De Belgische regering verkort diensttijd Agrarische hervorming in Egypte Armoede bondgenoot van Communisme het Verklaring van Eisenhower Hervormingen in iordanië Korea DE KABINETSCRISIS Wat zeggen de mannen? Perzië Voorstel van Amerikaanse senator Engeland zet import van Nederlandse tomaten stop MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. ZON- EN MAAN STANDEN. op onder op onder Aug. 14 5.22 20.06 23.33 16.53 15 5.24 20.04 17.47 16 5.25 20.02 0.28 18.28 17 5.27 20.— 1.34 18.56 18 5.29 19.58 2.45 19.17 ►>ankering bi; abonnement: 'i rneuzen rxr*cieur-Hoofdredau.ur I. vai. oe Sande «*«Ucue-adres: Noordstraat5557 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1952. 7e Jaargang No. 2112. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sanöe, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pei advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent} iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adree Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur foor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur is voor het Belgische publiek als De Belgische regering heelt een verrassing gekomen. Reeds besloten de diensttijd van j.un« rin nnionac maanden tijdelijk te verkorten tot 21 maanden. De Belgische regering heeft na afloop van de hedenmorgen en hedenmiddag gehouden kabi netsraad bekend gemaakt, dat zij in afwachting van een gelijk schakeling van de militaire diensttijd in de West-Europese landen, die deel uitmaken van de NATO, heeft besloten deze voor de Belgische dienstplichtigen voorlopig op 21 maanden te stel len. De dienstplichtigen, die thans 18 maanden onder de wa penen zijn, zullen dus nog deel nemen aan de grote manoeuvres, die binnenkort zullen worden ge houden. In een na afloop van de kabi netsraad uitgegeven communi qué wordt eraan herinnerd dat de 24 maanden diensttijd inder tijd werd aangenomen op advies der militaire deskundigen. Nadat erop gewezen is dat België steeds heeft aangedrongen op een uniforme diensttijd in de landen der West-Europese ver dedigingsgemeenschap, wordt er in het communiqué gewag van gemaakt, dat België op de kort geleden te Parijs gehouden con ferentie van de Europese ver dedigingsgemeenschap tot uit drukking heeft gebracht, dat het onmogelijk de Belgische onder danen een dienstplicht kan op leggen die langer is dan die der andere landen. De gedelegeerden der andere landen, zo gaat het communiqué voort, hebben gemeend de Belgi sche voorstellen niet te kunnen onderschrijven en onder deze omstandigheden heeft de Belgi aan de vooravond van de onlangs te Parijs gehouden besprekingen maakt de regering gewag van een militaire diensttijd van 20 maanden en haar voornaamste argument ter rechtvaardiging aan, dat het tevens andere landen zal beïnvloeden bij de vaststelling van hun diensttijd en dat het in vloed zal hebben op de door West-Duitsland te nemen beslui ten. J 4. Reuter tekent hierbij aan, dat de Britse regering steeds bij de argument lui icuiivaaiuigmg ,uc Ax-e> hiervan was, dat ook sommige Navolanden aangedrongen heeft andere aan de Europese verdedi- j op invoering van een twee-jarige gingsgemeenschap deelnemende dienstplicht. landen een militaire dienstplicht) Functionarissen van het Belg - hebben ingediend, die de 20 maan- sche ministerie van defensie neD- den niet te boven gaat. ben ontkend, dat het leger, flat Nu de te Parijs gehouden be- thans drie divisies omvat, tenge- sprekingen geen onmiddellijk volge van de nieuwe maatregelen resultaat hebben opgeleverd en een gehele divisie zal verliezen, men niet tot een gelijkvormig- Volgens het Navo-program be- heid inzake duur van de dienst- schikt België thans over n pam- tijd is kunnen geraken, heeft de serdivisie en een infanterie-divi- Belgische regering, gebonden sie, beide op volle sterkte, en een aan een vroeger afgelegde infanterie-divisie, waarvan to n belofte tegenover de Belgische Van het personeel volledig is op bevolking, zelf een beslissing ge- geleid. nomen. Men verheelt zich in poli- in Belgische defensiekringen