Er woedt een oorlog in Columbia De Nederlands-Belgische textielconcurrentie Versterking N.A.V.O.-luchtinacht Nog geen kabinetscrisis in Egypte Regeringscrisis in België? sn Nieuwe luchtaanvallen Korea Engeland en de Perzische olie Een derde van het land in handen der guarillastrijders Enorme rietdiefstallen in Midden-Java De beschuldigingen tegen de oliemaatschappijen DE WERELDRAAD VAN KERKEN Beschermende maatregelen in België Orders van 400 millioen voor Europa MALIK WORDT VERVANGEN DOOR ZORIN Foster Dulles over het beleid van Truman De nationale trekpaardententoonstelling in Den Bosch Korea-vrijwilligers uit Rotterdam vertrokken WEERS VERW ACHTIN G. HOOGWATER. ZON- EN MAAN STANDEN. Geen grensoverschrijding in Serawak Truman over Korea Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1952. 7e Jaargang No. 2125. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur „De woorden moord en doodslag i zijn in Columbia aan de orde -ran de dag", zo sprak een goedgeïn- I formeerde Amerikaan dezer da gen, die juist uit Bogota was te ruggekeerd, aldus „Newsweek". Hij sprak over de bloedige, half-ondergronds gevoerde ooi- log, die op het platteland woedt en die al drie jaar lang Colum bia's liberalen en conservatieven tegenover elkaar plaatst. Volgens voorzichtige schattingen zijn tot nu toe 15.000 mannen, vrouwen en kinderen in deze strijd ge dood. Andere schattingen spre ken over 20.000, ja zelfs van 50.000 doden. De strijd woedt tussen de gue rilla's van de liberale partij, die niet aan de macht is en de mili taire politie van de conservatieve regering. Op de officiële kaarten, die in omloop zijn, kan men zien, dat de guerilla's een derde van het land in bezit hebben, maar hun derde deel is het golvende grasland van de oostelijke „lla nos" en dat is een dun-bevolkte streek. Hier zwerven ongeveer 5000 guerilla's, die de invallende regeringstroepen neerschieten en van hun wapens beroven. De regeringstroepen gebruiken lich te bommenwerpers tegen de gue rilla's. De strijd vindt voorna melijk plaats in de streken rond Riosucio, Puerto Berrio en bij Cali, maar toch heeft het groot ste deel van het platteland van Columbia de strijd al van nabij meegemaakt, sedert de gevech ten in 1949 uitbraken. De steden zijn tot dusver aan de oorlog ontkomen, daar zij on der controle van sterke legergar- nizoenen staan. Een dergelijke partij-oorlog is niet nieuw voor Columbia. In de 19e eeuw vochten de Colum- biaanse burgers 70 burgeroorlo gen uit. Één daarvan kostte 80.000 mensenlevens, een andere 100.000. Het belangrijkste twistpunt tussen de beide partijen is de kerk. De liberalen zijn zeer anti katholiek, hoewel volgens offi ciële getallen 99,5 procent van Columbia katholiek is. De con servatieven zijn vurige aan hangers van de hiërarchie van de kerk. Tot de liberale partij be horen voornamelijk arbeiders en intellectuelen, terwijl de groot grondbezitters, de boeren en de priesters aan de conservatieve kant staan. De situatie lijkt nog eigenaardiger, als men weet, dat de liberalen bij de jongste ver kiezingen 58 procent van het stemmenaantal behaalden. Leidende figuren van beide partijen hebben diverse pogingen gedaan om een wapenstilstand te bewerkstelligen maar de par- tisanen, die in de „llanos" ver scholen liggen, laten zich niet be reiken. Nog maar kort geleden heeft de paus zich persoonlijk met deze kwestie bemoeid en de katholieke kerk in Columbia heeft zich veel moeite gegeven een vrede te bewerkstelligen, echter zonder resultaat. Het enige middel, waardoor men de hevigheid van de strijd kan inperken, is te voorkomen, dat de guerilla's nog langer wa pens van over de grens gesmok keld krijgen of wapens afnemen van de dode conservatieve poli tiemannen. Namens de Senaatscommissie voor de kleine bedrijven is gis teren meegedeeld, dat geen der 7 grote