De achtergrond van de Egyptische staatsgreep De zaak-Bekaert Wat brengt DE RADIO? De verkeerde vrouw Herziening Invaliditeitsverzekering Staking bij suikerbedrijven op Oost-Java Uitslag radioprijsvraag van het Ned. Roode Kruis Nederlandse kustvaarder gestrand Rijnaak uit IJsselmeer Limburgse mijnwerker in België verongelukt MALIK De Koningin ontvangt Franse padvinders „Meteor" m zee gestort BEPERKING VAN EMIGRATIE NAAR AUSTRALIË gelicht INDIA EN KASJMIR. Nieuw plan voor defensie van het Midden-Oosten Joegoslavische arbeiders naar West-Europa Bloembollenuitvoer naar West-Duitsland DE KONINGIN GAAT NAAR ORANGE Botsing tussen Braziliaanse vliegtuigen Nieuwe aardschokken in Califomië TUNESIE Ontploffing in springstoffenfabriek De „Dromedaris" wordt niet gesloopt TWEEDE BLAD Vrijdag 25 Juli 1952 7e Jaargang No. 2095 Soc. Econ. Raad zal adviseren Auto reed tegen trein op onbewaakte overweg Oorspronkelijke roman door Maartje Zeldenrijk AGENDA DE VRIJE ZEEUW Het schijnt grond van het aftreden van premier Hoessein Sirry Pasja, op Zondag j.l. bestond uit de onenigheid tussen ontevreden officieren van het Egyptische leger enerzijds en de legerlei ding en hoge beambten van het ministerie van landsverdediging anderzijds. Vernomen wordt dat deze twisten een week geleden hun hoogtepunt bereikten. Gemeld wordt dat de ontevre den Egyptische officieren en het schijnt dat zij de meerder heid van het Egyptische offi cierenkorps omvatten met ongerustheid de toenemende politieke onzekerheid in Egyp- dat de achter- te en het doen afbrokkelen an de kracht des lands in onder en pogingen om Ten overstaan van notaris mr B. Grootenboer te Den Haag werden Donderdag de winnaars aangewezen van de radioprijs- vraag van het Ned. Roode Kruis. De hoofdprijs, een Morris Mi nor, viel ten deel aan Y de Vries—De Vegt te Haulerwijk (Fr.)de 2e prijs (woningin richting) ging naar mevrouw Van Voorst van Beest te Huis ter Heide en de derde prijs (kle ding voor een gezin) kreeg me vrouw C. M. Amptmeijer—Ven- nik, Den Haag. Er waren 321.548 inzendingen 'binnengekomen. linge twisten aan de macht te komen, aan zagen De gemoederen liepen hoog op een 14 dagen geleden te Cairo gehouden bijeenkomst van de Egyptische officiers- club, uitgeschreven om een nieuw bestuur te kiezen. Een gedeelte der leden, om vattende de ontevredenen, stemde voor de verkiezing van generaal Naguib. Doch veld maarschalk Haidar Pasja, op perbevelhebber der Egyptische strijdkrachten en als zodanig ere-president der officiersclub, wist de verkiezing van generaal Naguib ongedaan te maken. De woedende officieren-aanhan gers van laatstgenoemde ver klaarden thans dat de verkie zing van een bestuur hunner club moest geschieden overeen komstig de reglementen der club. Tevens ontstond een bewe ging om veldmaarschalk Haidar Pasja ook als opperbevelhebber der Egyptische weermacht ter zijde te schuiven Premier Sirry Pasja bevroedde dat zich een ernstige toestand aan het ontwikkelen was. Toen het hem niet mogelijk bleek de man zijner keuze door koning Faroek tot minister van oorlog te doen benoemen, gaf hij de voorkeur aan af te treden. Als gevolg van een defect aan de stuurinrichting is de Neder landse kustvaarder „Orion" bij St. Marguerite op de Bretonse kust gestrand. De bemanning van 5 is gered. Het vaartuig had nog getracht de haven van Labor-Wrach bin nen te lopen, manoeuvrerend met zijn 2 schroeven. Het schip meet 169 ton en is op een rots gelopen. Het was op weg van Cherbourg naar de spaanse havenstad La Coruna. Het is nog niet bekend wie de eigenaar is van de „Orion". In Delfzijl hoort een schip van die naam thuis, maar deze kust vaarder is groter dan 169 ton en heeft ook een grotere tonna ge. Bovendien varen beide sche pen thans in de Oostzee, aldus deelde de firma mee. Een ander schip, dat de naam „Orion" draagt vaart voor de K.N.S.M. en meet 1962 ton. De 36-jarige mijnwerker W Franssen uit Vaals, werkzaam in een Belgische mijn bij Luik, is in de nacht van Dinsdag op Woensdag door vallend gesteen te getroffen. Hij overleed kort daarna. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 1 kind. De geest op het hoofdkwar tier van de leiders der staats greep en de indruk van de ont wikkelingen in de afgelopen 1' uur is dat het leger voornemens is „tot zaken te komen" en dat he vastberaden naar de verwe zenlijking van zijn doeleinden zal streven. De Sowjet-afgevaardigde bij de V. N. Jacob Malik, die zijn reis naar de Sowjet-Unie heeit uitgesteld en daardoor aanlei ding gaf tot geruchten over een op handen zijnd bestand in Ko rea, heeft verklaard dat hij op of omstreeks 12 Augustus zal vertrekken. Hij zei dat hij zijn vacantie had uitgesteld in verband met de familieomstandigheden van zijn plaatsvervanger Tsarapkin, die op het ogenblik met vacan tie in de Sowjet-Unie is. Een groep Franse padvinders, die op het ogenblik in ons land kampeert, is Donderdagmorgen door de koningin op het paleis Soestdijk ontvangen. Onder de Franse padvinders bevinden zich 2 zonen van graaf De Pillot de Coligny, een afstammeling van admiraal Gaspard de Coligny. De kustwacht van Ramsgate heeft Donderdagmorgen om half twaalf gemeld, dat 200 mijl ten oosten van Cromer een „Meteor" in zee is gestort, aldus meldt het kuststation „Norhfo- reland radio". -Nader wordt gemeldt dat de vlieger zich in een rubberboot bevond. Australië zal het aantal im migranten, dat het volgende jaar het land zal mogen bin nenkomen, halveren. Dit word- gedaan om het aantal sedert de oorlog toegelaten immigranten gemakkelijker te doen assimile ren, aldus heeft de Australische minister voor immigratie, Holt, Donderdag meegedeeld. In 1953 zullen nu 80.000 im migranten worden toegelaten. Ook de immigratie gedurende de rest van dit jaar zal enigs zins worden beperkt. Dit be sluit is genomen „na een alge mene beschouwing van de Australische financiële en eco nomische toestand", aldus Holt. De beperking zal van kracht blijven totdat duidelijker zou zijn, hoe de Australische econo mie zich zou ontwikkelen na 't huidige „moeilijk stadium". 4 Woensdagmiddag is het ge lukt met een hijskraan om de gezonken rijnaak „Maria" groot 718 ton uit het IJsselmeer 12 km van Lemmer, te lichten De rijnaak was echter zo lek, dat de pompen moesten door draaien. Met 2 sleepboten is de aak naar Lemmer gebracht en aan de grond gezet. De „Maria" heeft 10 dagen onder water gelegen. Het ber gingswerk is verricht door de N.V. voorheen gebr. Goedkoop te Amsterdam. De Belgische Kamer is met vacantie gegaan na een rumoe rige vergadering, waarin de so cialisten Spaak en Spinoy de minister van justitie, Pholien, interpelleerden over de schor sing van de Gentse procureur- generaal Bekaert. Bekaert is voor 1 maand ge schorst wegens zijn houding in het onderzoek naar de aanslag op de ijzertoren. De oppositie verweet Pholien deze maatregel in felle termen, doch aan het einde van de vergadering nam de Kamer een motie van ver trouwen in de minister aan. De oppositie stemde tegen. Spaak zowel als Pholien zeiden in hun redevoeringen, dat 't wenselijk zou zijn het onderzoek naar de aanslag te heropenen. (Bekaert heeft in de jaren 1948 tot 1951 enige colleges ge geven aan de univerisiteiten van Leiden, Groningen en Utrecht) Vertegenwoordigers van India en Kasjmir, dat 4 jaar geleden tot de Indische unie toetrad, rijn overeengekomen de dynas tie van de maharadja van Kasj mir af te schaffen en te vervan gen door een staatshoofd, dat op voordracht van de wetgeven de vergadering van Kasjmir