Persconferentie van Generaal Harding Honden bewaken Nederlandse vliegvelden Dc toestand in België Staatshervorming in Oost-Duitsland De moord op de Britse voedseldeskundige en zijn gezin GEEN ACTIVITEIT OP DE GROND Goudmijn gebombardeerd Sterke vloot noodzakelijk om eventuele agressie te bestrijden Duitse invoer van voedingsmiddelen uit Nederland DF, KABINETSFORMATIE TUNESIE VLIEGENDE SCHOTEL Vampire" in Wales neergestort ISRAEL EN DE ARABISCHE LANDEN EPIDEMIE VAN De Westduitse kolenproductie Mevr. Pieters na ontvoering bevrijd WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAAN STANDEN. op onder op onder Aug. 7 5.11 20.19 20.56 7.20 8 5.13 20.17 21.10 8.50 9 5.14 20.15 21.23 10.18 lü 5.16 20.14 21.38 11.43 Verklaring van Schumacher DE MOORDAANSLAG TE 's GRAVENHAGE. Frankering bi} abonnement: Terneuzen Dtrscteur-Hoofdredac-.-uir I. van de Sande Sedactie-adres: N©ordstraat5557 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijsƒ5,20 per kwartaal; per maand ƒ1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1952. 7e Jaargang No. 2106. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent} iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur foor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur „Uit militair gezichtspunt zou het raadzaam zijn ook Neder landse troepen in Duitsland te stationeren", aldus heeft gene raal John Harding, bevelhebber van het Britse Rijnleger en ver antwoordelijk voor de noordelij ke groep der NAVO-strijdkrach- ten in de centrale sector, Woens dag voor de buitenlandse pers verklaard. Generaal Harding legde er de nadruk op, dat de Britse, Belgische, Nederlandse en Canadese NAVO-troepen onder zijn verantwoordelijkheid veel gezamenlijke training nodig heb ben om de problemen van hun samenwerking tenvolle te over winnen. De stationnering van Neder landse troepen in Duitsland hield echter volgens generaal Harding financiële complicaties in, die buiten zijn competentie vielen. „Overigens mag echter niet wor den vergeten", aldus generaal Harding, „dat wij reeds tot hech te vormen van practische samen werking zijn gekomen." Het hoofdkwartier van het Britse Rijnleger heeft in feite opgehouden een Engels hoofd kwartier te zijn en het is reeds geïntegreerd door permanente medewerking van Belgische, Ca nadese en Nederlandse officie ren." Sir John Harding, die deze week het Rijnleger gaat verla ten om chef van de staf van de imperiale strijdkrachten te wor den, zeide, dat de belangrijkste ervaring van de onder zijn bevel gehouden oefeningen in NAVO- verband bestond in „het zeer grote enthousiasme en de be langstelling van alle betrokken troepenleiders in de ontwikke ling van een werkelijk saamho righeidsgevoel. „De midden Sep tember te houden manoeuvres van de noordelijke groep, die de betekenisvolle naam „hold fast" zullen dragen, zullen volgens generaal Harding van veel gro tere omvang zijn dan de beide voorgaande. Hieraan zullen drie Britse en enkele Belgische divi sies deelnemen, daarnaast de Canadese troepen in Duitsland en „aanzienlijke Nederlandse strijdkrachten". „Wij hebben nog grote taalproblemen te overwin nen. Het is voor een volledige ontplooiing der verenigde strijd krachten vooral nodig, dat wij elkaar technisch beter leren ver- KOREA „Sabre'-straalvliegtuigen heb ben boven Korea 4 straaljagers type Mig neergeschoten. De communistische luchtpatrouilles drongen verder zuidwaarts door dan gewoonlijk. Er wordt weinig activiteit op de grond gemeld. De geallieerden hebben een goudmijn gebombardeerd in N. Korea, de voornaamte bron van de Noordelijken van goud voor de aankoop van oorlogsmate riaal. De mijn ligt bij Hoetsjang. Straaljagers der V. N. hebben Woensdag 6 Noordelijke Migs neergeschoten en een zevende beschadigd. Een en ander, zo meldt A.F.P., geschiedde in 4 luchtgevechten boven N.