De Belgische vakbeweging en de Benelux De Amerikaanse Presidentsverkiezing Vier Nederlanders terug uit Djakarta De politieke toestand in België HET NIEUWE KABINET Rede van Truman Nu reeds het 10.000ste schip in Rotterdam Ridgway bezoekt Adenauer EISENHOWER OP HET VERKIEZINGSPAD SPION ONTSNAPT VERKIEZINGSCAMPAGNE VAN STEVENSON Stevenson en de katholieke kiezers Zuid-Afrikaanse aanklacht tegen „Time" Aftreden van Pholien geëist WEERSVERWACHTING Mijnwerkers in de V. S. weer aan hei werk Hakenkruisvlaggen in Goettingen BELGISCH TEKORT IN DE E.B.U ZWAARSTE AANVAL UIT DE KOREAANSE OORLOG Anti-communistische propaganda HET AUTO-ONGELUK IN PERU Last van zenuwen f RODE DREIGING TEN NOORDEN VAN INDIA HOOGWATER. ZON- EN MA/ V- STANDEN op onder op onder Sept. 4.42 3 5.55 19.23 19.01 4 5.57 19.20 19.15 6.15 5 5.58 19.18 19.28 7.45 6 6.00 19.16 19.43 9.14 7 6.02 19.14 20.00 10.41 fëmmHTr Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1952. 7e Jaargang Nr. 2129. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De moeilijkheden, die de Bel gische industrie op het ogenblik doormaakt, worden door Belgi sche industriële kringen in het algemeen toegeschreven aan de concurrentie, welke van Neder landse zijde wordt ondervonden en die slechts mogelijk zou zijn door het lager loonpeil in Neder land. Opmerkelijk is het daarom dat het Belgisch vakverbond (soc.) een geheel ander geluid laat horen en er in een publicatie op wijst, dat de Nederlandse lo nen niet de voornaamste oorzaak zijn van de malaise in de Belgi sche industrie. Het A.B.V.V. merkt op, dat een duidelijk onderscheid gemaaxt moet worden tussen de economi sche politiek der beide regerin gen. Nederland volgt een dirigis tische politiek van werkverschaf fing, handhaving van het levens peil der arbeidersklasse, indus trialisatie en bévordering van de uitvoer. De Nederlandse loonspo- iitiek is nauw verbonden aan de algemene politiek en wordt door de werkgevers- en werknemers organisaties gesteund. De economische politiek dei- Belgische regering, aldus het A.B.V.V., welke slechts door de werkgeversorganisaties wordt ge steund, is in wezen liberaal en is herhaaldelijk door de vakbonden aan de kaak gesteld. Onze rege ring, zo heet het verder, heeft geen enkele controle uitgeoefend op de prijzen, heeft de huren doen stijgen en staat geen subsi dies meer toe. Het protectionisme op het gebied van de landbouw cn het gebrekkige systeem van distributie door middel van tal rijke tussenpersonen hebben eveneens een ongunstige invloed op het prijspeil in België. Hoewel de Nederlandse prijzen de con currentie vergemakkelijken, is anderzijds de zwakheid der Bel gische regering op het gebied van de economische politiek de oor zaak van de verscherping van het verschil der kostprijzen in de Beneluxlanden. Ondanks de moeilijkheden van het ogenblik bevestigt het A.B.V.V. zijn gehechtheid aan de idee van een economische unie, aangezien het van oordeel is, dat de vorming van een ruimere markt talrijke voordelen biedt voor de Belgische economie. Hoe wel een strikte gelijkheid in de concurrentievoorwaarden voor het succes van een unie niet on ontbeerlijk is, acht het A.B.V.V. het niettemin noodzakelijk, dat gelijke sociale voorwaarden aan wezig zijn. Daarom wenst het A.B.V.V-, dat de Belgische rege ring onderhandelingen met de Nederlandse aanknoopt over deze aangelegenheid. Teneinde het hoofd te kunnen bieden aan de buitenlandse con currentie, acht het A.B.V.V. het verder noodzakelijk, dat de Bel gische regering tezamen met de werkgevers- en werknemersor ganisaties de toestand in de in dustrie aan een onderzoek onder werpt om vast te stellen welke maatregelen moeten worden ge troffen om het hoofd te bieden aan