Voor de Zondag Dc Centrale Dienst rapporteert KERKDIENSTEN AGENDA PRINS BERNHARD maakt openingsvlucht naar Mexico City mee Uïl Je Srcvmcie Sfeer op hoofdkantoor niet in orde Een olifant verkoos de vrijheid ft Wat brengt de RADIO? DUIVENSPORT NED. DETACHEMENT VERENIGDE NATIES WIELERSPORT gereformeerde kerk. geref. gemeente. leger des heils De heer Van Oosterorn weer in dienst TERNEUZEN. AXEL. Alleen het goede blijft ZAAMSLAG. rooms-katholieke kerk. ffiKSaffSS.te» voiTÏf I FropSS»"™"™" 2 ge<1""0- „De Ommelanden' te koop Hel Licht in de duisternis Uw licht zal in de duisternis opgaan en uw donkerheid zal zijn als de middag. Jes. 58 10. Dat is de belofte van God aan degenen, die in Zijn wegen wan delen. Al aanstonds treft ons in die korte woorden de stelligheid, waarmee wordt uitgesproken dat ook Gods kinderen de duis ternis niet bespaard wordt. Waar de Here echter zegt: uw donkerheid zal zijn als de mid- ZATERDAG 6 SEPTEMBER. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE. Terneuzen: 3 u. Ds. A. de Reuver. NED. III.KV. KERK, Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 7 SEPTEMBER. NED. HERV. KERK. Oost Zeeuws-Vlaanderen. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Eerw. heer C. H. Hei boer, van Zaamslag; 7 uur Ds. K. Verbeek, van Hontenisse (Jeugddienst). Hoek: 9 uur Kinderdienst; 10 uur Ds. D. A. ten Haaft; 2.30 uur Ds. A. C. Honders, van Sas van Gent. Hontenisse: 9.30 uur Ds. K. Ver beek (Bed. H. Doop). Hulst: 2 uur Ds. K. Verbeek, van Hontenisse. Sas van Gent: 10 uur Ds. A. C. Honders (Bed. H. Doop). Philippine: 2.30 uur Ds. D. A. ten Haaft, van Hoek. Sluiskil: 10 uur Ds. Joh. W. Star- renburg; 2.30 uur Ds. Joh. W. Starrenburg (Bed. H. Doop). Terneuzen: 10 uur Ds. J. Schol ten; 2.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt (Bed. H. Doop). 10 uur: „Dienst voor Jongeren" in „Bethel". Voorganger: de heer D. van Es. Driewegen: 7 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. G. Jansma. Othene: 7 uur Eerw. heer C. H. Heijboer. West Zeeuws-Vlaanderen. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. St Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom Biervliet: 9.30 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen. Breskens: 10 uur Ds. J. H. van Beusekom (Bed. H. Doop); 6.30 uur Ds. J. H. van Beusekom. Cadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Cate. Groede: 9.30 uur Ds. C. B. Boere. Hoofdplaat: 2 uur Ds. C. B. Boere, van Groede. Nieuwvliet10 uur Ds. J. van de Oostburg: 10 uur Ds. W. J. Four- nier (Bed. H. Doop). Retranchement10 uur Ds. J. B. van Bork (Bed. H. Doop). Schoondijke: 9.30 uur Ds. C. Blomaard, van IJzendijke. Sluis: 9.30 u. Ds. L. P. W. Groen veld. H St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. L. P. W. Groenveld (Voorb. H. Avondmaal). TTT Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 11 u. Ds. C. Blomaard. Zuidzande10 u. Ds. H. Kuijlman. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. H. van den Elskamp, van Benne- kom. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. H. Pestman. Zaamslag: 10.30 uur en 5 uur Ds. J. Visscher, van Zwijndrecht. gereformeerde kerk (Onderh. art. 31 D.K.O.). Hóek: 10 uur en. 2.30 uur Ds. K Deddèns. T Terneuzen10 uur en 3 uur Ds. J. ten Hove. CHR. GEREFORMEERDE KERK, Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. L. Holtrigter, van Onstwedde. Hoek: 9.30 u. en 2 u leesdienst. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en i Ds. Aangeenbrug. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 u. Ds. A. de Reu ver; 2 uur Ds. A. de Reuver (Bed. H. Doop); 6 uur Ds. A. de Reuver. dag, daar belooft Hij ons Zijn licht in de duisternis en dat is genoeg. Hoe donker dan onze aardse levensweg ook worden moge, wij kunnen zingen: „De Here is mijn licht en mijn heil, voor wie zoude ik vrezen?" Ja, in waarheid, als de Here bij ons is, dan kunnen wij Hem rustig volgen. Hij heeft de duis ternis ook gekend. Is het u heden te moede als Zarfath's weduwe, die haar laat ste bete broods ging bakken? Hij die u voorgaat heeft armoede gekend en had geen plaats om het hoofd neer te leggen. Zijt gij bekommerd over een kind, dat het ouderhuis verliet en afdwaalde, of over een vriend, die uw trouw met ondank ver gold? Uw barmhartige Hoge priester verstaat uw smart en uw zorg. Heeft niet één van de twaalf, die Zijn vrienden waren, Hem verraden? Hij, die alles mede heeft geleden, wil thans ons licht zijn, ook in de duister nis. Immers eerst als wij zelf duisternis gekend hebben, kun nen wij anderen wederom door helpen. Zo wij bidden, is 't ontvangen Van de Heer ons toegezeid, Als wij zoeken met verlangen Is het vinden ons bereid. (Nieuw Bijbels Dagboekje). HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Show Boat". Concertgebouw, 8 uur: Biosc. „Spoorweg-sabotage". Collecte Kankerbestrij ding. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. „Show Boat". OOSTBURG: Ledel Theater 8 uur: Biosc. „Show Boat". 'PYRAMIDE. 4 uur: Paling- schieting op de liggende wip. Café M. B. Bracke. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc, „Show Boat"; 4.30 uur: Middagvoorstelling. Concertgebouw, 8 uur: Biosc. „Spoorweg-sabotage"; 2.30 uur: Middagvoorstelling. BIERVLIET: 3 uur: Wieler koers. Derde Ronde van de Kapitale Dam. AXEL: Het Centrum, 41.15 uur: Biosc. „Show Boat"; 8 uur Biosc. „Er op of er on der". OOSTBURG: Ledel Theater, 8 uur: Biosc. „Show Boat"; 2 en 4.30 uur: Middagvoor stelling. Z. K. H. Prins Bernhard zal de openingsvlucht meemaken van de nieuwe K.L.M.-verbinding naar Mexico City. De eerste vlucht wordt gemaakt p 27 Octo ber aanstaande. De prins zal in Mexico aanwezig zijn bij de ope ning van de Nederlandse ten toonstelling aldaar, die zal wor den verricht door de Mexicaanse president. Z. K. H. prins Bernhard zal de vlucht mede maken, in gezel schap van leden van de directie van de K.L.M. De Dc-6 machines, waarmede deze wekelijkse dienst zal wor den uitgevoerd, vliegen in 30 uur van Amsterdam via Mon treal en Monterey in Mexico naar de hoofdstad Mexico- City. In verband met de grote Ne derlandse tentoonstelling te Mexico zal de K.L.M., vooraf gaande aan de regelmatige dienst 2 speciale tentoonstel- lingsvluchten in de dienstrege ling opnemen, welke op resp. 14 en 21 October op Schiphol aan vangen. terdag in de dienstauto rondtoert. De auto kost deze dienst rond de 100 per week. Resumerende volgt de slotsom: 1. Van de 11 Katholieke opzich ters bezitten er 2 een diploma. De ze opleiding is tevens nog eenzij dig, omdat voor een dergelijke be trekking overal elders een twee ledige opleiding vereist wordt, i.e. bouwkunde en waterbouwkunde. Van de 5 niet-Katholieke opzich ters bezitten er 4 een diploma, of meerdere. Er is dan ook een alge mene tendenz waar te nemen, om niet gediplomeerde Katholieke op zichters toch in een rang te druk ken, waarvoor in het belang van de dienst zelve een diploma moet worden vereist. Dat dit scheve ogen geeft t.o.v. de wèl-gediplo- meerden is te begrijpen. Zij im mers hebben honderden guldens, nog afgezien van de tijd, moeten uitgeven om hun kennis en be voegdheid te behalen. 2. Gezien de weinige gediplo meerden en de nauw daarmede sa menhangende prestaties, is de dienst topzwaar aan hoge salaris sen. 3. Door te geringe capaciteiten van de meeste rayon-opzichters wordt het hoofdkantoor te sterk belast met werk, dat normaal voor deze opzichters zelf is, met als ge volg onmacht om verstrekte op drachten tijdig gereed te hebben. 