Uit de Provincie SPORTNIEUWS Binnenlands nieuws Wat brengt de Radio? te f INDONESIË BOTSING IN RIO GRANDE VOETBAL ATHLETIEK Het Zuidafrikaanse parlementaire hof van appèl DUIVENSPORT De drievoudige moord WIELRENNEN Nederlands schip meldt mijn Eric de Noorman in „Het land der duisternis" AGENDA ■TT TERNEUZEN. AXEL. GOES. HULST. VLISSINGEN. ZAAMSLAG. ZIERIKZEE. BRESKENS. DE „EENDRACHT" AAN DE GROND GELOPEN. LOF VAN BURGHLEY VOOR HELSINKI. Geruchten over Hodja Brand in een auio met munuiie De „Anna Salen" in Scapa FSow NEDERLANDSE LEERLING VLIEGERS NAAR NEW-YORK. Met het s.s. „Westerdam" van de Holland-Amerika lijn vertrek ken 30 Augustus uit Rotterdam naar New York 5 leerlingen-vlie ger van de Nederlandse lucht macht voor het volgen van een vliegeropleiding op de basis Lon don (Ontario) in Canada. Voor deze opleiding zijn aangewezen de vaandrig J. A. K. van Mosse- velde uit Terneuzen en de solda ten J. A. de Groot uit Overveen, D. J. de Vries uit Haarlem. C. B. A. M. Wickenhagen uit Hilver sum en G. H. Wisselink uit de gemeente Wisch (Geld.). Concert Oranjekwartier. Onze plaatselijke harmonie heeft het voornemen heden avond 8 uur een concert te ge ven op de verplaatsbare mu-, ziektent in het Oranjekwartier. De Finnen zijn vertrokken. Woensdagmiddag zijn de Finse zeelieden, die op zo onfortuin lijke wijze in Terneuzn waren beland, per autocar van het reis bureau Lissone via Hamburg en Kopenhagen naar Stockholm ver trokken. Uit de Zweedse hoofd stad worden ze dan verder over zee naar hun vaderland terug gebracht. Hun schip, de Ariana", hebben ze op de Schelde achtergelaten. Slopers halen daar het wrak uit elkaar en bergen wat ze bergen kunnen, alvorens het water zich meester maakt van het vaartuig, dat eenmaal de zeeën bevoer in zovele richtingen Eén was er, die iedere minuut van de dag in gedachten op zijn schip toefde. Dat was de oude bootsman, voor wie het verlies van zijn schip na de persoonlijke tegenslagen in zijn leven te veel was en die zijn enige troost zocht in het bier, dat hij in ongelofe lijke hoeveelheden naar binnen werkte. Dit wil niet zeggen, dat de rest van de bemanning af kerig was van Amstel- of Heine- kens bieren. IntegendeelMaar het is niet zeker, of er ook bij hen verdriet over de verloren ge- gane schuit in het spel was. De Finnen zijn vertrokken. Voor de hotelhouders, de caféhouders en de politie is het ongetwijfeld een opluchting. Want de goeden niet te na gesproken hebben som. mige van de Finse zeelui zich miserabel gedragen. Vooral het gebeurde in de laatste nacht van hun verblijf te Terneuzen, toen enkele dronken Finnen volkomen zinloos de heer A. Casteleijn op laffe wijze mishandelden en neer sloegen, heeft alom afkeer ge wekt jegens deze volgegoten twistzoekers. Het deed ons genoegen te mo gen constateren, dat de officieren het optreden van sommige hun ner matrozen ten zeerste afkeur den. Zij hebben zelfs enige num mers van ons blad meegenomen naar Finland om daar de gedra gingen van enkele querelanten aan de kaak te stellen. De Finnen zijn weg! Gelukkig, zullen velen zeggen. En mocht 't noodlot hen nog eens overvallen, laat het dan niet nabij Terneuzen i zijn. Want hoe goedmoedig en ge moedelijk de meeste Finnen ook waren, de dronken ruziemakers hebben de naam van de Finse zee lui geen goed gedaan. Bezoek Belgische ouden van dagen. Naar men ons mededeelt, zal een groep ouden van dagen uit Ertvelde (B.) a.s. Zaterdag een bezoek brengen aan Sluis, Bres- kens, Terneuzen en Hulst. Het ligt in het voornemen in Breskens het middagmaal te nut tigen, waarna een bezoek volgt aan de bezienswaardigheden van Terneuzen en Hulst. Tennisclub opgericht. Dinsdagavond werd in „Het Centrum" op een vergadering, waar een 25-tal dames en heren aanwezig waren, besloten tot op richting van een tennisclub. Het bestuur werd als volgt samenge steld: H. Goossens, voorzitter, mevr. W. M. BoumanThies, se cretaresse; A. H. v. d. Lee, pen ningmeester; mej. Adri Dekker en Ach. v. d. Linden, leden. Wegens het gevorderde seizoen zal men met een contributie van ƒ10 beginnen. In overleg met de clubs te Terneuzen en Hulst zal de Dinsdag als trainingsdag wor den vastgesteld. 