EN Vakbeweging en politiek in West-Duitsland Binnenlands nieuws Wat brengt DE RADIO? Neutraal of revolutionnair f m Onthoudt dit voor altijd Rihbens levert kwaliteit DE VER. STATEN EN HET VATICAAN Hei Stale Department over de betrekkingen met Joego-Slavië SACHS TEKENT BEROEP AAN Eerste vlasroterij in Zevenbergen Negen doden bij incidenten in Egypte Brits gezin in Zwitserland overvallen Eric de Noorman in „Het land der duisternis" AUTO-, MOTOR-, MACHINE-, CYLINDER-, TRANSFORMATOR-, WEERSTAND-, SPOEL-, B00R-; ELECTRO-, CARDAN-, TRACTOR OLIE WAGENSMEER-, CONSISTENT-, SCHROEFKOKER-, KOGELLAGER-, CARDAN-, SPUIT- VET De vooruitgang van de gezondheidstoestand in de algelopen 50 jaar Staatsloterij KW van de komende verkiezings- m 7 j -ë I O van öe Komenae Sedert het West-Duitse parle ment heeft geweigerd toe te geven aan de door het vakver bond gestelde eisen voor een „volledige medezeggenschap" van de arbeiders in de bedrijven, is het vraagstuk van de verhou ding der vakbonden tot de staat in stijgende mate actueel gewor den. Het Duitse vakverbond, de D. G. B„ is een principiële behande ling van wat een vakverbond zich tegenover het parlement mag veroorloven niet uit de weg gegaan. Integendeel; het heeft het onderwerp onlangs uitdruk kelijk in discussie gebracht in een Internationale bijeenkomst te Reclinghausen in het Ruhr- gebied. Daar zijn door vooraanstaande socialisten en vakbondleiders nogal radicale theorieën verde digd. Het verst ging daarbij de 83-jarige socialistische prof. Al fred Weber uit Heidelberg, die de mening uitsprak, dat de vak bonden gerust eens „de stalen toren" van de staat mogen be legeren, wanneer er tempo-ver schillen tussen staat en vakbon den bestaan. Voormannen van het vakverbond, zoals dr Agartz van het wetenschappelijke insti tuut der vakbonden en dr Grosse van de mijnwerkersbond spraken over klassebewustzijn en over de „revolutionnaire situatie", die moest ontstaan wanneer de wer kelijke inrichting van een staat niet meer in overeenstemming was met de geschreven grond wet. Deze theorieën zijn te Reck linghausen op scherpe critiek ge stoten, die voornamelijk circu leerde rond de vraag wie dan wei moest beslissen, wanneer de staat de democratie niet meer voldoende in bescherming nam. De tegenstanders van de revo lutionnaire richting vreesden, dat de vakbonden door revolu tionnaire acties tegen het parle ment de democratische bodem zouden vernietigen, waar zij zelf op stonden. Eén hunner, de Jezuïetenpater prof. Von Nell Breuning, verklaarde zich overi gens accoord met de stelling van prof. Weber, dat het beter ware geweest, indien de Duitse grond wet een verbinding tussen staat en sociale massabewegingen had gelegd. De theorieën van Recklinghau sen zijn wel zeer spoedig op het vlak van de practische vakbonds- politiek geraakt, daar de presi dent van het vakverbond, Chris tian Fette, ze tot grondslag heeft gemaakt voor een programma tische rede. Hij heeft daarin ver klaard, dat de vakbonden de enige niet-politieke organen wa ren, die het recht konden doen gelden op „een toonaangevende Invloed in de staat". In de geschreven tekst van zijn rede, die in de pers gepubliceerd werd, had Fette zelfs van „aan spraak op leiderschap in de staat" gesproken. Ondanks de verzwakking die de vakbondpre sident ter elfder ure in de for mulering van zijn eis heeft aan gebracht, heeft hij een stroom van nieuwe protesten ontketend. Fette, die overigens geldt als een gematigd man, heeft namelijk de theorieën van de vakbonden als waakhonden voor de democratie overgenomen. De these, dat het vakverbond President Truman heeft op zijn wekelijkse persconferentie verklaard, dat de benoeming van een Amerikaanse ambassa deur toij het Vaticaan op het ogenblik geen punt van overwe ging is. Hij