Wat brengt de Radio/ Binnenlands nieuws Sportnieuws I Eric de Noorman in „Hei land der duisternis" Gevonden Voorwerpen. Oud-marmeconstabel Fonieijn dient klacht in De veroordeling van Auerbach Bouw van 144 woningen voor een millioen De ontploffing op Salamis Nieuwe Britse straalbommenwerper DUIVENSPORT EN ilANDELSOVEfiZICHT Advertentiën ZWEMMEN. terneuzen. AXEL. SCHOONDIJKE. ZAAMSLAG. TERNEUZEN. BRESKENS. GROEDE. HULST. i Groot Woonhuis het Woon- en Winkelhuis Uit de Provincie Afscheid Kapitein Van Haersma Buma. Maandagmorgen nam de kapr- tein W H. van Haersma Buma, tot aan die dag districtscomman dant der Koninklijke Marechaus see in het district Terneuzen in intieme kring afscheid van het personeel van genoemd district. De kapitein is met ingang va 1 September benoemd tot kapi tein-adjudant van de minister van oorlog, c.q. de staatssecreta rissen van oorlog te s-Graven- fn verband met dit afscheid waren in het gebouw van de Ko ninklijke Marechaussee te Ter neuzen verenigd afgevaardigden van de twaalf periode in het district Terneuzen afgesloten, waaraan allen nog heel dikwijls met genoegen zullen terugdenken. Viering 72e verjaardag prinses Wilhelmina. Blijkbaar had Axel ditmaal de le September als meest geschikte dag voor de viering van de ver jaardag van prinses Wilhelmina gekozen, ofschoon het aantal vlaggen gering was en het uiter lijk feestvertoon zich bepaalde tot een rondgang door de stad van de jeugd der chr. fröbelschool, die weer een kleurrijke aanblik had door de talloze vlaggetjes. 's Avonds concerteerde de har- concCTt 'door°hef^aaie'weer^eendrukke punt uiteraard veel stag ongekende belangstelling be- j natie, stond, temeer daar dit wel het laatste zomerconcert zal zijn ge- Hulst naderde. Deze werd door de auto gegrepen en enkele me ters meegesleurd. Een vrachtwa gen, waarvan de bestu'urder het ongeluk zag gebeuren, stopte on middellijk, maar kon niet voor komen, dat de Belgische auto er bovenop reed. Doktershulp was spoedig aan wezig. Mej. L„ die een been had gebroken en over inwendige pij nen klaagde, werd naar het zie kenhuis vervoerd. De luxe-wagen was aan de voorzijde geheel in gedeukt, terwijl het rijwiel van mej. L. vernield werd. De vracht wagen liep eveneens schade op. De autobestuurder bekwam een hoofdwonde, doordat hij tegen de voorruit was gebotst. De rijks politie stelde een onderzoek in. Het verkeer ondervond op dit van alle rangen brigades in het district. Nadat door de kapitein met enkele woorden uiteen was gezet met welk doel het personeel was weest. hersteld verenigd, werd eerst andere Abuis nersteia. prekers de gelegenheid gegeven By nacjer onderzoek is gebleken het woord te voeren. Het eerst werd het woord ge voerd door de adjudant-onder officier A. Pauwels, brigadecom mandant te Sas van Gent, als oudste van het district. Spreker bracht daarbij in gevoelvolle be woordingen namens het personeel van het gehele district dank aan de scheidende chef voor de wijze waarop het onder hem had mo gen dienen. Als blijk van waardering werd de kapitein namens het personeel een fraaie bureaustoel aangebo den, waarvan de rugleuning is dat op 1 Juli door de examencom missie ten onrechte voor het M.U. L.O.