Harde van Egyptische woorden Premier Terroristische activiteit in Brits Noord-Borneo Vallende sterren Prins Hoessein tot Koning van Jordanië uitgeroepen Indonesië NIEUWS UIT ZUID-AFRIKA In Februari verkiezingen DE KABINETSFORMATIE veriwiMierok BeN order st\ui vertering ZWARE AAVALLEN OP PJONGJANG DE EUROPESE STEENKOOL- EN STAALGEMEENSCHAP NIEUWE MINISTERIES IN CHINA REACTIE OP VERKLARING VAN JOSJIDA 't Honderd kilometer boven ons lioofd Senaat verleent Mossadeq volledige bevoegdheid g steeds stakingsdreigingen ,hteka»»9°m GEALLIEERDE AANVAL CHEMISCHE FABRIEK. KERSVER WACHT ING HOOGWATER ZON- ea MAAN STANDEN. Kr ankering bij abonnement: Ter neuzen cr^scteur-Hoofdredac-ur I. van de Sancie ïisdactie-adres: Noordstraat5557 Temeuzen Telefoon 2510 NA 5 uur 2073 Gironummer 33150 abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per •aaand ƒ1,75; per week .42 cent. Losse nrs 8 et VRIJE ZEEUW DINSDAG 12 AUGUSTUS 1952. 7e Jaargang No. 2110- Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs; per mm 12 et.; minimum pet advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 73 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adxea Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur foor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Verschijnt dagelijks Premier Aly Maher van Egyp- schouwd worden en dienovereen- te heeft in een radiorede de be- komstig worden gestraft aldus volking opgewekt generaal Na- een bekendmaking van dit hoofd, guib en zijn medewerkers te kwartier. steunen bij hun hervormings plannen. Hij hekelde de partijpolitiek, die de vooruitgang van het land tegenhoudt. Ook de politieke partijen moesten worden her vormd. Zij moesten programma's hebben die onderling verschil den; anders dienden zij zich te verenigen. „De leden van een partij zullen niet langer de lei ders mceten gehoorzamen, maar de leiders de leden", aldus de premier. Maher beloofde binnenkort zijn politiek ten aanzien van economische en sociale hervor mingen en op het gebied van buitenlandse zaken te zullen uiteenzetten. Premier Maher zei verder: „De regering is bejsloten snel maatregelen te nemen voor het herstel van een gezonde parle mentair leven. Een politiek van egoïsme zou op dit moment een politiek van zelfmoord zijn". „De perscencuur is afgeschaft, waarmee wij 'blijk geven van ons vertrouwen in de vaderlands lievendheid en het gezonde oor deel van onze journalisten. Wij zullen hun zoveel mogelijk fei ten meedelen". Het hoofdkwartier van gene raal Naguib heeft Maandag te Cairo meegedeeld, dat eenheden van het Egyptische leger deze gehele week oefeningen in het gebied van Cairo zullen houden. Het hoofdkwartier van het leger herhaalde zijn waarschu wing, waarin het volk wordt ge zegd, geen geloof te hechten aan valse geruchten. „Personen, die dergelijke geruchten zouden ver spreiden zullen als verraders be- IN FEBRUARI VERKIL ZINGEN IN EGYPTE. Het hoofdkwartier van gene- raai Naguib, opperbevelhebber der Egyptische strijdkrachten, heeft Maandag medegedeeld, dat in Februari algemene verkiezin gen voor een nieuw parlement zullen worden gehouden. In de verklaring wordt gezegd dat hiertoe in overeenstemming met premier Maher is besloten. De regering, de bestuursorganen en de politieke partijen zullen hierdoor tijd genoeg hebben om haar zuivering te voltooien ter verzekering van de politieke stabiliteit in een gezond parle mentair leven, aldus de verkla- ring. Tevens wordt gezegd, dat de strijdkrachten de regering drin gend een serie nieuwe wetge vende maatregelen gevraagd hebben: 1. Beperking van het groot grondbezit; 2. Verbetering van het lot dei arme boeren; 3. Ontwikkeling van de in dustrie om de levensstandaard in het gehele land te verhogen 4. Geen indirecte belastingen, welke de lasten voor de armen vergroten. Aly Maher verklaarde, dat Eigyptes politieke stabiliteit en binnenlandse eenheid