Eisenhower en Stevenson kiezen de gulden middenweg Republikeinse beweging in Perzië wordt met de dag sterker Besprekingen Kasjmir over Georganiseerd overleg voor de landmacht a.s. Het Russische Partijcongres Verbitterde strijd van tegen man man De commissie voor de krijgsgevangenen Liquidatie organisaties-Woltersom De Japanse schulden aan Frankrijk DE KABINETSFORMATIE Keizerlijke familie verliest het laatste prestige DE STRIJD IN KOREA OPNIEUW ONLUSTEN OP KOJE In Korea gesneuveld WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1952. 7e Jaargang Nr. 2123. WEERSVERW ACHTING. HOOGWATER. ZON- EN MAAN STANDEN. 13.48 15.07 16.18 17.15 17.56 onder 21.24 22.— 22.53 o!o5 Plechtige rouwdienst voor mevrouw Eva Peron Hollandse haringkarretjes in Duitsland Fabricage van oorlogsmateriaal in Zuid-Afrika Kabinet van Rhee beschuldigd van Het bezoek Jones aan Perzië Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Naarmate de 1ste September, van oudsher de datum waarop zoals dat heet de verkiezings strijd in volle hevigheid ont brandt, naderbij komt, lijkt het wel of Eisenhower en Stevenson •de grote rivalen voor het Ameri kaanse presidentschap, in plaats van ijverig de politieke sabels te wetten voor het beslissende handgemeen, steeds dichter naar elkaar toegroeien. Er gaat vrijwel geen dag voorbij waarop beide tegenstanders elkaar niet goed keurend op de schouders kloppen en eikaars verklaringen onder schrijven, zodat sommige politici, bij alle vreugde over een zo op merkelijke eensgezindheid, toch niet een zeker gevoel van wrevel kunnen onderdrukken over het vervagen der concrete tegenstel lingen. Uit de verklaringen die Elsen hower en Stevenson in de afge lopen week hebben afgelegd, is eens te meer gebleken dat beiden het gulden midden hebben geko zen tussen staatssocialisme aan de ene en een extreem laissez- faire aan de andere kant- Zij ver zetten zich fel tegen het dirigis me van de federale regering, maar achten het terzelfder tijd noodzakelijk dat de staat zich mede verantwoordelijk stelt voor het geestelijk en materieel wel zijn van de enkeling'. In een belangrijke rede in het Westen des lands wees de ex- generaal er andermaal op, dat zowel een uiterst linkse als een uiterst rechtse politiek naar dic tatuur en miskenning van de rechten van de mens leiden, met als gevolg een verdere verwij ding van de kloof tussen regering en volk. Reagerend op deze uitspraak van Eisenhower verklaarde Ste venson dat hij zich altijd als een aanhanger van het juiste midden beschouwd had en in dit opzicht niet werkelijk van zijn republi keinse tegenstander verschilde. Zowel Eisenhower als Steven son zijn voorstander van de vrije ondernemingsvorm en van een vermindering van de invloed der federale regering. De eerste acht het bevorderen van 's lands wel vaart een aangelegenheid, die in de eerste plaats iedere Ameri kaan afzonderlijk aangaat, ter wijl de laatste reeds herhaalde lijk betoogd heeft dat de staten en gemeenten zichzelf met het treffen van sociale voorzieningen moeten belasten en niet voortdu rend de blik op Washington ge richt mogen houden. Ook op het gebied van de bui tenlandse politiek bestaat er tus sen beide candidaten een treffen de overeenstemming. Eisenhower zeide in de afgelopen week o.m. dat het besluit van president Truman om in Korea te interve niëren eertijds zijn volledige fn- stemming had gehad en dat hij ook nu nog van mening was dat de Verenigde Staten in 1950 geen andere weg openbleef. Weliswaar gispte hij de Amerikaanse poli tiek in Azië maar hij gaf onmid dellijk toe dat degenen, die de Chinezen het vuur aan de sche nen willen leggen, tot op heden nog nimmer met een uitvoerbaar militair plan voor de dag geko men zijn. Door een aanval op rood-China, aldus de republi keinse candidaat, zouden wij een oorlog ontketenen, waarvan de