Voor de Zondag SPORTNIEUWS Uit de Provincie Binnenlands Nieuws i KERKDIENSTEN Be buitenlandse handel van Engeland AGENDA VOETBAL WIELRENNEN ZWEMMEN. DUIVENSPORT Vedes-Schoolvulpen Adverteniiën 13 Woonhuizen ^0 f4,- Mr Den Daas niet meer bij de A.V.R.0. IN EEN RUBBERBOOT OVER DE OCEAAN. AXEL. GOES. HULST. SAS VAN GENT. SLUIS. ST. ANNA TER MUIDEN Ariestaties in Zuid-Afrika PHILIPPINE. Brits hoofdkwartier in West-Duitsland wordt verplaatst De Saarkwesiie FIRMA P. J. VAN DE SANDE Openbare Verkoping PHILIPPINE Verblijdt u, dat uw namen geschreven zijn in de heme len. Luk. 10 20. Eens keerden de discipelen weder van een zendingstocht, waartoe de Here hen had uitge zonden. Zij waren blijkbaar op gewonden over de goede uitwer king hunner prediking, de grote daden, die zij hadden verricht, in één woord over hun „succès" in de dienst huns Meesters. Toen sprak Hij dit woord: ver blijdt u daarover niet, maar ver J. D. A. C. A. C. ZATERDAG 16 AUGUSTUS. NED. HERV. KERK. Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 17 AUGUSTUS. NED. HERV. KERK. Oost Zeeuws-Vlaanderen. Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. P Pennings. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. J. ten Haaft. Hontenisse: 9.30 uur Ds. G. Jansma van Zaamslag. Hulst: 10.30 uur Ds. J. Homan. Sas van Gent: 10 u.ur Ds. Honders. Philippine: 2.30 uur Ds. Honders. Sluiskil: 10 en 2.30 uur Ds. Joh. W. Starrenburg. Terneuzen: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 2.30 uur Ds. C. B. Boere, van Groede. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Eerw. heer C. H. Hevjboer. West Zeeuws-Vlaanderen. Aardenburg: 10.30 uur Ds. Van Roven, van Oosterlittens. Biervliet: 9.30 uur Ds. H. C. P. M. Wiebosch (Bed. H. Avondmaal); 6 uur Ds. H. C. P. M. Wiebosch (Dankzegging). Breskens: 10 uur Ds. J. H. van Beusekom. Cadzand: 10.30 uur Ds. H. Kupl- man, van Zuidzande. Groede: 9.30 uur Ds. C. B. Boere. Hoofdplaat: 10 uur Ds. J. Eu gen- daal. Nieuwvliet: 10 uur Eerw. heer P. H. Visser. Oostburg: 10 uur Cand. H. u. Homan, van Hulst. Retranchement: 9.30 uur Ds. J. B. van Bork. Schoondjjke: 9.30 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer (Bed. H. Doop). Sluis: 7 uur Cand. H. D. Homan, van Hulst. St. Anna ter Muiden: 2.30 uur Cand. H D. Homan, van Hulst. St. Kruis: 9 uur Ds. Van Royen, van Oosterlittens. Waterlandkerkje10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 10 u. Ds. C. Blomaard. Zuidzande: 9 uur Ds. H. Kuijlman. GEREFORMEERDE KERK. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Cand. H. B. Wejjland, van Breda. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. C. Kapteijn, van Amsterdam Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. R. A. Hoogkamp, van Hol ten. GEREFORMEERDE KERK (Onderh. art. 31 D.K.O.). Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. D. Deddens, van Sauwerd. Terneuzen10 uur en 3 uur Ds. K. Deddens, van Hoek. CHR. GEREFORMEERDE KERK Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. C. Verhage, van Broek o. d. Ak- kerwoude. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 9.30 u. en 2 u leesdienst. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur uur Ds. Aangeenbrug. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 u. en 7 uur Samen komsten. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H. H. Missen. Philippine: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur. H. H. Missen. Zuiddorpe: 7.30 uur en 10 uur, EL H. Missen. Het Engelse ministerie van handel heeft Woensdag bekend gemaakt, dat Engeland in de maand Juli een invoeroverschot had van 69,1 millioen pond ster ling. De waarde van de Engelse uit voer bedroeg in Juli 207,9 mil lioen pond sterling en die van de heruitvoer 12,9 millioen pond sterling. De invoer had een waarde van 290 millioen pond sterling, hetgeen in vergelijking met dezelfde maand van het vo rige jaar een daling betekende van 68,5 millioen pond. In de af gelopen 3 maanden was de invoer 16 kleiner dan in de overeen komstige periode van 1951. blijdt u, dat uw namen zijn ge schreven in de hemelen. Ook ons roept de Here hier mede toe: Niet uw werken is de hoofdzaak! Niet uw doen is het gewichtigste! Niet het succès op uw arbeid in mijn Koninkrijk is het meest belangrijk! Maar dit is het een en het al, dat betekenis voor u moet hebben: hoe uw God over u denkt, of uw naam staat opgetekend in het Boek des Levens des Lams. Laten wij dit niet ondoordacht voorbijgaan. Het gevaar is groot voor degenen, die aanvankelijk de Here kennen, om in uiterlijke werkzaamheden voor Zijn Ko ninkrijk hun ziel te verliezen. Ook voor de arbeid zelf is het gevaarlijk, want alleen een ziel, die in gemeenschap met de Here geheiligd wordt tot Zijn dienst, kan vrucht verwachten op de ar beid. In het Boek des Levens des Lams staan alleen de namen ge schreven van hen, die hun zon den gelegd hebben op de Heiland der wereld. Deden wij dat reeds? en 6 Niets zo heerlijk, zo begeerlijk, Als een kind van God te zijn; Al zijn krachten, al zijn trachten, Al zijn daden, al zijn tijd, Worden enig en allenig Aan de Vader toegewijd. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „De blauwe sluier". Concertgebouw, 8 uur: J Biosc. „Tarzan in gevaar". Feestweek, 3 uur: Aan komst Oma en Opa met de prov. boot; 3.15 uur: Toe spraak door de edelachtbare heer burgemeester op de Markt; 8 uur: Concert door „Harmonie Terneuzen". Attractie Nieuwstraat, 5 uur: Schieting liggende wip. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. „Teresa". Tennisclub Axel: Ope ning der Tennisbanen. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „De blauwe sluier"; 4.30 uur: Middag voorstelling. Concertgebouw, 8 uur: Biosc. „Tarzan in gevaar"; 2.30 uur: Middagvoorstelling. AXEL: Het Centrum, 4.15 uur: Biosc. „Teresa"; 8 uur: Biosc. „De verliefde camera man". Naar het A.N.P. van bevoegde zijde is medegedeeld, "'"is de ar beidsverhouding tussen de mr J. den Daas en de A.V.R.O. mèt we derzijds goedvinden ontbonden. Mr Den Daas was onderdirec teur van deze omroepvereniging. Men vermoedt, dat de 27-jarige dr Boobard uit een kreek bij Tan- ger is vertrokken voor een tocht over de Atlantische Oceaan in 'n rubberboot zonder voedsel of wa tervoorraad aan boord. Vier da gen geleden waren hij en z'n met gezel, Jack Palmer, reeds met 't bootje uit Tanger vertrokken, doch zij moesten terugkeren we gens het slechte weer. Palmer verklaarde toen zich terug te trekken. Vrijdag begaf hij zich naar de kreek, waar de rubber boot, die zijn eigendom was, lag, doch deze bleek te zijn verdwe nen. Palmers bezittingen waren op de wal achtergelaten. Het doel van de tocht is na te gaan, of schipbreukelingen kun nen leven van regenwater en vers water uit vissen en plankton. Een glimlach van „Fortuna" Van de agent der Hilmy al hier vernemen wij, dat de 100,000,ook ditmaal in zijn rayon is gevallen en wel op het l/20e lot no. 14560. Dit is reeds de 2e maal binnen een jaar dat deze agent aan een cliënt deze prijs kan bezorgen. Uagelbuien. De eerste van de talrijke buien, die zich gisternamiddag boven onze gemeente ontlastten, ging in de omgeving van Coegors, Scha penbout en Magrette gepaard met hevige hagelslag. Heemschut vergadert. De jaarlijkse Heemschut-dag, tevens de 41e algemene leden vergadering van de bond „Heemschut", wordt dit jaar op Vrijdag 5 