Egyptenaren wenen niet om Faroeks vertrek De Koningin bakermat der naar de Oranjes Bij de dood van Eva Peron De oorlog in Korea Orange in afivachting Reeds jaren wankelde zijn troon Westduits vakverbond dringt aan op uitbreiding van groente-invoer Regeringscrisis in Bolivia op handen Het is niet de eerste maal, dat Egypte zijn koning heenzendt. Nog in 1917 werd de khedive Abbas Hilmi II uit dit land verbannen en zijn thans 75-jarige weduwe lijdt een kommervol bestaan in de Franse hoofdstad. Welk lot is thans de met zoveel pracht en praal ingehuldigde koningin Narriman Sadek beschoren, die na nauwelijks 14 maanden huwelijksgeluk haar zoveel oudere echtgenoot heeft te volgen naar een onbekend toekomstoord, ergens aan de overzijde van de oceaan? Maar de Egyptenaren wenen niet om Faroek's vertrek. HET VREEMDE VORSTEN LEVEN. Koningin Juliana in Parijs aangekomen De kabinetsformatie VEERSVERWACHT ING HOOGWATER ZON- en MAAN STANDEN. Frankering bij abonnement: s erneuzer. Directeur-Hoof dredac-.^ur I. van de Sande tedactie-adres: Noordstraat55—57 Temeuzen Telefoon 2510 NS 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DINSDAG 29 JULI 1952. 7e Jaargang No. 2098. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pet advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent, iedere regel meer 15 cent Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur De kahwadji (koffiezetter) stookt rustig zijn kleine vuurtje onder het mengsel, dat hij in on mogelijke eierdopjes als „kopjes mokka" aan de man brengt en hij vindt zowaar nog aftrek ook, want zowel de welgestelden met de toerban op het zorgvuldig ge schoren hoofd als de mindere man met het eenvoudige witte kalotje laten zich deze ondefi- niëerbare drank goed smaken. Al is op dit ogenblik de toeloop groter dan gewoonlijk; al slur pend van het hete vocht be spreekt de Egyptenaar op straat de feiten van de dag. Zelfs de Italiaanse mandolinespeler heeft zijn instrument nog niet beroerd. Hij luistert met de koopman in kleine krokodillen, dierhuiden en „echte" Oosterse wapens (made in Germany!) naar de druk ge sticulerende debaters. Faroek is heen... De despoot, die Egypteland regeerde tot veldmaarschalk Naguib onver wacht zijn onbeperkte heerschap pij beknotte, heeft zijn geboorte grond verlaten. Zijn jonge bruid en 6 maanden oude zoon verge zellen hem op deze droeve reis. Een geheel ander vertrek dan dat voor de maandenlange huwe lijksreis door Europa. Het vreemde is, dat velen deze catastrofe voorspelden, toen de vorst z'n huwelijksplannen koes terde en er vele vreemde geruch ten rond deze figuur de ronde deden, maar niemand heeft na de enthousiaste inhuldiging van Narriman Sadek als koningin nog een ogenblik getwijfeld aan de positie van het koninklijk paar. De levenswandel van koning Faroek heeft vele buitenlanders reeds lange tijd verbaasd. Welke monarch kan het zich permitte ren persoonlijk eigenaar te zijn van zes cabarets, en bij één nach telijk spel baccarat 50 millioen francs te verliezen? Faroek is geen afstammeling van de oude farao's. Hij is een Arabier en er klopt ergens iets niet in zijn adelijke afstamming, want onder zijn voorouders be vindt zich een eenvoudig Frans militair, Joseph Sève, uit het ex- peditieleger van Napoleon, dat Egypte veroverde. Zijn troon wankelde reeds ver scheidene malen. In 1942 bij voorbeeld vertrouwde hij op een overwinning van de „As" en ter wijl veldmaarschalk Rommel op dp poorten van Cairo klopte, be noemde hij de anti-Britse Ali Maher tot premier. Al