MACHINEBEHOEFTEN zijn toch beter DE KERKEN IN O,-DUITSLAND Veertig jaar aannemer r De verkeerde vrouw Wat brengt de Radio? BURGERLIJKE STAND Oliën, Vetten, Pakking, Poetskatoen, Drijfriemen, Oliekannen, Oliepompen, Vetspuiten, Peilglazen, Trechters, Sleutels, enz. Moeilijkheden voor de Katholiekendag DE GRIEKS-BULGAARSE KWESTIE De Engelse leveranties aan België V kunt niet alles weten r Het einde van de BIKINI TIEN TIPS VOOR BROMFIETSERS Oorspronkelijke roman door Maart je Zeldenrijk RIBBENS Zowel van Protestantse als van Katholieke zijde zijn de laatste dagen nieuwe maatregelen ge signaleerd, die de vrees doen koesteren, dat de verscherpte spanning tussen kerk en staat in Oost-Duitsland tot een openlijke kerkstrijd zal uitgroeien. Nadat de evangelische bisschop van Berlijn en Brandenburg, dr. Dibelius, zijn duidelijke waar schuwing aan de kerkelijke lei ders in de Oostelijke zone van Duitsland heeft gegeven, heeft nu ook de president van de West- Duitse bondsdag, dr. Ehlers, zelf kerkpresident in Oldenburg en vooraanstaand figuur in de Evangelische kerken, de politie ke machthebbers in Oost-Duits land van nieuwe anti-kerkelijke maatregelen beschuldigd. Hij heeft er op gewezen, dat deze maatregelen voornamelijk ge richt zijn tegen de kerkelijke jeugdorganisaties. Een aantal Protestantse en Ka tholieke jeugdkampen is reeds gesloten, nadat een felle campag ne van de communistische jeugd bond acties had ingeleid. Daar deze acties vooral gericht waren tegen de Evangelische studenten gemeenschappen en tegen de Oost-Duitse jeugdkamer van de Bulgarije heeft bij de V. N. een protest ingediend over de jong ste grensincidenten bij het eiland Gamma. Volgens dit protest openden grote Griekse eenheden Donderdag het vuur op Bulgaars grondgebied ten zuid-oosten van het dorp Kapitan Andreev (dicht bij Gamma in de Maritza). Later werden de „oostelijke en weste lijke eilanden" in de rivier met mitrailleurvuur bestookt, aldus dit protest. Volgens de Griekse waarne mende minister-president Veni- zelos, was Vrijdagmorgen alles rustig in het betwiste gebied. De Griekse generale staf heeft de berichten tegengesproken, dat de Bulgaren Donderdag tijdens de Griekse operatie terugschoten. Evangelische kerken, vreest men een verdere besnoeiing van de werkmogelijkheden van deze or ganen. Voor het eerst richten de maat regelen der Oost-Duitse regering zich nu ook direct tegen de gods dienstige verzorging. De moge lijkheden voor kerkelijke gezags dragers om hun gemeenten in de Sowjet-zone te bezoeken zijn op nieuw beperkt. Merkwaardig genoeg heeft men zelfs de Ber- lijnse proost Gruber, een der oudste strijders voor een goede verstandhouding tussen kerk en regime, verboden naar Goerlitz te reizen om daar de plechtigheid van de aanstelling van een nieu we bisschop bij te wonen. Proost Gruber is gevolmachtigde van de Evangelische kerken bij de rege ring der Sowjetzone. Voorts is in Goerlitz een zitting van de sy node der oud-Pruisische unies, een door het Pankow-bewind niet erkend kerkgenootschap, onmo gelijk gemaakt. Ook in het inner lijke leven van de Katholieke kerk hebben de machthebbers der zone ingegrepen. Zij hebben een priesterwijding in de kathe draal van Erfurt verhinderd. De Thüringse stad Erfurt hoort on der het bisdom Fulda, dat zijn zetel heeft in de Amerikaanse zone van Duitsland. Nadat bis schop Bolte van Fulda en de vijf diakens, die in Erfurt tot priester zouden worden gewijd, eerst