zeide dit naar aanleiding tan de opmerking van een ver slaggever, dat het nu 8 maan den geleden is, dat generaal Mark Clark (de huidige opper bevelhebber der V. N. in Korea) zich terugtrok, nadat president Truman hem voor genoemde post bij de senaat had voorge dragen. Het voorstel van de president om een ambassadeur bij het Vaticaan te benoemen ontmoet te indertijd ernstige tegenkan ting van protestantse zijde in de Ver. Staten. Truman wilde thans niet ver der op de kwestie ingaan. Enige waarnemers hadden verwacht, dat de kwestie een geschil tussen katholieken en protestanten bij de komende presidentsverkiezingen zou worden. geen politieke conceptie zou mo gen hebben, was volgens hem een misvatting. Het moest in tegendeel trachten „voorwaarts te experimenteren". Het risico van een experimentele misluk king was volgens hem kleiner dan dat van „stagnatie en sterili teit" in de sociale ontwikkeling. Dat de vakbonden in botsing zou den komen met „de klassieke vormen van het parlementaire stelsel", was volgens de presi dent een gevolg van het feit, dat dit stelsel geen recht meer deed aan „de veelzijdigheid van de moderne maatschappij". Hij sloot zich daarmee aan bij prof. Webers uitspraak, dat de Duitse grondwet dit probleem had ver onachtzaamd. „Er bestaat nu eenmaal een mogelijkheid, dat een democratische organisatie een democratische staat in de parallel lopende ontwikkeling voorbij gaat. In zulk een geval heeft deze organisatie het recht en de plicht de staat nadrukke lijk op deze ontwikkeling attent te maken. Niet het appèl aan het parle ment is een ondermijning der de mocratie, doch de veronachtza ming van de millioenenvoudige wens naar vooruitstrevende en ongedeelde democratie brengt ernstige gevaren met zich", al dus de rede van Christian Fette. Daarbij zij aangetekend, dat de vakbonden hun strijd voor een volledig betrekken der arbeiders vertegenwoordigers in de be drijfsleidingen onder het vaandel van democratie in het econo misch leven voeren. Deze jongste programverkla ring van Fette heeft onrust en critiek gewekt, daar zij beves tigt, dat de vakbonden hun strijd voor „een democratische orde in het economische leven" tot inzet propagandamachine van het vakverbond is nu in de weer om bij het volk de indruk te vestigen, dat de huidige rege ring streeft naar een restauratie van de oude leiding van het Duit se bedrijfsleven en daarmee de basis legt voor een toenemende radicalisering der arbeiders massa. De scherpste critiek is geuit door de leiding van het industrie instituut, dat de belangen van de ondernemers vertegenwoordigt. Daar gebruikt men al het hoge woord van „dictatuur van het vakverbond" en van een „zich steeds openlijker uitend revolu tionnair streven van bepaalde vakbondskringen". De organen der regeringspar tijen zijn in hun critiek niet min der mals en men hoort de vrees uitspreken, dat de D. G. B. zou kunnen gaan streven naar een politieke invloed. Een der veteranen van de vak verbonden, de voorzitter van de mijnwerkersbond Aug. Schmid, heeft inmiddels getracht wat olie op de golven te gieten. Hij heeft een krachtig pleidooi gehouden voor de politieke neutraliteit van het vakverbond, die hij zag als de enige basis voor het behoud van de eenheid van het vakver bond. De vakbonden mochten zich volgens hem niet eenzijdig met een der politieke partijen ver staan. Vroegere leiders van de na de oorlog niet herrezen chris telijke vakbonden dreigen sedert geruime tijd met de stichting van een eigen vakbeweging, daar zij het huidige verbond te sterk on der socialistische invloed ge plaatst achten. Men neemt aan, dat Schmid met zijn verklaringen heeft wil len trachten de wind uit de zei len te nemen van hen, die voor een splitsing van het eenheids- verbond voelen. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft me degedeeld, dat de Westerse mo. gendheden Joego-Slavië nog een jaar economische steun geven ter wille V£fn de internationale vei ligheid en niet met de bijgedachte om Joego-Slavië van het commu nisme te vervreemden. In een algemeen overzicht van de be trekkingen met het bewind van Tito zegt het State Department, dat de breuk van Joego-Slavië met Moskou en de Westerse poli tiek ter bevordering van deze breuk „belangrijke factoren" zijn geweest „ter vermindering van de dreiging van Russische agres sie in Europa". Het State Depart ment is van mening, dat het slui ten van de Joego-Slavische grens voor communistische verzetstrij ders in Griekenland heeft bijge dragen tot het beëindigen van de strijd in Griekenland. Door de houding van Joego-Slavië tegen over Moskou kreeg Griekenland een gevoel van veiligheid om met zijn wederopbouw verder te kun nen gaan, aldus het Amerikaanse ministerie van buitenlandse za ken. Volgens diplomaten te Was hington hebben Engeland, Frank, rijk en de V. S. op zich genomen Joego-Slavië bijna 100 millioen dollar aan steun te verlenen voor het volgende jaar. De V. S. had den zich verplicht Joego-Slavië dit jaar 78 millioen dollar te ver strekken, Engeland 12.000.000 en Frankrijk 8.400.000 dollar. Naar het State Department verklaart, heeft maarschalk Tito er krachtig naar gestreefd de volledige steun van zijn volk te verwerven om de productie te verhogen en het leger te verster ken. De collectivisatie in communis tische geest had hij verzacht. Het State Department consta teert voorts, dat de toestand met betrekking tot de burgerlijke en godsdienstige vrijheid in Joego- Slavië „enigszins verbeterd" is. Volgens de onderzoekingen van het Amerikaanse Brookings In stituut is het sterftecijfer in de V. S. in de afgelopen 50 jaar tot bijna de helft teruggebracht als gevolg van de vooruitgang van de medische wetenschap en de toe nemende mogelijkheden, die hier door in het dagelijks leven wor den geboden. Het Brookings Instituut heeft de resultaten bekend gemaakt van 'n langdurig onderzoek naar de gezondheidstoestand in de V. S. Hieruit blijkt o.m., dat het sterftecijfer van 17,2 per duizend in 1900 tot 9,6 in 1950 is terug gelopen. Volgens het rapport hebben mensen uit alle leeftijdsklassen tijdens deze periode een steeds betere gezondheid genoten. Een geweldige vooruitgang in de ge zondheidstoestand is wel de ver mindering van de zuigelingen sterfte. Van iedere duizend zui gelingen die dit jaar geboren worden, zullen er volgens de on derzoekers slechts 30 bij de ge boorte of kort daarna sterven. Vijftig jaar geleden waren het er 130. „De factoren die vooral tot de algemene verbetering van de ge zondheidstoestand hebben bijge dragen zijn de vooruitgang van de medische wetenschap en het binnen de perken houden van be smettelijke ziekten „Van groot belang voor een ver dere vooruitgang is de weten schap, dat het nog altijd aan wezige verschil in de gezond heidstoestand van grote maat schappelijke groepen in verschil lende delen van het land niet on veranderlijk is". Volgens het rapport waren er in 1950: 204.000 doctoren in de V. S„ een toename van 17 sinds 1940 en waren er in 1950 6788 ziekenhuizen in de V. S. met in totaal 1.455.825 bedden, of bijna één bed op iedere 100 in woners. De voornaamste doodsoorzaken voor alle leeftijden waren hart ziekten en kanker. In 1900 waren er op 100.000 sterfgevallen 194,4 tengevolge van tuberculose, In 1949 slechts 26,2. Het totale sterftecijfer I's in 50 jaar met 45 teruggelopen en de kans, dat een baby levend ge boren wordt is met 37 toege nomen. In de vijfde klasse, 17e lijst van de 516e staatsloterij is op het nummer 4337 een prijs van ƒ1000,gevallen en een premie van ƒ30.000. „Solly" Sachs, die