spoedig vonden de Engelsen- een getrou we copie van hun stellingen terug in de uniformjas van een gesneuveld Italiaans opperoffi- cier. Tanks omsingelden het paleis, maar Faroek redde zijn waardigheid door het ontslag van zijn minister-president. REACTIE! De Egyptenaren hebben de handel en wandel van hun vorst niet zonder enig protest getole reerd. De Mohammedaanse Broe derschap oefende openlijk cri- liek uit op zijn levenswijze. Een verblijf in de speelzalen aan de Rivièra in 1950 gaf aanleiding tot een opstandige beweging van het volk. Maar Faroek bezat nog de onbeperkte macht van de middeleeuwse monarchen. Hij wist onaangename publicaties veelal te voorkomen en duistere affaires, waarbij zijn persoon ge moeid was, in de doofpot te laten verdwijnen. De corruptie op de katoen markt twee jaar geleden werd toegeschreven aan vrienden van de koning, maar er is nooit een onderzoek ingesteld om deze mensen te vervolgen. In leger - kringen heerste reeds lang ver bittering, omdat in hoge kringen gezwendeld is bij de munitie-aan kopen, nodig voor de strijd in Palestina. De schuld voor de ver loren oorlog werd alweer geweten aan de hoogste autori teit in den lande. En menigeen geloofde grif de geruchten als zou Faroek voor zijn pleizier Amerikaanse revue- girls in Eva's costuum laten dan sen in zijn paleizen, terwijl de zonen van Egypteland bij gebrek aan ammunitie sneuvelden tegen de Israëlieten. EN DE FELLAH'S? Faroek is heen...De kahwadji lurkt nu aan zijn waterpijp met de lange gummislang. Een blinde man vraagt aan een andere bede laar wat er zal gebeuren met de lapjes grond, die de koning ter gelegenheid van zijn huwelijk schonk aan de arme fellah's. Zou den die arme boeren „landeige naar" blijven of vervalt nu alles weer aan de staat? En de mandolinespeler zegt schuins in de richting van de koopman met de namaakwapens, dat de tijd der grote, rijke heren voorbij is. Rijkdom vergaat, zoals de Karïeense ezeltjes uitsterven, allemaal... En ik sta op het balkon en kijk neer op het vredig tafereel. Maar wat zouden deze kleine luiden kunnen beginnen als ze het eens niet eens waren met Naguib's re gime? De tanks staan nog in de straten van Cairo. Zwaar gewa pende soldaten houden de wacht op elk belangrijk punt. Deze koffiedrinkers hebben geen stem in de onwezenlijke revolutie, wel ke over de Nijldelta heentrok. Gisteren was Faroek nog in de stad en nu is hij heen. De tijd gaat snel. Te snel voor een Egyp tenaar, die opgegroeid is in het langzame tempo van waterpijp, koffie en ezels. Te snel voor het volk, dat voortleefde op een his torie van eeuwen en wellicht meende, dat een monarchie zo onvergankelijk was als de oude, onbeweeglijke pyramiden. Raadselachtig staart de kleine sfinx op de boekenkast mij aan. Faroek is heen. Wat zal de toe komst brengen? (Van de P.A.-correspondent in Cairo.) DE BESTEMMING VAN EX-KONING FAROEK. Het nieuwste jacht van ex- koning Faroek van Egypte, de „Feil El Bichar", is Maandag bij Capri in de golf van Napels aan gekomen. Eerst was gemeld, dat Faroek aan boord was, maar later bleek dit niet juist te zijn. Men geloofde aanvankelijk dat Faroek op de „Feil el Bichar"" was overgegaan van zijn jacht „Mahroessa", waarop hij Zater dagavond uit Alexandrië was vertrokken. Aan boord van de „Feid El Bi char" bevonden zich ongeveer twintig Egyptische zeelieden, die verklaarden, dat zij instructie hadden gekregen, op Capri te wachten op de „Mahroessa", wel ke wellicht later op de dag of heden met de afgetreden vorst zou aankomen. EX-KONING