gevolgen niet te overzien zijn. Intussen acht men het zowel in het democratische als in het re publikeinse kamp nog te vroeg om zich aan voorspiegelingen met betrekking tot de komende ver kiezingscampagne te wagen. Het is bijvoorbeeld zeer goed moge lijk dat de thans bestaande eens gezindheid na „Labor Day" als sneeuw voor de zon zal verdwij nen. Hoewel zowel Stevenson als Eisenhower een actie tegen cor ruptie aangekondigd hebben, zal laatstgenoemde bij de „zuivering" ongetwijfeld veel verder willen gaan dan zijn democratische op ponent, en verwacht wordt dat Eisenhower het in de komende maanden zó zal voorstellen of de Verenigde Staten alleen door fris bloed, d.w-z. door de republi keinse partij, van de ondergang gered kunnen worden. Stevenson van zijn kant zal zeker niet na laten zijn tegenstander onder ogen te brengen dat wanneer on der de „frisse figuren" ook sena tor McCarthy gerekend moet worden, het Amerikaanse volk van een milde regen in de mod- derdrop komt Blijkens een publicatie in de Nederlandse Staatscourant van gisteren worden bij beschikking van de minister van economi sche zaken, met ingang van 25 September 1952 opgeheven de vakgroep „Onderhandse en kas geldleningen", de vakgroep „Borg- en garantie-instellin gen", de ondervakgroep „Borg tochtmaatschappijen" en de on dervakgroep „Regionale borg stellingfondsen". Eveneens met ingang van 25 September wordt bij beschik king van de minister van eco nomische zaken opgeheven de vakgroep „Groothandel in ta bak". De commissie B (militairen be neden de rang van tweede-luite nant) voor georganiseerd over leg militair personeel der konink lijke landmacht kwam in verga dering bijeen ter bespreking van een wetsontwerp, houdende rege len omtrent de rechtsgevolgen van maatregelen, genomen in het tussen 14 Mei 1940 en 5 Mei 1945 De Japanse vice-minister voor buitenlandse zaken heeft mee gedeeld, dat Japan en Frankrijk zijn overeengekomen, dat een bepaald bedrag, dat niet nader werd genoemd, van het Japanse overschot op zijn handel met Frankrijk zal worden gereser veerd voor voorlopige betalin gen op Japans vooroorlogse schulden aan Frankrijk, welke op ongeveer 530 millioen goud- frank worden geraamd. Het Japanse surplus in de handel met Frankrijk wordt ge raamd op 10 millioen pond ster ling. De „Prawda" heeft Dinsdag het verslag van de secretaris van het centrale comité van de Russische communistische partij „Kroesjef, dat op het in October te houden 19e partijcongres zal worden in gediend gepubliceerd. Het rap- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Vrij veel wind. Half tot zwaar bewolkt en in het Noorden van het land af en toe enige lichte regen. In het Zuiden matige en in het Noorden van het land krachtige Zuidwes telijke wind. Weinig verandering in temperatuur. DONDERDAG 28 AUGUSTUS. v.m. n.m. Breskens 6.14 6.32 Terneuzen 6.49 7.07 Hansweert 7.29 7.47 Walsoorden 7.39 7.57 op Aug. 27 5.43 28 5.45 29 5.47 30 5.48 31 5.50 ZON onder MAAN 19.38 19.36 19.31 op port is getiteld: „Wijzigingen van de partijstatuten". Kroesjef verklaart allereerst de nieuwe naam „communistische partij van de Sowjet-Unie". De term „bolsjewistische" is komen te vervallen, omdat „boljewis- tisch en communistisch hetzelfde betekent", aldus Kroesjef. De secretaris verklaart voorts dat nog veel partijleden een zui ver formele en passieve houding aannemen met betrekking tot de toepassing in de practijk van de partijbesluiten. Dit is een groot kwaad, waartegen vastberaden moet worden gestreden, omdat uit een dergelijke houding ver zwakking van de strijdbaarheid kan voortvloeien. Verder merkt hij op, dat het kader van de Sow- jer-organisaties veelal wordt ge worven uit vrienden, familie en kennissen. Dit heeft volgens hem niets met het grondbeginsel van de Russische partij uitstaande. Daarom zal in de statuten wor