een es sentiële voorwaarde vormen voor het aangaan van onder handelingen met Engeland over een regeling van het Brits- Egyptische geschil. Een woordvoerder van de Britse ambassade heeft de bui tenlandse persberichten tegen gesproken dat de Britse ambas sadeur de Egyptische premier voorstellen zou hebben gedaan voor de terugtrekking der Britse troepen uit de Suez-kanaalzone naar het Palestijnse kustdistrict Gaza en naar Cyprus en andere delen van het Nabije Oosten. Waarnemers te Cairo menen, dat tijdens de jongste bezoeken van de Britse ambassadeur aan de premier gesproken is over de politieke en economische stabi liteit van het nieuwe regime. Premier Maher heeft ontkend, dat gesproken is over het com mando voor het Midden-Oosten. menwerken op het gebied van de defensie. Zij zijn van mening dat zij met Gr.-Brittannië, Amerika en Frankrijk tot overeenstemming kunnen komen, zonder dat de nationale aspiraties in gevaar komen. De generaal zei ook, dat er bij de binnenlandse zuivering niet te zacht zou worden op'getre- i den. SAMENWERKING MET HET WESTEN. Generaal Naguib heeft ver klaard dat de militaire leiders in Egypte 'gaarne met de weste lijke mogendheden willen sa- Na voor de derde maal tijdens zijn formatiearbeid een gesprek te hebben gevoerd met het Eer ste Kamerlid Prof. Beaufort heeft de formateur Mr. Donker Maan dagmiddag achtereenvolgens nog ontvangen Prof. Dr. J. Zijlstra, hoogleraar in staathuishoudkun de in de faculteit der economie van de vrije universiteit te Am sterdam en Mr. J. W. Beyen, executive director van het in ternational Monetary Fund te Washington. Volgens radio-Moskou heb ben Russsische technici de grootste kraan te wereld gecon strueerd, met een hefvermogen van 500 ton. Bewapende en ïn uniformen ge- stoken "communisten zijn in het tot heden vreedzame Serawak Brits-Noord-Borneo) terrorists sche activiteiten begonnen, zo is officieel te Kuching medegedeeld. Een woordvoerder van het arresteerd vollgens de nieuwe noodregelingen. Genoemde woordvoerder zeide, dat 5 van hen in het bezit waren van gro te hoeveelheden communistische lectuur. De beperkte politie macht in de Britse kolonie door kruist nog het oerwoud en het rubbergebied in de streek van hien wooruvueiuci ruuueigtruicu gouvernement zeide, dat de af- Kuching op zoek naar 5 perso- kondiging van een noodtoestand j nen, onder wie een vrouw, die in het district Kuching op Za- verantwoordelijk zijn voor de 1 1L. divnoto CTQVnla Ir»n VI terdag j.l. het directe gevolg was van gewelddaden, die eer der in de week gepleegd waren door lieden, die zich leden van het „Serawaks-Indonesisch volksleger voor de bevrijding" noemen. Deze woordvoerder voegde hieraan toe: „Dit is geen kwes tie van bewapende sluipmoor denaars, die geld afpersen, doch een rechtstreekse, van mi litant communisme." Zeven personen zijn reeds ige- gewelddaden van de vorige Men vreesde dat zij de Indo nesische grens bereikt zouden hebben, ongeveer 40 km van de plaats, waar zij een politie-be- ambte doodschoten en twee an deren ernstige wonden toe brachten. Wie deze week 's nachts opval lend veel „verschietende lichtjes" aan de hemel ziet, denke niet aan geheime wapens van de een of andere vreemde mogendheid. Het zijn meteoren (echte en niet de naar hen genoemde straaljagers). Elk jaar om deze tijd ontmoet de aarde, terwijl zij bezig is aan haar baan om de zon, de baan van een zwerm meteorieten, die zijn grootste dichtheid bereikt tussen 10 en 15 Augustus. Als de hemel helder is, kan men vooral in de nanacht wel vijftig tot honderd van deze „vallende sterren" per uur waarnemen. Jammer dat de maan nu juist 'n beetje roet in het eten gooit; zij geeft meer ljcht dan voor een goede waarneming van deze meteoren wenselijk is. Men noemt deze zwerm „De Perseïden". Wie de moeite wil nemen 's avonds enige tijd lang de Noordoostelijke hemel te ob serveren, zal