de vrije concurrentie, die de basis moet vormen van een eco nomische unie. Het A.B.V.V. is er voorstander van, dat de coördinatie der eco nomische, sociale en financiële politiek met voortvarendheid wordt voortgezet en de drie re geringen de mogelijkheid onder zoeken een permanent organisme op ministerieel niveau te instal leren, dat met deze coördinatie wordt belast. Tenslotte dringt het A.B.V.V. er op aan, dat ook de vakbonden worden betrokken bij de bespreking der Beneluxpro- blemen. HET STANDPUNT VAN HET A.C.V. ling veronderstelt op sociaal en economisch gebied. Het bestuur van het A.C.V. ver klaart, dat het geen verlaging van de levensstandaard in België kan aanvaarden. Het meent der halve, dat het in de huidige om standigheden nodig is het be staande loonverschil te vermin deren door een verhoging der lonen in Nederland. Dinsdagmorgen zijn de nieuw benoemde ministers op het paleis Soestdijk door de koningin ont vangen om beëdigd te worden, 's Middags om twee uur is het nieuwe kabinet onder leiding van de minister-president, dr. W. Drees, voor zijn eerste vergade ring bijeengekomen. Het bestuur heeft besloten, dat het Algemeen Christelijk Vak verbond overleg zal plegen met de christelijke vakorganisaties in Nederland, teneinde met betrek king tot de Benelux een gemeen schappelijke syndicale actie te voeren. OUD MINISTER STIKKER AMBASSADEUR TE LONDEN? Volgens het Franse persbureau A. F. P. zal oud-minister Stikker tot ambassadeur in Londen wor den benoemd. De benoeming bij het hof van St. James zou offici eel bekend worden gemaakt zo dra de Britse regering haar agreement heeft verleend. De nieuwe ambassadeur zal, al dus A. F. P., een residentie krij gen in Kensington, omdat de Ne derlandse regering het thans in gebruik zijnde achttiende-eeuwse gebouw aan Portman Squaere, een schepping van de beroemde Engelse architect Robert Adam, niet meer geschikt vindt. Een officiële bevestiging van dit bericht kon op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag nog niet worden gëgeven. Precies vier weken eerder dan verleden jaar boekte Rotterdam zijn 10.000e binnengekomen schip. Het betrof hier het 2269 b.r.t. metende Duitse m.s. „Heddern- heim" uit Bremen. Zoals te doen gebruikelijk, is een deputatie van „Havenbelangen" aan boord ge gaan om de kapitein een blijven de herinnering aan te bieden. Verleden jaar werd met het Engelse s.s. „Fairwood" op 30 September de 10.000 bereikt. Dat betekende toen een recordverbe tering voor wat de jaren na de oorlog betreft, maar dit record is thans weer glansrijk geslagen. A.F.P. meldt dat de West- duitse bondskanselier, dr Kon rad Adenauer, uit Zwitserland, waar hij met vacantie vertoef de, te Bonn teruggekeerd. Reuter voegt hieraan toe dat de opperbevelhebber der Euro pese Navo-strijdkrachten, gene raal Ridgway, de bondskanse lier Dinsdag voor de eerste maal zou bezoeken. Het onderhoud zal van Duitse zijde worden bijgewoond door dr Theodor Blank, Adenauers spe cialist op het gebied der West- Duitse verdediging en de mili taire raadgevers generaal Spei- del en generaal Heusinger. Ook het Algemeen Christelijk Vakverbond in België heeft een studie gewijd aan de gerezen pro blemen. In een communiqué be treurt het bestuur van het A.C.V. dat het niet mogelijk is geweest een eensgezinde actie van het gehele Belgische bedrijfsleven te voeren om een gezonde oplossing te geven aan de bestaande moei lijkheden. Het bestuur heeft vast gesteld, dat in een reeks bedrijfs takken de werkloosheid op angst wekkende wijze toeneemt, het geen het voor een groot deel toe schrijft aan de ongelijke concur rentievoorwaarden in Nederland en België. Het bestuur is van oordeel, dat de voornaamste oor zaak der huidige