-Korea. staan dan tot dusverre. Daar voor is veel gezamenlijk oefenen nodig", aldus de scheidende ge neraal. De generaal zeide dat ook in standaardisering van wapens „nog niet veel voortgang" was gemaakt, hetgeen bleek uit het feit, dat de Nederlandse en Bel gische troepen, in tegenstelling tot de Britse, van Amerikaanse wapens werden voorzien. De Britse generaal zeide, dat de samenwerking met Duitse troepen niet zou mogen worden overhaast. „Op het ogenblik is er geen basis voor teamwork met Duitse troepen omdat deze er nog niet zijn. Maar ik zie niet in waarom ook met de Duitsers geen teamgeest zou kunnen worden ontwikkeld. Het zal uiteraard lange tijd vergen oude wonden te helen, maar indien er voldoende begrip voor gemeen schappelijk belang is, geloof ik, dat wij tot samenwerking zullen kunnen komen. Maar wij mogen daarbij in het begin niet haastig over gevoelsgrenzen heen ren- ren", aldus generaal Harding. Hij was van mening, dat Duit se militaire concepties een grote bijdrage zouden kunnen leveren aan de kracht van NAVO, voor namelijk door de grote ervarin gen van de Duitsers in de strijd tegen het rode leger. De houding van de NAVO- troepen tegenover het Duitse volk moest volgens Harding Dan A. Kimball, de Ameri kaanse minister van marine, heeft op een bijeenkomst van oud-strijders verklaard, dat de Verenigde Staten over een sterke vloot moeten beschikken om iedere agressie te kunnen tegen gaan. Hij achtte het noodzakelijk, dat het congres meer gelden vo teerde voor de bouw van „super" vliegtuigmoederschepen van de Forrestal-klasse. De minister zeide, dat de toe komst van Amerika en van de vrije wereld voor een groot deel afhankelijk is van de „vlootpoli- tiek" van het Amerikaanse con gres. Wij zullen in de eerste plaats aandacht moeten besteden aan onze zeemacht, daar wij anders nimmer in staat zullen zijn onze beloften betreffende de bevrij ding der thans nog onderdrukte volkeren in te lossen. Onze mari ne heeft van oudsher een belang rijke rol gespeeld bij het bepalen van de loop der geschiedenis en het is onze taak ervoor te zor gen dat daarin geen verandering komt, aldus Kimball. „fair en vriendschappelijk" zijn om de grondslag te leggen voor „een degelijk en duurzaam deel genootschap, gebaseerd op een gemeenschappelijk doel". Vooreerst zag Harding in het Duitse volk nog slechts „een zui ver wettelijke bondgenoot" doch men moest er naar streven de Duitsers tot „werkelijke bondge noten" te maken. Daarbij moest men echter op zakelijke wijze en niet overhaast te werk gaan. „Aannemende dat de volken ge duld hebben, niet te geyoelig blijven aan een kant en niet te opdringerig worden aan de an dere kant, geloof ik dat wij zul len slagen", zeide generaal Har ding. De invoercommissie van de Westduitse regering heeft toe stemming gegeven voor de in voer van kaas uit Nederland ter waarde van 12,6 millioen mark. Voorts werd de invoer van groenten en fruit uit Neder land ter waarde van één mil lioen mark vrijgegeven. De nieuwe kabinetsformateur, mr L. A. Donker, wenst op het ogenblik geen mededelingen te doen over de richting welke hem bij zijn streven een regering samen te stellen, voor ogen staan, al gaf hij te kennen, hieromtrent positieve denkbeel den te hebben. De heer Donker meent name lijk, dat het nu reeds prijs ge ven van deze denkbeelden de moeilijkheden slechts zou ver groten. De formateur .heeft gis terenochtend 'n oriënterend ge sprek gevoerd met dr Drees en zou zich des middags naar dr Beel begeven voor een dergelijk onderhoud. De heer Donker heeft zijn bureau ingericht in het depar tement van financiën. Nadat de kabinetsformateur mr. L. A. Donker Woensdagmid dag op het ministerie van Binnen landse Zaken van twee uur tot half vier had gesproken met mi nister Beel, heeft hij op het mi nisterie van Financiën, waar hij zijn werkkamer heeft, achtereen volgens nog minister Rutten, mi nister Stikker en minister Staf ontvangen. In de loop van de avond ontving hij achtereenvol- igens nog prof. W, J. A. Kern kamp, minister Van den Brink en minister Mansholt. 