Eisenhower en de „Big Business Strijd tegen corruptie Egypte m De oliekwestie met Perzië KOREA Indonesië Wallstreet9 niet Mainstreet, achter de generaal NIEUWE WESTERSE NOTA OVER OOSTENRIJK li m BE KABINETSFORMATIE „VEILIGHEIDSCOMITE'S" IN GEHEEL CHINA Vroeg Mossadeq terug roeping van Amerikaanse ambassadeur ZWARE GEVECHTEN OM EEN HEUVEL Geldwereld denkt Liberaal Overeenstemming tussen leger en regering De binnenlandse politiek van Labour MOORD OP NEDER LANDER. WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAAN STANDEN. Aug. op onder op onder 13 5.21 20.08 22.51 15.46 14 5.22 20.06 23.33 16.53 15 5.24 20.04 17.47 16 5.25 20.02 0^28 18.28 17 5.27 20.— 1.34 18.56 9 Krankerlng bij abonnement: Terneuzen £-*ïrsrïeur-Hoofdredac.^ur I, van tie Sande •j-dacTie-adres: Ncordstraat5557 Temeuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 gironummer 33150 abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per -maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct DE VRIJE ZEEUW WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1952. 7e Jaargang No. 2111. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent) iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adrea Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Poor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur <,Main Street tegen Wall Street" was één van de leuzen, die Eisenhower in zijn strijd tegen Taft gebruikte. Hij wilde daarmede te kennen geven, dat hij de belangen vertegenwoor digde van de kleine Amerikaanse zakenman. (Main Street is de kleinsteedse hoofdstraat, bekend uit de gelijknamige roman van Sinclair Lewis), terwijl Taft zou steunen op het Amerikaanse gro. te kapitaal, dat enkele van zijn belangrijkste burchten in New York's Hall Street heeft. Natuurlijk is deze propaganda Eisenhower fungeert ook in de zojuist begonnen werkelijke ver kiezingscampagne gaarne als de kampioen van de in Amerika zo machtige middengroepen de democraten een doorn in het oog. Zij hebben dan ook niet nagela ten, eens een onderzoek naar Eisenhower's beweerde onafhan kelijkheid van de geld- en indu striemagnaten in te stellen en het resultaat daarvan, waaraan op grote schaal bekendheid is gege ven, laat van deze Eisenhower- leuze niet veel heel. In de eerste plaats is vastge steld, dat, de traditie getrouw, de democratische en de republikein se partij1 in haar samenstelling nog steeds een staalkaart van 't gehele Amerikaanse burgerdom vormen. Daarnaast echter toont een enquête aan, dat toch de re publikeinse partij aanzienlijk meer dan de democratische steunt op het conservatieve deel van het Amerikaanse volk en op j de „big business" en zijn belan gen. En wanneer nu Eisenhower en de veldheren van zijn campag ne dit erkennen, maar verklaren, j dat de „big business" achter ver-1 liezer Taft liep en thans geen belangstelling voor een republi keinse overwinning meer zou hebben, is dit niet volgens de waarheid. Het is zelfs in het geheel niet waar, dat Wall Street solidair achter Taft stond en de gewone burger uit de hoofdstraten der kleine steden Eisenhower aan de overwinning in het republikeinse kamp hielp. In werkelijkheid heeft Wall Street een volstrekt welgevallige blik op Eisenhower gericht. BANKIERS Zo is het de democratische speurders niet onopgemerkt ge bleven, dat een groot aantal di recteuren van de machtige Chase National Bank in hun kringen een ijverige propaganda voor Eisenhower bedrijven. En dat is geen wonder, daar Winthrop W. Aldrich, president van het presi dium van Chase, zich weliswaar niet openlijk voor Eisenhower heeft uitgesproken, maar inder tijd toch de verkiezingsveldtocht van New York's gouverneur De- De 3 grote westerse mogend heden hebben de Sowjet-Unie een nota gezonden, waarin een antwoord wordt verzocht op hun nota van 13 Maart j.l. over Oostenrijk. In laatstgenoemde ncuta was het Kremlin voorgesteld in te stemmen met