Klopjacht van Zweedse politie op moordenaar Kerkdiensten VOOR DE ZONDAG Ex-Burgemeester van Roden voor de rechter AGENDA De Winkeiweekfeesten in Terneuzen Dag der Sporten HOOFDPIJN? VREDE BIJ GOD M Russisshe vrouw wil niet terug ZONDAG 24 AUGUSTUS. NED. HERV. KERK. TERNEUZEN. Duitse smokkelbende veroordeeld Koopman kocht een gesigneerd schoolportret van cfe Koningin AXEL. VLTSSINGEN. Zware aardbeving in Califomië De Zweedse politie heeft een grote klopjacht geopend op een desperado, die in de nacht van Donderdag op Vrijdag door moord en brandstichting in de Zuid-Zweedse provincie Skaane (Schonen) acht mensen van het leven heeft beroofd. Eerst stak hij de woning van zijn ouders in brand waardoor zij in de vlam men omkwamen. Daarna ver moordde hij zijn 24-jarige ver loofde en de 54-jarige directrice van een tehuis voor ouden van dagen. Tenslotte stak hij ook 't tehuis in brand. Bij deze brand zijn drie vrouwen en een man om het leven gekomen. Volgens een nader bericht zoekt de politie naar een te Hur- va in het Zuiden van de provincie Skaane woonachtige politieagent. De dader is de 25-jarige Tore Hedin. Hij doodde zijn 24-jarige verloofde Ulla Oestberg en de directrice van 't huis voor ouden van dagen, de 54-jarige Agnes Lundin, met 'n bijl. Na 't plegen van zijn gruweldaden vluchtte hij in een auto. De auto is later ge vonden te Fogdarp. In de auto had Hedin een brief achtergela ten, waarin hij bekent de mis daden van de afgelopen nacht be dreven te hebben en ook een moord, die ongeveer een jaar ge leden in Tjoernarp (Schonen) is!auto Donderdagochtendvroeg is gepleegd, waar Hedin toen politie aangetroffen. Volgens zijn bu- agent was. ren was hij een aardige en vrieiu Van Hedin zelf is tot dusver delijke jongeman. Wij dan, gerechtvaardigd zijnde door het geloof, heb ben vrede bij God door onze Here Jezus Christus. Rom. 5 1. Hoe heerlijk rustig en ver zekerd spreekt hier de Apostel. Het is voor hem een feit boven alle twijfel verheven: wij die ge loven zijn gerechtvaardigd, en hebben dus het onontbeerlijke voor het leven der ziel: vrede bij God. Na zoveel eeuwen zijn er stormrammen van ongeloof en menselijke eigenwaan gekomen, die aanbeuken tegen deze rots en spreken van een opklimmen ten hemel door eigen kracht en eigen opheffing. Nu zijn daar geslach ten opgestaan, die zichzelf een naam willen maken, die hun de hemel ontsluit, met verwerping van de enige Naam onder de hemel gegeven, waardoor wij kunnen zalig worden. Maar de geloofsverzekerdheid van Paulus is nog, te midden der aanvallen van buiten, hei deel van velen. Van wie? Van allen, die voor zichzelf geen andere naam hebben leren kennen dan van „verloren zondaar" en die in Jezus Christus hun gerechtig heid hebben gevonden. Deze rechtvaardiging is de vol komen vergeving onzer zonden. Dat is geen zaak van gevoel. Dat is geen zaak, die men zich ver werven, veroveren kan. Die rechtvaardiging grondt zich op niets anders dan op de vrijmach tige genade van onze God. Wat is de vrucht van die rechtvaar diging? De kostelijkste Paradijs vrucht: vrede vrede bij God! Welzalig hij, die Christus heeft gevonden, Wie op Zijn weg zijn Heiland fis ontmoet, Die bij Zijn kruis verlossing vond fvan zonden En reiniging in Zijn onschatbaar [bloed. geen spoor gevonden. Volgens AFP is blijkens het schrijven van Hedin de moord te Tjoernarp gepleegd op een mole naar in het begin van het jaar. Hedin had als veldwachter aan het onderzoek, dat geen