13 Aziatisch-Afrikaanse lan den hebben de secretaris-gene raal van de V. N. verzocht de „Tunesische kwestie" op de agenda te plaatsen van de ze vende zitting der algemene ver gadering. Deze begint 14 October a.s. In Spijkenisse hebben enkele personen Dinsdagavond om streeks vijf over half elf gedu rende circa 4 minuten, naar zij beweren, een wit afgeplat voor werp in oostelijke richting in de lucht gezien. Een van hen, mevr. A. C. Do- degom-Jansen, vertelde dat het ■voorwerp aanvankelijk een wit wolkje scheen, dat echter later van vorm veranderde en zich als een rups snel ging bewegen. Het verdween in oostelijke richting. Enkele kilometers ten Z. van Barry (Wales) is een Vampire" neergestort. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. VEEL BEWOLKING. Half tot zwaar bewolkt met af en toe regen en kans op onweer. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. Zwakke tot matige veranderlijke wind. VRIJDAG 8 AUGUSTUS. Bij het luchtmachtbewakings korps worden op het ogenblik honden gebruikt voor de bewa king van vliegvelden. Deze honden komen van het honden-depót, dat in November j.l. door de luchtmacht is opge richt. Zeven honden zijn reeds ingeschakeld bij de bewaking van de vliegbasis Soesterberg; 15 zijn thans in opleiding. Dit aantal zal nog belangrijk wor den uitgebreid. Dat van de drie onderdelen der strijdmacht juist de luchtmacht is begonnen met het gebruik van surveillance-honden, vindt zijn oorzaak in het feit, dat vliegvel den door hun uitgestrektheid moeilijk te bewaken zijn. De ma joor A. E. Kelder van de lucht machtstaf, die de supervisie heeft over de hondenbrigade, vertelde dat de ervaring heeft uitgewezen, dat een patrouille van een man en een hond doel- Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.23 3.58 4.38 4.48 n.m. 3.41 4.16 4.56 5.06 ZON MAAN Naar het zich laat aanzien zal tijdens dte algemene staking van 24 uur, die voor Zaterdag door het algemeen Belgische vakverbond is uitgeroepen als protest tegen de militaire diensttijd van 2 jaar, de trei nenloop geen vertraging onder vinden, terwijl cïe posterijen en de telegraaf- en telefoondiensten eveneens normaal zullen wer ken. Ook bij de Sabena zal, aldus verluidt, de dienstregeling geen wijziging ondergaan. Aangezien de katholieke vakbond zijn steun aan d>e algemene staking onthoudt, wordt verwacht, dat deze zich voornamelijk tot de grote industriële centra in Wal lonië en Brussel zal beperken. In vele fabrieken, waar het personeel Zaterdag met vacan- tie zou gaan, heeft de directie besloten deze vacantia een dag eerder te doen ingaan. De militaire commissie die 'n onderzoek heeft ingesteld naar de incidenten in de Leopolds- kazerne te Namen, is tot de slotsom gekomen, dat slechts een 8-tal soldaten door öje krijgsraad vervolgd kan worden. De rijkswacht heeft bij de dienstplichtigen, die aan de de monstraties hebben deelgeno men, huiszoekingen verricht, waarbij vooral naar communis tische lectuur werd igezocht. Naar thans blijkt zijn nog in talrijke andere kazernes mani festaties gehouden tegen de 24 maanden dienstplicht. Het blad „Le Peuple" deelt mede dat het bestuur van het algemeen Belgisch vakverbond (A.B.V.V.) Dinsdagavond de ver eiste voorbereidingen heeft ge troffen met het oog op de alge mene staking van Zaterdag a.s. Met de vakorganisaties van het openbaar vervoerwezen is een overeenkomst gesloten, zo ver klaart het blad. De treinen, trams en autobus sen zullen rijden om de stakers in staat te stellen deel te nemen aan de voorgenomen betogingen tegen de diensttijd van 24 maan den. Het verkeer zal slechts met tussenpozen gestremd zijn. Mosje Sjaret, de Israëlische minister van buitenlandse za ken, heeft Woensdag in 't par lement verklaard, dat de Isra ëlische regering de toestand aan gene zijde van de grenzen van het land voortdurend volgt. Een volledig rapport over de ontwikkelingen „in een zeker land" zou 'bij de commissie voor buitenlandse zaken van het par lement worden ingediend. Het parlement heeft een mo tie van de oppositie, waarin om een volledig debat over Israëls houding t.a.v. de ontwikkelingen in de Arabische landen wordt