Olympische Speien Binnenlands nieuws Oerifig vcoruwleven m m ZWEMMEN Britse machine-industrie wijst looneisen af Wat brengt de RADIO? ZOMERAVONDVOETBAL DUIVENSPORT Eric de Noorman in „Het land der duisternis" BALLPENNEN WATERPOLO Voor uitbreiding WIELRENNEN VERLO%SÏÏÏ VAN SPRANG MACAO middenstandsexamens TE MIDDELBURG. TERNEUZEN. AXEL. BOSCHKAPELLE. HOEK. SLUIS. STOPPELDIJK SLUISKIL. GESLOTEN ROZIJNEBROOD en KOEKJES Jansen-Coisjn OTERNEUZEN9 >1 Fa E. A. IJsebaert Fa P. J. van de Sande In het C.J.M.V.-gebouw te Mid delburg worden middenstands examens afgenomen. De eerste dag slaagden 42 van de 45 can- didaten. Uit Zeeuws-Vlaanderen slaag den: J. A. de Bliek, Breskens; A. P. Boeije, IJzendijke; A. Brug ge, Groede; mej. M. M. v- d. Bus- sche Sluis', J. P- Katsman, Groe de; J. J. Duininck, Aardenburg; J. B. Focké en J. J. du Fossé, beiden Sluis. Concert te Driewegen. Het was voor de bewoners van Driewegen een prettige verras- singtoen gisteravond de Harmo nie met de verplaatsbare kiosk verscheen om aldaar van 8—!9/z uur, onder leiding van haar oud directeur de heer Aug. Eeckhout een concert te geven. Dank zij het mooie weer mocht de Harmonie zich in een grote belangstelling der buurtbewoners verheugen, bij wie het program manummer „Bluette" voor picco lo bijzonder in de smaak bleek te vallen. Jaar- en feestvergadering Chr. reisver. „Voorwaarts" Donderdagavond hield bovenge noemde vereniging in lokaal „Bethel" haar jaarvergadering on der voorzitterschap van de heer C. Leunis. In deze druk bezochte bijeen komst werd tevens het 20-jarig be staan herdacht. Na het openings- en welkomst woord van de voorzitter bracht de secretaresse, mevr. P. J. C. Verlin deMaandag, het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het werk der C.R.V. weer een goed verloop heelt gehad. Ook het verslag van de penning meester, de heer M. Th. G. van Kerkvoort, gewaagde van gunstige financiële resultaten, waardoor het mogelijk was het reserve-fonds op nieuw te versterken. Bij monde van de heer J. de Vos rapporteerde de kas-controlecom- missie alles in orde te hebben be vonden. De voorzitter richtte zich met vriendelijke woorden van dank tot de bestuursleden voor het vele werk, dat weer geheel belangeloos in het belang der C.R.V. was ge presteerd. Met blijdschap kon dit alles weer worden gedaan, aank zij de prettige samenwerking in het bestuur en het door de leden geschonken vertrouwen. De secretaresse gaf een uitvoe- rig verslag van de 3-daagse reis naar Luxemburg. Nog eens werd deze mooie en geslaagde reis door leefd. Iedereen bleek over de tocht naar dit prachtige land enthou- S1 Namens de leden werd door de heer A. de Zeeuw aan de voorzit ter en zijn medebestuursleden als blijk van erkentelijkheid een ge schenk aangeboden. Mevr. Leunis en de dames-bestuursleden werden in de bloemetjes gezet.JDe heer De Zeeuw sprak de wens uit, dat de heer Leunis nog lang als voorzit ter der C.R.V. op post zal blijven, omdat gebleken is, dat hij de rech te man op de rechte plaats is en onder zijn leiding de C.R.V. tot gezonde bloei is gekomen. Door het bestuurslid de heer F. V9.T1 der Peijl WGrd n&rn6ns dG dg- stuursleden aan de voorzitter een kristallen asbak aangeboden. De voorzitter heeft, mede na mens de overige bestuursleden, voor alle blijken van waardering hartelijk dank gezegd. Mevr Verlinde—Maandag, die aan de beurt van aftreden was, werd bij acclamatie als bestuurslid herkozen. De voorzitter wekte vooral de jongeren op lid te worden van de C.R.V, Het bestuur doet gedurig pogingen in die richting. Verder gaf hij een uitvoerig overzicht