32; 288 kg onverkochte vis voor vismeel 8189 kg export gar nalen 203 tot 64; 538 kg handels garnalen 135 tot 66 cent. Tussen wagon en stootblok bekneld. Gistermiddag is op het spoor wegemplacement van de veiling vereniging „Zuid-Beveland" al hier de 19-jarige C. de Putter uit Hoedekenskerke, die op de vei ling werkzaam was, tussen een goederenwagon en een stootblok bekneld geraakt. Met zware in wendige kneuzingen werd hij naar het ziekenhuis St. Joanna vervoerd, waar, echter zonder succes, operatief is ingegrepen. In de loop van de avond is de ongelukkige overleden. Ontsporing. De goederentrein, die 's mor gens circa 9 uur uit Hulst naar Terneuzen rijdt, is gisteren na bij Hulst ontspoord. Het duurde geruime tijd voor de ruim 80 ton zware locomotief weer op de rails was gezet. Het goederenvervoer onder vond hierdoor belangrijke ver traging en kon pas na de mid dag worden hervat. Dit onge woon schouwspel trok langs de lijn veel belangstelling. Prinses Sybilla zal nieuw Zweeds schip te water laten. Prinses Sybilla van Zweden zal het nieuwe passagiersschip van de Zweden-Amerika-lijn, dat bij „De Schelde" te Vlissingen wordt gebouwd, te water laten. De te waterlating is vastgesteld op Za terdag 18 October a.s. Met een brutotonnage van 22.000 ton, een lengte van 600 voet en een groot ste breedte van 77 voet wordt het nieuwe schip het grootste passa giersvaartuig van Scandinavië. Het aantal passagiers bedraagt ongeveer 800. Het schip, dat o.a. een aparte bioscoopzaal krijgt, wordt speciaal uitgerust voor va. cantietochten en men verwacht, dat het in het najaar van 1953 in de vaart zal komen. De eerste tocht zal vermoedelijk begin 1954 worden gemaakt. Ringrijden. Ter gelegenheid van de V.V.V.- teesten te Vlissingen zullen a.s. Zaterdag ringrijderij wedstrij den op paarden te Vlissingen worden gehouden om het kam pioenschap van Walcheren. De voorwedstrijden worden in elk Walchers dorp gehouden. De beste 3 rijders mogen deel nemen aan de hoofdwedstrijd, die dit keer te Vlissingen wordt verreden. Het 3-tal dat geza- GEVECHT BIJ KOENINGAN. Gisteren is bekend gemaakt, dat 58 opstandelingen en 17 In donesische militairen zijn gedood bij een tweedaags gevecht (van 8 tot 10 Augustus) bij Koeningan in West-Java zijn gedood. De op standelingen werden teruggedre ven. 8.000 Desabewoners werden gedurende de gevechten geëvacu. eerd. Naar Aneta meldt, behoren de opstandelingen tot de restanten van 't bataljon 462, die na uit Mid- den-Java te zijn opgejaagd, naar West-Java trachtten te ontkomen. Op weg naar Tjobingbing Stuitten de bendeleden op een mi litaire eenheid ter sterkte van 'n peloton. Gezien hun minderheid (de bende telde ongeveer 600 le den), voerden de militairen eerst ue meeste rmaeti ver- een guerilla-tactiek, in afwach. behaalt het kampioen- ting van versterking. Toen deze schap, terwijl de ringrijder, die n-nT1fi,pIrrirnpn waren, trokken de individueel de meeste ringen aan zijn lans rijgt, voor 1 jaar het predicaat „persoonlijk kampioen" krijgt. Voorts wordt er ook nog in een tweede klasse gereden. Aan de hoofdwedstrijd wordt door 60 rijders