Om het Saargebied Triest Rumoer in Miss Zweden T ruman over De zaak-Harjono De diensttijd in België Betogingen in Teheran De toestand in Egypte Amerikaanse nota aan Engeland De handel in guldens op de Londense wisselmarkt Hooghartigoptreden der lijfwacht DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1952. 7e Jaargang No. 2118. Vijfling in Sao Paulo Truman gaat buitenlandse reis maken Argentinië Oostduitse kinderen beloond 0a Franse expeditie naar de Ararat Zeeliedenstaking in Japan ten einde WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. ZON- EN MAAN STANDEN. op onder op onder Aug. 21 5.33 19.51 6.21 19.57 22 5.35 19.49 7.32 20.07 23 5.37 19.47 8.43 20.17 24 5.38 19.45 9.53 20.28 25 5.40 19.42 11.10 20.42 Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 -Na 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Bureau van dit Blad, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De Franse minister van Buiten landse Zaken Robert Schuman heeft verslaggevers, na een bij eenkomst van de commissie voor buitenlandse aangelegenheden der Franse nationale vergadering te hebben bijgewoond, medege deeld het Duitse antwoord op de jongste Franse nota over het Saargebied te hebben ontvangen. Hij zeide dat de Duitse ant woordnota een bevestiging vorm de van het reeds eerder door West-Duitsland in de Frans- Duitse besprekingen over het Saargebied ingenomen standpunt. Nadere bijzonderheden wilde mi nister Schuman niet geven. Van welingelichte zijde wordt vernomen dat minister Schuman de Franse parlementaire com missie voor buitenlandse aange legenheden heeft medegedeeld dat van Westduitse zijde is ge- informeerd naar de mogelijkheid van het opnemen van een ge deelte van Lotharingen in het voorgestelde „Europese gebied van de Saar". Schuman zou heb ben gezegd dat hier „geen sprake van kan zijn". De minister verklaarde, naar verder wordt gemeld, nog dat Frankrijk, ook als het Saargebied „Europees territoir" wordt, een economische unie met dit gebied wil onderhouden. „Dit is de basis van het Franse denkbeeld, be paalde wijzigingen zijn moge lijk", verklaarde hij. Te Belgrado is officieel mede gedeeld dat het Joegoslavische staatshoofd en leider der rege ring, maarschalk Tito op zijn zo merverblijf op het eiland Brioni de Britse, Franse en Amerikaan se ambassadeurs heeft ontvan gen. Na de bespreking die, naar men meent te weten, op verzoek der ambassadeurs is gehouden nodigde de maarschalk zijn gas ten op een noenmaal. In gewoonlijk welingelichte Londense kringen is men van mening dat de drie Westerse mo gendheden en bij Italië en bij Joego-Slavië stappen hebben ge daan om uiting te geven aan hun „ernstige bezorgdheid over het nog niet vinden van een oplos sing voor 't geschil over Triëst". Men meent dat dit vraagstuk ook tijdens de besprekingen op Brio ni is aangesneden. Na de bespreking met maar schalk Tito is de Britse ambas sadeur bij de Joegoslavische re gering, sir Ivo Mallet, naar Triëst gereisd, waar hij de nacht van Maandag op Dinsdag ten huize van de militaire gouverneur van de stad sir John Winterton, heeft doorgebracht. Van gewoonlijk betrouwbare zijde wordt nog vernomen dat de Britse, Franse en Amerikaanse diplomatieke vertegenwoordigers te Rome er ook bij de Italiaanse regering op hebben aangedron gen te pogen een oplossing voor het vraaggstuk Triëst te vinden. In antwoord op een vraag over politieke vrijheid in het Saarge bied zeide Schuman dat, indien Frankrijk en West-Duitsland overeenstemming bereiken over een Europees statuut voor dit ge bied, de Saarlanders zich hier over zouden moeten uitspreken. Dit zou hetzij door verkiezingen hetzij door een volksstemming moeten geschieden. Voordat deze zou(den) worden gehouden zou het mogelijk zijn politieke par tijen te veroorloven zich vrije lijk te organiseren. Schuman zou er tenslotte nog on hebben gewezen dat, indien Frankrijk bepaalde waarborgen zou krijgen, er geen bezwaar tegen zou zijn de verkiezingen in het Saargebied, die