van de reisplannen voor de komende 5 jaar. Ter gelegenheid der gemaakte reis en de herdenking van het 20- iarig bestaan had de heer A. J. Eekman te Terneuzen voor een feestlied en de heer A. van de Roo- vaart te Zaamslag voor een jubi- leumlied gezorgd, die er begrijpe lijkerwijze „als koek" ingingen. De agenda werd in vlot tempo afgewerkt, waarna men nog gerui me tijd gezellig bijeen bleef terwijl verversingen werden geserveerd. Aan het eind dezer vergadering werd een collecte gehouden ten bate van de radio-installatie in het Protestantse ziekenhuis. Zo gaat deze reisveremgmg met nieuwe moed het zilveren-feest te gemoet. het schitterend aangelegd natuur bad met z'n 3% ha groot water oppervlakte. Het behoeft niet gezegd te wor den, dat het onze oudjes aan niets ontbrak en voor alles uitstekend was gezorgd. Het was dan ook een lust te zien hoe allen zich vermaakten en genoten. Veel te vroeg klonk naar hun zin het sein van vertrek want de dag was omgevlogen. Na een vlotte thuisreis arriveer de men in de beste stemming weer in Axel, waar de beide mu ziekgezelschappen gereed ston den om het gezelschap een blijde tjhuiskomst te bereiden. Onder vrolijke marsen werd nog een korte wandeling gemaakt, waar bij in enkele café's nog getrac- teerd werd op een kopje koffie met gebakjes en dan was de pret uit. Vermoeid, maar hoogst vol daan over deze prettige dag werd de woning opgezocht en zullen allen wel spoedig van een ver kwikkende nachtrust hebben ge noten. Een aanrijding Een niet alledaagse aanrijding vond gisteren op het plaveisel van Axels straten plaats. Het was de ongeveer 75-jarige mevr. B.—v. d. W„ die aangereden werd door een... autoped, waarvan de jeug dige bestuurder de verkeersrege len niet in acht nam. Mevr. B. werd dermate aan een harer benen verwond, dat zij hier voor geneeskundige hulp moest inroepen. Met de oudjes op stap Gisteren was het de beurt voor onze ouden van dagen om er eens een dagje tussenuit te trekken en zo vertrokken omstreeks 8 uur een tweetal volbezette autobus sen en enige luxe auto's via Perk polder naar het schitterend ge legen recreatie-oord en natuurbad „De Warande", nabij Oosterhout. In de Wouwsche plantage werd de heenreis even onderbroken om te „blokeren", waarna te 11 uur het ontspanningsoord werd be reikt. Hier genoten onze reisge noten van de heerlijke bossen en Fancy-fair. Op het voetbalterrein van de v.v. „Vogelwaarde" wordt Zon dag 3 Augustus een grote fancy- fair gehouden. Inplaats van door het organiseren van een loterij, wil de vereniging op deze wijze proberen de financiële moeilijk heden te boven te komen. Hoofd Chr. fröbelschool. Het bestuur van de Chr. frö belschool te Hoek heeft tot hoofd dezer school benoemd mej. Dina Jansen alhier. bilaris mag zich er op beroemen de oudste brandweercommandant van Zeeuws-Vlaanderen te zijn. Hedenavond wordt deze dap pere commandant in de openbare school gehuldigd, waarbij tevens tegenwoordig zullen zijn de bur gemeester van Terneuzen en de brandweercommandant. Vergadering E.H-B.O.-afdeling. Dezer dagen hield de E.H.B.O.- vereniging „St. Lucas", afdeling Sluis, een ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. P. de Bruijne, deelde in zijn openings woord mede, dat nu alle leden gediplomeerd zijn. Het is echter noodzakelijk de verworven ken nis door geregelde oefeningen bij te houden. Besloten werd om de veertien dagen te oefenen en dan tevoren verstrekte opdrachten uit te werken, waarvoor punten zullen worden verstrekt. Ook werd besloten om op 23 Augustus a.s. op verschillende plaatsen in Sluis demonstraties te houden, welke tevens bedoeld zijn als propaganda voor de zg. pleisteractie van de nationale E.H.B.O.