezegd, dat hij een kabinet zal vormen, dat „in hoofdzaak uit burgerlijke personen" bestaat. Eerder werd als kabinetsforma teur Soliman Hafez genoemd als enige politieke figuur, die zou kunnen slagen. Hij stelde inder tijd de abdicatieverklaring van koning Faroek op. DE ARRESTATIES. De arrestaties werden Zondag ochtend vroeg uitgevoerd. Ogen schijnlijk waren er geen veilig heidsmaatregelen getroffen. De dag tevoren had het kabinet in beginsel agrarische hervormin gen, uitgaande van het leger, goedgekeurd. Het kabinet was in vergadering, toen het leger de arrestaties bekend maakte. Naar gemeld werden juist de voorge stelde agrarische hervormingen besproken. Na het vernemen van het nieuws ging het kabinet uit een. Tijdens het uitvoeren der ar restaties was het luxe hotel „Se- miramis" door de politie afgezet. Zelfs de Turkse ambassadeur mocht het gebouw niet verlaten. Een woordvoerder van het le ger heeft gezegd, dat Aly Maher geen gelijke tred met de „nieuwe mentaliteit van het land" kon houden. Aly Maher heeft tegen over Reuter verklaard van me ning te zijn, dat het landsbelang vraagt, dat de macht in één hand geraakt. Hij had de leden van zijn kabinet verzocht alle mede werking te verlenen. De gearres teerde leiders zijn op korte af stand van het hoofdkwartier van generaal Naguib in een pakhius ondergebracht. Onder de gearresteerden bevin den zich Foead Serag Eddin, al gemeen secretaris van de Wafd, zijn broer en Abdoel Aziz Badra- wi, een bloedverwant van Serag Eddin een multi-millionnair Hoesan Joesef, plaatsvervangend hoofd van het kabinet van ex-ko ning Faroek, Hoessein Hosni, privé-secretaris van Faroek, prins Abbas Halim, voorzitter van de arbeiderspartij, prins Is- mael Daoed, Farid Zaaloek, een gewezen minister in het kabinet van Hilaly, een ander zeer rijk familielid van Serag Eddin en Moestafa Sadek, oom van ex-ko ning Faroeks vrouw. Onder de gearresteerden be vindt zich ook de ex-premier Hi laly. Over het algemeen was het in de stad rustig. Men zag slechts politie met helmen patrouilleren. Soliman Hafez is lid van de staatsraad (oppergerechtshof) en adviseur van het leger. In de loop van de dag werden nog een paar arrestaties ver richt, waardoor het aantal gear resteerden tot 51 steeg. NIEUW KABINET. Generaal Naguib heeft Zondag nog een nieuw kabinet gevormd. De straten werden met pantser voertuigen afgezet, toen hij zich met de ministers naar het Abdin- paleis begaf om de eed af te leg gen. Naguib, die de enige militair is in het nieuwe kabinet, is opper bevelhebber, premier en minister van Oorlog en Ma'rine. NAHAS IN HUISARREST? Naar A.F.P. meldt is de leider van de Wafd, Nahas, onder huis arrest gesteld. DE MOORDZAAK DRUMMOND. Inspecteur Sebeille en zijn vijf medewerkers hebben erkend, dat hun pogingen om de moord op de Engelsman Drummond en diens echtgenote en dochter op te hel deren, op niets zijn uitgelopen. Zij zijn Zaterdag naar Marseille, hun standplaats, vertrokken. Sebeille weet het falen aan de zwijgzaamheid van de plaatselij ke boerenbevolking en het feit, dat het gebied van Peyruis com munistisch is. „Wij zijn door de communistische pers beledigd en hebben een sterk vermoeden, dat functionarissen van de commu nistische partij hun aanhangers hebben afgeraden de politie bij te staan", aldus Sebeille. Het hoofd van de politie van Forcal- quier is nu belast met het onder zoek ter plaatse. Een van de nieuwste Britse straaljagers, een „De Havilland 110", is Zaterdagmiddag bij een demonstratie te Farnborougli in de lucht ontploft. Het toestel vloog met een snelheid van ruim 1120 km per uur en de brokstuk ken vielen neer op een heuvel, waar zich een menigte toeschou wers bevond. De vlieger van de machine, John Derry, een van de beste Britse invliegers, kwam