deelgeno men. De prijzen worden uitgereikt door de Commissaris der Konin gin in Zeeland. Gevonden voorwerpen. Bij de rijkspolitie (post Zaam- slag) werd het volgende gevon den voorwerp aangegeven: Twee biljetten van 10 franks, inlichtingen postcommandant. Getuigen gezocht. opstandelingen zich na hevige ge vechten in de bossen terug. De achtervolging duurt nog voort. In Rio Grande, een belangrijke haven in de Braziliaanse staat van Rio Grande do Sul, is het tot een botsing gekomen tussen een menigte, die een politiepost bestormde en de politie. Hierbij werden 2 personen gedood en verscheidene gewond. Er vielen Schoten. De menigte poogde leiders te bevrijden van een door commu nisten geleide staking bij de openbare diensten. De leiders waren gearresteerd, nadat het werk bij het openbare vervoer, de openbare diensten en han delsondernemingen tot stilstand De corpschef van de politie al-1 waren gekomen. n van 1 militaire brigade pa Voetbal te Kloosterzande. Na een rustperiode van meer dan 6 weken zal de v.v. „Honte- nisse a.s. Vrijdag ter gelegen heid van de kermis het seizoen weer inluiden. Er staan dan twee wedstrijden op het program, n.l. Hontenisse I en II resp. tegen Odio I en II uit Ossendrecht. De Hontenisse-junioren nemen Zondag a.s. deel aan het te Ter neuzen te houden jeugdtournooi. Deze knapen staan daar 'n zware strijd te wachten tegen de B-ju- nioren uit Vlissingen. De corpschef van de politie al-1 waren gekomen, hier verzoekt de bestuurder van Eenheden van het leger en een Personenauto, die op Dinsdag speciale militaire brigade na- 12 Augustus te ongeveer 19.30 uur achter een vrachtauto met aanhangwagen beladen met kis ten, heeft gereden onder de ge meente Zierikzee en er getuige van is geweest, dat deze op het kruispunt Nobelpoort alhier in aanrijding is geweest met een motorcarrier, tengevolge waar van de bestuurder daarvan werd gedood, zich te melden bij de dichtstbijzijnde politiepost en al daar een verklaring omtrent dit ongeval te willen geven. jjrouilleerde dcor de stad. De commandant van het fede rale garnizoen van Rio Grande' (Brazilië) heeft in een communi qué medegedeeld, dat hij de mili taire controle over de stad in handen heeft genomen. Zoals ge meld, braken Dinsdag ongere geldheden uit naar aanleiding van de arrestatie van stakingsleiders. Geslaagd. Voor het diploma gezel metse laar slaagde te Utrecht de heer L. P. Visser uit Bireskens. Te Rotterdam slaagde voor het textielbrevet (warenkennis) en voor de vakgroep verkoopkunde- étaleren, de heer A. Versprille alhier. Bouw vismijn gegund. De bouw van een nieuwe vis mijn is gegund aan de laagste inschrijver de firma L. van der Klippe La Gasse te Vlissingen voor een bedrag van 83.581. Vismijn. Visaanvoer op de vismijn te Breskens in de week van 3 tot en met 9 Augustus 1952. 1158 Kg bot 51 tot 16; 2498 kg schar 61 tot 16; 1825 kg schol 62; 627 kg tong 202; 5 kg tarbot 170; 218 kg rog 57; 70 kg poon Het 2613 brt metende m.s. „Eendracht" van James Smith Zonen te Rotterdam is Dins dag, op weg van Griekenland naar Rotterdam, als slachtoffer van de mist in de Straat van Gi braltar aan de grond gelopen. Nadat het gelukt was op eigen kracht vlot te komen is het schip in de baai van Gibraltar voor anker gegaan, om de opgelopen schade te onderzoeken. NEDERLANDS STUDENT GEARRESTEERD DOOR OOSTDUITSE POLITIE Een 23-jarige man, waarvan wordt gezegt dat hij een Neder lands student is, werd Woensdag morgen bij Wurmbergschanze door 3 leden van de Oostduitse volkspolitie gearresteerd, zo meldde de Westduitse politie. De arrestatie geschiedde 300 meter binnen de Oostduitse zone. De student zou