-vereniging op Zondag 24 Augustus. Geslaagd. Onze dorpsgenote mej. Rosa! Kindt slaagde te 's-Gravenhage voor het examen handenarbeid. Restauratie kerktoren. De toren van de R.K. kerk, die de laatste tijd sporen van bouw valligheid vertoonde, is geres taureerd. De werkzaamheden zijn thans geheel beëindigd. Hong-arijeZuid-Slavië. De wedstrijd HongarijeZuid- Slavië is in een 2—2 gelijkspel ge ëindigd. ItaliëBelgië 51. In een wedstrijd voorde halve finale groep B van het waterpolo- tornooi won Italië met 51 van België. De ruststand was 20. Voor poule A van de halve fi nale van het waterpolotornooi won de Ver. Staten met 64 van Spanje (rust 22). De Ver. Staten en Italië hebber, zich in de finalepoule geplaatst. Nederland wint met 42 van Rusland. Het Nederlandse zevental heeft in het waterpolotournooi een las tige klip omzeild door Rusland met 4—2 te kloppen. Bij de rust houden, leidde Nederland met 20. Prins Bernhard en de prinses jes woonden ook deze wedstrijd bij. Uit onderstaand standenlijstje blijkt, dat Nederland vandaag tegen Zuid-Slavië minstens gelijk moet spelen om verzekerd te zijn van een plaats in de finale. Na de wedstrijden van Donder dag luidt de stand in de halve GEERTJE WIELEMA WINT ZILVEREN MEDAILLE. In de finale 100 meter rugslag heeft Geertje Wielema beslag ge legd op het zilver. In het Nederlandse kamp wist men echter niet of men moest huilen of lachen. Geertje zelf ech ter hield zich goed. Lachend be klom zij het erepodium boven het cijfer 2 en op het oog was zij gelukkig met haar zilveren me daille. Toch meende men, dat dit re sultaat een grote teleurstelling mag worden genoemd. In de se ries had Geertje getoond veel sneller te kunnen dan de tijd, waarin zij nu tweede was gewor den. Het staat vast, dat wanneer zij niet met de kurklijn in aanra king was gekomen, de race had kunnen winnen, maar die lijnen zijn er nu eenmaal en de zwem sters hebben er rekening mee te EEN AL TE BEHULPZAME BUURMAN. De politie heeft de 26-jarige behanger P. M. de K. uit Den Haag aangehouden. De K.'s bovenbuurman was naar Zuid-Afrika geëmigreerd en zijn echtgenote zou hem weldra vol gen. De vrouw van de emigrant had nu een advertentie geplaatst waarin zij de huur ter overname en haar meubilair ten verkoop aanbood. Zij verzocht haar benedenbuur man De K., voor geval zij afwe zig mocht zijn en eventuele ge gadigden zich zouden melden, dezen het ameublement en de woning te laten zien. Buurman was daartoe direct bereid. Toen een gegadigde zich meldde in af wezigheid van de vrouw, liet De K. hem niet alleen de woning en de meubelen zien, doch verkocht het ameublement tevens aan de man voor een 500,Hij bood zelfs aan, deze behulpzaam te zijn bij de verhuizing en zeide dat de gegadigde binnen een week de woning reeds betrekken kon. De aspirant-bewoner, die kennelijk in zijn schik was met zo'n behulpzame buur, ging grif op diens aanbod in. De K. huur de daarop een auto en haalde bij de aanstaande bewoner een ra dio, een pick-up en een aantal koffers met sieraden en kleren weg. Hij reed hier echter mee naar Amsterdam, waar hij de radio, de pick-up en een gedeel te van de inhoud van de koffers bij een 71-jarige opkoper van de hand deed voor een bedrag van ƒ400,—. Natuurlijk kwam de zaak spoe dig uit en de politie ging op zoek naar De K., die in Amsterdam werd gearresteerd. De K. is in verzekering gesteld en wordt voorgeleid. Als medeplichtig is nog aangehouden de 32-jarige E. D. De opkoper zal zich wegens heling moeten