den omschreven, dat werving van kader moet geschieden naar po litieke en beroepsgeschiktheid van de candidaten. Vervolgens geeft Kroesjef een opsomming van de verplichtingen der partijleden, die „tot doel heb ben het handhaven van de een heid der partij". De reorganisatie van de con trolecommissie der partij, die contröleeomité van het centrale comité wordt, is volgens Kroes jef nodig, omdat gestreden moet worden tegen „inbreuk op de dis cipline en slechts naleving door partijleden van hun verplichtin gen". bezet gehouden Nederlands ge bied met betrekking tot de rechts toestand van militairen der land macht. Hoewel men waardering had voor de wijze, waarop de regering heeft getracht tegemoet te ko men aan de verlangens, welke leven bij de onderscheidene be langenverenigingen, kon het wetsontwerp toch niet bevredi gen. De meerderheid van de verte genwoordigende organisaties kon zich niet verenigen met alleen een nadere vaststelling van de rechtsgevolgen van de besluiten, gericht op het in verband met de opheffing van hun betrekking verleende ontslag uit de militaire dienst aan beroepsmilitairen der landmacht beneden de rang van tweede-luitenant, doch wenste uit drukkelijk vastgesteld te zien, dat deze besluiten moeten worden geacht nimmer van kracht te zijn geweest. Daarnaast betreurden deze ver tegenwoordigers ernstig, dat in het wetsontwerp iedere finan ciële genoegdoening voor de erbij betrokken militairen werd uitge sloten. Voorts kwam de wens naar vo ren om ook de militairen beneden de rand van tweede-luitenant, die op 14 Mei 1940 behoorden tot het wapen der koninklijke mare chaussee die in 1940 ontslagen waren wegens overgang in een burger-rijksbetrekking, in het wetsontwerp op te nemen. De geopperde bedenkingen zul len ter kennis van de regering worden gebracht. Tenslotte werd in het bijzonder de aandacht gevraagd voor de belangen van de in 1940 in dienst zijnde onderofficierencapitulant. In Denemarken is een epide mie van kinderverlamming uitge broken. In de hoofdstad Kopen hagen zijn 450 gevallen gemeld. Voor het merendeel laten deze gevallen zich niet ernstig aan zien. H.M. de koningin heeft ir C. Staf Vrijdag j.l. verzocht haar in te lichten over de mogelijkheden, welke na het mislukken van de formatiepogingen van de heren Drees, Beel en Donker bestaan voor het vormen van een kabinet. Ir Staf heeft gisteren aan de koningin zijn rapport uitge bracht. Hare Majesteit heeft 's avonds op het paleis Soestdijk de ministers Drees, Beel en Staf ontvangen. In de St. Jacobuskerk te 's-Gra- venhage in Dinsdagmorgen een plechtige mis opgedragen voor de zielerust van mevr. Eva Pe ron, de overleden echtgenote van het Argentijnse staatshoofd. Voor deze plechtige rouwdienst be stond grote belangstelling. De mis werd gecelebreerd door deken W. Pompe. Tegenover de met de Argen tijnse vlag bedekte katafalk wa ren ter ene zijde gezeten de ver tegenwoordiger van prins Bern- hard, zijn adjudant luit. ter zee A. F. Eibers. Achter hem hadden vele leden van de hofhouding der koningin plaats genomen. Aan de andere zijde tegenover de katafalk waren gezeten de Ar gentijnse gezant in ons land, de heer A. M. R. Valenzuela en de Argentijnse legatieraad. De Nederlandse regering -was vertegenwoordigd door de demis- sionnaire ministers Stikker, Teu- lings, Beel en Mulderij. Zij had den in het kerkgebouw op de eerste banken plaats genomen. Aan de rechterzijde zat het corps diplomatique, dat vrijwel in zijn geheel was vertegenwoor digd. Voorts werd de mis bijgewoond door de voorzitter van de Twee de Kamer en mevr. mr. L. G. Kortenhorst, door dr. A. Loudon, secretaris-generaal van het per manente hof van arbitrage en mr. F. M. A. Schokking, burge meester van Den Haag. Zeer vele belangstellenden vulden het middenschip van het kerkgebouw. Nadat de mis was gecelebreerd, werd