Het bezoek van Koningin Juliana aan Avignon Persconferentie van het AVRO actie-comité De kabinetsformatie Opnieuw onrust in Macao Vliegende voorwerpen boven de V,S. Datum begrafenis Eva Peron nog niet vastgesteld Verkoop van Perzische olie aan Amerikaanse maatschappij Verloven op Cyprus ingetrokken Het incident aan de Grieks-Bulgaarse grens De Eerste Kamer en de grondwetswijziging De Duitse invoer van boter STAATSLOTERIJ RICHTPRIJS VOOR BACON WORDT VERLAAGD Ook de bakkers in Dordrecht stellen zwarte op Prof. Beel is niet geslaagd in zijn aanvankelijke opzet Ontslagverbod in Tsjecho-Slowakije HET VREEMDELINGENLEGIOEN GEEN ACTIVITEIT EERS VER W ACHTIN G HOOGWATER ZON- en MAAN STANDEN. V"."ankering hij abonnement: 'jetneuzen Otrecteur-HooJdredae„ur I. van de Sande tedactie-adres: Noordstraat55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Ni 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 31 JULI 1952. 7e Jaargang No. 2100. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pei advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur foor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Het bezoek, dat Koningin Julia na gisteren aan Avignon ge bracht heeft, droeg een minder officieel en meer intiem karak ter. De Koningin bracht na de voorstelling van het Vondelstuk in Orange de nacht door in de prefectuur van Avignon. Giste renmorgen om half tien bezocht zij in gezelschap van de prefeet van Vaucluse en een klein gevolg „Le palais des papes." De Ko ningin was gekleed in een pastel groen costuum met wit-blauw hoedje met bloemen en een korte witte voile. De Nederlandse am bassadeur in Parijs en mevrouw baron Van Boetzelaer van Ooster hout, minister Rutten, de kamer heer en mevrouw jhr. E. Roëll en enige burgerlijke en militaire autoriteiten uit Vaucluse volg den in de andere auto's. Staande voor de grote ingang tot het pa leis keek de Koningin met veel belangstelling naar de proven- caalse dansen, die door een folk- lorische groep uit Avignon op het bordes werden uitgevoerd. Daar onder ontbrak natuurlijk niet „Sur le pont d'Avignon", dat met veel plezier werd gedanst en ge zongen. De Koningin bezichtigde vele gedeelten van het paleis. Op het De datum voor de begrafe nis van het gebalsemde stoffe lijke overschot van Eva Peron is nog steeds niet vastgesteld. Volgens mededelingen van het bureau van de president zal het stoffelijk overschot in het mi nisterie van arbeid blijven op gebaard totdat iedereen de ge legenheid heeft gehad een be zoek te brengen en dit zou, zo nodig, nog 1 of 2 maanden cfuren. Prins Bernhard zond tele gram van deelneming. Prins Bernhard heeft uit Hel sinki een telegram gezonden naar Buenos Aires, waarin hij zijn deelneming betuigt met het overlijden van mevrouw Evita Peron. Naar te Teheran wordt ver nomen, heeft de Amerikaanse oliemaatschappij „Richard Nel son" die enkele weken geleden aan Perzië heeft aangeboden 15 millioen ton ruwe en geraffi neerde olie te kopen, opnieuw een dergelijk voorstel gedaan. A.F.P. heeft te Londen verno men dat alle Britse officieren en manschappen, die met verlof op Cyprus zijn, bevel hebben gekregen onmiddellijk naar hun basis in de zone van het Suez- kanaal terug te keren. Het Bulgaarse ministerie van buitenlandse zaken heeft bij de V. N. geprotesteerd tegen „veel vuldige provocaties" van Griek se grensautoriteiten, aldus een bericht van het Bulgaarse pers bureau. 0.m. heeft Zaterdag een aan tal Griekse soldaten een Bul gaars eiland in de rivier De Maritza bezet en vandaar uit 'n Bulgaarse patrouille beschoten. Zondag trachtten Griekse sol daten opnieuw op hetzelfde eiland, dat door een Bulgaarse patrouille werd beschermd, aan wal te gaan, aldus dit bericht. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de voorzitter der Eerste Kamer, indien de memorie van antwoord inzake het wetsontwerp tot wijziging der grondwet tot uibreiding van het aantal leden der Tweede Kamer tijdig zal zijn versche nen, de Kamer bijeen te roepen tegen hedenmiddag 3 uur ter afdoening van dit ontwerp- grondwetswijziging. tweede terras werden door een folklorische groep dansen uit Arles uitgevoerd. Hierna werd een tocht door Avignon gemaakt. De Koningin nam verscheidene bezienswaardigheden in Vieux- Avignon aan de overzijde van het water in ogenschouw. Het gezel schap keerde om kwart voor twaalf terug in de prefectuur, waar met een klein aantal geno digden de lunch werd gebruikt. Hoewel het bezoek aan Avig-i non geen officieel karakter had, waren in vele straten in de om geving der prefectuur versierin gen aangebracht. In de tuin naast de prefectuur stond de koninklijke standaard. Overal wachtten grote groepen belang stellenden het voorbijrijden der Koningin af en klonken bij het passeren hartelijke toejuichin gen. Na de lunch in de prefec tuur zou Koningin Juliana om on geveer kwart over twee vertrek ken. Verwacht wordt dat Koningin Juliana nog enige dagen incog nito in Frankrijk zal doorbren gen alvorens naar Nederland terug te keren. Joseph vendu par ses frères. Een geheel gevuld amphithea ter, dat een machtige en impone rende indruk maakte, heeft Dins dagnacht om twaalf uur afscheid genomen van Koningin Juliana. Het einde van de< opvoering van Vondels „Joseph in Dothan", in het Frans tot titel dragend „Jo seph vendu par ses frères", be tekende ook het einde van het koninklijk bezoek aan Orange. Uitgeleide gedaan door de bur gemeester, vertrok Koningin Ju liana met een klein gevolg naar Avignon, waar zij de nacht in de prefectuur doorbracht. Reeds te ruim negen uur was het Ro meinse amphitheater geheel ge vuld. Om kwart voor tien zwol het geluid in de grote ruim te aan. Koningin Juliana, de pre fect van Vaucluse, de burge meester van Orange, minister Rutten, dfj Nederlandse ambas sadeur te Parijs en een aantal Franse autoriteiten namen in een speciaal gebouwde loge plaats. Op het rode fluweel was het Nederlandse wapen aange bracht, terwijl naast de loge het rood-wit-blauw wapperde. Een militaire kapel speelde in de or kestbak het Wilhelmus en de Marseillaise, waarna met de op voering van het Vondelstuk een aanvang werd gemaakt. Onze regisseur Johan de Mees ter had de put in het midden van het tonqel geprojecteerd, voor de trappen naar de grote toegangs poort. De reien werden door een drietal engelen gezegd, die tel kens -in het midden en ter weers zijden op de verhoging naar de toegangspoort plaats namen. Regisseur en spelers oogstten veel waardering. Herhaalde ma len werd het spel door applaus onderbroken, dat in het bijzonder de vertolker van de Ruben-rol, Jacques Eyser, gold. Na afloop werden de regisseur en de spelers aan Koningin Julia na voorgesteld. Volgens een mededeling van 't ministerie van voedselvoorzie ning zullen in de Duitse bonds republiek 500 ton boter worden ingevoerd uit Scandinavië en Ne derland om het stijgen van de boter prijzen tegen te gaan. Op nummer 12916, van de 516e Staatsloterij, 7e lijst, is de prijs van 50.000 gevallen. De recente prijsverlagingen voor veevoedergrondstoffen heb ben tot gevolg, dat de kostprijs voor de baconvarkens zal dalen met een bedrag, dat neerkomt op circa 13 cent per kg geslacht gewicht. Besloten is dan ook, de huidi ge richtprijs van 2,70 per kg geslacht gewicht bij het ver laagde kostprijspeil aan te pas sen en derhalve vast te stellen op 2,57. De prijs, die zal worden be taald voor baconvarkens, die zijn geslacht op of na 4 Augus tus 1952, zal corresponderen met deze prijs. De bakkers van Dordrecht, Zwijndrecht, Hendrik Ido Am bacht en Dubbeldam hebben be sloten voortaan alleen bakkerij producten te leveren tegen con tante betaling. In