FAROEK OP CAPRI AANGEKOMEN. Ex-koning Faroek van Egypte is Maandag op zijn jacht op het eiland Capri aangekomen. Het gewoonlijk welingelichte Egyptische blad „Al Ahram" ver klaart, dat de afgetreden vorst in Brazilië zal gaan wonen. In officiële Egyptische kringen wilde men dit bericht bevestigen noch tegenspreken. Onlangs werd gemeld, dat Fa roek ongeveer dertig millioen gulden naar Brazilië had laten overmaken. DE TOESTAND IN MACAO. Maandag zijn de onderhande lingen over een regeling van het incident aan de grens van Macao en China voortgezet. Het verkeer tussen Macao en Canton over zee is hervat, het landverkeer via de oude poort ligt nog stil. Aan bei de zijden worden soldaten in stel lingen gereed gehouden. Het ongeveer 18.000 inwoners tellende stadje Orange in de Pro vence, de vroegere Keltische stad Usio, dat onder Augustus de zetel was van een Romeinse kolo nie en een der mooiste steden van Gallië werd, heeft zich opge maakt om „la reine Juliana" te ontvangen. Een telg van het Oranjehuis gaat naar de baker mat van de Oranjes. De tweede vrouw van Hendrik III van Nassau, Claudia van Cha lons, zuster van Philibert van Oranje, vermaakte het prinsdom Oranje in het begin der zestiende eeuw aan Reinier van Nassau, wiens stoffelijke resten zich in de grafkelder in de grote kerk te Breda bevonden, die in 1937 werd geopend. De jonge Reinier sneuvelde in 1544 bij Sint Dizier. Prinsdom en titel werden door hem bij oorlogstestament ver maakt aan zijn neef Willem de Zwijger, zoon van Willem de Rij ke en Juliana van Stolberg. Het prinsdom Oranje werd bij het verdrag van Utrecht in 1713 wel aan Frankrijk teruggegeven, maar het recht op de titel werd daarbij aan Nassau overgedra gen. Een drietal jaren geleden werd voor het eerst de gedachte ge opperd in het oude Romeinse amphitheater van Orange een opvoering te verwezenlijken van Vondels „Joseph in Dothan". Deze opvoering zal nu vandaag een feit worden. ORANGE OVERBEVOLKT. Het kleine stadje is op het ogenblik overbevolkt. Alle hotels zijn bezet. Dat houdt verband met de vierdaagse kunstmanifestatie in het imposante Romeinse amphitheater, welke Zaterdag avond een aanvang nam met een opvoering van Honneggers „Le roi David". Gisteren werd „La damnation de Faust" van Ber lioz opgevoerd en vandaag volgt „Joseph in Dothan", welke slot- uitvoering door koningin Juliana zal worden bijgewoond. Koningin Juliana is Maandag ochtend om half zeven op het Gare du Nord te Parijs aangeko men. Zij werd ontvangen door de Nederlandse ambassadeur mgr. C. G. W. H. baron Van Boet- zelaer van Oosterhout, bij wie zij tot hedenochtend zal blijven. Zij zal zich daarna per trein naar Orange begeven. HET STADJE VERSIERD. Op heel eenvoudige wijze zijn in de straten vele versieringen en „lichtjes" aangebracht. Er is een overdaad van vlaggen en vlaggetjes in de kleuren der bei de landen en daartussen veel oranje. In vele etalages zijn por tretten van onze koninklijke fa milie. Tal van winkeliers hebben hun uitstallingen een Nederlands cachet gegeven met kunsttulpen, boerinnetjes en jongens in een soort Volendams costuums, schil den, étalagepoppen in rood-wit- en blauw avondtoilet en zelfs met Nederlandse opschriften als „Leve de koningin". DE AANKOMST VAN DE KONINGIN. Hedenmiddag om 15.40 arriveert de express-trein te Orange uit Parijs, waaraan het koninklijk rijtuig is gekoppeld. Koningin Juliana zal worden ontvangen door de prefect van Vaucluse, de heer Boisser, de burgemeester van Orange, de heer Balester, de Nederlandse