De staatsgreep in Egypte Rond de Kabinetsformatie Kefauver ol Stevenson? Luchtaanvallen voortgezet Koning Faroek aanvaardt eisen van het leger Verstrekking genees- en verbandmiddelen aan Ziekenfondsverzekerden Algemene Ziekenfondsen en verhoging verpleegprij^er Uitwisseling van jeugdige luchtvaartenthousiasten De democratische partij conventie Korea Druivenfeest te Naaldwijk De export van kool en bonen naar Duitsland DE FRANSE GOUDLENING l--- WEERSVERWACHTING HOOGWATER Hei Amerikaanse staalconflict bijgelegd ZON- en xVLAAN- STANDEN. I Frankering bi.' abonnement: i er neuzen Directeur-Hoofdredau—ur I. van 6e Sande Redactie-adres: Noordstraat5557 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. VRIJE ZEEUW VRIJDAG 25 JULI 1952. 7e Jaargang No- 2095, Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pei advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent Vermelding: Erie ven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur foor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Verschijnt dagelijks Aly Maher Pasja heeft Don derdag een delegatie van de Wafd-partij, bestaande uit oud minister van buitenlandse zaken Mohammed Salah el din Pasja, de oud-voorzitter van de senaat Zaki el Orabi Pasja en de oud minister voor stedelijke aangele genheden Ibrahim Farag Pasja ontvangen. De Wafd-partij was tot dusver de enige, waarmee Aly Maher Pasja nog geen contact had opge nomen bij zijn pogingen een coa litiekabinet met vertegenwoordi gers uit alle partijen te vormen en met een „onafhankelijk" pro gram in overeenstemming met de richtlijnen in het manifest van de leiders van de staatsgreep. De leider van de Wafd-partij, oud-premier Nahas Pasja, ver blijft op het ogenblik om gezond heidsredenen te Genève. Hij wei gerde commentaar te geven op de gebeurtenissen in Egypte. Maher Pasja bracht de delega tie van de Wafd-partij verslag uit van de gebeurtenissen. Hij sprak te Alexandrië ook met de leider van de saadisten, Ibrahim Abdel Hady Pasja. Naar vernomen wordt hebben de Waf disten en Saadisten Maher Pasja hun steun toegezegd. De premier zal later een onöerhoud hebben met de leider van de liberaal-constitu tionele partij, Heykal Pasja. Aly Roesjdy Bey, een van de naaste medewerkers van Maher, heeft verklaard, dat Maher van plan is, spoedig algemene ver kiezingen uit te schrijven. Generaal Noguib, de leider van de militaire staatsgreep, heeft te Cairo meegedeeld, dat „iedere Egypcéhaar in uniform, behorend tot het leger, de vloot, de lucht macht. of de politie, achter de actie staat". De generaal, in een gekreukeld uniform en met een b^ard van drie dagen, legde deze verklaring af in zijn hoofdkwar tier in de Abassia-kazerne in de buitenwijken van Cairo. „De laatste legereenheid, die zich uit sprak voor onze beweging, was het grenscorps. Wij wachten nu de ontwikkelingen op politiek ge bied af", aldus generaal Naguib, die weigerde zich uit te laten over het Brits-Egyptische ge schil, het voorgestelde comman do voor het Midden-Oosten en de Palestijnse kwestie. „Laten we deze aangelegenheden aan de po litici overlaten", zo zeide hij. „Onze bedoelingen zijn be perkt. Wij wensen hervormingen in de strijdkrachten, het herstel van het parlementaire stelsel en een algemene zuivering in het politieke leven van het land. Maar wri, de strijdkrachten, zul len ons nooit mengen in de poli tiek", zo verklaarde hij nadruk kelijk.. De generaal had een onderhoud met Aly Maher, alvorens deze naar Alexandrië vertrok om de laatste hand te leggen aan de vorming van een regering. Naar verluidt zal Mahar Pasja de ko ning op de hoogte stellen van de toestand. onmiddellijk na de vorming van een nieuw kabinet. 