Brits-Amerikaans aanbod ter regeling van het Perzische oliegeschil Good Luck Een nieuwe candidaat Nog steeds zware luchtaanvallen De gestrande Poolse trawler Pholien biedt ontslag aan De eerste emigratie van Nederlandse boerengezinnen naar Brazilië Perzische reactie tot nu toe ongunstig Zweedse autoriteitec ontvingen brieven met vergif Prins Benihard in Farnborough De Jaarbeurs ?s middags later open Prijzen voor wand- en vloertegels vrij Muurvast op het strand 25.000 Km per bromfiets WEERSVERWACHTING DE WINKELSLUITING Thorez spoedig naar Frankrijk terug De zaak-Sybil Johnson DE ZAAK-DRUMMOND Roofoverval in Londen Groot aantal arrestaties in Roemenië? Acheson doet een beroep op Perzië Van het Koreaanse front De politieke toestand in België De Amerikaanse presidentsverkiezing HOOGWATER. ZON- EN MA/ V- STANDEN op onder op onder Sept. 4 5.57 19.20 19.15 6.15 5 5.58 19.18 19.28 7.45 6 6.00 19.16 19.43 9.14 7 6.02 19.14 20.00 10.41 Het aantal radioluisteraars in Nederland Raad van economische aangelegenheden De eenwording van Duitsland Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week'42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1952. 7e JJaargang No. 2130. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Gemeld wordt dat premier dr. Mossadeq Dinsdagavond met Perzische financiële en economi sche deskundigen aan het beraad slagen was over het officiële Brits-Amerikaanse voorstel ter regeling van het Perzische olie- geschil. Kazem Hassibi, lid van de Per zische gemengde oliecommissië, die de regering te Teheran bij vorige gelegenheden vele malen van advies heeft gediend, legde te Teheran een verklaring af, waarin hij tot in bijzonderheden op het Britse-Amerikaanse voor stel inging. „Aanvaarding van dit aanbod zou het opnieuw van kracht worden der in 1933 met Perzië gesloten olie-overeenkomst tot gevolg hebben, terwijl dit ver drag door ons na de Perzische nationalisatiewet als van nul en gener waarde wordt be schouwd", verklaarde hij. „Dit geldt ook voor de bepaling in het oude verdrag, dat geschillen tussen partijen door het inter nationale gerechtshof te Den Haag zouden worden beslecht". „Het Brits-Amerikaanse aan bod gaat ook meer uit van door de regering getroffen regelin gen, hetgeen in strijd is met ons principe dat onderhandeld moet worden tussen de Perzische re gering en de directie der „Ang- lo-Iraniany Oil Company". Tenslotte houdt dit voorstel het op het Perzische olietoneel brengen van een geheel nieuwe figuur in, namelijk die der Ver. Staten". „Het Truman-Churchill-voor- stel houdt zich ook meer bezig met het weer op de wereld markt verschijnen van Perzi- De Zweedse eerste minister Tage Erlander en verscheidene parlementsleden hebben, naar de politie van Stockholm meldt, brieven met vergif ontvangen. Het ingesloten vergif was een soort cyanidesamenstelling in poedervorm. De politie verdenkt een 35- jarige man uit Ulvsunda, bij Stockholm. De naam van de man, een krankzinnige arbei der, die thans in observatie is genomen in een inrichting voor geesteszieken, is nog niet be kendgemaakt. De politie ontdekte, dat de man reeds eerder had gedreigd „politieke vijanden" te doden en dat hij dreigbrieven had ge zonden aan zaken van particu liere personen. Eerste minister Erlander deelde mee, dat hij dadelijk be greep met een brief van een krankzinnige te doen te hebben. Hij voegde er aan toe, dat hij niet geschokt was en wel ge wend is eigenaardige brieven van geestelijk onevenwichtige personen te ontvangen. sche olie, dan met het voor naamste Perzische probleem, namelijk op welke wijze Perzië in staat zal worden gesteld zijn olie op zijn eigen voorwaarden te verkopen. En omdat dit aan bod vooral het eerstgenoemde beoogt, poogt het ook het vroe gere monopolie der „Anglo- Iranian" te doen herleven. Zo worden er geen duidelijk om schreven waarborgen