een verkorte le zing van een vredesverdrag met Oostenrijk. Te Parijs wordt van welinge lichte zijde vernomen, dat in de nota wordt verklaard dat de Sowjet-Unie in gebreke is ge bleven te antwoorden op in Maart en Mei van dit jaar door de westerse mogendheden ge zonden nota's over het sluiten van een vredesverdrag met Oostenrijk. De Russische rege ring wordt er aan herinnerd, dab zij in 1943 tezamen met de Britse, Franse en Amerikaanse regeringen de belofte heeft ge daan te zullen bevorderen, dat na de oorlog de onafhankelijk heid van Oostenrijk zou worden hersteld. Er is ruim 4 jaar door verte genwoordigers van de „westerse grote drie" en de Sowjet-Unie over een ontwerp-verdesverdrag met Oostlenrijk onderhandeld, zonder dat overeenstemming kon worden bereikt. Er is te Wenen sprake van geweest, dat Oostenrijk voornemens zou zijn deze aangelegenheid aan de Ver. Naties voor te leggen. wey, Eisenhower's aanvalsleider, heeft betaald. Aldrich, door het huwelijk van zijn zuster verwant met de Rockefellers, is als leider van de Chase, in hoofdzaak een Rockefellerbank, ook in vele op zichten verbonden met de belan gen van Morgan en Mellon. Het is ook veelzeggend, dat Herbert C. Bronwell Jr. een van de belangrijkste mannen in Ei senhower's verkiezingsstaf, de broeder is van een van de direc teuren van Chase en dat Thomas I. Parkinson, ook al een directeur van deze bank, tezamen met Tho mas J. Watson, president van de door de Morgans gefinanciërde „International Business Machines Corp.", indertijd aan Eisenhower het presidentschap van de Co lumbia Universiteit in handen speelden. Er bestaat ook een directe ver binding tussen Eisenhower en de Morgan-belangen door Philip D. Reed, president van „General Electric", en tussen Eisenhower en de Mellonbelangen door J. Frank Drake, president van de „Gulf Oil" en tegelijk directeur van de „Mellon National Bank en Trust Company. Van Reed lopen de draden naar de invloedrijke bankier William H. Draper (van Dillon Reed en Co., die in Duits land de financiële adviseur van generaal Lucius Clay was. Clay zelf is een van de intiemste vrien- den en raadgevers van Eisen hower. BEKENDE NAMEN. Achter Eisenhower staan dan verder nog ongetwijfeld met flinke sommen voor de republi keinse verkiezingscampagne Ernest T. Weir, president van de „National Steel Corporation", Henry Ford II, John L. Collyer, president van de Goodrich rub bermij, Henry W. Collier, presi dent van de enorme „Arabian American Oil Company (Aram- co) en vele goden van mindere grootte in het rijk van het kapi taal. In het algemeen geeft een overzicht van de houding der grote banken en andere onderne mingen, die achter de republi- kinse partij staan, nog het vol gende beeld: Eisenhower wordt in hoofdzaak gesteund door de meer „internationaal gezinde" financiële kringen in het Oosten der Verenigde Staten. Daaren tegen had de industrie van het Midden-Westen, die zich in de laatste tientallen jaren vrijwel onafhankelijk van de banken van Wall Street heeft gemaakt, gaar- ne een overwinning van Taft, met zijn verzet tegen al te grote Amerikaanse verplichtingen in Europa, gezien. Hieraan moet men dan nog toevoegen, dat de financiële kringen, die Eisenho wer steunen, ook op het gebied der binnenlandse politiek in vele opzichten vooruitstrevender den ken dan het veel persoonlijker ingestelde zogenaamde „manage ment crowd" van het Midden- Westen. Over de gevolgen van deze tweestrijd in de zakenwereld, voor zover deze tot het republi keinse kamp behoort, zal, wan neer Eisenhower in November zou worden gekozen, te gegeve- nertijd nog gesproken moeten worden De kabinetsformateur mr. L. A. Donker heeft Dinsdagmiddag ontvangen de heer mr. J. Algera, lid der Tweede Kamer en lid van Gedeputeerde Staten van Fries land. Koningin Juliana heeft Dins dagmorgen in het paleis aan de Lange Voorhout te 's-Graven- hage de kabinetsformateur mr. L. A. Donker