September te Goes gehouden. In deze vergadering wordt het verslag uitgebracht dati een overzicht geeft van hetgeen in het afgelopen jaar werd be reikt op het gebied van de be- scherming van van Nederland. de schoonheid Ter gelegenheid van de kermis in de Stationswijk vonden giste ren verschillende feestelijkheden plaats. Jammer was dat het on weer, dat gepaard ging met hevi ge regenbuien, oorzaak was, dat enkele attracties geen doorgang konden vinden. Aan de internationale viswed- trijd op de buitenvest, die geor ganiseerd was door de visclub „De Platte Pen", namen 100 hen gelaars deel. De uitslag hiervan was: le pr. Frans de Blok, Hulst; 2e pr. J. van Poorten, Graauw; 3e De Beyser, De Klinge (B.); 4e G. Passemier, Hulst; 5e A. Vylders, St. Jansteen; 6e A. Moens, De Klinge (B.); 7e A. Dujnees, Hulst; 8e E. Danckaert, Hiilst; 9e A. Martens, De Klinge (B.); 10e E. Wentzeler, Hulst; lie P. Jansen, Hulst; 12e F. Pe ters, Hulst; 13e J. Passemier, Hulst, 14e F. Riske, Hulst en 15e P. de Smet, De Klinge (B.). De heer Brouwer stelde vra gen in verband met de nog leegstaande woningen. De heer Antonissen vrceg naar de eleotrificatie van onrendable gebieden. De heer F. Barbé wenste in lichtingen over de maximum snelheid voor auto's in de Tra verse en zag gaarne, dat opge treden werd tegen te hard rij den. De heer Rammeloo informeer de naar werkobjecften voor werkverschaffing in de winter maanden. Nadat de voorzitter de leden had beantwoord, werd de ver gadering gesloten. Kinderverlamming. Was tot voor enkele dagen Zee land vrij van de gevreesde kin derverlamming, thans is deze ziekte geconstateerd bij een 4- jarig kind van de familie Van H. alhier. Het patiëntje is ter verpleging in het ziekenhuis te Sluiskil op genomen. Uitstapje. Woensdag maaljte de perso neelsvereniging van de spiegel glas- en fosfaatfabriek een uit stapje naar Z.-Limburg, waar een bezoek werd gebracht aan Valkenburg, Drielandenpunt en Maastricht. Dit uitstapje was een groot succes. Alleen veroor zaakte een langdurig oponthoud aan het veer te Perkpolder een vertraging. Gouden jubileum. Donderdag herdacht de heer A. J. van Leemput het feit dat hij 50 jaar geleden in dienst trad bij de Nederlandse afdeling der N.V. Nieuwe Nederlandse maat schappij tot vervaardiging van spiegelglas, glazen voorwerpen en chemische producten. De heer Van Leemput, die chef-boekhouder is van de N.V., werd in de eetzaal der spiegel- glasfabriek door directeur en personeel gehuldigd. Namens de directie sprak de directeur, drs P. A. Neeteson en namens het personeel de heer M. L. Remery. Ook de burgemeester van Sas van Gent was aanwezig en fe liciteerde de jubilaris namens het gemeentebestuur. De bur gemeester deelde hem mede dat het H. M. de Koningin be haagd had hem de eremedaille in zilver van de orde van Oran je Nassau toe 'te kennen. Van de directie ontving de heer Van Leemput een verrekij ker, terwijl namens het perso neel en het verkoopkantoor te Amsterdam een tweetal fraaie bloemenmanden werden aange boden. Aanbesteding Woensdag werd in hotel Du- sarduijn te Sluis, door architect W'. Bruijnooge aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Hoogstraat voor rekening van de heer G. L. de Zutter te Sluis. Ingeschreven werd als volgt: J. Verschoor 16.400; J. van Hee 16.249 C. Cortvriendt f 16.178; Fv;Leenhoufeg 16.125; H. van Pouötke 15.980; A. Bogaard*' 15.600; C. Hast 15.590; Alle inschrijvers zijn woon achtig te Sluis. De begroting bedroeg 16.500. De gunning werd aangehou den. Reis ouden van dagen. De ouden van dagen uit „Rozen- oord" hebben hun jaarlijks uit stapje gemaakt, dat ditmaal naar Schouwen-Duiveland was. In Zierikzee werd