in October a.s zouden worden gehouden, op een later tijdstip te doen plaats vinden. De commissie voor buitenland se aangelegenheden van de Fran se nationale vergadering heeft later een communique uitgege ven over het door haar met mi nister Schuman besprokene. De hoofdpunten hiervan zijn: 1. Het Saargebied. Minister Schuman zeide dat de Saarlanders zouden worden ge raadpleegd. Zij zullen hun goed keuring moeten hechten aan de toekomstige politieke en econo mische status van hun gebied. De Franse regering stelt voor dat het Saargebied de status van Europees zelfbesturend gebied zal worden gegeven. Deze status zou moeten worden gewaarborgd door de staten-leden der Euro pese steenkolen- en staalgemeen schap en door de ondertekenaren van het verdrag der Europese verdedigingsgemeenschap. Een dergelijke status voor het Saargebied kan slechts dan tot stand komen, indien in Europa een algemene politieke regeling op federale basis wordt bereikt. Er moet een zodanige oplossing voor het vraagstuk van het Saar gebied worden gevonden, dat de economische en monetaire unie tussen Frankrijk en Saarland wordt gehandhaafd. Minister Schuman besloot met te zeggen dat de Franse regering nimmer zou instemmen met een oplossing, waardoor de onschend baarheid van het Franse gebied in het geding zou komen. 2. Tunis. Hieromtrent zei minister Schu man: „De Franse regering heeft nog geen besluit genomen om trent de door haar te volgen po litiek, indien het punt Tunis op de agenda der komende algemene vergadering van de Verenigde Naties zou worden opgenomen." 3. Het Europese leger. Hierover zeide Schuman: „De Franse regering staat er op dat, overeenkomstig de bepalingen van het E.V.G.-verdrag, de negen staten-ondertekenaren hiervan contingenten voor het Europese leger zullen leveren, voordat de overeenkomst door de volksver tegenwoordiging van alle betrok ken landen is bekrachtigd". DE KABINETSFORMATIE. De kabinetsformateur heeft Donderdag in de late voormiddag in zijn werkkamer op het depar tement van Financiën de demis- sionnaire minister van Oorlog en van Marine Ir. Staf voor een be spreking ontvangen. Mevrouw Maria Aparecida Al- bao te Sao Paulo (Brazilië) heeft het leven geschonken aan een meisjes-vijfling. Moeder en doch ters maken het wel. Zij zijn naar een kraamkliniek overgebracht. De vader van de zojuist gebo ren vijfling is arbeider. Er zijn reeds zeven kinderen in het ge zin. De vijf meisjes hebben bij de doop de namen Maria-één, Maria-twee, enz. gekregen. De regering van de staat Sao Paulo heeft zich met de zorg van de vijfling bélast. Dit is de tweede vijfling, die dit jaar in Brazilië geboren is- De eerste vijfling vier jongens en een meisje werd in een dorpje nabij Batalha in de staat Alagoa geboren. Alle jrinderen stierven echter kort na de ge boorte. De dochter van de Amerikaan se president, Margaret Truman, brengt, als gemeld, een bezoek aan Europa. Zij vertoeft thans in Zweden. Miss Truman wordt bij haar uitstapjes in Zweden ge schaduwd door een uit twee Amerikaanse politiedienaars be staande „lijfwacht". De Zweedse pers trekt thans van leer tegen het optreden der lijfwacht, dat volgens haar „hooghartig en kortaf" is. De bladen zeggen dat de Amerikanen gewapend zijn en hun revolvers vermoede lijk in hun okselholten verber gen. De (liberale) „Expressen" heeft Margaret Truman de raad gegeven „Papa te vragen de lum mels, die achter U aanlopen, „Het wordt door mij zeer be treurd, dat de indruk is geves tigd alsof ik misbruik zou heb ben gemaakt van mijn politieke onschendbaarheid door Dinsdag niet als getuige voor de Haagse rechtbank te verschijnen". Dit verklaarde ons Woensdagmiddag luit.-kolonel M. Harjono, de mili taire attaché van Indonesië tij dens een persconferentie op het hoge commissariaat. Luit.