verantwoorden. „GESTOLEN" KANON WEER OP ZIJN PLAATS. Zoals wij reeds berichtten, in de nacht van Maandag op Dinsdag te Grave een kanon ge stolen. Politie en burgerlijke autoriteiten wisten direct hun onderzoekingen in de goede rich ting te sturen en verdachten Cuijk dat met Grave wedijverde om traditie en historie, van deze brutale diefstal. Later bleek, dat niet zozeer Cuyk als wel het aldaar geleger de Brabantse studentengilde het stuk had ontvreemd. Terwijl om 7 uur 's avonds het kanon feeste lijk in Cuijk werd ingehaald, zon Grave op wraak. Besloten werd de burgemeester van Cuijk en de praeses van het Brabantse stu dentengilde als gijzelaars naar Grave te voeren. De opzet lukte en om 10 uur 's avonds had Grave de burgemeester van Cuijk en de praeses van het studentengilde, terwijl Cuijk het kanon van Gra ve had. Na lang onderhandelen werd tot ruil besloten. Grave kon het kanon voor het stadhuis van Cuijk terug gaan halen en voor afgegaan door een grote kraan wagen trok 'n tiental luxe auto's met leden van het actie-comité naar Cuijk. Daar aangekomen, ontdekte men echter, dat het ka non verdwenen was. De omtrek werd afgespeurd en na een uur zoeken werd het gevonden, ver borgen langs de oevers van de Maas. Toen terug naar Grave, waar het kanon op uitbundige wijze werd ingehaald. Voor af ge gaan door Graafse en Cuijkse harmonie en gevolgd door vele personenauto's en een stoet van inwoners van Grave, maakte het kanon een ware zegetocht door Grave; om 2 uur 's nachts kwam het op zijn oude plaats. Sinds dat ogenblik staan in Grave aan de Maas weer twee stoere wach ters en is in Grave en Cuijk de rust weergekeerd. Brandweercommandant Vermeulen jubileert. Vandaag herdenkt de comman dant van het Sluiskilse brand weercorps, de heer C. H. A. Ver meulen, het feit, dat hij 40 jaar deel uitmaakt van het corps. In al die tijd heeft de heer Vermeu len zich met de gehele inzet van zijn persoon gegeven om de ge meenschap op deze wijze te die nen. De heer Vermeulen werd op 9 Juli 1887 in Sluiskil geboren en toen hij in 1912 brandweer- plichtig werd, kwam hij onder commandant A. Kooman als be diende bij het corps terecht. Zijn ambitie en zijn kundigheden deden hem de hoogste rang berei ken, waarbij hij bovendien de enige is van de oude garde, die het corps trouw is gebleven. Op 1 Januari 1923 werd hij be vorderd tot onderbrandmeester om 3 jaar later de functie te gaan vervullen van brandmees ter. De heer Kooman die in 1926 zijn eervol ontslag kreeg, werd opgevolgd door de heer Th. van de Bilt. Laatstgenoemde is slechts enkele maanden actief in De directies van de Britse ma chinefabrieken hebben de eis van de vakverenigingen om het loon van 2.250.000 arbeiders met twee pond per week te verhogen ver worpen. De vakverenigingen zijn aange sloten bij het invloedrijke ver bond van arbeiders in de macht ne- en scheepsbouwindustrie. Soortgelijke eisen zijn gesteld voor ongeveer een half millioen arbeidsters in de machinefabrie ken en 200.000 arbeiders bij de scheepsbouw. De betrokken direc ties zullen op 6 Augustus ant woorden. Waarnemers verwach ten, dat ook deze eisen zullen worden afgewezen. De gevraagde loonsverhoging zou de industrie ongeveer 300 millioen pond per jaar kosten. van 49 Augustus wegens vacantie A. BUTLER, Smederij, Donze-Visserstraat 30-32, Terneuzen. VOOR UW Bakkerij Donze-Visserstr. 9, Tel. 2632 van Uw licht- en kracht installaties, tevens alle re paraties op electrisch ge bied. BEL OP 2674. En vraag eerst prijs Electr. Installatie-Bureau TH. L. LIPPENS, Dijkstraat 92 - Terneuzen ongelukkig met het hoofdje „op de straatstenen terecht kwam, dat het enige tijd later in het Wilhelminaziekenhuis te Assen overleed. Z.V.T.3I.P.T.T. 4—2. Ondanks modder en regen ga ven de Z.V.T.M.