zich in de Oost duitse zone hebben begeven om een foto te laten maken door zijn twee vrienden, die op Westduits gebied bleven. De naam van de student is nog niet bekend gemaakt. Eveneens tast men in het duister over ziin lot. J REDDINGEN UIT ZEE. Dinsdag hebben de politie, leden van de vrijwillige reddings brigade en burgers verscheidene personen, die zich te ver in zee begeven en daardoor in levens gevaar verkeerden, „de behulp, zame hand moeten bieden" om weer veilig aan land te komen. Het ergste was er aan toe de 26-jarige leerlingverpleegster J. V. uit Delft. Zij verkeerde bij golfbreker 48 in ernstig levens- j koffie was gebruikt. Deze auto gevaar en werd gered door een werd in beslag genomen. chauffeur van het vliegveld Val kenburg, A. Wielders, een ver pleegster uit Delft, mej. B. van der Leur en de 17-jarige A. M. B. van Overdeelen uit Den Haag. Aan land gebracht bleek zij be wusteloos te zijn. Na toepassing van kunstmatige ademhaling kwam het slachtoffer weer bij. Een inwoner uit Lunteren en een Noorse dame, die het ongeval gade sloegen, begaven zich even eens in zee. De bewoner uit Lunteren trok daartoe zijn pantalon uit. Toen hij op het strand terugkwam, bleek deze gestolen te zijn. VLUCHTELING GEPAKT. Een jongeman, die gevlucht was uit een verbeteringsinrich ting te Doorn, is te Nijmegen ge arresteerd. Toen de politie hem wilde pakken, nam hij de vlucht. Na enige waarschuwingsschoten kwam hij echter tot inzicht. KOFFIESMOKKELAARS GEPAKT. In het douane-rayon Kerkrade heeft de douane in de eerste helft Vier Kaapse kleurlingen heb ben het hooggerechtshof te Kaap stad verzocht de wet op het par lementair hof van appèl ongeldig te verklaren. Hun raadsman ver klaarde voor het gerechtshof, dat het parlementair hof van appèl in staat zou zijn de uitspraak van het hooggerechtshof te omzeilen, volgens welke de wet op afzon derlijke vertegenwoordiging van de kleurlingen ongeldig was. In Maart bepaalde dit hooggerechts hof op verzoek van deze zelfde kleurlingen, dat de wet op afzon derlijke vertegenwoordiging niet volgens de door de grondwet aangegeven procedure tot stand wac gekomen. Kort hierna aan vaardde het parlement de wet op het parlementair hof van appèl, dat het uiteindelijk toetsingsrecht zal krijgen. Internationale wedstrijden te Oslo. Bij de te Oslo gehouden inter nationale athletiekwedstrijden won McKenly (Jamaica) de 200 nieter in 21,7 sec., gevolgd door zijn landgenoten Laing en La Beach, die resp. 22 en 22,2 sec. noteerden. Rhoden bleek aan 48,7 sec. voldoende te hebben om een gemakkelijke overwinning op de 400 meter te behalen en de Australiër Perry had eveneens weinig moeite met het behalen van de zege op de 3000 meter (8 min. 32,6). McMillan (Australië) was op de 1500 meter het snelste in 3 min. 53,7. DE LOCOMOTIEF „ZATOPEK." Ook het bestuur van de Tsje chische spoorwegen wilde niet achterblijven met zijn bewonde ring voor de prestaties van Emil Zatopek tijdens de Olympische spelen in Helsinki. Wellicht heeft Zatopeks bijnaam de locomotief de Tsjechische spoorwegen geïnspireerd tot het nemen van het besluit om een locomotief de naam de bussen weer uit de Kerkdreef vertrekken in de diverse rich tingen. „De Eendracht" Terneuzen. Prijsvlucht uit Arras op 10 Aug. Snelheid eerste duif: 1890 m. 1. en 2. J. v. d. Peijl; 3. G. J. Luyk; 4. en 8. H. Koch en Zn; 5. W. Vinke; 6. en 7. C. Hofman; 9. Jac. Doorns; 10. Jac. Faas. „Vrije Vlucht" Sasput en E.D.B." Schoondijke. Prijsvlucht uit Arras. Snelheid eerste jonge duif 1735 meter. 1 Pr. Seijnesael; 2 Iz. Boeije; 3 C. de Jonge4 en 6 R. de Bae- re; 5 W. de Zwart; 7 C. Pijcke; 8 P. Dobbelaar; 9 P. Blaakman; 10 Aug. Seijnesael. Snelheid eerste oude duif 1793 meter. 