-kolonel Harjono gaf de volgende verklaring van het ge beurde. Veertien dagen geleden ontving hij van de officier van De leider van de socialistische oppositie in België, oud-premier Spaak, heeft in een artikel van het blad van zijn partij „Le Peu- ple" voorgesteld, een commissie in te stellen, waarin de drie voornaamste partijen vertegen woordigd zijn, en verder militaire deskundigen zitting zullen heb ben, voor het bestuderen van de buitenlandse politiek, de lands verdediging en het geschil over de duur van de diensttijd. Spaak noemde zijn voorstel „een olijftak", die de Katholieke re gering wordt toegestoken. Zoals bekend heeft de regering vorige week de diensttijd van 2 jaar „voorlopig" tot 21 maanden verminderd. De socialistische leiders zijn ech- WEER STAAT VAN BELEG. Zwaargewapende militairen zijn naar het voornaamste winkelcen trum van Teheran gedirigeerd, nadat de politie reeds traangas had gebruikt om samenscholin gen van leden der communistisch gezinde Toedéh-partij te versprei den. Tevoren had de politie een einde gemaakt aan botsingen tus sen groepen van de Toedéh-partij en leden van de fascistische Soemka-partij in de winkelwijk. Anti-communisten hebben een „vredescentrum" van de Toedéh- partij in brand gestoken. Het kan toor van een communistisch blad is door fascistische elementen vernield. Winkels en bioscopen sloten hun deuren, de straatverlichting was uit en het verkeer werd om het winkelcentrum heen geleid. Premier Mossadeq, hersteld na een ziekte van twee dagen, heeft het hoofd van de politie te Tehe ran, gener-aal Sjeibani, blanco volmacht gegeven bij het onder drukken van relletjes. De gene raal had zijn ontslag ingediend, maar is na een onderhoud met de premier van zijn besluit terugge komen. De staat van beleg is met ingang van Woensdagavond weer voor Teheran ingegaan. Hij was kort geleden afgeschaft. De staat van beleg is voor een week afgekondigd. De Perzische regering heeft deze maatregel genomen i.v. m. de botsingen. Het ministerie van landbouw heeft meegedeeld dat' in de loop van de komende drie jaren een milliard rial (meer dan 100 mil- lioen gulden) zal worden besteed aan de bouw van stuwdammen en irrigatiewerken. Dr. Mossadeq heeft de minister van financiën gemachtigd alle grond die niet in cultuur is op te eisen en „voor zeer kleine bedra gen" aan het publiek te verkopen. ter van mening, dat een dienst tijd van 18 maanden voldoende is om België aan zijn verplichtin gen op grond van het Atlantisch Verdrag te laten voldoen. Het bestuur van het Algemeen Belgisch Vakverbond (A.B.V.V.), heeft Woensdagmiddag een reso lutie aangenomen, waarin wordt verklaard, dat de Belgische rege ring niet haar belofte is nageko men, om de duur van de militai re dienstplicht in België gelijk te maken met die, welke in de an dere landen, die deel uitmaken van de Europese verdedigings gemeenschap, geldt. Het A.B.V. V. verwerpt de militaire dienst plicht van 21 maanden en eist opnieuw, dat de gelijkschakeling van de militaire diensttijd in de West-Europese landen onmiddel lijk wordt verwezenlijkt. Verder is het A.B.V.V. van oor deel, dat deze duur der militaire dienstplicht tot een minimum be perkt moet worden door een her ziening van het stelsel der vrij stellingen en een hervorming van het systeem der vrijwilligers. Zoals bekend zijn de Belgische socialisten voorstander van het invoeren van een vrouwelijk vrijwilligerscorps voor de hulp diensten van de Belgische strijd krachten. Van Katholieke zijde heeft men zich hiertegen steeds met kracht verzet. officier van justitie een dagvaar ding om op 19 Augustus te 10.40 uur als getuige te verschijnen voor de Haagse rechtbank bij de behandeling van de zaak tegen C. en P. Door het hoge commis sariaat is daarop aan het mini sterie van Buitenlandse zaken gevraagd, of het wel juist is, dat iemand met een diplomatieke status gedagvaard wordt. De staatssecretaris van Buitenlandse zaken Dr. Blom heeft toen, aldus luit.-kolonel Harjono gezegd, dat het sturen van de dagvaarding een „grove fout" was geweest. Hij bood daarvoor zijn excuses aan. Ter zelfder tijd trok de staatssecretaris de dagvaarding in. Luit.