-diploma werd afgewezen mej. F. van Langevelde. Tot grote vreugde van de be treffende candidate is dit her steld, zodat zij alsnog het diploma ontvangt. Hierdoor zijn alle leerlingen van de Chr. U.L.O. geslaagd. Ontaarde jeugd. Een aantal jeugdige Axelse boefjes schijnen de laatste tijd als hun operatieterrein de omgeving versierd met het wapen van Zee- der jeugdherberg „De Bleye Ha land. Tegelijk werd een fraai be werkte, door allen getekende oorkonde aangeboden. Hierna richtte de adjudant- onderofficier Chr. Overbeeke zich namens het personeel van de dis trictsstaf met woorden van dank en waardering tot de kapitein. Namens het personeel van de staf werd hem een mooi bewerk te blocknote-houder met zilveren inscriptie aangeboden. Mevrouw Van Haersma Buma, die bij deze eenvoudige plechtig heid tegenwoordig was, kreeg een bouquet bloemen aangeboden. Daarna nam de kapitein het woord en dankte in de eerste plaats voor de mooie cadeaux en bloemen. Vervolgens sprak hij over de tijd, ongeveer vier jaar, welke hij in het district Terneu zen had mogen werken. In volg orde liet hij de twaalf brigades in het district de revue passeren en dankte hij ieder op zijn plaats voor al hetgeen in dienst van het wapen der Koninklijke Mare- chaussée was gedaan. Na een kort gezellig samenzijn keerde ieder naar zijn stand plaats terug om weer zijn gewone diensttaak aan te vangen. Met deze eenvoudige plechtig heid is voor de scheidende com mandant en het personeel een Tragisch ongeval. Zondagavond omstreeks 10 uur reed de heer F. S. uit Slijkplaat met zijn rijwiel van Sasput huis waarts. Toen hij het smalle weggedeel te insloeg dat beide gehuchten met elkaar verbindt, kwam hij in aanrijding met de heer C. F., eveneens uit Slijkplaat. Beiden kwamen te vallen, waarbij de heer F. S. zodanig op de stenen viel, dat hij een schedelDasisfrac- tuur opliep en enkele minuten nadien overleed. Het slachtoffer was 46 jaar ROEKELOZE TOCHT MET EEN NIET ZEE-WAARDIG VLOT. Vaartuigen van de Franse kust wacht hebben Maandag de ach tervolging ingezet van een op duizenden pingpongballetjes drij vend vlot, waarmee vijf jonge mannen en één meisje niettegen staande een verbod van de poli tie van Marseille Noord-Afrika probeerden te bereiken. Het vlot „Ken Tookie" ge naamd naar een café te Parijs, is 9 meter lang en 4 meter breed. De kapitein, de 28-jarige Ameri kaan Richard Miller, zeide, dat de tocht gemaakt wordt „om te zien hoe mensen op een vlot het met elkaar stellen." Het gezel schap bestaat verder uit een En gelse student en vier Fransen, onder wie één meisje. De Franse autoriteiten hadden het vlot afgekeurd als niet-zee- waardig en als een gevaar voor de scheepvaart. De jongelui hebben echter kans gezien de haven van Marseille te verlaten. Zij hadden „alle zei len" bijgezet om aan de kust wacht te ontkomen. Dit mocht echter niet baten, want in de middag werden zij gesignaleerd bij de haven van La Cioiat, 20 kilometer ten Z. O. van Marseil le. Het vlot werd naar het punt van uitgang teruggesleept. COMBINATIE OLIFANT—KIP. VERWEKTE SENSATIE. Het bericht, dat dierenstewards van de K. L. M. tot de ontdekking zijn gekomen, dat olifanten, die hoog in de lucht aan hun zorgen zijn toevertrouwd, zich als keuri ge, rustige passagiers gedragen, zolang zij gezelschap hebben van een kip, heeft zijn weg gevonden tot in alle delen van de wereld. Nimmer zijn bij de K. L. M. oud, gehuwd en vader van 4 kin-1 zuike pakken krantenknipsels en deren. De korpschef der gemeente politie te Terneuzen, maakt be kend, dat omtrent de volgende gevonden voorwerpen aan de daarachter vermelde adressen nadere inlichtingen zijn te beko men. Padvindersriem waaraan beves tigd portemonnaie met enig geld, Grenulaan 12; kinderportemon- naie, bureau van politie; kinder- portemonnaie inhoudende lippen, stift, bureau van politie; een lederen tabakszak, Irenestr. 