ontvangen, ten einde door hem op de hoogte te worden gesteld van de ontwikke ling van de kabinetsformatie. Het te Peking gevestigde mi nisterie voor de openbare vei ligheid heeft meegedeeld, dat in alle fabrieken, regeringsor ganisaties en dorpen in geheel China „veiligheidscomité's" zijn opgericht, die de bevoegdheid hebben personen, die van mis drijven of „verkeerde opvattin gen" worden verdacht, te ar resteren. Zij zuY.en 3 tot 11 le den tellen. Een dergelijlk stelsel is aan het begin van dit jaar reeds voor Peking ingesteld. Alle personen, die zich goed gedragen en geestdriftig ge stemd zijn over de handhaving van de openbare veiligheid in het communistische China, kunnen als comifléleden worden gekozen. Premier Dr Mossadeq zou, naar gemeld wordt, de Ameri kaanss regering hebben ver zocht haar ambassadeur te Te heran, Henderson, terug tb roepen. In kringen van de Ameri kaanse ambassade to Teheran word/t ontkend dat Dr Mossadeq de autoriteiten te Washington zou hebben verzocht hun am bassadeur te Teheran terug te roepen. De opperbevelhebber der Egyp tische strijdkrachten, generaal Naguib, heeft Dinsdag na een be. spreking van anderhalf uur met premier Maher verklaard, dat er tussen hem en de regering volko men overeenstemming bestaat. Maher deelde op een persconfe rentie mee, dat de buitenlandse politiek van het nieuwe bewind gebaseerd zal zijn op een „gezon de waardering van de buitenland se betrekkingen". Hij weigerde het Brits-Egyptische geschil en de plannen voor de instelling van een commando voor het Midden- Oosten te bespreken, doch hoopte binnenkort iets over deze kwestie te kunnen meedelen. Ten aanzien van de zuiverings plannen verklaarde de premier, dat het leger reeds begonnen is zijn gelederen te zuiveren en dat het opperbevel er bij de politieke partijen op heeft aangedrongen hetzelfde te doen. „Bovendien heeft de regering commissies van onderzoek ingesteld, de wetten op het onwettig winstmaken herzien en dë algehele oorlog tegen de corruptie geproclameerd", zo voegde de premier hieraan toe. Hij legde voorts de nadruk op het streven van zijn regering om de eenheid van de Arabische we reld te bevorderen. De Arabische staten hebben reeds overeenstem, ming over een gemeenschappelijk politiek ten aanzien van het Is raëlische vraagstuk bereikt, zo zeide Maher. Ook het versterken van de banden met de Aziatische en Oosterse volkeren noemde hij een belangrijk deel van het rege ringsprogram. Tenslotte beves. tigde hij de berichten, dat de Egyptische ambassadeur te Lon den, Abdel Fattah Amir, binnen kort naar een Aziatisch land zal worden overgeplaatst. Hst Egyptische kabinet heeft besloten 180.000 suiker uit sui kerproducerende landen in te voeren in ruil voor katoen Volgens een nieuw rantsoene ringsstelsel zal elke inwoner van Egypte maandelijks 625 gram suiker ontvangen voor 7,5 pias ter. De suiker zal .ook op de vrije markt worden verkocht voor 10 piaster per 1,25 kg. De distributie van bakolie zal worden verlicht en er zullen la gere prijzen voor igroenten wor den vastgesteld. Passagiers van een trein Vi- terbeRome hebben boven het meer van Bracciano een „vliegen de schotel" waargenomen. In de voorafgegane nacht zijn ook bo ven Rome bij twee gelegenheden twee „schotels" gezien. Het Amerikaanse marine- hoofdkwarier heeft meegedeeld, dat het vuren van de kustartil- lerie der communisten in de laatste tijd krachtiger en nauw keuriger is geworden. Amerikaanse marinetroepen hebben zich na verwoede ge vechten weer in het bezit ge steld van de heuvel „Siberië", ten oosten van Panmoendjon. Ook een strategisch belang rijke heuvelrug in de buurt, die eveneens talrijke malen is ver en heroverd, bevindt zich thans in Amerikaanse handen. De storm lopende Amerikaan se mariniers waren uitgerust met uit nylon vervaardigde pantservesten. Aan de hoofdaanval werd ook deelgenomen door met vlam menwerpers uitgeruste gevechts