gepauzeerd om de inwendige mens te verster ken, waarna een rondrit over het mooie eiland werd gemaakt. Laat in de avond keerden de oud. jes vermoeid, doch hoogst vol daan in Sluis terug. Voor de alhier te houden fes tiviteiten heeft zich een comité gevormd, dat zich zal belasten met het samenstellen Van een programma. Hierin hebben zit ting genomen de heren J. G. J. Bodderij, W. Bodderij, P. Kaes- tecker, R. Marteijn en L. van de Vijver. HET JUNIOREN TOURNOOI TE TERNEUZEN. De voetbalvereniging „Terneu zen" heeft vóór de a.s. competi tie een aanvang neemt een dag voor de jeugd georganiseerd, die a.s. Zondag zal plaats hebben. Niet minder dan 8 verenigin gen komen met hun pupillen- en/of junioren-elftallen in het veld, zodat het voor de sport liefhebbers een goede gelegen heid zal zijn om de Zeeuwse jeugd aan het werk te zien. Het is voor de eerste maal se dert de opening van het gemeen telijk sportterrein dat alle drie de velden tegelijk bezet zullen zijn. Het tournooi vangt aan te half tien en eindigt, na de pauze van 1—3 uur, met de finales van de A en B junioren, die 'om half vijf aanvangen. DE RONDE VAN AXEL (VOOR AMATEURS). Onder grote blangstelling werd gisteren te Axel de eerste baan- koers voor amateurs, georgani seerd door de W. S. C. „De Vol harding" over 120 km, verreden. De deelname was minder groot dan verwacht was, daar aan de start slechts 22 deelnemers ver schenen. Direct na het startsein werd er een snel tempo ingezet en was er al spoedig tekening in de strijd. Het was de Zelzater Sae- lens die ontvluchtte. Hier pal achter volgde een groep waarin o.a. Roovers, Verhelst, Oomens en v. Wijngaarden zich bevon den. De felle regenbuien bleek ech ter een grote handicap te zijn. Na 30 ronden ondernam Roo- Mayoh. en Victor Birkett zijn er vers uit Etten een uitlooppoging. I in geslaagd Het Kanaal, van De uitslag luidde: 1. Roovers, Etten in 3 uur en 9 min.; 2. Saelens I, Zelzate (B.) op 1 min. 48 sec; 3. Oomens, Et ten; 4. De Waal, Kloosterzande 5. Verhelst, Axel; 6. Saelens II, Zelzate; 7. Van der Lijke, Groe de; 8. Rooms, Waesmunster (B.); 9. Luijsterburg, Nw.-Vosse- meer; 10. De Regt, Soest; 11. Van Dungen, Gilze; 12. Louisse, Ka- pelle. DE KANAALZWEMMERIJ. Bob Baysour, de 24-jarige brandweerman uit de Ver. Sta ten, die Donderdagmiddag om 12 uur aan de Franse kust te Cap Gris Nez in zee is gegaan om Het Kanaal over te zwemmen, heeft nadat hij 12 uur en 15 min. in het water heeft gelegen en 6 mijl van de Engelse kust ver wijderd was, zijn poging opge geven wegens kramp. Het Engelse meisje Jenny James, dat te St. Margarets Bay was gestart, heeft na vijf uur te hebben gezwommen haar poging gestaakt, daar zij zeeziek werd. De Nord Afrikaan Noël Claud, die Donderdagavond bij Kaap Blanc Nez voor de kanaaltocht startte, gaf doordat hij kramp kreeg zijn poging op toen hij tweederde van de afstand had algelegd. Hij is door de volgboot naar Calais teruggebracht. Ook de Deense zwemster Elna Andersen gaf haar poging op om Het Kanaal van Engeland naar Frankrijk over te zwemmen. Toen zij de strijd staakte had zij 16 uur in het water gelegen en was zij ongeveer 7 mijl van de Franse kust verwijderd. 