een inreisvergunning hadden gekre gen, werd hun deze bij aankomst in Erfurt ontnomen. De passen waren volgens de politie ten on rechte gegeven. Sedert geruime tijd mogen priesters en predikanten, die in het Westen zijn opgesteld, niet in de Sowjet-zone werken. De regering in Oost-Duitsland streeft met deze maatregel, naar een scheiding van de kerken in de beide helften van Duitsland. Trouwens, de meeste van haar maatregelen zijn op dit doel ge richt. Voor het eerst heeft de regering dit jaar de samenkomst van geloofsgenoten uit heel Duitsland in groot verband be lemmerd. Nadat zij verhinderd heeft, dat grote afvaardigingen uit Oost-Duitsland de Evangeli sche bijeenkomsten in Hannover en Stuttgart konden bijwonen, richten de maatregelen zich nu Op 16 Augustus sluit de heer H. Zanen Czn te Wassenaar een periode af van veertig jaar zelf standige arbeid in het aanne mersbedrijf. Zijn jubileum valt ongeveer samen met de dag, waarop 130 jaar geleden zijn overgrootvader Piet Zanen te Ammerstol de onderneming stichtte, waaruit later het Hol lands aannemersbedrijf Zanen Verstoep N.V. te 's-Gravenhage, alsmede de dochtersondernemin gen „Enterprises Zanen" in Noord-Afrika en „Zanen con tracting and engineering cy" in Zuid-Afrika zijn voortgekomen. Zijn eerste opdracht ontving de. heer Zanen op 16 Augustus 1912, n.l. de uitvoering van rio leringswerkzaamheden voor de gemeente 's Gravenzande tot een bedrag van ongeveer 15.000 gulden. De jaaromzet van zijn onderneming, in welker leiding ook reeds zijn zoon als vijfde ge neratie uit dit aannemersge slacht is opgenomen, bedraagt thans ongeveer 20.000.000, tegenover pl.m. 200.000,in de beginjaren. In totaal heeft de heer Zanen in de veertig jaar van zijn werk zaamheid voor pl.m. 200.000.000 aan opdrachten uitgevoerd. Vele binnen, en buitenlandse werken zijn onder zijn leiding tot stand gebracht, o.a. een ge deelte van het Wilhelminaka- naal by Tilburg, de aanleg van vele rijkswegen en een aantal spoorwegen, de bouw van talrij ke sluizen en bruggen over het gehele land verspreid, vele in polderingswerkzaamheden o.a. in Zeeland en Zuid-Holland (inpol dering Uithuizermeeden, afdam ming Brielse Maas en Botlek, afdamming Braakman), belang rijke uitbreidingsplannen van Den Haag en Amsterdam, ver ruiming van het Merwedeka- naal, enz. De werkzaamheden in Frans- Marokko belopen thans een be drag van 25.000.000, O.a. wordt te Agadir een nieuwe haven aangelegd. Volgend jaar zullen deze wer ken voltooid zijn. In Zuid-Afrika zijn thans wegenbouwwerken in uitvoering tot een bedrag van 5.000.000. Van de reeds uitgevoerde bui tenlandse werken kunnen het baggerwerk in de havens van Dieppe en Duinkerken worden genoemd. Reeds op jeugdige leeftijd werd de heer Zanen opgenomen in het hoofdbestuur van de Nederl. aannemers bond, later de Neder landse aannemerspatroonsbond, van welks bestuur hij circa 20 jaar deel uitmaakte. steeds scherper op de Berlijnse Katholiekendag, die over twee weken zal beginnen. Niet alleen heeft de overheid het gebruik van Oost-Berlijnse inrichtingen voor de grote bijeen komsten der Duitse Katholieken verboden, thans legt zij ook be lemmeringen in de weg aan het reizen naar Berlijn. Men rekent niet meer op vergunningen voor het rijden van extra-treinen uit de bondsrepubliek naar de Katho. liekendag. De treinen zullen nu slechts tot de zonegrens rijden en vandaar zullen de deelnemers uit het Westen trachten met auto bussen