-kolonel Harjono kon niet mededelen, of en in hoeverre de staatssecretaris daartoe be voegd was. De staatssecretaris liet het hoge commissariaat we ten, dat hij in een officieel schrij ven aan luit.-kolonel Harjono zou verzoeken als getuige te verschij nen. Dit schrijven is op het hoge commissariaat ontvangen. Er is op geantwoord, dat de militaire attaché als getuige voor de recht bank zou verschijnen. Staatssecretaris Blom beloofde te zullen waarschuwen, wanneer de zaak voor de rechtbank zou dienen. Die waarschuwing kwam Dinsdagmorgen om half tien (de zitting begon om 10.40 uur). Staatssecretaris Blom vroeg aan de wnd. hoge commissaris of de militaire attaché om 12 uur dan wel om 14 uur aanwezig zou kun nen zijn. Na overleg met luit.- kol. Harjono liet de wnd. hoge commissaris om 10.45 uur aan staatssecretaris Blom weten, dat luit.-kol. Harjono om 14 uur op de rechtbank zou zijn. Drie kwar tier later kwam van Buitenland se zaken het bericht, dat de mili taire attaché niet meer behoefde te verschijnen omdat de zaak was aangehouden in verband met een onderzoek naar de geestesvermo- gens van C. terug te roepen". Het blad meldt dat, toen een van zijn fotografen poogde een foto' van miss Tru man te nemen, toen zij per trein van Stockholm naar Malmö reis de, een der „lijfwachten" de man toevoegde: „Indien u foto's neemt, zal ik u buiten westen slaan". Het grootste Zweedse dagblad, j de (liberale) „Dagens Nyheter", I die, tezamen met „Expressen", 1 een campagne heeft gevoerd om het traditioneel neutrale Zweden te bewegen zich bij het Atlanti sche Verdrag aan te sluiten, dringt er bij het Zweedse ministe rie van Buitenlandse Zaken op aan de Amerikaanse bewakers uit te leggen „tot hoever zij in Zweden mogen gaan". „Expressen" is van mening dat Margaret Trumans Amerikaanse bewakers „bederven, hetgeen zij zelf opbouwt". De hoofdcommissaris van po litie stelt thans een onderzoek in. Het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft mede gedeeld er door de Amerikaanse ambassade van tevoren van op de hoogte te zijn gesteld dat Mar garet Truman tijdens haar vijf daags bezoek aan Zweden door Amerikaanse bewakers zou wor den vergezeld. „Doch de ambas sade heeft niet gezegd dat deze bewakers gewapend zouden zijn", wordt aan deze verklaring toe gevoegd. De (liberale) „Aftonbladet" schrijft, dat de bewakers plotse ling en zonder omslag inwoners van Stockholm tegenhouden, die langs plaatsen willen lopen, waar Margaret Truman zich ophoudt. „Het zou wellicht aanbeveling verdienen de Amerikaanse am bassade er op te wijzen dat deze dingen in dit land toch niet op een dergelijke wijze Kunnen ge beuren", schrijft dit blad, hieraan toevoegend: „Bovendien ver keert het leven van Miss Tru man in Stockholm in het geheel niet in gevaar. Tenslotte zal zij hier niet gaan zingen". Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken verklaart dat de ambassade te Stockholm had gemeld, dat er „geen inci dent was voorgevallen als ge meld in de Zweedse dagbladen". „Het Zweedse ministerie van buitenlandse zaken heeft ont kend, dat er een incident is voor gevallen", aldus de verklaring, welke hieraan toevoegt, dat het ministerie nog nadere berichten verwacht aangaande de oorzaak van de opwinding. Een woordvoerder van het Witte Huis heeft Woensdag ver klaard, dat president Truman van plan is, na het verstrijken van zijn ambtstermijn in Januari a.s., een grote reis in het buiten land te maken. Hij voegde hier aan toe, dat de president nog geen datum of route heeft vast gesteld. Volgens de „New York Herald Tribune" zal de president met zijn vrouw Europa, Azië en het Midden-Oosten bezoeken. Moestafa Nahas en Serag el Din zijn Woensdag resp. als lei der en secretaris-generaal van de Wafd-partij afgetreden. Nahas was premier en Serag el Din minister van binnenlandse zaken, ten tijde 'van de anti-Britse woelingen in Suez-kanaalzone na de opzegging van het Brits Egyptische verdrag in het vorige jaar. De Wafd is de sterkste politie ke partij in Egypte. Volgens