door de president van India zal worden erkend. Men verwacht, dat de regent van Kasjmir, de 20-jarige kroon prins Karan Singh, zal worden gekozen als eerste staatshoofd (met een ambtstermijn van vijf jaar). Premier Nehroe noemde Don derdag in het Indische parle ment de bereikte overeenkomst „zeer bevredigend" en in over eenstemming met de wensen van het volk van Kasjmir en de grondwet van India. Aangaande het geschil tussen Pakistan en India over Kasjmir meldt A.F.P. uit New Delhi, dat India bereid is besprekingen te voeren over nieuwe voorstellen van Graham, de V. N.-bemidde- laar, voor de demilitarisatie van Kasjmir. India heeft echter voorgesteld de conferentie in New Delhi en niet in Genève te houden. De bestuurder van een auto, die in de richting Meppel reed, wilde Woensdagavond de onbe waakte overweg op de Havel- berg nog passeren, terwijl de flikkerlichten al het rode licht toonden. Op hetzelfde moment passeer de de electrische trein, die om 19.18 uur uit Steenwijk naar het westen des lands was vertrok ken. De auto werd door de trein gegrepen en een 25-tal meters weggeslagen. De bestuurder, de heer F. M. de B. werd uit de wagen geslingerd en zwaar ge wond naar het ziekenhuis ver voerd. De trein werd licht be schadigd en had 15 minuten vertraging. De Kamer nam voorts de wet De Gryse aan. Deze wet mach tigt de minister van financiën tot transacties met personen, die wegens collaboratie tot schade vergoeding zijn veroordeeld. De oppositie stemde opnieuw te gen. Volgens de Syrische pers, die welingelichte kringen aanhaalt, hebben de Britse en Amerikaan se regeringen haar vertegen woordigers in de Arabische lan den opdracht gegeven de be studering v£tn het plan voor de defensie van het Midden-Oos ten met de regeringen der Ara bische landen te hervatten op de grondslag van een nieuw ontwerp. De Britse en Amerikaanse ver tegenwoordigers zouden de vol gende week stappen bij ge noemde regeringen doen. 371 Joegoslavische arbeiders zullen, ingevolge door de inter nationale arbeidsorganisaties getroffen regelingen, gedurend 18 maanden in W.-Europese fa brieken te werk worden gesteld om hun technische vaardigheid te vergroten. 24 Hunner zijn naar Zwitser land vertrokken waar zij gedu rende 6 maanden zullen wer ken. 20 Anderen zijn naar Ne derland vertrokken, waar zij bij scheepsbouwbedrijven gaan werken. 44 Westeuropese voorlieden zullen Joegoslavische fabrieken bezoeken en de arbeiders tech nische voorlichting geven. De Westduitse autoriteiten hebben een bedrag van 11,8 millioen mark beschikbaar ge steld voor de invoer van bloem bollen uit Nederland. Zoals onlangs reeds werd mee - gedeeld, heeft de regering aan de Soc. Econ. Raad advies ge vraagd over de wijzigingen, wel ke in verband met de tot stand te brengen wetttelijke regeling van de ouderdomsvoorziening in de invaliditeitsverzekering dienen te worden aangebracht Aan het schrijven, dat tot de S.E.R. gericht is, was een nota toegevoegd, waarin o.m. de vol gende vraagpunten werden ge steld: 1. Dient de invaliditeitsverze kering beperkt te blijven tot loontrekkenden? 2. Indien deze vraag bevesti gend wordt beantwoord, ver dient het dan aanbeveling de mogelijkheid tot vrijwillige ver zekering te openen voor zelf standigen? 3. Dient de invaliditeitsverze kering een individueel of col lectief karakter te hebben? 