34; zwarte jonge kat, Margrietstraat 36; laars met sok, Tuinpad 18; een boek, Kazernestraat 22; arm bandje, Julianastraat 33; tas, in houdende gereedschap, Stations weg 5; broche, Donze-Visserstr. 38; houten autostep en fietsvlag- getje bedrukt met nummer 13, Geraniumstraat 14; halsdoekje, V. Steenbergenlaan 43; fantasie- j broche (mandje), bureau van po- litie; sikkel, Dekkerstraat 39; bruine portemonnaie met inhoud, 1 bureau van politie; Prov. ken teken N.F. 31109, bureau van politie; zeildoeken tas, Dekker straat 39; 4 entréekaartjes, bu reau van politie; gummibal (bruin), Axelsestraat 18; snoer witte kralen, Blokken 5; blauwe kano, van binnen wit geschilderd, Noordstraat 105; grijs dames jasje, Noordstraat 26; armband met zwarte glazen hartjes, Van Steenbergenlaan 50; kinderhand tasje, Koedijk 30; wit hondje, Ka- naalweg 14; gladde gouden ring, initialen J. F. 18-12-38; salonwa gen Middenkanaalarm tussen 19 en 20 uur; autostep, Javastraat 27; kolenkit, Nieuwediepstr. 99; witte babyschoen met sok, bur. van politie; koffertje met onder goed, Dijkstraat 43; rechter glacé handschoen en een pop, L. Kerk straat 42; doublé damespolshor loge met lederen armbandje, ,Hon- diusstraat 1; een paar beenpijpen (nieuwe in winkelverpakking), Noordstr. 40, Axel; Lipssleutel nr. 13510, Noordstr. 68; Parker vulpen met gouden dop, v. Steen- bergenlaari 50; zakdoekje en een fluitje met een vogeltje er op, Crocusstraat 14; lintmeter, Schel- dekade 20; étui met zakkam, J. v. Stolbergstr. 1; speelgoed Kerst mannetje, bureau van politie; dubbele moersleutel 58 en 11 16, Bernhardstraat 13; zonnebril met wit montuur en zakkam, Blokken 5; vijl, Noordstraat 27; étui met spiegel, schaar, kam en nagelvijl, Grenulaan 9; een paar gele badschoentjes, W. de Zwij gerlaan 11; bruin lederen dames tas, Nieuwstr. 6; sleutel (loper), Haak, le Kortestraat. ghe" met de daar gelegen bos- aanplantingen te hebben gekozen. Een in dit recreatie-oord geïm proviseerde brug werd dezer da gen nagenoeg door hen vernield. Tevens lieten deze jeugdige vandalen ook de levende have van de jeugdherbergouders niet ongemoeid. Een konijn was met een stuk touw vastgebonden en het angstige dier was daardoor zwaar verwond. Het is te hopen dat deze kna pen spoedig tegen de lamp zul len lopen en zij een gerechte straf zullen ontvangen voor deze wan daden. Aanrijding. Gisteren werd de 17-jarige mej. B. uit de Zandstraat, die werk zaam is op de vlasspinnerij alhier op de kruising Juliana—Pr. Hen drikstraat aangereden door een luxe auto, bestuurd door de heer Poortvliet uit Kapelle (Z.-B.). Het meisje reed huiswaarts van haar werk, maar verleende geen voorrang aan de Zuid-Noord rij dende luxewagen die uit de Julia nastraat kwam. Gelukkig kon zij, dank zij de verleende assistentie onzer rijkspolitie, 's avonds nog huiswaarts rijden en liep dit on geval nog goed af. Het rijwiel werd zwaar beschadigd. Vismijn. Aanvoer op de vismijn in de week van 25—30 Augustus. 