30 Afgevaardigden hebben in het parlement een wetsvoorstel ingediend om Ghavam es Soel- taneh zijn bezit te ontnemen en dit te verdelen onder de nage laten betrekkingen van hen, die bij de ongeregeldheden zijn ge dood. Ghavam is één der rijkst landeigenaren van Perzië. ALI MAHER PASJA. IN DE STAD IS HET RUSTIG Generaal Naguib heeft Woens dagavond in een proclamatie verklaard dat in geheel Egypte orde en rust heersen en dat de toestand door het leger wordt beheerst. Hij bracht hulde aan de politie voor de door haar aan de dag gelegde samenwerking. De nieuwe premier, Ali Maher Pasja, heeft in een aan de pers ter hand gestelde verklaring Egyptenaren en buitenlanders verzekerd dat er „niets is om zich ongerust over te maken of dat aanleiding kan geven tot wanordelijkheden." Hij ver klaarde voorts zeer goede hoop te hebben dat het legervraag- stuk op dusdanige wijze kan worden opgelost, dat hierdoor het welzijn van het land zal zijn verzekerd. Volgens welingelichte kringen te Cairo zijn de voornaamste eisen van het leger: 1. Wijzigingen in het Egyp tische opperbevel, waaronder het ontslag van de opperbevel hebber van de strijdkrachten, veldmaarschalk Moh. Haidar Pasja en zijn stafchef, generaal Hoessein Farid Bey. 2. Een algehele verandering in de samenstelling van de aan koopcommissie van het leger. 3. Geen verlagingen van de militaire begrotingen. Aly Maher Pasja, die in de afgelopen oorlog gevangen is gezet op beschuldiging van ac tiviteit ten gunste van de as- mogendheden, zal volgens be richten te Cairo de kern van zijn kabinet vormen en later de minder belangrijke minister posten doen bezetten. Generaal Naguib verklaarde, dat de arrestatie van een aantal hoge legerofficieren „uitsluitend een voorzorgsmaatregel" was geweest en dat sommige thans waren vrijgelaten. Een der gearresteerde officie ren is Naguibs broer, generaal- majoor Aly Naguib Bey. Naguib zeide, dat hij er per soonlijk op had toegezien, dat de gearresteerde officieren één hun rang waardige behandeling krijgen. Generaal Naguib Mohammed, leider van de Egyptische staatsgreep, heeft Donderdag meegedeeld, dat aan de mili taire actie een einde zal komen De 68-jarige Ali Maher Pasja, die in 1945 uit de Wafdistische partij trad en het „Egyptische front" stichtte, is reeds enige malen premier geweest. In Januari werd hij, na het ontslag van Nahas Pasja en diens Wafdistische regering, door koning Faroek met het vormen van een nieuwe rege ring belast. Hij vormde toen n kabinet van onafhankelijken. In 1936 was hij 3 maanden premier. Voorts stond hij in '39 en 1940 aan het hoofd van de regering. Begin October 1939 zegde hij steun toe aan de ..ge allieerde zaak. In Juli 1940, toen de geallieerden er weinig roos kleurig voorstonden verklaarde hij dat Egypte zijn verplichtin gen zou nakomen. Enige dagen later echter trad hij af. Zijn opvolger was Nahas Pasja. In April 1942 werd Ali Maher om „veiligheidsredenen" gevan gen genomen. Hij bleef tot Oc tober 1944 in arrest. Hij was be schuldigd van activiteit ten gunste van de asmogendhedep. Ali Maher Pasja is doctor in de rechtswetenschappen en van beroep advocaat. Hij is voorts mede-directeur van de nationa le bank van Egypte. Naar een woordvoerder van het hoofdkwartier der Egyptische marine meedeelde, hebben alle schepen van de vloot in Alexan drië, Port Said en Suez van gene raal Naguib order gekregen het anker te laten vallen en de haven niet te verlaten. Naar verluidt is aan de luchtmacht een verbod om op te stijgen opgelegd. De kust- batterijen zijn onder bevel van het nieuwe opperbevel van het leger geplaatst. Volgens de woordvoerder van het Egyptische leger, majoor El Naggar, zullen „de verraders binnenkort terechtstaan. Hij wei gerde de namen te noemen van de officieren, die bij de staats- greep in hechtenis zijn genomen. Enige van hen zullen spoedig in vrijheid worden gesteld. Hij wees het bericht, als zou generaal Na guib