tieke en militaire kringen te WOrdt er de nadruk op gelegd, Brussel niet dat dit besluit een <jat „de leemten, tengevolge van slechte indruk zal maken in de het met groot verlof zenden van Verenigde Staten, doch men de dienstplichtigen na een oefen- merkt op, dat de inspanningen, tijd van 21 maanden, zullen wor die België zich anderzijds met den aangevuld." De generale st betrekking tot de Europese de- den aangevuld." fensie heeft getroost, veel groter De generale staf heeft van de zijn dan die der andere partners regering het verzoek ontvangen in de verdedigingsgemeenschap. de hiervoor noodzakelijke maat- De ongeveer 10.000 dienstplich- j regelen te treffen. Mannen zijn niet zo scheu tig met complimentjes, maar U hunt er zeker van zijndat U ze, na een lieve lange dagin hun nopjes brengt met een ver kwikkend glas bier. Daarom moet U eens, op een koel plekje, een paar pullen De Gruyter's bier klaar zetten! Dat is een pracht van een troef voor een huisvrouw om achter de hand te hebben. De Gruyler heeft steeds licht en donker bier vers voorradig Een pul kost 40 cent met cassabon. Denk er morgen eens aan een paar flesfes mee te brengen! s - 520814 tigen, die reeds 18 maanden dienstplicht hebben vervuld en onder wie de laatste weken gro te beroering was ontstaan door de onzekerheid waarin zij ver keerden, zullen thans na 21 maan den diensttijd kunnen afzwaaien. Zij zullen hierdoor nog kunnen deelnemen aan de grote militaire manoeuvres. „Le Libre Belgique" van Woens dag schrijft, dat de vermindering van de militaire diensttijd niet In October zullen volgens de nieuwe regeling 10.000 dienst plichtigen met groot verlof gaan; in December volgt een evengroot contingent. Woensdagmorgen omstreeks kwart voor twaalf is het zeven jarig meisje A. B. M. P. uit Rijswijk (Z.-H.), dat daar biji het spelen de Eiklaan overstak, door een vrachtauto overreden. Zij was vrijwel op slag dood. ue chauffeur van de auto treft geen schuld. Generaal Naguib, leider der mi. litaire staatsgreep in Egypte, heeft een verbindingscomité ge vormd voor coördinatie van het werk van regering en leger. Door zijn maatregelen op poli tiek, sociaal en economisch ge- bied voornamelijk door zijn agrarische hervorming heeft' Naguib ontsteltenis veroorzaakt onder de politici en grootgrond bezitters, maar zich bij de massa populariteit verworven, aldus Reuter. j Een woordvoerder van het hoofdkwartier van generaal Na guib heeft verklaard, dat het le ger streeft naar het tot stand brengen van sociale rechtvaar digheid en een eind wil maken aan ongelijkheid. De regering heeft in overleg met Naguib besloten tot een aan zienlijke verhoging van de be zoldiging der onderofficieren en soldaten. Het tractement der of ficieren wordt niet verhoogd. Het Egyptische oppergerechts- hof heeft wettelijke kracht ge geven aan de door het leger ont worpen agrarische hervorming en beperking van 't grootgrond bezit tot 80 hectaren. Thans wor den de middelen bestudeerd om de wet, die naar men verwacht als decreet zal worden uitge voerd, toe te passen. Deze hervorming is de meest revolutionnaire van haar soort in het Midden-Oosten. omstandigheden heeft de Belgi- zal nalaten gevolgen te hebben sche regering de volgende beslis- op internationaal gebied en het singen genomen: 1. Zij wijkt niet af van de wet van 28 Maart 1951 betreffende de duur van de militaire dienst en in principe blijft deze op 24 maanden vastgesteld, totdat een beslissing is genomen in het ka der van de Europese verdedi gingsgemeenschap, waarbij de duur van de diensttijd voor alle landen gelijk zal zijn. 2. Gebruik makend van arti kel 2 van bedoelde wet heeft de Belgische regering besloten de dienstplichtigen, die thans onder de wapenen zijn, na 21 maanden met groot verlof te zenden. Door deze maatregelen brengt België zijn inspanningen in overeen stemming met dat land, hetwelk na België de langste diensttijd heeft. Na voorlezing van bovenstaand communiqué door eerste minis ter Jean van Houtte, deelde deze de pers mede, dat men zich bij het nemen'van genoemde