1797 kg bot van 5616; 1804 kg schar 6721; 1615 kg schol 67—27; 455 kg tong 200—147; 3 kg tarbot 140; 22 kg rog 3822; 5 kg poon 36; 13 kg onverk. vis meel; 13.050 kg exportgarnalen 200—63; 551 kg binnenlandgarna len 92—62. Aanbesteding. De architect L. Rosenkranz uit Oostburg heeft aanbesteed het uitbreiden en dichtbouwen van een hangar voor rekening van de heer M. Daelman te Groede. Ingeschreven werd als volgt: P. Simpelaer, Oostburg ƒ31.000; V. Verstraete, Hoofdplaat 30.750 fa. I. de Blieck, Schoondijke f 29 450; R. Verstraete en Zn, IÖostburg 29.400; C. de Ruy- I scher, Hoofdplaat 28.500; H. Zwier, Retranchement f 27.930. Christelijke Kleuterschool. Mevr. Rouw-Dieleman neemt afscheid. Ernstige aanrijding. Maandagmorgen omstreeks 10 uur deed zich aan de overweg van de lijn HulstClinge nabij de Van Maalstedeweg een ern stige aanrijding voor. Uit de rich ting van de grens kwam een luxe-wagen aangereden, bestuurd door de heer Van H. uit Stekene. Vermoedelijk door de gladheid van de weg slipte de auto, juist op het ogenblik dat een wiel- rijdster, mej. L., uit de richting In de Chr. Kleuterschool te Zaamslag, die voor deze gelegen heid een versierd aanzien had gekregen, heeft mevr. C. Rouw Dieleman Maandagmiddag af scheid genomen van haar leerlin gen en van het bestuur. Tevens werd het nieuwe hoofd, mej. J. Herrebout, verwelkomd en ge ïnstalleerd. Behalve het bestuur waren ook veel moeders aanwezig. De voorzitter, de heer C. A. Dees, opende met gebed, waarna de scheidende juffrouw de kin deren enige liedjes liet zingen. De peuters werden getracteerd op een gebakje, hetgeen ze stellig ook verdiend hadden. Namens het bestuur dankte de heer Dees vervolgens mevrouw RouwDieleman voor alles wat deze voor de school en de kinde ren heeft gedaan. Spr. hoopte, dat het haar in haar verdere leven goed zou gaan en dat zij steeds met voldoening op haar werk zou mogen terugzien. Mevr. Rouw-Dieleman gaf uiting aan haar erkentelijkheid voor de goede samenwerking met het be stuur. Zij richtte zich in haar afscheidswoord tevens tot de aanwezige moeders, tot de help sters en het oud-bestuurslid, de heer Wisse. Juffrouw Kaas, haar opvolgster, wenste zij kracht en wijsheid toe om haar mooie maar moeilijke taak te volbrengen. Het bestuur, aldus mevr. Rouw, heeft met deze benoeming ongetwij feld een goede keuze gedaan. Haar woorden tot de bestuurs leden besloot de spreekster met enige coupletten van het vereni gingslied. De voorzitter droeg daarna de leiding der school over aan mej Herrebout, het nieuwe hoofd. Wij hopen, zei de heer Dees, dat gij met biddend opzien tot God uw werk zult vervullen. Mej. Herrebout verklaarde haar dankwoord alles te zullen doen, wat in haar vermogen ligt om de belangen der school te be hartigen. Ds. Jansma sloot de bijeen komst met dankgebed. Bij het uiteengaan hadden zo wel de vertrekkende leidster ais het nieuwe hoofd vele handen te drukken. brieven met reacties binnengeko men als na het bericht over oli fant en kip. Kranten als de New York Times, omroepverenigingen als de „Mutual Broadeastingsy- stem", het Nederlandse nieuws van Polygoon en ontelbare ande ren verzochten de K. L. M. dit evenement van nabij te mogen beleven. Het Time Life