1 Jac. Steijaert; 2 R. Blaak man; 3 Th. de Smidt; 4 C. de Jonge; 5 Gebrs. Gernaert; 6 P. Dobbelaere; 7 Ed. Blaakman; 8 J. Sohesteijn; 9 Gebrs. Blaak man; 10 J. Gernaert. „Recht voor Allen" - Sluis. Prijsvlucht op Dourdan. Oude duiven. Snelheid eerste duif 1567 m. 1. P. Goossen; 2 en 6. J. Wage; 3. M. Leurgans; 4. D. v. Kerkhoven; 5. M. v. d. Bus- sche; 7. M. v. Boven; 8 en 10. G. Caniere; 9. J. Aerts. Jonge duiven. Snelheid eerste duif 1522 m. 1. C. Martijn; 2 en 6. C. de Witte; 3. E. Baert; 4. J. Corthals; 5. J. Wage. In een dorp nabij Peyrius heeft de Franse politie Woensdag de man ondervraagd, die op de avond van de moord op sir Drum. mond, diens echtgenote en doch ter bij de laats van de misdaad zou zijn gezien en die gedurende vijf dagen na de moord van huis weggebleven zou zijn. De geheim- zinnege „man in het zwart" bleek echter niets met de moord uit staande te hebben. Ook dit spoor is dus doodgelopen. Totdusverre heeft de politie in acht dagen tijds zeventig perso nen ondervraagd en bij het onder zoek ruim 3.000 km langs kronke lende Alpenwegen afgelegd, ge woonlijk gevolgd door een rij auto's met journalisten, zonder echter nader tot een oplossing van de misdaad te zijn gekomen. Woensdagavond heeft de hoofd, inspecteur, die is belast met het „Emil Zato-1 onderzoek, opnieuw de plaats pek" te geven en deze in grote van de misdaad afgezocht naar letters er op te schilderen. De mogelijke nieuwe aanwijzingen, arbeiders en het verdere perso neel van de spoorwegen nodig den de Olympische kampioen uit. om de eerste rit van de nieuwe locomotief mee te maken. In een radio-toespraak die lord Burghley, voorzitter van het Britse Olympische comité heeft gehouden, sprak hij met lof over de organisatie der spe len te Helsinki die naar zijn mening een groot succes zijn geworden. „Wij kunnen op goede gron den verklaren", aldus Burghly, dat zij in belangrijke mate heb ben bijgedragen tot het nader rot elkaar brengen van de jeugd in alle delen van de wereld en niet alleen voor de jeugd maar van millioenen sportliefheb bers". De lord drong er bij de plaat- selijke overheden van zijn land op aan grote faciliteiten voor de sportbeoefening. Gr.-Brit- tannië, met een bevolking van 50 millioen beschikte slechts ever 70 loopbanen, terwijl Fin land met ongeveer 4 millioen, zielen er 900 had. In Port Elizabeth, Grahams- town en East London zijn Dins dag krachtige politieversterkin- gen aangevoerd om het hoofd te bjeden aan de campgane tegen de apartheidswetten. Generaal-ma- joor Brink, hoofd van de Zuid- Afrikaanse politie, die in Port Elizabeth is aangekomen, ver klaarde dat de versterkingen wa ren bedoeld ter bescherming van de nidustrie tegen de gevolgen t - uc muuauic icgcii ue gevolgen an deze week op drie plaatsen Ivan de campagne, die o.m. had goede vangsten kunnen doen. Na bij het grensplaatsje Rimburg (gemeente Ubach over Worms) kon na een opwindende jacht, tij. dens welke één douane-ambte naar gebruik maakte van een hem door een burger geleende auto, een duitse motorrijder wor den gearresteerd, die 25 kg kof fie bij zich bleek te hebben. Bij Vaals raakte 'n smokkelaars bende, die echter zelf wist te ont snappen, eveneens 25 kg koffie kwijt. Bovendien ontdekte de douane te Vaals in een Belgische auto een geheime bergplaats, welke voor het smokkelen van geleid tot „stakingen en intimi datie van werkwilligen". Ook deed in deze omgeving de Duitse douane een goede vang„t. Zij nam in een tweetal huizen te Aken 600 kg gesmokkelde koffie, welke in 21 zakken waren ver pakt, in beslag. 