3 GESLAAGDE POGINGEN. De Engelse zwemmers Kathleen Gedurig wist deze snelle Bra bander zijn voorsprong te vergro ten en toen nog een derde van de koers te rijden was, leek zijn po sitie met ruim een halve ronde voorsprong veilig. Hierdoor week de spanning die de eerste 35 ron den had gekenmerkt beduidend. Lange tijd bleef de positie van Verhelst als eerste achter volger nog hoopvol doch De Waal en Saelens bleven aan zijn wiel hangen. Ook in de laatste 10 ronden waren het de buien die de verhitte lichamen der renners sterk bekoelden. Roovers hand haafde zich onbedreigd en de spanning betrof nog maar de vraag of Verhelst dan ten minste nog de tweede plaats zou weten te veroveren. In de laatste ronde, enige honderden meters vóór de finish, die reeds glorieus door Roovers gepasseerd was, kwam de Axe laar in een straatbocht aan de Noordstraat te vallen en ver speelde zodoende zijn kans voor de tweede plaats. Kemmerich verliet Esbjerg op 25 Juli j.l. Toen hij Sylt bereik te, had hij ongeveer de helft van de 200 km afgelegd. „Tot Weerziens" - Sluis Prijsvlucht uit Arras. Snel heid eerste duif 1785 meter. Jonge duiven. 1 C. de Meijer; 2 en 4 H. Baert; 3 J. Rijkborst; 5 en 10 C. Albrechts; 6 P. de Broek; 7 O. de Meijer; 8 Pr. Rijkborst; 9 J. de Zutter. Oude duiven. Snelheid eerste duif 1899 m. 1 Fr. Kaestecker; 2 C. de Meij er; 3, 4, 5 en 6 C. van der Wal- le7 en 8 C. Albrechts; 9 en 10 J. Rijkborst. „Recht voor Allen" - Sluis Prijsvlucht uit Arras. Snel heid eerste duif 1789 meter. Jonge duiven. 1, 8 en 10 J. van Hoorn; 2 en 5 A. van Hanegh-em; 3 Boeije; 4 J. Verbrugge; 6 C. Martijn; 9 M. Leurgans. Oude duiven. Snlheid eerste duif 1899 m. 1 A. van Hoorn; 2 S. Blok dijk; 3 J. Wage; 4 J. Cort vriendt; 5 G. Caniere; 6 H. van den Bussche; 7 A. Tas; 8 C. de Witte; 9 J. van Hoorn; 10 J. Verbrugge. Nana Sita, voorzitter van het Indische congres in Transvaal, is Vrijdag te Pretoria gearresteerd op grond van de wet tot onder, drukking van het communisme. Donderdag is dë secretaris van het Afrikaanse nationale congres in Transvaal, David Bopape, te Pietersburg aangehouden. Het aantal gearresteerde niet- blanken op grond van genoemde wet bedraagt thans negentien. Een woordvoerder van de cam pagne van burgerlijke ongehoor zaamheid heeft verklaard, dat een half uur na middernacht a.s. vrijwilligers uit het gehele land in actie zullen komen tegen de apartheidswetten. Gemeenteraad. Woensdag kwam de gemeen teraad van Philippine in open bare zitting bijeen. Afwezig was de heer R. de Bock. Vóór de aanvang gaf de heer Rc-elands, directeur van het bouw- en woningtoezicht, een uiteenzetting van de plannen met het voorste gedeelte van het tram-emplacement. De plannen omvatten het leg gen van rioolbuizen, trottoirs en klinkerweg. Het voorstel om de begroting hiervan in deze vergadering te behandelen kon niet doorgaan, cmdat de tijd van voorbereiding te kort werd geacht. Bij de ingekomen stukken bevend zich o.m. de herbenoe ming van de heer P. J. L. van Hoek als burgemeester van Philippine. De landbouwwinterschool te Hulst zag haar verzoek om sub sidie verwezen naar de begro ting 1953. Het voorstel van B. W. tot aankoop van het nieuw gebouw de woonhuis gelegen aan de Ravalijnstraat en eigendom van het R. K.-kerkbestuur, voor 7500 werd aangenomen, even eens het voorstel tot verhuring van die woning aan de wed. F. J. Dhooge voor 7,50 per Week. De raad keurde verder goed de verkoop van 300 m2 grond op het tramplein a 6 per metier aan C. F. Vincke. De verordening op de heffing van lig-, laad- en losgelden werd ingetrokken. Bij de rondvraag wenste de heer F. Barbé de voorzitter ge luk met zijn benoeming. REGEN ALS BRANDWEER. Zelden zal een regenbui welko- mer geweest zijn dan Vrijdagmid- dag in Berlicum het geval was. Daar was n.l. omstreeks vijf uur brand uitgebroken in 'n hooimijt van Marinus van Zoggel en aan gezien vlak in de buurt enkelé noodwoningen stonden hadden üdj brandweren van Berlicum en Den Bosch de grootste moeite om overslaan van het vuur te voor komen. Kort nadat de vlammen echter uit het hooi sloegen ont lastte zich een fikse regenbui bo ven het dorp, met het gevolg dat de