wagens. De communistische verdedi gers antwoordden met vuur van artillerie en mortieren. Het geallieerde opperbevel heeft de verbindingsofficieren der communisten te Panmoen djon een brief doen overhan digen, waarin het verklaart „het incident te betreuren", waar over de Chinees-Noordkoreaan- se legerleiding een klacht heeft ingediend. Het betrof hier het overvliegen op 10 dezer van de neutrale zone rondom Pan moendjon door 2 of 3 straalja gers. Het opperbevel verklaart in zijn schrijven dat dit „naar alle waarschijnlijkheid" vlieg tuigen der Verbondenen zijn ge weest en het verzekert „alles in het werk te zullen stellen om herhaling te voorkomen". Generaal Mark Clark, de ge allieerde opperbevelhebber, maakt een tocht van verschei dene dagen door Korea. Hij verklaarde, dat hij met de be velhebber van het 8e leger, ge- generaal Van Fleet zal spreken over .toekomstige gevechts plannen. Hij zal ook een be zoek aan de frontlinie brengen. j Een bataljon Amerikaanse ma- riniers heeft Dinsdagmiddag na zware gevechten, die Maandag avond begonnen, de top van de ten oosten van Panmoendjon ge legen „Bunkerhill" bereikt. Een door de communisten in gezette tegenaanval dwars door een vallei, die door artillerie- en mortiervuur van beide zijden werd doorploegd, liep dood op door de mariniers opgezette montagebunkers. Geallieerde straaljagers bestookten de com munistische stellingen rondom de heuvel en vernielden 13 on derkomens voor soldaten, zeven geschutopstellingen en vijf automatische wapens. De Amerikaanse mariniers hebben zich later weer van de heuvel „.Siberië" teruggetrok ken. Arrestanten uit de verkie zingscampagne. De Zuidkoreaanse minister van binnenlandse zaken heeft te Poe- san meegedeeld, dat alle leiders van verkiezingscampagnes voor de jongste presidentsverkiezin gen, die zich in hechtenis bevin den of die worden vastgehouden, nog deze week zullen worden vrijgelaten. De minister gaf geen reden voor deze bekendmaking. Ook deelde hij niet mee, om hoeveel personen het hier gaat, doch het is bekend, dat de politie ten minste 13 personen vasthoudt, die verkiezingscampagnes heb ben gevoerd voor de verslagen eandidaat voor het vice-presi- dentschap, Li Boem Soek. NEDERLANDSE KOREA-VRIJ- WILLIGERS ONDERSCHEIDEN. Voor het front van het gehele garnizoen Korea-vrijwilligers, dat gelegerd is in de Engelbrecht van Nassau-kazerne te Roosen daal, hebben 6 officieren Dins dagmorgen een onderscheiding ontvangen „wegens uitzonder lijke verdiensten in de strijd op Korea". Luit.-kolonel Eekhout reikte namens dr Syngman Rhee, de president van de repu bliek Zuid-Korea, de versierselen uit. Hij noemde deze opdracht een groot voorrecht, zoals hij het een eer rekende deze officieren onder zijn commando te weten. De overige militairen, die bin nenkort zullen vertrekken, spoor, de hij aafi het hoge aanzien, dat door de onderscheidenen in in ternationale militaire kringen is gewekt, te bewaren. „Het ga u allen goed", besloot de overste. Aan majoor G. N. Tack te Hil versum reikte hij de Chung Mu- medaille met zilveren ster uit, aan kapitein De Haan te Leeu warden de Warang-medaille met gouden ster; aan de kapitein Clumpkens te Zoutelande, de of ficier van gezondheid A. J. van Meurs te De Bilt, de eerste luite nant C. O. Wilhelm te Nijmegen en J. Krijgsman te Zoetermeer de Warang-medaille met zilveren ster. De plechtigheid werd opgeluis terd door de drumband van het regiment Johan Willem Friso te Assen. Volgens gewoonlijk welinge lichte kringen te Londen heeft de Britse regering nog niet op de Perzische nota, waarin voor gesteld werd de onderhandelin gen over de oliekwestie te her vatten, geantwoord, omdat de tekst van deze nota niet als ba sis kan dienen voor een Britse aanvaarding van het voorstel. Een onmiddellijk antwoord, zo meent men in genoemde krin gen, zou afwijzend zijn geweest of wel het gevaar hebben inge houden, dat de Perzische rege