naar Berlijn te komen. Daarbij komt, dat de toenemende belemmeringen van het reizen uit de Sowjetzone naar Berlijn ook de deelneming van Oost-Duitse Katholieken moeilijk maakt. Onder deze omstandigheden heeft het organiserend comité zich reeds de vraag moeten stel-1 len, of het nog wel mogelijk is de Katholiekendag te laten door- gaan. Het comité wenst in alle omstandigheden aan Berlijn als plaats voor de grote demonstra ties vast te houden. Het program ma moest echter grondig worden gewijzigd. In Oost-Berlijn zullen nu slechts plechtigheden worden gehouden, die in de kerken kun nen plaats vinden. De grote bij eenkomsten zullen tot het Weste lijke deel der stad beperkt blij ven. Men verwacht, dat het aan tal deelnemers aan de Katholie kendag door de gerezen moeilijk heden veel minder zal zijn dan waarop men aanvankelijk had gerekend. De Engelse regering heeft een witibcek [gepubliceerd over de overeenkomst tussen Engeland en België, volgens welke Enge land in de komende 2 jaar voor bijna 9 millioen pond sterling aan defensieuitrusting aan Bel gië zal leveren, teneinde ver lichting te brengen in de Engel se schuld aan de Europese be- ta.lingsunie. De overeenkomst is eind Juni tot stand gekomen. België als voornaamste crediteur in de E. B.U. stemde er in toe aan Enge land 8.928.571 pond sterling te lenen, die terugbetaald zouden worden met leveranties van de fensie-uitrusting. De overeenkomst met België moet nog door de beide parle menten worden goedgekeurd. Er wordt in bepaald, dat Engeland o.m. straalvliegtuigen, vracht auto's, amrrflmitie en grote pas klare militaire bruggen zal le veren. ZUIVELPRODUCTIE IN AUSTRALISCH N.-GUINEA. Het gouvernement van Austra lië steunt de uitbreiding van zui- velproductie in Australisch ï<f.. Guinea. Betreffende de toekom stige mogelijkheden werd in een verklaring van het departement medegedeeld, dat de vleesprodud- tie in die mate zou kunnen wor den uitgebreid, dat dit gebied in zijn eigen behoeften zou kunnen voorzen. Er worden onderzoekin gen ingesteld naar het soort vee en de gebieden, die het meest ge schikt zijn voor de veeteelt. Voor een tocht per bromfiets naar of in: Denemarken, Duits land, Engeland, Zweden en Zwit serland heeft men een interna tionaal rijbewijs nodig en moet men minstens 18 jaar oud zijn. De NL-plaat mag niet ontbre ken voor reizen naar Denemar ken, Frankrijk, Engeland, Oos tenrijk, Zweden en Zwitserland. Gebruik van rijwielpaden is verboden in: Denemarken, En geland, Duitsland, Oostenrijk, Zweden en Zwitserland. Gebruik van deze paden is ver plicht in België en Italië, terwijl het is toegestaan in Frankrijk. W.A.-verzekering is verplicht in Denemarken, Engeland, Zwe den en Zwitserland. Gebruik van een aanhangwa- gentje is toegestaan in België, Duitsland, Frankrijk en Oosten rijk. De uitrusting van het rijwiel moet zijn als volgt: in België als een gewoon rijwiel; in Dene marken als een motorrijwiel; in Duitsland als rijwiel, doch met twee afzonderlijk werkende rem men; in Frankrijk als rijwiel plus een „adresplaatje"; in En geland als motorrijwiel; in Italië als rijwiel; in Oostenrijk 2 af zonderlijke remmen op voor. en achterwiel; band-remmen zijn hier verboden; in Zweden als rijwiel, verder als motorrijwiel. Triptiek is nodig naar alle juist geroemde landen, behalve naar België, waar men kan vol staan met een geldige belasting- kaart, als het rijwiel in Neder land thuis hoort. Rijbewijzen zijn niet