op last van de Zuidafrikaanse minister van justitie Swart moest aftreden als secretaris van de vakver eniging van arbeiders in de kledingindustrie, heeft tegen dit bevel beroep aangetekend bij 't hooggerechtshof te Pretoria. Hij verzocht het hof de hem gegeven bevelen ongeldig te verklaren (Sachs werd tevens verboden politieke en vakver- enigingsvérgaderingen bij te wonen). In zijn beroep ver klaarde Sachs, dat er geen ge gronde redenen waren om aan te nemen, dat zijn handelingen de doelstellingen van het com munisme zouden bevorderen. Volgens Sachs heeft minister Swart, toen deze nog directeur van een uitgeverij was, hem verscheidene malen schadever goeding moeten betalen wegens laster. Hij meent, dat de mi nister bij het uitvaardigen van de bevelen zich liet leiden door persoonlijke gevoelens. Burgemeester H. E. M. Scha- minee van Zevenbergen heeft in zijn gemeente de eerste warmwatervlasroterij in wer king gesteld door het open draaien van de sproeikraan. De burgemeester noemde dat een verheugende gebeurtenis, omdat Zevenbergen er nu dank zij het particuliere initiatief weer werkgelegenheid bij krijgt voor 35 tot 40 arbeiders. Vol gend jaar zal men waarschijn lijk weer nieuwe arbeiders kun nen aantrekken, wanneer de bestaande roterij met 4 of 6 bakken zal zijn uitgebreid. Plannen daartoe liggen al ge reed. De nieuwe roterij heeft een capaciteit van ongeveer 1 millioen kg vlas per jaar. Een woordvoerder van de Egyptische regering verklaarde, dat een onderzoek had uitgewe zen, dat de ongeregeldheden te Kafr el Dawar geïnspireerd en uitgelokt waren door leiders van „een zekere politieke party". Zij hebben een krachtige waarschu wing ontvangen, aldus de woord voerder. Volgens het Egyptische blad „Al Ahram'" heeft de regering- Vrijdag een „bureau voor de veiligheid van de staat" opge richt ter bestrijding van com munistische en Zionistische ac tiviteit. Premier Aly Maher heeft ver klaard dat de regering opnieuw krachtig heeft geprotesteerd te- GOED AFGELOPEN. Vrijdagmorgen omstreeks 7 uur is door nog onbekende oor zaak brand ontstaan in een ge bouwtje bij de lakafdeling van de chemische fabriek Gembo te Winschoten. Hier lag een aan tal met nitro-cellulose gevulde vaten opgeslagen, een zeer ont plofbare brandstof. De Winschoter brandweer wist te voorkomen, dat zich ontploffingen voordeden. De va ten konden worden verwijderd. Het gebouwtje is echter geheel uitgebrand. De aangerichte schade is aanzienlijk. Er heb ben zich geen persoonlijke on gelukken voorgedaan. Volgens voorlopige schatting bedraagt de schade tienduizend guldens. De directeur van de fabriek heeft tegenover de politie het vermoeden van zelfontbranding geuit. De productie in het bedrijf zal normaal doorgang vinden, wan neer -óveer voldoende grond stoffen aanwezig zijn. De brand woedde in de grondstoffenaf- deling. ENGELSE STOKER VERDRONKEN. Gisterennacht is de 23-jarige stoker Sidney Williams, geboor tig uit Wales, opvarende van het Engelse motorschip „Holly wood" van Jacobs and Co te Londen, verdronken. Hij werd met een seepboot naar zijn in de Nieuwe Maas liggend schip gebracht. Tijdens het meren van de sleepboot langszij de „Hollywood" is Williams over boord geslagen. Twee leden van de bemanning, die hem na sprongen, slaagden er niet in hem te redden. ONEERLIJKE BOEKHOUDER-KASSIER. De Haagse politie heeft de 24-jarlge kantoorbediende C. V. Een Brits gezin van vader, moeder en 2 zoontjes is in de nacht van Woensdag op Don derdag in een tent aan het meer van Genève overvallen door een gewapende man. De vader werd tijdig wakker, greep een mes en ging daarmee de aanvaller te lijf. De man, die later bleek een 20-jarige boe renknecht te zijn, liet in het ge vecht zijn geweer vallen en ging op de loop. Hij is later