oliemaatschappijen, welke zijn beschuldigd van mo nopolistische praktijken, is in gegaan op het aanbod om te verschijnen voor de genoemde commissie om de beschuldiging te bestrijden. Een woordvoerder van de commissie heeft nog meege deeld, dat men het goed kan begrijpen, dat de maatschappij en weigeren op de beschuldi gingen in te gaan, terwijl een onderzoek door de grand jury en enige processen hangende zijn. De wereldraad van kerken, die op het ogenblik te Lund (Zwe den) bijeen is, heeft besloten, aan de christelijke kerken een bood schap te zenden, waarin wordt aangedrongen op een groter streven naar eenheid. In deze boodschap, genaamd „een woord tot de kerken", wordt een beroep gedaan op het geweten van de verdeelde chris tenheid. De kerken moeten in zien, zo wordt gezegd, dat „zij dikwijls toelaten, dat zij door de wereldlijke machten en invloe den van elkaar worden geschei den in plaats van tezamen te getuigen van de alleenheer schappij van Christus, die zijn mensen verzamelt, onafhanke lijk van volk, ras en taal". „Gehoorzaamheid aan God eist ook, dat de kerken streven naar eenheid in haar zending voor de wereld. Wij zijn mede verantwoordelijk voor het falen cm de christelijke boodschap aan de mensheid als geheel te brengen, doch wij zijn juist aan deze massa verplicht het Evan gelie te prediken en de eenheid van de kerk te manifesteren", aldus de boodschap. De Verenigde Staten zijn bezig een plan op te stellen om volgend jaar voor een waarde van 400 millioen dollar vliegtuigen in Europa te laten bouwen ter ver sterking van de Navo-lucht- strijdkraehten, zo wordt in een rapport van de speciale vertegen woordiger der V. S. in Europa, William Draper, aan president Truman gezegd. De gelden voor dit program zullen door de V.S. en de Navo- landen gezamenlijk worden ver schaft. De Amerikaanse regering heeft in beginsel reeds toege stemd. Met andere landen wordt nog onderhandeld. Voorts wordt onderhandeld over de productie in Engeland van centuriontanks voor bepaalde Navo-landen, op basis van het „off-shore" aankoopstelsel. Draper geeft een overzicht van de militaire orders, die de V. S. de afgelopen zes maanden in Europese landen hebben ge plaatst. Deze orders hadden een waarde van 683.800.000 dollar, als volgt over de verschillende landen De cijfers omtrent de behaal de resultaten bij 12 in particu liere handen zijnde suikerfa brieken in Midden-Java wijzen uit, dat bij 2 fabrieken in de om geving van Solo en 3 ten Z. van Moeria de rietdiefstallen geen grote omvang hebben maar dat ™^ldr Frankrijk "335.500.000 bij 7 fabrieken in het gebiea dollar; Italië 12g miUioen dollar; van Tegal en Cheribon dedief- Engeland 69 miiiioen dollar; Bei- stallen fantastische almetlngen .- millioen dollar; Nederland hebben aangenomen, aldus de|3g mijjj0en dollar; Griekenland Aneta-correspondent die op Midden-Java bij een onderne- mingsdienst de cijfers ter inzage krG6K' Van de 7000 ha van deze 7 fabrieken werden bijna 2000 ha volkomen kaal geroofd of wel 28 procent van het areaal De opbrengst suiker uit riet, berekend per ha, ging op som mige ondernemingen sterk achteruit. Terwijl normaal ge middeld 125 quintaal suiker per ha wordt verkregen, bereikte Djatibarang een gemiddelde van 81, Tjomal van 77. .Daartegen over staat Sragi met een gemid delde van 126, Moeria met 110 en Modjosragen met 128,8. Het verlies door rietdiefstallen loopt in de millioenen. 