nodig in België (minstens 18-jarige leef tijd van de berijder) Frankrijk, Italië, Oostenrijk. Internationale kenteken- of nummerbewijzen moet men heb ben in: Denemarken, Engeland, Oostenrijk en Zweden. Even tueel aan te vragen bij de Rijks dienst voor het Wegverkeer (van Hogenhoucklaan 60, Den Haag). Geen kenteken- of nummerbewijs is nodig bij reizen in België, Duitsland, Frankrijk en Italië. de, l Ongetwijfeld is liet z.g. Bikini badpak, waarbij slechts het hoog nodige werd bedekt en dat in de voorgaande jaren triomfen vier de, speciaal aan de Rïvièra en de Amerikaanse stranden, het meest beschreven en besproken badpak aller tijden geweest. Reeds verleden jaar ging het tweedelig badpak en de Bikini op retour. Men zag het minder dragen en dit jaar heeft men er i'n de bekende badoorden bijna geheel mee afgerekend. Het wordt verdrongen door het mo derne wollen badpak, dat van spe ciale wollen garans wordt ver vaardigd en... uit één stuk be staat. Hiermede is men in prin cipe teruggegaan naar het klas si'eke badpak. 64) Nadruk verboden. HOOFDSTUK 6. De brede Cadillac was eigen lijk helemaal niet geschikt voor het smalle Oosterpad. En toen van de tegenovergestelde kant een zwaar beladen wagen met mest kwam, wist Jan niet beter te doen, dan maar even in een oprit van een der tuinderijen te wachten tot de wagen was ge passeerd. Daarna reed hij weer terug op de weg en vervolgde zijn rit. Ik hoor hier niet meer, dacht hij, kalm over de slechte grind weg rijdend. Mijn wagen is hier te breed voor. Hier passen alleen maar mestkarren en vrachtauto- tjes. Geen ingenieursauto's. Hier wonen alleen maar tuinders. An dere mensen horen hier niet. Ik evenmin. Hij draaide rustig het erf van Meijer op en reed tot voor het huis. Tot zijn verwondering zag hij, dat Meijer de woning geheel verbouwd had. Ze was groter ge worden en een knaap van een schuur was er bij aangebouwd. En toen hij uitstapte, zag hij de donkerbruine hokken en hoorde hij het gekwaak van de eenden in de afgesloten tochtsloot. In huis had men ongetwijfeld de auto gehoord of gezien, want Meijer, als steeds in zijn man chester broek, trad naar buiten en herkende Jan met een blik van blijdschap. „Daar hewwe we waarempel onze ingenieur," zei hij op ver heugde toon. „Wel, Jan, daar doe je nog eens goed aan. We doch ten al, dat je ons vergeten was, maar ik zei altijd: Hij zal van daag of morgen nog wel eens ko men aanwaaien. Welkom, jong, kom maar gauw binnen voor een theetje. Of wil je liever wat an ders?" Jan lachte en voelde zich op eens prettig gestemd. Dit was toch de oude, vertrouwde sfeer van vr.oeger en hier waren de mensen ongekunsteld hartelijk, een voudig-hartelij k. „Laten we het maar bij thee houden, buurman," zei hij, terwijl hij met de oude man mee naar binnen ging. Vrouw Meijer stond dadelijk VALSHEID IN GESCHRIFTE. De Bossche rechtbank heeft de 38-jarige wachtmeester der rijks politie D. A. v. B. uit Mierlo ver oordeeld tot 100,boete. B. zou bij het opmaken van een proces verbaal valsheid in geschrifte hebben gepleegd. Destijds luidde de eis 75,boete subs. 25 dagen hechtenis en ontzetting uit het recht een politieambt te bekleden gedurende 5 jaar. op en veegde haar hand, gewoon tegetrouw even af aan de bonte boezelaar, waarna ze Jan een hand gaf. „Jonge, dat is nog eens aardig van je. Ga zitten, ga zit ten. Wel, wel, wie had dat nou docht." Meijer scharrelde wal in zijn bureautje en kwam met een kistje, half