ring de indruk zou hebben ge kregen, dat Engeland zo spoedig mogelijk en tot elke prijs tot een vergelijk wil komen. Verder zou het overleg met de Ver. Staten ook tot het uitstel van het antwoord bijdragen. Naar verluidt heeft Engeland via de Amerikaanse regering de wereldbank gevraagd, op welke voorwaarden deze instelling be reid is, een lening aan Perzië te verstrekken. De Britse regering zou namelijk wel van het aan bod van premier Mossadeq ge bruik willen maken, aangezien zij van mening is, dat bij een voortduren van het conflict de toestand in Perzië catastrofaal kan worden, in een omvang, die de belangen van Engeland bij de Perzische olie-industrie te bo ven zou gaan. Te Londen heeft men de indruk dat de Britse regering tot dus ver alleen met de Ver. Staten over de Perzische kwestie van gedachten heeft gewisseld. Twee vertegenwoordigers van de Italiaanse petroleummaat- schappij „Epim" hebben Dins dagochtend een bespreking ge had met de Perzische premier Mossadeq. Zij deelden daarbij mede, dat zij voor het vervoer van Perzische olie kunnen be schikken over tankschepen tot een gezamenlijke capaciteit van 186.000 ton en dat zij Perzië alle technische middelen kunnen ver schaffen voor het weer op gang brengen van de olie-industrie. De premier heeft tevens een onderhoud gehad met twee ver tegenwoordigers van een Franse oliemaatschappij. De sjah van Perzië heeft in zijn zomerpaleis aan 50 landbou wers uit de omgeving van Tehe ran de eigendomsrechten over handigd van de grond, die hun onlangs is toegewezen. Tot dusver is meer dan 8000 ha verdeeld onder ongeveer 800 boeren, op grond van het agra rische hervormingsprogram, dat Een voorstel om de land eigendommen te beperken is ook overwogen, er is echter geen besluit genomen. De minister éeide na afloop van de kabinets vergadering, die door premier Maher werd voorgezeten, dat deze kwestie een grondige studie vereiste. INGRIJPENDE AGRARISCHE MAATREGELEN Het hoofdkwartier van de Egyptische opperbevelhebber, generaal Naguib, heeft premier Maher verzocht, ingrijpende agrarische hervormingen, waar bij de landeigendommen in Egypte tot ongeveer 80 ha wordt beperkt, in te voeren. De staat zal de overblijvende grond over nemen en een schadevergoe ding uitkeren, die in termijnen binnen 30 jaar zal worden vol daan. De koopsom zal worden gebaseerd op de gemiddelde waarde van de landbouwgrond in de jaren 1937, 1938 en 1939. Grond in staatseigendom zal aan landloze boeren worden verkocht op gemakkelijke voor waarden. Een en ander is ver vat in een wetsontwerp dat door het leger is opgesteld. Ongeveer 500 rijke voormalige pasja's zouden het meest van de 2.400.000 ha bouwland van Egypte bezitten. 2 Millioen per sonen bezitten gemiddeld onge veer 0,16 ha ieder. De landloze boeren maken het grootste deel uit van de 20 millioen zielen tellende bevolking van Egypte sinds het begin van het jaar in practijk wordt gebracht. Volgende maand zal een bank worden opgericht met een kapi taal van 55 millioen rial (meer dan 5 millioen gulden) voor steun aan de nieuwe grondbe zitters. 52 Afgevaardigden hebben in de Madjlis (de kamer) een wets voorstel ingediend, waarin er bij de landeigenaren op wordt aan gedrongen, dit jaar het aandeel van de pachters in de oogst met 15 procent te verhogen. BRAZILIAANS VLIEGTUIG NEERGESTORT. Volgens een te Rio de Janeiro opgevangen radiobericht is giste, ren een „Dakota" met 24 perso nen aan boord in Palmeiras neer gestort en in brand gevlogen. Het toestel was op weg naar Goiania, de hoofdstad van de staat Goiaz. Volgens de eerste berichten is het vliegtuig in de lucht in brand gevlogen en onmiddellijk daarop neergestort. Later is vastgesteld, dat het een toestel van de „Trans. portes Aereos Nacional Limited" betreft. Er kon nog niet medege deeld worden, of er slachtoffers te betreuren zijn. De 22-jarige employé R. Ables van de rubber en koffie-onder- neming „Kali