gepakt. gearresteerd. Hij wordt ver dacht van verduistering van kasgelden. In zijn functie van boekhou der-kassier bij een grossier in textielwaren zou V. contante bedragen voor geleverde goede ren op onjuiste wijze hebben geboekt, waardoor hij gelegen heid kreeg bepaalde bedragen in eigen zak te steken. Een en ander is aan de dag gekomen, toen bij een vluchtige controle een tekort van 78 werd ont dekt. Twee dagen later bleek het tekort bij een nauwkeurige controle 3500 te bedragen. Toen men nog nauwgezetter de boeken controleerde, kwam vast te staan, dat in de laatste 3 jaar 6500 was verdwenen. gen de maatregel der Israëlische rêgering om haar zetel naar Jeruzalem te verplaatsen. Volgens officiële cijfers zijn bij de incidenten te Kafir el Dawar naby Alexander een politie-agent, twee soldaten en zes burgers ge dood en zeven politie-agenten en drie burgers ernstig en dertien licht gewond. Deze verklaring valt samen met de arrestatie van Abdoe Asjry, voorzitter van het plaat selijk comité der Wafd-partij te Kafr el Dawar. De censuur op telegrammen naar het buitenland is weer in gesteld. GEEN SABOTAGE! Het Egyptische algemene vak verbond heeft een beroep op alle arbeiders gedaan om de or de te bewaren. Volgens het vakverbond trachten „betaalde agenten en aanstokers van relletjes" aan te zetten tot sabotage en demon- srtaties. Deze zelfde elementen waren verantwoordelijk voor de brandstichting en de geweldda den op 26 Januari te Cairo, al dus het vakverbond, dat hier aan toevoegt dat thans van deze zijde getracht wordt verdeeld heid te zaaien tussen de arbei ders en het leger. DÉ LEVERANTIES AAN EGYPTISCHE STRIJD KRACHTEN. Een woordvoerder van het Britse ministerie van buiten landse zaken heeft verklaard, dat de Britse regering de kwes tie van leveranties aan de Egyptische strijdkrachten in be raad heeft. Hieronder vallen geen wapens. ZONDAG 17 AUG. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.35 Voor het plat teland; 8.45 Gram.; 9.02 Sport,- 9.05 Gram.; 9.45 Causerie; 10.00 Gram.; 10.30 Met en zonder om slag; 11.00 Gram.; 12.00 Sport; 12.30 Voor de heren; 12.40 En semble; 13.00 Nieuws; 13.05 Amusementsmuziek; 13.55 Boek bespreking; 14.15 Orkest; 16.10 Gram.; 16.30 Sport; 17.00 Ac cordeon; 17.20 Koor; 17.35 Voor de jeugd; 17.50 Sport; 18.15 Nieuws; 18.30 Kerkdienst; 19.00 Lezing; 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. muziek; 21.00 Klankbeeld; 21.25 Sur. volksmuziek; 21.40 Gram.; 22.15 Vioolspel; 22.35 Dansmuz. 23.00 Nieuws; 23.15 Weekoverz.; 23.25 Dansmuziek. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Fluit; 10.00 Kerk dienst; 11.30 Gew. muziek; 12.15 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.10 Lunchconcert; 13.35 Causerie; 13.50 Gr.; 15.15 Clavecimbelrecital; 16.05 Gr.; 16.10 Causerie; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Kerkdienst; 18.15 Zang; 19.00 Gram.; 19.15 Causerie; 19.30 Nieuws; 19.45 Actualiteiten; 19.52 Boekbespre king; 20.05 De gewone man; 20.12 Gev. programma; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gr. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Lichte 102. „Halt! Ho! Sta!" tierde de roerganger, terwijl hi) zijn fakkel woest rondzwaaiend, als een os door de struiken drong. „Ditmaal ontkomt ge een eerlijk zeeman niet, schavuit! Pro beer niet om onder deks te verschuilen, zoetwater-kabeljouw Wij hebben iets met elkaar af te reke nen!" Alhabar wierp een korte blik over zijn schouder toen het ge raas tot hem door drong. Een ogenblik leek het of hij besloot de razende roer ganger te weerstaan, maar het vlammende hout noopte hem tot andere gedachten. „Hé, hé, vriend, schrob liever Uw dek," kakelde h\j stuipachtig. „Daarginds is strijd genoeg." Hij schoot kronkelend weg tussen het geboomte. „Ik ben een