65 JAAR GETROUWD. Zondag 24 Augustus zal het echtpaar N. G. Langen sr en E. A. c. Langen—De Bruijn te Delft zijn 65-jarig huwelijks feest vieren. De Ronde van Axel. De a.s. Vrijdag te Axel te or ganiseren 120 km baankoers om de prijs „Rien Verhelst" be looft een succes te worden voor de jeugdige Axelse supporters club „De Volharding". Wij vernemen dat dank zij de medewerking van burgerij en neringdoenden financieel wel slagen verzekerd is. Ock wat de deelname betreft belooft deze eerste door „De Volharding" georganiseerde amateurs-koers een succes te worden. Zowel onder de Belgische als Brabantse deelnemers treffen wij namen aan van bekende renners en uit eigen omgeving Dc Waal, Allonsius en de win naar van de koers op 3 e Pink sterdag voor nieuwelingen Van der Lijke uit Groede, die in deze koers als amateur zal de buteren. In verband met deze wed strijd zal a.s. Vrijdagnamiddag- het verkeer werden omgelegd en zullen tot 's avonds 6.30 uur Het Nederlandse motorschip „Capo" (494 ton) heeft gemeld een mijn waargenomen te heb ben in het Kanaalgebied, waar gewoonlijk de vissers van 'Z.- Devon vissen. Een mijnenveger en een motortorpedoboot zijn van Pieymouth uitgevaren, om de mijn op te sporen. Luidens in Belgrado uit Albanië ontvangen berichten zou de po sitie van de Albanese premier, Enver Hodja, op het ogenblik in gevaar zijn. Er zouden ernstige meningsverschillen bestaan tus sen Hodja. die het vertrouwen van het Kremlin verloren zou hebben, en de minister van bui tenlandse zaken, Sjehoe. Deze laatste zou door Moskou worden gesteund om eventueel Hodja op te volgen als premier en als se cretaris-generaal van de Albanese arbeiderspartij, aldus een bericht in het Joegoslavische blad „Poli- tika". Politiemannen doorzoeken boerderijen in de omgeving in de hoop eventueel uit de auto van de drummonds gestolen voor werpen te vinden. Voorts wordt gezocht naar een stuk tin, gelijk aan het stuk dat de moordenaar gebruikte om zijn Amerikaanse karabijn te repareren en 'n stuk je hout van de kolf dat wordt vermist. Ook heeft de politie op nieuw de vrouw van de boer, die de lijken ontdekte, ondervraagd. Het wekt namelijk bevreemding, dat zij en haar man niets van de schoten, die op Drummond en zijn vrouw zijn gelost, en ook geen gegil hebben gehoord. Twee leden van de Duitse mijn- opruimingsdienst hebben Woens. dag in Mannheim een ernstig on geluk yoorkomen toen hun auto met uit de oorlog afkomstige munitie in brand vloog. Op top snelheid reden zij door de hoofd straten van Mannheim tot zij 'n minder drukke wijk bereikten. Zij waarschuwden voorbijgangers en trachtten met een brandblus- apparaat het vuur te doven. Ter nauwernood konden zij dekking zoeken toen de munitie ontplofte. Eén in de nabijheid geparkeerde auto werd beschadigd, doch nie mand werd gewond. De oorzaak van de brand is onbekend. Het Zweedse schip „Anna Sa len (11.672 ton) is Woensdag avond in Scapa Flow aangeko men en voor anker gegaan. Zo als gemeld kwam het schip in de nacht van Dinsdag op Woensdag in aanvaring met de Noorse wal visvaarder „Thorshovdi" (18.369), waarbij het ernstig aan de boeg werd beschadigd. Aanvankelijk was gemeld, dat de „Anna Salen" de reis voortzette. Het schip heeft enige honderden passagiers aan boord. Mogelijk zal het in Scapa Flow voorlopig worden hersteld. VRIJDAG 15 AUG.. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.05 Gram.; 9.35 Waterstanden; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 10.30 Piano; 11.00 Causerie; 11.20 Gram.; 12.00 Gev. muziek; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Sport; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Orkest; 14.00 Kookpraatje; 14.20 Gram.; 15.35 Voordracht; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Orkest; 17.10 Orkest; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 Denk om de bocht; 19.00 Gram.; 19.15 Prijzenpraatje; 19.30 Gr.; 20.00 Nieuws; 20.05 Berichten; 20.15 Zang; 20.30 Causerie; 20.40 Causerie; 21.00 Klankbeeld; 100. Met 'n schreeuw greep Scorr naar zijn zwaard. „De Noorman!" Eric's stem en de pijl komen zó volko men onverwachts, dat hij niet kon begrijpen wat er gaande was. En nog vóór hij kans kreeg om zich te her stellen was het overal om hen de hel losbrak, scherp geschreeuw klonk op. Zodra zij het teken van hun aanvoerder zagen, doken Orm en de beide krijgers de struiken op e of heen Een uit rukten 21.25 Gram.; 21.55 Weekoverz.- 22.10 Gram.; 22.40 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23 15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws- 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gew. mu ziek; 7.45 Een woord voor ds dag- 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.10 Hoogmis; 11.00 Voor de zieken- 11.40 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03' Gram.; 12.30 Mededelingen; j2.33 Orkest; 12.55 Zonnewijzer- 13.00 Nieuws; 13.20 Actualitei ten; 13.25 Orgel; 13.45 Gram., 14.00 Orkest; 15.05 Gram.; 15.15 Mariagedichten; 15.30 Parijee muziek; 16.00 Voor de zieken- 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Gr 18.00 Nieuws; 18.15 Lichte mu ziek; 18.40 De uitkijkpost; 18.50 Franse chansons; 19.05 Cause rie; 19.15 Regeringsuitzending- 19.35 Gram.; 19.52 Actualitei ten; 20.00 Nieuws; 20.08 De ge wone man; 20.15 Gram.; 20.40 Orkest; 21.25 Hoorspel; 22.30 Gram.; 22.45 Causerie; 23 00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.' 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Orkest; 14.45 Gram.; 15.00 Or kest; 15.50 Gram.; 16.15 Orkest; 16.55 Zang; 17.10 Gram.; 18.10 Klassieke muziek; 18.30 Cause rie; 19.00 Nieuws; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Gram.: 20.30 Ork 21.20 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Orkest; 22.55 Gram.; 23.00 Nws.- 23.05 Gram. bran dende takken uit het vuur. De dappersten der gevangenen zagen hun kans en gebruik ma kend van de verwarring der Beer- krjjgers, drongen zij van achteren op. Geroep en geschreeuw vulden de lucht. „Neer dat zwaard, Scorr!" klonk de scherpe stem van de Noorman en de machtige kon zich maar nauwelijks ter aarde werpen om een. nieuwe pijl te ontgaan. „Juist! Neer, dat zwaard!" tier de een bolronde gestalte, die, hef tig zwaaiend met een fakkel toe rende. „Laat dit maar aver aan een eenvoudig zeeman!" In de opwinding van de strijd vetloor Orm een groot deel van zijn somberheid en heftig zwaaide hij met zijn vlammende wapen en in de verwarring drong hij d«or tot dichtbij de angstige Scorr. „Daar! Landkrab!" donderde de roerganger, .zijn vijand een ge voelige trap toedienend. „Leer nu eens hoe wij op zee met uw soort kerels omgaan." Eric, die uit de boom was ge sprongen en lenig het midden van de worstelende krijgers zocht, die nu aan alle zijden op de verwarde aanhangers van Scorr aanvielen, wierp Orm een waarderende blik toe. Toen wendde hij zich om ten einde een paar bevelen naar ach teren te schreeuwen. Met woede tastte Scorr naar zijn zwaard. „Nu rekenen wij af, Noorman!" siste hij gesmoord. Hij hief zijn arm voor een verraderlijke stoot. „Dit is de laatste maal dat gij Scorr vernedert HEDEN: TERNEUZENWilhelmina- plantsoen, 8 uur: Concert door Harmonie Terneuzen. MORGEN; AXEL; 2.30 uur: Grote baan koers voor amateurs.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3