consul-generaal te Marseille en de vice-consul te Orange. In de wachtkamer van het kleine sta tion «al een aantal senatoren en afgevaardigden aan de Koningin worden voorgesteld. Daaronder zal zijn ds oud-president Daladier. Na een ere-wacht te hebben ge ïnspecteerd zal de Koningin naar het stadhuis te Orange rijden. Terwijl alle klokken zullen lui den, zal zij op het balcon ver schijnen. Hierna vertrekt Konin gin Juliana naar de heuveltop van Sint Eutropius, waar zich de resten bevinden van de burcht der Oranges. Daar zal een symbolische eik worden geplant. Om zes uur zal de Koningin zich in het Neder lands consulaat terugtrekken. Een uur later begeeft zij zich weer naar het gemeentehuis, waar aan H.M. documenten zul len worden aangeboden, die be trekking hebben op de geschiede nis van het Huis der Oranjes. Hierna wordt een officieel diner gegeven, dat van betrekkelijk korte duur zal zijn, daar de Ko ningin reeds om half tien in het amphitheater zal arriveren voor het bijwonen van de Vondelop voering. Verwacht wordt, dat deze uitvoering om ongeveer half één des nachts zal zijn afgelopen, waarna de Koningin naar Avig non zal vertrekken. Zij zal de nacht in de prefectuur aldaar doorbrengen. Woensdag zal het bezoek aan Avignon een meer intiem en min der officieel karakter hebben. Koningin Juliana zal het kasteel der pausen bezoeken. De schooljeugd van Oraijge zal een ballet uitvoeren, „Het kind van Oranje". Na een erewacht van het zevende regiment genie te hebben geïnspecteerd, zal de koningin uitgeleide worden ge daan door de prefect van Vau cluse. Zij vertrekt per auto en zal nog enige dagen incognito in Frankrijk verblijven, om waar schijnlijk Zaterdag met de beide jongste prinsesjes, die zoals be kend hun vacantie in Frankrijk doorbrengen, terug te keren. Het Westduitse vakverbond heeft de minister van landbouw, urof. Niklas, verzocht de invoer van groenten te vergroten om een stijging der prijzen te voor komen. De prijzen voor bonen, erw ten, bloemkool en augurken zijn volgens het vakverbond reeds sterk gestegen als gevolg van de door het ministerie ingestel de beperking van de invoer uit Nederland. Het stoffelijk overschot van mevrouw Eva Duarte Peron is thans opgebaard in haar werk kamer van het ministerie van arbeid te Buenos Aires. Het was in dit zelfde vertrek, dat zij thans zestien maanden geleden haar eerste koninklijke gast begroette: prins Bernhard der Nederlanden. Omringd door talrijke ministers en getrouwen en gekleed in een goudkleurig satijn toilet, het blonde haar strak naar achteren gekamd, trad mevrouw Peron de prins en zijn klein gevolg tege moet in het in Spaanse stijl opge trokken werkvertrek, waarin ro zen en orchideeën overvloedig prijkten. Naast elkander gezeten op een sofa in gobelinstijl voer den de prins en mevrouw Peron een langdurig gesprek, dat voor een groot deel haar sociale werk zaamheden tot onderwerp had. Achter de sofa hingen levens grote portretten van de president en zijn echtgenote. Haar portret was ook geschilderd op de rug leuningen van de grote leren zetels. Het lijdt geen twijfel, dat dé prins en zijn gezelschap toen zij op 3 April van het vorig jaar van Montevideo naar de Argentijnse hoofdstad vlogen, ervan over tuigd waren, dat het bezoek aan dit land het moeilijkste zou zijn. Evenmin is het echter aan twij fel onderhevig, dat president Peron zich een goede gastheer en mevrouw Peron zich een zo mo gelijk nog betere gastvrouw heeft getoond. De eerste ontmoeting tussen Eva Peron en de prins vond plaats