resultaat opleverde, deelgenomen. De mo lenaar kwam in z'n woning, die in brand gestoken was, om. Men vermoedt, dat de wroeging van deze misdaad Hedin tot zijn waan zinnige daden gedreven heeft. Naar naderhand is komen vast te staan, heeft Hedin eerst zijn verloofde, die als verpleegster in een tehuis voor ouden van dagen werkzaam was, vermoord. De directrice van het tehuis, die te hulp snelde, werd het volgende slachtoffer van Hedin, die zich daarna naar het huis van zijn ouders begaf en het in brand stak. Hedin keerde toen terug naar het rusthuis om ook dit in brand te steken, waarschijnlijk met de bedoeling alle sporen van zijn misdaden uit te wissen. Een der bewoners was echter wak ker geworden en sloeg alarm. De brandweer heeft 13 bewoners van het tehuis gered. Vier bewo ners zijn in de rook gestikt. In zijn brief zegt Hedin, dat hij zijn ouders vermoord heeft omdat hij niet wilde, dat zij zouden we ten, dat hij een moordenaar was. Twee dagen geleden is Hedin ontslagen bij de politite omdat hij zijn verloofde had bedreigd en mishandeld. Algemeen wordt geloofd, dat Hedin zich verdron- Men vermoedt, dat Hedin zijn ouders heeft vermoord, alvorens hun huis in brand te steken. Het motief voor de moord, die Hedin in Tjoernarp heeft ge pleegd, was geldgebrek. Een snikkende Russische vrouw, die met een Italiaan ge trouwd is, heeft de politie te Ta ranto in Italië verteld, dat Sow- jet-Russische diplomaten haar willen dwingen naar de Sow jet- Unie terug te keren. De vrouw, de 28-jarige Anna Krucik, zei dat zij de afgelopen twee jaar met tussenpozen van enkele maanden bezoek krijgt van leden van de Sowjet-ambas sade te Rome. Elke keer lieten zij geld achter en zeiden zij haar dat zij onmiddellijk naar de Sow jet-Unie moest terugkeren. Zi; voegde daaraan toe, dat de diplo maten regelmatig het land afrei zen om andere Russen te bezoe ken die daar wonen. De vrouw deed haar verhaal nadat Italiaanse rechercheurs twee mannen hadden onder vraagd na een bezoek aan haar. Zij bleken inderdaad diplomaten van de Russische ambassade te Rome te zijn, maar werden daar heen terüggezonden omdat hun passen niét geldig waren voor het ken heeft in het meer waarbij zijn gebied van Taranto. Uit de Provincie Vrijdagmorgen stond voor de arrondissementsrechtbank te As sen terecht de 55-jarige Harma- nus H., ontslagen burgemeester van de gemeenté Roden. Hem was ten laste gelegd oplichting van de gemeentesceretaris en de gemeente-architect zijner ge meente. Verdachte was in het jaar 1946 burgemeester van de gemeente Roden geworden en beijverde zich in die functie ten zeerste in dustrie aan te trekken. Hij ging zelfs zover dat er voor de N.V- Centrale Werkplaats van de Verenigde Werktuigen Industrie te Groningen een loods in zijn gemeente werd gebouwd, zonder dat de daarvoor vereiste vergun ning aanwezig was. Dit bracht hem in conflict met wederop bouw, doch hij werd in de gele genheid gesteld een afkoopsom van 1000,— te betalen. Daar mede begonnen de moeilijkheden zich evenwel op te stapelen, want de ex-burgemeester stapte naar zijn secretaris en vertelde dat hij een boete had gekregen van ƒ2500,— voor de clandestie ne bouw van de loods. Er werden besprekingen gevoerd tussen burgemeester, secretaris en ar chitect, die zich eigenlijk ook schuldig voelden, en toen kwam de burgemeester met het voor stel ƒ2500,— te nemen uit het ZATERDAG 23 AUGUSTUS. NED. HERV. KERK. Schoondtfke: 7 uur Avondgebed. Oost Zeeuws-Vlaanderen. Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. r-, Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. D. A. ten Haaft. Hontenisse: 9.30 uur Ds. K. Ver beek. Hulst: 10.30 uur Ds. J. Homan. (Bed. H. Doop). Sas van Gent: 10 uur Ds. A. G. Honders. Philippine: 2.30 uur Ds. A. C. Honders. Sluiskil: 10 en 2.30 uur Ds. Joh. W. Starrenburg. Terneuzen: 10 uur Ds. Jongeboer van Lisse; 2.30 uur Ds. P. A. v d. Vlugt. Driewegen: 7 uur Ds. Jongeboer, van Lisse. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Dr. L. J. Cazemier, van Schie dam. West Zeeuws-Vlaanderen. Aardenburg: 10.30 uur Wika G. W. Blom, van Gent. St. Kruis: 9 uur Wika G. W. Blom van Gent. Biervliet.: 9.30 uur Ds. H. C. P. M. Wiebosch. Breskens: 10 uur Ds. J. H. van Beusekom. Cadzand: 7 uur Ds. L. P. W. Groenveld, van Sluis. Hoofdplaat: 11 uur Ds. C. Blom- aard, van IJzendijke. Groede: 9.30 uur Ds. C. B. Boere. Nieuwvliet10 uur Cand. C. Boo gaard, van Hoedekenskerke. Oostburg: 10 uur Ds. W. J. Four- nier (Bed. H. Avondmaal). Retranchement: 9.30 uur Ds. J. B. van Bork. Schoondijke: 9.30 uur Prof. Dr. M. J. A. de Vrijer. Sluis: 9.30 u. Ds. L. P. W. Groen veld. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. L. P. W. Groenveld. Waterlandkerkje: 9 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 9.30 uur Ds. C. Blom- aard. Zuidzande: 10.30 uur Ds. W B. Bergsma, van Waterlandkerkje. VRIJDAG 29 AUGUSTUS. Oostburg: 15 uur Ds. W. J. Four- nier (Huwelijks-bevestiging). GEREFORMEERDE KERK. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Cand. J. v. d. Zanden, van Groningen. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. P. de Jong, van Zwolle. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. A. B. W. M. Kok, van Zalt- Bommel. GEREFORMEERDE KERK (Onderh. art. 31 D.K.O.). Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. K. Deddens. Terneuzen: Geen opgaaf. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. J. C. van Ravenswaay, van Sche- veningen. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 u. en 2 u leesdienst. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Axel: 10 uur Ds. Aangeenbrug, van Terneuzen (Bed. H. Avond maal) 2.30 uur en 6.30 uur Ds. Aangeenbrug. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 u. en 7 uur Samen komsten. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H. H. Missen. Philippine: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur. H. H. Missen. Zuiddorpe: 7.30 uur en 10 uur. H. H. Missen. bouwfonds van het Groene Kruis, waarvan hij zelf voorzitter was en de gemeentesecretaris de pen ningen beheerde. De burgemees ter zou trachten het geld van de herstelbank terug te krijgen. Nog dezelfde middag werd een bedrag van 2500,van de Bow- renleenbank ter plaatse gehaald en aan de burgemeester overhan digd. De burgemeester betaalde daarmede evenwel niet de boete, doch hij loste er een paritculiere schuld mee af bij de Boerenleen bank te De Leek. Aan terugstor ten in het bouwfonds van het Groene Kruis werd niet gedacht en ten einde raad zocht de ge meentesecretaris zelf een geld schieter, zodat de kas van het bouwfonds weer in evenwicht was. Afgesproken werd dat zo wel burgemeester, secretaris als architect maandelijks een bedrag zouden afbetalen, waarmede de burgemeester natuurlijk gaarne accoord ging, doch hij verzweeg nog steeds dat de boete niet'. 