een verklaring aan de burgerij van de vier ge meenten zeggen zij, dat het bij de klanten uitstaande geld voor elke bakkerij zulke grote bedra gen beloopt, dat de financiële basis van de bedrijven daardoor in gevaar komt. Voortaan zal r.iet langer dan een week crediet worden gegeven. De bakkers zul len namen en adressen van klan ten, die niet aan hun normale verplichtingen voldoen, aan el kaar doorgeven en niet eerder leveren voor de schuld is be taald. „Wij willen het AVRO-belang helemaal niet schaden, zoals het bestuur suggereert. Integendeel, wij willen van de AVRO een ge zonde vereniging maken met zeggensmacht voor de leden en gezuiverd van een bestuursbeleid, dat volkomen onjuist is", aldus de voorzitter van het actie comité van AVRO-leden, ir. A. Ruijs, uit Bilthoven, op een Dins dagmiddag te Hilversum gehou den persconferentie die vele uren duurde. Het actie-comité is erop uit, aan de hand van gegevens en bewijzen aan te tonen, dat de AVRO niet wordt geleid op een wijze, welke men van een goed bestuur mag verwachten, aldus werd medegedeeld. Nu de weg van overleg met 't bestuur totaal is afgesneden, zej spreker, de comitéleden als kwa jongens zijn weggejaagd, men niets kan doen via microfoon of radioblad en ook de statuten van de AVRO geen kans tot actie geven, doet 't comité een beroep op de pers om langs deze weg velen in beweging te brengen zijn actie te steunen. Het comité wil op deze wijze eisen, dat het dagelijks bestuur van de AVRO zijn mandaat ter beschikking zal stellen en dat in een spoedig te beleggen buiten gewone algemene ledenvergade ring een nieuw bestuur kan wor den gekozen. Het comité ont- De Kabinetsformateur, prof. Beel, deelde gisteravond mede, dat het resultaat van zijn tot dat ogenblik gedane pogingen om een regering te vormen, niét verheu gend was. Hij gaf van zijn pogingen de vol gende uiteenzettinghij wilde zich eerst vergewissen van de stand van zaken zoals die was nadat dr Drees zijn pogingen had moeten opgeven. Toen hij zich een beeld van de ontstane toestand had ge vormd, heeft hij het afgelopen Onder de 350.000 inwoners van Macao heerst grote onrust. Naar gemeld wordt hebben zich rijen van inwoners gevormd op d.c kade, vanwaar ponten naar Hongkong vertrekken. Commentaar leverend op de toestand in Macao verklaarde de Londense „Times" Woensdag, dat „niemand kan voorspellen hoe lang Macao in Portugese handen zal blijven". In de afgelopen 4 eeuwen had China op bijna ieder ogenblik, indien het dat had gewenst, de kolonie kunnen bezetten, doch de Chinezen hebben het gebied tot nu toe aan de Portugezen gelaten, aldus het blad. Volgens het blad was „de ge ringe omvang en de zwakheid" van deze kolonie haar voor naamste verdediging, aangezien het nooit de Chinese trots kwet ste. Aan de grens van China en de Portugese kolonie Macao is het Dinsdagavond en Woensdag morgen vroeg opnieuw tot zeer ernstige schietpartijen tussen Portugese en Chinese soldaten gekomen. Nadat het, sedert de schiet partijen op Vrijdag naar aan leiding van een meningsverschil over de plaats van een prikkel draadversperring, 3 dagen rus tig was geweest en het incident gesloten scheen, ontstonden er Dinsdagavond opnieuw gevech ten. De Portugezen (Oostafri- kaanse koloniale troepen) be manden zware machinegeweren. 1 maal mengde zich nu ook de Portugese kanonneerboot, die in de haven van Macoa ligt, in de strijd. Ook vanaf een Portugees fort nabij de grens werden granaten afgeschoten, die op Chinees gebied ontploften. Gemeld wordt, dat de Chine zen versterkingen sturen naar de garnizoenen op het eiland Lapa, ongeveer anderhalve km ten O. van Macao en naar Pak Sjan Liang, ongeveer 24 km ten N. van de Portugese kolonie. Het licht van de vuurtoren Guia in de haven van Macao is Dinsdagavond opnieuw gedoofd, hetgeen gezien wordt als een teken dat de Portugezen op nieuw de kolonie voor het scheepvaartverkeer met China hebben gesloten. I Volgens de jongste berichten, welke per telefoon uit Macao te Hongkong zijn ontvangen, is het vuren gestaakt. 