om het leven. Ook een tweede inzittende van de straaljager, Tony Ri chards, een waarnemer, kwam om het leven. Ruim 120.000 toeschouwers za gen het ongeluk gebeuren. De 30-jarige invlieger Derry was de eerste Britse piloot, die indertijd de geluidsbarrière door brak. Zijn echtgenote was getui ge van het ongeluk. Het verongelukte toestel be vond zich midden in een demon stratievlucht. Het ontplofte onge veer zestig meter boven de grond. Een van de motoren kwam in de menigte op de heu vel terecht en sloeg een groot gat in de grond. Ondertussen ging de demonstratie van andere vlieg tuigen gewoon door. De omroeper van de B.B.C.; die aanwezig was, verloor een ogen blik zijn gebruikelijke kalmte en schreeuwde: „Mijn God, mijn De president van de Europese beweging, de heer Paul Henri Spaak, heeft in een persbijeen komst te Den Haag de campagne ingeluid, die ten doel heeft de openbare mening wakker te ma ken ten gunste van een spoedige vorming van een Europees poli tiek gezag. Deze campagne wordt georga niseerd in de landen, die hebben meegewerkt aan de voorberei ding van een Europeese defen siegemeenschap. Paul Henri Spaak deelde in zijn inleiding mee, dat men in de landen van het plan Schuman een beperkt referendum wil houden. De vraag zal worden voorgelegd, of men het bijeenroepen van een Euro pese vergadering wil die door de regeringen wordt belast met het ontwerpen van een Europees po tuur van een Europees politiek gezag. Hierdoor is het noodzakelijk, dat de openbare mening zich uit spreekt. De leden van de Euro pese beweging zijn thans als het ware verplicht aan te sturen op de spoedige bijeenroeping van een Europese vergadering, die een Europese grondwet moet voorbereiden, aldus Spaak. Om een Europees leger te vor men, moet er een Europa be staan. Het leger is er niet anders dan voor het uitdrukken van de politiek. Het heeft geen zin een Europees leger te vormen, als er meerdere politïeken zijn. Aan wie moet liet leger gehoorzamen? zo vroeg Spaak. Hij noemde het heel wel moge lijk, dat er in 1953 een Europese vergadering komt en wellicht litiek gezag, onderworpen aan i zouden dan in 1954 de Europese een werkelijk democratische con- j verkiezingen mogelijk zijn. Maar trole. Hij gaf een overzicht van hier is misschien de wens de va- de Europese beweging, die in '48 der van de gedachte, op het Haagse congres een defi- Hij merkte op, dat er weinigen nitieve stap nam. Daaruit is dezijn, die tegen een Europese ge- raad van Europa tot stand geko- meenschap zijn. De problemen men. I van economische, sociale en an- Men heeft na enige tijd de con stitutionele methode verlaten ter bereiking van het doel; een Euro pees politiek gezag. Men volgde toen de functionele methode, om als het ware bedrijfstaksgewijze de eenheid te verkrijgen, welke is vereist gezamenlijk de resulta ten te verkrijgen. Hij merkte op, dat men wel wat teleurgesteld was, wat de resultaten betreft, die er bij de functionele methode met de Scandinaven en Britten werd bereikt. Een belangrijk resultaat werd de Europese kolen- en staal gemeenschap. Aan de hoge auto riteit werd een stukje van de sou- vereiniteit van de 6 landen over gedragen. Een tweede poging, waarbij de functionele methode werd toegepast betrof de vor ming van de Europese defensie gemeenschap. Bij de besprekin gen van de ministers was het een sensationele gebeurtenis, aldus Spaak, toen men moest vaststel len, dat er geen mogelijkheid is een Europese defensiegemeen schap te vormen, als men ook geen politieke gemeen schap zou hebben. Men heeft toen gemerkt, dat de functionele methode haar beperkingen heeft, zo zei hij. Dat heeft geleid tot artikel 38, waarbij aan het par lementaire orgaan der gemeen schap wordt opgedragen een on derzoek in te stellen naar