gegeven tegen het weer te werk stellen van Britse olie-technici, iets waar Perzië volstrekt bezwaar tegen zou hebben", aldus Has sibi. Hij uitte verder de vrees dat vertegenwoordigers der „Anglo- Iranian", „die weten hoe ha chelijk de Perzische financiële toestand is", mogelijk de meest onredelijke voorstellen zullen doen voor de aankoop van de 2 millioen t;on olie, die in de raffinaderij van Abadan zijn opgeslagen. Sprekend over 't Amerikaanse aanbod, om Perzië tien millioen dollar te schenken, zeide Hassibi: ,,De Verenigde Staten willen ons dit armzalige bedrag schenken, om zich daarmede voor goed in vloed in onze aangelegenheden te verschaffen. Indien wij hun aan. bod zouden aanvaarden, zouden wij in de toekomst zeker een mil liard dollar verspelen". Een aantal thans te Teheran verblijvende leden van de Perzi sche tweede kamer gaf op schim pende wijze commentaar op het voorstel van president Truman en premier Churchill. Geen hun ner had er ook maar een goed woord voor over. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Ache son, heeft Woensdag een beroep op Perzië gedaan om het Brits- Amerikaanse voorstel ter rege ling van het oliegeschil opnieuw in overweging te nemen. Het Brits-Amerikaanse voor stel, zo zeide Acheson, aanvaardt de nationalisatie van de Perzi sche olie-industrie als een feit en stelt voor aan het internationaal gerechtshof te verzoeken om de aanspraken van beide partijen te onderzoeken. De minister achtte dit voorstel voor Perzië aan vaardbaar, vooral met het oog op de recente uitspraak van het hof, die gunstig voor Perzië was. Ten aanzien van het Ameri kaanse aanbod om Perzië 10 mil lioen dollar te schenken verklaar, de Acheson, dat dit bedrag was bedoeld om Perzië financieel te Prins Bernhard heeft gisteren in gezelschap van enkele Ne derlandse luchtvaartexperts de tentoonstelling van de Engelse luchtvaartindustrie te Farn borough bezocht. steunen, totdat de olie weer op de wereldmarkt zou verschijnen. De grootte van het bedrag was vastgelegd op grond van inlich tingen over het huidige Perzische begrotingstekort, zo voegde de minister hieraan toe. Over de kwestie van de rol, die de „Anglo-Iranian" zou moeten spelen bij het weer op gang bren gen van de olie-industrie, herin nerde Acheson aan artikel zeven van de Perzische nationalisatie- wet, dat zegt, dat de afnemers van olieproducten in de twee jaar, voorafgaande aan de natio nalisatie, voorrang moeten heb ben bij de aankoop van olie. ol- gens de minister komt de An glo-Iranian" als voornaamste af nemer in het verleden in aan merking om onderhandelingen over de aankoop van olie met de Perzen te beginnen. Het Brits- Amerikaanse voorstel zegt echter niet, dat de „Anglo-Iraman de enige afnemer moet zijn, aldus minister Acheson. De Jaarbeurs zal voor het eerst tot 's middags 6 uur in- plaats van tot 5 uur, zijn ge opend. Dit besluit, dat beschouwd moet worden als een proef, is genomen op voorstel van de ad viescommissie uit de deelne mers. In de Staatscourant van gis teren is gepubliceerd de be schikking vrijlating prijzen voor wand- en vloertegels, waardoor genoemde materialen niet meer aan speciale prijsvoorschriften zijn gebonden. Amerikaanse marinevliegtuigen hebben Dinsdag aanvallen uitge voerd op militaire installaties in Noord-Korea. Jachtbommenwer pers vielen het vliegveld van Sïnadjoe aan en spoorbruggen en verkeersknooppunten in het ge bied Hoegnam-Kodjo, aldus AFP. Volgens mededelingen van het 8e leger hebben de communis ten in de maand Augustus 10.052 man verloren, waarvan Een employé van een fabriek van rijwielen met hulpmotor te Papendrecht heeft het plan op gevat een reis te maken op een bromfiets. Hedenmorgen zou de jongeman vertrekken uit Utrecht om eerst naar België te rijden. Het wordt in totaal een „tochtje" van' mis schien wel 2 jaren. De bedoeling is, dat deze brom fietser 25.000 km aflegt. Omdat hij zich bijzonder interesseert voor Afrika, zal hij veel aandacht schenken aan het leven van de inheemse stammen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Koel weer. Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buien. Matige tot vrij krachtige Noordwestelij ke wind. Koel weer. Woensdagmorgen vroeg was de situatie zó, dat de trawler met zware slagzij over stuurboord op de eerste bank lag. De sleepboot had geen contact meer en de red dingboot was teruggehaald. De vier bemanningsleden, die op de trawler achterbleven, zijn nog steeds aan boord. Voor hen be staat echter geen gevaar, want zij kunnen in geval van nood de kleine afstand, die hen van het land scheidt, gemakkelijk zwem mend afleggen. De „Brozd" ligt thans recht voor de ingang van Egmond. Nadat de trawler-kotter door de springvloed verder op het strand was gedreven en met slag- zij op de vloedlijn terechtkwam waar het schip blijkbaar muur vast zit, zijn de kansen voor ber ging er niet beter op geworden. De beide Wijsmuller-sleepboten „Hector" en „Nestor" bleven ech ter in de nabijheid, om zodra er een lijn was overgebracht van de kotter naar een van de sleepbo ten, een poging te wagen het schip vlot te trekken. Dit moest echter met een vlet je gebeuien en door de steeds ruwer worden de zee was de kans, dat zelfs er varen roeiers zich daaraan waag den, zeer gering. De „Hector" en de „Nestor zijn gisteren in de loop van de middag in IJmuiden terugge keerd om beter weer af te wach ten. x Men wil vandaag trachten met behulp van een bergingsscheep je, een z.g. „blazer", een lijn van de kotter naar de sleepboten over te brengen, waarna een poging zal worden gewaagd de kotter los te slepen. Inmiddels is er meer water onder het gestrande scheepje gekomen, waardoor het recht is komen te liggen. De Franse communistische leider Maurice Thorez, die al bijna 2 jaar in de Sowjet.-Unie onder medische behandeling is, zal binnenkort naar Frankrijk terugkeren, zo deelt de commu nistische partij mede. De waarnemende partijleider Duclos, die dit op een bestuurs vergadering meedeelde, zei dat Thorez zijn gezondheid had her kregen en zijn plaats als partij leider weer zou innemen. De algemene bond van werk nemers in handel-, bank- en verzekeringswezen heeft een schrijven gezonden aan de col leges van B. W. en leden van de raden van vele steden in ons land. Dat schrijven besluit: Wij dringen met klem er op aan de fouten van de meeste Tweede en Eerste Kamerleden niet te herhalen, maar in overeen stemming met de wensen uwer gemeentenaren voor uw ge meente te bepalen, dat 1. De 6 uur avondsluiting on verminderd in de toekomst ge handhaafd blijft; 2. De halve dagsluiting voor iedere branche zij het in overleg met de betrokkenen liefst op een middag wordt voorgeschreven; 3. Er geen koopavond wordt ingevoerd. 5028 gesneuvelden. De grootste verliezen leden zij bij de ge vechten om „bunker hill" ten Oosten van Panmoendjon. Voorts hebben Woensdag meer dan 200 vliegtuigen van vlieg dekschepen aanvallen gedaan op Hoengnam en Kodjo in N.- West-Korea. Hoengnam werd zwaar getroffen en benzineop slagplaatsen en 4 gebouwen van een grote fabriek verwoest, al dus een communiqué van de marine. Een reeds van te voren gesig naleerde storm bereikte Woens dag Korea. Aan het front waai de een krachtige wind en er viel regen. Onder de geallieerde soldaten in Korea worden op het ogen blik inzamelingen gehouden om medicijnen en kunstledematen voor jonge, invalide Koreanen te kopen. ^Ml VIRGINIA DEhIBUXE Ook prachtige geschenkdozen van 50 Een militair gerechtshof in Tunis heeft 2 personen tot le venslange dwangarbeid veroor deeld, „omdat zij gepoogd heb ben een gebouw in Soesse op te blazen". De rechercheurs, die een on derzoek instellen naar de ge heimzinnige dood van de Brit se verpleegster Sybil Johnson op 