400 Chine zen, die zich onder de stroom vluchtelingen naar Hongkong bevonden, zijn door de autori teiten aldaar teruggewezen, om dat hun papieren niet in orde waren. Het gebied langs de grens tus sen Macao en China is ont ruimd. Naar verder wordt gemeld zijn een Portugese soldaat en een Chinese vrouw gewond ten gevolge van granaatvuur van Chinese zijde. De reden van het opnieuw uitbreken van de vij andelijkheden is onbekend. Portugese autoriteiten hebben Ook werd een aantal granatenontkend, dat de Portugese ka- gegooid. Na anderhalf uur werd nonneerboo.t „Goncala Velho" het weer rustig. aan de strijd heeft deelgenomen, Woensdagmorgen werd het zoals aanvankelijk was ge- schieten hervat. Voor de eerstemeld. weekend besteed om zich te be raden over de vraag of er een reële kans van slagen aanwezig was indien hij zou trachten met het bestaande richtlijnen-program en dezelfde verhouding wat de toewijzing der zetèls betreft, tot een oplossing te komen. In deze phase behoefde dus geen overleg te worden gepleegd met de frac tie-voorzitter van de V. V. D. Prof. Beel kwam toen tot de conclusie, dat het verantwoord was om op die grondslagen ver der te werken. Er werd geen her opening der besprekingen over de richtlijnen gewenst en de verhou ding 5—5221 bleef eveneens aanvaard. Hiervan uitgaande meende de formateur een aan vaardbaar voorstel te kunnen doen. Hij gaf de vier fractievoor zitters mondeling en schriftelijk de oplossing, welke hem voor ogen stond. Alvorens nu het beeld te ont vouwen, dat hem voor ogen stond, maakte de formateur ons het volgende duidelijk: Er bestaat al jaren een strijd over de afbakening van de taken der departementen van binnen landse zaken en van sociale zaken met betrekking tot de maatschap pelijke zorg. Beide departemen ten hebben zulk een afdeling. Om nu de verwevenheid van de onder havige takken van overheidszorg beter tot haar recht te doen ko men en tevens de behartiging der volksgezondheid op ministerieel niveau te brengen (er is thans een staatssecretaris), stond de formateur voor ogen een minis terie voor Maatschappelijke Zorg en Volksgezondheid. Het ministe rie van Sociale Zaken en Volks gezondheid zou dan voortaan he ten ministerie van Arbeid en So ciale Zekerheid. Prof. Beel legde er de nadruk op, dat hij een dergelijke forma tie ziet als een reële en grote wenselijkheid. Terugkomende op het beeld der zetelverdeling, dat de formateur zich had gevormd, gaf hij de vol gende schets: Partij van de Arbeid: Justitie, Arbeid en Sociale Zekerheid, Fi nanciën, Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en Wederop bouw en Volkshuisvesting. K. V. P.: Algemene Zaken, Bin nenlandse Zaken, Onderwijs, K. en W., Verkeer en Waterstaat, terwijl een keuze zou moeten worden gemaakt tussen Maat schappelijke Zorg en Volksge zondheid en een tweede minister van Buitenlandse Zaken (zonder portefeuille). Hiermede zou worden bereikt, dat de A. R. een financieel-soci- aal-economische post zouden kun nen krijgen, hetgeen hun wens was. A. R.: Economische Zaken en hetzij een ministerspost zonder portefeuille op Buitenlandse Za ken, hetzij Maatschappelijke Zorg en Volksgezondheid. C. H. U.: Oorlog en Marine en Overzeese Rijksdelen. In deze formatie zou de minis ter van Buitenlandse Zaken mèt portefeuille dan partijloos zijn ge weest. De juiste taakafbakening voor Overzeese Rijksdelen zou geschie den in overleg met de betrokken bewindsman. Voor de instelling van een staatssecretariaat voor de vraagstukken der publiekrech telijke bedrijfsorganisatie, de mid denstand en de bezitsvorming zou een persoon uit