2500,was, doch 1000, welk bedrag later nog werd ver minderd tot 250,Deze oplich ting kwam aan het licht toen een opsporingsambtenaar van de wederopbouw een onderzoek in stelde, en de gemeentesecretaris aan deze ambtenaar vertelde, dat hij en de architect nog steeds bezig waren de boete van 2500 te betalen. De officier van justitie vroeg zich in zijn requisitoir af, hoe een man met de ontwikkeling van verdachte, die bovendien een harde werker was, tot der gelijke handelingen kon komen. Verdachte was op een hellend vlak gekomen, waarbij zeer laak bare dingen zijn geschied. De eis luidde 8 maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. De uitspraak werd bepaald op 5 September a-s. BELGISCH JACHT GEZONKEN De drie opvarenden verdronken. Zoals wij reeds hebben gemeld, is vorige week Vrijdag tijdens noodweer nabij Bath op de Schel de een Belgisch jacht vergaan. Nadat twee lijken te Bath aan land waren gebracht, werd door de Rijkspolitie te water ijverig naar het jacht gespeurden gelukte het haar de identiteit van de beide slachtoffers vast te stellen. Het zijn de heer B. E. v. d. Brandt, kantoorbediende te Antwerpen, en zijn 36-jarige echtgenote Jeanne van Bessel. Aan boord van het jachtje be vond zich ook de 65-jarige vader van mevr. v. d. Brandt-van Bessel. Zijn lijk is inmiddels op Belgisch gebied aangespoeld. De familie was Vrijdag uit Ant werpen met het jacht vertrokken voor het maken van een vacan- tiereisje door Nederland. Een ongewenste bezoeker. Ongeveer half negen zagen sur veillerende agenten een persoon de achterpoort van het winkel pand van de heer Borghstijn bin nengaan. Vermoedende, dat dit een ongenode gast was, gingen de agenten hem achterna en trof fen toen op de achterplaats een dronken Amerikaanse zeeman aan. Het bleek, dat de varensge zel even tevoren door zijn colle ga's de winkel van de heer Borgh stijn was uitgezet, daar hij zijn evenwicht niet had kunnen be waren en over een toonbank was gevallen. De man is daarop ter ontnuch tering naar het politiebureau gebracht. Een knokpartijtje. Even voor sluitingstijd werd gisteravond door de caféhouder van „Het Centrum", op de Markt, politie-assistentie gevraagd daar enige Amerikaanse zeelieden van het alhier in de z.g. „put" liggend Amerikaans stoomschip „Grace Victory" onderling strubbeling maakten. Toen de politie verscheen waren de zeelieden in een heftige woor denwisseling gewikkeld. De café houder wees de agenten de zee man aan, die oorzaak van de moeilijkheden was. Zodra de zee man dit bemerkte vloog hij op de caféhouder af, waarop een der agenten de Amerikaan buiten wil de zetten. Dit had tot gevolg, dat een andere Amerikaan de agent van achteren besprong, waarop de agenten korte metten maak ten en de beide Amerikanen Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders.Doos 47 ct. Zestien Duitse smokkelaars zijn door een gerechtshof te München schuldig bevonden aan het smok kelen van ongeveer 84.000 kg koffie, 6000 kg cacao en 5500 kg chocolade over de Oostenrijks Duitse grens. Alleen reeds de ge smokkelde koffie zou, volgens de huidige zwarte-marktprijs van 10 mark per pond, thans bijna 1.700.000 mark hebben opge bracht. De leider der bende, de 43-ja- rige Adlkircher, is tot 25 maan den gevangenisstraf, een boete van 40.000 mark en terugbetaling van ontdoken douanerechten tot een bedrag van 1.166.000 mark veroordeeld. De bestuurder van de vrachtauto, waarmede de smokkelwaar vanuit Oostenrijk West-Duitsland werd binnenge bracht en die, volgens zeggen, on geveer 