4. Waar toch een gediplomeerde kracht een zekerheid schept voor een zeker quantum parate kennis, dient deze kracht t.o.v. de ongedi- plomeerden in het algemeen hoger geplaatst en hoger gehonoreeru te zijn, hetgeen ook overal elders zo is. 5. Bjj prestatie-beoordeling en Zoals onze lezers zich zullen her inneren, is er een week of vijf ge leden een heftige deining ontstaan rond de centrale dienst van bouw en woningtoezicht in Oost Zeeuws Vlaanderen. Een der ambtenaren van deze dienst, de heer H. van Oosterom, lanceerde op 31 Juli j.l. in een vrij ongelukkig gesteld schrijven aan de Terneuzense ge meenteraad een serie klachten en beschuldigingen, die de centrale dienst danig in discrediet brachten. Op grond van een artikel in het ambtenarenreglement werd de heer Van O. daags na de raadszit ting de toegang tot het dienstge bouw ontzegd. Deze schorsing is enkele dagen geleden opgeheven, zoodat de betrokken ambtenaar thans weer blijmoedig aan de ar beid is, zij het dan ook dat het con tact met zijn collega's minder innig is geworden dan voorheen. In ons blad van 7 Augustus heb ben wij, zonder in bijzonderheden te treden, ons standpunt bepaald ten opzichte van deze kwestie, het welk in ruime kring instemming heeft gevonden. Wij achtten de be schuldigingen, en velen zijn dat nog steeds met ons eens, wel van zó ernstige aard, dat een grondig en objectief onderzoek naar onze mening niet kon uitblijven. Voor een juist begrip der zaak volgt hier thans de brief, die de tekenaar Van O. aan de gemeente raadsleden deed overhandigen. DE BRIEF. Aan: de Raad van de gemeente Terneuzen. Hoewel zeer ongaarne nood- i tie 'dient' het geloof geen rol zaakt het belang van de Centrale P_ Jen Een zeer bewuste Room- Dienst, dus ook indirect het be- infiltratie-politiek, gecombi- 'ang van het personeel mij ertoe, se^mfütraUe p y&g navolgende feiten ter Uwer ken nis te brengen betreffende perso neelsbezetting en het finantiele vraagstuk van deze dienst. Personeelsbezetting. Van de 4 rayon-opzichters in de rang van opzichter B, plus de 3 op zichters B op het hoofdkantoor, dus totaal 7, heeft er juist een de daarvoor vereiste diploma s. Vnrl der punt 4 beschrevene, schept zeer zeker remmende factoren op de individuele werklust en presta- tl8S' (w.g.) H. VAN OOSTEROM. Men ziet het, de klachten waren vele en ze waren lang niet mals. Het lag dus voor de hand, dat de uit enige burgemeesters bestaande commissie van bestuur van de een- Deze reorganisatie, zo heet het in het rapport, is echter niet een voudig. Wat schort er dan eigenlijk aan en hoe zijn de scheve verhoudingen ontstaan? Men kan zich afvragen, waarom de directeur of de com missie van bestuur niet op rigou- reuse wijze een eind hebben ge maakt aan de verkeerde toestan den op het hoofdkantoor. En of een reorganisatie-op-lange-termijn de situatie er zal verbeteren, is aan gerechte twijfel onderhevig. CHEF-TEKEN AAR VOLDEED NIET. De voormalige chef-tekenaar, zo deelt het rapport mede, is benoemd door de vorige directeur Hij zou bij voorkomende gelegenheden ue directeur moeten vervangen, maar bleek per saldo niet aan de gestel de eisen te voldoen. Om deze eden werd hij niet vast aangesteld. Dwaas acht de commissie van bestuur de idee van de briefschrij ver dat de districtsopzichters hun werk wel per fiets kunnen doen. Een der districten omvat een op pervlakte van ruim 10.000 hectare met zeven dorpen en 20 gehuchten. De autotoelage van 8O9, welke de betrokkene ontvangt, is °"la"|s met 15 verhoogd wegens de ge- stegen benzineprijzen. De opzien ters in kleinere districten krijgen 500 450 of 300 als auto-toe lage De kosten van de dienstauto van 'het hoofdkantoor beliepen in 1951 circa ƒ2635. Voor afschrijving zit hier een be drag in van ruim ƒ50 per week. Dit is dus heel wat minder dan 100, zoals de heer Van O. be weerde. DE TEKENAARS. In de brief is verder sprake van twee niet-gediplomeerdeteke naars. De bestuurscommissie deelt hierover mede, dat een van hen voor het diploma bouwkundig op richter studeert, terwijl de tweede hoewel ongediplomeerd, pract'sche ervaring heeft opgedaan bij de we deropbouw. De dienst zit nu maal om personeel verlegen, aldus het rapport, en men moest deze man dus wel benoemen. De commissie wijst er in dit ver band nog op, dat de heer Van O. zelf eerst kort geleden zijn diplo ma voor waterbouwkundig opzich- R. K. JONGE BOEREN UIT ZEEUWS-VLAANDEREN EN NOORD-BRABANT METEN ZICH IN DE SPORT. Zondag