de wen selijkheid en de mogelijke struc- dere aard en de vrede kunnen niet worden opgelost als er geen Europese gemeenschap bestaat. Mr. J. W. van de Poel, lid van het uitvoerend comité van de Neder landse raad der Europese bewe ging, wees op de absolute nood zaak een Europese grondwet di rect voor te bereiden. Op enige hem gestelde vragen heeft de heer Spaak antwoord gegeven. Hij merkte op, dat men de bekende rede van Chur chill, die deze in Zwitserland heeft gehouden met betrekking tot de Europese gedachte, niet goed heeft begrepen. Hij sprak over de drie zuilen, de Ver. Sta ten, het Britse gemenebest en Europa. Met betrekking tot Europa noemde hij dan Frankrijk en Duitsland, waaromheen zich de andere Europese landen zou den groeperen. Hij zei, dat niemand de gedach te heeft, dat de Europese ge meenschap zich van de Atlanti sche gemeenschap moet scheiden. De Europese defensiegemeen schap vormt er een deel van. Maar de Atlantische gemeen schap is beperkt, want zij ver enigt slechts de volkeren op het militaire terrein, op het gebied van de defensie. Het is veel be langrijker samen te leven in tij den van vrede, zoals in een Europese gemeenschap. Hij zag geen tegenstelling in 'n Europese kader van een Atlantische ge meenschap. Begeven wij ons niet in een avontuur als ons land een provin cie wordt in een dergelijke ge meenschap, waarin landen zijn met een groot percentage com munisten? De heer Spaak bestreed niet, dat een Europese stabiliteit geen gevaar loopt, maar men moet dat gevaar voorkomen door het ver krijgen van economische verbete ringen. In Frankrijk en Italië zijn de na-oorlogse problemen en moeilijkheden groot. Door een gemeenschap te vormen kan men dat gevaar het beste bestrijden. Als er een der grote elementen in een Europese gemeenschap niet in staat is zijn land en be schaving te verdedigen, dan is dat land en is ook Europa ver loren, aldus Spaak. Als een Europees politiek ge zag wordt gevormd, vervallen dan ook de functionele methoden en zijn kleinere gemeenschappen, zoals Benelux bijvoorbeeld dan niet meer nodig? De heer Spaak zei een warm voorstander van Benelux te zijn. Hij kort zich voorstellen, dat er ook andere manieren zijn om een economische unie tot stand te brengen. Men kan zulks bijvoor beeld door niet eerst te beginnen met de vorming van een douane unie. Ook bij de vorming van 'n Europees politiek gezag zullen deze gemeenschappen geleidelijk en op voorzichtige wijze tot stand moeten komen. Hij noemde tenslotte de ko mende week van groot belang. De ministers van het plan-Schu- man komen bijeen en zullen zich al uit te spreken hebben, terwijl op de resolutie van de raad van Europa door de vergadering der ministers nog geen antwoord is gegeven. de kapper met het aparte cachet markt 16 - brouwerijstr. 9 terneuzen ook voor geverfd en moeilijk haar de natuurlijkste dus.... de -mooiste permanent DE TOESTAND VAN DE IERSE MINISTER-PRESIDENT. Prof. Weve heeft Donderdag j.l. een kleine operatie toege voegd aan de vorige operatie aan het oog van de ierse minister president, de heer De Valera. Prof. Weve is tevreden over de vooruitgang van de heer De Va lera. Men verwacht, dat de Ierse staatsman nog twee of drie we ken in het ooglijdersgasthuis te Utrecht zal moeten verblijven. Geallieerde vliegers hebben Za terdag met zware bommen het hoofdkwartier van het vijfde Noordkoreaanse legerkorps bij Kowin aan de Oostkust aange vallen. 