4. Indien een dergelijke verze kering een collectief karakter zou moeten hebben, is het dan wenselijk, dat zij een zekere tijd nawerkt en is het dan wenselijk Bij de meeste suikerbedrijven in Oost-Java is staking uitge broken, nadat de vakbond had geweigerd de beslissing van de centrale commissie ter beslech ting van arbeidsgeschillen te aanvaarden. In deze beslissing werd ge zegd, dat de suikermaatschap pijen dit jaar niet verplicht zijn lebaranpremies uit te keren, doch dat volstaan mag worden met het verstrekken van voor schotten. De vakbond betoogde, dat de staking nu niet gericht is tegen de werkgever maar te gen de officiële centrale com missie. De woordvoerder van het mi nisterie van voorlichting sprak duidelijk zijn afkeuring tegen over de houding van de leiders der staking uit. Het is nog niet bekend of de regering, die zelf 250 millioen in de suiker ge ïnvesteerd heeft, de in liquidatie zijnde S.O.B.-regeling zal toe passen. De staking komt op een Het kabinet der koningin deelt mede, dat de voorgenomen reis van de koningin naar Oran ge doorgang zal vinden. H. M. vertrekt Zondagavond per trein uit Amsterdam. De koningin reist in haar eigen rij tuig, dat aan de trein zal wor den gekoppeld. Zoals bekend, zal H. M. in Orange in 't „Theatre Antique" de opvoering van Vondels „Jo seph in Dothan" bijwonen. zeer critiek ogenblik van de suikercampagne, hetgeen grote schade kan veroorzaken. Men had verwacht, dat, in dien deze staking niet was uit gebroken. de opbrengst van de suiker de binnenlandse behoef te zou dekken. 18 Personen zijn omgekomen bij een botsing tussen een 2- motorig oefentoestel en een B 17 Superfort, welke zich in de omgeving van Recife heeft voorgedaan. De toestellen die behoorden tot de Braziliaanse luchtmacht en aan opleidingsoefeningen deelnamen, zijn in zee gestort. Het 2-motorige toestel met zijn 8 inzittenden is dadelijk ge zonken. De B 29 waarvan 4 van de 14 inzittenden gebruik heb ben kunnen maken van hun valscherm, dreef nog enige ogenblikken. de mogelijkheid van vrijwillige verzekering te openen voor ex- verzekerden? 5. Indien vraag 1 ontkennend wordt beantwoord, in hoeverre dient de invaliditeitsverzekering dan uitgebreid te worden tot, buiten de kring der loontrek kenden? 6. Dient ongeacht de vraag of vraag 1 ontkennend word beantwoord een sstelsel van loon- of inkomensgienzen te worden toegepast'; 7. Dient het huidige invalid! teitsbegrip gehandhaafd te blij ven of dient aansluiting gezocht te worden bij het systeem der ongevallenverzekering 8. Moeten de wachttijden wor den toegepast? 9. Welk stelsel dient te wor den gekozen voor het bepalen van het bedrag der uitkering? a. Een stelsel waarbij de hoogte der uitkering af hankelijk is van het aantal en de waarde der betaalde premiën of van de verzeke- ringsduur b. Een stelsel met uniforme uitkeringen; o. Een stelsel;, waarbij de hoogte van het inkomen en met de mate van arbeids ongeschiktheid, d. Een stelsel, hetwelk berust op een combinatie van de a tot en met c gegeven mo gelijkheden. 10. Dient het recht op inva- liliteitsrente te eindigen bij het bereiken van de 65-jarige leef tijd? 11. Op welke grondslag dient de premie te worden vastge steld? 12. Verdient het aanbeveling bij de invordering te zoeken naar een combinatie met ande re takken van verzekering? Te Tehachapi, het stadje in Californië dat in het begin van deze week door een aardbeving werd geteisterd, zijn opnieuw krachtige aardschokken waarge nomen. De voorgevels van ver scheidene reeds beschadigde huizen stortten in, tengevolge waarvan 27personen verwon dingen opliepen. Volgens geleerden is de eerste aardbeving, waarbij in Zuid-Ca- lifornië 12 personen om het le ven kwamen en een schade van 100 millioen dollar werd aange richt, veroorzaakt door een aardverschuiving in de rotslagen over een lengte van meer dan 40 km. Volgens Tunesische nationa listische kringen heeft de bey van Tunis telegrafisch de Fran se president meegedeeld, dat hij premier Bakkoesj niet zijn ver trouwen heeft geschonken voor het aanbrengen van veranderin gen in het door Frankrijk voor gestelde hervormingsprogram. In gezaghebbende Franse kringen kon men dit bericht be vestigen noch tegenspreken. Men wees echter op het feit, dat de bey, die reels in het open baar zijn vertrouwen Donder dag bij een wekelijkse plechtig heid heeft hernieuwd. Door een ontploffing in een springstoffenfabriek in Guare- tingueta in Brazilië zijn Woens dag negen arbeiders om het le ven gekomen. Eén arbeider werd op slag gedood, de anderen over leden later aan de bekomen verwondingen. De oorzaak van de ontploffing is niet bekend. 