a.s. zal in het gemeen telijk sportpark te Reusel (N. B.) de grote interkring sportdag van de R. K. jonge boerenstand van Noord-Brabant en Zeeuws-Vlaan deren worden gehouden. In totaal zullen ongeveer 600 jonge boeren en 700 jonge boerinnen, te weten van iedere afdeling in Brabant en Zeeuws-Vlaanderen de vier best geclasseerden, deelnemen. De Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, enkele leden van de Tweede Kamer en gedepu teerde staten en talrijke andere autoriteiten zullen deze demon stratie bijwonen. Modeshow in „Pays Bas". De firma Van den Bruele orga niseert op Woensdag 10 Septem ber een modeshow in Hotel des Pays Bas te Terneuzen. De mid dagshow is geopend van 2.30 tot 4.30 uur. 's Avonds duurt de show van 8 tot 10 uur. Er zullen modellen van hand- gebreide kledingstukken geëxpo seerd zijn, o.a. jumpers, vesten, blouses, jasjes, enz. Terwijl de mannequins door de zaal para deren, zal de nodige voorlichting worden gegeven voor wat betreft de verwerkte wol en de wijze van breien. Na de zeer geslaagde voor jaar s-show van de 5e Maart, die zich tot voorjaars- en zomermo- dellen beperkte, komen thans de najaarsmodellen aan de beurt. Deze show biedt de dames op nieuw enige uren gezellige èn nuttige ontspanning. Aan het welslagen behoeven we dan ook niet te twijfelen. „De Bleije Haghe." Hoewel het vacantie-seizoen ver streken is, zien wij nog dagelijks groepen trekkers arriveren en is het nog steeds gezellig druk op de „Bleije Haghe". Het logeer-register vermeldde over de maanden Juli en Augus tus niet minder dan 673 gasten van beiderlei kunne (jongens en meisjes en ook ouderen). Hieron der waren 126 Belgen, 43 Engel sen, 3 Duitsers en 2 Denen. hartig werk krachtig te steunen en hun offer hiervoor brengen. „De Ruijterstraat" krijgt een nieuwe jas. De eerste na de bevrijding ge bouwde woningen in de De Ruij terstraat alhier begonnen er deso laat uit te zien wat het buiten- verfwerk betreft. De na-oorlogse kwaliteit verf was niet zo stand houdend als die, welke thans weer in de handel is. Heden heeft de aanbesteding hiervan plaats, zodat de wonin gen nog dit jaar een frisser aan zien zullen krijgen. Vergadering M. A. C. A. In hotel „De Graanbeurs" kwa men Donderdag tal van leden en sympathiserenden van de Axelse motor, en .autosportclub bijeen om te luisteren naar de uiteen zetting van dr Arends uit Hans- weert, die in zijn kwaliteit van hoofdbestuurder der K. N. M. V. toelichting zou verstrekken over de aansluiting bij een of meer lan delijke sportorganisaties hetzij de K. N. M. V. of de K. N. A. C. De vergadering stond onder lei ding van de heer P. Ie Feber. Dr Arends zette de doelstellin gen van een vereniging als deze uiteen en betoogde, dat het wei nig zin heeft slechts plaatselijk georganiseerd te zijn. Een doel treffende organisatie eist samen- buiging en samenwerking in lan delijk of provinciaal verband. De nieuwe verkeerswetgeving onder de loupe nemend, deelde hij mede, dat gebruikmaking van de wet voortaan onderworpen zal zijn aan de ministeriële goedkeu ring. Hierdoor zal in de toekomst het uit den boze zijnde onderne men van z.g. „zwarte ritjes" vol ledig ophouden. Iemand, die orga nisatorisch als lid tot de K. N. M. V. of de K.N. A. C. behoort, zal aan die practijken zijn medewer king niet verlenen. Voor aanslui ting wordt de eis gesteld dat min stens 50 der leden toetreedt tot de K. N. M. V. De vele voordelen, die dit lid maatschap verder biedt, werden door spr. opgesomd. Daarna was er gelegenheid voor gedachtenwisseling. Ter vergadering waar vele automobilisten aanwezig waren was uiteraard niet zoveel ani mo voor het lidmaatschap van een vereniging, welke meer spe- en overleeft de tijden. Parol geniet reeds een ruim 40-jarige wereld reputatie. Houdt de huid gezond, zuiver, zacht, mooi en rimpelvrij. j CCll VCIClIIgUigt '"v-v* T Naar het zich laat aanzien zal cjaai belangen der motorrij eerst het volgend jaar de trek I ders en .sport behartigt en