man des vredes De laatste woorden gingen over in een gesmoorde gil, want de toornige Orm, die hem dicht op de hielen zat zwaaide zijn fakkel vlak onder Alhabar's uitwaaiende pels mantel. Het droge bont vlamde direct als een dennentak uit een zomers woud, en gele vlammen schoten vlak achter de rug van de voortijlende voerman omhoog. „Sta, galgenaas!" brulde de ver bitterde zeman, met wilde spron gen achter zijn aartsvijand aan dansend. „Heer Eric leerde me, dat vuur een goed middel tegen wolven is, en dat gaat ook op voor de twee benige soort, naar het schijnt! Kom hier, lafaard in Uw wolven pels. Ik zal U de snorharen af schroeien!" Maar de voerman sloeg vol strekt geen acht op deze uitnodi ging. De uitslaande vlammen ach-1 dichte stoomwolken onder het op- ter zijn rug noopte hem tot een snelheid, die hij in zijn gewone doen nooit bereikt zou hebben. Sissend en knetterend schoot hij dóór het hakhout, tot een gena dig toeval, een klein en ondiep stroompje op zijn weg plaatste. Met een gil stortte Alhabar zich in de zacht kabbelende golfjes, en verdween met veel gespat en pervlak van de stroom. „Welja!" schreeuwde de roer ganger bitter. „Nu ook nog dat goede water verontreinigen! Kom boven, schurk! Wij zijn nog niet klaar met elkaar I muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Zang; 13.30 Voor de soldaten- 14.00 Gram.; 16.00 Lichte muz.; 17.45 Sport; 17.50 Orkest; 18.20 Gram.; 18.30 „Causerie; 19.00 Nieuws; 19.30 Italiaanse muziek; 21.30 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek. MAANDAG 18 AUG. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws- 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 9.00 Denk om de bocht; 9.15 Gram.; 9.35 Waterstanden; 10.00 Causerie; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Voor de jeugd; 10.40 Gram.10.55 Voor de zie ken; 11.40 Piano; 12.00 Amuse mentsmuziek; 12.30 Mededelin gen; 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Orgel; 13.30 Voor de kin deren; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Piano; 14.45 Gram.; 15.00 Zestig minuten voor boven de zestig; 16.00 Orkest; 17.05 Voor de jeugd; 17.35 Lichte muziek; 18.00 Nieuws; 18.15 Gram.; 18.30 Overzicht; 18.40 Voor de jeugd; 19.45 Gram.; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Gev. pro gramma; 21:00 Klankbeeld; 21.30 Dansmuziek; 22.00 Causerie; 22.15 Orkest; 23.00 Nieuws- 23.15 Esperanto; 23.20 Orgel; 23.45 Gram. I HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dagj 8.00 Nieuws; 8.18 Gew. muziek^ 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zie ken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Orgel; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Gram.; 11.30 Gev. muziek; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Orgel; 12.59 Klokge lui; 13.00 Nieuws; 13.15 Banjo- muziek; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 14.35 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Kamermu ziek; 16.00 Lezing; 16.30 Kwar tet; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Gram.; 17.30 Gitaar; 17.45 Re geringsuitzending; 18.00 Nws.; 18.15 Gram.; 18.25 Causerie; 18.30 Gram.; 19.15 Causerie; 19.30 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.10 Vijf minu ten; 20.15 Orgel; 20.45 Cause rie; 21.00 Gram.; 21.20 Piano- 21.45 Reportage; 21.55 Orkest'- 22.45 Gebed; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.42 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 15.15 Orkest; 16.00 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Amusementsmuziek; 18.00 Gr.; 18.25 Kroniek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Orkest; 20.30 Ca rillonconcert; 21.00 Gram.; 21.45 Gev. programma; 22.00 Nieuws; 22.15 Orgel; 23.00 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 6