door deken Pompe de ab- soute verricht bij de kataflak. Het Franse blad „La Tribune des Nations" meldt: De keizerlijke familie van Per zië, die nimmer erg populair bij het volk geweest is, verliest in deze dagen het laatste prestige. De recente politieke evolutie, waarvan de voornaamste karak teristiek wel is, dat de Britse in vloed zo getaand is, schijnt een fatale klap voor de monarchie geweest te zijn. Men hoort in Teheran algemeen zeggen, dat de monarchie nooit anders dan een werktuig in dienst van Engeland geweest is en dat, als natuurlijk gevolg van de recente gebeurte nissen, de monarchie thans geen reden van bestaan meer heeft. Ik heb hier, aldus de Franse correspondent, in Teheran tal van vijandige manifestaties tegen de sjah bijgewoond; de alge mene opinie is dan ook, dat de monarchie het laatste obstakel vormt op de weg naar nationale eenheid. De gebeurtenissen in Egypte en vooral de vlucht van Faroek heb ben de positie van de sjah nog moeilijker gemaakt. Het belang, dat bijna alle politieke partijen van Perzië aan de afschaffing van de monarchie hechten, heeft geleid tot de formatie van een geheim comité van actie, dat ge heel buiten de partijen staat en dat zich de uitvoering van het volgende programma ten doel heeft gesteld: 1. Verwijdering van sjah Mo hammed Reza Pahlevi van de troon van Perzië. Volgens een bericht van radio- Humber is bij de kust van Lin colnshire ter hoogte van Caistor waarschijnlijk een vliegtuig in zee gestort. Aan de schepen is verzocht waakzaam te zijn. Het opperbevel der Ver. Naties heeft Dinsdag bekendgemaakt, dat Noordelijke aanvallen op de „bunker Hill" in West-Korea in verbitterde gevechten van man tegen man zijn afgeslagen. De Noordelijken verloren bij hun actie, die betiteld wordt als verkenningsaanvallen op grote schaal, naar schatting 270 man aan doden en gewonden. De aanvallen die wérden uitgevoerd onder dekking van het duister, werden gesteund door artillerie vuur. De Verbondenen behielden hun posities. Volgens radio-Peking hebben Noordkoreaanse guerillastrijders op 17 Augustus een aanval ge daan op Jongdoengpo, minder dan 16 km van het hoofdkwar- In Genève zijn Dinsdag onder leiding van de V.N.-bemiddelaar voor Kasjmir, dr Graham, be sprekingen tussen India en Pa kistan begonnen over de nu reeds vijf jaar oude kwestie-Kasjmir. Het voornaamste punt van be spreking zal zijn de in het slop geraakte demilitarisatiekwestie, d.w.z. het aantal soldaten, dat de partijen aan beide zijden van de scheidingslijn in Kasjmir op de been mogen houden. Deze kwes tie is volgens dr Graham net voornaamste obstakel op de weg naar overeenstemming, In een na de bespreking uitge geven communiqué is verklaard, dat de conferentie in een vriend schappelijke sfeer is begonnen. Beide delegaties zegden dr Gra ham hun volledige medewerking toe en verklaarden vastbesloten te zijn voort te bouwen op basis van de reeds bereikte overeen stemming. Daarna werden de door de V.N.-bemiddelaar herzie ne voorstellen besproken, aldus het communiqué. (De demilitairisatie van Kasj mir was reeds in beginsel aan vaard als inleiding voor een volksstemming over de vraag, of Kasjmir zich bij India of Pakis tan zal voegen. Tot dusver is nog geen overeenstemming bereikt over de wijze van demilitarisa- tie). Voor het eerst na de oorlog is in Munster weer Hollandse ha ring aan de kar te koop. Enige ondernemende - Nederlanders in visserscostuum staan er n.l. op de weekmarkten met haring en doen goede zaken. Zij hebben zelfs plannen hun haring ook in andere Westfaalse steden te gaan verkopen en een palingrokerij in Munster te stich ten. rechtstreeks verantwoordelijk aan het secretariaat-generaal der V. N. De speciale V. N.