zich bereid hebben ver klaard de portefeuille van oorlog en marine in het nieuwe kabinet van Maher Pasja te aanvaarden, als onwaar van de hand. Naar hij tenslotte meedeelde, heeft de wetenschappelijke staf van de Faroek-universiteit te Cairo zich achter de beweging van Naguib geschaard. Koning Faroek aanvaardt eisen van Egyptische leger. In een Donderdagavond te Alex andrië uitgegeven officieel com muniqué wordt verklaard: ,,Z. M. Koning Faroek heeft zich ver waardigd de voornaamste eisen van het Egyptische leger in te willigen. Er zal later nog worden beraadslaagd over enkele punten van ondergeschikt belang." Prof Beel aan wie de Koningin te maken. In dat geval zou de pen oüdracht heeft verstrekt tot huidige formateur dus de draac Samenstelling van een kabinet, is van dr Drees' werk opnemen, rich thans aln 't oriënteren ten waar de vorige formateur is ge- oDzichte van de situatie, zoals die eindigd. Hieruit volgt dan, dat i ontstaan na het niet-aanvaar- de formateur na bestudering der den van een opdracht door dr stukken allereerst met de heer Drees Hij beschikt daartoe uiter- Drees wil Praten om f™^+i pird over het ontwerpprogram, spreken met elk der vier fract de rapporteS over het gevoerde leiders die bij het overleg waren overleg en de gevoerde corres- ^rokken. Beel pondentie. krjnaen neemt dit onderhoud met de heer Drees al^ ipt nrnf Bell het werk- gehad en wel in het kabinet van ,^if LPt dooVdr Dre^S in de minister-president. Verwacht S wiekis opgebouwd, ter hand wordt dat het overleg met de êsÊ-smmmm Men verwacht dat de democra tische conventie vandaag zal stemmen over het aanwijzen van een candidaat voor het president- De'"' conventie heeft Woensdag een compromis-oplossing goedge keurd voor de „belofte van trouw", welke ten doel heeft een een einde te maken aan de tegen stelling tussen Noordelijke en Zuidelijke democraten. Het compromis is onder druk van het Witte Huis bereikt. Er Ziekenfondsverzekerden heb ben recht op 42 dagen verpleging en behandeling in een ziekenhuis voor rekening van hun fonds. Wat de verstrekking van genees- en verbandmiddelen in een zie kenhuis na de 42ste dag betreft, namen tot dusver niet alle fond sen een zelfde standpunt in. De ziekenfondsraad heeft over wogen, dat een verplicht-ver- zekerde, die langer dan 42 dagen in een ziekenhuis moet verblij ven en dus toch reeds veel tegen spoed ondervindt, na die 42 dagen niet het recht op genees- en ver bandmiddelen in het ziekenhuis voor rekening van zijn fonds moet missen. Daarom heeft de raad bepaald, dat een verplichtverzekerde, die, na voor rekening van zijn fonds 42 dagen in een ziekenhuis te hebben verbleven, daarna nog in het ziekenhuis blijft of wederom er in wordt opgenomen, overeen komstig een bepaalde regeling recht op genees- en verbandmid delen behoudt. laatste datum als datum van in werkingtreden kunnen beschou Van het bovenstaande heeft de voorzitter van de ziekenfonds raad aan de algemene zieken fondsen mededeling gedaan. Ten aanzien van de vrijwillige verzekering zijn de fondsen zelf bevoegd een beslissing in deze zaak te nemen. wordt in gezegd, dat de afgevaar digden zich verplichten de door de conventie aangewezenen m hun staten op de democratische verkiezingslijsten op te nemen als de rechtmatige vertegenwoor digers der democratische partij, „tenzij de wetten van de staat 9f regels der democratische partij m de staat een belemmering hier voor vormen." .Laatstgenoemde beperkende bepaling is ingelast om tegemoet te komen aan de bezwaren van de delegaties van Georgia, Virgi nia, Louisiana en Zuid-Carolina, dat zij ingevolge in hun staten bestaande wetten geen „belofte van trouw" kunnen tekenen. Desondanks volgen de delega ties van Virginia, Louisiana en Zuid-Carolina thans een politiek van veronachtzaming van de „be lofte van trouw". Als resultaat hiervan is het aan twijfel onder hevig, of deze delegaties stem recht zal worden verleend, wan neer de conventie overgaat tot de stemming voor het aanwijzen van de candidaten voor het pre sidentschap en vice-presiden schap der Verenigde Staten. James Roosevelt, een zoon van de voormalige president en aan hanger van Kefauver, heeft ont kend dat de volgelingen van deze senator en die van Hamman be door hem verder te ondernemen stappen. Het feit, dat de Koningin Zon dag naar Orange vertrekt, wijst er op, dat dr Beel niet op korte termijn denkt te zullen slagen. Natuurlijk blijft overleg tussen H. M. en de formateur mogelijk, ook als de Koningin in Frankrijk vertoeft. DE HEER TILANUS OVER DE KABINETSCRISIS. De zomerconferentie van de Chr. Hist. Unie, die van Donderdag tot en met Zaterdag, onder leiding van burgemeester Martens van - - f i Ermelo, in het conferentie-oord de commissie voor de geloofsbrie- I n dg Nederlandse Zendingsraad ven een verk aring overhandigd, te Lunteren wordt gehouden, is waarin gezegd tvordt dat de 1wet Donderdagavond geopend met ten van haar staat het haar on- causerie van de partij-voor- mogelijk maken een "belofte van dg heer H w Tilanus, over trouw" te tekenen. Deze delega- verkiezingen en de Kabinets- tie heeft nu ingevolge de aan de very belofte toegevoegde beperkende enblik> ajdus de heer bepaling het recht aan Tilanus, is ieder woord over de gen deel te nemen. De delegaties Kat)inetsforrnatie eigenlijk een van Virginia. Louisiana en ZiUio i wat er over sloten zouden hebben gezamenlijk te pogen het aanwijzen van gou verneur Stevenson als democra tisch candidaat te verhinderen. De delegatie van Georgia heeft de commissie voor de geloofsbrie- gen aeei ie nemen, nc Kabinetsformatie eigem van Virginia, Louisiana en zuia- woord te veej, want wat er over Carolina hebben geen enkele ver- v,oC klaring bij de commissie inge- Kicllillg wij viv. diend. De waarnemende voorzit ter der conventie, Dever, heeft bepaald, dat over het al dan niet mogen stemmen door deze dele gaties vóór de eerste stemming zal worden beslist. Sam Rayburn, democratisch gezegd mag worden, heeft reeds in alle kranten gestaan. Niette min ging hij uitvoerig in op de formatie-poging van dr Drees en op de houding van de Anti-Revo- lutionnairen. Hoewel de Partij van de Arbeid de winnende partij was, vroeg zij niets extra's. Wél stelde zij prijs op behoud van de ministerzetels, die zij in het oude sara tt»Juul,,i i ministerzetels, cue zij m uei uuuc vertegenwoordiger van de staat Kabinet bezette. Hierin school 1- „2- U..ÏO I „UillGlrr. T-*-| 1 01 C ltl HP De campagne van generaal Clark, die tot doel heeft de communistische hulpbronnen zoveel mogelijk te vernietigen, is Donderdag voortgezet met aanvallen van vliegtuigen van Britse en Amerikaanse vliegdek schepen op krachtstations aan de Koreaanse oost- en west kust. In het gebied van Haedjoe werd door napalbommen brand veroorzaakt in een onderstati on. Ten zuidoosten van Tsjin- nampo werd een transformator station vernield, terwijl bij Won san aan de oostkust 3 goedbe- schermde krachtstations wer den vernietigd. Even tevoren hadden 200 toe stellen een opslagplaats in het gebied van Wonsan gebombar- beerd Aan het front was het Donderdag rustig. Helicoptère haalde Mig op Een Amerikaansa piloot is er in geslaagd zijn hefschroef vliegtuig vlak bij een Mig van de Noordelijken in Korea aan de grond te zetten, de Mig met behulp van handgranaten in stukken te doen springen en deze stukken in zijn helicoptère mee terug te nemen naar de linies der geallieerden. Meer dan 50 jagers vergezel den het hefschroefvliegtuig op deze expeditie. De Mig was gesignaleerd door verkennngsvliegtuigen. De pi loot van het hefschroefvliegtuig Joseph Cooper, had eigenlijk opdracht gekregen te trachten de Mig ter plaatse te demonte ren om het toestel aldus in stukken mee terug te nemen. De gereedschappen, die hij en zijn mannen bij zich hadden, bleken echter niet toereikend te zijn en daarom besloot Cooper zijn paardenmiddel toe te passen. De presidentsverkiezingen in Zuid-Korea. De vice-voorzitter van de Zuidkoreaanse nationale ver gadering, heeft Donderdag me degedeeld, dat hij zich candi daat stelt voor de presidents verkiezingen, die de volgende maand in Z.