Concern zond een telegram om zo spoedig mogelijk een reportage van dit unicum te mogen maken. Derhal ve zal deze week op Schiphol een middelgrote jumbo arriveren vermoedelijk uit Bangkok be geleid door wat de Duitse pers noemt ,Gesellschaftsdame Huhn." Gehoopt wordt, dat de kip bij de aankomst het vertrouwen, dat de K. L. M. in haar stelt, niet zal be schamen. De ogen van de hele wereld zullen op haar gericht zijn. WOENSDAG 3 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de'vrouw; 9.00 Gram.; 9.35 Waterstanden; 10.00 Boekbespreking; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Ork.; 12.30 Mededelingen; 12.38 Gr.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws. 13.15 Gram.; 13.50 Gram.; 14.00 15.00 Koor; 15.20 Piano; 15.30 Gesproken portret; 14.15 Gr.; Voor de zieken; 16.00 Voor de jeugd; 17.15 Gram.; 17.50 Re geringsuitzending; 18.00 Nws.; 18.15 Varia; 18.20 Actualiteiten; 18 30 Causerie; 19.00 Reportage; 19.20 Gram.; 19.30 Voor de kin deren; 20.00 Nieuws; 20.05 Pol. commentaar; 20.15 Orkest; 21.10 Hoorspel; 22.10 Dansmu ziek; 22.45 Causerie; 23.00 Nws.; 23.15 Orgel; 23.30 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag: 8.00 Nieuws; 8.18 Gew. muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gr.; 11.20 Orkest; 12.00 Piano; 12.30 Mededelingen; 12.33 Lichte mu ziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Cau serie; 13.20 Lichte muziek; 13.40 Gram.; 14.45 Voor de meisjes; 15.00 Gram.; 15.30 Kwartet; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Or gel; 17.50 Marinenieuws18.00 Piano; 18.15 Causerie; 18.30 Orkest; 19.00 Nieuws; 19.10 Gr.; 19.15 Boekbespreking; 19.30 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Koor; 20.15 Orkest; 21.00 Ork.; 21.30 Causerie; 21.50 Gr.; 21.55 Lichte muziek; 22.20 Causerie; 22.30 Gram.; 22.35 Commen taar; 22.45 Gebed; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. BRUSSEL VI. 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 15.30 Zang; 16.00 Orkest; 16.45 Gr.; 17.00 Nieuws; 17.10 Septet; 17.30 Voordracht; 17.45 Gram.; 17.50 Causerie; 18.00 Voordacht; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Orkest; 21.00 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Bas; 23.00 Nieuws. De gewezen marineconstabel A. H. F. Fonteijn, heeft bij de proc.-generaal te Den Haag een klacht ingediend over het geen gevolg geven aan de beide klachten, die hij enige tijd ge leden heeft gericht tot de Haag se officier van justitie. In de eerste dezer klachten acht de heer Fonteijn zich be ledigd door de advocaat-gene raal mr J. de Zaaijer, tijdens een zitting van het Haagse ge rechtshof. In het tweede beschuldigt hij 2 gewezen marine-artsen ervan verklaringen te hebben afge legd in strijd met de waarheid. De heer Fonteijn beweert, met name met betrekking tot de 2e klacht, dat ofwel zijn klacht is juist en er moet gevolg aan worden gegeven, ofwel de klacht is onjuist en hij moet zelf worden vervolgd wegens het valselijk opmaken van een geneeskundige verklaring met het oogmerk en het openbaar gezag te misleiden. Hij had n.l. een opschrift van zulk een ver klaring overgelegd. Het origineel daarvan bevond zich niet bij de officiële stukken. De bouw van 144 woningen in het Zuidwestelijk deel van Bus- sum is gegund aan de laagste inschrijver, de firma M. P. van der Bijl te Zeist, voor een be drag van 1.040.000. In totaal zijn Zondag 13 per sonen om het leven gekomen en 37 gewond door de ontploffing in een munitieopslagplaats op het Griekse eiland Salamis. De cntpolffing deed zich voor, toen zeelieden en brandweer een brand bestreden. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de brand. GEZIN DOOR GASVERSTIKKING gedood. Een gezin van drie personen is in de nacht van Zaterdag op Zondag om het leven gekomen ten gevolge van gasverstikking. Het waren de 30-jarige F. K, ziin 31-jarige vrouw en 5-jarige zoontje, wonende in de Hoorn beekstraat te 's-Gravenhage. Zondagochtend werd het vre selijke ongeval ontdekt. Oorzaak was een gescheurde gasslang. DE GASVERSTIKKING TE DEN HAAG. Naar aanleiding van de gas verstikking in een perceel aan de Van Hoornbeekstraat alhier, waarbij de 30-jarige K. F. F., zijn 31-jarige vrouw en zijn nog geen 5 jaar oud zoontje om het leven kwamen, wordt nader van de po litie het volgende vernomen. Het gezin woonde in een per ceel van het nieuwe complex B.P.M. woningen, dat daar neg in aanbouw is. De heer F. was namelijk bij de B.P.M. in dienst. Zondagmorgen rook een buur dame een scherpe gaslucht, die uit dat perceel kwam. Zij stelde hier onmiddellijk een waker van in kennis, die zich met een buur man naar de bewuste woning be gaf, er een ruit in sloeg en zich zo toegang verschafte. In de slaapkamer werden de slachtof fers dood in bed aangetroffen. In verband met dit tragische ongeval vestigde de politie er met grote nadruk de aandacht op, dat het aanbeveling verdient om steeds de muurkranen van gastoestellen af te sluiten. De meeste gastoestellen zijn door middel van een gasslangetje met de muurkraan verbonden. Dit gasslangetje wordt op de duur poreus en begint dan te scheuren. Wanneer het gastoe stel 's nachts niet brandt en de muurkraan staat open, dan wordt de druk op het slangetje nog groter dan overdag, wanneer het toestel wel brandt. Op deze wijze zijn de laatste jaren al velen het slachtoffer van deze gasslangetjes geworden. Het gezin F. woonde slechts een week in zijn nieuwe woning. De eerste viermotorige straal bommenwerper met driehoeks vleugel (deltawing), de Britse Avro a698, heeft Zaterdag zijn eerste vlucht gemaakt. De eerste invlieger van de „Avros", com mander Falk, verklaarde na af loop van de vlucht van 36 minu ten zeer tevreden te zijn over de prestaties van het toestel. De minister van Bevoorrading, Sandys, verklaarde, dat ueze gro te bommenwerper wellicht een grote invloed zal hebben op de toekomstige ontwikkeling van de luchtoorlog en de burgerlucht vaart. Het vliegtuig is gebouwd door de „A.V.Roe Ltd". De- machine zou in staat zijn de snelheid van het geluid te benaderen (circa 1120 km per uur) en een groot gewicht aan bommen kunnen vervoeren over grote afstanden en op grote hoogte vliegend, waardoor zij een moeilijk doelwit zal vormen voor luchtafweer of jachtvliegtuigen, aldus minister Sandys. Hij deelde voorts mede, dat de Britse regering onlangs besloot een merkbaar aantal van deze nieuwe bommenwerpers (e be stellen zonder te wachten tot het prototype de gewone proefvluch ten achter de rug zou hebben. Josef Klibansky, die als op volger is opgetreden van Philipp Auerbach, heeft een disciplinair proces aanhangig gemaakt te gen de openbare