verzocht, verworpen. matiger werkt dan twee pa trouilles van twee man. Het ge bruik van honden drukt dus de kosten van de bewaking. De honden, die voor dit werk ge schikt zijn, zijn bouviers en Hol landse en Belgische herders. Bij de aankoop (deze honden kosten gemiddeld 75 gulden) wordt niet gekeken naar ras en schoonheid, maar naar het ka rakter van de dieren. Zij moeten speurzin hebben en moed, goed kunnen bijten en geen angst kennen voor een schot of laag langs de grond gierende straal vliegtuigen. De honden worden afgericht door de brigadier Kieft van de Haagse gemeentepolitie, die voor dit werk ter beschik king van de luchtmacht is ge steld. Het africhten van de die ren geschiedt tegelijk met de opleiding van de met zorg uitge kozen hondengeleiders, zedat man en dier op de duur een team vormen. Het inschakelen van honden bij militaire eenheden is niet iets van de laatste tijd. Reeds in de Griekse en Romeinse legers werden honden gebruikt, o.m. voor het overbrengen van be richten. In de Rif-oorlog tussen Span je en Marokko lieten de Marok kanen in lappen geklede honden voor het front rondlopen. De Spanjaarden zagen de lappen aan voor burnoesen van Marok kanen, schoten er op en ver raadden daardoor hun positie. De Duitsers hadden in de eerste wereldoorlog 30.000 honden in hun legers, o.m. voor ambulan- cewerk en het overbrengen van berichten. Ook de Fransen maakten toen gebruik van de hond. Het Nederlandse leger heeft honden gekend als trekdieren voor de zware mittrailleurs. In de tweede wereldoorlog waren bij de Engelsen per batal jon vier honden ingedeeld. Aan het Oostelijke front ge bruikten de Russen met spring stof bepakte honden voor het opblazen van Duitse tanks. Ook in Korea doen thans honden dienst. De Amerikanen hebben daar de ondervinding opgedaan, dat een patrouille die een hond meeneemt, minder verliezen lijdt. Aan de waakzaamheid van de viervoeters heeft reeds me nig soldaat het leven te danken. De Westduitse socialistische leider Kurt Schumacher heeft in een radiotoespraak verklaard, dat de socialisten zullen trach ten de kolen- en staalpool van het plan-Schuman voor het jaar 2002, de termijn van vijftig jaar, te doen mislukken. Het plan vormde een hinderpaal op de weg naar een verenigd Europa en betekende een afzien van Duitsland van het Saargebied. Europeïsering van het Saarge bied betekende slechts een af scheiding van Duitsland. De re gering had niet het recht dit toe te laten. Zij zou dan slechts han delen als de Oostduitse regering gedaan heeft met de gebieden in het Oosten. Schuman richtte zich eveneens tegen de conventies van Bonn en de plannen voor een Europees leger. Schumacher heeft Woensdag in een radiorede aangekondigd, dat hij in September weer het politieke podium zal bestijgen. Hij zal dan voor de socialistische partijdag in Dortmund spreken en het verstrekkende verkie zingsprogram zijner partij aan kondigen. Het program omvat o.m. revisie der Europese ver dragen, socialisering van de zwa re industrie en onteigening van het groot-grondbezit. Dr. Schu macher is wegens ziekte sedert December niet meer in staat ge weest in het openbaar op te tre den, doch hij heeft in de laatste maanden zijn partij weer van zijn ziekbed geleid. De toestand van het slachtoffer H. T., van de moordaanslag in de Van der Neerstraat te 's Graven- hage was Woensdagmorgen iets vooruit gegaan. De dader A. J. de Z. heeft be kend het voornemen te hebben gehad haar van het leven te be roven. Het motief was minne nijd. De Franse politie zoekt met man en macht in het dorre heu- velgebied van Zuid-Frankrijk naar de moordenaar(s) van de Britse voedseldeskundige, sir Jack Drummond, zijn echtgenote en het twaalfjarige dochterje van het echtpaar. Zij heeft nog geen enkel spoor gevonden en men acht het niet uitgesloten, dat de moordenaar en zijn eventuële medeplichtigen zich reeds ver van de plaats van het misdrijf hebben verwijderd en mogelijk zelfs reeds over de Franse grens zijn. Als een onderdeel van het on