11 millioen dollar; Denemarken en Noorwegen ieder 6 milioen dollar; Luxemburg 300.000 dol lar en de niet-Navo-landen 43 millioen. Volgens Draper nemen de wa penzendingen uit de V. S. naar Europa toe, doch dit tempo moet worden versneld, wil men de be hoeften van de Europese verdedi ging dekken. In zijn rapport legt hij verband tussen de noodzaak van een Europees economisch herstel en de defensie-inspannin gen van Europa en dringt aan op een meer liberale handelspolitiek der V. S. Amerika zal zijn invoer uit Europa en andere delen van de wereld „aanzienlijk" moeten verhogen, wil het zijn uitvoer op het huidige peil handhaven en tezelfdertijd hiervoor betaling ontvangen, zo zegt Draper. Zo stelt hij o.m. voor het investeren van Amerikaans kapitaal in het buitenland te bevorderen het program voor wederkerige han delsovereenkomsten uit te brei den en de invoerrechten te verla gen. Draper noemt de vorderingen in Europa op politiek, economisch en militair gebied „bemoedigend". Hij wijst hierbij op de voortgang bij het streven naar integratie en de versterking van de Navo. De moeilijkheden voor de komende maanden moeten echter niet worden onderschat, aldus Draper. Een aantal Europese landen heeft zijn defensie-inspanningen moe ten verminderen niettegenstaan de de Amerikaanse militaire en economische hulp, die op zich zelf al achter is op het program tengevolge van de oorlog in Ko rea. Het besluit van Januari j.l. om voorrang te verlenen aan de leveranties aan Europa acht Dra per een verbetering. Hij voorziet echter, dat de actie van het con gres om het program voor hulp aan het buitenland te besnoeien weer een vertraging van de op bouw van de westelijke defensie zal betekenen. De federatie van de Belgische textielindustrie heeft aan haar leden een nota doen toekomen, waaraan wij het volgende ont lenen. De Belgische textielindustrie wenst, dat de binnenlandse markt, d.w.z. het gebied waarin de Belgische producten vrij kun- Functionarissen van de V. N. hebben meegedeeld, dat Malik als hoofd van de Russische de legatie bij de V. N. zal worden vervangen door Valerian Zorin. Malik en Zorin hebben beiden de rang van onderminister van buitenlandse zaken. Men verwacht, dat Zorin op 15 September zijn nieuwe func tie zal aanvaarden. De zitting van de algemene vergadering der V. N. begint een maand la ter, op 14 October. Zorin was van 1945 tot 1947 ambassadeur te Praag. Ook na zijn terugkeer te Moskou, waar hij het ambt van onder-minister van buitenlandse zaken bekleed de, bezocht hij nog verscheidene malen Tsjecho-Slowakije. In dertijd is gezegd, dat hij nauw was betrokken bij de commu nistische staatsgreep in dit land in 1948. Politieke kringen te New York zijn van mening, dat de vervan ging van Malik door Zorin sa menhangt met het aanstaande congres van de Russische com munistische partij. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Toenemende bewolking. Aanvankelijk zonnig, maar ge leidelijk van het Westen uit toe nemende bewolking. Nog vrijwel overal droog weer. Zwakke tot matige naar Zuidwest krimpende wind. Iets warmer dan gisteren. ZATERDAG 30 AUGUSTUS. Volgens de correspondent te Brussel van het Westdu'tse pers bureau D.P.A. zou België voor een nieuwe regeringscrisis staan. Aanleiding hiervoor zou zijn de begenadiging van de „beul van Reedonck", een besluit dat vorig jaar veranderd in levens lange opsluiting en in Juli van dit jaar in 20 jaar gevangenis straf. Twee weken geleden werd hij voorlopig op vrije voeten ge steld, daar zijn gezondheidstoe stand slecht was en hij een der- V cill iiccUUUbiS. j CCii ucötuii va er aiciiiu aitvni woo tu A11J bij de socialisten, voormalige ver- de van zijn straf had ondergaan. «nucnnon i4Ïq ï'n TJü 'zi /->V» IVionc in hpf Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.29 9.04 9.44 9.54 n.m. 9.05 9.40 10.20 10.30 ZON MAAN op onder op onder Aug. 29 5.47 19.34 16.18 22.53 30 5.48 19.31 17.15 31 5.50 19.29 17.56 0.05 zetslieden en personen, die in Duitse concentratiekampen heb ben gezeten, een storm van ver ontwaardiging heeft verwekt. Uit betrouwbare kringen, al dus de correspondent van D.P.A., is Donderdag vernomen, dat de Belgische minister van justitie Pholien door de waarnemende eerste minister Van