beslis singen heeft gebaseerd op de duur van de militaire dienst plicht in Nederland. De beslissing van de regering O niet onmogelijk is dat deze ook hun weerslag zullen hebben op de binnenlandse toestand. Het blad van de Katholieke vakbond „La Cité" merkt op, dat een vermindering van de dienst tijd een gunstige invloed zal heb ben op de begroting voor 1953. Het communiqué van de rege ring besluit met de woorden: „de Belgische regering is van oor-1 p Mtïönaïefront en ad- deel, dat het nuttig zou zijn, in- Perzische niatioi >|0Ssadeq, dien de Noord-Atlantische raadiviseur van prem ix De secretaris-generaal van het zo spoedig mogelijk de onderlin ge verplichtingen van de onder tekenaars zou onderzoeken." REACTIES. In militaire kringen te Londen is het nieuws, dat België voorlo pig zijn diensttijd zal bekorten, met ongenoegen ontvangen, al dus Reuter. Van officiële zijde is nog geen commentaar gegeven doch men neemt aan, dat het Belgische be sluit het moeilijker zal maken, om de doelen voor de staande en de reservestrijdkrachten in West- Europa te bereiken. Men neemt heeft te Augsburg (Duitsland) verklaard, dat zijn land binnen afzienbare tijd zal trachten Duit- se oliedeskundigen te werven. De republikeinse candidaat voor het Amerikaanse president schap, generaal Eisenhower, heeft op een te Denver gehouden persconferentie verklaard dat de wereldvrede het voornaamste punt zou zijn van zijn verkiezings. campagne. De generaal gaf geen recht streeks antwoord op de vraag van een verslaggever, of hij in stemde met de verleden week door John Foster Dulles, de voornaamste ontwerper van het programma voor de buitenland se politiek der republikeinse partij, afgelegde verklaring, dat de buitenlandse politiek der de mocratische regering de V. S. in de meest gevaarlijke positie heeft gebracht, die zij ooit in hun geschiedenis hebben inge nomen. Hij zeide slechts: „In het algemeen gesproken zouden de republikeinen het er, naar mijn mening, beter af bren gen dan de democraten". Oscar Ewing, hoofd van het Amerikaanse federale bureau voor de binnenlandse veiligheid, heeft naar aanleiding van de door generaal Eisenhower te Denver afgelegde verklaring, dat hij het Amerikaanse pro gramma voor maatschappelijk welzijn wil uitbreiden, opdat 14 millioen personen meer hier voordeel van zullen hebben, ge zegd: „De generaal schijnt niet alle feiten van het politieke verleden te kennen. Toen de republikei nen de meerderheid in het con gres hadden, hebben zij ruim 750.000 personen van de lijst van voor deze hulp in aanmerking komenden afgevoerd". De republikeinse senator Flan ders heeft Eisenhower een voor stel gedaan voor een „vredes offensief" om de Koreaanse oor log te beëindigen. Na een on derhoud met de generaal deelde hij verslaggevers mee dat deze zich zeer interesseert voor dit voorstel. Het plan van senator Flanders omvat het volgende: Een recht streeks beroep op de bevolking van Noord- en Zuid-Korea en op de Chinese communistische troe pen om de oorlog te beëindigen, waarbij de Noord-Koreaanse en Chinese communistische regerin gen niet zouden worden inge- schakeld. De geallieerde regeringen zou den zich voorts bereid verklaren om, indien de vrede was geslo ten, industrie, verkeerswezen en de huizen van Korea te herbou wen. Langs de grens tussen Noord-Korea en Mandsjoerije zou een neutrale zone moeten komen. Senator Flanders zei voorts zijn voorstel ook aan president Truman en minister Acheson te hebben voorgelegd, „doch geen van beiden gaf blijk van instem ming". De raffinaderij van Abadan werkt thans slechts voor de bin nenlandse behoeften, doen za. weer overgaan tot een productie van 31.000.000 ton per jaar. Daartoe had nier. echter vaklie den nodig, die men in met- Angelsaksische landen zou wer ven. Hierbij dacht men aan Duitsland en de Scandinavische landen. Terzië, zo zeide Makki, was bereid zijn (die aan alle landen te verkopen, die handelsbetrek kingen zouden aanknopen. Tot nu toe, zo vervolgde hij, is het nationale front de wer kelijke heerser van het land. Het