moeilijkheden in het loonverschil schuilt, dat 30 tot 45 procent ten nadele van België bedraagt. Het A.C.V. acht dat een dergelijk loonverschil niet te rechtvaardigen is omdat het in strijd is met het wezen van een economische unie, welke de grootst mogelijke gelijkschake- De vier Nederlanders, die aan vankelijk in vrijheid waren ge steld, doch later door het militai re gezag te Djakarta wederom „in bescherming waren geno men", zijn gisteren om 5 uur op Schiphol teruggekeerd. Het zijn de heren B. J. Le- clercq, C. W. Goldman, A. C. van Onselen en H. W. Burger Jr. Zij zijn in vrijheid gesteld onder de bepaling, dat zij onmiddellijk In donesië zouden verlaten. Zij heb ben een verklaring afgelegd, dat zij naar Indonesië zullen terug keren, indien de Indonesische re gering dit verzoekt in verband met de nog niet afgesloten A.P. R.A.-kwestie. De vier teruggekeerden bleken bij hun aankomst uiterst zwijg zaam te zijn. Zij verklaarden dit zes kameraden, die nog in Indo nesië gevangen zitten, geen moei lijkheden willen berokkenen. De heer B. J. Leclercq, die in 1945 als oorlogsvrijwilliger naar Indo nesië is gegaan en sindsdien niet meer in Nederland is geweest, vertelde dat hij en zijn lotgeno ten 31 maanden gevangen zijn geweest in verschillende plaatsen in Indonesië, zoals Tjimahi, Che- ribon en Djocja. De behandeling was goed geweest. Hij was in de ze twee en een half jaar onge veer zesmaal verhoord. Dit ge schiedde meestal door Indone siërs, doch ook door een zekere Prinsen, een Nederlandse deser teur, die thans in Indonesische dienst is. Hij en de drie anderen hadden zowel van Indonesiscne Mijnh»rdt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. zijde als van het Nederlandse ho ge commissariaat een stuk or.t vangen ter tekening, waarbij zij verklaren moesten bereid te zijn eventueel naar Indonesië teiug te keren, indien het onderzoek naar de nog niet afgesloten A.P. R.A.-kwestie dit zou vereisen. President Truman heeft Dins dag in een verkiezingsrede re Parkersburg (West-Virginia) de leiding van de republikeinse ver kiezingscampagne ervan be schuldigd, dat zij het gevaar van een oorlog heeft vergroot „door in het wilde weg te spreken over de bevrijding van de volkeren in Oost-Europa, die in slavernij worden gehouden". Hij doelde hierbij op uitlatingen van Eisen hower en Foster Dulles. Generaal Eisenhower, de can- didaat der republikeinse partij, is zijn verkiezingsveldtocht op volle kracht begonnen. Hij maakt een tweedaagse reis door 4 Zuidelijke staten, waarop hij 6 spreekbeurten zal vervullen. Eisenhower is de eer ste republikeinse candidaat, die zich bij zijn verkiezingscampag ne zo diep in het traditionele democratische Zuiden heeft gewaagd. Eisenhower heeft in zijn eer ste verkiezingsrede op zijn of ficiële verkiezingscampagne te Atlanta (Georgië) de regering van Washington beschuldigd van verspilling en ondoeltref fendheid. wordt door immigranten of na komelingen van Poolse immi granten. Voor dit gehoor keerde de gouverneur van Illinois zich tegen de onlangs door generaal Eisenhower gesproken woorden voor het congres van het Ameri kaanse legioen met betrekking tot de volken in de landen die onder Sowjet-Russische invloed staan. „Uit deze woorden", aldus Stevenson, „zou men kunnen af leiden, dat indien de generaal wordt gekozen, hij een of andere stoutmoedige stap zou kunnen doen om te pogen de volken van Oost-Europa van de Sowjet-Rus sische tyrannie te bevrijden". De democratische presidentscandi daat legde er de nadruk op, dat hij verkiezingsbetogen niet geba seerd wilde zien „op de hoop en vrees van de volken, die lijden, noch op de ongerustheid van alle Amerikanen over hun bevrij ding." Stevenson was van me ning, dat