Zeeland dringend naar Brussel is ontbo den. Minister Pholien bevindt zich op het ogenblik met vacan- tie in Mexico. Hij zou zich moe ten verdedigen tegen de beschul digingen, die in verband met de begenadiging van Belgische oor logsmisdadigers en collabora teurs tegen hem zijn gebracht. De correspondent meldt ver der, dat Donderdag in Brussel bekend is geworden, dat een Bel gische collaborateur, die aanvan kelijk ter dood werd veroordeeld, is vrijgelaten. Het is Adriën van Coppenolle, die tijdens de Duit se bezetting hoofd van de Belgi sche gendarmerie is geweest. In Mei 1948 werd Van Coppenolle wegens samenwerking met de vijand door een militair tribu naal ter dood veroordeeld. De straf werd in Juli van het Hij bevindt zich thans in het buitenland. Volgens het Belgische blad „Het Volk" wordt verwacht, dat Pholien vandaag in Brussel te ruggekeerd zal zijn. Van offi ciële zijde is tot dusver van een en ander geen bevestiging ver kregen. De Amerikaanse republikeinse adviseur voor buitenlandse za ken, Foster Dulles, heeft te Buf falo verklaard, dat de regering van Truman een „zelfmoord achtige" buitenlandse politiek voert, die in de gehele wereld gepaard gaat met rassendiscri minatie. Dulles deed een beroep op de regering, haar programma tot stuiting van het communisme als mislukt te laten varen en meer aandacht te besteden aan de bevolking en de vraagstuk ken van Azië, Afrika en Zuid- Amerika. De Woensdag als onmiddellijk te verwachten aangekondigde ka binetswijziging zal niet plaatsvin den voor 3 September, na de godsdienstige „courban bairam" feestelijkheden. Premier Maher is voor een paar dagen vacantie naar Mesra Matroek vertrokken en vóór zijn vertrek heeft hij, wat ironisch, de persvertegenwoordigers verzocht hem op de hoogte te houden van de „geruchten over zijn eigen af treden". Deze geruchten, die Woensdag in Cairo de ronde de den, schijnen uit wafdistische kringen te stammen. De regering heeft het Donderdag blijkbaar niet nodig geoordeeld deze ge ruchten tegen te spreken. Volgens goedingelichte kringen is premier Maher van plan zes of zeven nieuwe ministers te benoe men en vier ministers te ont slaan. Voor een functie als minis ter worden o.m. genoemd Mah- moed Mohamed, die in het parle ment de „financiële schandalen van het oude regiem aan de kaak stelde", en Moestafa Marei, die o.m. indertijd de aandacht vestig de op het Palestijnse wapen schandaal. In goedingelichte kringen is men van mening, dat de aange kondigde kabinetswijziging geen I bijzondere politieke betekenis zal hebben. De nieuwe ministers zou- den in hoofdzaak technici zijn en niet behoren tot politieke groepe ringen. Genoemde Mahmoed Mo hamed en Moestafa Marie beho ren tot kringen, die bekend staan om hun politieke onafhankelijk heid. Waarnemers menen, dat Mahers positie door de kabinets wijziging zal worden verstevigd, aldus A.F.P. Na de feestelijkheden zal de regering in buitengewone zitting bijeenkomen om het agrarische hervormingsplan van het leger te bespreken. Volgens Reuter zal premier Maher Mirrit Ghaly, een vooraanstaande deskundige op landbouwgebied, in zijn kabinet opnemen. De premier heeft meegedeeld, dat op de Donderdag gehouden kabinetsvergadering is besloten 't parlement voor paspoorten en nationaliteitsbewijzen te reorga niseren teneinde de 25.000 in Egypte verblijvende buitenlan ders alle aanmoediging te geven om in Egypte te werken en geld te beleggen. Hij heeft opdracht gegeven het verlengen van ver blijfsvergunningen, tot op heden voor buitenlanders een voortdu rende brond van ergernis, te ver gemakkelijken. Voorts deelde de premier mede, dat in de afgelo pen week ruim 250 buitenlanders de Egyptische nationaliteit is verleend. De regeringszuiveringscommis sie heeft de voormalige wafdisti sche minister van openbare wer ken Osman Moharram beschul