-ers en P.T.T.-ers gisteravond geen krimp in de wedstrijd, die in 't voordeel der Z.V.T.M. uitviel. Het ontbrak bij de postmensen aan schutters in de voorhoede, terwijl de Z.V.T.M.-doelman fan tastisch werk deed en tot 20 min. vóór het einde z'n doel voor door boring vrijwaarde. De rust ging in met een nutti- dienst geweest. Toen viel hetge 30 voorsprong der Z.V.T.M. Na rust verhoogden ze de score tot 40. De P.T.T. was meer in de aan val, waarbij eindelijk de Z.V.T.M.- doelman moest zwichten (41). Een penalty verkleinde de ach terstand (4—2). Een groot over wicht der P.T.T.-ers in het laat ste kwartier, waarbij de tegen standers met man en- macht ver dedigden, had geen resultaat meer, waardoor de Z.V.T.M.-ers het zoet der eerste overwinning smaakte. „Tot Weerziens", Sluis. Prijsvlucht op Breteuil. Jonge duiven. Snelheid 1ste duif 1146 meter. 1, 8. P. de Broek; 2, 7. M. Baërt; 3, 5. Pr. Rijckborst; 4, 6 O. Clijncke; 9. J. Rijkborst; 10. C. Albrechts. Oude duiven. Snelheid 1ste duif 1145 meter 1. O. de Clerck; 2, 8. C. v. d- finalegroepen A: Hongarije 3 1 2 0 4 119 Nederland 2 1 1 0 3 86 Zuid-Slavië 2 0 2 0 2 5—5 Rusland 3 0 12 1 812 Protest van Nederland en Zuid-Slavië. De heer K. J. J. Lotsy heeft de leiders van de Zridslavische wa- terpoloploeg bereid gevonden een gezamenlijk protest in te dienen tegen het spelen van twee wed strijden op één dag. De wedstrijd tussen beide lan den, welke Vrijdagmorgen moet worden overgespeeld, zal in elk geval doorgang vinden. Wanneer Nederland deze ontmoeting wint of gelijkspeelt, zal het zevental volgens het programma nog de zelfde dag de eerste wec^trijd voor de finalegroep moeten spe len. Mocht Zuid-Slavië winnen, dan zou Zuid-Slavië Vrijdag nog een tweede maal in het water moeten. Beide landen hebben hiertegen een protest ingediend, dat echter onmiddellijk is afge wezen. De heer Lotsy heeft daarna contact gezocht met de heer Eric von Frenckell, die namens het internationaal Olympisch comité een beroep op het het F.I.N.A.- bestuur heeft gedaan om voor deze kwestie een oplossing te vin den. Naar de mening van de heer Lotsy kan deze oplossing worden gevonden in het vaststellen van de tweede wedstrijd, welke of Ne derland of Zuid-Slavië zal moe ten spelen op Zondag 3 Augus tus. Een definitieve uitspraak is nog niet gedaan. oog op de jubilaris, die het com mando op 1 September 1926 op zich nam met de bevordering tot le brandmeester. Op 1 Sept. '46 volgde zijn aanstelling als brand meester le klas. De heer Ver meulen heeft zich tot een kundig brandweerman opgewerkt. Dit bleek o.m. uit zijn optreden bij de grote brand die in 1933 te Sluiskil heeft gewoed in de trans portbaan van de cokesfabriek. Verder zijn daar de eervolle plaatsen, die het Sluiskilse corps wist te bezetten in de brandweer wedstrijden der na-oorlogse ja ren. Tot 1926 moest de brand weer nog met de handpomp wor den bediend, maar in dat jaar kreeg de jubilaris de eerste mo torbrandspuit tot zijn beschik king. De heer Vermeulen heeft het Sluiskilse corps tot 'n keurcorps gemaakt van 16 man sterk, het- JONGETJE BIJ VERKEERS ONGEVAL OMGEKOMEN. Het echtpaar J. Kamps uit Ben- nekom, dat te Rolde logeert, maakte Woensdagmiddag met hun zestien maanden oude zoon tje een uitstapje naar Assen. Het kind zat vóór op de fiets van de moeder. Toen mevrouw Kamps in de Oudestraat te Assen ach ter een parkerende auto vandaan kwam, naderde juist een vracht auto. Zfj kwam met haar fiets te welk tot de beste corpsen ma vallen, waarbij het jongetje zo i worden gerekend van Zeeuws- Vlaanderen. Voor zijn grote ver diensten werd hij bij de opening van de nieuwe brandweerkazerne te Terneuzen op 27 September 1951 door de burgemeester van Terneuzen onderscheiden. De ju- Hijzelendoorn uitgeschakeld. 