in de werkkamer, waarin zij thans ligt opgebaard. Men mocht deze ontmoeting met recht beschouwen als een „verkennen" tussen beide par tijen. De prins, die mevrouw Peron nog nimmer tevoren had ontmoet, tastte volkomen in het duister over de wijze, waarop ?ijn gastvrouw hem tegemoet zou treden. Voor mevrouw Peron gold hetzelfde. Personen uit haar naaste omgeving vertrouwden ons later toe, dat zij bevreesd was geweest, dat de prins haar enigszins „uit de hoogte" zou.be handelen. Dat bleek ook wel uit haar reacties op vragen, die de prins haar stelde. Enigszins agres sief merkte zij op, dat de prins niet vergeten moest, dat zij de vrouw was van de leider der decamisados (hemdelozen) en dat zij dat als een eer beschouwde. Met trots in haar stem vertelde ze ook, dat de Argentijnse minis ter van arbeid, die bij het ge sprek aanwezig was, 36 jaar in een fabriek achter de machine had gestaan. „Hij weet hoe het moet" zei mevrouw Peron. De prins luisterde met grote inte resse naar de uiteenzettingen van zijn gastvrouw. Slechts één ogen blik dreigde een critiek ogenblik. Dat was toen mevrouw Peron felle critiek uitoefende op de ver tegenwoordigers van de pers. Onmiddellijk repliceerde de prins en zeide, dat hij kennelijk andere opvattingen over journalisten had dan zij. Mevrouw Peron zweeg een ogenbiik. Toen bracht zij het gesprek weer op haar sociale in stellingen. Later zei de prins tot de A.N.P.-verslaggever, die hem op deze tocht volgde: „Ik ben van mening, dat men iedereen kan ontmoeten en met iedereen kan spreken, mits men op de es sentiële punten slechts duidelijk laat merken waar men staat-" Deze opmerking van de prins heeft de verstandhouding met Eva Peron echter niet vertroe beld. Integendeel, na het eerste De onderhandelaars van de Verenigde Naties hebben Maan dag, de tweede dag van de onder breking van een week, die zij een zijdig hebben aangekondigd, te kennen gegeven, d»t zij niet van plan zijn te antwoorden op een lange boodschap van generaal Nam II, het hoofd van de com munistische delegatie. In deze boodschap, die Zondagavond werd verzonden, werden de ge allieerde onderhandelaars be schuldigd van pogingen om een vrede in Korea te verhinderen. Vliegtuigen van vliegdeksche pen hebben Zondag opnieuw Noord-Koreaanse krachtstations aangevallen en beschadigd. Een fabriek van zink werd vernield. De activiteit aan het front wordt belemmerd door regen en modder. Radio Peking heeft Maandag de Verenigde Staten beschuldigd van schending van de Chinese souvereiniteit door het houden van oefeningen met vliegtuigen tussen 21 en 25 Juli langs de Chi nese kust tegenover Formosa. In de uitzending werden de oefenin gen een onderdeel van de Ameri kaanse „avontuurlijke politiek om de Koreaanse oorlog uit te breiden" genoemd. Prof. Beel heeft Maandagmid dag een gezamenlijke bespreking gehad met de vier fractieleiders. Er ligt nog een concept-rege ringsprogram op tafel, dat dr Drees heeft opgesteld en waar mede de fractieleiders zich heb ben verenigd. De onderhavige besprekingen gingen dan ook wel in hoofdzaak over de zetelverdeling. Aan de persoonskeuze is de formateur immers nog niet toe. Hierna zullen de fractieleiders zich waarschijnlijk willen bera den, eventueel in overleg met hun fracties. gesprek was het ijs gebroken en deed zij alles, wat in haar macht was, om het verblijf van de prins zo aangenaam mogelijk te maken. Opvallend was ook, dat alle kranten na deze eerste ontmoe ting in de werkkamer van het ministerie van arbeid in toene mende mate