de K. V. P. wor den aangezocht. Bij de vorige formatie is er een strijdvraag geweest of het wense lijk was vooraanstaande personen uit de vakbeweging in het kabi net te brengen. Te dien aanzien zeide prof. Beel nog, dat de be noeming van ministers een pre rogatief is van de Kroon. Het lag wél in zijn voornemen voor één der posten der Partij van de Ar beid zulk een figuur aan te zoe ken. Prof. Beel zou persoonlijk de leiding van zulk een kabinet op zich hebben willen nemen. Hij vroeg over zijn denkbeeld de medewerking van de fracties en mocht instemmende antwoorden ontvangen van de K. V. P., de A. R. en de C. H. U. De Partij van de Arbeid deelde echter mede, dat zij in dat voor stel een verzwakking zag van haar positie ten opzichte van de toestand van thans. Prof. Beel acht zich in zijn aan vankelijke opzet niet geslaagd en zeide zich nu nader te zullen be raden. De Tsjechoslowaakse minister raad heeft besloten, dat arbei ders niet meer van betrekking megen veranderen zonder toe stemming van de overheid, al dus meldt radio-Praag. Er zal een systeem van iden titeitskaarten voor arbeiders worden ingevoerd, waarop het beroep van de arbeider zal wor den vermeld. De maatregelen zijn genomen cm „de massale vlucht van ar beiders uit mijnen en de zware industrie naar minder zware beroepen" tegen te gaan aldus radio-Praag. veinst zich niet, dat zijn taak niet gemakkelijk zal zijn, maar de duizenden brieven, die onge vraagd zijn binnengekomen doen hopen en verwachten, dat men toch slagen zal. Ir. Ruijs be streed de opvatting van het be stuur, als zou het comité niet het belang van de AVRO op het oog hebben. Het tegendeel is het ge val, aldus de heer Ruijs, momen teel is de macht in handen van enkelen, voornamelijk van voor zitter G. de Clercq, en de AVRO wordt volgens spreken dictato riaal bestuurd. Er is geen verenigingsband, na de gewestelijke besturen houdt de organisatie op en het bestuur regeert zonder zich van de statu ten iets aan te trekken, zo ver volgde hij. Dit acht men ook be wezen door het feit, dat het ont slag van de heer Vogt door de algemene vergadering had moe ten worden gegeven, hetgeen niet is geschied. Wat het conflict met de heer Vogt betreft, zeide de voorzitter van het comité ernaar te streven, dat het bestuur zoals de heer Vogt verzocht heeft eindelijk eens de volle waar heid zal zeggen. Volkomen onjuist noemde men van de zijde van het comité het feit, dat het bestuur steeds meer macht naar zich toe heeft getrok ken. Men vindt voorts, dat vele feiten in het bestuursbeleid dui delijke taal spreken. Statuten wijziging is alleen maar mogelijk, als het algemeen bestuur dat voorstelt. „Van die zijde is ech ter niets te verwachten, dan de laatste wijziging in 1949, aldus de heer Ruijs, toen aan de voor zitter, G. de 'Clercq, een jaarlijkse vergoeding werd toegekend, be dragende ƒ9450. Daarnaast de clareert deze 25.000 aan onkos ten per jaar en hij heeft, ook zijn pensioen van ƒ5000 veilig ge steld. De secretaris ontvangt 3400 per jaar met een pensioen van 2500 in uitzicht. En de bestuursleden accepteerden in 1946 gezamenlijk een uitkering van omstreeks 6000 aan vaca tiegelden, hoewel geen enkele vergadering was gehouden. Men had de norm van 1940 aangehou den, werd desgevraagd van be stuurszijde aan het comité mee gedeeld. Een onjuist bestuursbeleid noemde het comité onder meer ook het aanschaffen van het door de besturen geschonken zaaier beeld aan de gevel der stu dio, waarvoor 1200 bijeen was en dat ƒ29.000 heeft gekost. Tegen vele handelingen van het bestuur uitte het comité verder bezwaren. Het wil thans een grote actie ontketenen door op te wekken tot de oprichting van gewestelijke comité's van actie. Het lid der Tweede Kamer de heer Vorrink (Arb.) heeft aan da minister van buitenlandse zaken, de volgende vragen schriftelijk gesteld: 1. Hee£J de minister kennis genomen van het persbericht, voorkomend in het nummer van de „Volkskrant" van 21 Juli j.l- onder de titel: „Pijnlijke kennis making met vreemdelingenle gioen"? 