1200 mark per volbrachte rit kreeg, is tot een jaar gevange nisstraf, duizend mark boete en een bijdrage aan de gevorderde terugbetaling der ontdoken in voerrechten veroordeeld. De 14 andere beklaagden zijn tot korte re gevangenisstraffen, boeten tot verscheidene duizenden marken en bijdragen in de terugbetaling der door het rijk gederfde doua ne-inkomsten veroordeeld. Op een onlangs gehouden vei ling heeft een handelaar in twee dehands goederen te Laren (N.H.) een partijtje foto's, lijsten, platen enz. gekocht. Bij nadere bezichti ging bemerkte hij, dat zich onder de gekochte goederen een inge lijste foto van Koningin Juliana bevond, genomen in de school klas toen zij elf jaar was. Deze foto droeg het eigenhandig door de koningin geschreven onder schrift „Opgedragen aan mijn lieve vader bij zijn terugkeer in 1920 en een vrolijk Pasen" 'ge volgd door eén aanduiding wie van de klasgenoten op de foto zichtbaar waren. De onderteke ning luidde: „Juliana van Oranje". Aangezien de eigenaar ver moedde, dat de koningin wel prijs zou stellen op deze jeugdfoto deelde de koopman zijn vondst schriftelijk aan Soestdijk mede. Reeds de volgende dag vervoeg de zich iemand van het paleis te zijnen huize. Deze bekeek het portret en nam het, na verkregen, toestemming, mee om het de vor stin te laten zien. Uit een schrij ven van de particuliere secreta ris van H. M. vernam de koop man, dat de Koningin blij was de foto weer in haar bezit te hebben. De plaat was op onver klaarbare wijze op de veiling terecht gekomen. Men heeft nog een onderzoek naar de herkomst ingesteld, omdat men meende, dat met deze foto ook het spoor was gevonden van een tijdens de oorlog uit het Huis ten Bosch verdwenen en nimmer terugge vonden aantal schilderijen. spoedig op straat lagen en van de wereld geen kwaad meer wis ten. Met de reeds eerder ingesloten Amerikaan zijn zij daarop naar de gereedliggende sleepboot ge bracht, die de passagierende zee lui naar de „Grace Victory" ver voerde. De wedloop. We bedoelen hiermede niet, die van de ronde van Terneuzen, maar die van de enorme aard appels, waarvan wij in enige vorige nummers melding maak ten. Zaamslag 601 gram, Axel 760 gram, IJzendijke 800 gram en nu komt zowaar de hfeer Van Tricht, wonende O 1, alhier, met een Bintje van 878 gram. Het is weliswaar niet zo'n mooi gaaf exemplaar als de vorige, ons toegezonden, maar ze weegt het toch maar. Wie volgt? Nog een paar maal en dan is het „inzending geslo ten!" Een bijzondere onderscheiding. Onze stadgenoot de heer F. van Es ontving een onderscheiding die in haar soort wel van zeer bijzondere aard is. Hem werd in verband met het feit dat hij reeds vijfmaal zijn bloed ter beschikking had gesteld van een medemens, door het hoofdbestuur van het Roode Kruis, de prof. Landsteiner-pen- ning als blijk van waardering voor in het belang van de bloed transfusiedienst bewezen diens ten. Voorzichtigheid geboden! Bij de ontsteking van een pri mus-brander verwondde de 14-ja- rige zoon van de winkelier J. G. M. in de Noordstraat alhier zich dezer dagen zodanig, dat opname in het ziekenhuis noodzakelijk bleek. Ook de heer C. F. werd het slachtoffer van zijn activiteit toen hij de in zijn bedrijf aange legde gasverwarming zou aan steken, waardoor hij door een uitslaande vlam vrij ernstig aan het gelaat werd verwond. In dit laatste geval was gelukkigerwijs geen opname in het ziekenhuis noodzakelijk. Wild in de stad. Dezer dagen werd alhier