is echter moeilijk de toe stand rustig te houden. De bond genoot van 't communisme is de armoede. De door Engeland in gestelde blokkade heeft 't land in een moeilijk parket gebracht. Indien men Perzië aan het com munisme wil onthouden, moet men het de vrijheid geven zijn olie te verkopen. Zodra dit ge schiedt, zal het communistische gevaar zijn geweken. Makki bevindt zich op weg naar de Ver. Staten. Het Perzische parlementslid dr Parsa*die in gezelschap van Makki reist, heeft de berichten bevestigd, dat dr Hjalmar Schacht is uitgenodigd naar Perzië te komen. De uitnodi- gng was gedaan door een vriend van premier Mossadeq. De re gering had echter nog geen of ficiële uitnodiging aan de vroe gere president van de Reichs bank gezonden. Dr Schacht had de uitnodiging aangenomen. van Perzië, poogt afzet voor Perzische olie in Italië of elders te vinden, heeft meegedeeld, dat hij van de Italiaanse rechts kundige adviseur der Anglo- Iranian Oil Company een brief heeft ontvangen, waarin hij be dreigd wordt met gerechtelijke vervolging voor het geval hij mocht trachten olie van Perzië te kopen voor verkoop in Euro pa of elders. Hij verklaarde, dat hij de En gelse maatschappij heeft mee gedeeld zich niet te zullen sto ren aan deze bedreiging, die naar zijn mening geen juridi sche grond heeft en niets meer is dan een poging tot intimida- tie. Naar verluidt heeft graaf Del- la Zonca eveneens een schrij ven ontvangen van de rechts kundige adviseurs der Anglo Iranian. Noorse reder protesteerde Volgens het blad „Baehtar Em- roez" heeft premier Mossadeq de Amerikaanse ambassadeur, Loy Henderson om een lening van 50.000.000 dollar verzocht. Deze lening zou afgelost worden „zo dra de Perzische olie-industrie 't werk hervat". Volgens het blad heeft de ambassadeur dit verzoek aan zijn regering doorgezonden „in het belang van de Amerikaan se politiek in Perzië, welke ge richt is te voorkomen, dat het land een prooi van het communis, me wordt". De Noorse reder E. S. Thofte te Oslo heeft een speciale waar schuwing gekregen van de Anglo-Iranian Oil Comp. tegen het vervoer van Perzische olie. De reder heeft zich aan deze waarschuwing geërgerd, en in een onderhoud met het te Oslo verschijnende socialistische blad „Arbeiderbladet" heeft hij ver klaard het recht van de maat schappij om zich op deze wijze te gedragen in twijfel te trekken. De Engelse regering heeft de nationalisatie geaccepteerd en de maatschappij is dientenge volge overgegaan aan de Perzi sche staat. De enige niet opge loste kwestie is de grootte van de compensatie, die de maat schappij zal ontvangen van de Perzische staat, aldus Thofte. Het kan alleen een onjuist op treden van de kant van de I Anglo-Iranian worden genoemd I om de zakenlieden over de ge hele wereld te dreigen dat zij zich niet in moeten laten met de verkoop van Perzische olie. Een dergelijk misbruik maken van macht kan gevaarlijke politieke en economische gevolgen heb ben voor de gehele westelijke wereld. Thofte verklaarde: „Ik zal niet aarzelen de maatschappij een proces aan te doen indien ik concrete bewijzen heb dat de actie van de Anglo-Iranian mij schade heeft berokkend." Verder heeft de Egyptische re gering zeven nieuwe zuiverings commissies ingesteld, die ver dachten voor het gerecht kunnen brengen zonder tevoren de open bare aanklager te raadplegen. De nieuwe commissie zal een onder zoek instellen naar de handelin gen op de katoen-termijnmarkt en de effectenbeurs; een tweede zal zich bezig houden met het Palestijnse wapenschandaal en 'n derde met de verdeling en ver- werving van staatslanderijen. De vier andere commissies zullen 'n onderzoek instellen naar ver schillende andere schandalen. De commissies zijn verzocht hun werk zo spoedig mogelijk te vol tooien. Treffen tussen politie en stakers. Stakende arbeiders in een tex tielfabriek te Kafr el Dawar na bij Alexandrië en politie zijn Woensdag met elkaar slaags ge raakt. Versterkingen van het leger zijn naar Kafr el Dawar overgebracht. Volgens de eerste berichten heeft de politie van haar