derzoek wordt thans gezocht naar de dief van een zwarte Ci- troën, die op ongeveer honderd kilometer van Forcalquier, de plaats in welker omgeving de drievoudige moord werd ge pleegd, is gestolen. De eigenaar bestuurder is met een knuppel neergeslagen. Men vond hem langs de kant van de weg. Ook acht men het mogelijk, dat ver band bestaat tussen de poging om een Britse zakenman met be dreiging van wapens te beroven en de misdaad. De beroveringspo- ging geschiedde Dinsdag nabij Aix-en-Provence, dat ongeveer 90 km ten Z. van Forcalquier is gelegen. Het wordt evenmin uitgesloten geacht, dat de moord door een of meer inwoners van de streek zelf is gepleegd. Bij de moord is gebruik gemaakt van een auto matisch vurende karabijn van 't Amerikaanse leger. Dit wapen kan in de afgelopen oorlog per valscherm zijn afgeworpen en b.v. door een boer voor eigen ge bruik zijn bewaard. De meeste boeren in dit gedeelte van Zuid- Frankrijk hebben geweren, die zij gebruiken voor de jacht op wilde zwijnen. Drummond heeft Maandag in een hotel in de naburige, stad Digne verklaard voornemens te zijn de komende nacht buiten te kamperen. De politie acht het niet uitgesloten, dat deze opmer king is opgevangen en dat de moordenaar(s) moet(en) worden gezocht onder hen, die haar heb- J ben gehoord. De drievoudige moord heeft dè atmosfeer van schrik doen ont staan in de dorpjes en op de af gelegen boerderijen in deze dun bevolkte heuvelstreek. Kampeer ders, die vroeger aardige, doch afgelegen kampeerplaatsen uit zochten slaan thans hun tenten op minder eenzame plekjes op. De drie verslagenen zullen van daag op het kerkhof van Forcal quier ter aarde worden besteld. De Franse politie heeft Woens dagavond haar nasporingen ge concentreerd op het zoeken naar twee Italianen. Eén der gezoch- ten is gedeserteerd uit het Fran se vreemdelingenlegioen, de an dere had zich voor dienstneming opgegeven, doch werd afgekeurd, waarna hij uit Marseille is ver trokken. De politie vond op onge veer 40 km van de plaats des mis- drijfs een met bloed bevlekte uniform van de deserteur. Eerder was gemeld, dat de deserteur Zaterdag j.l. de Frans-Italiaanse grens had overgestoken, doch volgens latere berichten zou hij weer in het heuvelachtige gebied, waar de drievoudige moord is ge pleegd, zijn waargenomen. De po litie zoekt hem met verdubbelde kracht. Er zijn door de pers in verband met deze moordzaak felle com mentaren geleverd, hetgeen mede een aansporing voor de politie is. Professor G. S. Marrian, pbof. in de biochemie aan de universi teit van Edinburgh, die Woens dagavond de stoffelijke over schotten der familie Drummond officieel heeft geïdentificeerd, verklaarde tegenover de politie dat de vermoorden hun paspoor ten en het grootste gedeelte van hun kleren in een villa, waarin zij tevoren hadden overnacht, had den achtergelaten, alvorens naar Digne te vertrekken, waar zij tot de voor hen noodlottige kampe ring besloten. De politie heeft thans vastge steld dat niets van de bezittingen der Drummonds is gestolen. Prof. Marrian zeide dat sir Jack geen vijanden had. Hij verklaarde er van overtuigd te zijn dat een va gebond de drievoudige moord heeft gepleegd. De Franse politie verklaarde Woensdagavond het uitgesloten te achten dat de poli tiek aan het misdrijf ten grond slag ligt. De Oostduitse „Volkskammer" heeft besloten, dat voortaan het hoogste plaatselijke gezag zal berusten bij de districtsvergade ring (Bezirkstaf) van de 14 O. Duitse districten. Een districts- raad zal de uitvoerende macht uitoefenen. Een en ander komt in de plaats van de vijf landsregerin gen van Brandenburg, Saksen, Saksen-Anhalt, Thüringen en Mecklenburg. De districtsraden zullen zoveel mogelijk bestaan uit personen als „helden van de arbeid", dragers van nationale prijzen, meesterboeren en bedrijfslei ders. Besluiten van de raad zullen kunnen worden geannuleerddoor de Oostduitse ministerraad en besluiten van de districtsver- gaderng zullen door de volks kamer nietig kunnen worden verklaard. De