digd van machtsmisbruik. Mo harram, assistent-secretaris-gene raal van de wafdpartij, werd na de onlusten van 26 Januari als minister ontslagen. Hij zal door de commissie worden opgeroepen om verduisterde gelden terug te betalen. Het bureau van de minister president heeft Donderdagavond een gemeenschappelijke verkla ring van generaal Naguib en pre mier Ali Maher gepubliceerd waarin nadrukkelijk de berichten worden tegengesproken volgens welke een conflict tussen de ge neraal en de premier zou be staan. nen worden verhandeld, zo uit gebreid mogelijk is. Alle indus triëlen zullen inzien, dat hun een „binnenlandse" markt van 20 millioen inwoners veel grotere mogelijkheden biedt dan een markt van 8 millioen inwoners. Daarom heeft de Belgische tex tielindustrie en hebben haar be roepsgroeperingen steeds een levendige belangstelling aan de dag gelegd voor de economische Beneluxunie en de Europese eco nomische unie. Na een overzicht gegeven te hebben van de uitvoer in België van Nederlandse afgewerkte pro ducten, heet het in de nota ver der: Niemand heeft ooit gedacht, dat de reusachtige hoeveelheid weefsels (en in mindere mate garens), die in 1950 en 1951 naar Nederland werden uitgevoerd, als een normale basis konden gelden voor onze toekomstige handel met onze noorderbuur. De Nederlandse markt kende op dat ogenblik een gevoelige schaarste aan textielproducten. Niettemin kan worden vastge steld, dat in de crisisperiode die 1952 kenmerkte, onze uitvoer nog steeds boven het vóóroorlogse peil ligt. Dit is des te treffender, indien men overweegt dat de Nederlandse kostprijzen lager liggen dan de onze. Als schaduwzijde stellen wij vast, dat de invoer van Neder landse textielproducten in Bel gië eveens sterk is toegenomen. Dit was te verwachten, want een economische unie, waarin alle voordelen aan een enkele part ner zouden voorbehouden blijven zou geen zin hebben en tot mis lukking gedoemd zijn. Wegens de afschaffing der tolrechten op de invoer moesten wij een verhoog de concurrentie verwachten van de Nederlandse fabrikanten, zo als trouwens deze laatste een zelfde reactie op hun eigen markt van de Belgische fabrikanten moesten vrezen. Indien deze verhoogde con currentie zich deed gelden in om standigheden, waarin de duurte van de voornaamste elementen van de kostprijs vrijelijk haar normaal peil had kunnen berei ken in het kader van een min of meer geharmoniseerde economi sche, sociale en financiële poli tiek, zou hiertegen niets kunnen worden ingebracht. De Belgische fabrikanten zijn overtuigde voor standers van de vrije onderne ming, die op haar beurt slechts mogelijk is in een stelsel van vrije concurrentie. Zij zijn niet tegen de Neder landse concurrentie op zichzelf gekant, maar wel tegen een con currentie met ongelijke wapens. Het is een onlochenbaar feit, dat de prijzen van sommige pro ductiefactoren en meer bepaald de lonen in België vrijelijk door de omstandigheden worden be paald, terwijl ze in Nederland rechtstreeks worden beïnvloed door een actieve regeringspoli- tiek op het gebied van de levens duurte, zodat de Belgische nor male lonen 30 tot 60 procent ho ger liggen dan de lonen, die in Nederland worden betaald voor de overeenstemmende catego rieën. Het is duidelijk, aldus de nota, dat onder deze omstandigheden de Nederlandse concurrentie zich in alle takken van onze industrie doet gevoelen. Dit is des te ern stiger, omdat dit plaats heeft op een markt in volle crisis en de Nederlandse fabrikanten bij ons veel gemakkelijker afzetgebied vinden dan in de andere landen, waar zij stuiten op beschermende toltarieven, beperkende contin genten of belemmerende mone taire maatregelen. Tenslotte wordt er in de nota op gewezen, dat de woordvoer ders van de federatie van de tex tielindustrie reeds contact heb ben opgenomen met de diensten van