brand sneller en afdoender ge blust werd dan de brandweerlie den hadden kunnen doen. De hooimijt ging echter verloren. krijgt. Eind van dit jaar vangt haar tournée naar Amerika aan. WOLKBREUK BOVEN MAASSLUIS. Vrijdagavond omstreeks zes uur heeft het boven Maassluis en omgeving zo hard geregend, dat "van een wolkbreuk gesproken kon worden. Zowel in Maassluis als in het nabijgelegen Maasland werden de straten zodanig over spoeld, dat de riolen verstopt ge raakten en een deel van de hui zen onder water kwam te staan. Het water (steeg daardoor in som mige straten tot ongeveeij, 40 a 50 cm. T Het hoofdkwartier van de Brit se strijdkrachten in West-Duits land, dat op het ogenblik te Bad Oyenhausen gevestigd is, zal te zijner tijd worden verplaatst naar München-Gladbach (het vroegere München-Gladbach), omdat Bad Oyenhausen onder de huidige omstandigheden, nu de bezet- tingstaak van de strijdkrachten niet meer het belangrijkst is, minder geschikt is. Een aantal Britse geleerden is Vrijdag met het vaartuig voor ontdekkingsreizen „Discovery Second" uit Plymouth vertrok ken. De geleerden, die over een televisie-apparaat beschikken, waarmede onder water waar nemingen kunnen worden ge daan, zijn voornemens de zee bodem tussen Groot-Brittan- nië en de Azoren, ter hoogte van de Portugese kust te onderzoe ken. Zij hopen waardevolle ge gevens te verkrijgen over het dierenleven in het te onderzoe ken gebied, speciaal over de pijl inktvis. Er zullen proeven wor den genomen met grote „onder- water-vangkooien", die op de bodem van de zee zullen worden opgesteld. De kooien worden onder aan de „Discovery Second" meegevoerd. Ook de Britse admiraliteit stelt belang in de resultaten der ex peditie. Frankrijk naar Engeland, over te zwemmen. Vier Egyptenaren moesten uit het water worden gehaald. Zij konden niet tegen de sterke stro mingen en de vrij hoge golven in Het Kanaal op. Victor Birkett, de 26-jarige En gelsman, zwom zo uitstekend, dat men hem in staat achtte het re cord te verbeteren. Maar toen hij in de buurt van Dover kwam wa ren stromingen oorzaak, dat hij geen meter verder kwam en ge ruime tijd moest vechten om niet af te drijven. Maar niettemin is hij er in geslaagd de Engelse kust te bereiken. Victor Birkett heeft in 15 uur en 30 minuten Het Kanaal over gezwommen. De 20-jarige Kathleen Mayoh, werkzaam in een fabriek, is erin geslaagd, na 16 uur en 55 min. in het water te hebben gelegen. Het Kanaal van Frankrijk naar Enge land over te zwemmen. Kathleen Mayoh is geen nieu weling op dit gebied. Het vorig jaar heeft zij reeds een poging gedaan, maar de slechte weers omstandigheden dwongen haar 6 kilometer voor de Engelse kust het water te verlaten. De 26-jarige Egyptenaar Bakr Soliman is Vrijdagavond laat te Folkestone aan land gestapt na het Kanaal van Kaap Gris Nez zwemmend te zijn overgestoken. Hij was zijn poging begonnen om 2.35 uur en heeft 18 uur 15 minuten over zijn tocht gedaan. Philip Mickman staakte Vrij dagavond laat de strijd, toen hij nog geen kilometer van de Fran se kust verwijderd was. Hij had 21 uur en 30 minuten in het wa ter gelegen. OTTO KEMMERICH VERDRONKEN, Bij een poging om een 200 km lange zwemtocht van Esbjerg in Denemarken naar Husum in ■Sleeswijk-Holstein te volbren gen, zo neemt de waterpolitie te Sleeswijk aan, is de 66-jarige Duitser Otto Kemmerich ver dronken. Deze veteraan, die 20 jaar ge leden er in slaagde Het Kanaal over te zwemmen, is sinds hij 4 dagen geleden van het eiland Sylt is vertrokken de tocht liep via een aantal eilanden niet meer gezien. Van Sylt zou hij naar het eiland Amrum gaan, waartoe hij 10 kilometer jn een brede stroom, die als zeer ge vaarlijk