de Sowjet-Unie zich niet door „uitsluitend vage woor den of zinloze bedreigingen" zou laten beïnvloeden. Ondanks alle „valse beloften van het Kremlin" vreesde Stevenson niet in goed I vertrouwen met de Sowjet-Unie te onderhandelen, want het slui- De Zwitserse politiek zoekt naar een 54-jarige Duitse spion, Camille Buchmann, die tijdens een bezoek aan de tandarts te Lenzburg aan zij bewaker wist te ontsnappen. Buchmann werd in 1945 tot levenslange gevangenis straf veroordeeld wegens spion- .j... nage voor Duitsland langs de door mede te delen, dat zij hunZwitserse Noordelijke verdedi gingslinie. De pers en de radio hebben het signalement van Buchmann verspreid. „Onze kranten delen ons mede, dat wij in Noord-Afrika twee vliegvelden krijgen voor de prijs van vijf. En zij melden talloze andere gevallen van verkwis ting". Na zijn rede te Detroit heeft Stevenson een toespraak gehou den in het industriestadje Ham track, dat in hoofdzaak bewoond ten van de deur naar de confe rentiezaal betekende het openen van die naar oorlog. a De rooms-katholieke Amerika nen kunnen zonder gewetensbe zwaar op Stevenson stemmen bij de aanstaande presidentsverkie zingen, ondanks het feit dat hij gescheiden is, aldus heeft de bis schop van La Crosse (Wiscon sin), mgr. Treacy, in de „Catho lic Register" geschreven. Mgr Treacy zegt, dat Stevenson klaar blijkelijk de „onschuldige partij" bij de scheiding was en dat zo lang Stevenson niet een ander huwelijk aangaat, niets de katho lieken behoeft te verhinderen op hem te stemmen. Stevenson had gezegd: „Of schoon ik niet aan scheiding ge loof, zal ik me er niet tegen ver zetten. Wij zijn met de grootste wederzijdse achting van elkaar gegaan". In dat geval, aldus mgr Trea cy, is het duidelijk dat gouver neur Stevenson er niet de man naar is om de ontbindbaarheid en heiligheid van het huwelijk licht op te vatten. Een rechter uit Johannesburg, E. G. Halse, heeft een aanklacht wegens laster ingediend tegen het Amerikaanse weekblad „Ti me" en 10.000 pond schadeloos stelling geëist. De aanleiding voor deze aan klacht vormde een artikel in het blad over het proces tegen Emil Solomon Sachs, de oud-secretavis van de kleermakersunie. Volgens „Time" was deze rechtszaak een farce. Sachs was voor de rechter gesleept, hoewel er geen bewiis bestond, dat hij communist was medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Wisselend bewolkt. Wisselende bewolking en over wegend droog weer. Matige Wes telijke wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. DONDERDAG 4 SEPTEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.31 2.06 2.46 2.56 n.m. 1.48 2.23 3.03 3.13 ZON I iliillllL CHINESE i,:/ 1000 km minium VOLKSREPUBLIEK i'iimri nut! TE HEBAh '.Ir:-*' ij||i! hri|!|!!l||!!|i|!l «;pin agam PERZIE KABOEL AFGHANISTAN TIBET LAHORE LHAS GVANTS PAKISTAN SAOSDI ARA3/E WHTAK'/y, I ND Calcutta/ V.PELT Is237? De verspreide berichten van de laatste tijd beginnen er op te wij zen, dat de communistische machten, de Sowjet-Unie en de Chinese Volksrepubliek op de hun eigen wijze beginnen te age ren in het gebied, dat niet wordt gedekt door de Westelijke ver dedigingsstelsels, te weten het West-Europese blok en het Paci- fic-front. Dit is dus globaal aan te duiden met de Zuidkant van Azië, waarvan India en Pakis tan het belangrijkste deel vor men. Tibet werd reeds door de Chi nese communisten bezet en de schaarse berichten die van uit dit land tot het Westen doordringen wijzen er op, dat de bezetting van dit land 20.000 man tot rond 200.000 man wordt opgevoerd. Opvallend is ook dat de regering van India het verzoek heeft ge kregen van de Chinezen om de wachtposten in Gyantze terug te trekken. Het betreft hier een garnizoen van