aandacht aan het bezoek van de prins begonnen te schenken. Opvallend was het in die dagen welk een grote activiteit me vrouw Peron bleek te kunnen ontplooien. Niets was haar teveel om de prins te tonen welke so ciale verbeteringen onder het regiem van generaal Peron tot stand waren gekomen. Zij toonde de prins de nieuwe ziekenhuizen, de kinderbewaarplaatsen en de tehuizen voor werkende meisjes en ging hierbij zo in details, dat zij zelf niet vergat de prins de kwaliteit van de matrassen in deze instellingen aanschouwelijk te tonen. Ondanks deze vitaliteit was het de prins en zijn gezel schap echter niet ontgaan hoe bleek mevrouw Peron er uitzag. Reeds toen zei men tot elkander, dat haar gezondheid te wensen overliet. Niet echter Eva Peron was het, die toen ziek werd, maar prins Bernhard. De prins kreeg een lichte aanval van, bronchitis. Mevrouw Peron omringde hem met zorg, liet hem behandelen door de minister van onderwijs, Prof. San Martin, en haalde zelfs warme kledingstukken van haar man te voorschijn. Kennelijk ont roerd was zij, toen prins Bern hard haar mededeelde, dat haar het grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau was toegekend. In haar antwoord zeide zij deze on derscheiding te aanvaarden „niet voor mijn nederige persoon, maar voor ons prachtige Argentijnse volk-" Argentijnse autoriteiten zeiden ons zich niet te kunnen herin neren, dat enige gast door de Perons met een dergelijk grote hartelijkheid was ontvangen als prins Bernhard in Argentinië ten deel viel. Toen prins Bernhard later, na zijn bezoek aan Chili, van Buenos Aires naar Nederland vertrok, was Eva Peron aanwezig op het vliegveld. Zij overhandigde hem twee pakjes. In het ene bevond zich een lijvig document, waarin mevrouw Peron haar zienswijze over de onteigening van het be kende blad „La Prensa" gaf. De prins had dit onderwerp" ter sprake gebracht en had gezegd, dat deze zaak alom ter wereld zeer ernstig werd opgevat. „Men zal mij hier thuis zeer zeker over vragen" had de prins gezegd. Het document was het antwoord van mevrouw Peron. Bij het tweede pakje gaf zij een verkla ring. „Dit is het eerste verjaar dagsgeschenk, dat Peron mij heeft gegeven. Het heeft nauwe lijks enige waarde. Uw vrouw is over een paar dagen jarig. Ik zou het op prijs stellen, als u dat haar wilt geven als bewijs van mijn genegenheid." Een maand geleden, op de ver jaardag van de prins, arriveerde een ander geschenk op paleis Soestdijk. Het was een gouden sigarettenaansteker, het verjaar dagspresent van mevrouw Peron. Het ging vergezeld van een per soonlijke brief, waarin zij zeide, dat het haar aanzienlijk beter ging. Een paar dagen geleden arri veerde wederom een schrijven op Soestdijk. Ditmaal was het presi dent Peron, die de prins schreef. Uit het schrijven bleek, dat men de toestand thans minder gun stig beoordeelde. Thans is Eva Peron overleden. Onder de talrijke souvenirs van zijn Zuidamerikaanse reis be waart de prins een portret van Eva Peron, waarop zij met naar forse handschrift heeft geschre ven: „Al Principe Bernardo, con gran afecto" aan Prins Bern hard, met grote toegenegenheid. WILDE TONELEN. Vijf personen zijn omgekomen en 2.000 werden gewond bij de eerste wilde wedloop van een half millioen Argentijnen, die het stoffelijk overschot van Eva Pe ron wilden zien, dat ligt opge baard in het ministerie van ar beid te Buenos Aires. De voormalige onderminister voor het leger, generaal Juan Esteban Vacca, is naast de kist aan een hartverlamming over leden. Drie vrouwen en