kringen, die in nauw contact staan met de voormalige minister van buitenlandse zaken Salah el Din, wordt deze genoemd als opvolger van Serag el Din. Een woordvoerder van de Egyptische regering heeft mee gedeeld, dat de ambassadeur te Londen, Abdel Fattah Amr, „als te zijn afgetreden" wordt be schouwd. De ambassadeur heeft zelf niet zijn ontslag ingediend. Naar verluidt heeft Amr de re gering een serie „waarborgen" gevraagd, voor het geval hij naar Egypte zou terugkeren. O.m. zou hij de garantie gevraagd hebben, dat hij het land zou kunnen ver laten, wanneer hij zulks wenste. De regering zou echter niet aan dit verzoek hebben kunnen vol doen. Er was reeds verscheidene ma len gemeld, dat Amr de benoe ming tot diplomatiek vertegen woordiger in een Aziatische hoofdstad had aanvaard. Volgens Amerikaanse diplo matieke kringen, zou minister Acheson tien dagen geleden aan zijn Britse collega Eden een me morandum hebben doen toe komen, waarin aan Engeland wordt gevraagd samen te wer ken met de Verenigde Staten voor de tenuitvoerlegging van een programma tot financiële steun aan Perzië. In dit memorandum zou van Amerikaanse zijde zijn ver klaard, dat de Ver. Staten bereid GEEN MOOI ZOMERWEER. Het K.N.M.I. deelt mede: De luchtdrukverdeling boven West-Europa is nog steeds on gunstig voor een spoedige terug keer van warm zomerweer. Een actieve depressie, die van de Oceaan naar Frankrijk trok en Woensdagmorgen boven Luxem burg was aangekomen, veroor zaakt in een uitgebreid gebied regen- en onweersbuien. Een gedeelte ervan trok over het Zuidoosten van ons land. Intus sen nadert van Engeland lang zaam een gebied met hogere barometerstanden onder invloed waarvan de buiïgheid in ons land geleidelijk afneemt. Noordelijke winden voeren ta melijk koude lucht naar onze om geving, waardoor de temperatu ren aan de lage kant blijven. Ten noorden van Schotland ligt een nieuwe storing, die het weer in onze omgeving echter niet in belangrijke mate zal beïnvloeden, zodat toch over het algemeen de weerstoestand een kleine verbe tering zal ondergaan. De laatste dagen is de activi teit in Nederlandse guldens op de wisselmarkt te Londen aanzien lijk toegenomen. Dinsdag noteer den op een gegeven ogenblik loco-guldens te Londen 10,61%, hetgeen het hoogste niveau was sinds minstens zes weken voor het pond sterling uitgedrukt in guldens. De vastere stemming voor het pond ging gepaard met een daling voor termijnguldens per drie maanden. Deze werden aangeboden en er kwamen trans acties tot stand tegen ongeveer 4 cents disagio. De activiteit in guldens op de Londense wissel markt wordt volgens de „Fin. Times" door valutahandelaars ten dele toegeschreven aan de Britse maatregel, waarbij dollar goederen door Britse handelaars kunnen worden verkocht tegen sterling aan landen van de Euro pese betalingsunie. Er wordt op gewezen, dat de Nederlandse handelaars, die over ruime erva ring beschikken op het gebied van de internationale goederen handel, gebruik hebben gemaakt van de door de Bank of England geboden gelegenheid en dienten gevolge verplicht zijn geweest tot dekkingsaankopen over te gaan zowel loco als op termijn, uit hoofde van hun baisseposities in sterling. President Peron van Argentinië heeft, op verzoek van een aan tal vrouwelijke senatoren, beslo ten de plaats van zijn overleden echtgenote als hoofd van de vrouwen-afdeling der Peronisti- sche partij, in te nemen. De president heeft de taak van Evita in het ministerie van Ar beid, waar zij de behoeftigen ont ving en hielp en zich in het al gemeen bezig hield met welzijns zorg, overgenomen. De president verrichtte zijn werk onder het tegen de muur hangende portret van zijn overleden echtgenote. zouden zijn aan Perzië een on middellijke steun te verlenen voor een bedrag van 10 millioen dollar, op voorwaarde dat tege lijkertijd Engeland 2 m-llioen ton aan geraffineerde olieproducten zou kopen, welke zich thans aan de Perzische Golf bevinden, welke transactie voor de Perzi sche regering 