aanklagers Wil helm Hoelzer en Heinrich Kei- sel en tegen de chef van het openbaar ministerie Hartman voorzitter van de senaat, op be schuldiging van ernstig plichts verzuim bij het proces tegen en de veroordeling van Auerbach. Klibansky voert aan, dat het o-penbaar ministerie onkundig bleek van het proces wegens meineed in een andere zaak, dat werd gevoerd tegen Karl Die- kow, die tegen Auerbach heeft getuigt. Zoals bekend heeft Auerbach, die leider was van het bureau voor schadevergoeding aan slachtoffers van het nazi-regi me en beschuldigd werd van onregelmatigheden, na zijn ver oordeling tot enkele jaren ge vangenisstraf zelfmoord ge pleegd. Hij had de tegen hem ingebrachte beschuldigingen ontkend. „De Verwachting" - Axel. Prijsvlucht uit Arras. Snelheid PAARDENMARKT TE UTRECHT. 1 September 1952. Op de Utrechtse paarden markt werden heden aange voerd 378 paarden. De prijzen varieerden voor: Luxe paarden van 900 tot 120; Werkpaarden van 850 tot 1100; Oude paarden van 600 tot 900; Paarden boven 3 jaar van 750 tot 1000; Paarden 'beneden 3 jaar van 600 tot 900; Veulens van 275 tot 375; Hitten van 375 tot 750 gulden. De handel was kalm. VEEMARKT ROTTERDAM. 1 September 1952. Totale aanvoer 1401. Vette koeien en ossen 1021; varkens (lev. gew.) 361; scha pen of lammeren 19. Prijs per kg. Vette koeien le kw. 2,80 tot 2,95; 2e kw. 2,60 tot 2,75; 3e kw. 2,20 tot 2,50. Varkens le kw. 2,24; 2e kw. 2,223e kw. 2,18. Prijs per stuk. Schapen of lammeren le kw. f 90; 2e kw. 75; 3e kw. 60. Overzicht: Vette koeien aan voer groot, handel kalm, prijzen niet hoger, enkele prima's tot 3. Varkens aanvoer minder, han del redelijk, prijzen niet geheel prijshoudend. Schapen of lammeren aan voer gering, handel gced, prij zen onveranderd. GRAANBEURS ROTTERDAM. 1 September 1952. Binnenlandse granen (offi cieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe, zonder vochtconditie, door zeer geringe vraag van de vlakmolenaars van 25 tot 26,05. Voedergranen, met weinig kooplust, flauw gestemd. Zomergerst ƒ30,50 tot 32. Wintergerst 29,50 tot 30,75. Rogge 27 tot 27,50. Haver 26 tot 28. Peulvruchten, kalm. Groene erwten 44 tot 49. Schokkers 45 tot 52 met flauwe afloop. AARDAPPELBEURS TE ROTTERDAM. 1 September 1952. Alles per 100 kg. Kleiaardapplen 35 mm op waarts. Eigenheimers 9 tot 9,25. Bintjes 8,25 tot 8,50. Blauwe Eigenheimers 9,50 tot 10. IJselster 8. Zandaardappelen 35 mm op waarts. Nieuwlandse aardappelen ƒ8,50 tot 9. Voeraardappelen 3,50. eerste jonge duif 1410,5 m 1. F. Mechiels; 2. en 5. M. But ler; 3. D. Dieleman; 4. C. v. d. Broecke; 6. M. Marcusse; 7. en 8. J. Heijnsdijk; 9. J. Vasseur; 10. Th. J. Borgstijn. Snelheid 1ste oude duif 1439 m. 1. W. Herman; 2. A. de Kort; 3. D. Dieleman; 4. J. v. d. Berghe; 5. en 6. F. Mechiels; 7. W. Broek hoven. DE KAN A ALZ WE3IMEUIJ De Britse zwemmer Philip Rising is er in geslaagd Het Ka naai van Engeland naar Frank rijk ever te zwemmen. Rising die in Juli 1951 reeds van Kaap Griz Nez naar Folkestone was gezwommen, heeft 18 uur en 38 minuten in het water vertoefd In ruim 5 uur had hij het mid den bereikt, daarna heeft Ri sing 13 uur liggen worstelen met de stromingen en het ebtij. Totaal uitgeput strompelde hi; het strand van Sangatte, ten W. van Calais op. Hij werd per am bulance naar een hotel ver voerd, waar een masseur