een poli tieman kwamen in het gedrang om. Vele gewonden zijn vrouwen en kinderen. Tienduizenden, meest mannen en vrouwen in werkkleding, trok ken langs de kist. Vandaag wordt het stoffelijk overschot naar het hoofdbureau van het algemeen vakverbond overgebracht. Er zullen dan mili taire eerbewijzen worden ge bracht, die normaliter slechts worden gebracht aan een over leden president in functie. Het algemeen vakverbond, dat een staking van twee dagen had uitgeroepen ten teken van rouw, heeft de staking met een dag ver lengd. Verschillende artikelen, ook voedingsmiddelen, zijn moei lijk te krijgen. Het parlement heeft een wet aangenomen, op grond waarvan 26 Juli voortaan een nationale rouwdag zal zijn. In het gehele land zal dan het werk worden neergelegd. Zolang de huidige zitting van het parlement duurt tot 30 September zal aan het begin van elke vergadering een minuut stilte worden be tracht. Het komende jaar zullen, naar de regering heeft besloten, slechts postzegels met de beelte nis van Eva Peron worden ver kocht. Het ministerie van onder wijs heeft voorgeschreven, dat in alle scholen van het land een por tret van de overleden presidents vrouw wordt opgehangen* waar voor elke morgen bloemen moe ten worden neergelegd. Meer dan 15.000 bloemisten hebben ongeveer honderd mil lioen bloemen gebruikt voor de vervaardiging van kransen voor de overledene. De voorraden bloemen van de kwekers in Buenos Aires en om geving waren onvoldoende, maar ook de voorraden in naburige plaatsen waren spoedig uitgeput. De regering moest een maxi mum-verkoopprijs vaststellen om speculatie tegen te gaan. Telegram van deelneming van H. M. de Koningin. H. M. de Koningin heeft aan de president van Argentinië, de heer Peron, een telegram van deelne ming gezonden naar aanleiding van het overlijden van zijn echt genote. Namens Prins Bernhard is ten huize van de thans ontslapene een krans bezorgd. Onze gezant in Buenos Aires, de heer B. Kleijn Molekamp, bracht een bezoek van rouwbe klag bij de Argentijnse minister van buitenlandse zaken. De Ne derlandse regering zond boven dien een krans. De Nederlandse gezant zal onze regering verte genwoordigen bij de begrafenis, welke heden plaats heeft. In de Boliviaanse hoofdstad La Paz is het onrustig. Er hebben zich verscheidene schermutselingen voorgedaan tussen politie en leger, nadat een majoor van de politie de adjudant van president Victor Paz Estensoro na een persoon lijke twist in een nachtclub had doodgeschoten. Radio-La Paz heeft een ver klaring van president Estensoro uitgezonden, waarin deze tot kalmte maant. Waarnemers ge loven dat een regeringscrisis op handen is. JOEGOSLAVIË EN DE SOWJET-UNIE. De Joego-Slavische ambassa deur in Canada, Rajo Ejermano- vic, heeft in een interview te Vancouver verklaard, dat zijn land een aanval van de Sowjet- Unie op ieder land als een aan val op zichzelf zou beschouwen. „Wij weten wat de Sowjet-Unie en de Sowjet-politiëk werkelijk zijn en wij weten, dat de Sowjet- Unie haar agressie niet zou be ëindigen met een aanval op een enkel land. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Minder buien. Veranderlijke bewolking met enkele buien. Matige wind uit Westelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. WOENSDAG 30 JULI. Breskens Terneuzsn Hansweert Walsoorden v.m. 6.50 7.25 8.05 8.15 n.m. 7.06 7.41 8.21 8.31 op onder ZON Juli. 29 4.57 20.34 30 4.58 20.33 31 5.— 20.31 op onder MAAN 13.22 22.34 14.43 22.54 16.05 23.23

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1