bekend staat moest af leggen. Op Amrum is hij echter niet aangekomen en uit het feit, dat op dit eiland een waterdichte zak, welke Kemmerich bij zich heeft gehad, is aangespoeld, leidt men af dat de Duitser ver dronken is. PIANISTE BRAK HAAR PINK. De pianiste Pia Beek heeft de pink van haar linkerhand gebro ken. Toen zij op het strand aan het ballen was, kwam een bal zo on gelukkig tegen haar linkerhand terecht, dat de pink brak. Zoals bekend speelt Pia elke avond op Scheveningen en zij zet dit thans met de rechterhand' voort. De begeleiding wordt daarbij overgenomen door de gitarist. Pia Beek zal drie weken met haar pink in het gips moeten lopen. De behandelende medicus heeft haar de verzekering ge geven, dat alles goed terecht zal komen en dat zij het gebruik van haar linkerhand volkomen terug- dient te wordèn gehoord De West Duitse bondskanselier Adenauer zegt in een brief aan de voorzitter van drie niet-toege- laten partijen in het Saargebied de Christen-Democratische Unie, de socialistische partij en de Duitse partij dat aan de be paling van de definitieve status yan het Saargebied een nieuwge- kozen landdag voor de Saar moet meewerken. Dit parlement dien de zodanig te worden gekozen, dat zijn gezag door niemand in twijfel kón worden getrokken. De §aarlandse minister-presi dent Johannes Hoffmann heeft onlangs eveneens verklaard, dat de bevolking van het Saargebied GEDURENDE DE WINKELWEEK ALS EXTRA-RECLAME de vap ouds bekende met 14-karaats gouden pen Boekhandel TERNEUZEN van te Notaris G. J. VAN CAM- PEN te Terneuzen zal op Dinsdag 26 Augustus a.s., des nam. 3 uur, te Philip pine in Hotel „De Zwaan" bij de Gez. Van Hijfte, ten verzoeke van de Erven van de heer A. Haers, publiek verkopen: 1. Het HUIS, schuur en tuin te Philippine, aan de Weststraat A 121, groot 3.16 are. Vrij van huur. 2. Het HUIS met erf te Philippine, aan de Kerk straat A 36, gr. 73 ca. Verhuurd aan de heer W. Bobeleijn voor 2,50 per week. 3. Het HUIS met erf te Philippine, aan de Kerk straat A 37, gr. 73 ca. Verhuurd aan de heer J. Lensen voor 2,88 per week. 4. Het HUIS met schuur en erf te Phillippine, aan de Gentsche Breedstraat A 81, groot 2.90 are. Verhuurd aan de heer Carprau voor 16,per maand. 5- Het HUIS met erf te Philippine, aan de Roze marijnstraat A 132a, groot 3.20 are. Verhuurd aan de heer R. Haers voor 2,75 per week. 6. Het HUIS met erf te Philippine, aan de Roze marijnstraat A 132b, groot 1.50 are. Verhuurd aan de heer J. Dieleman voor 3,15 per week. t 7. Het HUIS met erf te Philippine, aan de Roze marijnstraat A 132c, groot 1.45 are. Verhuurd aan de heer E. Zegers voor 3,15 per week. 8. Het HUIS met erf te Philippine, aan de Ro zemarijnstraat A 132d, groot 1.30 are. Verhuurd aan de heer G. van Hulle voor 3,50 per week. 9. Het HUIS met erf te Philippine, aan de Ro zemarijnstraat A 132e, groot 1.00 are. Verhuurd aan de heer S. van de Bossche voor 2,75 per week. 10. Het HUIS met erf te Philippine, aan de Ver bindingsstraat A 132f, groot 1.05 are. Verhuurd aan de heer R. de Bock voor ƒ3,15 per week. 11. Het HUIS met erf te Philippine, aan de Ver bindingsstraat A 132g, groot 1.30 are. Verhuurd aan de heer Ch. Roeland voor 3,15 per week. 12. Het HUIS met erf te Philippine, aan de Ver bindingsstraat A 134, groot 2.22 are. Verhuurd aan de heer D. Bobeleijn voor 3,15 per week. 13. Het HUIS met erf te Philippine, aan de Ver bindingsstraat A 135, groot 1.82 are. Verhuurd aan de heer E. Lauret voor 3,15 per week. Te aanvaarden in genot der huur bij de betaling der kooppenningen uiterlijk 26 September 1952. Betaling der onkosten binnen 8 dagen.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 2