het ministerie van economi sche zaken, teneinde hun grieven kenbaar te maken en bescher mende maatregelen te eisen. De tentoonstelling van de Ko ninklijke vereniging „Het Ned. Trekpaard", welke jaarlijks in Den Bosch wordt gehouden, zal ook dit jaar in September wor den gehouden en wel op 9 en 18 September in de Bossche vee- martkhallen. Het gezelschap binnen- en buitenlandse gasten zal Maan dag 8 September officieel ten stadhuize door het gemeentebe stuur worden ontvangen. De keu ringen zullen 2 dagen in beslag nemen. De wekelijkse Bossche vee markt is in verband met de trekpaardententoonstelling niet Woensdag 10 September, maar op Donderdag 11 September. Vliegtuigen van de V. N., die van vliegdekschepen waren op gestegen, hebben zware aan vallen gedaan op een electrische centrale in Noord-Korea. De toestellen werden hevig beschoten door luchtdoelge schut. Voorts werden aanvallen gedaan op Noordelijke bases aan de Noordoost-kust, terwijl su perforten en lichte bommenwer pers een nachtelijk bombarde ment uitvoerden op Pjongjang. Premier Churchill en minister van Buitenlandse Zaken Eden zullen in het komende week-einde de volgende Britse stap met be trekking tot de Perzische olie bespreken, aldus is uit gewoon lijk betrouwbare bron in Londen vernomen. Beide ministers bestudeerden Een woordvoerder van het gouvernement van Serawak heeft Donderdag beweringen tegenge sproken, dat veiligheidstroepen uit Serawak over de grens naar Indonesisch gebied waren ge gaan. Hij verwees naar Indonesi sche berichten uit Djakarta daar omtrent. De woordvoerder zeide, dat patrouilles in Serawak de meest strikte orders hadden ont vangen 800 meter van de grens verwijderd te blijven. Donderdag het verslag van de Britse zaakgelastigde in Teheran, Middleton, die Woensdag een lang onderhoud had met premier Mossadeq in bijzijn van de Ame rikaanse ambassadeur, Hender son. Diplomatieke waarnemers menen, dat de grondslag van dit onderhoud was een aanbod van snelle Amerikaanse dollarhulp in ruil voor een meer realistische houding ten aanzien van het dringende vraagstuk hoe de olie industrie weer op gang kan wor den gebracht. Men gelooft, dat hangende hervatting van de raf finage Engeland bereid zou zijn het aan de markt brengen van in voorraad liggende olie te verge makkelijken, mits het verzekerd is van compensatie bij toekomsti ge verkopen. Men verwacht, dat volgende week Middleton en Henderson een nieuw onderhoud met pre mier Mossadeq zullen hebben, als de uitkomst van hun onderhoud van Woensdag in Washington en in Londen volledig zal zijn bestu deerd. Het Amerikaanse troepen- transportschip „General S. D. Sturgis", dat Donderdagmorgen om 11 uur bij Hoek van Holland de Nieuwe Waterweg opvoer cm in de Maashaven te Rotter dam een aanvullingsdetache ment bestemd voor het Neder landse detachement Ver. Na ties in Korea aan boord te ne men, heeft 's middags tegen vier uur de Rotterdamse haven weer verlaten. President Truman heeft Don derdag op zijn wekelijkse pers conferentie verklaard, nog steeds te hopen op een vreedzame rege ling van de Koreaanse oorlog. Volgens de president zijn er geen geheime plannen om een eind te maken aan de oorlog in Korea. Alle kaarten lagen op tafel en werden iedere dag in extenso door de dagbladen gepubliceerd. Truman weigerde verder in te gaan op het onderwerp en zeide kortaf „geen commentaar" op de vraag, waarop hij zijn hoop op de mogelijkheid van een vreedzame regeling grondde, aanvulling Foster Dulless beleid van Truman. President Truman zeide op een later tijdstip vragen te zullen be antwoorden betreffende de ver klaring van John Foster Dulles. Bij de Engelse Zuidkust heb ben duikers tot op heden zestig auto's geborgen, die 10 dagen ge leden bij de overstromingen in zee waren gespoeld.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1