35 a 40 millioen dollar zou opbrengen, terwijl En geland bovendien internationale arbitrage zou moeten aanvaar den voor het geschil met de Per zische regering inzake de natio nalisatie van de eigendommen der Anglo Iranian Oil. Het Britse ministerie van bui tenlandse zaken zou deze voor stellen met de grootste reserve hebben ontvangen zonder deze echter te verwerpen. De Franse expeditie naar de „Ararat" heeft haar onderzoekin gen beëindigd en is Maandag uit Dogu Bayazit in OostTurkije naar Ankara vertrokken. Na het bereiken van de top van de „Ararat" onderzocht de expeditie gedurende drie dagen het gebied, waar zich volgens overleveringen resten van de ark van Noach moesten bevinden. De onderzoekers hebben rotsforma ties, die vaag de vorm van een schip hebben, waargenomen. Er zijn echter geen overblijfselen van de ark gevonden. Volgens de leider van de expeditie, Jean de Riquier, zouden deze onder de gletsers op de top van de berg kunnen liggen. De expeditie heeft film- opname's gemaakt en een over vloed van documentatiemateriaal verzameld. De Oostduitse premier Otto Grotewohl heeft waardevolle hor loges uitgereikt aan acht leden van een communistische kinder organisatie wegens „verdienste lijke en onvermoeide pogingen om het vaderland te helpen", zo meldt het Oostduitse nieuwsbu reau A.D.N. Er was een menigte van 60.000 kinderen tussen zes en veertien jaar bijeen in het stadion van Dresden. Er waren ook 300 kin deren bij uit andere landen, waaronder Nederland. De premier gaf het eerste hor loge aan een elfjarig meisje, dat 17.111 larven van coloradoke vers en 201 levende kevers had gevangen in aardappelvelden. Twee jongens kregen een horlo ge omdat zij een spoorwegonge luk hadden voorkomen. Gi*otewohl spoorde de kinde ren aan op school hun best te doen opdat zij later „trouwe hel pers van de arbeidersklasse" zou den worden en in staat zouden zijn „het vaderland tegen elke vijand te verdedigen". De kinde ren moesten bij het spelen en zingen nooit vergeten dat het hoogste doel van ieder Oostduits kind „de actieve bescherming van de vrede" moest zijn. De kinderen, die blauwe hemd jes droegen, juichten enthousiast en liepen in optocht door het stadion, met grote vlaggen zwaai end, terwijl een groot portret van Stalin, „de beste vriend van alle kinderen", op hen neerkeek, al dus het Oostduitse nieuwsbureau. SPOEDBIJEENKOMST VAN HET BRITSE KABINET. Het Britse kabinet is Woens dag in spoedvergadering bijeen gekomen voor een bespreking over het antwoord op het on langs door de Perzische regering gedane aanbod om te onderhan delen over schadeloosstelling van de „Anglo-Iranian". Het was de tweede maal, dat het kabinet tijdens het zomer - recès van het parlement bijeen geroepen werd. Te Londen acht men het het waarschijnlijkste, dat Engeland het Perzische aanbod zal aan vaarden, doch onder voorwaar de, dat de besprekingen niet tot de schadeloosstelling beperkt zul len blijven. Gewoonlijk wel-ingelichte krin gen verwachten, dat het Britse antwoord binnen enkele dagen naar Perzië zal worden verzon den. Het Japanse verbond van zee lieden heeft Woensdag een sta king die vijf dagen geduurd heeft en meer dan 400 schepen heeft opgehouden, afgelast. De stakers, die hogere pensioenen eisen, zijn tot een vergelijk met de reders gekomen. LOTERIJ PRINS BERNHARD STICHTING De trekking van de 14e loterij der Prins Bernhard Stichting zal geschieden op Woensdag 3 Sep tember a.s. te 10 uur ten kantore van notaris N. M. Posch, Stad houderskade 133 te Amsterdam. Deze serie omvatte wederom 60-000 loten. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. AFNEMEND BUIIG. Wisselende bewolking met aan vankelijk op de meeste plaatsen nog enkele buien. Langs de kust tijdelijk krachtige, overigens ma tige wind tussen N. en N.W. Wei nig verandering in temperatuur. VRIJDAG 22 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.54 3.29 4.09 4.19 n.m. 3.02 3.37 4.17 4.27 ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1