dient DIaIIo UnrrVio" iron Hiori I j naar de „Bleije Haghe" van dien aard zijn, dat het gebouw op het drukste van de vacantietijd volle dig zal zijn bezet. Collecte „Draagt elkanders lasten." Gedurende de volgende week zal in onze gemeente de van de Chr. vakbeweging uitgaande jaarlijk se collecte ter bestrijding van de tuberculose worden gehouden. Dit fonds heeft de beschikking nodig over een bedrag van 3% ton om aan de gestelde eisen te kunnen voldoen. De noodzakelij ke hulp, die aan de lijders aan deze volksziekte dient te worden gebracht, is thans des te meer geboden, nu ook de rusthuisver- pleging en kinderuitzending op daadwerkelijke wijze wordt ge steund. Mogen alle medeburgers hun medegevoel tonen door de Een bos sleutels, innemingen collecte voor dit bij uitstek barm- bij W. Boeije, Axelsestraat A Toch doet de toetreding van een aantal leden, die staande de ver gadering zich als lid opgaven, verwachten dat men in deze het vereiste getal binnen afzienbare tijd zal hebben geboekt. Zaterdag 13 Sept. zal hier ter plaatse een kaartlees-wedstrijd over 60 a 70 km worden georga niseerd. Mét 't oog op de markt dag zal het uur van starten na der worden vastgesteld. Het zal in elk geval in de vóóravond ge schieden. De voorzitter deed een beroep op de aanwezigen deze rit weer te doen slagen en hiervoor propaganda te maken, waarna de geanimeerde vergadering werd gesloten. Gevonden voorwerpen. Een bos sleutels. Inlichtingen deze V7 "opzichters zijn er 5 Katho-|traïe dienst onverwijld aan het - I is gegaan om de zaak te on derzoeken. Nadat een verzamelstaat was op- liek, alle 5 geen diploma s. De onlangs aangestelde rayon- Tprneuzen10 u. en 7 uur Samen- opzichter Colsen was tot voor kort h komsten. I taxi-chauffeur. Geen diploma s, gemaakt van alle_tot <hensU>e_ Axel: 7.30 uur en 10 uur H. H. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H. H. Mi^en. Philippine: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen, lluiskil: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.0O uur en 10 uur H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur. H. H. Missen. Zuiddorpe: 7.30 uur en 10 uur. H. H. Missen. nagenoeg geen praktijk! De 21 horende ambtenaren met vermei- tekenaars C, de heren^Stadhouders ding van hun en Frevser' resp. timmerman en dienstjaren, salaris en meubelhandélaar, zijn beiden Ka- heeft de^ thü)liek eer gla(jhouders doet drie Vervolgens is na meerdere bespre- Een mannelijke circusolifant is ontsnapt bij het Beierse dorp Fleck. Hij ontwortelde bomen, die hij van een helling in het dorp wierp. Later drong hij het dorp binnen en vertrapte daar alles wat hem voor zijn poten kwam. Men slaagde erin de oli fant te vangen, waarbij twee op passers werden gewond. Het dier wist echter na korte tijd weder om te ontvluchten en het nam de wijk in het woud. Men zal thans een wijfjesolifant laten aanvoeren in de hoop, dat de voortvluchtige zich door haar tussenkomst zal laten verschal ken. Ditmaal werd het dier gevan gen door het met voedsel en het roepen van zijn naam te lok ken. De vrouwelijke olifant, die uit Parijs zou worden aange voerd, om de voortvluchtige mannelijke soortgenoot te ver schalken, kon thuis blijven. uucia uuv- l 1 v t-i. v 7 -ij maal zolang over een tekening als kingen een rapport samengesteld een normale tekenaar voor het- dat als een soort verweerschrift zelfde geld doet en meent tevens mag worden beschouwd tegen de de gehete dag op die „rot-Protes-1 door de heer Van O. gelanceerde tanfen" te moeten schelden. beschuldigingen. Het rapport, dat Hetgeen de heer Freyser tekent, inmiddels aan alle bij de dienst moet in driekwart van de gevallen aangesloten gemeenten istoegezon- worden overgemaakt door een an- den, weerlegt op een enkele uit- der ofwel moet één van zijn colle- zondering na alle te f®_ s?a's 3 van de 7 uren van de dag I brachte klachten. Het noemt een uitleggen wat en hoe hij moet bepaalde stelling van de bn®f;)clF6- tekenen I v„V zelfs ..dwaas", maar het laat De leerling-tekenaar momenteel in dienst, in de toekomst-C is even eens Katholiek. De heer Boersma, ex-chef teken kamer, is overgeplaatst naar de buitendienst wegens met-capabel voor deze functie. Fiascos als ue ver zelfs „dwaas helaas geen enkel lichtje, hoe ter heeft behaald en dat rijn werk ook niet altijd feilloos is geweest. CONCLUSIE. Wij hebben zo'n idee, dat het rapport, waaruit wij hier en daar een greep deden, de raadsleden die op een onderzoek hebben aange drongen, niet geheel zal bevredi gen Velen zullen zich van dit on derzoek ongetwijfeld iets anders hebben voorgesteld, waarbq wij dan niet in de eerste plaats de re sulfaten op het oog hebben maar de manier waarop het geschiedde. Een onderzoekcommissie, be staande uit raadsleden janver- schillende gemeenten en bqge staan door een paar deskundigen was wellicht tot dezelfde conclusies gekomen, maar had ongetwufeld een onpartijdiger indruk gemaakt. Nu zullen legio buitenstaanders niet aan de indruk kunnen ontko men, dat het onderzoek een te eng karakter heeft gehad en dat de be stuurscommissie, hoe eerlijk en objectief zij ook gewerkt mag heb- ben, haar eigen straatje heef I schoongeveegd. Tal van kwesties blijven nu de kleinook," schijnen over tal _van za^'^et'dit'ra"pport als afgedaan technische en dienstaangelegenhe den die de heer Van O. aanvanke- llik'en nadien onder de loupe heeft genomen en die stuk voor stuk van betekenis zijn voor de beoor- haven van Walsoorden en legio deling van de centrale dienst in andere gevallen spreken voor zich- 1 1 zelf Zijn laatste werk was om alle trottoirkolken in de Axelsestraat foutief te plaatsen, tot grote hila riteit van de provinciale waterstaat en anderen. Zouden de districtsopzichters in het algemeen meer capabel zijn en zelf het toezicht houden op wer- ken, die in hun rayon worden uit gevoerd, zo zou de huidige taak van de heer Boersma, zo riet ge heel vervallen, toch tot de helft zijn geheel. GEEN KATHOLIEKE INFILTRATIE. Van een z.g. Katholieke infiltratie Is de bestuurscommissie blijkens het rapport niets gebleken De dienst telt in totaal 20 ambte naren met inbegrip van de direc teur Hiervan zijn er 10 Katholiek en 10 niet. Van de opzichters zijn er 7 Katholiek, waarvan 4 gediplo meerd, terwijl er 2 een toelage ont vangen voor een diploma, waar- „v, wiArttAn Hnon In verband met de aflossing van Korea-vrijwilligers, die een jaar in Korea hebben gediend, bestaat bij het opnieuw gelegenheid tot dienstne ming. T" eeftijdsgrenzen van 19 tot 30 jaar (voor onderofficieren tot 35 jaar). Ook zij, die nimmer in militaire dienst zijn geweest, komen voor uit zending in aanmerking. Aanmelding dient mondeling of schriftelijk te geschieden bij het Aanmeldingsbureau Korea, Nwe Frederikkazerne, van Alkemadelaan geb- E 4, kamer 19a, 's-Gravenhage, Tel. 185070. D?,"p7™fl?Sthme.r d„n 300 I »i~e*arn,n Jjygngg. derd? j- De 7 districts-opzichters, die stuk voor stuk een gemakkelyk te befietsen rayon hebben, ontvan gen ieder jaarlijks een auto-toela ge welke varieert van 300 tot ^Terwijl hier enige duizenden guldens worden uitgegeven, moe ten de opzichters, die vanuit Ter neuzen moeten gaan meten, soms uren staan wachten op de heer Boersma, die hun wegbrengt en ophaalt. Hierbij zij opgemerkt dat de heer Boersma van Maandag to-. Za-satie. meerd en 2 niet. Dat ongediplomeerde opzichters in een rang worden gedrukt Sel_0k de heer Van O. het uitdrukte wordt door het bestuur ontkend. DE SFEER OP HET HOOFDKANTOOR. Wel geeft de bestuurscommissie toe, dat de verhoudingen op het hoofdkantoor niet al te best zijn. De sfeer laat er nogal wat Ie wensen over en dit is dan ook de aanleiding geweest om t.z.t. te ko men tot een ingrijpende reorgam- kan worden beschouwd, om een antwoord vragen. De zinkputten en de lantaarnpalen in de Axelse straat te Terneuzen; de haven van Walsoorden; de geschiedenis met de nieuwe begraafplaats te Ier- neuzen; de overbezetting van de tekenkamer op het