22 Augustus j.l., hebben een jongen van 17 en één van 12 jaar ondervraagd, die kort voor de ontdekking van het lijk in de nabijheid daarvan waren waar genomen. De politie had zich verwonderd jver het feit, dat bij het lijk geen bezittingen waren aange troffen. Uit het verhoor van de beide jongens zou zijn gebleken, dat zij bij het lijk een tas heb ben weggenomen. Zij gaven el kander de schuld van de dief stal, aldus A.F.P. Gustave Dominici, de belang rijkste getuige in de zaak-Drum mond, is Woensdag naar Forcal- quier overgebracht voor een langdurig verhoor. Zoals bekend was hij degene, die op 5 Augus tus de slachtoffers van de drie voudige moord nabij zijn boer derij ontdekte. In de loop van de dag ver voegde de echtgenote van Domi nici zich bij de politiemensen, die het onderzoek leidden. Zij was in een zeer zenuwachtige toestand. Commissaris Sebeille, een van de detectives, deelde later mee, dat zij bijzonderheden had toege voegd aan de „belangrijke ver klaringen", welke Dominici in het eerste deel van zijn verhoor had afgelegd. Dominici wordt om beurten ondervraagd door com missaris Sebeille en hoofdcom missaris Constant. De Belgische premier Jean van Houtte heeft koning Boudewijn de ontslagaanvrage van de minis ter van Justitie Joseph Pholien overhandigd. De koning heeft zich zijn beslissing, of hij de ont slagaanvrage al dan niet zal aan vaarden, nog voorbehouden. De Belgische regering steunt uitslui tend op de Christelijke (Katholie ke) volkspartij. Na afloop van de gisteravond gehouden kabinetsraad en na in gezelschap van minister Pholien VRIJDAG 5 SEPTEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.14 2.49 3.29 3.39 n.m. 2.29 3.04 3.44 3.54 ZON kiiiAN Een nieuwe candidaat voor het Amerikaanse presidentschap Ho mer A. Tomlinson, bisschop van een protestantse secte uit New York, had Dinsdag post gevat voor het Witte Huis. Hij herhaalde zonder ophou den tegen de voorbijgangers, dat hij geloofde, dat president Tru man zijn best heeft gedaan voor de vrede en dat Eisenhower en Stevenson het op hun beurt ook zouden doen, maar, zo betoogde hij, al zwaaiend met een houten degen van een meter vijftig, dat is niet voldoende. Hij werd in zijn propaganda voor zijn programma gesteund door zijn ega, die in de ene hand een met de hand geschilderd bord had en in de andere een grote Amerikaanse vlag. Tomlinson staat grootscheepse migraties voor, waarbij 200 mil lioen personen, w.o. 60 millioen Europeanen uit de overbevolkte landen, zouden moeten worden overgebracht naar Amerika en Afrika, verder zullen 30 millioen negers van het Amerikaanse con tinent moeten worden overge bracht naar West-Afrika om daar „een nieuw land te stich ten". Deze verhuizingen zouden betaald moeten worden met de gelden, die op het ogenblik be steed worden voor herbewape ning. Tomlinson rekent voor zijn verkiezing op de 88 millioen christelijke Amerikanen. Zijn eigen kerkgenootschap telt 54.000 getrouwen. Hij meent dat de Sowjet-Unie zich bij zijn bewe ging zal aansluiten, omdat vol gens hem het Kremlin zal zien, dat de rest van de wereld voor de vrede werkt. Acht gemaskerde bandieten, waaronder een jong meisje, ram den Woensdag te Harrow (West- Londen) met een auto een andere auto, die geld naar een bank bracht. De bandieten wisten na een gevecht te ontsnappen met meer dan duizend pond sterling. Bij de overval gebruikten de misdadigers drie auto's: De eer ste ramde de auto, waarin vier kassiers gezeten waren en bracht haar zodoende tot stilstand. Een tweede wagen kwam van achte ren aanrijden. Drie mannen sprongen er uit en met drie uit de eerste auto sleurden zij de kassiers naar buiten. In een gevecht, dat volgde, sloegen de bandieten een kassier neer met een ploertendoder en zij grepen de koffer met geld. Daarna namen zij de wijk in de tweede auto, gevolgd door een langzamer rijdende derde