56 Gebouwen werden ver nield en 20 zwaar beschadigd. Be geleidende straaljagers schoten in twee luchtgevechten een com munistische „mig" neer,, een werd er beschadigd. Aan het Oostelijk front hebben Zaterdag Amerikaanse soldaten een hevige Chinese aanval op de „zandzakken-heuvel" na verbit terde gevechten van tien uur af geslagen. Een formatie bommenwerpers van het type B-29 heeft Zaterdag nacht een belangrijk militair be voorradingscentrum ten Noord- Oosten van Pjongjang aangeval len, aldus een communiqué van de vijfde Amerikaanse lucht- gemeenschap en het leven in het 'machtgroep. In de buurt van Panmoendjon hebben Zondagmorgen 150 Noor delijken getracht 'n heuvel te be stormen, die in handen is van de verbondenen. Een uur later viel een Chinese strijdmacht van on bepaalde sterkte bij Panmoen djon de heuvel „bunker" aan, waar verleden maand zo hevig werd gevochten. Beide aanvallen werden gesteund door zwaar mortier- en artillerievuur. N oord-Koreaanse overgelopen. officier God, kijk uit, kijk uit". Hij her stelde zich snel en deelde kort na de ontploffing mede dat alles werd gedaan wat maar gedaan kon worden. Het ongeluk gebeurde volko men onverwacht; er bleek uit niets, dat er iets met het toestel niet in orde was. De D.H. 110 kwam, duidelijk zichtbaar voor de 120.000 toeschouwers, van meer dan 40.000 voet uit het blauw naar de aarde suizen, zo nu en dan het normale witte spoor nalatend. Het toestel door brak de geluidsbarrière, hetgeen hoorbaar was aan drie scherpe knallen. Vlak daarop was de D.H. 110 al boven het veld. De grijs geschilderde machine (in tegen stelling tot de zwart geverfde ma chines, die de afgelopen dagen werden gedemonstreerd) maak te, steeds lager komend, een lin ker bocht om het veld, zich aldus van de toeschouwers verwijde rend. Boven de Noord-Westelijke zijde, aan de rand van het veld aangekomen, zette het toestel de bocht voort. De bestuurder heeft kennelijk de bedoeling gehad nor- maal laag over het veld te vlie gen. Tot grote ontzetting van al len schoot de D.H. 110 plotseling stijl de lucht in, terwijl te zien was dat er stukken van de onder zijde van de rechtervleugel afvlo gen. Onder doodse stilte en met afgrijzen zag iedereen voor zijn ogen de snelle machine in stuk ken springen. Het gebeurde alles in onderde len van seconden. Terwijl de romp omhoog schoot en daarna ter aarde kwam, waarbij een knal werd gehoord, kwamen de twee losse motoren met duize lingwekkende snelheid op circa 50 m hoogte over het vliegveld op een gedeelte van de toeschou wers aansuizen. Iedereen bukte zich onwillekeurig en menigeen barstte in snikken uit. Het was volgens A.F.P. op de dag af vier jaar geleden, dat Der ry voor de eerste maal sneller dan het geluid vloog. De straal jager was pas twee weken gele den van de „geheime lijst" afge voerd. Na de ramp werd de plaats van het ongeluk van uit het hef- schroefvliegtuig verkend. Politie en mecaniciens verzamelden alle brokstukken van het verongeluk te toestel, die door de „De Havil- zullen worden land"-fabrieken onderzocht. Een employé van de organisa toren van het luchtvaartfeest, waarop de ramp geschiedde, deelde mede dat de verongelukte vlieger, John Derry, kort voor het ongeluk plaats vond, in ver binding is geweest met de con troletoren van het vliegveld. Hem was per radio en radar de positie opgegeven, die hij moest in nemen voor het beginnen van zijn duikvlucht, die werd uitge voerd boven de geluidsverplaat- singssnelheid. Het totaal aantal doden tenge volge van het ontploffen van de straaljager bedraagt thans 27; er zijn 63 gewonden. Het ministerie van Bevoorra ding heeft een onderzoek naar de oorzaak van de ramp gelast. Een inspecteur van het ministerie van Luchtvaart heeft zich onverwijld naar de plaats des onheils bege ven. Aan allen, die foto's van het ongeluk hebben genomen, is ver zocht deze ter beschikking te stel len. Als resultaat hiervan zijn binnen drie uur na de ramp reeds 35 negatieven ontvangen. Ooggetuigen verklaren op het ogenblik, dat de „De Havilland 110" zijn noodlottige duikvlucht begon, zwermen vogels te hebben