vuur wapens gebruik gemaakt en vele stakers gewond. Volgens latere berichten wer den verscheidene arbeiders ge dood en tientallen gewond door het vuren der politie. Legerver- sterkingen richtten wegversper ringen op in het gebied rondom de textielfabriek, die door de stakers in brand zou zijn gesto ken en sloten de weg van Alexandrië naar Kafr el Dawar af. Volgens de berichten keerden de arbeiders, die twee dagen ge. leden in staking waren gegaan Woesdag naar de fabriek terug, vernietigden op een gegeven teken de weefspoelen en staken de fabriek in brand. Volgens latere berichten zijn bij de straatgevechten vijf arbei ders en een politieagent gedood. Politie patrouilleert door de straten. De doden en gewonden vielen bij een nieuwe botsing tussen politie en arbeiders in een andere wijk, waar duizenden arbeiders het werk neerlegden uit sympa thie met de stakers van de tex tielfabriek, de weverij en spinne rij. Deze fabriek is de grootste en modernste in het midden oosten. Ook thans werd het leger te hulp geroepen. De staking in de textielfabriek brak uit naar aanleiding van het ontslag van enige arbeiders om politieke redenen. Generaal Naguib heeft Woens dagavond in een radiouitzending oproermakers gewaarschuwd, dat zij zullen worden gestraft als verraders. „Dit is mijn laatste waarschuwing", aldus Naguib, die zijn oproep richtte tot „alle lagen van het volk, in het bijzon der de arbeidende klasse". „Vrede en orde moeten tot elke prijs worden gehandhaafd" en indivi- duële of collectieve grieven moe ten langs wettelijke weg worden geregeld, aldus de generaal. Oud premier Hoessein Sirry, president van de Misr weverij en spinnerij, heeft tevergeefs ge tracht persoonlijk de stakers te bewegen, weer aan het werk te gaan. De directeur van de maat schappij, Hoessein el Gammai. werd door de stakers met stenen bekogeld. Ook enige technici, die poogden te bemiddelen, werden mishandeld. De Britse minister van lucht vaart, lord De Lisle Dudley, is Woensdag in de Suez-kanaalzone aangekomen. De minister maakt een rondreis langs bases van de R.A.F. in het Midden-Oosten. Belastingverhoging in Egypte. De Egyptische regering heeft Woensdag een belasting van 10 pet. aangekondigd op overmakin gen van geld naar het buitenland waarmee wordt beoogd het voor komen van buitensporige uitga ven in het buitenland. Deze belas ting heeft geen betrekking op de gewone overmakingen voor com merciële doeleinden. De uitgaven door Egyptenaren in het buiten land worden voor de laatste twee aar niet officieel geraamd op 60.000.000 Egyptische pond. Voorts wordt de belasting op onroerende eigendommen met 1 pet. verhoogd tot 17 pet. met terugwerkende kracht per 1 Jan. 1952. De inkomstenbelasting op salarissen en lonen wordt even eens verhoogd. Deze zal variëren van 8 pet voor de eerste 1.000 Egyptische ponden tot 80 pet voor inkomens van meer dan 5 000 Egyptische ponden per jaar. De belasting op overmakingen naar het buitenland betreft het bedrag van 100 Egyptische pon den, dat aan Egyptische toeristen naar het buitenland wordt toege kend en heeft voorts betrekking op de overmakingen van degenen, die Egypte voorgoed verlaten. „Newsweek" over de staats greep. Volgens het Amerikaanse week. blad „Newsweek" is niet generaal Naguib de leidende figuur bij de voorbereiding van de Egyptische staatsgreep geweest. „De staatsgreep werd georga niseerd door een groep van 24 lagere officieren, geholpen en aangespoord door Duitse militai re raadslieden", aldus het blad. „Generaal Naguib werd pas op 't laatste ogenblik verzocht de lei ding op zich te nemen". Achter het gedwongen aftreden van koning Faroek school de „ontdekking van een paleiscom plot om generaal Naguib te ver moorden". „De generaal was aan vankelijk niet van plan geweest Faroek af te zetten, doch deze ontdekking en een uitnodiging van Faroek aan Engeland om tus senbeide te komen, leidden tot zijn val", aldus „Newsweek". Vloot van tankschepen naar de Perzische Golf. Graaf Delia Zonca, de directeur van de Epim, de Italiaanse olie maatschappij, die