auto, die kennelijk had staan wachten om vervolgers in verwarring te brengen. Als een eerste uitvloeisel van de emigratie-overeenkomst, welke werd gesloten tussen de Neder landse en Braziliaanse regerin gen, zullen Vrijdag 5 Sept. acht families, in totaal vijftig leden tellend, alsmede een 12-tal vee drijvers naar de Braziliaanse staat Parana vertrekken. Nabij de stad Castro zal er een Nederlandse gemeenschap van landbouwers en veetelers wor den gevestigd: Castrolanda. In totaal zullen er zich vijftig Nederlandse families, meer dan 300 personen tellende, vestigen. Zulks werd mogelijk gemaakt door de eerdergenoemde emigra tie-overeenkomst. De Nederlandse regering heeft er, ondanks de moeilijke na-oor- logse omstandigheden, in toege stemd, dat elke familie-eenheid vee en landbouwwerktuigen en benodigdheden mag uitvoeren tot een bedrag van 30.000, een totaal van 1.500.000 voor de 50 families. De Braziliaanse regering heeft eenzelfde bedrag bestemd voor de vestigings- en onderhouds kosten in de eerste twee jaren, terwijl de staat Parana aan de Nederlandse emigranten een crediet zal verstrekken voor de aankoop van land. Vrijdag zullen er, behalve een groot aantal landbouwwerktui gen, bedrijfsbenodigheden, huis raad, jeeps, zaden enz. ook een 60 stuks vee worden ingescheept. Reeds eerder werden voor deze Nederlandse kolonie in Brazilië 200 stuks vee verscheept. De eerste groep pioniers ver trekt Vrijdag uit Rotterdam met het m.s. „Alioth". De plannen voor dit Castro- project zijn gebaseerd op de er varing, welke werd opgedaan in twee vroegere Nederlandse kolo nies in Brazilië, die in Garambei op 30 kilometer van Castro, in 1911 en die in Ribeira in de staat Sao Paulo, in 1948. De Nederlanders, die zich in de Castro-gemeenschap zullen vesti gen, zullen met zich mee brengen 1000 koeien, 15 jeeps, 12 tracto ren, en gehele uitrusting voor een zuivelfabriek, 25.000 kg za den en pootaardappelen, 250.000 kg meststoffen, zowel als be- driifsbenodigdheden en huisraad, medewerking een plan tot uit uiijisuciiuuig „„„rincr komt voor de emigrate Men hoopt, dat dit project zal leiden tot het aanmoedigen van andere Nederlandse kolonisatie plannen in Zuid-Amerika. Van de zijde van Piomme (Provisional Intergovernmenttal Committee for the movement of migrants from Eurpe) bestaat voor deze vorm van emigratie grote belangstelling. Deze inter nationale organisatie ziet in ana loge plannen als het Nederlandse nieuwe mogelijkheden voor emi gratie. Het Nederlandse plan wordt als een „test-case" beschouwd. Van een emigratie uit humani taire overwegingen komt men tot een emigratie op economi sche en sociologische gronden. Deze emigratie van families, die zelf over middelen beschik ken en die middelen ook naar het ontvangende land mogen overbrengen, werd ook van be lang geacht met het oog op de moeilijkheden in Australië, waar van onlangs door minister Holt in ons land een uiteenzetting werd gegeven. Op de wijze als met het Castro- plan kunnen er in de ontvangen de landen groepen worden ge vormd uit de emigratielanden, die als groepen in het ontvangen de land worden opgenomen, zon der daarbij haar eigen cultuur te verliezen. Twee maanden geleden werd voor het Castro-plan met Piom me contact opgenomen. De be sprekingen hadden tot resultaat, dat deze organisatie bereid was het vervoer over zee der Neder landse emigranten te betalen tot een bedrag van 225.000 gulden. Aanvankelijk bestonden er daartegen bezwaren, omdat het hier families betrof, die over in audiëntie door koning Boude wijn te zijn ontvangen, verklaar de eerste minister Van Houtte, dat de minister van Justitie, Pho lien, zal aftreden. De eerste minister verklaarde verder dat minister Pholien zelf het initiatief tot zijn ontslag heeft genomen, om klaarheid te schep pen in de politieke situatie. Het is te betreuren, aldus de premier- dat