-commissie voor krijgsgevangenzaken heeft Dinsdag haar derde zitting in Ge nève geopend om de totdusver vruchteloze pogingen te hervat ten, honderdduizenden verdwe nen mannen op te sporen. De vergadering van Dinsdag was besloten. Vandaag zullen ver klaringen in een openbare verga dering worden afgelegd door de afgevaardigden van de landen, die in hoofdzaak bij het vraag stuk van de krijgsgevangenen zijn betrokken: Italië, Japan en Duitsland. Men verwacht niet, dat de Sowjet-Unie, die de com missie sedert haar samenstelling in 1950 heeft geboycot, vertegen woordigd zal zijn. Behalve Italië, Japan en West- Duitsland hebben ook andere lan den, waaronder de V. S., Enge land, Frankrijk, België, Neder land, Luxemburg en Denemar ken aan vorige vergaderingen van de commissie deelgenomen. Aan de commissie is opgedra gen „de kwestie van de krijgsge vangenen in zuiver humanitaire zin en onder omstandigheden, aanvaardbaar voor alle betrok ken regeringen, op te lossen". De leden van de commissie tre den als particulieren op en zijn Voor de eerste maal gaat Zuid- Afrika in vredestijd oorlogsmate riaal vervaardigen voor export. Het materiaal (speciale benzine- blikken voor het Britse leger) wordt binnenkort in een fabriek nabij Johannesburg vervaardigd. Tegelijkertijd is bekend gemaakt, dat de Unie-regering een fabriek voor antitank-raketten, geweer- en mitrailleurlopen gaat oprich ten met behulp van deskundigen uit Engeland. Een aantal van deze lopen, vervaardigd uit Zuid afrikaans staal, wordt op het ogenblik in Engeland getest. tier van het 8ste leger te Seoel. Zij verwoestten een politiepost en beschadigden een spoorweg station bij hun aanval, die twee uur duurde en wisten te ont komen, vóórdat Amerikaanse en Zuidkoreaanse troepen aan kwamen, aldus radio-Peking. Volgens autoriteiten van de V. N. zijn op 11 Augustus j.l. op nieuw ongeregeldheden in een krijgsgevangenkamp op het eiland Koje voorgekomen, waar bij 38 Noordkoreaanse gevange nen werden gewond. Een woodvoerder zeide, dat deze mededeling was vertraagd door wijzigingen in de kampad ministratie. De ongeregeldheden waren entstaan, nadat „bekende agita tors en fanatiekelingen" gewei gerd hadden op te houden met „als bezetenen te zingen". Troepen der Verbondenen maakten tenslotte hieraan een einde door het vuren met ha gel, nadat zij aanvankelijk zon der succes 80 traangasbommen hadden geworpen. De regering maakt bekend, dat tijdens gevechten in Korea op 21 Augustus 1952 is gesneu veld de soldaat T. J. Heugen, legernummer 300120093. De soldaat Heugen werd 20 Januari 1930 geboren en was afkomstig uit Schaesflberg (L.). Vertrek aanvullings- detaehement N.D.V.N. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden vertrekt op 28 Augustus a.s. weer een aanvul lingsdetachement bestemd voor het Nederlands detachement Ver enigde Naties uit de haven van Rotterdam naar Korea. Het detachement, dat twee offi cieren, drie onderofficieren en 95 korporaals en manschappen telt, staat onder leiding van de le luitenant E. Rowe uit Rotterdam. De Zuidkoreaanse volksverte genwoordiging heeft Dinsdag de regering van president Rhee er van beschuldigd zich onrechtma tig gelden tot een bedrag van on geveer vier millioen dollar toege- eigend te hebben en gedreigd met een motie van wantrouwen. Volgens de beschuldiging heb ben veertien handelaren, die bij Rhee in de gunst stonden, tegen officiële koers dollars kunnen ko pen die aan de staat toebehoor den en afkomstig waren van de verkoop van Zuidkoreaanse tung- steen, en deze dollars vervolgens tegen zwarte prijs kunnen verko pen. De door de volksvertegen woordiging benoemde commissie van onderzoek meent dat zekere gelden, die bij de recente politie ke crisis en de verkiezingscam pagne ten gunste van Rhee wer den aangewend, van deze hande laren verkregen zijn. 2. Restitutie van de millioenen dollars, die de souverein bij bui tenlandse banken heeft gedepo neerd, alvorens men hem toestaat het land te verlaten. 