klaar stond om hem weer op te knap pen. 116. Urenlang leidt Alhabar de sombere roerganger door het woud, nadat de twee mannin aan hun ach tervolgers ontkomen zijn. Tot zij eindelijk licht in de verte zien schemeren. De bomen wijken uiteen en voor hen strekt zich een kale vlakte uit. „Hèhèhè! Aanschouv/t thans de Verboden Stad, m\jn vriend!" krast de voerman met leedver maak. Orm kan niet ant woorden. De doodse, met stenen overdekte vlakte, die zich vóór hem uit strekt, beneemt de angstige roer ganger een ogenblik alle moed. Te meer daar zich heel in de verte, in het midden der vlakte, de kale Hjnen aftekenen van een reusach tige, zwaar ommuurde stad. Mas sief en dreigend ligt de stad te midden van de steenwoestijn, die zich als een kolossale, ietwat hel- lende cirkel, uit het omringende woud losmaakt als een oase der levenloosheid. „Hè, hè, hèMen zegt dat hier in oude tijden een grote steen uit de hemel viel en een gat in de aarde sloeg. In deze holte bouw den de mannen van de Beer hun Stad. Aardig, vindt ge niet, mijn hartje?" Maar Orm heeft geen aandacht voor aardijkskundige bijzonder heden. „Waar is de Noorman!" wil h\j weten, terwijl zij in de steenwoes tijn afdalen. „Spreek op, land haai! Of hebt ge me soms de ver keerde weg gewezen?" „Geduld, mijn vriend! We nade ren. Scorr heeft hem de snelste weg gewezen. Beklim liever een I steen in plaats van Uw goedwil lende gids, die het beste met U voorheeft, lastig te vallen en kijk of ge hen ziet?" Haastig voldoet Orm aan dit za kelijke voorstel. Om dan een kreet van schrik te slaken. Want dicht bij de poort van de Verboden Stad onderscheidt hij twee kleine figuren. En er kan geen twijfel meer aan bestaan dat de ène Eric de Noorman is. „Hij staat op het punt de stad binnen te gaanzegt de roer ganger angstig. „We halen hem nooit meer in om hem te waar schuwen. H-hij is ver-ver-loren." Met grote blijd- 3° schap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje JOHANNES ANTHONIE. J. DE ZEEUW J. DE ZEEUW-DE LOUW ANTON Terneuzen, 31 Aug. 1952. Noordstraat 2. Tijdelijk adres: Ziekenhuis Terneuzen. Het Bestuur van de Mu ziekvereniging „DE VOL HARDING" te Zaamslag betuigt hiermede haar dank aan allen, die hun steun en medewerking hebben ver leend aan het door haar ge houden Zomerfeest. Zij, die nog iets te vor deren hebben van het door de Muziekvereniging „DE VOLHARDING" gehouden Zomerfeest gelieven hun rekening vóór 6 September 1952 in te dienen bij de Penningmeester de heer J. N. F. SERRARENS. De prijzen van de gratis verloting van de toegangs bewijzen zijn als volgt ge vallen: lste prijs No. 433; 2e pr. no. 1010; 3e pr. no. 613; 4e pr. no. 448; 5e pr. no. 685. De prijzen kunnen afge haald worden bij de heer R. J. VAN DE VEKE te Zaamslag. HET BESTUUH- TE KOOP met Schuur. Te bevragen by: C. DEN ENGELSMAN, Bij de op 9 September 1952 door Notaris K. J. HO VING te Terneuzen te hou den openbare verkoping zal mede worden verkocht ten verzoeke van de erven N. J. Harte-de Nering: met erfpachtsrecht van de grond aan de Lange Kerk straat 10 te Terneuzen, groot 56 centiaren. Ver huurd voor 3,per week. Gevraagd: nette Werkster voor het schoonhouden van winkel en drukkerij. Bij voorkeur 's Zaterdags. Boekhandel A. J. VAN AKEN, Brouwerijstraat 2, Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3