3 Studenten van de techni sche hogeschool te Dresden zijn door 'n Oostduits gerechtshof tot 10, 7 en 5 jaar eenzame opslui ting veroordeesld wegens sabo tage, spionnage en aanhitsing tot oorlog, bedreven voor reke ning der imperialistische mo gendheden. 51) Nadruk verboden. Even sloot hij de waterpomp aan, waardoor de snelheid iets zakte. Maar een wenk aan de stoker was voldoende om het vuur nogmaals van voedsel te voorzien en toen klonk er opeens een gejuich in de hal. De wijzer van de snelheidsmeter had het hoogste punt bereikt: 190 kilo meter. Hier stokte de wijzer, zo dat men er uit kon opmaken, dat de snelheid in werkelijkheid nog hoger was, dichter bij de 200 dan bij de 190 kilometer. Gedurende vijf minuten liet Jan de machine op volle toeren lopen. Het was een oorverdovend lawaai en de machine schudde en sprong zo erg, dat de arbeiders in de hoek vreesden, dat hij van de rollen zou schieten. Maar niets van dit alles gebeurde. De wijzer bleef constant bij de 190 kilo meter en Jan haalde nu een zak doek uit zijn zak om het zweet af te wissen. Toen keek hij op zijn horloge, liet even de stoom fluit werken, ten teken, dat het genoeg was en sloot toen de stoomschuif weer af. Onmiddel lijk nadat de machine tot stil stand was gekomen, sprong er een ingenieur op de machine, die enkele aanwijzingen kreeg. Toen stapte Jan naar beneden. Nogmaals ging er een luid ge juich op en Jan had handen te kort, om ze allemaal te drukken. De vinding was geslaagd, de ke tel had de hoge spanning uitge houden en de machine had een snelheid bereikt, die bijna dertig kilometer hoger was dan die van de snelste Amerikaanse locomo tief. Van der Ham sloeg de uitvin der op de schouders en zei: „Jan, jongen, dat is een uitvinding, waarover men in de wereld ver steld zal staan. We zullen voor lopig de snelste locomotieven ter wereld kunnen bouwen en de sterkste ketels. Kom mee, jon gen, daar gaan we wat op drin ken, want dit is de moeite waard. Een paar dagen later stond er een verslag in de couranten van de geslaagde proef, terwijl alle bladen een groot portret publi ceerden van de uitvinder, inge- De „Dromedaris", het model op een derde van de ware groot te van het schip, waarmee Van Riebeeck in 1652 in Z.-Afrika landde en dat werd gebruikt tijdens de feestelijkheden te Kaapstad, zal niet worden ge sloopt. Het schip wordt gestation- neerd op het vlootstation te Gordonsbaai en zal worden ge bruikt voor opleidingsdoelein- i den. nieur Reising, en natuurlijk ook van de vinding zelf. Het gevolg was, dat Jan de dagen, die daar op volgden, overstelpt werd met aanbiedingen van firma's uit de gehele wereld en zelfs het aan bod van de Zwitserse fabriek werd nog overtroffen door een Duitse en Amerikaanse maat schappij. Maar Jan was vast be sloten de uitvinding niet naar het buitenland te verkopen en liet een bericht in de bladen opne men, dat de vinding inmiddels al aan een Nederlandse fabriek was verkocht. Dit was wel niet het geval, maar Jan was al half besloten de vinding in de fabriek te laten, waar ze ontstaan was- Ongeveer een week later had er een aandeelhoudersvergade ring plaats, waarbij ook ingenieur Reising tegenwoordig was. Hij zette zijn vinding uiteen en ver telde tevens van de aanbiedin gen, die hij had gekregen. Hij