kunnen constate ren, dat de banen, die deze „val lende sterren" aan het firmanent beschrijven, naar achteren ver lengd schijnen samen te komen in één punt. Dit punt ligt in de buurt van een klein sterretje in het sterrenbeeld Perséus; van daar de naam Perseïden. luchtmoleculen met zo'n kracht, dat deze worden uiteengeslagen. Dit bombardement veroorzaakt de gloed, die in helderheid Venus of zelfs de volle maan kan over treffen. In zo'n geval spreekt men van een „vuurbol". Toch is een meteoriet, die sommige men sen de indruk geeft dat „de maan uit de hemel valt", niet groter dan tien tot twintig centimeter. Men begrijpt dat zo'n brokje steen of nikkelijzer nooit door verhitting alléén die enorme gloed te zien zou geven. Een en ander speelt zich namelijk af in de ijle lagen van onze dampkring, dus altijd minstens honderd kilo meter boven ons hoofd. Dat er in de nanacht meer meteoren te zien zijn dan des avonds komt door de „dagelijkse variatie". Tengevolge van de as wenteling van de aarde zien wij in de avond alleen de meteoren die ons inhalen. Na middernacht echter ontmoeten wij de tegen liggers en die zijn altijd talrij ker net als in liet verkeer op straat. KOREA De Noordelijke onderhande laars op de bestandsbesprekin gen te Panmoendjon hebben in gestemd met een geallieerd ver zoek tot een nieuw recès van 7 dagen. Radio-Moskou meldt, dat een groot aantal Amerikaanse su perforten 3 uur lang de Noord- koreaanse hoofdstad Pjongjang heeft aangevallen en dat er vele doden en gewonden zijn. Meer dan 150 geallieerde vlieg tuigen hebben Maandag een be langrijke chemische fabriek bij Namsok, ongeveer vijftig km van de haven Wonsan aan de Oost kust aangevallen. Volgens mede delingen van vliegers hing na de aanval een grote rookwolk boven de fabriek. Aan het westelijk front duurt de strijd voort om de heuvel „Si berië", die in de afgelopen twee dagen reeds vijfmaal in andere handen is overgegaan en die op het ogenblik door communisten wordt verdedigd. Twee Amerikaanse torpedo- bootjagers getroffen. De Amerikaanse torpedoboot- jagers „John R. Perice" en „Bar ton" zijn geraakt door het kust- geschut in Noord-Korea. De laatste werd getroffen bij Wonsan en verloor een dode. De „John R. Pierce" werd bij Sond- jin) zodanig getroffen, dat het schip het strijdtoneel moest ver laten. Eén opvarende werd ge wond. Het parlement van Jordanië heeft Maandag in een geheime buitengewone vergadering de re gering van de zieke koning Talal beëindigd en zijn zoon, prins Hoessain, tot koning uitgeroepen. ONDER DE „W". Het sterrenbeeld Perseus vindt men 's avonds aan de Noordoos telijke hemel. Het staat onder Cassiopeia en deze is gemakke lijk te herkennen; de vier helder ste sterren ervan vormen een „W", die op zijn linkerkant ligt. Dit geldt voor de avond; later in de nacht staan Cassiepeia en Perseus meer Oostelijk en hoger; de „W" staat dan bijna op zijn kop. In werkelijkheid bewegen de meeste meteoren zich in lang gerekte elliptische banen om de zon. Het zijn veelal de over blijfselen van een uiteengevallen komeet en zij bestaan voor het merendeel uit nikkel, ijzer of steen. Het lichtschijnsel, dat met hun binnentreden in onze damp kring gepaard gaat, is niet in de eerste plaats een gevolg van de verhitting („de wrijving maakt hem gloeiend", zei men vaak) maar van een aan atoomsplitsing verwant proces. De meteor, die met grote snelheid die 80 km per seconde kan bedragen onze dampkring binnenkomt bombardeert als het ware de De Chinese regering te Pe king heeft het ministerie voor de industrie afgeschaft en twee nieuwe ministeries voor buiten en binnenlandse handel inge steld, aldus meldt radio-Peking. Voorts zijn 2 ministeries ge vormd voor de gemechaniseerde industrie en ministeries voor bouwkunde, geogolio en voedsel voorziening. Waarnemers te Hongkong me nen, dat dit voorbereidende maatregelen zijn voor het eerste