2. Zo ja, is de minister bereid een nader onderzoek in te stel len naar de daarin gedane mede delingen, inzonderheid voor wat betreft de onmenselijke behan deling waaraan een tweetal min derjarige Nederlanders zou zijn blootgesteld? 3. Indien de mededelingen juist mochten blijken te zijn, is de minister dan bereid tegen de in bovengenoemd artikel gesig naleerde praktijken bij de Fran se regering te protesteren? 4. Indien de mededelingen niet juist mochten blijken te zijn, is de minister dan bereid, dege nen, die verantwoordelijk zijn voor het publiceren van boven genoemd nieuwsbericht, te wij zen op het onverantwoordelijke van een dergelijke publicatie, die de goede verstandhouding tussen twee bevriende mogendheden kan schaden? KOREA In Korea is het weer voor de zesde achtereenvolgende dag slecht. De gevechtsactiviteit te land is hierdoor vrijwel geheel stilgelegd. Er zijn ook geen vliegtuigen der Verbonden strijdkrachten opgestegen. Voor het eerst sinds weken is Maandag te Genève regen ge vallen. Men hoopt, dat het grote aantal zelfmoorden, die men aan de hittegolf toeschrijft, zal af nemen. Voor de derde maal in de af gelopen twee weken heeft men op radarschermen waargenomen, dat de lucht boven Washington vol, niet nader te bepalen vlie gende voorwerpen was. Volgens de burgerluchtvaart dienst verschenen Dinsdagmor gen twaalf voorwerpen tegelijk op het radarscherm. Zij schenen zich met een snelheid van 140 a 190 kilometer per uur in een ge bied van ongeveer 25 km lengte voort te bewegen. De luchtmacht heeft enkele harer „vliegende schotels"-des- kundigen uit Dayton (Ohio) naar Washington ontboden voor een persconferentie. Experts van de Amerikaanse luchtmacht hebben verklaard, dat de recente waarnemingen van de vliegende voorwerpen op natuurkundige verschijnselen be rusten. Generaal-majoor John A. Sam- ford, directeur van de inlichtin gendienst van de luchtmacht, zeide, dat een analyse gedurende zes jaar geen systeem bij deze voorwerpen aan het licht had gebracht, dat „in de verste ver te" op een dreiging van de Ver enigde Staten wees. Generaal Samford wees voorts de theorie, dat de waargenomen „voorwerpen" uit het buitenland of van andere planeten afkom stig zouden zijn, van de hand. Het verschijnsel der bewegen de lichten, die door vliegers wa ren waargenomen, is volgens de generaal vermoedelijk het ge volg van weerkaatsing door kou- de luchtlagen van zoeklichten en I andere lichtbronnen op de bega- ne grond. Voor ongeveer vier honderd van de twee duizend be richten over „vliegende schotels" had men nog geen bevredigende verklaring kunnen vinden. Generaal Samford sprak de be richten tegen, dat de waargeno men „voorwerpen" iets te maken hebben met experimenten van de V. S. zelf. Een woordvoerder van de Ame rikaanse luchtmacht heeft mee gedeeld, dat het grote aantal meldingen van „vliegende scho tels" geen verandering heeft ge bracht in het program van de luchtmacht, die dag en nacht ge reed staat om elk niet geïdenti ficeerd en mogelijk vijandig voorwerp in het luchtruim boven de Verenigde Staten te achter volgen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Weinig verandering. Half tot zwaar bewolkt met en kele verspreid optredende regen buien. Zwakke tot matige wind tussen West en Zuid. Iets hogere temperaturen. VRIJDAG 1 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 8.52 9.28 9.27 10.03 10.07 10.43 10.17 10.53 op onder ZON Juli. 31 5.— Aug. 1 5.01 20.30 2 5.03 20.28 3 5.05 20.26 op ondr: MAAN 20.31 16.05 23.23 17.25 18.33 19.24 0.07 1.11

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1