waargenomen. In een Zaterdagavond laat over de ramp te Farnborough uitge geven officiële verklaring wordt o.m. gezegd dat er „op het eerste gezicht geen reden bestaat om aan te nemen dat de „De Havil land 110"-straaljager zou zijn ont ploft tengevolge van de tevoren ondernomen duikvlucht, waarbij de verplaatsingssnelheid van het geluid werd overtroffen. „Het is bekend", aldus de verklaring, „dat het vliegen met deze snel heid geenszins nadelig is voor het vliegtuig of zijn bemanning. Met het verongelukte toestel wa ren reeds ruim honderd goed ver lopen vluchten gemaakt, waarbij de geluidsverplaatsingssnelheid werd overschreden". Verder wordt medegedeeld dat een van de twee vliegtuigmoto ren onder de toeschouwers en de andere op een stuk onbebouwde grond terecht is gekomen. „Een gedeelte van de stuurstoel kwam aan het einde van de stijgbaan neer, waardoor een aantal perso nen werd gewond". De regering zal een volledig onderzoek naar het ongeluk in stellen. Een hoge beambte heeft Zater dagavond verklaard het onwaar schijnlijk te achten dat over het vliegveld vliegende vogels de oorzaak van de ramp zouden zijn geweest. De Amerikaanse stafchef ge neraal Collins heeft Zaterdag in Parijs verklaard, dat hij geduren de zijn rondreis door Europa met Amerikaanse bevelhebbers 't ge bruik van nieuwe wapens, o.m. atoomartillerie, voor de Weste lijke verdediging zal bespreken. Collins zei, dat „superwapens" zoals geleide projectielen zullen worden gebruikt ter onderstèu- ning van alle N.A.V.O-strijd- krachten. Hij verklaarde tegenover de verslaggevers, dat atoomartille rie geen divisies kan vervangen, doch dat zij deze wel veel krach tiger kan maken. Deze wapens, die nog niet onmiddellijk be schikbaar waren, zouden volgens Collins op de duur de noodzaak van versterkingen kunnen doen afnemen. Hij geloofde niet, dat de Russen atoomartillerie beza ten, doch „wij moeten ons base ren op de veronderstelling, dat zij deze wellicht kunnen ontwikke len". De generaal verklaarde voorts, dat door het Amerikaanse lucht- offensief in Korea de Noord- Koreanen van het standpunt van aanvoer bezien niet in staat wa ren een aanval langer dan tien dagen te ondersteunen of zonder zeer grote moeilijkheden een be langrijk offensief te beginnen". Op de vraag, of Amerika over weegt zich militair direct met Duitsland te verbinden als het verdrag voor een Europees leger niet zou worden geratificeerd, antwoordde Collins: „Voorzover ik weet niet". se defensieraad heeft te Rio de Janeiro verklaard, dat er een ge heim plan bestaat voor de verde diging van het Westelijk half rond, waarin Brazilië een belang rijk aandeel op zich zal nemen. Genoemde defensieraad, waarin 21 Amerikaanse republieken vei tegenwoordigd zijn, is opgericl.' onder auspiciën van de paname- rikaanse unie. Miles is kort ge leden in Rio de Janeiro aangeko men, teneinde met Braziliaanse autoriteiten overleg te plegen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Weinig verandering. Veranderlijke bewolking met flinke opklaringen en slechts en kele verspreid optredende buien. Weinig wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. Volgens een communiqué van het achtste legerkorps is een Noordkoreaanse officier, die zich als eerste luitenant voorstelde, naar de troepen der V.N. overge- lopen. De officier verklaarde, datl het zijn taak was de Noordelijke j wakers te verhinderen te deser-| De Amerikaanse admiraal Mil teren. ton Miles van de interamerikaan- DINSDAG 9 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 5.04 5.23 Terneuzen 5.39 5.58 Hansweert 6.19 6.38 Walsoorden 6.29 6.48 ZON. EN MAAN STANDEN. ZON MAAN op onder op onder Sept. 8 6.03 19.11 20.21 12.07 9 5.05 19.09 20.50 13.29

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1