districtsraden zijn belast met het beheer van alle cen traal ingestelde inrichtingen en het toezicht op alle economi sche instellingen in het district. Als onderorganen zullen kring raden en kringvergaderingen ingesteld worden. De afgevaardigden naar de districtsvergaderingen zuljen vooriichtingszaken oprichten, waar gesproxen zal worden er. waar gelegenheid bestaat be zwaren of voorstellen kenbaar te maken. De vergaderingen zullen uit 60 afgevaardigden be staan voor districten met ten hoogste 500.000 inwoners. Is het inwonertal hoger, dan mag het aantal verhoogd worden en wel tot 90. Tot het houden van verkiezingen zullen de vergade ringen bestaan uit afgevaardig den naar de landsvergaderingen en door afgevaardigden, die door het nationale front zijn benoemd. De nieuwe staatsin richting maakt deel uit van de „opbouw van de socialistische staat". Naar van bevoegde zijde te Dusseldorf is verklaard, woedt een ongekende epidemie van kinderverlamming in N.-Rijn- land-Westfalen. Verwacht wordt, dat zij zich tot midden September zal uit breiden. Het hevigst getroffen is het gebied rondom Aken en bet Ruhrgebied. Sinds het begin van dit jaar zijn er 1647 geval len, waarvan 118 met dodelijke afloop, geregistreerd. Alleen reeds in de afgelopen week zijn 386 nieuwe gevallen gemeld; 26 hier van zijn met de dood geëindigd. Aangezien de kolenproductie in W.-Duitsland sedert Januari j.l. slechts met 8 procent is toe genomen heeft de M.S.A.-mis sie in W.-Duitsland (de verte genwoordiging van het bureau voor wederzijdse beveiliging) 'n bedrag van 25,6 millioen D.M. dat voor investeringen in de mijnbouw was gereserveerd, voorlopig geblokkeerd. Er zijn besprekingen begon nen om te trachten beschikking over de geblokkeerde gelden te krijgen. Van Duitse zijde is er op gewezen, dat de maatregelen tot vergroting van de kolenpro ductie slechts langzaam uitwer king kunnen hebben. WIJLEN SIR DRUMMOND HIELP HONGEREND NE DERLAND IN OORLOGS JAREN. Het bericht van de dood van Sir Jack Drummond heeft in Ne derland, vooral in de kringen van voedselvoorziening en volks gezondheid grote ontsteltenis verwekt. In genoemde kringen was wijlen Sir Jack een zeer ge ziene en zeer gewaardeerde per soonlijkheid. De hoofdinspecteur, dr C. Ban ning, werkte enige tijd met sir Drummond samen. Hij deelde mede, dat sir Drummond in 1944 in Engeland het initiatief heeft genomen het verhongerde Ne derland direct na de bevrijding van deskundige hulp te voorzien. In het bevrijde Zuiden werden speciale voedingsteams opge richt en geïnstrueerd, welke tot taak hadden direct na de bevrij ding van 't hongerdistrict (West Nederland) hulp te bieden. Reeds op 2 Mei 1945, enkele dagen vóór de Duitse overgave, werd aan sir Jack met drie zij ner Britse medewerkers verlof verleend het nog door de Duit sers bezette gebied te betreden. In overleg mt de hoofdinspc- teur van de volksgezondheid stel den sir Jack en zijn staf plannen op betreffende het aantal specia le voedingsteams, dat nodig zou zijn. Ook werd vastgesteld waar deze teams zouden worden gede tacheerd. Dr Banning vertelde voorts, dat in 1948 door sir Jack met mede werking van dr Burger uit Eind hoven en dr Sandstead (Verenig de Staten) een voortreffelijk rapport werd opgesteld over de bevindingen en de resultaten van de wetenschappelijke onderzoe kingen der voedingsdienst, welk rapport in de gehele wereld gro te belangstelling heeft gehad. De grote verdiensten van sir Jack voor ons land komen o.a. tot uitdrukking door zijn lenoe- ming tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. Mevr. Pieters die in het gebied van Cheribon werd ontvoerd, is door militairen bevrijd aldus verneemt Aneta. (Zoals gemeld werden de heer en mevr. Pie ters na het bezoek aan een dok ter te Cheribon op de terugweg naar de onderneming Gempol ontvoerd. Later kreeg de heer Pieters opdracht naar de onder neming terug te gaan, doch hij moest zijn vrouw bij de bende achterlaten.)

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1