Chinese 5-jarenplan, waarmee in October of November een be gin zal worden gemaakt. De 'begroting voor het belas ting jaar 1952 werd door de re gering goedgekeurd. De uitga ven zullen ongeveer 55 procent groter zijn dan in het belas tingjaar 1951, de inkomsten on geveer 41 procent. In de Franse Alpen zijn Zondag 3 Franse alpinisten do delijk verongelukt. Naar men verwacht, zal de assemblée van de steenkolen, en staalgemeenschap op 10 Septem ber te Straatsburg bijeenkomen. Dit orgaan, waaraan het hoge Tzagsorgaan verantwoordelijk fs, bestaat uit parlementsleden uit de deelnemende landen en wel 18 Fransen, 18 West-Duitsers, 18 Italianen, 10 Nederlanders, 10 Belgen en 4 Luxemburgers. Vol gens Monnet is het mogelijk, dat de leden van deze assemblée later rechtstreeks door het volk wor den gekozen. Volgens vakverenigingskrin- gen te Parijs hebben vertegen woordigers van de internationa le organisaties van mijnwerkers en metaalarbeiders en afgevaar digden van het internationale verbond van vrije vakverenigin gen te Brussel overeenstemming bereikt over de verdeling van de zetels, die in het raadgevende comité der gemeenschap door vertegenwoordigers der vakbe weging zullen worden ingeno men. Voor de 12 zetels waarop het I.V.V.V. aanspraak maakt, zul len de met deze organisatie ver bonden vakverbonden in elk van de 6 leden-staten ieder een lid benoemen, terwijl de inter nationale organisaties van mijnwerkers en metaalarbeiders ieder 3 leden zullen aanwijzen. Het parlement besloot in 'n bij eenkomst, die zes uur duurde, dat een regentschapsraad voor de nieuwe koning zal optreden tot deze op 2 Mei van het volgende jaar de 18-jarige leeftijd bereikt zal hebben. Koning Hoessain studeert aan de bekende school van Harrow in Engeland. De ziekte van zijn vader, talal, is het afgelopen jaar ernstiger geworden. Naar verluidt lijdt hij aan schozophrenie. Toen Tatal in het begin van de vorige maand, na een verblijf van zeven weken te Parijs en Lausanne, in zijn land was terug gekeerd, uitte hij de wens zijn volk weer te zien. Hij reed alleen in galop te paard door de hoofd straten van Amman, nadat hij leden van het Arabische legioen, die hem wilden begeleiden, had teruggewezen. Na een bezoek aan de premier kon men hem be wegen, per auto naar zijn paleis terug te keren. Tijdens zijn verblijf in Europa deed zich het volgende incident voor. Toen hij te Lausanne zijn vrouw, koningin Zain, en de toenmalige prins Hoessain wilde bezoeken, liet de koningin weten, dat zij hem niet wenste te zien, voordat de geestestoestand van Talal zou zijn verbeterd. Bij zijn terugkomst te Amman stelde Talal zich geheel ter be schikking van de premier. Het bericht van de troonswis seling in Jordanië is te Londen met algemene voldoening ont vangen. In de Britse hoofdstad bestond, aldus Reuter, enige on gerustheid over de toestand in Jordanië, veroorzaakt door de moord op de bekwame koning Abdoellah ruim een jaar geleden en de zwakke gezondheid van diens opvolger, koning Talal. De troonsbestijging van koning Hoessain betekent, dat de twee hasjemoetische koninkrijken, Jordanië en Irak, zullen worden bestuurd door twee neven, die hun opleiding aan dezelfde En gelse school hebben gehad. Vol gend jaar zullen beiden bij het bereiken van de 18-jarige leeftijd zelf het bestuur in handen nemen. De nieuwe koning vertoeft op het ogenblik bij zijn moeder te Lausanne. Over de wijze, waarop het Jor daanse parlement tot de troons wisseling heeft besloten, wordt nog het volgende meegedeeld. Na de terugkeer van Tatal te Amman benoemde de volksver tegenwoordiging in een geheime vergadering een commissie van drie senatoren en zes afgevaar digden om medische rapporten over de koning te bestuderen. Deze commissie wees drie artsen uit Amman aan, die op hun beurt de bevindingen van twee Egyp tische geneesheren bestudeerden. De doktoren uit Amman kwamen