hoofdkantoor, waar slechts voor enkele mensen een dagtaak zou zijn; de onderlm- ee veeten op dat kantoor, die meermalen het dienstbelang heb ben geschaad enz. Het zijn allemaal kwesties, die technische en dienst aangelegenheden raken en die uit de doeken moeten worden gedaan, wil het vertrouwen in de centrale dienst bij de gemeenteraden en de bevolking terugkeren. Het woord is nu verder aan de raadsleden der aangesloten ge meenten. Zij zultenmoeten bëoor delen, of de vlek, die de heer an O op de centrale dienst heeft aan gebracht, voldoende is uitgewist. De tijd zal uitwijzen, of de dienst met dit rapport volledig is gereha- bl'ïsededactie van de heer Van O. een storm in een glas- water ge weest en zal de onverkwikkelijke zaak nu verder in de doofpot vei- dV\vb kunnen niet in de toekomst zien, maar als de voortekenen ruet Na het besluit'van de aandeel houdersvergadering om het be stuur te machtigen fabrieken en eigendommen van de coöperatie ve melkproductenfabriek „De Ommelanden" te Groningen te verkopen werd in enkele Gro ningse bladen een advertentie hiertoe geplaatst. In deze adver tentie wordt als voorwaarde o.a. bedongen, dat nimmer weer enig lid van het thans stakende per soneel in enigerlei functie of ar beid in het bedrijf te werk mag worden gesteld. DE STAKING BIJ „DE OMMELANDEN'. Namens de Nederlandse agra rische bedrijfsbond, de vakbond, die de leiding heeft van de sta king bij „De Ommelanden" te Groningen, is verklaard dat men voorlopig „de manoeuvre van het bestuur en de directie om de fa briek te willen verkopen, ziet als camouflage". „Niettemin", aldus de ANAB „blijven wij nauwlet tend toezien, welke manipulaties de directie in petto heeft. Wij blijven de rekening presenteren, bij „De Ommelanden." Wij zullen deze rekening ook presenteren aan eventuele kopers. De ANAB zal niet nalaten kopers van de fabriek op de hoogte te stellen t van de stand van zaken en ook bedriegen, zal over het rapporten gan hen het standpunt van de he centrale dienst noa m« g vakbeweging uiteenzetten". over de centrale I woord worden gesproken ZONDAG 7 SEPT. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8 18 Gram.; 8.30 Causerie; 8.40 Orgel- 9.02 Sport; 9.05 Gram.; 045 Causerie; 10.00 Voor de jeugd- 10.30 Kerkdienst; 12.00 Sport;' 12.05 Dansmuziek; 12.30 Voor d-e heren; 12.40 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.05 Gram.; 13.25 Amusementsmuz.13.55 Boek bespreking; 14.15 Orkest; 15.15 Toneel- 15.30 Lichte muziek; 15.50 Gram.; 16.00 Dansmuziek; 16.30 Sport; 17.00 Causerie; 17.20 Causerie; 17.30 Koor; 17.50 Sport; 18.15 Nieuws; 18.30 Ca baret; 19.00 Orkest; 19.30 Dis cussie; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte muziek; 21.00 Cabaret; 21.30 Sur. volksmuziek; 21.45 Gram.; 22.30 Orkest; 23.00 Nws.; 23.15 Reportage; 23.25 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Gebed; 9.12 Kerkmuziek; 9.30 Nieuws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoogmis; 11.30 Gram.; 12.15 Apologie; 12.35 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.10 Lunchconcert 13.40 Boekbespreking; 13.40 Boekbespreking; 13.55 Gram. 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Gr. 15.00 Causerie; 15.15 Zang 15.30 Gram.; 16.10 Causerie 16.15 Sport; 16.30 Gew. muziek 17.00 Kerkdienst; 18.30 Gram 18.45 Gew. muziek; 19.30 Cau serie; 19.45 Nieuws; 20.00 Gr DE BELG VERSCHUEREN WINT REVANCHE STAYERSKAMPIOENSCHAP. Vrijdagavond is op de Stadion- baan de revanche van het wereld kampioenschap stayeren verre den, die de vorige dag wegens de regen afgebroken moest worden. Gereden werd over 100 km. De uitslag luidt: 1. Verschueren (B.) achter Ville, 1 uur 19 min. 57 sec.; 2. Lohmann (Did.) achter Groslimond, op 25 m.; 3. Pronk (Ned.) achter Wier- sma, op 70 m.; 4. Diggelmann (Zwits.) achter Wamst, op 160 m.; 5. De Best (Ned.) achter No- sal, op 190 m.; 6. Lemoine (Fr.) achter Pasquier, op 630 m.; 7. Bakker (Ned.) achter v. d. Bosch, op 850 m.; 8. Besson (Zwits.) ach