1000 meter tijdrace. Hijzelendoorn heeft zich met de achtste plaats in de tijdrace over 1000 meter tevreden moeten stellen. Toen hij als 23ste startte, had hij een goed overzicht over zijn voorgangers en hij wist, dat hij onder de 1 minuut 13 secon den zou moeten rijden, wilde hij in de prijzen vallen. Dat bracht hem er toe zeer snel te starten. Zoals de meeste sprinters had hij een vrij hoge versnelling (24/7). De eerste 600 meter waren hoop vol, want hij bleef met ongeveer 44 seconden nauwelijks een of twee tiende seconde onder Mock- ridge, die juist het Olympisch re cord had verbeterd. Maar toen was het afgelopen" Hij had te veel van zijn krachten gevergd. De nieuwe Olympische kam pioen Mockridge heeft aan de verwachtingen voldaan. Ook hij reed met een versnelling van 24/ 7 in tegenstelling tot de meeste renners, die 23/7 hadden opgezet. Walle; 3. J. Coppens; 4, 5, 6. F. I Mockridge wist het hoge tempo de Kaestecker; 7. F. van Deur- tot het einde toe vol te houden sen; 9. O. de Meijer; 10. T- van en verbeterde met 1.11.1 het Deursen. Olympisch record. ZATERDAG 2 AUG. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.35 Waterstanden; 10.00 Causerie; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Voor de arbei ders; 11.35 Piano; 12.00 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gr.; 12.45 Olympische spelen; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Voor de kinderen; 14.00 Gram.; 14.25 Politie harmonie; 14.45 Fries programma; 15.15 Voor de ama teurs; 15.45 Accordeon; 16.15 Causerie; 16.30 Gram.; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Varia; 18.20 Gram.; 19.00 Art. staalkaart; 19.30 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualitei ten; 20.15 Gev. programma; 21.00 Gram-; 21.15 Soc. commen taar-, 21.30 Dansmuziek; 22.00 Hooi^pel; 22.20 Joegoslavische muziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Motetten; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.'; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Voor db jeugd; 10.15 Franse muz.; 10.40 Koor; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Ork.; 12.00 Angelus; 12.03 Gr.; 12.30 Mededelingen; 12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nieuws; 13.20 Lunch concert; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Gram.; 14.40Voor de ama teurs; 15.00 Gram.; 15.15 Kro niek; 15.53 Orgel; 16.30 Cause rie; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Olympische spelen; 18.30 Nws.; 18.45 Lichte muziek; 19.00 Gr.; 19.15 Weekoverzicht; 19.25 Gr.; 19.52 Actualiteiten; 20.00 Nws.; 20.08 De gewone rnan; 20.15 Causerie; 20.35 Gram,; 21.00 Ca baret; 21.30 Gram.; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.22 Gram. CONS Ook de brede modellen. Zijn voegloos gesmeed. Speciaal hard goud en kunnen vergroot en ver kleind worden. PLOCKWORST onze specialiteit BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram,; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 14.00 Verzoekprogramma: 14.30 Zang; 15.00 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.15 Koor; 17.30 Orgel; 18.00 Koor; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Ac cordeon; 20.00 Orkest; 20.30 Ac cordeon; 20.45 Gram.; 21.00 Olympische spelen; 21.15 Lichte muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogramma; 23.00 Nws.; 23.05 Dansmuziek; 23.30 Gram. In berichten uit de Portugese kolonie Macao wordt gezegd, dat partijen hebben besloten tot sta king van het vuren en hervat ting van het verkeer tussen Ma- cao en China. Portugese regemngspersonejfi hebben dit niet bevestigd, maar zij zeiden dat de toestand is ver beterd. 