tot de conclusie, dat Tatal tenge- i volge van krankzinnigheid niet I in staat was tot regeren. Hierop verzocht de regering het parle ment aan de hand van deze con clusie, de regering van koning Tatal te beëindigen en prins Hoessain tot koning uit te roepen. De regentschapsraad bestaat uit de senatoren Ibrahim Hasjim, Soelaiman Toekan en Abdoer Rahman al Rasjidat. Autoriteiten van het gouverne ment menen, dat de communist i sche activiteiten geleid worden van het hoofdkwartier in het ge bied van Pontianak (Indonesië) uit, dat ongeveer 160 km van Kuching verwijderd ligt. Het gouvernement houdt de Indonesische regering volkomen op de hoogte van alle ontwikke lingen. De nieuwe noodregelingen voorzien in de doodstraf vooi het illegaal dragen van wapens of het (gebruik van wapens en strenge gevangenisstraffen tot 15 jaar voor kleinere overtre ding. Speciale bevoegdheden zijn aan vooraanstaande autori teiten van gouvernement en po litie verleend. De Britse commissaris-gene raal voor Z. O.-Azië, MacDo- nald, heeft aan verslaggevers meegedeeld, dat de bende, die vorige week een politie-beambte in Serawak heeft gedood, geheel uit Chinezen bestond. „Volgens een bericht is er nog een bende van grotere omvang, doch de autoriteiten weten tot heden niets van haar samen- stellin0"". Macdonald noemde de afkon diging van de noodtoestand een „voorzorgsmaatregel" ten tijde van het onderzoek. Hij zeide, dat er geen Engelse militairen in Serawak zijn en dat niet werd voorgesteld, Engelse troepen te zenden naar het gouvernement waar een vertrouwde situatie zou kunnen heersen met hulp van de politie. „Serawak kan echter hulp uit Malakka krij - gen", zo zeide de commissaris- generaal. Een officiële woordvoerder zeide, dat de bendeleden die vo rige week een aantal winkeliers in Batu Kitang hadden opge houden, gekleed waren in igele uniformen. Zij spraken Maleis, dcch zij gebruikten ook Chinese dialecten. Volgens de winkeliers zeiden zij „wij zijn geen rovers, wij komen uit Indonesië en zijn leden van het Serawaks-Indo- nesische volksleger voor de be vrijding". Zij vroegen toen 10.000 Straits dollar van elke winkelier. De woordvoerder zei, dat de dorpelingen zo banig wa ren, dat zij hun brandkasten openden en de bende lieten meenemen, wat zij wilde. De bende gaf ontvangstbewijzen uit voor de meegenomen bedragen. De Perzische senaat heeft premier Mossadeq Maandag met 26 tegen 4 stemmen de volledige bevoegdheden, die hij gevraagd had, verleend. Mossadeq heeft ingestemd met de eis van de aanhangers van de religieuze leider Kasjani, dat de staat van beleg in Teheran moet worden opgeheven. De aanhangers van Kasjani vormen een machtige groep in het nationale front. PHILIPPIJNEN WILLEN VERDEDIGIN GSORGANISATIE VOOR GEHELE PACIFIC. De Philippijnse ambassadeur te Washington, generaal Romulo, heeft Zondag in een radiogesprek verklaard dat zijn regering hem heeft opgedragen te werken voor de verbreiding van het denkbeeld van de Philippijnse president Quirino, die voorstander is van het stichten van 'n verdedigings organisatie voor 't gehele gebied der Stille Oceaan. President Qui rino is van mening, dat, nu de Verenigde Staten verdedigings verdragen hebben gesloten met Australië, Nieuw-Zeeland, Japan en de Philippijnen, het tot stand brengen van een dergelijke orga nisatie, waarin ook andere lan den dan de hiervoor genoemde zouden moeten worden betrok ken, mogelijk is. „Ik kan zeggen dat de vooruitzichten voor 't op bouwen van een dergelijke orga nisatie, met het voortschrijden der ontwikkelingen in het Verre Oosten, beter worden", zeide ge neraal Romulo. Om te voorzien in het tekort aan landbouwdeskundigen, spe ciaal bij de erosiebestrijding, zal de regering van de unie van Zuid-Afrika beurzen beschikbaar stellen voor studenten in de land bouwwetenschappen. Aanvanke lijk heeft het Zuid-Afrikaanse departement van landbouw