Bendo" in de omge ving van Banjuwangi, is in de nacht van Zaterdag op Zondag in zijn slaap overvallen en met steekwapens vermoord. De heer Abels was sedert een jaar in dienst bij de onderneming. Het motief voor de moord is niet be kend. Men weet alleen, dat in de kamer van de vermoorde 'n kast en een brandkast open stonden. Het is nog niet bekend, of en zo ja wat er is geroofd. MASSAMOORD DOOR BENDE IN 'N DESSA Gedurende het weekeinde heeft een bende een dertigvoudige moord gepleegd in de dessa Tji- keres ten Zuiden van Bandung. Zij heeft daar zonder vorm van proces 30 bewoners dier dessa, die weigerden zich aan te sluiten bij de 300 man sterke bende, neer geschoten. Op 12 Augustus zullen in Indo nesië de versoberingsmaatregelen, die enkele maanden geleden reeds in het parlement zijn aan gekondigd, van kracht worden. Deze maatregelen houden in, dat de invoer wordt geclassifi ceerd in vier categorieën, te weten: 1. Vitale goederen, die zullen mogen worden ingevoerd tegen de tegenwoordige wisselkoers van 31,92 rupiah's per pond sterling; 2. Niet-vitale, doch nuttige goederen, die tegen het dubbele van de huidige wisselkoers mo gen worden ingevoerd; 3. Luxe goederen, waarvoor buitenlands geld verkrijgbaar zal zijn tegen het drievoudige van de huidige wisselkoers van 31,92 rupiah's per pond sterling; en 4. Luxe goederen, waarvoor geen buitenlands geld meer be schikbaar zal worden gesteld. Er zijn nog geen gedetailleerde lijsten van deze categorieën ge publiceerd, doch tot nader order is het de banken verboden in- voercredieten te openen. Iïet dagelijks bestuur van de Britse Labourpartij heeft een tussentijdse verklaring over de binnenlandse politiek uitgegeven, getiteld: „Laat ons de feiten on der de ogen zien". Hierin wordt de verklaring van het verbond van vakverenigin gen, de T.U.C., goedgekeurd, vol gens welke „de grootst mogelijke mate van bewapening binnen de perken van de middelen, die ter beschikking staan, moet worden bereikt". „De vrede kan niet wor den gewonnen door zwakte", al dus de verklaring. Het bestuur wil, dat periodiek „met de bondgenoten" het bewa peningsprogram wordt herzien met inachtneming van Engelands economische positie en de inter nationale toestand. Op het gebied van de indus triële politiek stelt het bestuur voor: hernieuwde nationalisatie van het wegvervoer en de staal industrie, „verlenging van de grootst mogelijke voorrang" aan uitbreiding van de kolen- en staalproductie, heruitrusting en reorganisatie van de voedsel- markten en uitbreiding van de sociale voorzieningen. Een toe komstige Labourregering zou, al dus de verklaring, een mandaat zoeken om waar nodig het pu bliek eigendom uit te breiden en te verzekeren, dat de particuliere industrie haar plicht tegenover de verbruikers vervult. Waarnemers menen, dat op de in September te houden jaarlijk se vergadering van de Labour partij voorzitter Attlee een be slissing over de Britse bewape ning zal trachten te forceren. Men verwacht, dat het tot hevige debatten met de aanhangers van Eevan zal komen. Het goedkeu ren van de verklaring van de T.U.C. wordt gezien als een scherpe, officiële terechtwijzing aan het adres van Bevans aan hangers, die menen dat de Britse economie de huidige bewape ningsinspanning niet kan dragen zonder verlaging van de levens standaard. Op de conferentie zal een nieuw dagelijks bestuur worden geko zen. In het huidige bestuur heb ben op een totaal van negentien leden Bevan en drie zijner aan hangers zitting. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. MINDER WARM. Wisselend bewolkt met flinke perioden van zonneschijn en later op de dag slechts hier en daar 'n enkele bui. Matige tot vrij krach, tige wind tussen Z. en W. Min der warm dan gisteren. DONDERDAG 14 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.23 8.58 9.34 9.48 n.m. 8.50 9.25 10.05 10.15 ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1