3. Toezicht op het leger en op de officieren, die ervan verdacht worden een militaire staatsgreep te willen uitvoeren. 4. Het prganiseren van gehei me militaire kaders opdat elke poging tot een staatsgreep van het leger of tot een vlucht van de sjah verijdeld kan worden. 5. Intrekking van de krijgs wet. De vorming van dit comité is een gebeurtenis van enorm be lang geweest. Ik kan, aldus de Franse correspondent, de zeer be langrijke verklaring, die een hoge Perzische autoriteit van het Per zische rechtswezen tegenover mij afgelegd heeft, in dit verband hier aanhalen. Volgens deze man is het actie-comité verdeeld in verschillende secties, waarvan de leden elkaar niet kennen. Hij zelf behoort tot de juridische sectie, die een requisitoir tegen de sjah, uit naam van het Perzische volk voorbereidt. Het actie-comité be schouwt de sjah als de verant woordelijke man voor de moord op de Koerdenleider Mohammed Qazi en Mohammed Massoud, hoofdredacteur van de krant „Mard Amrouz". De moord op Mohammed Qazi, de geestelijke en politieke leider van het Koer denvolk is niet minder dan een vorm van hoogverraad geweest, die de territoriale integriteit van het land bedreigt. Sedert deze moord is de haat van de Koerden tegen Perzië steeds groter gewor den en zij wachten alleen nog op het geschikte moment, waarop ze zich tot een onafhankelijke natie zullen kunnen afscheiden. Mo hammed Qazi wenste de vereni- "ging van alle Koerden in het kader van een Perzische federa tie. Het actie-comité zou in het be zit zijn van een fotocopy van een privé-brief, die een Amerikaanse bankier gestuurd had naar Ala, Perzisch ambassadeur in Wa shington, waarin over de beleg gingen van de sjah in de V. S. gesproken werd. Genoemde rechtskundige auto riteit, die mij te woord stond, zo vervolgt de correspondent, wees vooral op het niet-politiek karak ter van het comité, dat georga niseerd zou zijn volgens een tra ditionele methode in Perzië en volgens welke een groot aantal mensen medewerken, zonder dat ze elkaar kennen. Hij voegde er aan toe, dat de afschaffing van de krijgswet in Teheran een feit, dat inmiddels weer onge daan gemaakt zou zijn indi rect het werk van dit comité was en dat dank zij de militaire afde ling van het actie-comité, elke staatsgreep, zoals deze het doel van de Britse politiek is, ten dode is opgeschreven Inmiddels zijn reeds 15 hoge Perzische officieren uit hun func tie ontheven De woordvoerder van het Wit te Huis, MrDermott, heeft ver klaard, dat het ministerie van Buitenlandse Zaken der V.S. niets te maken heeft met het bezoek van-Alton Jones aan Perzië. Al ton Jones, president van de „Ci ties Service Oil-company", be vindt zich, zoals gemeld, thans in Perzië. Jones, zo vervolgde Mc Dermott, vertegenwoordigt in geen enkel opzicht de Amerikaan se regering. De Britse regering was van Jones bezoek op de hoogte, doch Mc Dermott zeide niet te weten „wanneer zij haar inlichting heeft ontvangen". Een aantal Amerikaanse functiona rissen was reeds twee tot drie weken vóór Jones' vertrek door hem op de hoogte gebracht. Jones heeft op eigen verzoek een onderhoud met president Truman gehad, doch volgens functionarissen betekent dit geenszins dat zijn reis officieel is goedgekeurd. Men verklaart, dat er geen verschil bestaat tussen het bezoek van Jones en dat van andere Amerikaanse zakenlieden. Wel was Jones de belangrijkste „olieman", die sinds het ontstaan van het conflict tussen Perzië en Engeland naar Teheran was ge reisd. - Een Israëlische militaire woordvoerder heeft Dinsdag meegedeeld, dat bij een treffen tussen een Jordaanse en een Is raëlische patrouille aan de Jor- daans-Israelische grens een Is raëlische soldaat om het leven is gekomen Dit was het derde grensincident in een week tijds.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1