po gingen aangewend, om buiten landse deskundigen aan te trek ken, maar het wereldtekort aan landbouwdeskundigen heeft er toe geleid, dat vele landen er wei nig voor voelen om hun specialis ten te laten emigreren. De beur zen variëren van twee tot drie duizend gulden per jaar, terwijl studerenden in het buitenland bij dragen tot ruim acht duizend gul den kunnen ontvangen. De be trokken studenten verplichten zich om een aantal jaren in staatsdienst te treden. De minister van economische zaken, de heer Louw, heeft de opheffing aangekondigd van prij- zencontrole op tabak, sigaretten, breiwol, garen, band en sajet. Reeds eerder was de controle op geheven op kleding, dekens en schoeisel. De prijzencontrole zal weer worden ingevoerd, wanneer handel en industrie „misbruik" zouden maken van de opheffing of de betrokken goederen op nieuw schaars zouden worden". Dr. Romm, oud-rabbi van Bloemfontein, heeft de vertaling in het Afrikaans van de gehele sidur, de gebeden voor de sab bath, thans voltooid. Volgens dr. Romm komt deze vertaling niet alleen tegemoet aan de wen sen van de Joden op het platte land, maar is zij tevens het sym bool van vriendschap tussen Jood en Afrikaner en de onderlinge eerbied van deze twee groepen voor taal en traditie. Een nieuwe biografie van wij len generaal Smuts zal tegen het einde van dit jaar verschijnen. Het werk is geschreven door de zoon van de voormalige premier van Zuid-Afrika. AANRIJDING VAN NEDERLANDERS IN BEL- IE. Op de weg LeuvenBrussel heeft Zaterdag een aanrijding plaats gehad tussen de auto's van de heer De Jongh, uit Groenlo, en mevrouw Knops, uit Aarschot. De twee kinderen van mevrouw Knops werden licht gewond. De heer De Jongh en zijn echt genote liepen zware verwondin- gen op. De Indonesische minister van voorlichting, Mononutu, heeft ge reageerd op recente verklaring van de Japanse premier Yoshida, waarin deze zou hebben gezegd, dat Japan beter de militaire lei ding in Azië op zich kan nemen. Hij zeide dat, als het bericht juist is, hetgeen niet zeker is zulk een Japanse uitlatmg van weinig beleid getuigt, daar de andere landen nog niet verge ten zijn, hoe de Japanse legers zich in de bezette landen ge droegen. De minister was ver baasd dat een dergelijke ver klaring juist op het tijdstip wordt afgelegd, waarop Japan de vriendschappelijke betrek kingen met de Aziatische lan den tracht te herstellen. Het hoofdbestuur van de „Sarbupri" (bond van arbeiders op landbouwondernemingen) indien niet binnen 3 weken na 24 Juli een bevredigende oplos sing zal zijn gevonden voor het conflict over de betaling van de leberan-premie (loontoeslag voor de vastenmaand) aan alle arbeiders zondar enige uitzon dering. .Deze actie zou dus moe ten beginnen na 14 Augustus. Bij dit conflict zouden onge veer 700.000 arbeiders zijn be trekken in Indonesië. De cen trale commissie voor de ar beidsgeschillen heeft het con flict in behandelinlg. De ver wachting is, dat de commissie bij haar eerder uitgesproken oordeel zal blijven, dat die land bouwondernemingen welke daartoe voldoende economische draagkracht bezitten gehouden zullen zijn tot het doen van le- baran-uitkeringen, doch dat aan zwakke bedrijven wier fi nanciële positie zulk een last niet toelaat, geen verplichting tot betaling zal worden opge legd. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. VRIJ WARM. Overwegend droog en vrij warm weer met perioden van zonne schijn. Tegen de avond evenwel toenemende kans op regen- of onweersbuien. Matige tot vrij krachtige wind tussen Zuid-West en Zuid. WOENSDAG 13 AUGUSTUS v.m. n.m. Breskens 7.19 7.39 Terneuzen 7.54 8.14 Hansweert 8.34 8.54 Walsoorden 8.44 9.04 ZON MAAN isp onder Op onder Aug. 14.30 12 5.19 20.10 22.19 13 5.21 20.08 22.51 15.46 14 5.22 20.06 23.33 16.53 15 5.24 20.04 17.47 16 5.25 20.02 0.28 18.28

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1