betrokken was bij de twee maanden geleden on dernomen poging Perzische olie met het tankschip „Rose Mary" te vervoeren, heeft te Teheran medegedeeld, dat er een vloot van tankschepen tezamen 180.000 ton metende, onderweg is naar havens aan de Perzische Golf. De graaf, die te Teheran is aangekomen, heeft geconfe reerd met de Perzische premier dr Moh. Mossadeq, de oliedes- kundige Kazem Hassibi en leden van de Perzische oliecommissie- Dr Claudio Bracci, een Italiaan, die in opdracht van de gena tionaliseerde oliemaatschappij De 17-jarige koning Hoessain i de nieuwe koning opnieuw aan te van Jordanië heeft verklaard te bieden. willen helpen hervormingen in te voeren en de scheiding tussen koning en volk te doen vermin deren. Hij zeide zo spoedig mo gelijk naar zijn land te zullen vliegen, teneinde zich in de toe standen daar in te werken. Hü zou ook veel vergaderingen van de regentschapsraad bijwo nen. Koning Hoessain zeide meer ontwikkelingsmogelijkheden voor zijn volk te willen scheppen „op dat het een beter gebruik van zijn intelligentie en andere uit stekende eigenschappen zal kun nen maken." In officiële Jordaanse kringen heeft men verklaard, dat de Jor daanse regering haar diploma tieke vertegenwoordigers in het buitenland opdracht zal geven hun geloofsbrieven in naam van Ook de buitenlandse vertegen woordigers in Amman zou ver zocht worden nieuwe geloofs brieven aan te bieden, geadres seerd aan de regentschapsraad. Koning Hoessain zeide het plan te hebben op onopvallende wijze alle delen van zijn land te bezoe ken en uit de eerste hand ge gevens te verzamelen omtrent het vluchtelingenvraagstuk, een van de belangrijkste vraagstukken. Hij liet zich vol lof uit over de „public school" van Harrow: „Daar leerde ik het zonder som mige dingen, die ik wenste, te stellen." Op een desbetreffende vraag antwoordde hij, dat hij, indien hij geen koning zou zijn, in de Jor daanse luchtmacht zou zijn ge gaan. NOG STEEDS STRIJD OM DE „BUNKERHEUVEL". Amerikaanse mariniers hebben Woensdagochtend vroeg een nieu we aanval van een communisti sche bataljon om de „bunkerheu vel", enkele kilometers ten O. van Panmoendjon te heroveren, afgeslagen. De communistische aanval, waaraan een zwaar artil lerievuur voorafging, was de 1 tweede binnen een tijdruimte van i 12 uur. De heuvel, die de heuvel „Siberië" beheerst, werd Dinsdag ochtend door de mariniers ver- overd en versterkt door snel ge bouwde kunstmatige bunkers. De Zuid-Koreaanse nationale vergadering heeft Woensdag de verkiezing' van $yngman Rhee en Ham Tai Joeng, respectieve lijk tot president en vice-presi dent van Zuid-Korea, bekrach tigd. De Zuid-Koreaanse regering heeft medegedeeld, dat tachtig procent der 8.259.428 stemgerech tigde kiezers aan de vijf Augus tus j.l. gehouden verkiezingen heeft deelgenomen. Gistermiddag heeft de Kabinets formateur in het ministerie van Financiënprof. dr L. J. C. Beau fort ontvangen. De formateur heeft gisteravond een bezoek gebracht aan minister prof. dr L. J. M. Beel op het ministerie van Binnenlandse Za ken. Vervolgens heeft hij op het ministerie van Financiën ontvan gen de heer J. van de Kieft, oud lid van de Eerste Kamer. De Engelse regering heeft de import van Nederlandse toma ten met ingang van Woensdag stopgezet zo verneemt het A.N.P. van officiële zijde. Deze maatregel is een uit vloeisel van de omstandigheid, dat het beschikbare contingent is uitgeput. Als gevolg van deze maatregel zullen de veilingen geen uitvoervergunningen voor tomaten met bestemming Enge land meer afgeven Reeds ver scheepte tomaten zullen in En geland nog worden binnenge laten. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag, ochtend tot Donderdagavond. HIER EN DAAR ONWEER. Veranderlijke bewolking met enkele buien, hier en daar met onweer. Zwakke tot matige, naar oostelijke richtingen draaiende wind. Aanhoudend warm weer. VRIJDAG 14 AUGUSTUS. v.m. n.m. Breskens 9-48 10.21 Terneuzen 10.23 10.56 Hansweert 11.03 11.36 Walsoorden 11.13 11.46 ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1