gevuld met sigaren terug. „Steek eens op, Jan, het zijn goeie. Je weet we, net als van ouds, alleen voor de bekenden, hé? Je zelle nou toch wel roken, net?" Jan stak lachend een sigaar op. „En of, buurman. Een mens moet met z'n tijd meegaan." „Zo is het, dat zeg ik ook altijd maar. Je hebt zeker wel gezien, dat ik ook aan het verbouwen ben geweest?" Jan knikte. „Het wordt hier langzamerhand een hele bedoe ning, niet? Hoeveel eenden hebt u op het ogenblik wel?" Meijer dacht even na. „Precies kan ik het niet zeggen," ant woordde hij lachend, „maar het zal niet ver van de tienduizend af zijn. Doch de tijden zijn niet best, Jan. Er wordt niet veel ver diend. Het is maar goed, dat aan de zeven magere jaren eerst de zeven vette voorafgegaan zijn." Jan knikte. „Als we tenminste niet nog magerder jaren zullen krijgen." Meijer begreep hem onmiddel lijk. „Wat denk je van de toe stand, Jan? Zullen we er buiten blijven?" Jan haalde zijn schouders op en antwoordde voorzichtig: „We Deze moderne badpakken wor den al of niet strapless gedragen, dat wil zeggen, met of zonder schouderbanden. Draagt men 't zonder banden, dan zorgt de ver nuftige vervaardiging ervoor, dat het beslist niet kan afzakken. Toch zijn in de meeste badpakken banden aangebracht, die men wanneer men gaat zwemmen om de hals kan knopen, zodat er geen risico bestaat. De moderne garens, waarvan zij worden vervaardigd, zorgen ervoor, dat in weerwil van een strakke omsluiting de huid vrij kan ademhalen. Vervorming van het model behoort tot het ver leden. Het moderne badpak zit gegoten en blijft zo ondanks her haald zwemmen, zelfs in zeewa ter. Hoewel voor de vervaardi ging wollen garens worden ge bruikt, irriteert het de huid niet. Ongetwijfeld zullen velen, die met angst en populariteit van de Bikini zagen, deze nieuwe mode toejuichen. Voor de zwaarderen onder ons is het een ware uit komst. Het moderne badpak vol doet aan practisch alle eisen en het is een genot ermee te zwem men of te zonnen. Wat de uitvoering betreft is er elk wat wils. Natuurlijk vieren de helle frisse tinten hoogtij, zo als wit, kanariegeel, groen, rood enz. Ook vindt men ze met aller lei fantasiefiguren grillig door een. Iets gevaarlijker is het bad pak met ëen streep, hetzij hori zontaal of verticaal. Slanken kunnen de dwarsstreep dragen, zwaarderen echter niet, want het accentueert de breedte. Zij die nen zich te beperken tot de leng testreep, die slanker maakt. Het moderne badpak uit één stuk voldoet aan de eisen, die de sportieve vrouw van heden er aan stelt. Zij kan hiermede wer kelijk zwemmen en andere water sporten beoefenen, zonder het risico te lopen dat zij in onge wenste omstandigheden geraakt, zoals met de Bikini nogal eens gebeurde. Dit zal ook wel de reden zijn geweest, dat dit „bad pak" zich na een zo korte periode weer ziet verdrongen door het meer degelijke, werkelijke bad pak. Zeker zal men, juist hier in Nederland, waar het „nieman- dalletje" zich toch al niet in po pulariteit mocht verheugen, deze verandering in de badpakmode met enthousiasme begroeten. Ne derland, dat in de badmode iets achter was geraakt, kan zich nu zonder schroom op het nieuwste instellen. Reeds in dit seizoen zien wij ook aan onze stranden en in watersportcentra de nieuwe wollen badpakken in hun moder ne kleuren. Het sportieve heeft de show overwonnen. ZONDAG 10 AUG. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.35 Causerie; 8.45 Gram.; 9.02 Sport; 9.05 Gram.; 9.45 Causerie; 10.00 Voor de kin deren; 10.30 Kerkdienst; 11.45 Causerie; 12.00 Sport; 12.30 Voor de heren; 12.40 Ongel; 13.00 Nieuws; 13.05 Gram.; 13.25 Or kest; 13.55 Boekbespreking; 14.15 Opera; 15.45 Toneelbe schouwing; 16.00 Dansmuziek; 16.30 Sport; 17.00 Causerie; 17.20 Causerie; 17.30 Koor; 17.50 Sport; 18.15 Nieuws; 18.30 Ca baret; 19.00 Orkest; 19.30 Spon tane reacties; 20.00 Nieuws; 20.05 Operette; 21.05 Hoorspel; 21.15 Gram.; 22.00 Gev. muziek; 22.30 Ned. dansen; 23.00 Nieuws; 23.15 Weekoverzicht; 23.25 Gev. muziek; 23.45 Gram. VOGELWAARDE. Gehuwd. 23 Juli. Josephus van Acker, 31 j.. en Maria de Maat, 23 j. 29 Juli. Petrus Ge rard us van Leemput, 28 j. en Adelenia Lucia Eduarda van Bel le, 25 j. Cesar Livinus Aude- naert, 30 j. en Maria Theresia Warrens, 26 j. Geboren. 8 Juli. Arthur Leo- nie, z. van Josephus Dingenum Jacobus de Waal en van Marga- retha Mathilda Maria Vereecken. 9 Juli. Maria Goretti Remonda, d. van Petrus Franciscus de zijn toch neutraal? We behoeven niets te vrezen." Meijer dacht na, terwijl hij in zijn thee roerde. „Ik heb wel eens bange voorgevoelens, zie je? Af en toe denk je, dat we op een vulkaan leven." Jan dronk zijn thee uit en gooi de het gesprek over een andere boeg. „Is Ida er niet?" Meijer keek hem even onder zoekend aan. Ook hij had bij ge ruchte het een en ander uit Den Haag vernomen, hoewel Kor en Gerrit gezwegen hadden over hun twee reizen naar de hofstad. „Ik denk, dat je haar wel bij de eenden kunt vinden. Ze voert ze tegenwoordig 's avonds." Jan stond op. „Dan ga ik rtaar eens even opzoeken," besloot hij. „Dat is zeker wel goed?" Meijer spriedde zijn handen breed uit. „Je kenne de weg en de spraak, zou ik zo zeggen." „Zo is het. Dat verleer je niet zo gauw," antwoordde Jan, even eens in Beemsters dialect. „Tot straks!" Met de „goeie" sigaar van Meijer in het hoofd liep hij in de richting van de eendenhokken. Hier was niet veel veranderd sinds zijn kinderjaren en hier had hij dikwijls met Ida gespeeld. Dan sprongen ze op hun klomp jes van de ene plank op de an dere, steeds het gevaar riskeren de, dat ze in de loop van de een den zouden vallen. Maar ze wa ren veel te behendig en liepen zo over alle hokken, tot het einde. (Wordt vervolgd.) Schepper en van Maria Rosalia Alphonsina van Wolffelaar. 19 Juli. Mathilda Maria, d. van Pe trus Theodorus Compiet en van Paula van Waterschoot. 20 Juli. Liliam Martha Maria, d. van Alouis Pieters en van Maria van Goethem. 24 Juli. Maria Anna, d. van Ernst Hendrik Knaap en van Maragarete Ida Telling. 28 Juli. Maria Joseph Leonia, d. van Theodorus Gerulphus Julius Ver eecken en van Maria Sophia de Waal. Overleden. 8 Juli. Johannes Francies Kool, oud 80 j„ echtg. van Anna Maria de Maat. VOGELWAARDE. Vertrokken: Eugene van Bel len, naar 's-Hertogenbosch; Me- lania M. Lossie, naar Amster dam; Rosalia Ch. Stallaert, naar Hulst; Ludovica G. M. de Bruij- cker, naar Hontenisse; Aloysius H. M. de Bruijcker, naar Honte nisse; Maria van Acker-De Maat, naar Hontenisse; Antonius J. Mariman, naa^ Standdaarbuiten; Maria Th. Audenaert—Warrens, naar Zuiddorpe; Maria A. de GeestWerter, naar Goes. Gevestigd: George E. M. van der Wielen, van Breda; Gerarda Barat, van Hulst; Engel de Bruin en gezin, van Rotterdam; Corne lia W. de Bruin, van Amsterdam; Jan J. de Bruin, van Amsterdam; Beatrix Y. H .van den Berghe, van Hulst. GRAAUW. Huwelijken. 