voegde er tenslotte aan toe, dat hij bereid was zijn vinding te verkopen aan de N.V. Van der Hams machinefabrieken, mits de koopsom redelijk zou zijn. De vergadering duurde de ge hele dag. Toen was de N.V. eige-, naresse geworden van Reisings uitvinding. Jan kreeg een half millioen in contanten en een half millioen in aandelen. Door zijn vinding was hij mede-eigenaar geworden van de fabrieken en na Van der Ham de grootste aan deelhouder. Bovendien was hij nü een rijk man. Nog geen jaar, nadat hij afgestudeerd was en de ZATERDAG 26 JULI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.: 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.35 Waterstanden; 10.00 Causerie; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.35 Piano; 12.00 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Kin dervertelling; 13.45 Gram.; 14.25 Klankbeeld; 14.35 Fries progr.; 15.00 Voor de amateurs; 15.30 Boekbespreking; 15.50 Jazzmu ziek; 16.15 Causerie; 16.30 Or kest; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Varia; 18.20 Gev. muziek; 19.00 Art, staalkaart; 19.30 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Gev. Technische Hogeschool had ver laten. En ook dit feit werd met grote artikelen in de kranten ge memoreerd. Jan was binnen en kele weken een wereldberoemd heid geworden. HOOFDSTUK 3. Enkele dagen later stond inge nieur Reising voor de spiegel in zijn pension en kleedde zich. Voor het eerst van zijn leven was hij in avondcostuum. Van der Ham wil het heugelijke feit van zijn „compagnon", zoals hij Rei sing schertsend noemde, vieren en had een feestje georganiseerd in zijn woning. Hij strikte zijn das en zuchtte. Want hij was helemaal niet in feeststemming. Zo juist had de middagpost een briefje gebracht van Ida. Met een schok had hij haar handschrift herkend: „Aan de Weledele Heer J. Reising, in genieur Het was maar een kort briefje, waarin zij hem feliciteerde met het behaalde succes en waarin zij schreef, dat de hele Beemster trots op hem was. En waarin zij hem ten slotte vroeg, wanneer hij weer eens kwam. Nu zijn uit vinding klaar was, had hij mis schien nog wel eens gelegenheid om een dagje naar de Beemster te komen. En als altijd onder tekend door „je liefhebbende Ida". (Wordt vervolgd.) programma; 21.00 Commentaar; 21.15 Sextet; 21.45 Voordracht; 22.05 Accordeon; 22.40 Lichte muziek; 23.00 Nieuws; 23.15 Orgel; 23.30 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Gr.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; 12.45 Olympische spelen; 13.00 Nieuws; 13.20 Amusementsmuz. 14.00 Boekbespr.; 14.10 Orkest; 14.35 Koor; 15.00 Kroniek; 15.38 Orkest; 16.05 Piano; 16.30 Cau serie; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Olympische spelen; 18.30 Nws.; 18.40 Regeringsuitzending; 19.00 Gram.; 19.15 Weekoverzicht; 19.25 Lichte muziek; 19.52 Ac tualiteiten; 20.00 Nieuws; 20.08 Voordracht; 20.18 Causerie; 20.38 Gram.; 21.00 Cabaret; 21.40 Orkest; 22.20 Gram.; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.25 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zang; 13.45 Gram.; 14.30 Piano; 15.05 Gr.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Orgel; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Jazz muziek; 21.40 Accordeon; 21.50 Lichte muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte muziek; 23.00 Nws.; 23.05 Gram. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Tripoli". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Tripoli". Middensluis, 4 uur: Zwemmen. De ronde van Ter- neuzen. ZAAMSLAGConsultatiebu reau Het Groene Kruis, 7 uur: Algemene vergadering. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. „De wet van de kogel".

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 5