slechts ongeveer 100 man, die volgens een oude overeenkomst met de Dalai Lama belast zijn met de controle van de weg van Lhasa naar de grens van India. In de grensstaten Nepal, Sik kin en Bhoetan begint het Af ghanistan een doel schijnen van de communistische expansie activiteiten. Nadat deze gebieden onder rode bescherming zijn ge bracht ligt de weg naar Delhi en Lahore voor de communisten open. Ook in Perzië is het gevaar van een communistische infiltra tie op grote schaal niet denk beeldig nu het economisch verval van dit land het communisme als het ware naar zich toe lokt. Onder deze omstandigheden is het dus begrijpelijk dat het Wes ten momenteel alles in het werk stelt om het lang gewenste ver dedigingscommando voor het midden-Oosten tot stand te doen komen en tevens de onrust in Perzië te bezweren. De Belgische eerste minister Jean van Houtte wordt heden morgen te Brussel van zijn reis naar de Congo terug verwacht. Deze middag nog zullen de mi nisters in kabinetsraad bijeenko men om de politieke toestand te onderzoeken. Na afloop van een gisteren ge houden vergadering van de so cialistische fracties van Kamer en Senaat is een motie goedge keurd, waarin er bij de voorzit ters der wetgevende vergadering op wordt aangedrongen het par lement zo spoedig mogelijk bijeen te roepen. „Het land gedoogt niet, zo heet het in de motie, dat de regering weigert verantwoor ding af te leggen over de begena diging van de oorlogsmisdadiger De Bodt en de vrijlating van de landsverrader kolonel Van Cop- penolle". Bovendien geven de fracties in de motie uitdrukking aan hun leedwezen en verbitte ring over het feit, dat de dienst plichtigen die hebben deelgeno men aan de militaire opstand als gevolg van het uitblijven van een beslissing betreffende de duur van de diensttijd, door de krijgs raad zijn veroordeeld tot straffen van zes maanden tot drie jaar. Ook de liberale vakbond heeft intussen in een resolutie protest aangetekend tegen de amnestie- politiek der regering. ten. Nadat zij het betoog van Pholien hadden aangehoord, ver klaarde de voorzitter, Nysthovcn, dat het comité de uiteenzetting van de minister niet kon accep teren en diens onmiddellijk af treden eisten. De Belgische minister van jus titie Pholien heeft in zijn kabinet een onderhoud gehad met afge vaardigden van het comité „Op roep tot het land" (Comité d'ap- pel au pays), dat een overkoepe lende organisatie der Belgische verzetsbewegingen is. De uitno diging was van Pholien uitge gaan en in een uitvoerig betoog heeft de minister van justitie zijn beslissing tot begenadiging van „de beul van het concentratie kamp Breendonk" De Bodt en de vrijlating van kolonel Coppenolle gemotiveerd. De twaalf leden van het comité weigerden de door de minister aangeboden sigaret- 46o".000 Amerikaanse mijnwer kers zijn Dinsdag na een sta king van 10 dagen waartoe hun leider John Lewis had besloten ter herdenking van de mijn werkers die bij mijnongelukken om het leven zijn gekomen, het werk hervat. Door de staking, die voorzien is in een van de clausules van het collectieve arbeidscontract, is naar schatting een productie van 10 millioen verloren ge gaan. De staking heeft zich voorgedaan op het ogenblik, dat Lewis, die het huidige contract had opgezegd, met de mijndi- recties over een nieuw contract onderhandelde. De nieuwe eisen van de mijn werkers zijn nog niet bekend. Het minimum salaris van ar beiders in vlamkoolmijnen be draagt 16.35 dollar per dag. Dat van arbeiders in anthracietmij- nen iets meer. Verscheidene inwoners van Göttingen (West-Buitsland) ont dekten Maandagochtend, dat er hakenkruisvlaggen voor hun hui zen hingen. Het bleek, dat een plaatselijke filmmaatschappij een straat met