-Korea worden ge houden. Tsjo is een voormalig commu nist, die enige tijd in Moskou is geweest. Hij is thans onaf hankelijk parlementslid. Hij verkaarde, dat zijn doel is „het corrupte bestuur te her vormen". Wat betreft genees- en ver bandmiddelen, waarvan de kos ten in de verpleegprijs van het ziekenhuis zijn begrepen, zal de verplichte verzekering een gul den per dag betalen aan degene, voor wiens rekening die ver pleegprijs is pekomen. Dat kan een aanvullingsfonds zijn of de verzekerde zelf of iemand anders. Wat genees- en verbandmidde len aangaat, waarvan de kosten niet in de verpleegprijs zijn be grepen, betaalt de verplichte ver zekering aan het ziekenhuis of aan degenen, voor wiens reke ning het verschuldigde komt, de kosten van de genees- en ver bandmiddelen, waarop de verze kerde voor rekening van zijn fonds recht heeft. De regeling wordt geacht in werking te zijn getreden op 1 Juli 1952 met dien verstande, dat ziekenfondsen, welker admini stratie de regeling van 1 Januari 1952 af kan laten werken, de De minister van Economische Zaken heeft in de prijzenbeschik- king ziekenhuistarieven 1952 van 27 Juni j.l. bepaald, dat met in gang van 1 Juli 1952 de wette lijk geoorloofde prijzen voor ver pleging in ziekenhuizen en sana toria met ten hoogste 0,20 per verpleegdag mogen worden ver hoogd. De ziekenfondsraad heeft zich ermede verenigd, dat de verhoog de tarieven, voor wat de ver plichte ziekenfondsverzekering betreft, met ingang van genoem de datum aan de algemene zie kenfondsen in rekening worden gebracht. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Vrij veel zon. Droog weer met flinke perioden van zonneschijn. Zwakke tot ma tige overwegend noordelijke wind. Iets hogere middagtempe- raturen. ZATERDAG 26 JULI. De voorzitter van de zieken fondsraad heeft de fondsen hier van op de hoogte gesteld en hun medegedeeld dat, indien de fond senorganisaties aan de fondsen adviseren de verhoogde tarieven ook voor de vrijwillige verzeke ring te betalen, de ziekenfonds raad daartegen geen bezwaar heeft. Voor de verplichte verzekering betekent de maatregel een verho ging van de uitgaven met onge veer 1,1 millioen gulden per jaar. Uit Washington wordt gemeld, dat het Amerikaanse staalcon- flict bijgelegd is. De staking heeft 53 dagen geduurd. Texas en voorzitter van het huis van afgevaardigden, is tot perma. nent conventie-voorzitter ge kozen. De conventie heeft bij handop steken het verkiezingsprogram (platform) der partij goedge keurd. Georgia en Mississippi stemden tegen. Het program bevat een compro mis aangaande de burgerrechten voor negers om 'n herhaling van de gebeurtenissen in 1948 te voor komen, toen vier zuidelijke sta ten hun steun aan de officiële candidaat president Truman introkken. Gesproken wordt over „federale wetgeving" in plaats van „dwingende wetgeving ter verzekering van de burgerrech ten. In Naaldwijk zal van 3 tot en met 6 September een druiven- feest worden gehouden. Jonge middenstanders orga niseren een druiven-voetoal- tournooi en de gymnastiekver eniging V.D.I zal een druiven- verkooiplgelegenheid inrichten. Verder zijn er plannen voor een druivenbal en misschien zal er ook een druivenkoningin worden gekozen. HQt druivenfeest valt samen met door het Naaldwijkse oran- iecomité georganiseerde feeste lijkheden. Verder hebben de zakenlieden in deze periode een braderie. Hij is de eerste, die zich na president Rhee candidaat stelt Sjin Hoeeng Oebo, voormalig gezant in Japan, heeft even eens meegedeeld, dat hij zich candidaat stelt. Het is waarschijnlijk, dat hij de steun zal verkrijgen van de grootste oppositiepartij, de de mocratische nationalisten. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.21 4.56 5.36 5.46 n.m. 4.33 5.08 5.48 5.58 op onder op ondei ZON MAAN Juli. 25 4.51 20.41 8.32 21.47 26 4.52 20.39 9.42 21.57 27 4.54 20.38 10.53 22.08 28 4.55 20.36 12.06 22.20 29 4.57 20.34 13.22 22.34 Vijf in de luchtvaart ge ïnteresseerde Nederlandse jon gelui zullen Zaterdagmiddag om 12 uur van Schiphol vertrekken om 3 weken in de V. S. door te brengen en te kijken wat dat land op het gebied van de lucht vaart heeft te bieden. Het zijn P. Dirks uit Aarden burg, H. Somer uit Sliedrecht, J. H. Nieulant Pelkman uit Den Haag, J. J. Jansen uit Groningen en T. J. Stuive uit Schoonhoven. Van Schiphol brengt een Amerikaans vliegtuig het gezel schap naar Frankfort. Vandaar beginnen de Nederlanders sa men met andere jeugdige Euro peanen, in totaal 111 man, de oversteek over de Oceaan, even eens met vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht. Deze reis is mogelijk gemaakt door een uitwisseling program ma van de „Civil Air Patrol" een organisatie in verschillende Europese landen. Het is dit jaar dc 2e maal dat Nederland aan deze uitwisseling deelneemt. Onze landgenoten zullen Dins dag in het Witte Huis door pre sident Truman worden ontvan gen. Daarna zullen zij naar de staat Mississippi gaan. De te- ïugreis maken zij via New York. niets onbillijks, evenmin als in de verhouding 5522, die de formateur voor de zetelverdeling tussen de vier partijen voorstelde. Hoewel de eis van de Anti-Revo- lutionnairen, de portefeuille van Sociale Zaken te mogen bezetten, op zichzelf niet onredelijk was, heb ik mij toch afgevraagd, al dus de heer Tilanus, of dit nu van zóveel betekenis was, dat daarop de Kabinetsformatie af springen moest. Die vraag is door mij nog niet beantwoord. Bij de Kabinetsformatie van vorig jaar stelden de Anti-Revo- lutionnairen als eis de portefeuil les van Binnenlandse Zaken en Onderwijs. Ik vraag me af, aldus de heer Tilanus, of toen de finan ciële en economische vraagstuk ken niet even belangrijk waren als thans. Bovendien acht de spreker het principieel onjuist, dat in fractie vergaderingen wordt gesproken over zetelverdeling en over de personen van toekomstige minis ters, zoals dat bij de Anti-Revolu- tionnairen gebeurt. Daarmede haalt men de zaak in de gevoels sfeer. De heer Tilanus sprak tenslotte de verwachting uit, dat de nieu we formateur, prof. Beel, er wel spoedig in zal slagen een Kabi net te vormen. In de eerste helft van zijn cause rie gaf de heer Tilanus een be schouwing over de verkiezings uitslag voor de verschillende par tijen. Besprekingen in Bonn tussen vertegenwoordigers van het mi nisterie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en Duitse autoriteiten hebben tot resultaat gehad, dat de beperking, verbon den aan de onlangs ter beschik king gestelde twee millioen dol lar voor invoer van Nederlandse groenten is ingetrokken. Als ge volg hiervan is de invoer in West-Duitsland van alle soorten bonen en kool sedert Dinsdag 22 Juli 1952 in principe weer toege staan. De Amerikaanse million- nair Tommy Manville is na een huwelijk van 12 dagen geschei den van zijn negende vrouw. Da Franse premier, Pinay heeft gisteren bevestigd, dat de inschrijvingen op de 3r2 proc. lening in totaal 428 milliard francs belopen. De inschrijvingen met con tant geld bedragen 195 milliard francs met inbegrip van 15 mil liard francs.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1