31 Juli. Leonar- dus Franciscus van den Brande (van St. Jansteen), 29 j„ jm. en Mathilda Rosalia van Troost, 25 j., jd. Geboorten. 6 Juli. Ronoldus Petrus Leonie, z. van Adolf F. Stevens en Magdalena L. de Poo- ter. 9 Juli. Elisabeth Adorina Marie, d. van Theodorus F. Wee- maes en Leonie A. de Caluwé. 21 Juli. Leonie Maria Honoré, d. van Franciscus S. J. Ferket en Irena L. Steijaert. Overlijden. 12 Juli. Jan Fran, cies Seij, 81 j., weduwn. van Ma ria L. de Caluwé (overl. te Hulst). 14 Juli. Prudentia Ve ras, 73 j„ echtg. van Andreas Ivens. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Kerkdienst; 9.30 Nieuws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoogmis; 11.30 Gram.; 12.40 Lichte muziek; 12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nieuws; 13.10 Lunch concert; 13.45 Causerie; 14.00 Gram.; 14.30 Lichte muziek; 16.10 Causerie; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Kerkdienst; 18.30 Gewijde muziek; 19.15 Causerie; 19.30 Nieuws; 19.45 Actualiteiten19.52 Boekbespre king; 20.05 De gewone man; 20.12 GeV. programma; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Or kest. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 13.30 Voor de soldaten14.00 Opera; 16.00 Gram.; 17.45 Sport" 17.50 Gram.18.00 Kamermuz 18.20 Gram.; 18.30 Causerie1 19.00 Nieuws; 19.30 Gram. - 20 00 Hoorspel; 21.05 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogram ma; 23.00 Nieuws; 23.05 Gev muziek. MAANDAG 11 AUG. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws' 7.15 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding'; 9.15 Gram.; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 11.00 Causerie; 11.15 Orkest; 12.00 Or gel; 12.30 Mededelingen; 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr 13.25 Orkest; 14.00 Causerie 14.20 Gram.; 14.30 Voordracht 14.45 Orkest; 15.20 Kwartet 15.35 Orkest; 16.05 Gram.- 16 45 Musicalender; 17.30 Gr.;' 18.00 Nieuws; 18.15 Accordeon'; 18.50 Gram.; 18.55 Piano; 19.10 Koor- 19.45 Gram.; 20.00 Nieuws- 20 05 Gev. programma; 20.55 Orkest" 21.35 Opera; 23.00 Nieuws: 23 15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws- 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.-' 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gew. muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken 9 30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Orgel; 10.30 Morgendienst; 11.00 Zang; 11.30 Zomeravondconc.; 12.10 Gram.; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Orgel; 12.59 Klokge lui; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 13.45 Gram.; 14.00 Voordracht- 14.35 Gram.; 14.45 Voor de huis vrouw; 15.15 Zang; 15.30 Gram 16.00 Lezing; 16.30 Kwartet; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Gev. muziek; 17.45 Regeringsuitzen ding; 18.00 Nieuws; 18.15 Gr.; 18.25 Causerie; 18.30 Gram.'; 19.15 Discussie; 19.30 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.10 Causerie; 20.15 Orgel; 20.45 Causerie; 21.00 Orkest; 21.25 Gram.; 21.40 Causerie; 21.5Ö~t>r- kest; 22.15 Piano; 22.45 Gebed- 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Piano; 13.30 Gram.; 13.45 Piano; 14.00 Ka mermuziek; 14.45 Piano; 15.00 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gev. muziek; 18.00 Orkest; 18.25 Kro niek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Orkest; 20.30 Beiaardconcert; 21.00 Gram.; 21.45 Gev. progr.; 22.00 Nieuws; 22.15 Orgel; 23.00 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 6