89. Met een schorre kreet wendt Ruka zich om, wanneer hjj Scorrs boogschutters plotseling voor zich ziet opduiken en ijlt, half struikelend, terug r.aar het beschermen de struikgewas. „Vlucht..." De uitroep besterft hem op de lippen. Een moordende pijl doet hem in het midden van een sprong ver stijven. Een ogenblik tekent zijn gestalte zich nog scherp af te gen de nachtelijke he mel. Dan verdwijnt het lichaam van de jonge hoofdman van het Verbond der Dol ken tussen hoog opste kende rietpluimen, die traag be wegen in de avondwind. Grijnzend laat de voorste Beer-krfjger zijn boog zakken en wendt zich tot de gids, die het hele toneel star van vrees heeft aanschouwd. De gewe tenloze koudheid, waarmee een vluchteling in de rug geschoten werd, bevestigt zijn hevige angst. Hij heeft geen genade te verwach ten. Zonder verzet laat hij zich dan ook meevoeren door zijn overwel digers. Schaduwen vallen over het gras. Vage gestalten omsluiten hem. Hij ziet het nauwelijks, heeft ten hoogste het gevoel, dat hij naar een punt wordt gebracht, waar zich vele Beer-krijgers ver zameld hebben. Tot zijn pupillen zich verwijden en hij machteloos aan de handen rukt die hem vast houden. Want vóór hem staat... Scorr! Tussen zijn wolven staat de man in de pelsjas en staart hem vol koude woede aan, terwijl de krijgers verslag uitbrengen van wat er gebeurd is. De boodschap per huivert als er eindelijk een stilte valt en Scorr langzaam op hem toetreedt. „Spreek, slaaf! Waar is de Noor man?" Hjj poogt zich goed te houden, on kunde te huichelen, verbazing voor te wenden, doch eer hij zijn mond kan openen, suist de zweep neer. „Dwaas!" bijt Scorr hem toe. „Ge hebt gemeend mij te kunnen ontvluchten. Ge dacht straffeloos mijn doodsvijand, de Noorse hond, naar uw armzalig Verbond der Dolken te kunnen brengen. Kent ge dan Scorr zó slecht? Moet ge uw les nog beter leren?" Maar het is Alhabar, Scorrs fac totum, die uit de struiken treedt en de angstige man zijn laatste bezinning doet verliezen. „Hè, hè, gij zot", kirt de voer man bestraffend. „Scorrs macht is groot, hè, hè. Niemand kan Scorr ontgaan. Spreek! Of ik voorzie een kort leven voor u!" „Ja, ja, ja!" prevelt de gids. „Ik zal spreken...!" 54 cent per 100 gram PEKELVLEES mooi doorregen 44 cent per 100 gram BOTERHAMWORST kersvers 36 cent per 100 gram PRESKOP niet duur en toch lek ker. 44 cent per 100 gram SNIJWORST 250 gram per stuk 40 cent per 100 gram GESMOLTEN REUZEL 1,10 per 500 gram HOOFDKAAS uitsluitend varkenskop 25 cent per 100 gram LEVERKAAS lekker en goedkoop 25 cent per 100 gram Vtooswijkstraat Te koop: een Damesrijwiel, schilders- of huishoudtrap 10 sp.), jongensoverjas leef tijd pl.m. 12 jaar. West- kolkstraat 30, Terneuzen. Biedt zich aan,: Bekwaam chauffeur. Adres te bevra gen: Bureau van dit blad. Te koop: Handnaaimachi ne, keukenkachel, petro leumkachel en bascule bij; FR. DE JONGE—BOEIJE, Axelsestr. B lg, Zaamslag. Gevraagd: in Terneuzen, ongemeubileerde kamer, door juffrouw alleen, haar werk buitenshuis verrich tende. Brieven onder No. 519, Bureau van dit blad. Grote sortering waaronder de MO OR-BALLPEN Steeds verkrijgbaar Noordstraat - Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3