men in sommige kringen de mening is toegedaan dat men op het stuk van de amnestie van po litieke delinquenten verder ge gaan is dan in de regeringsver klaring indertijd werd neerge legd. De politiek der regering blijft in dit opzicht echter onge wijzigd. De afgetreden minister van Justitie zal vandaag een ver klaring afleggen tegenover de pers. Premier Jean van Houtte zal een radiorede houden. voering komt voor de emigratie van een 1600 personen uit Italië, Duitsland (gevluchte volksduit sers) en Oostenrijk naar „La Sarena" in Chili. Zij zullen daar boerderijen krijgen. Eerst na het derde jaar moeten zij een begin maken met betaling. Voor die betaling zijn faciliteiten ver strekt in deze zin, dat de afbeta ling zelfs over een periode van 30 jaar kan worden uitgesmeerd. Het Nederlandse plan wordt van de zijde van Piomme als een nieuwe emigratie-philosophie ge zien. Het aantal aangegeven radio ontvangtoestellen in Nederland bedroeg 1 September 1.696.211 tegen 1.690.806 op 1 Augustus. Op 1 Augustus waren er 483.047 aangeslotenen op het rijksradio- distributienet tegen 482.658 op 1 Juli. Volgens te Wenen aangekomen reizigers zijn eind Augustus te Boekarest en vele .andere grote steden in Roemenië talrijke ar restaties verricht. Kort vóór 23 Augustus werden te Boekarest 5000 a 6000 personen aangehouden. Aanvankelijk dacht men, dat dit als voorzorgsmaat regel was gedaan met het oog op de herdenking van de bevrijding van de Roemeense hoofdstad door de Russische legers op 23 Augustus 1944. Later bleek ech ter, dat de betrokkenen ook na deze datum in hechtenis werden gehouden. Het merendeel van de arres tanten wordt gevormd door offi cieren en personen, die vóór het communistisch bewind een be langrijke rol speelden in de poli tiek en hun verwanten. Ook per sonen, die tot de omgeving van het vroegere hof behoorden, wer den aangehouden. Onder hen zou eigen middelen beschikken. Men zich een voormalig hofarts be hoorde toen over de Australische moeilijkheden. Grote betekenis hechtte men aan het feit, dat de emigranten toestemming verkre gen kapitaal over te brengen en men zag in alles een zeer soliede emigratie-bais. Deze vorm van emigratie werd als een bijzonder interessante proefneming be schouwd. In dit verband vernemen wij van Piomme, dat er met haar vinden, wiens geestelijke vermo gens reeds vier jaar gestoord zijn. Volgens genoemde bron is de bedoeling van deze arrestaties het verkrijgen van de woningen en andere bezittingen van de be trokkenen. Onlangs zouden te Brasow 4o0 personen zijn aangehouden met hetzelfde doel, terwijl uit Cluj en andere grote steden soortgelijke berichten ontvangen zijn. In de Dinsdagmiddag gehouden vergadering van de ministerraad zijn de volgende ministers en staatssecretarissen als vaste deel nemers aan de R.E.A. (Raad voor Economische Aangelegenheden uit de ministerraad) aangewezen: Minister-president dr. W. Drees, voorzitter; prof. dr. L. J. M. Beel, vice-voorzitter; mr. J. W. Beyen resp. mr. J. A. M. H. Luns; prof. dr. J. Zijlstra; J. A. van de Kieft; S. L. Mansholt; ir. H. B. J- Witte; J. G. Suurhoff; mr. J. Algera; A. C. de Bruyn en de staatssecreta rissen mr. F. J. Kranenburg; mr. dr. A. A. van Rhijn en de nog te benoemen staatssecretaris voor middenstandszaken. Het Westduitse kabinet heeft zich Woensdag uitgesproken vooi de door de Westelijke mogend heden voorgestelde procedure in zake de eenwording van Duits land. Ook de bondsregering is van mening, dat het houden van algemene en vrije verkiezingen een eerste voorwaarde voor het tot stand komen van een Duits vredesverdrag en de vorming van een regering voor geheel Duits land is. Vandaag zal de bondskanselier Adenauer met de westelijke hoge commissarissen de inhoud van de jongste Russische nota over de Duitse kwestie bespreken.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1