op 'n avond grote consternatie ver wekt doordat een haas zich in een druk bevolkte straat ver toonde. Het was nog maar 'n jong beest je en het geval was zó ongewoon, dat het enige opschudding, ja zelfs nog bijna een ernstige aan rijding veroorzaakte. Fietsen la gen op de straat en de algemene jacht op de langorige viervoeter die uit het knolleland het spoor bijster was geworden, werd ten slotte een prooi van de jeugd. Gelukkig viel het verdwaalde beestje in de handen van een knaap, die over een voldoende mate van dierenliefde beschikte om te beoordelen dat dit jonge beestje nog niet rijp was om ten offer te worden gebracht aan de kok of de huisvrouw. Hij bracht het diertje terug naar de polder en hergaf het zijn vrijheid. Thans een ui met een record gewicht. Nog dagelijks hoort men ook hier ter plaatse van reuzen aardappels, maar geen van de reeds geoogste „reuzen-f>atatten" overtrof het gewicht van de reeds ter redactie vertoonde of gedepo neerde exemplaren. Wel werd in de tuin van de heer P. 1 F. in de Nieuwstraat een ui geteeld die het wel zeer onge wone gewicht van 800 gram be reikte Voorwaar een reuze-exem plaar! Zij die slaagden! De heer L. Ferrpont, onderwij zer aan de R. K.-lagere school slaagde dezer dagen voor het examen hoofdacte deel A. te Rot terdam. De heer.P. Peeters slaag de te Breda voor het examen elec- tro-technisch monteur. Vergadering reislustige buurtbewoners. Gisteravond had alhier in de jeugdherberg een propaganda avond plaats voor genodigden van wie bekend is, dat zij liefheb bers zijn van buitenlandse excur sies. Enige interessante smalfilms, nader geëxpliceerd door de heren D. v. d. Berg en Joh. v. d. Ree. o.a. een reis naar Parijs met be zoek aan Noord Frankrijk en de Franse Atlantische kustgebieden en de Belgische badplaatsen met het oude Brugge en voorts een reis door de Eiffel en langs een deel van de Rijn trokken een in tense belangstelling. Het is wel zeker dat deze rei zen het volgend jaar op het pro gramma van de Axelse reislusti ge buurtbewoners zullen komen, die hiervoor gewoonlijk hun „potje" sparen. Belangrijk werkobject. Door een uit de provincie Over- ijsel afkomstig bedrijf werd deze week een aanvang gemaakt met de verbinding gevende buizenlei ding vanaf de l'Azöte naar de het vorig jaar gelegde gaszinker door de Westerschelde in de Een- drachtpolder onder de gemeente Zaamslag. Geweldige buizen van circa 25 a 30 cm diameter worden thans vanaf de hoeve van de heer H. Wolfert (nabij de spoorbrug te Schapenbout) gelegd in de rich ting Magrette om vervolgens over Zaamslags grondgebied de aansluiting te voltooien met de gaszinker. Het schijnt dat thans na on geveer een jaar voldoende ze kerheid bestaat omtrent de weer stand die deze geweldige buizen leiding aan de grillige eeuwig wisselende Scheldestroom en bed dingen heeft geboden. De tijd nadert alzo dat een be langrijk deel van onze provincie van gas zal worden voorzien uit O. Zeeuws Vlaanderen. De kapitein en drie andere op varenden van de „Peto", die aan boord van de „Fairhead" waren genomen, hebben op de rede van HEDEN: TERNEUZEN: Feestweek, 2 uur: Braderij; 3 uur: Bezoek van Oma en Opa aan de Bra derij; Internationaal Festival; 45 uur: Concert door de Haagse Tram-Harmonie. Luxor-Theater, 8 uur: Louise-Lotte. Concertgebouw, 8 uur: Vrouwen in de oertijd. Attractie Nieuwstraat, 5 uur: Schieting liggende wip. AXEL: Het Centrum, 6-30 en 9 uur: Millionnairs gevraagd; 3 uur: Kindervoorstelling. aan land gebracht. Na een kort onderzoek door een arts zijn zij per auto naar Groningen ver trokken. De kapitein weigerde aan de pers inlichtingen te ver strekken. Een zware aardbeving heeft Bakersfield in Californië gister avond om kwart voor twaalf ge troffen. Volgens de eerste berichten ligt de zakenwijk geheel in puin en hoort men overal de sirenes van ambulances. De hoofdredacteur van een plaatselijk blad kreeg in zijn kantoor de indruk, dat elk ge bouw in de stad wel beschadigd moet zijn. Gehele bovenstukken van gebouwen stortten op straat neer, zei hij. De klokketoren van de stad werd middendoor gespleten. Bakersfield heeft een inwoner tal van 50.000. Volgens latere berichten zijn minstens twee personen gedood en drie ingesloten in vernielde gebouwen. (Bij de aardbeving van vorige Vlissingen het schip verlaten en maand nabij Bakersfield werden zijn omstreeks half twaalf alhier 15 mensen gedood.) Ook de z.g. stille" Vrijdag kan in het kader van de Winkelweek als geslaagd worden genoemd, waartoe het weder wel bij uitstek haar medewerking verleende, hetgeen dan weliswaar ten koste moest gaan van de zeilers, die hun zeilen niet konden doen bol len, maar voor de overige sport beoefenaars was het een ideale dag, waarvan natuurlijk ook de talrijke bezoekers en de inwoners genoten, die vanaf de middag uren tot des avonds de winkel straten bevolkten, waardoor het vooral 's avonds op een drukke Zaterdag geleek. 1Q. JARENPLAN voor SURINAME-o/yr^/fjrfiwc wjg Atlantische Oceaan Collie BETHANIA S*'r»m»cC* GAL!BI TA MA NREDJO GRONINGS Naar Corom# »n Nieuw Nlckari» POTR/BO LELT- DORP ALB/N. ZANDER' BESTAANDE TOESTAND WEGEN SPOORWEG KANALEN RIVIEREN MINIMUMPLAN WEGEN BOSWEGEN KANALEN O AANLEG VAN LAN 01NGS STROKEN SUPPLEMENTAIR PLAN WEGEN 50 km ROKOPONDO BROWNS WEG AtlontiBC ht ctoan VERBETERING VAN HET VLIEGVELD KABEL tCKERIE Suriname Naa Paramaribo De zeilwedstrijden. Had de wind de vorige dagen te heftig over de Schelde gebla zen, thans was er te weinig om spanning te brengen onder de deelnemers aan de door het be stuur van „Terneuzen-Klimop" uitgeschreven zeilwedstrijden, terwijl het anders zo fleurige beeld van de waterklievende bootjes nu veel van haar aantrek kelijkheid voor de toeschouwers verloor. Om kwart vóór zeven klonk aan de sluis van de Middenkanaalarm het startschot en was het direct te zien dat de stuurlui veel moei te hadden om de zeilen te doen bollen en vaart te krijgen op hun weg naar de Westelijke kanaal- arm en terug naar de finish. De zon was reeds als een vuur rode bol achter de Westerkim verdwenen toen de zeilers nog martelden om hun ranke boten de laatste boei bij de Terneuzense Scheepswerf te ronden. Bij de jollen passeerden de heer J. van de Ree met Franklin het eerst de finish, door op het laatste moment de heer W. de Klerk met „Elskin", die tijdens de hele baan de leiding had, nog voorbij te stevenen. Bij de sloepen zag Fine Diele- man met „Kon Tiki" zijn voor sprong verloren gaan, doordat hij de punt bij de Scheepswerf te kort rondde en hierdoor vast liep. Het was de zeer jeugdige Guup de Klerk aan het roer van de „Zilvermeeuw II" die als over winnaar door de finish ging, ge volgd door P. Moens met „Belly". De kano „Jonker", met als stuurman A. Vermeulen, maakte met 57,5 min. de beste tijd van de drie categorieën, met als tweede Koos de Vast. Polowedstrijd. Daarwegens gebrek aan wind de zeilwedstrijd te veel tijd vor derde kon met het