deze vlaggen had „versierd" voor het opnemen van een film, die gedeeltelijk in de periode van het Hitler-bewind speelt. Naar „De Nieuwe Gids" meldt, heeft België over de maand Augustus bij de Europese Be talingsunie een tekort van on geveer 3 millioen dollar. De Belgische overschotten op Engeland en Frankrijk waren niet groot genoeg om het te kort tegenover Nederland, Ita lië en Zwitserland te dekken. België zal de helft van boven genoemd tekort in goud moe ten aanzuiveren. Het tekort te genover Nederland is, aldus het blad, een gevolg van de terug trekking door de Javasche Bank van een bedrag van fr. 200 mil lioen uit de Belgische banken. De hoge uitgaven voor toerisme verklaren het tekort met de an dere landen. Het blad dringt er op aan, nu België tegenover Europa een deficitaire positie inneemt, de belemmeringen op de uitvoer op te heffen. De minister van justitie hield echter niet van „de praatzieke Sachs" en had hem daarom aan gewezen als communist. Rechter Halse had beter geweten, maar Sachs desondanks veroordeeld, omdat de minister van justitie dit bevolen had. Halse zou verder, volgens „Time", erkend hebben, dat de macht van de minister groot en drastisch was en dat hij de vrijheid ernstig aan banden legde. Toch had Halse Sachs tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het hooggerechtshof heeft in middels de eis van rechter Halse in behandeling genomen en ver lof gegeven om beslag te leggen op 1000 pond, welke „Time" te goed heelt bij een bankinstelling in Johannesburg. Verder is aan eiser verlof verleend om „Time" te dagvaarden. „Time" heeft 2 maanden tijd om verzet aan te tekenen of te laten aantekenen. 21 Indiërs en negers, die Zon dag j.l. opzettelijk voor blanken bestemde vertrekken van een sta tion te Durban hebben betreden, zijn tot boeten van zeven pond tien shilling veroordeeld, bij niet betaling te vervangen door een maand gevangenisstraf. De ver oordeelden verkozen de gevange nis. t Te Port Alfred, in het Oostelij ke gedeelte van de Kaapprovin cie, zijn Maandagavond 84 in heemse deelnemers aan de tegen de regering-Malan gerichte „on gehoorzaamheidsactie" gearres teerd wegens het geen acht slaan op de afgekondigde avondklok. Negen arrestanten zijn tot twee pond sterling boete of een maand gevangenisstraf veroordeeld. Zij gaven de voorkeur aan het laat ste. Volgens het hoofdkwartier van de Amerikaanse vloot in 't Verre Oosten is door een ondernomen aanval van marinevliegtuigen 70 van een ijzermijn en een vvaterstoffabriek te Mensan, vier km van de Mandsjoerijse grens, verwoest. De aanval wordt de grootste genoemd van de luchtstrijd krachten der marine in de Ko reaanse oorlog. Meer dan 160 toestellen namen aan de aan val deel. Ook een synthetische olieraffinaderij te Oadji, slechts 19 km van de Russische grens, werd gebombardeerd. In een Dinsdag uitgegeven communiqué wordt gezegd, dat genoemde doelen voor het eerst zijn aangevallen. Er was geen afweer. Een Oost-Berlijnse rechtbank heeft de 67-jarige Gustav Globig veroordeeld tot drie jaar gevan genisstraf wegens het versprei den van anti-communistische propaganda in de vorm van vlug schriften in Oost-Berlijnse tele fooncellen. Sommige vlugschrif ten had hij zelf getikt, andere waren afkomstig van de West- Berlijnse anti-communistische or ganisatie tegen onmenselijkheid, aldus het Oost-Duitse persbureau A.D.N. 27 SLACHTOFFERS. Doordat de bestuurder in slaap was gevallen, is een auto bus op de weg van Chicago, 700 km ten Noorden van Lima, do hoofdstad van Peru, in een ra vijn gestort. 20 Passagiers zijn om het le ven gekomen, terwijl er 7 wer den gewond. De bestuurder was de enige, die ongedeerd bleef.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1