ter Laval, op 1475 m.; 9. Schulte (Ned.) achter De Graaf, op 1950 m. De Duitser Schorn gaf na 85 km op, toen hij voor de 8e maal werd gedubbeld. De Belgische gangmaker v. d. Bosch kreeg een boete van 50 wegens gevaarlijk rijden. Circa 35.000 toeschouwers heb ben voor de tweede maal de gang naar het Olympisch stadion te Amsterdam gemaakt, teneinde opnieuw de revanche van het wereldkampioenschap der stay ers, welke wedstrijd Donderdag avond na 35 ronden wegens re gen moest worden gestaakk bij te wonen. De renners startten in de volgen de volgorde: Lohmann, Lemoine, Diggelmann, Bakker, Schulte, Verschueren, Schorn, Pronk, Bes son en als laatste De Best. Na het begin volgden enkele liciite schermutselingen, waarbij Ver schueren naar de laatste plaats afzakte. Na 15 ronden kwam Ger. rit Schulte in één rush uit de achterhoede naar de tweede plaats en deed de eerste aanval op de leider Lohmann. Deze kwam toen op 20 m afstand van de wereldkampioen die blijkbaar wakker werd geschud en ir, het bekende moordend hoge tempo even later langs alle renners joeg. Hij kwam zes ronden verder tot rust op de tweede plaats. Er waren toen 27 van de 200 ronden gereden. Voorlopig vond de Belg het weer genoeg want zonder strijd liet hij Schorn, De Best en Diggelmann passeren. Precies na 25 km zette Dolfke een nieuwe aanval in, werd aan vankelijk teruggewezen maar slaagde er in, na twee ronden rust te hebben genomen Loh mann van de kop te verdringen. Zijn poging om toen ook maar meteen Pronk een lap te bezor gen mislukte. Onder groot en thousiasme van de toeschouwers maakte de Nederlander gebruik van dit gunstige moment Ver schueren had zich geducht moe ten inspannen om de leiders plaats over te nemen. Niet Pronk of Bakker, die tot nog toe niet veel hadden laten zien, maar De Best haalde dat kunststukje uit. Even later was het toch weer de wereldkampioen, die onze landge noot van de troon stootte. Verschueren was nog niet te vreden en ging weer op Pronk af, die nog steeds achteraan reed. De aanval werd afgeslagen en meteen was daar Bakker, die zich op de eerste plaats nestelde. De Best, Diggelmann en Lohmann volgden hem. Na 50 km bezetten Bakker en De Best, die zich in Parijs niet voor de finale hadden kunnen klasseren, de ere-plaat- sen, gevolgd door Diggelmann, Verschueren, Schulte, Besson, Le moine, Schorn, Lohmann en Pronk Geen van de deelnemers was gedubbeld. Schorn was even later het eerste slachtoffer, toen hij in een duel met Pronk los ge- Toen Verschueren na 55 km op nieuw de sprong naar de kop waagde, ondervond hij niet de minste tegenstand. Voorlopig bleef de situatie ongewijzigd. Na 70 km werden Schulte en Besson gedubbeld maar weer stuitte de wereldkampioen op Lohmann. 14 Ronden vóór het einde kreeg de gangmaker van De Best motor- pech. Wel kwam er een reserve motor in de baan, maar De Best was uit zijn cadans en zijn rol was uitgespeeld. Evenals in Pa- riis nestelde Lohmann zich in de laatste 5 km achter Verschueren voor de beslissende laatste aan val, maar ook nu liet de Belg het niet zover komen, verhoogde het tempo en reed onbedreigd naar de finish Lohmann werd tweede- Pronk derde, Diggelmann vierde en De Best, die de hele avond ver rassend goed had gereden, vijfde. De overigen hadden 1 of meer ronden achterstand. E.M.M. - Terneuzen. Prijsvlucht uit Moescroen. Snelheid eerste duif 785 m. 1. 3. en 4. C. v. d. Hooft; 2. en 7 G Neels; 5., 8. en 9. J. Ollebek; 6. W. de Vos; 10. D. Deurwaarder. 20.25 De gewone man; 20.30 Ge varieerd programma; 22.3a Ac tualiteiten; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.: 12 30 Weerbericht; 12.34 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Opera; 16.00 Sport; 16.45 Gram.; 17.45 Sport, 17.50 Gram.; 18.30 Causerie; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Hoorspel; 20.50 Gram.; 21.30 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogramma; 23.00 Nws.; 23.05 Dansmuziek.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 2