aanvangen van de polowedstrijd tussen de zeven tallen van De Schelde en De Bruinvis (Sas van Gent) niet langer gewacht worden en gin gen de zwemmers te water om in het door hun krachtige slagen heftig bewogen water elkaar te ii TT.i ..isnvi/I VI «T7£X/Tc VM1 H mendheid, want er bestond voor deze wedstrijd, die op de Markt werd gehouden, een ongekende belangstelling en zeker zullen ve le van de toeschouwers voor het eerst een dergelijke wedstrijd hebben bijgewoond en tot de overtuiging zijn gekomen dat ook deze tak van sport, die in onze omgeving nog niet zoveel be oefend wordt, voor de jeugd toch alle bekoring heeft en be langstelling moet hebben. Het was het kranige team van Scampolo" uit Zaamslag dat welverdiend met de eer ging strijken en de Goesenaren met 52 wist te kloppen. Een harte lijk welverdiend applaus beloon de de korfballers voor hun sportieve prestatie, waarmede zij de propaganda voor de korfbal sport ten zeerste gediend hebben. De Harmonie Terneuzen. gaf ten slotte onder leiding van de oud-directeur Aug. Eeckhout een concert op de kiosk op de Markt en, dank zij de bepaald zomerse avond, bleef de belang stelling van het publiek tot het einde van het concert onvermin derd voortduren. Het is een mooie en goede dag geworden voor „Terneuzen-Klim op", dank zij de steun en mede werking die zij van zovele zijden mocht ontvangen. De sluitingsdag van de Winkelweek belooft als het weer medewerkt 'n krachtig slotsucces te worden. Het programma van heden is: 2 uur: Voortzetting Braderij. 3 uur: Bezoek van Oma en Opa met gevolg aan de Braderij. Internationaal Festival van mond-accordeon en accordeon verenigingen. 45 uur: Concert van de Haag se Tram-Harmonie, op de Markt. 10 uur: Wie wint de Bromfiets? Uitslag (op de muziektent op de Markt) van de laatste prijsvraag: Hoe oud zijn (naar uiterlijk en kledij te oordelen) Oma Opa Gevolg? Voor hen, die heden voor het eerst een bezoek brengen aan de Klimop-Winkelweek en het ge zelschap niet mochten ontmoeten, zij vermeld, dat in de étalages van de foto-ateliers van de heren But en Elziga de foto's van Oma met Opa en gevolg zijn te be zichtigen. Tenslotte wordt er de aandacht op gevestigd, dat de bij de deel nemende winkeliers verkrijgbaar gestelde Klimop-bonnen uiterlijk hedenavond vóór 7 uur in de brievenbus van de Nederlandsche Middenstandsbank moeten zijn gedeponeerd. Wij willen tot besluit nog eens de aandacht vestigen op het Zandtapijt, 10 JARENPLAN VOOR SURINAME. r. Ontwikkeling van het verkeer. Opmerkelijk is bij deze plannen dat het binnenlandse keer zal worden bevorderd door de aanleg van een aantal lucht landingsstreken bij de voornaam, ste bevolkingscentra. De aanleg van de boswegen luchtver- voor exploitatie te ontsluiten. straat tot hedenavond 10 uur nog te bewonderen zal zijn. Een be zoek aan dit kunstwerk van de jeugdige Belgische zandkunste- naar Roger de Boeck zij een ieder aanbevolen. Het is te houen, dat het heden een prachtdag zal worden, een waardig en welverdiend slot als beloning voor de onvermoeide zorgen van „Terneuzen-Klimop." met wisselende kansen en tot einde toe bleef de spanning erin, dank zij beide doelwachters, die telkens hun doel wisten te zuive ren. Tenslotte wist het zevental der bezoekers haar voorsprong te behouden en won met 34 van het Terneuzense zevental. De korfbalwedstrijd. Voor de korfbalsport was het een propaganda-dag bij uitne-

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 2